PDA

View Full Version : προβληματισμος οδηγου για συνεπιβατη



GST
07/07/2005, 10:43
Με αφορμη το ποστ του dirty μου ηρθε στο μυαλο ενας προβληματισμος και ενα ερωτημα....σας το αναλυω:

Οπως εχουμε συζητησει πανπολλες φορες στο παρελθον το θεμα κρανους για τον αναβατη ειναι το α και το ω οσον αφορα την κινηση ειτε στη πολη ειτε σε βολτα εκτος πολης.

Οσοι απο μας εχουν εχουν καποιο συντροφο μονιμο η οχι ειμαι σιγουρος οτι οι περισσοτεροι εχουν φροντησει τουλαχιστον αν οχι για την αγορα πληρους εξοπλισμου αλλα τουλαχιστον ενος κρανος , για τις δικαβαλες εξορμισεις.

Και ερχομε στο θεμα που συζητουσα με ενα φιλο τις προαλλες οσον αφορα το γεγονος που μας τυχαινει συχνα να βρισκουμε καποιον ειτε στη δουλεια ειτε στο καφε αντρας η γυναικα που μας ζηταει να τον παμε καπου στα γρηγορα ...ακολουθει ο εξης διαλογος

.........ρε συ μακη με πετας μεχρι το σπιτι μια στιγμη να μην παιρνω ταξι.....


Και εδω ειναι ο προβληματισμος μου ...τι του απαντας του ανθρωπου του ανιποψιαστου στο κινδυνο...εννοειτε οτι δεν μπορεις να κουβαλας παντα ενα δευτερο κρανος μαζι σου και αν ειναι και φιλος αντε να του εξηγησεις χωρις να παρεξηγηθει η να φας το δουλεμα της ζωης σου...τι κανεις σε αυτη την περιπτωση; εχεις σκεφτει ποτε οτι εχεις ευθυνη γιαυτον που ανεβαζεις στη μοτοσυκλετα σου ....και φαντασου το παραπανω ερωτημα να στο κανει γυναικα και μαλιστα αγνωστη πριν λιγο , που γνωριστηκατε στο καφε η στο μπαρ !

Για πεστε ρε παιδακια υπαρχει και αυτη η πιθανοτητα ...η με εχει βαρεσει κανονικα ο ηλιος:dizzy:


:sun: :wave2:

maintenance
07/07/2005, 10:57
ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΠΑΝΤΗΣΗ........................!

ΤΗΝ ΔΕΚΑΕΤΙΑ ΤΟΥ 80, ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΑΝΕ ΤΕΤΟΙΟΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΙ.

ΤΑ ΠΑΠΙΑ ΤΟΤΕ ΖΗΤΑΓΑΝΕ ΑΠΕΓΝΩΣΜΕΝΑ ΣΥΝΕΠΙΒΑΤΗ.

ΤΩΡΑ ΟΜΩΣ ΑΛΛΑΞΑΝΕ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.

ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ........ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ, ΚΑΙ ΣΥΝ-ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΖΟΜΑΙ ΜΑΖΙ ΣΟΥ.

:rolleyes:

free rider
07/07/2005, 11:18
1,
δεν βαζω συνεπιβατη στη μηχανη μου ειμαι αντιθετος με το να εχω την ευθυνη της ζωης καποιου αλλου..
2,
οταν κανω εξαιρεση ανεβαινουν ατομα που γνωριζω πολυ καλα και παντα με κρανος,
τοσο χαλια που παντα αν εχω ενα κρανος προτιμω να μην φορεσω εγω και να φοράει ο πισω..
3,
Τις γκομενες απο τα μπαράκια και οποιες τυχάσπαρτες πουλαδες ΔΕΝ τις ανεβαζω στο εργαλειο μου..

GST
07/07/2005, 11:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από free rider
1,
τοσο χαλια που παντα αν εχω ενα κρανος προτιμω να μην φορεσω εγω και να φοράει ο πισω..



παλια ισως να γελουσα με αυτο στο δρομο ...και αυτη ηταν και η αφορμη που ξεκινησε η κουβεντα με το φιλο μου και προβληματιστηκαμε λιγο παραπανω οσον αφορα το σκεπτικο του οδηγου στη συγκεκριμενη περιπτωση

GST
07/07/2005, 12:05
το ποστ θα μπορουσε να παρει και την μορφη κουιζ......ειστε 2 με 1 κρανος...ποιος το φοραει τελικα;

idi
07/07/2005, 12:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από GST
Με αφορμη το ποστ του dirty μου ηρθε στο μυαλο ενας προβληματισμος και ενα ερωτημα....σας το αναλυω:

Οπως εχουμε συζητησει πανπολλες φορες στο παρελθον το θεμα κρανους για τον αναβατη ειναι το α και το ω οσον αφορα την κινηση ειτε στη πολη ειτε σε βολτα εκτος πολης.

Οσοι απο μας εχουν εχουν καποιο συντροφο μονιμο η οχι ειμαι σιγουρος οτι οι περισσοτεροι εχουν φροντησει τουλαχιστον αν οχι για την αγορα πληρους εξοπλισμου αλλα τουλαχιστον ενος κρανος , για τις δικαβαλες εξορμισεις.

Και ερχομε στο θεμα που συζητουσα με ενα φιλο τις προαλλες οσον αφορα το γεγονος που μας τυχαινει συχνα να βρισκουμε καποιον ειτε στη δουλεια ειτε στο καφε αντρας η γυναικα που μας ζηταει να τον παμε καπου στα γρηγορα ...ακολουθει ο εξης διαλογος

.........ρε συ μακη με πετας μεχρι το σπιτι μια στιγμη να μην παιρνω ταξι.....


Και εδω ειναι ο προβληματισμος μου ...τι του απαντας του ανθρωπου του ανιποψιαστου στο κινδυνο...εννοειτε οτι δεν μπορεις να κουβαλας παντα ενα δευτερο κρανος μαζι σου και αν ειναι και φιλος αντε να του εξηγησεις χωρις να παρεξηγηθει η να φας το δουλεμα της ζωης σου...τι κανεις σε αυτη την περιπτωση; εχεις σκεφτει ποτε οτι εχεις ευθυνη γιαυτον που ανεβαζεις στη μοτοσυκλετα σου ....και φαντασου το παραπανω ερωτημα να στο κανει γυναικα και μαλιστα αγνωστη πριν λιγο , που γνωριστηκατε στο καφε η στο μπαρ !

Για πεστε ρε παιδακια υπαρχει και αυτη η πιθανοτητα ...η με εχει βαρεσει κανονικα ο ηλιος:dizzy:


:sun: :wave2: \


μεγαλο προβλημα πραγματικα προβλημα!!!

εχω δει "στραβωμένες φατσες" οyκ ολιγες φορες... τελικα δινω το κρανος μου και εγω παω ξεκρανωτος.... ΛΑΘΟΣ αλλα τουλάχιστον εχω πιο ήσυχη τη συνείδηση μου

Tigas
07/07/2005, 12:25
ΕΓΩ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΩ ΠΟΤΕ ΣΥΝΕΠΙΒΑΤΗ ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΗ ΜΗΧΑΝΗ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΑΝ ΦΟΡΑΕΙ ΚΑΙ ΚΡΑΝΟΣ ΚΑΙ ΦΟΡΜΑ ΟΛΟΣΩΜΗ.

ΕΥΘΥΝΗ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑΝ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ ΑΝ ΓΙΝΕΙ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ.

ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΦΑΝΩ ΚΑΚΟΣ ΚΑΙ ΣΤΡΙΜΕΝΟΣ ΠΑΡΑ ΝΑ ΣΥΜΒΕΙ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΕΧΩ ΤΥΨΕΙΣ

$py
07/07/2005, 12:27
Pisteuo to meridio euthinis mirazete. Apo ti stigmi pou o enilikas panta synepivatis anevei pano sti mixani einai ypoxreomenos/ni na analavei tin euthini tou/tis.

maintenance
07/07/2005, 12:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από $py
Pisteuo to meridio euthinis mirazete. Apo ti stigmi pou o enilikas panta synepivatis anevei pano sti mixani einai ypoxreomenos/ni na analavei tin euthini tou/tis.


ΑΣΤΟ ΜΕΓΑΛΕ................ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑΤΑ, ΠΟΥ Ο ΣΥΝΕΠΙΒΑΤΗΣ/ΔΑ, TΡΑΒΗΞE ΜΙΑ ΩΡΑΙΑ ΜΗΝΥΣΗ ΣΤΟΝ ΟΔΗΓΟ, ΚΑΙ ΖΗΤΑΓΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΟΝΕΙΡΕΥΟΤΑΝ.

ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΝΑ ΣΟΥ ΛΑΧΕΙ ΜΕ "ΑΓΝΩΣΤΟ"....


ΜΠΡΡΡΡΡΡΡΡΡ ΟΥΤΕ ΝΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ....

$py
07/07/2005, 12:44
Maintenance to idio mporei na sou symvei kai sto amaksi omos.

Psiloasxeto
Se mia xora stin Europi (den thymame pia) i politia ekane minisi stous goneis meta apo atyxima giati den eixan valei zoni sta paidia tous sto piso kathisma. Sto atyxima pethanan kai ta dyo paidakia kai i politia kerdise ti minisi me mia treli apozimiosi....

maintenance
07/07/2005, 12:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από $py
Maintenance to idio mporei na sou symvei kai sto amaksi omos.

Psiloasxeto
Se mia xora stin Europi (den thymame pia) i politia ekane minisi stous goneis meta apo atyxima giati den eixan valei zoni sta paidia tous sto piso kathisma. Sto atyxima pethanan kai ta dyo paidakia kai i politia kerdise ti minisi me mia treli apozimiosi....


ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ.

ΑΛΛΩΣΤΕ ΤΟ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΠΟΥ ΕΧΩ, ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ.

ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΙΟ.

nimbus
07/07/2005, 12:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από GST
Με αφορμη το ποστ του dirty μου ηρθε στο μυαλο ενας προβληματισμος και ενα ερωτημα....σας το αναλυω:

Οπως εχουμε συζητησει πανπολλες φορες στο παρελθον το θεμα κρανους για τον αναβατη ειναι το α και το ω οσον αφορα την κινηση ειτε στη πολη ειτε σε βολτα εκτος πολης.

Οσοι απο μας εχουν εχουν καποιο συντροφο μονιμο η οχι ειμαι σιγουρος οτι οι περισσοτεροι εχουν φροντησει τουλαχιστον αν οχι για την αγορα πληρους εξοπλισμου αλλα τουλαχιστον ενος κρανος , για τις δικαβαλες εξορμισεις.

Και ερχομε στο θεμα που συζητουσα με ενα φιλο τις προαλλες οσον αφορα το γεγονος που μας τυχαινει συχνα να βρισκουμε καποιον ειτε στη δουλεια ειτε στο καφε αντρας η γυναικα που μας ζηταει να τον παμε καπου στα γρηγορα ...ακολουθει ο εξης διαλογος

.........ρε συ μακη με πετας μεχρι το σπιτι μια στιγμη να μην παιρνω ταξι.....


Και εδω ειναι ο προβληματισμος μου ...τι του απαντας του ανθρωπου του ανιποψιαστου στο κινδυνο...εννοειτε οτι δεν μπορεις να κουβαλας παντα ενα δευτερο κρανος μαζι σου και αν ειναι και φιλος αντε να του εξηγησεις χωρις να παρεξηγηθει η να φας το δουλεμα της ζωης σου...τι κανεις σε αυτη την περιπτωση; εχεις σκεφτει ποτε οτι εχεις ευθυνη γιαυτον που ανεβαζεις στη μοτοσυκλετα σου ....και φαντασου το παραπανω ερωτημα να στο κανει γυναικα και μαλιστα αγνωστη πριν λιγο , που γνωριστηκατε στο καφε η στο μπαρ !

Για πεστε ρε παιδακια υπαρχει και αυτη η πιθανοτητα ...η με εχει βαρεσει κανονικα ο ηλιος:dizzy:


:sun: :wave2:

έχεις δικιο φιλε μου!!!
εκ των πραγμάτων, δεν μπορώ να μεταφέρω ατομα όταν μου το ζητάνε, διότι και καθότι, δεν φτάνω καλά το μηχανάκι μου:D

επομένως την δικαιολογία, την έχω έτοιμη!!!:winka:

powerphot
07/07/2005, 12:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από nimbus
έχεις δικιο φιλε μου!!!
εκ των πραγμάτων, δεν μπορώ να μεταφέρω ατομα όταν μου το ζητάνε, διότι και καθότι, δεν φτάνω καλά το μηχανάκι μου:D

επομένως την δικαιολογία, την έχω έτοιμη!!!:winka:

Θεοδώρα καλά κάνεις και δεν βάζεις δεύτερο άτομο.
Αλλά αν βάλεις...θα το φτάνεις το μηχανάκι σου:winka:
πίστεψέ με θα το φτάνεις:lol: :lol:

nimbus
07/07/2005, 13:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από powerphot
Θεοδώρα καλά κάνεις και δεν βάζεις δεύτερο άτομο.
Αλλά αν βάλεις...θα το φτάνεις το μηχανάκι σου:winka:
πίστεψέ με θα το φτάνεις:lol: :lol:

Νίκο, εγώ, το ξέρω οτι θα το φτάνω, αλλά ο άλλος κουνιέται και δεν μπορώ να κάνω τα τσαλιμάκια μου, διότι φοβάμαι ότι θα τον/την αδειάσω πουθενά σε κανα δρόμο:lol: οπότε καλύτερα μόνη μου :D

powerphot
07/07/2005, 14:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από nimbus
Νίκο, εγώ, το ξέρω οτι θα το φτάνω, αλλά ο άλλος κουνιέται και δεν μπορώ να κάνω τα τσαλιμάκια μου, διότι φοβάμαι ότι θα τον/την αδειάσω πουθενά σε κανα δρόμο:lol: οπότε καλύτερα μόνη μου :D

Tσαλιμάκια???:eyepop: :hypnotize τι τσαλιμάκια κάνεις?
Γιαααααα ψυχραιμία:lol: :lol:

nimbus
07/07/2005, 14:53
εεε τσαλιμάκια:D που λέει ο λόγος βρε παιδί μου, μην τα περνεις τις μετρητείς κι εσυ:lol: :lol:

adam_tsouk
07/07/2005, 20:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από GST
το ποστ θα μπορουσε να παρει και την μορφη κουιζ......ειστε 2 με 1 κρανος...ποιος το φοραει τελικα;
βασικά μπορεί να σας ακουστεί χαζό αλλα το κράνος μου δεν το δινω ποτε! Αυτός είναι ο λόγος που αγόρασα ένα 2ο (έστω φτηνό) κράνος για μέσα στη πόλη και για 2ο άτομο αν τύχει (για καφεδάκι)


Από κει και πέρα, ναι άμα εν γνλωση του ο άλλος θέλει να ανέβει ξεκράνοςτος, δεν έχω πρόβλημα. μλκια το ξέρω αλλά μεγάλα παιδιά είμαστε, όλοι καταλαβαίνουμε.

gtsiros
08/07/2005, 12:18
Αν αυτός που θα μου το ζητήσει είναι κοντινός μου άνθρωπος, το καταλαβαίνει το "συγγνώμη, δε μπορώ να αναλάβω την ευθύνη".

Αν δεν είναι κοντινός μου, δε με νοιάζει τι θα σεκφτεί όταν του/της πω "όχι."

Meni0s
08/07/2005, 12:36
Δυσκολο ερωτημα. . .
Πες οτι δινεις το κρανος σου σαν κυριος-α ,αν λεμε αν καρφωσει στο προσωπακι σου η διερχομενη μυγουλα-σφιγκουλα-μελισσουλα τι γινετε?(την καλη πραξη την εχεις ηδη κανει ομως ε?)Δεν ειναι ποιο επικινδυνο αυτο?
Προσωπικα ο ορος που θετω στον συνεπιβατη ειναι να φορεσει κρανος.Ακομα και στις "συμπαθειες" μου.....(τις περισσοτερες φορες)
:lol: :lol: :lol: :confused:

vassilis88
08/07/2005, 22:46
i lysi einai mia : monoselo. einai kai pio omorfo. gia ta z kai ta perissotera ss dld giati ta alla... i mporeis na peis to strono an den kserei ta xiliometra o allos bebaia...

Multijohn
08/07/2005, 23:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από gtsiros
Αν αυτός που θα μου το ζητήσει είναι κοντινός μου άνθρωπος, το καταλαβαίνει το "συγγνώμη, δε μπορώ να αναλάβω την ευθύνη".

Αν δεν είναι κοντινός μου, δε με νοιάζει τι θα σεκφτεί όταν του/της πω "όχι."
Συμφωνό μαζί σου φίλε μου.Εάν ο συνεπιβάτης είναι ψιλοάσχετος δεν με νοιάζει και πολύ αν θα καταλάβει γιατί τρώει πορτα!

free rider
09/07/2005, 00:53
μπα μπα???

ξαφνικά ολοι σας μου γίνατε σκληροι και άκαρδοι...


αμα ομως σας κλίσει το ματάκι καμια νοστιμούλα τρέχετε με τα τέσσερα ρεεεεεεε


εξαιρείται ο τσίρος ...





















αυτο τρέχει πίσω απο γάτες..

ετσι ειναι....
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

nimbus
09/07/2005, 15:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από vassilis88
i lysi einai mia : monoselo. einai kai pio omorfo. gia ta z kai ta perissotera ss dld giati ta alla... i mporeis na peis to strono an den kserei ta xiliometra o allos bebaia...


σωστόοοοοοοςςςς:wave2:

Alx 84
11/07/2005, 14:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από vassilis88
i lysi einai mia : monoselo.


Σωστός!! παίζει κι αυτό. μετά δεν παίζουν δικαιολογίες. Μάλλον εγώ θα έδινα τον εξοπλισμό μου. Άν πάντα ήταν μικρή απόσταση και με μικρή ταχύτητα φυσικά. Αλλιώς...ταξάκι. προτιμώ και να το πληρώσω ακόμα παρά να πληρώνουμε άλλα... Φονιάδες οδηγοί κουτιών!!!:mad: :mad: :mad: :mad: :mad:

xifias
20/07/2005, 15:06
το θεμα ειναι πολυ σοβαρο.

ενας φιλος τρακαρε με το παπι πριν καμια δεκαρια χρονια καθως ανεβαινε τη γεφυρα του περισσου.

Ηταν νυχτα, και επεσε επανω του ενας ταριφας απ το απεναντι ρευμα.Πισω ειχε την κοπελια του.

το φιλαρακι εμεινε σε κωμα καποιες μερες και τωρα ειναι εντελως καλα.Η κοπελα ομως εχει μεινει αναπηρη.

επειδη του βρηκαν αλκοολ στο αιμα, το δικαστηριο του καταλογισε την ευθηνη, και οι γονεις της κοπελας απαιτησαν αποζημιωση.Η ιδια δεν ηθελε τιποτα αλλα ποιος την ακουει...

εχουν περασει τοσα χρονια και ο τυπος δεν μπορει να εχει τιποτα στο ονομα του, γιατι θα του το παρουν, και η κατασταση αυτη θα συνεχιστει.

Και δεν ειχε πισω αγνωστο, την πρωην κοπελια του ειχε

προσεχετε

THEOD
20/07/2005, 16:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από free rider
μπα μπα???

ξαφνικά ολοι σας μου γίνατε σκληροι και άκαρδοι...


αμα ομως σας κλίσει το ματάκι καμια νοστιμούλα τρέχετε με τα τέσσερα ρεεεεεεε

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Εδώ συμφωνώ................

Αν πρόκειται για κάτι τέτοιο.....ΤΑ ΣΥΓΧΩΡΩ ΟΛΑ.........:beer:


19920

illuminatios
20/07/2005, 23:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από free rider
μπα μπα???

ξαφνικά ολοι σας μου γίνατε σκληροι και άκαρδοι...


αμα ομως σας κλίσει το ματάκι καμια νοστιμούλα τρέχετε με τα τέσσερα ρεεεεεεε






















:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:



τι τα θές... δεν είμαστε όλοι φρι ραιντερς να μην ανεβάζουμε καμια πουλάδα πάνω στο εργαλειο μας.....


Το κράνος στο κεφάλι του οδηγου για τη μελισούλα που λέει και ο παλιάνθρωπος Μενιος. (συζητάμε για τη φάση .... πηγαινέ με μεχρι εκει.

tai
21/07/2005, 08:56
αυτό το μωρό, το βάζω επάνω με το κράνος μου, και την πάω σπρώχνοντας (την μηχανή)


19982

GyPsy
21/07/2005, 09:50
Κράνος πάντα ο οδηγός γιατι αυτός οδηγει,

και αν η μελλισουλα ή το πετραδάκι χτυπήσει αυτον/η

παρτην μηχανη κάτω ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΔΥΟ...

Εαν χτυπησει τον πίσω ειναι μικρότερο το κακο.

Επίσης σε περίπτωση φρένων πανικου υπάρχει

περίπτωση ο συν/της να χτυπήσει τον οδηγό με το κρανος

και να πεσουν ΚΑΙ οι δυο λογω ζάλης-σοκ ή οτιδηποτε τετοιο... :D

Οπότε κράνος ΠΑΝΤΑ Ο ΟΔΗΓΟΣ...:D :D :D

modeerf
21/07/2005, 09:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από GST
Και ερχομε στο θεμα που συζητουσα με ενα φιλο τις προαλλες οσον αφορα το γεγονος που μας τυχαινει συχνα να βρισκουμε καποιον ειτε στη δουλεια ειτε στο καφε αντρας η γυναικα που μας ζηταει να τον παμε καπου στα γρηγορα ...ακολουθει ο εξης διαλογος

.........ρε συ μακη με πετας μεχρι το σπιτι μια στιγμη να μην παιρνω ταξι.....


Και εδω ειναι ο προβληματισμος μου ...τι του απαντας του ανθρωπου του ανιποψιαστου στο κινδυνο...εννοειτε οτι δεν μπορεις να κουβαλας παντα ενα δευτερο κρανος μαζι σου και αν ειναι και φιλος αντε να του εξηγησεις χωρις να παρεξηγηθει η να φας το δουλεμα της ζωης σου...τι κανεις σε αυτη την περιπτωση; εχεις σκεφτει ποτε οτι εχεις ευθυνη γιαυτον που ανεβαζεις στη μοτοσυκλετα σου ....και φαντασου το παραπανω ερωτημα να στο κανει γυναικα και μαλιστα αγνωστη πριν λιγο , που γνωριστηκατε στο καφε η στο μπαρ !

Για πεστε ρε παιδακια υπαρχει και αυτη η πιθανοτητα ...η με εχει βαρεσει κανονικα ο ηλιος:dizzy:


:sun: :wave2:

Τα κάτωθι είναι καθαρά προσωπική στάση ζωής...

Α)Για να ανέβει ανθρωπος στην μοτοσυκλέτα μου θα πρέπει να φοράει τουλάχιστον κράνος (οχι κουβά), μπουφάν με ενισχύσεις, μποτες μηχανής ή ψηλά μποτάκια και επιγονατίδες...αν ΔΕΝ έχει κάτι απο ολα αυτά ΔΕΝ ανεβαίνει...ετσι απλά και χωρίς πολλά πολλά...

Β)Στην μοτοσυκλέτα μου ΔΕΝ ανεβαινουν άτομα που δεν τους εχω εξηγήσει πρώτα ενα-δυο σημαντικά πραγματάκια για τα do και donts του συνεπιβάτη...για την δική τους ασφάλεια αλλά και την δική μου...

Γ)Γενικά ΔΕΝ γουστάρω να έχω συνεπιβάτη...για μένα η μοτοσυκλέτα είναι για ΕΝΑ ατομο, τον οδηγο...ακόμα και την γυναίκα μου ΣΠΑΝΙΑ την βάζω επάνω και μετά από πολλή γκρίνια κλπ κλπ...δεν είναι ΜΟΝΟ οτι δεν μπορώ να αναλάβω την ευθύνη αν πάθει κάτι η ψιχουλα που κάθεται στο πίσω σελάκι (παρόλο που οδηγώ ΚΟΤΑ με 2ο ατομο και βγάζω μάτια και στον ποπό), είναι οτι οταν ανεβαίνει 2ο ατομο δεν ειναι η ΙΔΙΑ μοτοσυκλέτα που αγόρασα...είναι κάτι άλλο...

Δ)Καθε μέρα πλήν των ελάχιστων περιπτώσεων που ανεβαίνει η γυναίκα μου, το σελάκι τους συνεπιβάτη είναι καπου θαμμένο στο γκαράζ και την θέση του παιρνει το "μονοσελο"...αρα, απλά δεν γινεται ουτως η άλλως να ανέβει συνεπιβάτης...

Ε)Τιποτα απο τα παραπάνω δεν αναιρείται, δε πα να είναι ο διευθυντής μου, ο αδελφικός μου φίλος, ο Hendrix κοκ...ουτε για 1 χλμ, ουτε για 500 μετρα, ουτε για "30 μέτρα παρακάτω"...δεν μου κατέβηκε μια ωραία ημέρα η ιδέα να γίνω ουτε "γραφικός", ούτε απόλυτος...ολα εχουν κάποιον λόγο...


Οπότε GST εγώ του ανθρώπου θα του απαντούσα (αν δεν είχα το μονόσελο) "για την δικια σου ασφάλεια δεν ανεβαίνεις χωρίς εξοπλισμό...λυπάμαι..."...και αν έτρωγα το δουλεμα της ζωής μου οπως φοβάσαι τότε φίλε μου δεν θα είχα κανένα πρόβλημα...αλλωστε το ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ μετράει, ετσι δεν είναι???

Για την κοπέλα που θα γνώριζα λοιπόν στο μπαρ...ισχύουν ακριβώς τα ιδια...παραξενο ε??? Δεν σκεφτομαι με το κάτω κεφάλι...και επειδή είναι ολιγον τί δυσκολο να χωνευθεί επετρεψε μου να σου πω μια ιστοριουλα που φυσικά μπορεί να την επαληθευσει και η γυναικα μου...

Οταν πρωτογνωριστήκαμε λοιπον ήταν σε μια φοιτητούπολη οχι ιδιαιτερα κοντα στην Αθήνα...ειχα πάει για βόλτα...γνωριζόμαστε...τις αρέσουν οι μοτοσυκλετες (πατέρας πρώην αγωνιζόμενος αλλωστε)...και μου λέει "θα με πάς μια βόλτα"??? Απάντηση του ξενέρωτου: "εχεις κράνος, μπουφαν και κανένα ψηλό μποτάκι???", "κρανος όχι, δερματινο μπουφάν ναι, και μποτάκια ναι..."...λυπάμαι, ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ...και δεν εγινε...

Την επόμενη φορά κατεβηκα στην πόλη με εναν φίλο μου, εγώ με μοτο εκείνος με αυτοκίνητο και του είχα φορτώσει και ένα κράνος...ΤΟΤΕ μόνο πήγαμε βόλτα...

Alx 84
21/07/2005, 11:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από modeerf
Τα κάτωθι είναι καθαρά προσωπική στάση ζωής...

Α)Για να ανέβει ανθρωπος στην μοτοσυκλέτα μου θα πρέπει να φοράει τουλάχιστον κράνος (οχι κουβά), μπουφάν με ενισχύσεις, μποτες μηχανής ή ψηλά μποτάκια και επιγονατίδες...αν ΔΕΝ έχει κάτι απο ολα αυτά ΔΕΝ ανεβαίνει...ετσι απλά και χωρίς πολλά πολλά...

Β)Στην μοτοσυκλέτα μου ΔΕΝ ανεβαινουν άτομα που δεν τους εχω εξηγήσει πρώτα ενα-δυο σημαντικά πραγματάκια για τα do και donts του συνεπιβάτη...για την δική τους ασφάλεια αλλά και την δική μου...

Γ)Γενικά ΔΕΝ γουστάρω να έχω συνεπιβάτη...για μένα η μοτοσυκλέτα είναι για ΕΝΑ ατομο, τον οδηγο...ακόμα και την γυναίκα μου ΣΠΑΝΙΑ την βάζω επάνω και μετά από πολλή γκρίνια κλπ κλπ...δεν είναι ΜΟΝΟ οτι δεν μπορώ να αναλάβω την ευθύνη αν πάθει κάτι η ψιχουλα που κάθεται στο πίσω σελάκι (παρόλο που οδηγώ ΚΟΤΑ με 2ο ατομο και βγάζω μάτια και στον ποπό), είναι οτι οταν ανεβαίνει 2ο ατομο δεν ειναι η ΙΔΙΑ μοτοσυκλέτα που αγόρασα...είναι κάτι άλλο...

Δ)Καθε μέρα πλήν των ελάχιστων περιπτώσεων που ανεβαίνει η γυναίκα μου, το σελάκι τους συνεπιβάτη είναι καπου θαμμένο στο γκαράζ και την θέση του παιρνει το "μονοσελο"...αρα, απλά δεν γινεται ουτως η άλλως να ανέβει συνεπιβάτης...

Ε)Τιποτα απο τα παραπάνω δεν αναιρείται, δε πα να είναι ο διευθυντής μου, ο αδελφικός μου φίλος, ο Hendrix κοκ...ουτε για 1 χλμ, ουτε για 500 μετρα, ουτε για "30 μέτρα παρακάτω"...δεν μου κατέβηκε μια ωραία ημέρα η ιδέα να γίνω ουτε "γραφικός", ούτε απόλυτος...ολα εχουν κάποιον λόγο...


Οπότε GST εγώ του ανθρώπου θα του απαντούσα (αν δεν είχα το μονόσελο) "για την δικια σου ασφάλεια δεν ανεβαίνεις χωρίς εξοπλισμό...λυπάμαι..."...και αν έτρωγα το δουλεμα της ζωής μου οπως φοβάσαι τότε φίλε μου δεν θα είχα κανένα πρόβλημα...αλλωστε το ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ μετράει, ετσι δεν είναι???

Για την κοπέλα που θα γνώριζα λοιπόν στο μπαρ...ισχύουν ακριβώς τα ιδια...παραξενο ε??? Δεν σκεφτομαι με το κάτω κεφάλι...και επειδή είναι ολιγον τί δυσκολο να χωνευθεί επετρεψε μου να σου πω μια ιστοριουλα που φυσικά μπορεί να την επαληθευσει και η γυναικα μου...

Οταν πρωτογνωριστήκαμε λοιπον ήταν σε μια φοιτητούπολη οχι ιδιαιτερα κοντα στην Αθήνα...ειχα πάει για βόλτα...γνωριζόμαστε...τις αρέσουν οι μοτοσυκλετες (πατέρας πρώην αγωνιζόμενος αλλωστε)...και μου λέει "θα με πάς μια βόλτα"??? Απάντηση του ξενέρωτου: "εχεις κράνος, μπουφαν και κανένα ψηλό μποτάκι???", "κρανος όχι, δερματινο μπουφάν ναι, και μποτάκια ναι..."...λυπάμαι, ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ...και δεν εγινε...

Την επόμενη φορά κατεβηκα στην πόλη με εναν φίλο μου, εγώ με μοτο εκείνος με αυτοκίνητο και του είχα φορτώσει και ένα κράνος...ΤΟΤΕ μόνο πήγαμε βόλτα...


έχεις απόλυτο δίκιο. Πρέπει να είναι και οι δυο ντυμένοι σωστά. Να υποθέσω ότι αυτά ισχύουν ακόμα και αν το άτομο βιάζεται υπερβολικά κτλ. τώρα θα μου πείς, και να βιάζεται το βασικό είναι να φτάσει. χωρίς κράνος(τουλάχιστον, που και πάλι είναι λίγο) είναι βόλτα θανάτου πλέον...:( :(
Από την άλλη να κουβαλάς δεύτερο κράνος για παν ενδεχόμενο δε λέει. άρα αρνείσαι ευγενικά και ας φάς δούλεμα. Να δω τι θα έλεγαν αν χτύπα ξύλο πέφτατε για τον οποιοδήποτε λόγο...

evvou
23/07/2005, 00:15
δικη μου ταπεινη αποψη ως συνεπιβατης, ειναι πως δε πρεπει να δεχεστε κανεναν πανω στις μηχανες σας χωρις σωστο εξοπλισμο...αυτος η αυτη που θα ζητησει μια βολτα χωρις κρανος προφανος δεν εχει καταλαβει ποσο επικινδυνο ειναι!! οι περισσοτεροι απο μας τους α-μηχανους δεν εχουμε την αισθηση του φοβου γιατι δεν μας εχει κατσει στραβη..εγω προσωπικα θα παω να παρω ενα ΣΟΣΤΟ κρανος (το οτι εχουν 2ο οι περισσοτεροι φιλοι μου δε σημαινει τιποτα απο τη στιγμη που μου ειναι ολα τεραστια) και ενα καλο μπουφαν και γαντια...μεχρι τοτε..μια χαρα ειναι το αμαξακι μου

οσο αφορα το προβληματισμο του οδηγου...ειναι απλο πιστευω...απο τη στιγμη που δεχεστε καποιον πισω, δεχεστε και την ευθυνη για τη ζωη του. το οτι ο αλλος "ειναι μεγαλο παιδι" οπως ειπε ο φιλος ο adam δε σημαινει πως ξερει τους κινδυνους...και σιγουρα ειναι καλυτερα να φατε δουλεμα, η να σας κρατησουν μουτρα που δεν τους πηγατε καπου απο το να (χτυπα ξυλο, μακρια απο μας) βρεθειτε κατω χωρις τη καταλληλη προστασια!!!

παντα ορθιοι guys...και ΠΑΝΤΑ σωστα ντυμενοι!! :wave2: :wave2: :wave2: :wave2: :wave2:

free rider
23/07/2005, 05:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από modeerf
Τα κάτωθι είναι καθαρά προσωπική στάση ζωής...

Α)Για να ανέβει ανθρωπος στην μοτοσυκλέτα μου θα πρέπει να φοράει τουλάχιστον κράνος (οχι κουβά), μπουφάν με ενισχύσεις, μποτες μηχανής ή ψηλά μποτάκια και επιγονατίδες...αν ΔΕΝ έχει κάτι απο ολα αυτά ΔΕΝ ανεβαίνει...ετσι απλά και χωρίς πολλά πολλά...

Β)Στην μοτοσυκλέτα μου ΔΕΝ ανεβαινουν άτομα που δεν τους εχω εξηγήσει πρώτα ενα-δυο σημαντικά πραγματάκια για τα do και donts του συνεπιβάτη...για την δική τους ασφάλεια αλλά και την δική μου...

Γ)Γενικά ΔΕΝ γουστάρω να έχω συνεπιβάτη...για μένα η μοτοσυκλέτα είναι για ΕΝΑ ατομο, τον οδηγο...ακόμα και την γυναίκα μου ΣΠΑΝΙΑ την βάζω επάνω και μετά από πολλή γκρίνια κλπ κλπ...δεν είναι ΜΟΝΟ οτι δεν μπορώ να αναλάβω την ευθύνη αν πάθει κάτι η ψιχουλα που κάθεται στο πίσω σελάκι (παρόλο που οδηγώ ΚΟΤΑ με 2ο ατομο και βγάζω μάτια και στον ποπό), είναι οτι οταν ανεβαίνει 2ο ατομο δεν ειναι η ΙΔΙΑ μοτοσυκλέτα που αγόρασα...είναι κάτι άλλο...

Δ)Καθε μέρα πλήν των ελάχιστων περιπτώσεων που ανεβαίνει η γυναίκα μου, το σελάκι τους συνεπιβάτη είναι καπου θαμμένο στο γκαράζ και την θέση του παιρνει το "μονοσελο"...αρα, απλά δεν γινεται ουτως η άλλως να ανέβει συνεπιβάτης...

Ε)Τιποτα απο τα παραπάνω δεν αναιρείται, δε πα να είναι ο διευθυντής μου, ο αδελφικός μου φίλος, ο Hendrix κοκ...ουτε για 1 χλμ, ουτε για 500 μετρα, ουτε για "30 μέτρα παρακάτω"...δεν μου κατέβηκε μια ωραία ημέρα η ιδέα να γίνω ουτε "γραφικός", ούτε απόλυτος...ολα εχουν κάποιον λόγο...


Οπότε GST εγώ του ανθρώπου θα του απαντούσα (αν δεν είχα το μονόσελο) "για την δικια σου ασφάλεια δεν ανεβαίνεις χωρίς εξοπλισμό...λυπάμαι..."...και αν έτρωγα το δουλεμα της ζωής μου οπως φοβάσαι τότε φίλε μου δεν θα είχα κανένα πρόβλημα...αλλωστε το ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ μετράει, ετσι δεν είναι???

Για την κοπέλα που θα γνώριζα λοιπόν στο μπαρ...ισχύουν ακριβώς τα ιδια...παραξενο ε??? Δεν σκεφτομαι με το κάτω κεφάλι...και επειδή είναι ολιγον τί δυσκολο να χωνευθεί επετρεψε μου να σου πω μια ιστοριουλα που φυσικά μπορεί να την επαληθευσει και η γυναικα μου...

Οταν πρωτογνωριστήκαμε λοιπον ήταν σε μια φοιτητούπολη οχι ιδιαιτερα κοντα στην Αθήνα...ειχα πάει για βόλτα...γνωριζόμαστε...τις αρέσουν οι μοτοσυκλετες (πατέρας πρώην αγωνιζόμενος αλλωστε)...και μου λέει "θα με πάς μια βόλτα"??? Απάντηση του ξενέρωτου: "εχεις κράνος, μπουφαν και κανένα ψηλό μποτάκι???", "κρανος όχι, δερματινο μπουφάν ναι, και μποτάκια ναι..."...λυπάμαι, ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ...και δεν εγινε...

Την επόμενη φορά κατεβηκα στην πόλη με εναν φίλο μου, εγώ με μοτο εκείνος με αυτοκίνητο και του είχα φορτώσει και ένα κράνος...ΤΟΤΕ μόνο πήγαμε βόλτα...


δεν ξέρεις πόσο συμφωνώ μαζί σου...

:beer: :beer: :beer:

McGyver
10/08/2005, 11:45
Αργά, αλλά θα καταθέσω κι εγώ την άποψή μου (κι όποιος δε συμφωνεί σκασίλα μου!)...

Χθες είχα πάει για καφεδάκι μετά τη δουλειά...
Ένας φίλος μου ήρθε με το αυτοκίνητό του, μαζί με τρεις όμορφες κοπελιές...
Ντύσιμο καλοκαιρινό, τα γνωστά... Εγώ με τη μηχανή και μπότες, τζινάκι, μπουφάν, κράνος και γάντια...
Μετά τον καφέ, λέμε να πάμε να τσιμπήσουμε...
Μια εκ των τριών λέει: "Εγώ θα πάω με το Θωμά"! Όχι ερώτηση, δήλωση...
Η απάντησή μου ήταν κατηγορηματικά "Αποκλείεται, δεν υπάρχει τέτοια περίπτωση!"...
Όταν γυρίσαμε σπίτια μας, μου έστειλε μήνυμα αν είχα κάτι και ήμουν κακόκεφος!
Να της εξηγήσω; Τι, να της εξηγήσω;
Όχι πέστε μου, γ@μ# το κέρατό μου το τράγιο, ΤΙ ΝΑ ΤΗΣ ΕΞΗΓΗΣΩ;;;

OldMan
10/08/2005, 11:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από free rider
...Τις γκομενες απο τα μπαράκια και οποιες τυχάσπαρτες πουλαδες ΔΕΝ τις ανεβαζω στο εργαλειο μου..

Παρακαλώ διευκρινήσατε σε ποιο "εργαλείο" αναφέρεστε !!!

McGyver
10/08/2005, 11:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Παρακαλώ διευκρινήσατε σε ποιο "εργαλείο" αναφέρεστε !!!

:lol: :lol: :lol:

gcrook
10/08/2005, 11:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
Αργά, αλλά θα καταθέσω κι εγώ την άποψή μου (κι όποιος δε συμφωνεί σκασίλα μου!)...

Χθες είχα πάει για καφεδάκι μετά τη δουλειά...
Ένας φίλος μου ήρθε με το αυτοκίνητό του, μαζί με τρεις όμορφες κοπελιές...
Ντύσιμο καλοκαιρινό, τα γνωστά... Εγώ με τη μηχανή και μπότες, τζινάκι, μπουφάν, κράνος και γάντια...
Μετά τον καφέ, λέμε να πάμε να τσιμπήσουμε...
Μια εκ των τριών λέει: "Εγώ θα πάω με το Θωμά"! Όχι ερώτηση, δήλωση...
Η απάντησή μου ήταν κατηγορηματικά "Αποκλείεται, δεν υπάρχει τέτοια περίπτωση!"...
Όταν γυρίσαμε σπίτια μας, μου έστειλε μήνυμα αν είχα κάτι και ήμουν κακόκεφος!
Να της εξηγήσω; Τι, να της εξηγήσω;
Όχι πέστε μου, γ@μ# το κέρατό μου το τράγιο, ΤΙ ΝΑ ΤΗΣ ΕΞΗΓΗΣΩ;;;

Εεε...δηλαδης δενε.....:a021:

McGyver
10/08/2005, 12:01
Όχι Γιώργο, δεεεν...
Για τις δουλειές αυτές επιστρατεύω κουτί για να τις φορτώνω δυο-δυο, τρεις-τρεις!!!

:lol: :lol: :lol:

AFTER
10/08/2005, 12:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
Αργά, αλλά θα καταθέσω κι εγώ την άποψή μου (κι όποιος δε συμφωνεί σκασίλα μου!)...

Χθες είχα πάει για καφεδάκι μετά τη δουλειά...
Ένας φίλος μου ήρθε με το αυτοκίνητό του, μαζί με τρεις όμορφες κοπελιές...
Ντύσιμο καλοκαιρινό, τα γνωστά... Εγώ με τη μηχανή και μπότες, τζινάκι, μπουφάν, κράνος και γάντια...
Μετά τον καφέ, λέμε να πάμε να τσιμπήσουμε...
Μια εκ των τριών λέει: "Εγώ θα πάω με το Θωμά"! Όχι ερώτηση, δήλωση...
Η απάντησή μου ήταν κατηγορηματικά "Αποκλείεται, δεν υπάρχει τέτοια περίπτωση!"...
Όταν γυρίσαμε σπίτια μας, μου έστειλε μήνυμα αν είχα κάτι και ήμουν κακόκεφος!
Να της εξηγήσω; Τι, να της εξηγήσω;
Όχι πέστε μου, γ@μ# το κέρατό μου το τράγιο, ΤΙ ΝΑ ΤΗΣ ΕΞΗΓΗΣΩ;;;

Πες της οτι ειχες ΠΕΡΙΟΔΟ

:a029:
:lol: :rotflmao: :bawl: :lol:

Angelina
10/08/2005, 12:03
Ελεύθεροι άνθρωποι είμαστε, σε ελεύθερη χώρα ζούμε. Όποιος θέλει βάζει κράνος, όποιος πάλι δε θέλει, όχι. Δικό του το κεφάλι. Αρκεί να πληρώνει αυτός τις κλήσεις.

Και τις παπαριές περί νομικών άστε τες. Μόνο αν είσαι κάτω από 18 όχι μπορούν, επιτρέπεται ν' αποφασίσουν οι γονείς σου για σένα. Αλλιώς είσαι υπεύθυνος απέναντι στην πολιτεία για τις "....... πράξεις ή παραλείψεις σου.......". Έτσι λέει ο νόμος τουλάχιστον. Δηλαδή, τι; θα σε βάλουν να υπογράψεις μήνυση κατά του δικού σου με το ζόρι;

McGyver
10/08/2005, 12:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Πες της οτι ειχες ΠΕΡΙΟΔΟ

:a029:
:lol: :rotflmao: :bawl: :lol:

Ή πονοκέφαλο από το κράνος!

:lol: :lol: :lol:

Το μαμήσαμε και θα μας σφάξει ο Στάθης!

McGyver
10/08/2005, 12:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από Angelina
Ελεύθεροι άνθρωποι είμαστε, σε ελεύθερη χώρα ζούμε. Όποιος θέλει βάζει κράνος, όποιος πάλι δε θέλει, όχι. Δικό του το κεφάλι. Αρκεί να πληρώνει αυτός τις κλήσεις.

Και τις παπαριές περί νομικών άστε τες. Μόνο αν είσαι κάτω από 18 όχι μπορούν, επιτρέπεται ν' αποφασίσουν οι γονείς σου για σένα. Αλλιώς είσαι υπεύθυνος απέναντι στην πολιτεία για τις "....... πράξεις ή παραλείψεις σου.......". Έτσι λέει ο νόμος τουλάχιστον. Δηλαδή, τι; θα σε βάλουν να υπογράψεις μήνυση κατά του δικού σου με το ζόρι;

Δεν είναι το θέμα η κλήση Angelina...
Αυτό είναι το λιγότερο...
Ούτε μόνο το κράνος...
Αν γίνει μια μικρή, ελάχιστη σου λέω, στραβή όμως, να δω πως θα κυκλοφορεί με το πόδι γεμάτο άσφαλτο από εκεί που τελειώνει η φουστίτσα (λίγο κάτω από τον αφαλό) μέχρι τον αστράγαλο!

Angelina
10/08/2005, 12:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
Αν γίνει μια μικρή, ελάχιστη σου λέω, στραβή όμως, να δω πως θα κυκλοφορεί με το πόδι γεμάτο άσφαλτο από εκεί που τελειώνει η φουστίτσα (λίγο κάτω από τον αφαλό) μέχρι τον αστράγαλο!

Όπως έστρωσε θα κοιμηθεί αγαπητέ. Αλλιώς να κουβαλάει μαζί της/του κράνος.

bartlal
10/08/2005, 12:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από Angelina
Όπως έστρωσε θα κοιμηθεί αγαπητέ. Αλλιώς να κουβαλάει μαζί της/του κράνος.


και στην περιπτωση του xifia τι θα πας να πεις καλη μου?


Αρχικά δημιουργήθηκε από xifias
το θεμα ειναι πολυ σοβαρο.

ενας φιλος τρακαρε με το παπι πριν καμια δεκαρια χρονια καθως ανεβαινε τη γεφυρα του περισσου.

Ηταν νυχτα, και επεσε επανω του ενας ταριφας απ το απεναντι ρευμα.Πισω ειχε την κοπελια του.

το φιλαρακι εμεινε σε κωμα καποιες μερες και τωρα ειναι εντελως καλα.Η κοπελα ομως εχει μεινει αναπηρη.

επειδη του βρηκαν αλκοολ στο αιμα, το δικαστηριο του καταλογισε την ευθηνη, και οι γονεις της κοπελας απαιτησαν αποζημιωση.Η ιδια δεν ηθελε τιποτα αλλα ποιος την ακουει...

εχουν περασει τοσα χρονια και ο τυπος δεν μπορει να εχει τιποτα στο ονομα του, γιατι θα του το παρουν, και η κατασταση αυτη θα συνεχιστει.

Και δεν ειχε πισω αγνωστο, την πρωην κοπελια του ειχε

προσεχετε

προσεχε μονο τι θα πεις γιατι πριν φυγω για διακοπες φετος, ημουν και εγω ενας απο αυτους που κουβαλαγα ενα επιπλεον all size "κρανος" στην μπαγκαζιερα μου, αλλα αντι να κερναω σφηνακια, κερναγα την κοπελα που ηταν συνεπιβατης αντιβιωσεις, γαζες, ραματα, betadin κλπ...
δεν ειπα οτι μου ζητησε ασφαλιστικα μετρα, ποινικες ρητρες, ή οτιδηποτε αλλο, αλλα πιστεψε με ηταν λιγοτερο απο 30 εκατοστα η ζωη απο τον θανατο.... :mad:

GyPsy
10/08/2005, 12:20
Τι σχέση έχει το κράνος


με τον ...αστράγαλο?:confused: :confused:

McGyver
10/08/2005, 12:21
Επαναλαμβάνω πως η προστασία πάνω στη μηχανή δεν είναι μόνο το κράνος...
Είναι το σημαντικότερο, συμφωνώ, αλλά όχι μόνο αυτό!
Αυτή/αυτός όπως στρώσει θα κοιμηθεί, αλλά αν δεν ξυπνήσει;
Ο ύπνος ο δικός μου είναι εξίσου σημαντικός...

bartlal
10/08/2005, 12:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από modeerf
Τα κάτωθι είναι καθαρά προσωπική στάση ζωής...

Α)Για να ανέβει ανθρωπος στην μοτοσυκλέτα μου θα πρέπει να φοράει τουλάχιστον κράνος (οχι κουβά), μπουφάν με ενισχύσεις, μποτες μηχανής ή ψηλά μποτάκια και επιγονατίδες...αν ΔΕΝ έχει κάτι απο ολα αυτά ΔΕΝ ανεβαίνει...ετσι απλά και χωρίς πολλά πολλά...

Β)Στην μοτοσυκλέτα μου ΔΕΝ ανεβαινουν άτομα που δεν τους εχω εξηγήσει πρώτα ενα-δυο σημαντικά πραγματάκια για τα do και donts του συνεπιβάτη...για την δική τους ασφάλεια αλλά και την δική μου...

Γ)Γενικά ΔΕΝ γουστάρω να έχω συνεπιβάτη...για μένα η μοτοσυκλέτα είναι για ΕΝΑ ατομο, τον οδηγο...ακόμα και την γυναίκα μου ΣΠΑΝΙΑ την βάζω επάνω και μετά από πολλή γκρίνια κλπ κλπ...δεν είναι ΜΟΝΟ οτι δεν μπορώ να αναλάβω την ευθύνη αν πάθει κάτι η ψιχουλα που κάθεται στο πίσω σελάκι (παρόλο που οδηγώ ΚΟΤΑ με 2ο ατομο και βγάζω μάτια και στον ποπό), είναι οτι οταν ανεβαίνει 2ο ατομο δεν ειναι η ΙΔΙΑ μοτοσυκλέτα που αγόρασα...είναι κάτι άλλο...

Δ)Καθε μέρα πλήν των ελάχιστων περιπτώσεων που ανεβαίνει η γυναίκα μου, το σελάκι τους συνεπιβάτη είναι καπου θαμμένο στο γκαράζ και την θέση του παιρνει το "μονοσελο"...αρα, απλά δεν γινεται ουτως η άλλως να ανέβει συνεπιβάτης...

Ε)Τιποτα απο τα παραπάνω δεν αναιρείται, δε πα να είναι ο διευθυντής μου, ο αδελφικός μου φίλος, ο Hendrix κοκ...ουτε για 1 χλμ, ουτε για 500 μετρα, ουτε για "30 μέτρα παρακάτω"...δεν μου κατέβηκε μια ωραία ημέρα η ιδέα να γίνω ουτε "γραφικός", ούτε απόλυτος...ολα εχουν κάποιον λόγο...


Οπότε GST εγώ του ανθρώπου θα του απαντούσα (αν δεν είχα το μονόσελο) "για την δικια σου ασφάλεια δεν ανεβαίνεις χωρίς εξοπλισμό...λυπάμαι..."...και αν έτρωγα το δουλεμα της ζωής μου οπως φοβάσαι τότε φίλε μου δεν θα είχα κανένα πρόβλημα...αλλωστε το ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ μετράει, ετσι δεν είναι???

Για την κοπέλα που θα γνώριζα λοιπόν στο μπαρ...ισχύουν ακριβώς τα ιδια...παραξενο ε??? Δεν σκεφτομαι με το κάτω κεφάλι...και επειδή είναι ολιγον τί δυσκολο να χωνευθεί επετρεψε μου να σου πω μια ιστοριουλα που φυσικά μπορεί να την επαληθευσει και η γυναικα μου...

Οταν πρωτογνωριστήκαμε λοιπον ήταν σε μια φοιτητούπολη οχι ιδιαιτερα κοντα στην Αθήνα...ειχα πάει για βόλτα...γνωριζόμαστε...τις αρέσουν οι μοτοσυκλετες (πατέρας πρώην αγωνιζόμενος αλλωστε)...και μου λέει "θα με πάς μια βόλτα"??? Απάντηση του ξενέρωτου: "εχεις κράνος, μπουφαν και κανένα ψηλό μποτάκι???", "κρανος όχι, δερματινο μπουφάν ναι, και μποτάκια ναι..."...λυπάμαι, ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ...και δεν εγινε...

Την επόμενη φορά κατεβηκα στην πόλη με εναν φίλο μου, εγώ με μοτο εκείνος με αυτοκίνητο και του είχα φορτώσει και ένα κράνος...ΤΟΤΕ μόνο πήγαμε βόλτα...


μεχρι και τρεις ωρες πριν γραψεις το μηνυμα σου ( 21-07-2005 10:58) ημουν απο τους "ελαφρα" αντιθετους ως προς την σταση που κρατας....
την ωρα ομως που το εγραφες εμενα με ραβανε σε νοσοκομειο και ξαφνικα (!?????!!!:winka: ) εγινα φανατικος υποστηρικτης της αποψης σου.... πως αλλαζει τελικα ο ανθρωπας! και λενε οτι δεν αλλαζει αμα περασουν τα χρονια! :winka:

McGyver
10/08/2005, 12:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από GyPsy
Τι σχέση έχει το κράνος


με τον ...αστράγαλο?:confused: :confused:

Φαντάσου την xyz κοπελιά συνεπιβάτη, με φανελάκι τύπου "κοίτα με στα... μάτια", φουστίτσα τύπου "φαρδιά ζώνη", πέδιλο, και κράνος...
Βάλε στο σκηνικό αυτό και μία πτώση την ώρα που έχεις σταματήσει στο περίπτερο και κατεβαίνει από τη μηχανή να πάρει τσιγάρα...
Το μόνο που δε θα πάθει τίποτε είναι το κεφαλάκι της...

dukeandthecity
10/08/2005, 12:27
Μια που το ξεθάψατε το topic να σας πω και εγώ μια ιστοριούλα για να την ξορκίσω και να αυτοτιμωρηθώ.

Πριν πολλά χρόνια είχα ένα XLR 600 (1o λάθος) με ελαστικά του κώλου. Καθότι άφραγκος πιτσιρικάς δεν είχα τα λεφτά να βάλω λαστιχάκι και οδηγούσα σαν την κότα με το rayban για προστασία. (2ο λάθος).

Μια φορά λοιπόν βρίσκομε στο Καλοχώρι σε μια αποθήκη ενός συνεργάτη για κάτι δουλειές. Οταν είμαι για να φεύγω μου λεει ο συνεργάτης : Μια που κατεβαίνεις προς το κέντρο μπορείς να πετάξεις και τον κύριο.
Γυρίζω και κοιτάζω τον κύριο. Γύρω στα 35, με το πουκαμισάκι του, το κυριλέ το παπουτσάκι του, ότι πρέπει για μοτοσακό.
Φύγαμε του λεω. (3ο λάθος)
Στον δρόμο και οι δυο ξεκράνωτοι πιάνουμε την κουβέντα και μου λέει πόσο γουστάρει τις μηχανές, και είχε μια virago και πως μετά απο ένα ατύχημα που είχε δεν ειχε ξανανεβεί σε μηχανή παρά μονο τωρα με μένα. Του λέω και εγω τις δικες μου τις π@π@ριες και πριν προλάβουμε να ολοκληρώσουμε την κουβεντούλα μας γλιστράει το μπροστινό σε μια αριστερή και βρισκόμαστε και οι δύο στην άσφαλτο. Τρελάθηκα. Με την μια πετάχτηκα πανω και πηγα προς το μέρος του να τον ρωτήσω αν είναι καλά. Ευτυχώς δεν είχε πάθει τίποτα. Του λεω 1000 συγνώμη, πήγαμε να κάνουμε μια εξυπηρέτηση και θα σε σκοτώναμε και άλλα τέτοια. Και τί μου λέει το τρισμέγιστο τσακάλι ?

Απο την στιγμή που ανεβηκα πανω (χωρίς να με ξέρει) ανέλαβα την ευθύνη μου.
Και το καλύτερο ? Μου λεει "Ξέρω, θα πας στα φιλαράκια σου και θα λες έβαλα πανω έναν γκαντέμη και πέσαμε!!!".

Υ.Γ. Να είναι καλά ο άνθρωπος όπου και αν βρίσκετε.


EDIT: Η παραπάνω διήγηση έγινε για ιστορικούς καθαρά λόγους και όχι για να αποτελέσει παράδειγμα προς μίμηση.

Angelina
10/08/2005, 12:30
Ρε, το κέρατό μου μέσα!! Γιατί το κουράζετε το θέμα; Τι θα πεις και τι δε θα πεις!!! Ουφ.

Αν θέλει, θ'ανέβει, αν πάλι όχι, να!!!. Είναι δικιά της/του η απόφαση και όχι δικιά σου.

Όσο γι' αυτό που έτυχε στον φίλο του ξιφία, όπως είπε κι ο ίδιος "η κοπέλα δεν ήθελε τίποτα, αλλά ποιός την ακούει" έτσι; Γιατί ποιος την ακούει; τι είναι, αόρατη; γιατί άφησε τους γονείς της ν' αποφασίσουν για τον εαυτό της;

Angelina
10/08/2005, 12:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από dukeandthecity
Απο την στιγμή που ανεβηκα πανω (χωρίς να με ξέρει) ανέλαβα την ευθύνη μου.


Σωστός. Σε ιδιωτικό μέσο ανεβαίνεις. Μόνο με μέσα μαζικής μεταφοράς έχει άλλος την ευθύνη.

McGyver
10/08/2005, 12:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από Angelina
Αν θέλει, θ'ανέβει, αν πάλι όχι, να!!!. Είναι δικιά της/του η απόφαση και όχι δικιά σου.


Θέλει, δε θέλει ΔΕ θα ανέβει!
Δικιά μου και μόνο η απόφαση!

Μην το γυρίσουμε σε διαμάχη, please...

sniper
10/08/2005, 12:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από Angelina
Σωστός. Σε ιδιωτικό μέσο ανεβαίνεις. Μόνο με μέσα μαζικής μεταφοράς έχει άλλος την ευθύνη.

Το άλλο με τον αλέκο το ξέρεις;


ΡΕ ΠΑΤΕ ΚΑΛΑ; Τι είδους νομικές σουμβουλές δίνεται στον κόσμο;

Τότε γιατί χρειάζεται η κάλυψη υπέρ τρίτων στις ασφάλειες που κάνουμε;

Να σας πω μία μικρή πραγματική ιστορία; Φίλος έχει μηχανή (μεγάλη), πάει τουαλέτα και του πέρνει τα κλειδιά κολλητός για να πάει βολτούλα χωρίς ο ιδιοκτήτης να το πάρει χαμπάρι αφού είναι στην τουαλέτα. Τον κλείνουν όμως στο δρόμο και πέφτει και δυστυχώς σκοτώνεται και χτυπάει η μηχανή 2 κουτιά.

Αποτέλεσμα : Η ασφάλεια του ιδιοκτήτη δεν πληρώνει μία και τον τρέχουν στα δικαστήρια (αστικά) οι ιδιοκτήτες των κουτιών και οι γονείς του παιδιού που σκοτώθηκε.... (ενήλικες ολοι στην ιστορία)

Και φυσικά και ΕΧΕΙΣ ευθύνη νομικά για αυτούς που κουβαλάς. Γι αυτό και πέρνεις και δίπλωμα και οδηγάς....


:smokin:

Angelina
10/08/2005, 12:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
Θέλει, δε θέλει ΔΕ θα ανέβει!
Δικιά μου και μόνο η απόφαση!

Μην το γυρίσουμε σε διαμάχη, please...

Σωστό κι αυτό. Δε διαφωνώ. Εσύ έχεις την άποψή σου για το θέμα και έχεις πάρει τις αποφάσεις σου. Και πολύ καλά κάνεις.

Εκείνους όμως που αναρρωτιούνται "να την/τον ανεβάσω; τι θα μου πει; τι θα της/του πω; και αν θυμώσει; και αν με νομίσει ανεύθυνο;" και χίλια άλλα αν και πως και τι και γιατί, αυτούς πάμε να διευκολύνουμε.

Αφού βρε άνθρωπε δεν έχεις άποψη, μην το κουράζεις. Το σενάριο έχει ξεπεράσει και αυτά του Φώσκολου!! 'Ημαρτον!!

Χαλαρά!! :beer:

McGyver
10/08/2005, 12:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από Angelina
Χαλαρά!! :beer:

:beer: Εβίβα!

Angelina
10/08/2005, 12:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Τότε γιατί χρειάζεται η κάλυψη υπέρ τρίτων στις ασφάλειες που κάνουμε;

Και φυσικά και ΕΧΕΙΣ ευθύνη νομικά για αυτούς που κουβαλάς. Γι αυτό και πέρνεις και δίπλωμα και οδηγάς....


:smokin:

Άλλο πάλι κι αυτό!! Πρώτη φορά ακούω ότι η ασφάλεια που κάνουμε στο όχημά μας είναι "Αστική Ευθύνη Έναντι Τρίτων". Τα ξέρεις αυτά τα συμβόλαια και τ' αναφέρεις; ξέρεις περίπου πόσο κοστίζουν; όχι γιατί άμα δεν ξέρεις να σου πω εγώ που τα βλέπω κάθε μέρα.

sniper
10/08/2005, 12:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από Angelina
Άλλο πάλι κι αυτό!! Πρώτη φορά ακούω ότι η ασφάλεια που κάνουμε στο όχημά μας είναι "Αστική Ευθύνη Έναντι Τρίτων". Τα ξέρεις αυτά τα συμβόλαια και τ' αναφέρεις; ξέρεις περίπου πόσο κοστίζουν; όχι γιατί άμα δεν ξέρεις να σου πω εγώ που τα βλέπω κάθε μέρα.

Οπότε αφού ΕΣΥ αναλαμβάνεις την ευθύνη αυτών που λες σε ένα τόσο σοβαρό θέμα.... ΤΕΛΟΣ .-

bartlal
10/08/2005, 12:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
:beer: Εβίβα!


βρε Θωμα, γιατι το κανεις αυτο αγορι μου? πανω που σε συμπαθησα απο προχθες, μπροστα στα ματια μου κανεις εβιβα? δεν με λυπασαι καθολου? ακομα περνω την γαμω-αντιβιωση για το τραυμα. δεν κανει να πιω... :bawl: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bawl: :bawl: :bigcry:

:rotflmao: :wave2:

McGyver
10/08/2005, 12:56
Ρε 'σεις μην τσακώνεστε λέμεεεεε!

Το θέμα σας είναι ποιος θα πληρώσει ή ποιον θα κυνηγά ο νόμος;

Εδώ μιλάμε για τη σωματική ακεραιότητα του συνεπιβάτη σας...
Για μας τα αρσενικά, της μπέμπας που μας κάνει τα γλυκά μάτια σ' ένα bar και μας προκαλεί να την πάρουμε... (μαζί μας ρε πρόστυχοι!)...

McGyver
10/08/2005, 12:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal
βρε Θωμα, γιατι το κανεις αυτο αγορι μου? πανω που σε συμπαθησα απο προχθες, μπροστα στα ματια μου κανεις εβιβα? δεν με λυπασαι καθολου? ακομα περνω την γαμω-αντιβιωση για το τραυμα. δεν κανει να πιω... :bawl: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bawl: :bawl: :bigcry:

:rotflmao: :wave2:

Έτσι, για να μάθεις να συμπαθείς αλήτες, τσαντάκηδες, μηχανόβιους!!!

:lol: :lol: :lol:

Angelina
10/08/2005, 13:03
Σωστά. Αν είναι κάθε φορά που βάζεις το κλειδί να σκέφτεσαι τα χίλια μύρια, άστο καλύτερα.

Έχεις γνώμη σταθερή; αν ναι καλώς, αν όχι ξεκόλλα.


Εξάλλου σε μηχανή ανεβαίνεις, μπορεί να τύχει και σε σένα. Αυτή τη μοιρολατρία .ομως δεν τη μπορώ.

Πόσοι από σας έχουν έρθει στην αντίπαλη πλευρά; να βρεθούν χωρίς μηχανή και να χρειαστεί κάποιος να τους "πετάξει" κάπου; έχετε ανέβει χωρίς κράνος ή είπατε "'αστο, θα πάω με τα πόδια".

McGyver
10/08/2005, 13:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από Angelina
Σωστά. Αν είναι κάθε φορά που βάζεις το κλειδί να σκέφτεσαι τα χίλια μύρια, άστο καλύτερα.

Μα γι' αυτό ακριβώς Angelina μου...
Γιατί να βάζουμε επιπλέον έννοιες στο κεφάλι μας;
Λίγες έχουμε, να σκεφτόμαστε και πώς θα μας χαρακτηρίσουν;

Πάντα φιλικά...

gtsiros
10/08/2005, 13:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Αποτέλεσμα : Η ασφάλεια του ιδιοκτήτη δεν πληρώνει μία και τον τρέχουν στα δικαστήρια (αστικά) οι ιδιοκτήτες των κουτιών και οι γονείς του παιδιού που σκοτώθηκε.... (ενήλικες ολοι στην ιστορία)

Και γω σου λέω ότι αυτό το παιδί που σκοτώθηκε, πάει και πατάει το παιδί του ιδιοκτήτη της μοτοσυκλέτας.
Ποιός πληρώνει τώρα;
Μήπως να πάρω στη χέστρα μαζί μου και το σάκο που έχω στη μηχανή, μήπως ο παπάρας τον ανοίξει και πάρει τον ελβετικό σουγιά μου και μαχαιρωθεί στην καρδιά ενώ καθάριζε τα νύχια του;
Μήπως να πάρω ΟΛΟΚΛΗΡΗ τη μηχανή στη χέστρα, μήπως ο παπάρας αρχίσει και την τσουλάει σβηστή και φάει τα μούτρα του;

δεν πάμε καλά μου φαίνεται.

gtsiros
10/08/2005, 13:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από Angelina
Πόσοι από σας έχουν έρθει στην αντίπαλη πλευρά; να βρεθούν χωρίς μηχανή και να χρειαστεί κάποιος να τους "πετάξει" κάπου; έχετε ανέβει χωρίς κράνος ή είπατε "'αστο, θα πάω με τα πόδια".

Εξαρτάται την απόσταση, τον άλλον άνθρωπο κτλ κτλ κτλ.

Στον πατέρα μου ανεβαίνω, μιά στο τόσο και ξεκράνωτος. Σε άλλους δε μπαίνω ΟΎΤΕ ΣΤΟ ΑΜΆΞΙ ΤΟΥΣ.

Angelina
10/08/2005, 13:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από gtsiros
Μήπως να πάρω στη χέστρα μαζί μου και το σάκο που έχω στη μηχανή, μήπως ο παπάρας τον ανοίξει και πάρει τον ελβετικό σουγιά μου και μαχαιρωθεί στην καρδιά ενώ καθάριζε τα νύχια του;


:lol: :lol: :lol:

Και ωραίος και σωστός!! Δηλαδή εμένα μου την καρφώνει, είμαι σε σούπερ μάρκετ, αρπάζω ένα μαχαίρι (απ' αυτά που είναι στα ράφια προς πώληση) και καθαρίζω έναν τύπο γιατί δε μου άρεσε η φάτσα του. Φταίει ο Σκλαβενίτης;

McGyver
10/08/2005, 13:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από gtsiros
...τον ελβετικό σουγιά μου...

Εσύ μου τον πήρες;;;

Αχ και να σε πιάσω βρε παλιόγατο!!!

:lol: :lol: :lol:

Έχει να πέσει σφάξιμο από τους κ.κ. διαχειριστάς!!!

sniper
10/08/2005, 13:21
Έξυπνες αλλά άστοχες νομικά οι απαντήσεις σας...

Το έχω ξαναπεί... Μην μπερδεύεται το δίκιο με την νομική επιστήμη...


Απλουστεύσεις και το αυτονόητο δεν ισχύουν εδώ....

modeerf
10/08/2005, 13:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal
μεχρι και τρεις ωρες πριν γραψεις το μηνυμα σου ( 21-07-2005 10:58) ημουν απο τους "ελαφρα" αντιθετους ως προς την σταση που κρατας....
την ωρα ομως που το εγραφες εμενα με ραβανε σε νοσοκομειο και ξαφνικα (!?????!!!:winka: ) εγινα φανατικος υποστηρικτης της αποψης σου.... πως αλλαζει τελικα ο ανθρωπας! και λενε οτι δεν αλλαζει αμα περασουν τα χρονια! :winka:

Πρωτα απο όλα περαστικά φίλε σε εσένα και αν είχες συνεπιβάτη και σε αυτόν...

Στην αρχή του post μου θα διάβασες το "Τα κάτωθι είναι καθαρά προσωπική στάση ζωής..."

Αυτό σημαίνει οτι ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ δεν θεωρώ οτι ολοι θα πρέπει να έχουν την ιδια στάση γιατί και καλά εγώ είμαι ο "σωστός" κλπ κλπ...

Αυτό που με ενδιαφέρει προσωπικά είναι ΟΛΟΙ αυτοι που καβαλάνε δίτροχο (δεν με ενδιαφέρει τι καβαλάνε, πως το πηγαίνουν, γιατί το πήραν και τι το κάνουν) να είναι καλά είτε καβαλάνε γυμνοι, είτε καβαλάνε με ολώσωμες και κροκόδειλους, είτε είναι μονοκάβαλοι, είτε δικάβαλοι και να το ευχαριστιούνται (ο καθένας με τον τρόπο του) ΧΩΡΙΣ ΣΥΝΕΠΕΙΕΣ...

...ή τουλάχιστον χωρίς συνέπειες που θα μπορουσαν να αποφύγουν σε μικρό ή μεγαλύτερο βαθμό φορώντας 2 πραγματάκια παραπάνω...

Υπάρχει η ενεργητική ασφάλεια και η παθητική ασφάλεια...

Η ενεργητική ασφάλεια (πως θα αποφύγεις να εμπλακείς σε ένα ατύχημα) έχει να κάνει α)με το δίτροχο που καβαλάμε (γκαζι,φρένα,αναρτήσεις,κράτημα,ποσο καλα συντήρείται κλπ) β)με το μυαλό του αναβάτη (στα 12 χρόνια που οδηγώ δεν με έχει ρίξει ποτέ μοτοσυκλέτα, αντίθετα μερικές φορές τις ρίχνω εγώ απο δικο μου λάθος) και γ) η κωλοφαρδία...

Η παθητική ασφάλεια (πως θα την γλιτώσεις με τις μικρότερες συνέπειες απο την στιγμή που εμπλακείς σε ένα ατύχημα) εχει να κάνει α)με τον προστατευτικό εξοπλισμό μας και β)με την κωλοφαρδία μας...

Η κωλοφαρδία είναι το "κοινό" σημείο...αλλά και αυτή κάποτε τελειώνει και μάλιστα δεν μπορουμε να την ελέγξουμε...μπορουμε όμως να "ελέγξουμε" όλα τα υπόλοιπα και να φροντίσουμε για όλα τα υπόλοιπα...

Απλή λογική είναι παιδιά...

...και δεν θα ήθελα να αρχίσω να λέω ιστορίες για να στεναχωρηθουμε...

ΟΚΤΑΝΙΟ
10/08/2005, 13:26
Κανενα απολυτως προβλημα
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
εχω μονοσελο :D :D :D :D


21618

bartlal
10/08/2005, 13:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από modeerf
Η κωλοφαρδία είναι το "κοινό" σημείο...αλλά και αυτή κάποτε τελειώνει και μάλιστα δεν μπορουμε να την ελέγξουμε...μπορουμε όμως να "ελέγξουμε" όλα τα υπόλοιπα και να φροντίσουμε για όλα τα υπόλοιπα...

Απλή λογική είναι παιδιά...

τοοοοοοοσο απλα... :winka: :beer: :beer: :beer: :a34:

McGyver
10/08/2005, 13:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από modeerf
Η κωλοφαρδία είναι το "κοινό" σημείο...αλλά και αυτή κάποτε τελειώνει και μάλιστα δεν μπορουμε να την ελέγξουμε...μπορουμε όμως να "ελέγξουμε" όλα τα υπόλοιπα και να φροντίσουμε για όλα τα υπόλοιπα...

Απλή λογική είναι παιδιά...

:a23: :a23: :a23: