PDA

View Full Version : πληροφορικάριοι....βοήθεια χριστιανοί.....



THEOD
06/07/2005, 18:21
Πρέπει να κάνω το OUTLOOK EXPRESS να χρησιμοποιεί ως επιστολόχαρτο μηνυμάτων, ένα επιστολόχαρτο που το έχω σε μορφή .pdf (αλλά μπορώ αν χρειαστεί να το φέρω και σε Corel, Illustrator κλπ)

Πως γίνεται ρε παιδιά ??? Προσπαθώ να βάλω το αρχείο του επιστολόχαρτου στον φάκελλο stationery οπου έχουν αποθηκευτεί και τα υπόλοιπα default επιστολόχαρτα που διαθέτει το outlook, αλλά δέχεται μόνο ΗΤΜΛ αρχεία...Κάπως γίνεται γιατί το έχω δει αλλού (ίσως μέσω Word ???) αλλά δεν ξέρω πως....


Βοηθάτε ρε.........................................

div400
06/07/2005, 18:42
εισαι σιγουρος οτι ο συγκεκριμενος φακλεος δεχετι αρχεια σε .pdf μορφη?
το δοκιμασα και εγω τωρα και απ'οτι καταλαβα θα πρεπει να ειναι αρχειο εικονας (.jpg,.gif,.bitmap κτλ) για το εμφανιζει στο outlook. οποτε αν μπορεις να το αποθηκευσεις σαν εικονα μαλλον μετα δεν θα εχεις προβλημα.
αλλα πως το αποθηκευεις????!!!!:rolleyes: :eyepop:

δεν βοηθαω και πολυ ε; :D :D :lol:

powerphot
06/07/2005, 21:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
Πρέπει να κάνω το OUTLOOK EXPRESS να χρησιμοποιεί ως επιστολόχαρτο μηνυμάτων, ένα επιστολόχαρτο που το έχω σε μορφή .pdf (αλλά μπορώ αν χρειαστεί να το φέρω και σε Corel, Illustrator κλπ)

Πως γίνεται ρε παιδιά ??? Προσπαθώ να βάλω το αρχείο του επιστολόχαρτου στον φάκελλο stationery οπου έχουν αποθηκευτεί και τα υπόλοιπα default επιστολόχαρτα που διαθέτει το outlook, αλλά δέχεται μόνο ΗΤΜΛ αρχεία...Κάπως γίνεται γιατί το έχω δει αλλού (ίσως μέσω Word ???) αλλά δεν ξέρω πως....


Βοηθάτε ρε.........................................

Που 'σε...παλουκάρι, Άνοιξε το pdf στο photoshop, δήλωσε του όταν σε ρωτήσει την ανάλυση 72dpi και RGB, πάτα οκ, και μόλις ανοίξει κάνε save as copy σε αρχείο εικόνας .jpg.
Αυτό σε περίπτωση που έχεις photoshop, αν δεν έχεις βρές κάποιο άλλο πρόγραμμα εικόνας και κανε το pdf σε format .jpg .:wave2:

gdevelek
06/07/2005, 21:38
Ψάξε για converter pdf--> html ή στείλε μου ένα email address να σου στείλω ένα που τυχαίνει να έχω

Gema22
07/07/2005, 12:32
Ανοίγεις το pdf και το κάνεις save as…. Jpg.
Μετά στο Outlook Express, πας Message -> New Message Using -> Select Stationery.
Κάνεις Create New -> Next -> Browse -> Επιλέγεις το αρχείο που έφτιαξες και κάνεις τις υπόλοιπες ρυθμίσεις.

wizzy
07/07/2005, 12:38
Απλα οι μορφές που υποστηρίζονται για stationery είναι bmp, gif, jpeg, wmf, xbm και art.

Καλή επιτυχία :beer:

THEOD
07/07/2005, 13:52
Αν και ακόμα δεν είναι όπως το θέλω, τουλάχιστον τα κατάφερα...

Μεγάλο πράγμα το φόρουμ !!!



Ευχαριστώ κύριοι....

afrotwin
07/07/2005, 20:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
Αν και ακόμα δεν είναι όπως το θέλω, τουλάχιστον τα κατάφερα...

Μεγάλο πράγμα το φόρουμ !!!



Ευχαριστώ κύριοι....

ne ala tin savoura akoma na tin peaksis.....
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

THEOD
07/07/2005, 21:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
ne ala tin savoura akoma na tin peaksis.....
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Δεν βρίσκω πρόθυμο παλιατζή ρε γαμώτο.... :smilea: