PDA

View Full Version : ΠΕΡΙ ΠΕΡΙΟΔΙΚΩΝ



RAMMSTEIN
28/06/2010, 07:16
15θήμερα, μηνιάια, 3μηνιάια
στην ελλάδα των λίγων μοτοσυκλετιστών (σε σχέση με το εξωτερικό πάντα) δραστηριοπούνται περίπου 6-7 περιοδικά μοτοσυκλέτας, πολλά κατά την γνώμη μου
παρόμοια θεματολογία κατά κύρια βάση έστω για τα 3 μέγαλα, οπότε πίο το νόημα να τα αγοράζεις και τα τρια?
άπειρες φορέσ έχω σταθεί στο περίπτερο και αναρωτιέμαι πιό να πάρω?
το θέμα είναι λοιπόν πίο αγοράζεις η για να προλάβω κάποιους, μπαίνεις στην διαδικασία να αγοράσεις?

camen
28/06/2010, 07:18
Εγω πλεον το μονο περιοδικο που παρακολουθω ειναι το ηλεκτρονικο www.ebike.gr
ΒΑρεθηκα να δινω τα λεφτακια μου και σε καθε δευτερη σελιδα να εχει διαφημιση...:mad:

devil's animal
28/06/2010, 07:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
Εγω πλεον το μονο περιοδικο που παρακολουθω ειναι το ηλεκτρονικο www.ebike.gr
ΒΑρεθηκα να δινω τα λεφτακια μου και σε καθε δευτερη σελιδα να εχει διαφημιση...:mad:


+οτι ο Δαλλας (μεχρι στιγμης) φαινεται αντικειμενικος!!
:beer: :beer: :beer:


και ειναι ενα απλο κατεβασμα και μετα Adobe
:wave2:

iosif
28/06/2010, 07:26
....αλλα το ebike δεν το παιρνεις στην τουαλετα!

RAMMSTEIN
28/06/2010, 07:28
η διαφήμιση είναι αναγκαίο κακό για μας τουσ αναγνώστες, προσωπικά δεν με ενοχλέι τόσο αρκεί το υπόλοιπο τεύχοσ να στέκεται στο ύψος του
επίσης ξέχασα να αναφέρω το ebike που είναι και τσάμπα

Cpt. Haddock
28/06/2010, 07:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από iosif
....αλλα το ebike δεν το παιρνεις στην τουαλετα!

θες laptop με καλή μπαταρία :lol:

RAMMSTEIN
28/06/2010, 07:29
:beer:
ο παράγοντασ τουαλέτα ομολογώ οτι έιναι καθοριστικός
:beer:

Lupo
28/06/2010, 07:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
θες laptop με καλή μπαταρία :lol:
+ 1 στον άνθρωπο του μέλλοντος!


:D

iosif
28/06/2010, 07:36
και δεν μπορεις να χτυπησεις μυγες!

sniper
28/06/2010, 07:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
θες laptop με καλή μπαταρία :lol:

iPad λέμε.....

Cpt. Haddock
28/06/2010, 07:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
iPad λέμε.....

Ναι, αλλα απο το χειμώνα να βγει η εκδοση με καμερα

(skype μεσα απο τη τουαλέτα :lol: :yuck: )


Αρχικά δημιουργήθηκε από iosif
και δεν μπορεις να χτυπησεις μυγες!

μπορείς, αλλα κοστίζει :sick:

DrBig
28/06/2010, 07:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από iosif
....αλλα το ebike δεν το παιρνεις στην τουαλετα!

Συστηνω το κωλοχαρτο για την τουαλετα. Δεν τσιμπαει, δεν γλυστραει, δεν ξεβαφει και ειναι οικονομικοτερο.

iosif
28/06/2010, 07:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από DrBig
Συστηνω το κωλοχαρτο για την τουαλετα. Δεν τσιμπαει, δεν γλυστραει, δεν ξεβαφει και ειναι οικονομικοτερο.


κ..χαρτο?

απιστευτο! νεα εφευρεση?!

DrBig
28/06/2010, 07:48
Μολις μου ηρθε μια απαιχτη επιχειρηματικη ιδεα. Κωλοχαρτο με διαφημισεις. Οποιος το κανει, παρακαλω τα ποσοστα μου.

road spirit
28/06/2010, 07:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από RAMMSTEIN
άπειρες φορέσ έχω σταθεί στο περίπτερο και αναρωτιέμαι πιό να πάρω?
το θέμα είναι λοιπόν πίο αγοράζεις η για να προλάβω κάποιους, μπαίνεις στην διαδικασία να αγοράσεις? κανένα... άρθρα γραμμένα λές και είναι copy paste απο μπροσούρες αντιπροσωπίας ...

στο ιντερνετ πλέον βρίσκεις ότι θες και αν επιμένεις να έχεις κάτι δημοσιογραφικό, πας στο e-bike.gr που είναι δωρεάν και δεν υστερεί σε τίποτα απο τα άλλα περιοδικά. Αν τα αγγλικά σου είναι καλά, χτυπάς και μια ηλεκτρονική συνδρομή σε ένα αγγλικό ή αμερικάνικο περιοδικό και είσαι κομπλέ (πληρώνω ~ 5 ευρώ ετήσια συνδρομή στο sportrider.com, ηλεκτρονική διανομή 10 τεύχη/χρόνο στο pc μου). Και εννοείται πως το επίπεδο των άρθρων δεν έχει καμία σχέση με των ελληνικών περιοδικών

DrBig
28/06/2010, 07:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από iosif
κ..χαρτο?

απιστευτο! νεα εφευρεση?!

Παλια ειναι, αλλα τοσα χρονια σκουπισμα με το ΜΟΤΟ και το 0300 το ειχα ξεχασει.

Lupo
28/06/2010, 08:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από DrBig
Μολις μου ηρθε μια απαιχτη επιχειρηματικη ιδεα. Κωλοχαρτο με διαφημισεις. Οποιος το κανει, παρακαλω τα ποσοστα μου.

Τώρα τι καταλαβαίνεις?
Ο άνθρωπος λέει ότι έκοψε τα περιοδικά λόγω διαφημίσεων.

Αν του κόψεις και το κωλόχαρτο για τον ίδιο λόγο , που θα καταλλήξει?

:smokin:




:lol: :beer:

RAMMSTEIN
28/06/2010, 08:26
:beer: :beer: :beer:

Tpap
28/06/2010, 08:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
...μπορείς, αλλα κοστίζει :sick:

:rotflmao: :lol:

makis206
28/06/2010, 08:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από Lupo
Τώρα τι καταλαβαίνεις?
Ο άνθρωπος λέει ότι έκοψε τα περιοδικά λόγω διαφημίσεων.
Αν του κόψεις και το κωλόχαρτο για τον ίδιο λόγο , που θα καταλλήξει?
:smokin:

Θα σκίζει τις σελίδες απ'τα περιοδικά με τα τεστ των Καβασάκι..!:evil: :lol:

sotos 8
28/06/2010, 09:00
To ασχημο της ολης υποθεσης ειναι οτι η γ@μημενη η ιστορια επαναλαμβανετε ,οι αντιπρωσοπιες και τα τσιρακια τους δινουν τισ διαφημησης στα περιοδικα που τα τεστ τους ειναι σκετη διαφημηση και οχι πραγματικη ενημερωση και αντικειμενικη αξιολογηση. Για μας τους παλιους ειναι γνωστο γιατι εκλεισε το MOTOSPORT και απογοητευθηκαν ανθπωποι σαν τον Δημητρη Παπανδρεου (ισως ο καλυτερος οδηγος αγωνων στην Ελλαδα) και αν διβασατε και το E BIKE τα ιδια καψονια τους κανουν , δεν δινουν τις μοτο για τεστ η τις δινουν για λιγες μερες και σκετα μπουρδελα τα τραβαγε και το moto καποτε ειχε και τους ΔΩ.ΜΟ.ΤΕ.(Δωριτες Μοτοσυκλετων Τεστ) αλλα μετα συμορφοθηκε και αυτο και γραφει οτι παπαρια θελεις.

RAMMSTEIN
28/06/2010, 09:09
για τους νέους όμωσ δεν είναι
αμα δεν βαριέσαι κάνε τον κόπο να μασ ενημερώσεισ και μασ

McTalas
28/06/2010, 09:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από iosif
....αλλα το ebike δεν το παιρνεις στην τουαλετα!
laptop φιλε + wi-fi και ζεις το ονειρο!!!

:winka:

billanti
28/06/2010, 14:46
Εγώ ρε παιδιά τα έκοψα τα μοτοπεριοδικά.

























Όταν σκουπιζόμουν έβγαζα αιμοροϊδες!:D

stokos
28/06/2010, 14:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από sotos 8
To ασχημο της ολης υποθεσης ειναι οτι η γ@μημενη η ιστορια επαναλαμβανετε ,οι αντιπρωσοπιες και τα τσιρακια τους δινουν τισ διαφημησης στα περιοδικα που τα τεστ τους ειναι σκετη διαφημηση και οχι πραγματικη ενημερωση και αντικειμενικη αξιολογηση. Για μας τους παλιους ειναι γνωστο γιατι εκλεισε το MOTOSPORT και απογοητευθηκαν ανθπωποι σαν τον Δημητρη Παπανδρεου

+650

Απλώς, δεν γράφονται πλέον τέτοια τεστ.
Από κανέναν.

G/S
28/06/2010, 16:00
Τα εχω κόψει από χρόνια , θα συμφωνίσω με τον sotos 8 ,και το βασικότερο δεν εχουν τα τεστ που κάνανε παληά.:ZZZ:

megalexandros
28/06/2010, 16:13
Συμφωνω και επαυξανω με sotos, stokos & g/s.Οσοι γνωρισαν το Παπανδρεου ξερουν.

koulis19
28/06/2010, 16:16
Δεν αξιζει να δωσεις 5 ευρω για ενα περιοδικο.Ευτυχως υπαρχουν απειρα αρθρα σχετικα με οτι σε ενδιαφερει και το καλυτερο ΔΩΡΕΑΝ.Μονο 2 φορες εχω αγορασει περιοδικο και απο αυτες δεν βγηκα ικανοποιημενος.Διαδικτυο και οπως λεει ο Θωμας ebike.



:beer: :beer: :beer:

Allst@rf
28/06/2010, 16:29
ωραίο ρε παιδιά το e-bike αλλά δε μπορώ να το διαβάζω στο ταξί για να περνάνε πιο ευχάριστα οι ώρες.ενώ τα αλλά ,είναι πρακτικά και τα αγοράζω καμία φορά όταν έχουν κανα ωραίο θέματακι...
Το μεγαλύτερο κακό βέβαια που έχουν τα χάρτινα είναι ότι πιάνουν χώρο...ενώ το e-bike κερδίζει και σε αυτόν τον τομέα...

Δεν το συζητάμε ,το e-bike είναι πολύ μπροστά...

vassilis88
28/06/2010, 18:50
πουλαει κανεις τα μοτοσπορτ του παπανδρεου? μονο μοτο βλεπω κ πωλουνται που κ που.

απ τα σημερινα εννοειται ebike.

αλλα θα θελα να διαβαζα το μοτοσπορτ. εχω κ τον αγωνα του στο κυαλαμι.. "as the leaders catch up again on the greek papandroh" :D "sheene dives past the greek" ωραιο να τ ακους.. ειχε τρεξει με εντι λωσον, μπαρι σιν, ρον χασλαμ....

devil's animal
28/06/2010, 20:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
ωραίο ρε παιδιά το e-bike αλλά δε μπορώ να το διαβάζω στο ταξί για να περνάνε πιο ευχάριστα οι ώρες.ενώ τα αλλά ,είναι πρακτικά και τα αγοράζω καμία φορά όταν έχουν κανα ωραίο θέματακι...
Το μεγαλύτερο κακό βέβαια που έχουν τα χάρτινα είναι ότι πιάνουν χώρο...ενώ το e-bike κερδίζει και σε αυτόν τον τομέα...

Δεν το συζητάμε ,το e-bike είναι πολύ μπροστά...


φιλε οι μοτοσυκλετιστες δεν μπαινουν σε ταξι...
κατι κανεις λαθος...
:wave2:

RAMMSTEIN
29/06/2010, 06:52
το συμπέρασμα λοιπόν αν κατάλαβα καλά είναι οτι τα ελληνικά περιοδικά όπωσ έχουν καταντήσει πιά δεν μασ αντιπροσοπεύουν και στρεφόμαστε σε ξένο τύπο η σε sites και forum για να ενημερωθούμε?

Cpt. Haddock
29/06/2010, 06:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
φιλε οι μοτοσυκλετιστες δεν μπαινουν σε ταξι...

Ουτε φοράνε λευκα γυαλια αλλα αυτό ειναι άλλο ζήτημα :smokin:

RAMMSTEIN
29/06/2010, 06:58
?????????????????

QSpec
29/06/2010, 07:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
κανένα... άρθρα γραμμένα λές και είναι copy paste απο μπροσούρες αντιπροσωπίας ...

στο ιντερνετ πλέον βρίσκεις ότι θες και αν επιμένεις να έχεις κάτι δημοσιογραφικό, πας στο e-bike.gr που είναι δωρεάν και δεν υστερεί σε τίποτα απο τα άλλα περιοδικά. Αν τα αγγλικά σου είναι καλά, χτυπάς και μια ηλεκτρονική συνδρομή σε ένα αγγλικό ή αμερικάνικο περιοδικό και είσαι κομπλέ (πληρώνω ~ 5 ευρώ ετήσια συνδρομή στο sportrider.com, ηλεκτρονική διανομή 10 τεύχη/χρόνο στο pc μου). Και εννοείται πως το επίπεδο των άρθρων δεν έχει καμία σχέση με των ελληνικών περιοδικών

+2

Πήρα ένα μετά από πολύ καιρό και δεν διάβασα κανένα νέο που να μην το είχα διαβάσει ήδη στο internet και καμιά παρουσίαση που να με ενδιαφέρει ιδιαίτερα. Και ακόμα και αυτές που δεν με ενδιέφεραν μου φάνηκαν ανούσιες.

Από την στιγμή που υπάρχουν όλα τα νέα online και forums όπου μπορείς να βρεις γνώμες ανθρώπων που ζούνε με την μηχανή για την οποία γράφουν και δεν την παίρνουν απλά για βόλτα μερικών ωρών δεν χρειάζεται να αγοράσω περιοδικό.

Η προτίμηση μου για portal σχετικά με μηχανές: http://www.onewheeldrive.net/

ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
30/06/2010, 05:55
εγω δεν περνω πια περιοδικα μοτοσικλετας. εν ενδιαφερομε για να διαβασο για καποιο νεο μοντελο απλα περνο το διαφιμηστηκο τησ αντιπροσωποιας. γιατι νομιζετε οτι στο περιοδικο θα γραφει τιποτε διαφορετικο? αντιγραφη του διαφιμιστηκου της αντιπροσωποιας ειναι οποτε αφου μπορεισ να το παρεισ τζαμπα γιατι να πληροσεις το διαφιμιστηκο στο περιοδικο?

THEOD
30/06/2010, 06:00
Πάντως στο τελευταίο EDITORIAL του E-BIKE περιγράφεται μια κατάσταση ζοφερή...Το πιθανότερο είναι να κλείσει ή να αλλάξει μορφή μιας και ο ίδιος ο Δάλλας λέει ότι δεν είναι βιώσιμο με την σημερινή του μορφή...

Δεν ξέρω μάλιστα αν υπάρχει κάποιος τρόπος-πρόταση ενίσχυσής του αν θέλουμε να έχουμε δωρεάν (ή έστω "ψιλοδωρεάν") ηλεκτρονικό μοτοπεριοδικό... :rolleyes:

georgio
30/06/2010, 06:15
Συμφωνώ σε ό,τι αναφέρθηκε για τα περιοδικά και το ebike (το οποίο προσφάτως ανακάλυψα, και είναι καλό).

Το Σαββάτο βλέποντας τα motogp άκουσα σε διαφήμιση για το Ignition (καινούργιο) και έδινε μαζί πρώτο και δεύτερο τεύχος. Δεν είναι περιοδικό μοτοσυκλέτας, είναι τεχνολογίας και καινοτομίας. Με τράβηξε το γεγονός ότι γράφει ο Χοϊδάς και ότι είχε αφιέρωμα στο αυτοκίνητο που φτιάχνει ο Κορρές.

Σε πρώτη επαφή δε μου γέμισε το μάτι (στο περίπτερο το βρήκα με την τρίτη φορά μιας και είναι λεπτό, 100 σελίδες βέβαια) και έκανε 5,9 ευρώ το τεύχος (στην "προσφορά" έδινε και τα δύο σε αυτή την τιμή). Διαψεύσθηκα. Μπορεί να είναι μικρό στο μάτι αλλά έχει "ειδικό βάρος". Πολύ πράμα μέσα. Καμία σχέση με κολάζ φωτογραφιών που είναι πλέον τα περισσότερα περιοδικά. Με μικρά γράμματα (όχι τεράστια για να γεμίζουμε τις σελίδες) και πολλές πληροφορίες. 10-12 σελίδες για το αυτοκίνητο του Κορρέ, αφιέρωμα στην τεχνολογία των gp στην εποχή των 4χρονων και πάρα πολλά τεχνικά θέματα. Σίγουρα αξίζει τα λεφτά του.

Σχόλιο τρίτου που διάβασε κάμποσο: "καιρός ήταν να αρχίσουν να εξηγούν ορισμένα πράγματα". Και έτσι είναι. Η μοτοσυκλέτα έχει γίνει τόσο μαζική πλέον (κοινώς έχει και η κουτσή Μαρία) που όσοι ενδιαφέρονται για κάτι παραπάνω δεν μπορούν να βρουν τίποτα στον "ειδικό τύπο", που πλέον μόνο ειδικός δεν είναι. Έχω ΜΟΤΟ του '90 και έχει μέσα 10 σελίδες αφιέρωμα στην αεροδυναμική της cbr, εξηγεί φυσική, θεωρίες ρευστών, τυρβώδεις ροές, παπάδες! Έχει ακόμα και τρόπο για να μετρήσεις την αεροδυναμική της μοτοσυκλέτας σου (χοντρικά). Και τα σημερινά έχουν άρθρο πως να αλλάξεις τακάκια... :sad:

road spirit
30/06/2010, 06:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
Δεν ξέρω μάλιστα αν υπάρχει κάποιος τρόπος-πρόταση ενίσχυσής του αν θέλουμε να έχουμε δωρεάν (ή έστω "ψιλοδωρεάν") ηλεκτρονικό μοτοπεριοδικό... :rolleyes: στην ιστοσελίδα του, έχει στα δεξιά επιλογή donate (μέσω paypal)

devil's animal
30/06/2010, 07:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Ουτε φοράνε λευκα γυαλια αλλα αυτό ειναι άλλο ζήτημα :smokin:

ok!
:wave2:


202736

georgio
30/06/2010, 07:16
Για την ιστορία, αν θυμάμαι και καλά, έχω την εντύπωση ότι ο φίλος Allst@rf στο ταξί κάθεται στη θέση του οδηγού. :p

McTalas
30/06/2010, 07:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από georgio
Για την ιστορία, αν θυμάμαι και καλά, έχω την εντύπωση ότι ο φίλος Allst@rf στο ταξί κάθεται στη θέση του οδηγού. :p

και ποιος το οδηγα τοτες?? :D

ΟΚΤΑΝΙΟ
01/07/2010, 04:16
Οι του ebike κανουν οτι ειναι δυνατον να προσφερουν σε ολους μας ενα περιοδικο οπως θα επρεπε να ειναι. Στα @ρχιδια τους αν η αντιπροσωπια δε τους δωσει μηχανακι στο επομενο τεστ γιατι το προηγουμενο μηχανακι που τεσταραν ηταν χρεπι και το εγραψαν. Αν ειναι καλο θα το πουν, αν ειναι για τα μπαζα δε θα το κρυψουν.

Αυτο που πραγματικα θελουν ειναι να βλεπουν τα downloads καθε μηνα να ανεβαινουν.
Πως ειναι να εχεις 100 ευρω στη τρπεζα και καθε μηνα να βλεπεις να αυξανονται απο τους τοκους? Ε καπως ετσι αισθανονυνται και αυτοι οταν οι εγγραφες αυξανονται.
Αν τους ρωτησεις αν προτιμουν donate 10ευρω πχ, η να πεις για το ebike σε 5 φιλους σου, θα προτιμησουν το δευτερο. Γιατι αυτο σημαινει οτι ο κοσμος αναγνωριζει και εκτιμα τη προσπαθεια τους, και αυτο επιζητουν


Θα εγραφα και πολλα αλλα, αλλα ακομα περιμενω την επιταγη που μου υποσχεθηκαν
:lol:

michaelgtc
24/07/2010, 02:22
υπαρχει δυνατοτητα να μετατρεψω τα ebike σε pdf ? η οποιαδηποτε αλλη μορφη απλα να μπορω να τα εχω στον υπολ και να μπορω να τα διαβασω χωρις ιντερνετ.

Κανένας
24/07/2010, 02:30
Κάνε εγγραφή και το κατεβάζεις σε pdf

Giorgos19
24/07/2010, 02:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από michaelgtc
υπαρχει δυνατοτητα να μετατρεψω τα ebike σε pdf ? η οποιαδηποτε αλλη μορφη απλα να μπορω να τα εχω στον υπολ και να μπορω να τα διαβασω χωρις ιντερνετ.


To ebike ειναι σε μορφη pdf και μπορεις να το διαβαζεις και offline "απο την μανα του".

notakos600
24/07/2010, 03:17
Υπάρχει αντικειμενικότερο περιοδικό από τα φόρουμ; ;)

Lio
24/07/2010, 07:07
ΤΟ περιοδικο (που βεβαια δεν υπαρχει πια):

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=66977&perpage=15&highlight=%EC%EF%F4%EF%F4%E5%F7%ED%E9%EA%E7&pagenumber=1

sotos 8
25/07/2010, 03:57
Παιδες στην εποχη που υπαρχει το διαδυκτιο και τα test ride τα παριοδικα μοτο ειναι αχρηστα και ειδικα με την μορφη και την θεματολογια που εχουν.

nic mor
25/07/2010, 06:42
δεν ειναι μονο το διαδικτυο ,τα φορουμς κτλ αυτο που
εκανε αχρηστα τα περιοδικα,μονοι τους βγαλανε τα ματια τους!!
ακολουθησαν πιστα συναδερφους τους,απο αλλους τομεις της
δημοσιογραφιας και γινανε τελειως κατευθυνομενοι!!
δεν υπαρχει πλεον αντικειμενικο ρεπορταζ σε κανενα περιοδικο μοτο!!
και οι παρουσιασεις.... πιο αντικειμενικη θα ειναι η εκαστοτε εταιρια,
που παραγει την μοτο παρα αυτοι οι λεχριτες οι δημοσιογραφοι:yuck: :yuck: :yuck:
αλλα στις μερες μας,δεν υπαρχει πια αντικειμενικος δημοσιογραφος
σε κανενα απο τα μμε!! ειτε ειναι εντυπα,ειτε ηλεκτρονικα,ειτε tv η ραδιο!!



πς αλητες ρουφιανοι δημοσιογραφοι :yuck: :yuck: :yuck:

Εχετλαίος
25/07/2010, 06:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από sotos 8
... τα παριοδικα μοτο ειναι αχρηστα και ειδικα με την μορφη και την θεματολογια που εχουν.

Διαφωνώ κάθετα.
Για ανάγνωσμα τουαλέτας την επίμαχη στιγμή (που χρειάζεσαι ελαφρύ και συνάμα ψευδοσοφιστικέ αλλά και μπερδεμένο ανάγνωσμα) είναι ότι πρέπει.
Το έχω μετρήσει.
Χωρίς τέτοιο ανάγνωσμα και 5 και 10 λεπτά.
Με τέτοιο ανάγνωσμα κάτω από λεπτό.
Λέει!
;)

tifoso4ever
25/07/2010, 06:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από iosif
....αλλα το ebike δεν το παιρνεις στην τουαλετα!


+1100 !!! :lol: :lol: :lol:

Αλλα ΝΑΙ, κι εγω δεν μπορω χωρις το ΜΟΤΟ μου...
Το αγοραζω απο τοτε που πρωτοβγηκε σχεδον, το 1986, και ΔΕΝ κοβεται...
Αλλα και το 0-300, λογω Χουντρα και Κοκκαλη πρωτιστως, το διαβαζω πότε-πότε...
Αλλα και το e-bike το διαβαζω απο το πρωτο τευχος, και ειναι πολυ καλο (γεια σου ρε Κωστα και σια...), αλλα λαπτοπ στην τουαλετα δεν παει ρε παιδια, χωρις την καταλληλη υποδομη (βαση στηριξης, αδιαβροχη πριζα, κλπ...)

Οσο για κοστος, εστω οτι δεν διαβαζεις τα φρεσκοτερα νεα, και εχει και πολλες διαφημισεις, η παρεα που μου κραταει και η ενημερωση που μου δινει (ακομα ΚΑΙ οι διαφημισεις...), αξιζουν 18 ευρω το μηνα, εντελως προσωπικη εκτιμηση...

:wave2:

ΥΓ. Ααα, να μην το ξεχασω...
Η μοτοτεχνικη επιθεωρηση αλλα και το Μοτοσπορτ, εκλεισαν γιατι απλα ΔΕΝ ΤΑ ΑΓΟΡΑΖΑΝ...Αρα η κλαψομουνα του στυλ "δεν υπαρχουν πια καλα περιοδικα, οπως παλια" φταιει το μαρκετινγκ κλπ κλπ κλπ, ειναι ατοπα...Σε 10 χρονια παλι καποιοι τα ιδια θα λενε για τα σημερινα περιοδικα...
Για μενα αυτα ειναι παπαριες...Αμα γουσταρεις κατι, το στηριζεις, και οικονομικα και οπως μπορει ο καθενας, αλλα ολοι τα θελουμε και ΤΕΛΕΙΑ, και ΟΛΑ, και ΤΣΑΜΠΑ...
Μια απ'τα ιδια και για τους "ελληνικους" αγωνες μοτοσυκλετας...
Ο νοων, νοειτω...;)

ΥΓ2. Εχω ολα τα τευχη του R&D και αγορασα ολα τα IGNITION μολις τα βρηκα στο περιπτερο (αλλης γειτονιας...)
ΑΝ καποιος αρεσκεται στην τεχνολογικη εξελιξη, ειναι μονοδρομος η αγορα τους...Ψαξτε και βρειτε το, ειναι χαζη δικαιολογια να πει κανεις "δεν το βρισκω στο περιπτερο ή ψιλικατζιδικο"...

Και ΟΧΙ, δεν ειναι μονο το ιντερνετ η μονη πηγη πληροφορησης σημερα...

:beer:

michaelgtc
25/07/2010, 09:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από Κανένας
Κάνε εγγραφή και το κατεβάζεις σε pdf


εχω κανει εγγραφη στο ebike αλλα download σε pdf μπορω να κανω μονο στο καινουργιο τευχος
στα παλαιοτερα μου τα ανοιγει μονο online και δεν λεει πουθενα για download

Κανένας
25/07/2010, 09:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από michaelgtc
εχω κανει εγγραφη στο ebike αλλα download σε pdf μπορω να κανω μονο στο καινουργιο τευχος
στα παλαιοτερα μου τα ανοιγει μονο online και δεν λεει πουθενα για download Πας στο αρχείο τευχών
Κάτω από κάθε εικόνα γράφει
Download
Το πατάς και σε βγάζει σε μια σελίδα για το αν συμφωνείς για τους όρους χρήσης

Αν δεν συμβαίνουν αυτά
Να ενεργοποίησης τα script
Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο, σε εμένα κατεβαίνουν όλα κανονικά

jtoros
25/07/2010, 11:40
Σε εμένα δε γράφει download. Γενικά έψαξα όλη τη σελίδα για download και δεν... :(
Κάποιος με ίδια συμπτώματα, ή λύση;


Αρχικά δημιουργήθηκε από Κανένας
Πας στο αρχείο τευχών
Κάτω από κάθε εικόνα γράφει
Download
Το πατάς και σε βγάζει σε μια σελίδα για το αν συμφωνείς για τους όρους χρήσης

Αν δεν συμβαίνουν αυτά
Να ενεργοποίησης τα script
Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο, σε εμένα κατεβαίνουν όλα κανονικά

Ζεύκας
25/07/2010, 12:01
όσοι θέλουν να διαβάζουν το e-bike στην τουαλέτα υπάρχουν και τα ebooks :wacko:

Κανένας
25/07/2010, 15:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από jtoros
Σε εμένα δε γράφει download. Γενικά έψαξα όλη τη σελίδα για download και δεν... :(
Κάποιος με ίδια συμπτώματα, ή λύση; Μήπως πατάς στο μενού
από τις δυο επιλογές
αρχείο τευχών
Το υπομενου τώρα και online ?

Θέλει κλικ στην λέξη αρχείο τευχών