PDA

View Full Version : Μεγάλη φώτα.



giorgosxt
07/07/2005, 01:46
Ρε γαμώτο υπάρχουν άτομα που ΔΕΝ γνωρίζουν ότι τα μεγάλα φώτα ακόμα και της μηχανής ΘΑΜΠΩΝΟΥΝ??? :mad: :mad:
Τι γίνετε ρε παιδιά, κάθε βράδυ θα βρω στο δρόμο μου τουλάχιστον 3 μηχανές με μεγάλη σκάλα στα φώτα.

n1k3man
07/07/2005, 02:54
ελα ρε γιωργη! ασε τα παιδια να κανουν την τρελα τους! μα που κολλας και συ ρε παιδι μου..! :rotflmao:

johnpagr
07/07/2005, 03:15
pistevoun oti me thn megalh skala (high pass) tous vleoun kalytera, apo mio makrya kai epidh tyflwnoun !!!! tous prosexoun kalytera ...

:D :D

n1k3man
07/07/2005, 03:20
ετσι ειναι..! και για να πω και γω την αμαρτια μου ειμαι με την μικρη σκαλα επειδη καηκε η μεγαλη..! :rotflmao:


μεχρι να την αλλαξω! :smokin:

gmakris
07/07/2005, 15:34
Εαν βρεθω μεσα στην πολη (ή και εκτος) την ημερα, αναβω μονο τη μεγαλη σκαλα γιατι με την μεσαια δεν κανω και πολλα.....

Το βραδυ βεβαια μονο μεσαια, εκτος και εαν κανω "σφηνες" αναμεσα απο αυτοκινητα που θελω να ξερω οτι διακρινομαι αναμεσα απο τοσα φωτα.....

SnakeMJK
07/07/2005, 15:46
Όταν δεν είναι κανείς μπροστά μου, είτε στο ρεύμα μου είτε στο αντίθετο, τότε ανάβω την μεγάλη σκάλα. Αν εμφανιστεί κάποιος ανοιγοκλείνω μιά φορά τις σκάλες κ μένω με την μεσαία μέχρι να με περάσει. Το καλό είναι όταν περνάς από στενά, βλέπει αυτός που βρίσκεται στο κάθετο στενό πολλά φώτα κ νομίζει ότι είναι αυτοκίνητο, οπότε σταματάει. Αν καταλάβει ότι είναι μηχανάκι... "Έλααα μωρέ, μηχανάκι είναι, θέλει και προτεραιότητα;;" δυστυχώς...

dukeandthecity
07/07/2005, 15:47
σορρυ κύριοι και εγω με την μεγάλη σκάλα οδηγάω μέρα-νύχτα. Καλύτερα να σε τυφλώνω παρά να μην με βλέπουν :D

GTZ750
07/07/2005, 15:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από dukeandthecity
σορρυ κύριοι και εγω με την μεγάλη σκάλα οδηγάω μέρα-νύχτα. Καλύτερα να σε τυφλώνω παρά να μην με βλέπουν :D
και τι γινεται οταν τους τυφλωνεις και μπορει να ερχοντα κατα πανω σου και δεν βλεπουν!!!ειμαι τελειως αντιθετος με αυτο που κανεις!!!:nono: οδηγας αμαξι??

dukeandthecity
07/07/2005, 16:10
ναι φίλε μου οδηγάω αμάξι και είμαι 1000 φορες πιο προσεκτικός όταν έχω μοτοσικλέτα κοντά μου. Βέβαια το παλιό duke που έχω δεν έχει πολύ δυνατή μεγάλη σκάλα και όσα παράπονα δέχομαι δεν ειναι απο τους απέναντι αλλα απο τους προπορευόμενους (ταξιτζήδες συνήθως) που τους τυφλώνω στον καθρέφτη τους. Οταν τους δω οτι με πήραν χαμπάρι χαμηλώνω τα φώτα :D

adam_tsouk
07/07/2005, 21:39
Το ότι απαδορεύεται δεν είανι τυχαίο μάλλον.
Παρ ολα αυτά προσωπικά την χρησιμοποιώ μόνο όταν είμαι μέρα στην Αττική Οδό και θέλω να πάω γρήγορα.
Και όχι πάντα.


Είναι πολύ ενοχλητικό και προσωπικά να κάποιος βρίσκεται στο αντίθετο ρεύμα με τη μεγάλη σκάλα, κάνω ακριβώς το ίδιο....

Xlitos
07/07/2005, 23:09
Παιδιά η μεσαία σκάλα είναι αρκετή.Με την μεγάλη μπορεί να προκαλέσετε ατύχημα...

Xlitos
07/07/2005, 23:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από gmakris
Εαν βρεθω μεσα στην πολη (ή και εκτος) την ημερα, αναβω μονο τη μεγαλη σκαλα γιατι με την μεσαια δεν κανω και πολλα.....

Το βραδυ βεβαια μονο μεσαια, εκτος και εαν κανω "σφηνες" αναμεσα απο αυτοκινητα που θελω να ξερω οτι διακρινομαι αναμεσα απο τοσα φωτα.....

α παπα...το μόνο που καταφέρνεις είναι να τυφλώνεις τον κουτάκια ή την μηχανή και να μην μπορεί να εντοπίσει αν είσαι κοντά ή μακριά,αν είσαι πίσω-δεξιά-αριστερά.κτλ...Προσωπικά παίζω με φλας και μερικές φορές συνιάλο για να τραβήξω την προσοχή,πολύ αποτελεσματικό! :wave2:

gmakris
08/07/2005, 10:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από HotDog
α παπα...το μόνο που καταφέρνεις είναι να τυφλώνεις τον κουτάκια ή την μηχανή και να μην μπορεί να εντοπίσει αν είσαι κοντά ή μακριά,αν είσαι πίσω-δεξιά-αριστερά.κτλ...Προσωπικά παίζω με φλας και μερικές φορές συνιάλο για να τραβήξω την προσοχή,πολύ αποτελεσματικό! :wave2:

Οντως αυτο για την αποσταση (μακρια ή κοντα) - δεν το ειχα σκεφτει......

Το "καθιερωσα" την ημερα (την μεγαλη σκαλα) οταν προσεξα απο αλλα διερχομενα R1, (οταν οδηγουσα το αυτοκινητο) οτι η μεσαια σκαλα βλεπει χαμηλα και δεν γινεσαι ευκολα αντιληπτος (ισως επειδη εχει τα projectrors). Την ημερα αλλωστε πιστευω οτι δεν ενοχλει οσο το βραδυ γι'αυτο και επιμενω στη χρηση της μεγαλης σκαλας....


:wave2:

dras.
08/07/2005, 11:14
gia afto ego den apohorizome ta gialia mou akoma kai to vradi

idi
08/07/2005, 11:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από dras.
gia afto ego den apohorizome ta gialia mou akoma kai to vradi

του ηλιου? :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :lol: :lol:

powerphot
08/07/2005, 11:31
...αυτό που είχα πάθει και πρωινή ώρα μάλιστα.....
Και τον ΠΡΟΒΟΛΕΑ του ολυμπιακού σταδίου θα άναβα συνέχεια άμα τον είχα:lol: :lol: :lol:

dras.
08/07/2005, 16:30
idi
ohi dika mou

free rider
08/07/2005, 19:49
ειναι οντως ενοχλητικο να τυφλώνει κάποιος με τα μεγάλα ...

ομως οταν πρόκειται για το ιδιο ρεύμα κυκλοφορίας καλύτερα πάνω σε σφήνες να ενοχλείς...