PDA

View Full Version : addres 125



fountou
29/06/2010, 03:20
Γεια και χαρα σας παιδες.Διαβαζωντας πιο κατω παρατηρησα πολλους με προβληματα στο κιβωτιο και ειλικρινα στενοχωρηθηκα γιατι χθες πηγα και το πηρα το ατιμο απο Λαρισα.Ημουν αναμεσα σε αυτο και στο νεο σκουτερ το PCX 125 HONDA αλλα η μεγαλη διαφορα της τιμης εκρινε την αγορα.Ειχα πριν ενα ΚΑΖΕR του 00 και ενα SHOGUN του 05 τα οποια δεν εμφανισαν το παραμικρο.Ειλικρινα ειμαι απογοητευμενος διαβαζωντας τα παρακατω και απορω πως η ΣΟΥΖΟΥΚΙ δεν εχει παρει επισημη θεση.Θα ηθελα εαν θελεται να κανουμε μιακαταγραφη των κατοχων για να εχουμε και ενα ποσοστο.Παντως μου φαινεται ειλικρινα παραξενο για παπι το οποιο κατασκευαζεται και στην Ιαπωνια.Το κουλο ειναι οτι σημερα 29-6 ειδα οτι το μηχανακι και καλα η παρτιδα που εδινε προσφορα το καταστημα 200 Ε φθηνοτερα ,1795 αντι 1995 το κ10, υποτιθεται οτι ειναι 2009 αλλα τα βιβλιαρακια λενε οτι ειναι Κ7 δηλαδη 2007 και οταν πηρα στην Αθηνα τηλ μου ειπαν 2008 ενω εδω στη Λαρισα μου το πουλησανε 2009.Αντε βγαλε ακρη τωρα.

liospi
29/06/2010, 07:36
27.500 χλμ. και δεν έχω αλλάξει τίποτα... δουλεύει ρολόι.

fountou
29/06/2010, 12:21
ποιο εχεις φιλε μου κ7,κ8,κ9?

liospi
30/06/2010, 06:45
k8.
Το μηχανάκι το πάω στην ώρα του για service και μέχρι τώρα μου έκαψε την μεσαία σκάλα και την αντικατέστησα μόνος μου με 5 ευρώ γιατί η suzuki χωρίς την εργασία ήθελε 24 (;)
Γενικός το μηχανάκι δεν πολυκαίει, δεν τρίζει (σημαντικό) γιατί είναι το καθημερινό σου μεταφορικό μέσο. Για παπί έχει καλό μπροστινό φρενάκι, και για να έχεις καλύτερα κρατήματα καλό είναι να αλλάξεις τα λαστιχάκια γιατί τα μαμά είναι για τον π...τσο.

fountou
01/07/2010, 17:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από liospi
k8.
Το μηχανάκι το πάω στην ώρα του για service και μέχρι τώρα μου έκαψε την μεσαία σκάλα και την αντικατέστησα μόνος μου με 5 ευρώ γιατί η suzuki χωρίς την εργασία ήθελε 24 (;)
Γενικός το μηχανάκι δεν πολυκαίει, δεν τρίζει (σημαντικό) γιατί είναι το καθημερινό σου μεταφορικό μέσο. Για παπί έχει καλό μπροστινό φρενάκι, και για να έχεις καλύτερα κρατήματα καλό είναι να αλλάξεις τα λαστιχάκια γιατί τα μαμά είναι για τον π...τσο.




Τελικα το γυρισα και πηρα ενα κ9 ,για να μην εχω το αγχος του σασμαν.Για τα λαστιχα εχεις δικιο ειναι μαπα,δηλαδη οχι απλα μαπα αλλα δεν ειναι για τιποτα.Σκεφτομαι για michelen gazelle ή metzeler m22 τι προτεινεις?

RIFF RAFF
01/07/2010, 17:42
λαστιχα στην παπια μονο metzeler me 22 ειναι κορυφη!!!