PDA

View Full Version : ΣΤΡΟΦΑΛΟΜΠΙΕΛΑ Glx ΒΟΗΘΕΙΑΑΑ



gakias
01/07/2010, 18:35
λοιπον φιλοι μου καλησπερα...σε μια εβδομαδα βαζω το glx μου σε επισκευη και ανεβασμα κυβικων..απο 51μμ σε 53μμ...!!!
εχω καταληξει στα πραγματα που θα μπουν πανω εκτος της στροφαλομπιελας.. νικασιλ κυλινδρο AASA 53μμ και πιστονι πομπε ή απλο AASA 53μμ κεφαλι,καρμππυρατερ ,εκκεντροφορο ολα κομπλε.... τωρα απο ΣΤΡΟΦΑΛΟΜΠΙΕΛΑ δεν ξερω....τι να βαλω...??? AASA ?? και επειτα της μαρκας...τι να βαλω αχλαδωτο η απλο... μετα η ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΜΟΥ ΑΠΟΡΙΑ : ΤΙ ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΝΑ ΒΑΛΩ???....Διαβαζω....πχ: (Glx 90cc στροφαλ/λα 25 μμ ή 23 μμ....! αλλο : στροφ/λα racing takegawa 54mm ...) ...κοντη ή μακρια??τι να βαλω/??? δεν ξερω...ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ...ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Tpap
01/07/2010, 19:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από gakias
λοιπον φιλοι μου καλησπερα...σε μια εβδομαδα βαζω το glx μου σε επισκευη και ανεβασμα κυβικων..απο 51μμ σε 53μμ...!!!
εχω καταληξει στα πραγματα που θα μπουν πανω εκτος της στροφαλομπιελας.. νικασιλ κυλινδρο AASA 53μμ και πιστονι πομπε ή απλο AASA 53μμ κεφαλι,καρμππυρατερ ,εκκεντροφορο ολα κομπλε.... τωρα απο ΣΤΡΟΦΑΛΟΜΠΙΕΛΑ δεν ξερω....τι να βαλω...??? AASA ?? και επειτα της μαρκας...τι να βαλω αχλαδωτο η απλο... μετα η ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΜΟΥ ΑΠΟΡΙΑ : ΤΙ ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΝΑ ΒΑΛΩ???....Διαβαζω....πχ: (Glx 90cc στροφαλ/λα 25 μμ ή 23 μμ....! αλλο : στροφ/λα racing takegawa 54mm ...) ...κοντη ή μακρια??τι να βαλω/??? δεν ξερω...ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ...ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Δεν καταλαβαίνω τίποτε, ρε κολλητέ.

Αλλάζεις ΚΑΙ διαδρομή ΤΕΛΙΚΑ ή μόνο διάμετρο...?

Bowleno
02/07/2010, 03:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από gakias
λοιπον φιλοι μου καλησπερα...σε μια εβδομαδα βαζω το glx μου σε επισκευη και ανεβασμα κυβικων..απο 51μμ σε 53μμ...!!!
εχω καταληξει στα πραγματα που θα μπουν πανω εκτος της στροφαλομπιελας.. νικασιλ κυλινδρο AASA 53μμ και πιστονι πομπε ή απλο AASA 53μμ κεφαλι,καρμππυρατερ ,εκκεντροφορο ολα κομπλε.... τωρα απο ΣΤΡΟΦΑΛΟΜΠΙΕΛΑ δεν ξερω....τι να βαλω...??? AASA ?? και επειτα της μαρκας...τι να βαλω αχλαδωτο η απλο... μετα η ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΜΟΥ ΑΠΟΡΙΑ : ΤΙ ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΝΑ ΒΑΛΩ???....Διαβαζω....πχ: (Glx 90cc στροφαλ/λα 25 μμ ή 23 μμ....! αλλο : στροφ/λα racing takegawa 54mm ...) ...κοντη ή μακρια??τι να βαλω/??? δεν ξερω...ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ...ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ


Ωχ, βούτυρο στο ψωμί του παλιΑνθρωπου.....:smokin:

Cpt. Haddock
02/07/2010, 03:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από dimitrisioak
Ωχ, βούτυρο στο ψωμί του παλιΑνθρωπου.....:smokin:

Ας το μεταφέρει καποιος στα "Τεχνικά"

:a014:

Stergios69
02/07/2010, 04:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Ας το μεταφέρει καποιος στα "Τεχνικά"

:a014:
Ωστε να το δει Εκεινος και να έχουμε τρεχάματα;
Αστο καλύτερα, γιατί στην ηλικία του δεν είναι για πολλά-πολλά...
:D :wave2:

Cpt. Haddock
02/07/2010, 04:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από Stergios69
[...]Εκεινος [...]

:eyepop: :a23:

gakias
02/07/2010, 04:38
ρε παλικαριαα....ΚΑΨΩΝΙΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΤΕ???? ΤΡΑΡ........ τι εννοεις εσυ???

πειτε μου απλα την αποψη σας και μην σχολιαζεται διαφορα...:rolleyes: :confused: :confused: :confused:

Bowleno
02/07/2010, 05:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από gakias
ρε παλικαριαα....ΚΑΨΩΝΙΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΤΕ???? ΤΡΑΡ........ τι εννοεις εσυ???

πειτε μου απλα την αποψη σας και μην σχολιαζεται διαφορα...:rolleyes: :confused: :confused: :confused:


εμείς καψόνια; που να δεις τι θα σου κάνει ΕκείνοΣ οταν διαβασει "ανέβασμα κυβικών από 51 σε 53μμ" :smokin:

αντί να δίνεις τόσα λ7 στο παπί, κράτα τα, πούλα το παπί και πάρε κάτι μεγαλύτερο και πολύυυυυ πιο ασφαλές :wave2:

OldMan
02/07/2010, 05:30
"Moved to 'Τεχνικα Θεματα Tips & Tricks' by road spirit on 02-07-2010 11:22"

Γιαννάκη, ΔΕΝ θα βάλω τον Μιχαλιό να σε σκίσει (γιατί θα σου αρέσει..) :smokin:

Cpt. Haddock
02/07/2010, 05:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από dimitrisioak
αντί να δίνεις τόσα λ7 στο παπί, κράτα τα, πούλα το παπί και πάρε κάτι μεγαλύτερο και πολύυυυυ πιο ασφαλές :wave2:

κατσε να κλεισει τα 18 κ βλέπουμε :lol:

OldMan
02/07/2010, 05:32
Ρε συ gakias:

Όλα αυτά τα ωραία που θα βάλεις πάνω στο πριπρι σου, μόνος σου τα διάλεξες ..??

road spirit
02/07/2010, 05:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
"Moved to 'Τεχνικα Θεματα Tips & Tricks' by road spirit on 02-07-2010 11:22"

Γιαννάκη, ΔΕΝ θα βάλω τον Μιχαλιό να σε σκίσει (γιατί θα σου αρέσει..) :smokin:

:smokin:

δεν λες του κοπελιού πόσους πόντους να την βάλει, μικρή ή μεγάλη ?

gakias
02/07/2010, 05:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από dimitrisioak
εμείς καψόνια; που να δεις τι θα σου κάνει ΕκείνοΣ οταν διαβασει "ανέβασμα κυβικών από 51 σε 53μμ" :smokin:

αντί να δίνεις τόσα λ7 στο παπί, κράτα τα, πούλα το παπί και πάρε κάτι μεγαλύτερο και πολύυυυυ πιο ασφαλές :wave2:


Λοιπον επειδη δεν μπορω να καθομαι και να μου σπατε τα νευρα......δεν ζητησα αν ειναι πολλα τα λεφτα...!!! προβλημα μου,....εγω μπορει να εχω εκατομυρια και να μην θελω πολυτελειες αλλα ενα HONDA GLX...!! και γιατι να τον πειραζει απο ΠΟΥ ΘΑ ΤΟ ΑΝΕΒΑΣΩ 2 μμ?? ΑΠΟ 51 ΣΕ 53??? ΕΕ?
αν μπορειτε να βοηθησετε εχε καλως...αν οχι.....αφηστε το...!!!
και δεν θελω takegawa αλλα κατι πιο απλο σε μαρκα ...πχ ΑΑΣΑ
αν μπορειτε να βοηθησετε ...εχε καλως...αν οχι..ΑΦΗΣΤΕ ΤΟΟ...!!!

gakias
02/07/2010, 05:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Ρε συ gakias:

Όλα αυτά τα ωραία που θα βάλεις πάνω στο πριπρι σου, μόνος σου τα διάλεξες ..??

Δεν χρειαζεται αναφορα....

OldMan
02/07/2010, 05:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από gakias
η ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΜΟΥ ΑΠΟΡΙΑ : ΤΙ ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΝΑ ΒΑΛΩ???....Διαβαζω....πχ: (Glx 90cc στροφαλ/λα 25 μμ ή 23 μμ....! αλλο : στροφ/λα racing takegawa 54mm ...) ...κοντη ή μακρια??
Κοίταξε ...

Η κοντή, λόγω μικρότερης αδρανειακής μάζας επιτρέπει την - κατά το μάλλον ή ήττον - πλέον ανεμπόδιστη αύξηση του ρυθμού παλινδρόμισης του εμβόλου εντός στοιχειώδους χρονικού διαστήματος, τούτου λαμβανομένου εντός υφ' ημών σαφώς καθορισμένων και προσδιορισμένων ορίων (π.χ. r.p.m.) συνεπικουρούντος του γεγονότος της απομείωσης της εκτός ουσιαστικών απαιτήσεων απώλειας ισχύος του κινητήρα μη αγνοώντας εισέτι την αυξημένη καταπόνηση των μεταλλικών δομών στα σημεία συναρμογής 1ου βαθμού ελευθερίας (ή και 2ου εάν παραληφθούν οι ασφάλειες) μεταξύ εμβόλου και διωστήρος ακριβώς λόγω της προαναφερθείσης "ευστροφίας" η οποία μετατρέπεται σε παλλινδρόμιση άρα και σε συνεχή εναλλαγή φοράς άσκησης δυνάμεων επί των προαναφερθέντων σημέιων συναρμογής...


Η μακριά κάνει ακριβώς το ίδιο, γιατί στην πρώτη πιστονιά βγαίνει πάνω από το κεφαλάρι ... :winka:

OldMan
02/07/2010, 05:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από gakias
Δεν χρειαζεται αναφορα....
Δεν είσαι σαφής και δεν μπορώ να βοηθήσω...

Ρωτάω αν τα διάλεξες εσύ, γιατί κάτι τέτοιο προυποθέτει ότι είσαι μεγάλος μύστης των μετατροπών σε glx, οπότε θα ξέρεις και αν θα βάλεις αχλαδωτή ή κερασωρή ή ακόμη και καρπουζωτή στροαφαλομπιέλα....

Αλλιώς, γιατί δεν ρωτάς αυτόν που σου πρότεινε τα υπόλοιπα ?? :confused:



Υ.Γ.
Προσωπική καθαρά γνώμη:
ΜΗΝ βάλεις αχλαδωτή αυτόν τον καιρό γιατί θα είναι σίγουρα θερμοκηπίου ..!!! :wave2:

Tpap
02/07/2010, 06:00
:lol: :rotflmao:

gakias
02/07/2010, 06:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan




Υ.Γ.

ΜΗΝ βάλεις αχλαδωτή αυτόν τον καιρό γιατί θα είναι σίγουρα θερμοκηπίου ..!!! :wave2:
χαχαχαχαχαχ......καλο
ειδες ποσο απλο ηταν να απαντησεις/σετε???
κλυν/νο ειδες τι θα βαλω...εκκεντροφορο απο τον μπουμπη χειροποιητο
κεφαλή ή αστρατη ή CDI... δεν ξερω ακομα
και μου ειχε μεινει η απορια στροφαλομπιελας...!!!:beer:

Bowleno
02/07/2010, 06:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Κοίταξε ...

Η κοντή, λόγω μικρότερης αδρανειακής μάζας επιτρέπει την - κατά το μάλλον ή ήττον - πλέον ανεμπόδιστη αύξηση του ρυθμού παλινδρόμισης του εμβόλου εντός στοιχειώδους χρονικού διαστήματος, τούτου λαμβανομένου εντός υφ' ημών σαφώς καθορισμένων και προσδιορισμένων ορίων (π.χ. r.p.m.) συνεπικουρούντος του γεγονότος της απομείωσης της εκτός ουσιαστικών απαιτήσεων απώλειας ισχύος του κινητήρα μη αγνοώντας εισέτι την αυξημένη καταπόνηση των μεταλλικών δομών στα σημεία συναρμογής 1ου βαθμού ελευθερίας (ή και 2ου εάν παραληφθούν οι ασφάλειες) μεταξύ εμβόλου και διωστήρος ακριβώς λόγω της προαναφερθείσης "ευστροφίας" η οποία μετατρέπεται σε παλλινδρόμιση άρα και σε συνεχή εναλλαγή φοράς άσκησης δυνάμεων επί των προαναφερθέντων σημέιων συναρμογής...


Η μακριά κάνει ακριβώς το ίδιο, γιατί στην πρώτη πιστονιά βγαίνει πάνω από το κεφαλάρι ... :winka:


το σκότωσες το παλικάρι τωρα :rotflmao: :rotflmao: :bawl:

αναμένω με έντονο ενδιαφέρον την συνέχεια :a014: :a014: :a014:

bentouza
02/07/2010, 06:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από gakias

και μου ειχε μεινει η απορια στροφαλομπιελας...!!!:beer:

και τωρα μ'αυτα που σου ειπε ενταξει σου λυθηκε η απορια..
:lol:

stefanos
02/07/2010, 06:07
Εγώ πέραν πλάκας απορώ πώς γίνεται να πάς σε μαγαζί και να παίρνεις ένα κύλινδρο ένα πιστόνι (αμφότερα κινέζικα φαντάζομαι) να τα μοντάρεις χωρίς μέτρημα και κάποια κατεργασία και να δουλεύει.

gakias
02/07/2010, 06:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από bentouza
και τωρα μ'αυτα που σου ειπε ενταξει σου λυθηκε η απορια..
:lol:

οχι ακομα.....αλλα καταληγω σε μακρια στροφαλομπιελα:beer:

OldMan
02/07/2010, 06:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από stefanos
Εγώ πέραν πλάκας απορώ πώς γίνεται να πάς σε μαγαζί και να παίρνεις ένα κύλινδρο ένα πιστόνι (αμφότερα κινέζικα φαντάζομαι) να τα μοντάρεις χωρίς μέτρημα και κάποια κατεργασία και να δουλεύει
Αν λάβω υπόψιν το τελευταίο ρήμα της πρότασής σου Πατέρα, απορώ πως ένας τόσο ευφάνταστος νους δεν μπορεί να καταλάβει κάτι τόσο απλό ...??? :p

gakias
02/07/2010, 06:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από stefanos
Εγώ πέραν πλάκας απορώ πώς γίνεται να πάς σε μαγαζί και να παίρνεις ένα κύλινδρο ένα πιστόνι (αμφότερα κινέζικα φαντάζομαι) να τα μοντάρεις χωρίς μέτρημα και κάποια κατεργασία και να δουλεύει.
βασικα...δεν τα εχω παρει ακομα,..δεν ανεφερα κατι τετοιο...
σε μια εβδομαδα θα το βαλω στο συνεργειο ειπα

Tpap
02/07/2010, 06:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από gakias
Λοιπον επειδη δεν μπορω να καθομαι και να μου σπατε τα νευρα......δεν ζητησα αν ειναι πολλα τα λεφτα...!!! προβλημα μου,....εγω μπορει να εχω εκατομυρια και να μην θελω πολυτελειες αλλα ενα HONDA GLX...!



Αρχικά δημιουργήθηκε από gakias
Δεν χρειαζεται αναφορα....


:rotflmao: x 1000



Αρχικά δημιουργήθηκε από gakias
ΤΡΑΡ........ τι εννοεις εσυ???

ήμουν σαφής, αν γίνεις και εσύ θα βγάλουμε άκρη.:wave2:

gakias
02/07/2010, 06:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
:rotflmao: x 1000




ήμουν σαφής, αν γίνεις και εσύ θα βγάλουμε άκρη.:wave2:


χεχεχεχεχεχεχεχεχε
:nono: :nono:
εγω δεν ειμαι ποτε σαφης....ο αλλος πρεπει να με καταλαβαινει απο μονος του....:beer:

Tpap
02/07/2010, 06:31
Αγορίνα μου γλυκιά:blush: θα ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΔΙΑΔΡΟΜΗ ΓΙΑ ΟΧΙ...?????

Bowleno
02/07/2010, 06:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
Αγορίνα μου γλυκιά:blush: θα ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΔΙΑΔΡΟΜΗ ΓΙΑ ΟΧΙ...?????


δεν διάβασες πιο πάνω και θα σε μαλωσω:p

αφου είπε, την θέλει μακριά :blush:

gakias
02/07/2010, 07:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από dimitrisioak
δεν διάβασες πιο πάνω και θα σε μαλωσω:p

αφου είπε, την θέλει μακριά :blush:

χαχαχαχαχαχαχα/....ΤΗΝ ΘΕΛΩ ΜΑΚΡΙΑ ΕΙΠΑΜΕ :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :rotflmao: :rotflmao:

reinmeister
02/07/2010, 07:41
το λοιπον...με το πενηντατριο το μπιστονι και θα ναι κυβικατο και δε θα μουλαρωνει αψηλα να δουλευει σα μπετρελαιο...

αμαν ειναι να βαλεις κινεζο απανου ,μη βαλεις στροφαλια τζαπαν γιατι τα γκαφρα θα πανε ακλαφτα...

πολυ διαδροματο μη βαλεις παλι ,γιατι θα κλασει το κινεζικο κυλιδρομπιστονο...κι αυτα τα νεκασιλ πως τα λενε, μην τα πολυ εμπιστευσαι γιατι ο κινεζος μπορει να την εχει δει κονιορδος ,τεχνολογια σουξου μουξου κιετς,αλλα ξερω οτι δε πολυφτουρανε...

αχλαδωτο αμα βαλεις θα ανεβαζει πιο γληγορα επειδης ειναι μαχαιρωμενος,αλλα θα μπισταει πολυ και θα βγαζει τρεμουλα...και παλι θα την ακουσει ο κινεζος...

εγω στην θεση σου μορτη,θα τραβαγα σε ενα καλο γατονι μαστορα και θα του λεγα τσακω ρε μαγκα οχτακο και καντηνα γαργαρα την δουλεια...

με πιανεις?:winka:

Stergios69
02/07/2010, 07:51
Να τονε πεις κιόλας ότι μια 2α θα βάνει και θα καντηλώνει...:D :wave2:

Acacius
02/07/2010, 07:59
Πολύ χρήσιμο κουμπί το "Εγγραφείτε σε αυτή τη συζήτηση" τελικά.....


@gakias: θα το πας σε μάστΟΥρα και δε μπορεί να σου πει τι είναι ιδανικότερο για τις ανάγκες σου, ή τουλάχιστον να σου εξηγήσει χονδρικά τι χαρακτηριστικά θα έχει το κάθε κονφιγκιουρέισον να 'ουμ;

hidefnick
02/07/2010, 07:59
@ OLD +REIN :a20: :a19: :a20:

gakias
02/07/2010, 08:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από Acacius
Πολύ χρήσιμο κουμπί το "Εγγραφείτε σε αυτή τη συζήτηση" τελικά.....


@gakias: θα το πας σε μάστΟΥρα και δε μπορεί να σου πει τι είναι ιδανικότερο για τις ανάγκες σου, ή τουλάχιστον να σου εξηγήσει χονδρικά τι χαρακτηριστικά θα έχει το κάθε κονφιγκιουρέισον να 'ουμ;

αυτο εχω σκοπω ετσι και αλλιως...
REINMEISTER εσυ τελικα τι προτεινεις???

reinmeister
02/07/2010, 08:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από gakias
αυτο εχω σκοπω ετσι και αλλιως...
REINMEISTER εσυ τελικα τι προτεινεις???

να βρεις μια γκομενα να σταματησεις να πηδας το μηχανακι σου...:lol:

πηγαινε βρε καλο μου παιδι σε ενα παπομαστορα που κανει τουμπανιασματα και θα ξερει αυτος να σου πει ποιος συνδυασμος δουλευει καλυτερα...

chr1s_86
02/07/2010, 08:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από Acacius
... τι χαρακτηριστικά θα έχει το κάθε κονφιγκιουρέισον να 'ουμ;


:a23: :a23:



:lol: :lol:

jimmy10
02/07/2010, 08:52
ρε παιδια... γιατι δε μαζευεστε οι γκουρου του φλορουμ να κανετε του παλικαριου ενα ωραιοτατο σεταπ να καθαρισει μια και καλη?

Γιατι οπως το βλεπω, θα παει στο μαστορα, ο μαστορας θα του βαλει takegawa ή AASSAASWE ηή δεν ξερω τι αλλο και θα εχουμε παλι μια απο τα ιδια.

Οποτε.... καντε του μια πληρη λιστα με τα "150 πραγματα που πρεπει να εχεις βαλει στο GLX μεχρι να κλεισεις τα 22" για να ξερει που βαδιζει. Ξερετε εσεις τωρα... Full κινητηρας, αναρτησεις, λαστιχα, φρενα, σελες, τιμονια, φαναρια, αυτοκολλητα, λαμπες, φρενα, φλασακια και δεν ξερω τι αλλο....

αλλωστε εδω κολλαει αυτο που λενε.... no pain no gain

gakias
02/07/2010, 09:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από jimmy10
ρε παιδια... γιατι δε μαζευεστε οι γκουρου του φλορουμ να κανετε του παλικαριου ενα ωραιοτατο σεταπ να καθαρισει μια και καλη?

Γιατι οπως το βλεπω, θα παει στο μαστορα, ο μαστορας θα του βαλει takegawa ή AASSAASWE ηή δεν ξερω τι αλλο και θα εχουμε παλι μια απο τα ιδια.

Οποτε.... καντε του μια πληρη λιστα με τα "150 πραγματα που πρεπει να εχεις βαλει στο GLX μεχρι να κλεισεις τα 22" για να ξερει που βαδιζει. Ξερετε εσεις τωρα... Full κινητηρας, αναρτησεις, λαστιχα, φρενα, σελες, τιμονια, φαναρια, αυτοκολλητα, λαμπες, φρενα, φλασακια και δεν ξερω τι αλλο....

αλλωστε εδω κολλαει αυτο που λενε.... no pain no gain

:a19: :a19: :a19: :a19: :a19: :a19: :a23: :a23: :a23: :a23: :a23: :a23:

ΣΩΣΤΟΤΑΤΟΣ......αλλα δεν νομιζω να κατσει κανεις και να κανει ολοκληρη λιστ...στο κατω κατω δεν ειναι υποχρεωμενος...:beer:

Tpap
02/07/2010, 10:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από Acacius
ή τουλάχιστον να σου εξηγήσει χονδρικά τι χαρακτηριστικά θα έχει το κάθε κονφιγκιουρέισον να 'ουμ;

ωρέ ακάκιε, τί έγραψες... :rotflmao: :bigcry: