PDA

View Full Version : Σέλες Starsel



soter3gm
30/06/2010, 04:09
Κατ' αρχήν Αν θεωρείτε διαφήμιση το ποστ "σβήστε το" άμεσα

Ο Σάκης είναι ένας μεροκαματιάρης άνθρωπος που φτιάχνει Σέλλες στον Βοτανικό.
Η δουλειά του είναι εξαιρετική (μπορεί να την γνωρίζετε) και οι τιμές του είναι πολύ μα πολύ χαμηλές.
Το κυριότερο είναι πως Είναι ΑΝΘΡΩΠΟΣ που καταλαβαίνει τι σημαίνει μεροκάματο και δεν γδέρνει κανέναν σε σχέση με τη δουλειά του που είναι άριστη

Προσφάτως απέκτησε μια σελίδα στο διαδίκτυο (free hosting) έτσι λοιπόν θέλησα να τον βοηθήσω να γίνει γνωστή και η δουλειά του αλλά και το μαγαζί του που βρίσκετε στον Βοτανικό σε ένα σημείο που δεν φαίνεται στον πολύ κόσμο

Η σελίδα του είναι αυτή - StarSell (http://starsel.weebly.com/index.html)

Ρίξτε μια ματιά

LARISEOS
30/06/2010, 04:30
ωραιος......καλα ειναι στης φοτο του να βαζει κ για πιο μηχανάκι ειναι η καθε σελα....ετσι σε τραβάει περισσότερο να ασχοληθείς !


επισης το καλο ειναι οτι μπορείς να την μετατρέψεις οπως θελεις κατι που για μενα οταν άλλαξα σελα στο αφρικα ητανε δύσκολα .....μιας κ το καλούπι ειναι ετοιμο...!
το θεώρησα χζομαρα να μην μπορω να την ανεβάσω 3-4 εκ !

Anritsu
30/06/2010, 04:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από soter3gm
Κατ' αρχήν Αν θεωρείτε διαφήμιση το ποστ "σβήστε το" άμεσα

Ο Σάκης είναι ένας μεροκαματιάρης άνθρωπος που φτιάχνει Σέλλες στον Βοτανικό.
Η δουλειά του είναι εξαιρετική (μπορεί να την γνωρίζετε) και οι τιμές του είναι πολύ μα πολύ χαμηλές.
Το κυριότερο είναι πως Είναι ΑΝΘΡΩΠΟΣ που καταλαβαίνει τι σημαίνει μεροκάματο και δεν γδέρνει κανέναν σε σχέση με τη δουλειά του που είναι άριστη

Προσφάτως απέκτησε μια σελίδα στο διαδίκτυο (free hosting) έτσι λοιπόν θέλησα να τον βοηθήσω να γίνει γνωστή και η δουλειά του αλλά και το μαγαζί του που βρίσκετε στον Βοτανικό σε ένα σημείο που δεν φαίνεται στον πολύ κόσμο

Η σελίδα του είναι αυτή - StarSell (http://starsel.weebly.com/index.html)

Ρίξτε μια ματιά

Αν ειναι αυτός που είναι στην Πειραίως προς το τέρμα , στο sony service δεξια για Καμίνια που είναι ενας δρόμος με νησίδα είχα πάει παλιότερα και μου έκανε καλή δουλειά . Αν έιναι αλλός θα τον τιμήσω με την πρωτή ευκαριά γιατι η σέλα στο παπί παίρνει γέμισμα ...

:wave2:

frappe rider
30/06/2010, 05:20
O "Σάκης" ο Αιγύπτιος δεν είναι ; Εξαιρετική δουλειά και πολύ φθηνός.Μαστόρι από τα λίγα.:beer:

soter3gm
30/06/2010, 11:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από Anritsu
Αν ειναι αυτός που είναι στην Πειραίως προς το τέρμα , στο sony service δεξια για Καμίνια που είναι ενας δρόμος με νησίδα είχα πάει παλιότερα και μου έκανε καλή δουλειά . Αν έιναι αλλός θα τον τιμήσω με την πρωτή ευκαριά γιατι η σέλα στο παπί παίρνει γέμισμα ...

:wave2:

Οχι δεν είναι


Αρχικά δημιουργήθηκε από frappe rider
O "Σάκης" ο Αιγύπτιος δεν είναι ; Εξαιρετική δουλειά και πολύ φθηνός.Μαστόρι από τα λίγα.:beer:

Αυτός ακριβός είναι, πολύ καλός άνθρωπος :beer:

SoR
27/03/2017, 15:25
Προσωπικά, στον Σάκη έχω φτιάξει
-την σέλα στο παπι (γεμιισμα και καινούργιο κάλυμμα).
- στο φζ6 έχω φτιάξει 2 φορές το καλυμμα της του συνοδηγού.

Πολύ καλή δουλειά και είναι μια καλή οικονομική λύση

tsak8
27/03/2017, 17:37
Starsel στο GS εδώ και 4 χρόνια και εγώ, πολύ καλή δουλειά αν και είμαι και ελαφρύς όποτε δεν ταλαιπωρείται το υλικό αλλά είναι άριστη.

Και βέβαια συμφωνώ ότι ο Σάκης είναι πολύ καλός και ευγενής άνθρωπος.

Coyote.V
27/03/2017, 19:25
Ως άνθρωπος μπορεί να είναι πολύ καλός... αλλά

Έψαξα για να βρω δείγμα σέλας για το μηχανάκι μου στο σιτε του γιατί θέλω να την φτιάξω... πέστε μου είναι καλή δουλειά σέλας αυτό; ... Έλεος!
Και ειδικά το σημείο που έχω σημειώσει... εκτός από το υπόλοιπο αγγούρι που βλέπω.

http://starsel.weebly.com/photo-gallery.html

380407

BLiTzER
27/03/2017, 19:34
Μην ξεχνάμε ότι η ποιότητα είναι και ανάλογη της τιμής ε. Αν σε χρεώσει 100€ για το παραπάνω, όχι δεν είναι καλή δουλειά. Αν σε χρεώσει 20€, μια χαρά είναι.

Coyote.V
27/03/2017, 19:40
Μην ξεχνάμε ότι η ποιότητα είναι και ανάλογη της τιμής ε. Αν σε χρεώσει 100€ για το παραπάνω, όχι δεν είναι καλή δουλειά. Αν σε χρεώσει 20€, μια χαρά είναι.


Άρα καταλήγουμε στο ότι είναι φθηνός; Γιατί ούτε τιμές είδα...

BLiTzER
27/03/2017, 19:48
Μια φορά έχω πάει, για το DRZ μου. Πολύ εξυπηρετικός, ευγενέστατος και με χρέωσε 20€ για - μικρή - μετατροπή της σέλας μου, όταν άλλοι επέμεναν ότι δε γίνεται και πρέπει να χρησιμοποιήσουν δικά τους υφάσματα με κόστος 120-140€. Εγώ ήθελα, φυσικά, να κρατήσω το εργοστασιακό ύφασμα (μπλε/κίτρινο με λόγκο SUZUKI) και βρέθηκε άνθρωπος που ενδιαφέρθηκε, δούλεψε και δε ζήτησε ένα βδομαδιάτικο. Οπότε γενικά τον έχω σε εκτίμηση. Το site του όντως φαίνεται κακοφτιαγμένο και πρόχειρο (όπως και 2-3 φωτογραφίες), αλλά πιθανότατα απλά δεν κατέχει καθόλου από τεχνολογία ο άνθρωπος και του το "ξεπέταξε" κάποιος. Πέρνα μια βόλτα από εκεί.

Coyote.V
27/03/2017, 19:58
Θα περάσω γιατί είμαι στο ψάξιμο για να φτιάξω την σέλα, έκανε δυό τρυπούλες μικρές και όλο τον χειμώνα με το που καβάλαγα στράγγιζε την υγρασία στο μπούτι μου. Μόνο ύφασμα καινούργιο θέλω, δεν θέλω να πειράξω την γραμμή της.

Billymuse
27/03/2017, 21:58
Ειναι καλος μαστορας. Θεωρω οτι ειναι της φασης οτι πληρωνεις παιρνεις. Επισης εκτος απο την καλη δουλεια που εκανε στη σελα μου, ενα θετικο επιπλεονηταν οταν τον παρακαλεσα να την φτιαξει συντομα για να προλαβω ενα ταξιδι κι να δοκιμασω την σελα..μεσα σε 3 εργασιμες την ειχε ετοιμη.

George_Sp
27/03/2017, 22:27
Νέο αφρώδες στη θέση του οδηγού γιατί το παλιό είχε "κάτσει",
νέο αδιάβροχο κάλυμμα σε όλη τη σέλα,
διακοσμητική πράσινη ραφή,
λογότυπο Versys και στις 2 πλευρές,
διακοσμητικό κομμάτι δέρματος (όχι δερματίνη) στο χώρισμα οδηγού-συνεπιβάτη.

Όλα τα παραπάνω 60ευρώ.

Φωτογραφίες
380413

380414

380415

1χρόνο μετά η σέλα είναι όπως ακριβώς στις φωτογραφίες σαν καινούρια και άψογη.
(στη τελευταία φωτό τα "νερά" στο κάλυμμα είναι παιχνίδι της φωτογραφικής του κινητού)

PortisHead
28/03/2017, 07:50
Απο το '95 έχω φτιαξει στο Σακη αρκετες φορες σέλες στις μηχανες που ειχα.
Ευγενέστατος, οικονομικός και ποτε κανένα παραπανο απο τη δουλεια του.
παντα τις πηγαινα 08¨00 το πρωι Σαββατου και μεχρι τις 11¨00 ήμουν ετοιμος.

sapila racing
28/03/2017, 09:36
Νέο αφρώδες στη θέση του οδηγού γιατί το παλιό είχε "κάτσει",
νέο αδιάβροχο κάλυμμα σε όλη τη σέλα,
διακοσμητική πράσινη ραφή,
λογότυπο Versys και στις 2 πλευρές,
διακοσμητικό κομμάτι δέρματος (όχι δερματίνη) στο χώρισμα οδηγού-συνεπιβάτη.

Όλα τα παραπάνω 60ευρώ.

Φωτογραφίες


1χρόνο μετά η σέλα είναι όπως ακριβώς στις φωτογραφίες σαν καινούρια και άψογη.
(στη τελευταία φωτό τα "νερά" στο κάλυμμα είναι παιχνίδι της φωτογραφικής του κινητού)

Για 60 Ευρώ καλή είναι.
Αν δεν βαλουμε την τιμή στην εξίσωση, δεν είναι τόσο καλή. Το αφρώδες στο πίσω μερος της θεσης του οδηγού ξεχωρίζει και φαίνεται γιατί δεν το έχει φέρει πρόσωπο και η ραφή δεν είναι στρωτή.
Επίσης η ποιότητα μιας καλής σέλλας φαίνεται μετα απο αρκετά χρόνια. Ενας χρόνος δεν λεει τίποτα.

karellen
28/03/2017, 09:50
[...]
Το site του όντως φαίνεται κακοφτιαγμένο και πρόχειρο (όπως και 2-3 φωτογραφίες), αλλά πιθανότατα απλά δεν κατέχει καθόλου από τεχνολογία ο άνθρωπος και του το "ξεπέταξε" κάποιος. Πέρνα μια βόλτα από εκεί.
Έχουνε σφαχτεί παλληκάρια γι αυτές τις προχειρο-φωτογραφίες!

kordix
28/03/2017, 10:02
Ο Σακης μου ειχε ανακατασκευασει αψογα την σελα στο αφρικα. Την ειχε φαρδυνει 8 εκ την ψηλωσε λιγο μπροστα και την ευχαριστηθηκα στο ταξιδι. Ειχα φτιαξει αλλες 2 σελες αλλου αλλα δεν με βολεψαν.

Εφτιαξα και του 1150 και εναμιση χρονο μετα ειναι μια χαρα.

Ειδικα ομως για την δουλεια που εκανε στηνν σανιδα που εχει για σελα το ccm του βγαζω το καπελο. Το ΣΚ εκανα 650 κμ και ολα καλα, ελαχιστο πιασιμο μετα απο ολη τη μερα στη σελα.

Σαν ανθρωπος ειναι ψυχουλα, παντα χαμογελαστος και ακουει χωρις να το παιζει ξερολας. Προσπαθει παντα να κανει οικονομικη δουλεια, αλλα αν του πεις να κανει κατι πιο ακριβο, κανει παπαδες και παλι φτηνο βγαινει σε σχεση με αλλους.

sniper
28/03/2017, 15:32
Αν βάλω τη σέλα πανω στο μηχανάκι μου και δεν κάτσω πάνω της για 20 χρόνια, κούκλα θα είναι.

Το πότε μπήκε είναι ένας παράγοντας, η χρήση της είναι ένα άλλο καπέλο.


Και κάθε κ@λος είναι και διαφορετικός.

George_Sp
28/03/2017, 15:34
η χρήση είναι καθημερινή και μάλιστα την έχω ζορίσει αρκετά γιατί στη θέση του συνεπιβάτη πολλές φορές βάζω και tower υπολογιστών, μέχρι και κούτες από laser printers.

sapila racing
28/03/2017, 15:40
Αν βάλω τη σέλα πανω στο μηχανάκι μου και δεν κάτσω πάνω της για 20 χρόνια, κούκλα θα είναι.

Το πότε μπήκε είναι ένας παράγοντας, η χρήση της είναι ένα άλλο καπέλο.


Και κάθε κ@λος είναι και διαφορετικός.

Πολύ σωστό. Δεν μιλάω για σέλλες που καθόντουσαν, έχω και τέτοιες αλλά αυτές είναι σαν καινούριες.
Μεγάλο ρόλο παίζει και το πόσο τις βλέπει ο ήλιος πάντως.

BLiTzER
28/03/2017, 15:50
Χαλαρώστε, παιδάκια. Δεν υπάρχει λόγος να μαλώνουμε για σέλες ε. :p

Ίσως έχει δίκιο ο σπαρίλας. Εγώ πήγα στον συγκεκριμένο και εκτίμησα το ότι ασχολήθηκε να κάνει αυτό που ΕΓΩ ήθελα αρχικά και ότι η χρέωση ήταν πολύ χαμηλή. Αν ήθελα κάτι πιο εξειδικευμένο, ποιοτικό και σκόπευα να διαθέσω €120+, πιθανότατα θα πήγαινα σε κάποιον πιο αναγνωρισμένο επαγγελματία.

zopas
28/03/2017, 18:04
μπραβο στο φιλο που μας ενημερωσε...σε αυτους τους δυσκολους καιρους οι φθηνες προσφορες είναι σημαντικες ποσο μαλλον που βοηθιουνται και καλοι ανθρωποι, επαγγελματιες...βεβαια, οσοι παμε ΜΟΤΟ.Κ., μπορει να εχουμε ελαφρυτερη τσεπη μετα από κάθε παραγγελια αλλα τον Κωστα δεν τον αλλαζουμε ευκολα αν και με το νέο αφορολογητο που θα ερθει δεν βαζω πια στοίχημα για τιποτα...ευχαριστούμε και παλι τον φιλο για την ενημερωση...