PDA

View Full Version : Που θα βρω μπουζί στην Πάτρα....?



alpo
29/06/2010, 14:39
Θέλω να πάρω μπουζί ιριδίου της Denso για το Versys μου.
Έχω φάει όλη την Πάτρα, δεν έχω βρει πουθενά. Είναι τόσο σπάνιο αυτό που ζητάω? Ξέρει κανείς που μπορεί να βρω?

Ο κωδικός είναι IU27D.

Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει θα ήμουν υπόχρεος. Να μη φτάσουμε να παραγγέλνουμε μέχρι και μπουζί από το εξωτερικό.... Είναι ξεφτίλα...

SVX
29/06/2010, 15:21
Γιατι DENSO ? τα NGK Iridium βγαινουμ 10 ευρω κατω (5+5)

alpo
29/06/2010, 15:25
Ναι... το ξέρω...

Δεν θέλω τα ποιο φτηνά. Βάζω και απλά αν είναι...

Απλά έχω διαβάσει ότι τα Denso είναι καλύτερα....

Acacius
29/06/2010, 15:45
Σύμφωνα με τον Γουγλ, τον ίδιο τύπο μπουζί έχουν το R1 του 02-03 και το GSXR K7. Aν δεν έχεις ήδη ρωτήσει, δεν κοιτάς στις αντιπροσωπείες μπας και έχουν Denso για αυτά;

Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
Γιατι DENSO ? τα NGK Iridium βγαινουμ 10 ευρω κατω (5+5)
Κι εγώ δε νομίζω ότι θα δεις καμία αισθητή διαφορά μεταξύ των δύο. Αν δε βρεις Denso το αντίστοιχο μπουζί της NGK (πρέπει να) είναι το CR9EIA-9.

SVX
29/06/2010, 15:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από Acacius


Κι εγώ δε νομίζω ότι θα δεις καμία αισθητή διαφορά μεταξύ των δύο. Αν δε βρεις Denso το αντίστοιχο μπουζί της NGK (πρέπει να) είναι το CR9EIA-9.


σωστα :beer:

sakisvolos
29/06/2010, 16:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από alpo
[B
Απλά έχω διαβάσει ότι τα Denso είναι καλύτερα.... [/B]

Σε τι ακριβώς είναι καλύτερα μπορείς να το αιτιολογήσεις αυτό??:confused: :confused: :confused:

ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΑΣ
29/06/2010, 17:41
ρε μην σκαλωνετε στις μαρκες και σε αυτα που καθε παραμυθας σας λεει ....... ξεκολατε και ανοιξτε λιγο τα ματια σας ... τα συγκεκριμενα μπουζι μαν θα τα βρεις πανω απο 50 γιουργια τα δυο .... πριν τρια χρονια εψαξα στη Αθηνα και μου ζηταγαν 90-100 ευρω για τα 4 Νgk για το Ρ1 μου (02-03) . Τελικα πηρα 8 απο το ebay με 80 ευρω ....

camen
29/06/2010, 17:46
Εγω παντως ειμαι της αποψης να κρατησεις τα πολυτιμα λεφτουδακια σου και να βαλεις το κανονικο μπουζι στο μηχανακι και θα ειναι κομπλε.Δεν προκειται να δεις ΚΑΜΙΑ διαφορα με του Ιριδιου.


:wave2:

alpo
30/06/2010, 02:44
Ρε παιδιά... δε θα σωθώ αν γλιτώσω 4 - 5 ευρό. Τι να λέει...? θα μου τα πάρουν από αλλού εξάλλου. Σιγά το πράμα...

Οπότε αν μπορώ να βάλω κάτι καλύτερο... θα το βάλω. Όσο για το αν είναι καλύτερα από της NGK ή όχι.... τι να σας πω...? δοκιμή θα κάνω. Ίσως να μην το καταλάβω κι όλας... αλλά όταν έχω διαβάσει τα καλύτερα για τα Denso σε κάποια ξένα forum, εεε... πιστεύω κάτι θα ισχύει.

Και αυτό το παραμυθάκι (ότι... άσε... έχω να σου δώσω NGK, είναι καλύτερα, δε θα δεις διαφορά, ξέρω εγώ τόσα χρόνια πουλάω....) το άκουσα απ' όλα τα μαγαζιά που ρώτησα. Δεν περίμενα διαφορετική αντίδραση.

Δεν είναι αυτό το θέμα όμως.... Το θέμα είναι ότι δεν μπορώ να τα βρω πουθενά. Είναι κρίμα για την Ελλάδα να είμαστε πίσω σε κάποια τέτοια πράγματα... Να πρέπει να αγοράσεις μέχρι και μπουζί από το εξωτερικό?

SVX
30/06/2010, 03:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από alpo
Να πρέπει να αγοράσεις μέχρι και μπουζί από το εξωτερικό?

ναι ...

ειναι σαν να λεμε δε θελω φιλτρο K&N ....θελω πχ BMC ή Green Filter



αφου το K&N ειναι δοκιμασμενη και εγγυημενη συνταγη...ΑΥΤΟ θα βρεις παντου.... αν παλι θες BMC που ειναι πιο ακριβο και νιωσεις καλυτερα επειδη θα εχεις πληρωσει παραπανω ( και θα εχεις την εντυπωση οτι εχεις "αγορασει" παραπανω) αυτο ειναι στο χερι σου

alpo
30/06/2010, 03:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
ναι ...

ειναι σαν να λεμε δε θελω φιλτρο K&N ....θελω πχ BMC ή Green Filter



αφου το K&N ειναι δοκιμασμενη και εγγυημενη συνταγη...ΑΥΤΟ θα βρεις παντου.... αν παλι θες BMC που ειναι πιο ακριβο και νιωσεις καλυτερα επειδη θα εχεις πληρωσει παραπανω ( και θα εχεις την εντυπωση οτι εχεις "αγορασει" παραπανω) αυτο ειναι στο χερι σου


....εεεε.. αυτό και έκανα. Ebay, 15 ευρό το 1.
Απλά ελπίζω να έρθουν γρήγορα.