PDA

View Full Version : ελαστικα για παπι



fountou
01/07/2010, 16:50
Εχω ενα suzuki adres 125 09 θελω να αλλαξω ελαστικα και ειμαι αναμεσα σε michelen gazele και metzeler m22, τι προτεινεται?

mikes
01/07/2010, 17:07
michelin m45 η pirelli city demon!! και τα μετζελερ καλα ειναι!! αλλα αν βαλεις μισελεν μην βαλεις
τα gazelle! κλασεις ανωτερα ταΜ45!

slacker
01/07/2010, 18:22
Pirelli City Demon είχα, είναι καλό λάστιχο.
Στον λαστιχά που ήμουν σήμερα για τον ίδιο λόγο με εσένα, μου είπε και αυτός ότι τα metzeler me22 είναι πάρα πολύ καλά, ενώ δεν προτείνει τα michelin m45. Εγώ μόλις γυρίσω από διακοπές θα βάλω τα metzeler πάντως.

Αμφίσημος
01/07/2010, 18:33
Γεια χαρά. Εγώ στο Crypton ('99) ξεκίνησα με κάτι metzeler (δεν είμαι σίγουρος αν είναι αυτά που λες) και δεν το ευχαριστήθηκα.
Απο τότε που έβαλα michelin (gazele) κλείδωσα. Τρεις φορές άλλαξα πάντα με michelin (τη μια φορά έβαλα κι ενα νουμεράκι μικρότερο και μου άρεσε).
Καλό λαστιχάκι δεν νομίζω να σε απογοητεύσει..

Αμφίσημος
01/07/2010, 18:34
Μια διόρθωση εδώ - δεν φοράω τα gazele αλλά τα M45 που λέει κι ο φίλος.

epp1640
01/07/2010, 20:39
Δεν κοιτάς και michelin pilot sporty? Τα έχω στο ybr που φοράει λίγο μεγαλύτερα αλλά τα έχω δει και σε παπιά οπότε θα βγαίνει σε μικρότερες διαστάσεις.. :beer:

Ζεύκας
01/07/2010, 20:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από fountou
metzeler m22


εγγύηση:wave2:

arazw.ara.zw
01/07/2010, 20:59
4 λάστιχα μονοπωλούν την αγορά στα παπιά:
metzeler me22
michelin m45

michelin m62 gazelle

pirelli city demon.
Μικρές οι διάφορες τους.και τα 3 πολύ καλά.Υπάρχει πάντως και καινούριος παίκτης στην κατηγορία με νεότερη σχεδίαση τα Continental contiGO.Περί ορέξεως κολοκυθόπιτα!!

Ζεύκας
01/07/2010, 21:10
εχμ...αυτό δεν λέγεται ακριβώς μονοπώλιο...:lol:

lspiros
02/07/2010, 00:07
crypton, εβαλα metzeler me22 νομιζω ειναι απο τα ακριβοτερα αλλα αξιζουν τα ευρω τους:wave2:

arazw.ara.zw
02/07/2010, 03:51
Ζεύκα αντί να κανείς πνεύμα στα ποστ των άλλων,γραψε καμιά πληροφορία για το thread.Επίσης στα Ελληνικά,όταν γράφεις οτι κάποια πράγματα μονοπωλούν το ενδιαφέρον,σημαίνει οτι αυτα τα πράγματα έχουν μεγάλη απήχηση ,(μονοπωλούν το ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ,όχι την αγορά).Αν έχεις άλλες απορίες να στις λύσω και αυτές!

Ζεύκας
02/07/2010, 04:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από arazw.ara.zw
Ζεύκα αντί να κανείς πνεύμα στα ποστ των άλλων,γραψε καμιά πληροφορία για το thread.Επίσης στα Ελληνικά,όταν γράφεις οτι κάποια πράγματα μονοπωλούν το ενδιαφέρον,σημαίνει οτι αυτα τα πράγματα έχουν μεγάλη απήχηση ,(μονοπωλούν το ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ,όχι την αγορά).Αν έχεις άλλες απορίες να στις λύσω και αυτές!

Μην αρπάζεσαι ανεύ λόγου και αιτίας.Ούτε καν μπηχτή δεν πέταξα.

Για το "μονοπώλιο" δεν θα το συνεχίσω.όποιος ξέρει καταλαβαίνει.

Τέλος, το θέμα "ελαστικά+παπί" έχει συζητηθεί πλειστάκις στο παρελθόν,
απλά ο φίλος μας σαν κλασσικός νέος δεν μπήκε καν στον κόπο να κάνει μια αναζήτηση.

cool αγορίνα :beer: :beer:

arazw.ara.zw
02/07/2010, 04:54
Συμφορουμίτη Ζεύκα δεν είμαι πολύ καιρό στο φόρουμ τούτο,αλλά δεν είναι λίγες οι φορές που παρατηρώ οτι πολλά μέλη,ειρωνεύονται και το παίζουν έξυπνοι σε βάρος άλλων χωρίς ουσιαστικά κανένα λόγο.
Άν η πρόθεση σου δεν ήταν αυτή και σε πήρε η μπάλα αδίκως,sorry φιλαράκι και όλα καλά,αλλά ο γραπτός λόγος δεν περνάει την διάθεση των γραφόμενων του γράφοντος ( :hypnotize :hypnotize )και μάλλον γι'αυτό σε παρεξήγησα!!!
Collάρω λοιπόν γιατί η αλήθεια είναι οτι έχω ξαναδεί το nick σου σε άλλα post, και δεν φαίνεσαι απο αυτούς που λένε ασυναρτησίες!!!

Συγγνώμη για το εκτός θέματος στους mods!!

Ζεύκας
02/07/2010, 08:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από arazw.ara.zw
Συμφορουμίτη Ζεύκα δεν είμαι πολύ καιρό στο φόρουμ τούτο,αλλά δεν είναι λίγες οι φορές που παρατηρώ οτι πολλά μέλη,ειρωνεύονται και το παίζουν έξυπνοι σε βάρος άλλων χωρίς ουσιαστικά κανένα λόγο.
Άν η πρόθεση σου δεν ήταν αυτή και σε πήρε η μπάλα αδίκως,sorry φιλαράκι και όλα καλά,αλλά ο γραπτός λόγος δεν περνάει την διάθεση των γραφόμενων του γράφοντος ( :hypnotize :hypnotize )και μάλλον γι'αυτό σε παρεξήγησα!!!
Collάρω λοιπόν γιατί η αλήθεια είναι οτι έχω ξαναδεί το nick σου σε άλλα post, και δεν φαίνεσαι απο αυτούς που λένε ασυναρτησίες!!!

Συγγνώμη για το εκτός θέματος στους mods!!

Όχι οκ, τις περισσότερες φορές εδώ μέσα κάνουμε χιούμορ, ε άν τώρα κάποιος αρχίσει τις κοτσάνες
ε θα πέσουν πάνω του τα κοράκια! :lol:

Και οι συντριπτική πλειοψηφία όσων γράφουν εδώ είναι καλά παιδιά αλλά τους βγαίνει στο "μαλάκας" παραέξω.

τι να κάνουμε? να τους σκοτώσουμε? :rotflmao: :rotflmao: :beer:

RIFF RAFF
02/07/2010, 08:55
metzeler me22 κορυφη!!!!
τα δοκιμασα ολα τα προιγουμενα σαν τα metzeler κανενα!!!!!

pkpl
02/07/2010, 09:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από RIFF RAFF
metzeler me22 κορυφη!!!!
τα δοκιμασα ολα τα προιγουμενα σαν τα metzeler κανενα!!!!!
:a013:

Zbandit750
30/08/2010, 09:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από pkpl
:a013:

+1

akis lagas
25/08/2011, 20:23
ego simera evala ta M45 2.75 piso kai 2.50 empros .pisteyo oti einai para para poly kala .mou eipane kai gia M62 alla protimisa ayta.
se ena crypton r ta evala toy 2008
tora to anavathmizo vazo exatmisi protecht me to tampelaki to kitrino tin oval kai vazo kai stefania stis zantes ergal sto idio xroma me ta plastika diladi mple .
skeftome gia na toy valo psigio ladiou >>>???? alla akoma eimai stin skepsi ....tha dixi ....