PDA

View Full Version : κλεισιμο γκαζιου και ηχος κουμπωματος



ανωνυμος
04/07/2010, 14:42
καλησπερα παιδια,εχω προσεξει καποιες φορες το εξης.Ενω ειμαι στις μεσαιες στροφες κυριως σε 2,3 ταχυτητα αν κλεισω στιγμιαια το γκαζι τελειως ακουγεται ενας ηχος σα κουμπωμα (κλακ) (δεν κανω συμπλεξη η κατι τετοιο).Οι στροφες δεν πεφτουν τοσο ωστε να ζοριστει η να σκορτσαρει απλα κλεινω το γκαζι αποτομα και ξανανοιγω για τον Α η Β λογο.
Η μηχανη ειναι ΕR6F του 10
Ευχαριστω για το χρονο σας

xtasi
04/07/2010, 14:51
ΚΑΡΜΠΥΡΑΤΕΡ H INJ Η ΜΗΧΑΝΗ?ΚΑΝΟΝΤΑΣ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΑΠΛΗ ΣΚΕΨΗ ΙΣΩΣ Η ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ ΤΟΥ ΚΑΡΜΠΥΡΑΤΕΡ(ΑΝ ΕΧΕΙ)ΑΝ ΚΑΙ ΑΜΦΙΒΑΛΛΩ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΗΝ ΑΚΟΥΣΕΙΣ ΜΕ ΑΝΟΙΧΤΗ ΜΗΧΑΝΗ.ΑΣΕ ΑΠΟΤΟΜΑ ΤΟ ΓΚΑΖΙ ΜΕ ΣΒΗΣΤΗ ΜΗΧΑΝΗ ΚΑΙ ΤΣΕΚΑΡΕ ΑΝ ΚΑΝΕΙ ΤΟΝ ΗΧΟ ΠΟΥ ΛΕΣ

ανωνυμος
04/07/2010, 17:15
ειναι inj και οχι δεν ειναι αυτος ο ηχος.Ειναι πιο δυνατος μιας και τον ακουω με ανοιχτη μηχανη εν κινηση.σα να κουμπωνει κατι εκεινη τη στιγμη
σε ευχαριστω για το χρονο σου:beer:

Band(age)it
04/07/2010, 17:45
Την αλυσιδα σου την συντηρεις - τεντωνεις κανονικα ?

ανωνυμος
04/07/2010, 18:37
για 5000 χλμ (που εχω γραψει) της κανω λαδωμα συχνα αλλα δεν την εχω βγαλει ουτε τεντωσει/λασκαρει περισσοτερο.Παιζει οσο θα επρεπε να παιζει νομιζω.Να φταιει αυτη?Το σκεφτηκα και εγω μιας και ο θορυβος ειναι σα κουμπωμα...

ανωνυμος
09/07/2010, 06:39
αλυσιδα αυτος ο μεγαλος αγνωστος τελικα...μου την εσφιξε ο μαστροgeorge στο σερβις και παρελαβα αλλη μηχανη κυριολεκτικα...:bigcry:

project.breeze
09/07/2010, 08:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από ανωνυμος
αλυσιδα αυτος ο μεγαλος αγνωστος τελικα...μου την εσφιξε ο μαστροgeorge στο σερβις και παρελαβα αλλη μηχανη κυριολεκτικα...:bigcry:



Όντως,η αλυσίδα είναι άτιμο πράγμα.Έκανα καθαρισμό της αλυσίδας προχτές και το μηχανάκι είναι πιο ήσυχο και από μωρό που κοιμάται,δεν ακούγεται τίποτα πλέον :beer: Αυτό που άκουγες προφανώς ήταν ο τζόγος