PDA

View Full Version : v-strom ποιο OFF!



strom
07/07/2005, 11:55
Kαλημερα ειμαι καινουργιος στο φορουμ και κατοχος ενος VSTROM 2005!!Θα ηθελα να ρωτησω αν γνωριζετε που μπορω να συλλεξω πληροφοριες για να κανω τη μηχανη μου ποιο OFF!!

Stergios69
07/07/2005, 12:04
Βασικά, μπορείς να πας σε ένα μαγαζί και να την κάνεις ανταλλαγή με μιά άφρικα... που είναι σίγουρα OFF, :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

THEOD
07/07/2005, 12:12
Για το 650 δεν ξέρω...

Εδώ και λίγες ημέρες έχω το 1000. Αν συνηθίσεις το βάρος και τον όγκο του, είναι τέτοια η ποιότητα-απορροφητικότητα των αναρτήσεων, που δείχνει ότι σε απλές έως σβέλτες διελεύσεις από χωματόδρομους δεν θα υπάρχει πρόβλημα. Μένει φυσικά να το διαπιστώσω και στην πράξη εεεεεεεεεεεεεε ???

Φυσικά δεν μιλάω για σοβαρές χωμάτινες καταστάσεις...Έτσι και σου σκάσει κάτω αυτό το θωρηκτό, θα πληρώνεις πλαστικά για μια ζωή...

transalpboy
08/07/2005, 00:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από strom
Kαλημερα ειμαι καινουργιος στο φορουμ και κατοχος ενος VSTROM 2005!!Θα ηθελα να ρωτησω αν γνωριζετε που μπορω να συλλεξω πληροφοριες για να κανω τη μηχανη μου ποιο OFF!!


arxika vale ena zeygari lastixa METZELER KAROO kai mia alouminenia podia...gia meta de kserw,th psaxnw kai egw akomh


:wave2: :wave2:

Grammarios
23/07/2005, 01:51
ΑΝ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΤΙΣ ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ ΠΙΟ ΜΑΛΑΚΕΣ, ΒΑΛΕΙΣ ΠΙΟ ΧΩΜΑΤΙΚΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΜΕΤΑΛΛΙΚΗ ΚΑΡΙΝΑ ΤΟΤΕ ΘΑ ΔΕΙΣ ΜΕΓΑΛΕΣ ΑΛΛΑΓΕΣ. ΕΓΩ ΜΕ ΜΟΝΟ ΜΑΛΑΚΩΜΑ ΑΝΑΡΤΗΣΕΩΝ ΚΑΙ ΧΑΜΗΛΩΜΑ ΤΗΣ ΠΙΕΣΗΣ ΤΩΝ ΜΑΜΙΣΙΩΝ ΕΛΑΣΤΙΚΩΝ ΚΙΝΟΥΜΑΙ ΜΕ 50 ΚΜ/Η ΣΤΟΥΣ ΔΑΣΙΚΟΥΣ ΤΗΣ ΒΑΡΥΜΠΟΜΠΗΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΟΤΙ ΠΙΟ "ΟΜΑΛΟ"

strom
23/07/2005, 20:02
Eυχαριστω Grammarios για τις συμβουλες σου:smilea: :smilea: :smilea: ΚΑΛΕΣ ΧΩΜΑΤΙΝΕΣ ΒΟΛΤΕΣ!!!

Multijohn
23/07/2005, 20:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από Stergios69
Βασικά, μπορείς να πας σε ένα μαγαζί και να την κάνεις ανταλλαγή με μιά άφρικα... που είναι σίγουρα OFF, :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
Και θα αφήσει το σουζούκι για να πάρει.........HONDA???!!!!!!!:uplate: :eek: :dizzy:
σίγουρα το άφρικα είναι off:of(f) history:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :beer: :beer:

afrotwin
23/07/2005, 21:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από estranged
Και θα αφήσει το σουζούκι για να πάρει.........HONDA???!!!!!!!:uplate: :eek: :dizzy:
σίγουρα το άφρικα είναι off:of(f) history::

agorakikseneroto

exis ipopsin sou poses africa kikloforanes ton dromo afto pou me to zori 8e na ine istoria ke pou katargi8ike apo tin paragogi
ke ine istoria... ke ego den ksero ti alo

ta prota fazer den katargi8ikan apo tin paragogi?
ta prota varadero den katargi8ikan apo tin paragogi?
ta prota R1 den katargi8ikan apo tin paragogi
ta prota gsxr 1000 den katargi8ikan apo tin paragogi

ti mas les diladi oti epidi den paragonte pia den prepi na ta kavalame?:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

i8ela na iksera poso vlamenoi oxi malakes vlamenoi mpaza xorta iste oloi esis pou lete teties anoisies...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

afrotwin
23/07/2005, 21:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από Stergios69
Βασικά, μπορείς να πας σε ένα μαγαζί και να την κάνεις ανταλλαγή με μιά άφρικα... που είναι σίγουρα OFF, :

ke exi dikio o filos stergios
an 8es xomatino pare kati alo afto den ine on-off ine mega scouter....
:rotflmao: :rotflmao:

gollum
23/07/2005, 21:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
ke exi dikio o filos stergios
an 8es xomatino pare kati alo afto den ine on-off ine mega scouter....
:rotflmao: :rotflmao:


mega scouter δεν ειναι...

αλλα συμφωνω απολυτα οτι δεν ειναι off!!!!

:wave2:

Grammarios
23/07/2005, 22:43
Ε ΟΧΙ ΚΑΙ SCOOTER. ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΔΙΑΣΜΕΝΟ ΓΙΑ 90% ΟΝ ΚΑΙ 10% OFF ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ. ΔΕ ΘΑ ΚΟΝΤΡΑΡΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΧΩΜΑΤΙΝΟ ΑΠΛΑ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΞΙΟΠΡΕΠΩΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΧΩΜΑΤΟΔΡΟΜΟΥΣ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΞΑΝΑΒΓΕΙ ΣΤΗΝ ΑΣΦΑΛΤΟ...ΞΕΡΕΤΕ!

afrotwin
24/07/2005, 01:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από Grammarios
Ε ΟΧΙ ΚΑΙ SCOOTER. ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΔΙΑΣΜΕΝΟ ΓΙΑ 90% ΟΝ ΚΑΙ 10% OFF ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ. ΔΕ ΘΑ ΚΟΝΤΡΑΡΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΧΩΜΑΤΙΝΟ ΑΠΛΑ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΞΙΟΠΡΕΠΩΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΧΩΜΑΤΟΔΡΟΜΟΥΣ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΞΑΝΑΒΓΕΙ ΣΤΗΝ ΑΣΦΑΛΤΟ...ΞΕΡΕΤΕ!

re pedia gia onoma tou 8eou
oso xomatino ine to varadero alo toso ine ke to mega scouter to v-strom
ke sini8os afta den vgenoun apo to xoma...

episis opos pai ena super spro sto xoma pai ke ena vstrom ke mporis na pas san kota ke se xomatodromo me opio dipote mixanaki den xriazete na legete on-off

ala prepi na piasete aftous tous papares pou to promotaroun gia on-off ke na tous giaourtosete mexri 8anatou
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

tora osoi tin patisane agorazontas vstrom gia on-of as valoun ena megalo diakotpi revmatos epano na dikeologite o oros....
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Grammarios
24/07/2005, 07:36
ΑΚΡΙΒΩΣ, ΤΟ 1000ΑΡΙ VSTROM EINAI ΣΑΝ ΤΟ VARADERO ΠΕΡΙΠΟΥ ΣΤΟ ΧΩΜΑ, TO 650AΡΙ VSTROM ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΛΟΓΩ ΒΑΡΟΥΣ. ΚΑΙ ΤΑ ΤΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΠΩΣ ΤΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ SUV, ΤΑ ΛΕΝΕ ΤΖΙΠΟΕΙΔΗ ΑΛΛΑ ΔΕ ΣΥΓΚΡΙΝΟΝΤΑΙ ΜΕ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΟFF. EINAI ΣΑΝ ΝΑ ΣΥΚΡΙΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΑ ΠΧ ΤΟ RAV4 ME TO NIVA, TA HONDA HRV/CRV ME TO ΠΑΛΙΟ SPORTAGE ΚΤΛ. ΑΠΛΑ ΟΙ ΜΗΧΑΝΕΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΤΟΣΑ ΕΥΔΙΑΚΡΙΤΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ ΓΙΑ OFF ΟΠΩΣ TA AYTOKINHTA.(ΑΚΑΜΠΤΟΙ ΑΞΟΝΕΣ, ΚΟΝΤΕΣ ΣΧΕΣΕΙΣ ΚΤΛ).ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΠΡΟΔΙΔΕΙ ΤΑ VSTROM ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΣΑΝ SUV ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ ΤΩΝ ΑΝΑΡΤΗΣΕΩΝ 150MM ΟΥΤΕ 300ΜΜ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΧΩΜΑΤΙΝΑ ΟΥΤΕ 90 ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΑΣΦΑΛΤΙΝΑ. ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΤΟ ΛΕΝΕ ΟN OFF ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ MULTISTRADA TΗΣ DUGATI.

afrotwin
24/07/2005, 13:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από Grammarios
ΑΚΡΙΒΩΣ, ΤΟ 1000ΑΡΙ VSTROM EINAI ΣΑΝ ΤΟ VARADERO ΠΕΡΙΠΟΥ ΣΤΟ ΧΩΜΑ, TO 650AΡΙ VSTROM ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΛΟΓΩ ΒΑΡΟΥΣ. ΚΑΙ ΤΑ ΤΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΠΩΣ ΤΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ SUV, ΤΑ ΛΕΝΕ ΤΖΙΠΟΕΙΔΗ ΑΛΛΑ ΔΕ ΣΥΓΚΡΙΝΟΝΤΑΙ ΜΕ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΟFF. EINAI ΣΑΝ ΝΑ ΣΥΚΡΙΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΑ ΠΧ ΤΟ RAV4 ME TO NIVA, TA HONDA HRV/CRV ME TO ΠΑΛΙΟ SPORTAGE ΚΤΛ. ΑΠΛΑ ΟΙ ΜΗΧΑΝΕΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΤΟΣΑ ΕΥΔΙΑΚΡΙΤΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ ΓΙΑ OFF ΟΠΩΣ TA AYTOKINHTA.(ΑΚΑΜΠΤΟΙ ΑΞΟΝΕΣ, ΚΟΝΤΕΣ ΣΧΕΣΕΙΣ ΚΤΛ).ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΠΡΟΔΙΔΕΙ ΤΑ VSTROM ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΣΑΝ SUV ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ ΤΩΝ ΑΝΑΡΤΗΣΕΩΝ 150MM ΟΥΤΕ 300ΜΜ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΧΩΜΑΤΙΝΑ ΟΥΤΕ 90 ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΑΣΦΑΛΤΙΝΑ. ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΤΟ ΛΕΝΕ ΟN OFF ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ MULTISTRADA TΗΣ DUGATI.

to ducati eprepe na legete multi tra la la
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

athandim
25/07/2005, 12:39
Το v-strom είναι καθαρά μηχανή δρόμου....

Μπορεί να πάει στο χωματόδρομο, κατά συνθήκη, όπως και οποιαδήποτε άλλη μηχανή δρόμου...

Οι μεγάλες διαδρομές των αναρτήσεων προσφέρουν άνεση στην απόσβεση των ανωμαλιών της ελληνικής (καταπληκτικής!) ασφάλτου, αλλά ως εκεί...

Ο μονάδικος τόμεας που το V-Strom υστερεί από το ΤΑ είναι αυτός
(οι χωμάτινες δυνατότητες), και δεν πιστεύω οτι οποιαδηποτε νορμάλ μετατροπή-προς το off- θα αλλάξει το στριτάδικο στήσιμο της μηχανής...
Αντίθετα, φοβάμαι μήπως επηρεαστεί αρνητικά και αυτό, και η μήχανη από πολύ καλή στην άσφαλτο και κακή στο χώμα,
γίνει μέτρια σε όλα...:wave2:

Stergios69
25/07/2005, 12:50
Απορώ ρε παιδιά, πως εννοείται το off σε μια μηχανή που έχει τις εξατμίσεις να περνάνε ΚΑΤΩ από τον κινητήρα...
Περνώντας από ένα απλό νεροφάγωμα με την μηχανή φορτωμένη τι θα γίνει; Θα τρέχετε στον Σφακιανάκη για λαιμούς;
Αμφιβάλω κιόλας αν η ποδιά (εξτρά!!) μπορεί να κάνει κάτι περισσότερο από να προστατέψει από πέτραδάκια.
Όσο για το άλλο, ας κρατήσει το Vstrom 10-12 χρόνια παραγωγή και μετά μιλήστε.

athandim
25/07/2005, 21:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από Stergios69

Όσο για το άλλο, ας κρατήσει το Vstrom 10-12 χρόνια παραγωγή και μετά μιλήστε.
Ψυχραιμία Stergios.... κουβεντούλα κάνουμε.

[ή μήπως όχι;;]:smokin:

Innersense
25/07/2005, 22:43
Ρε παιδιά θα τρελαθούμε τελείως εδώ... σε λίγο θα πάτε να βγάλετε On Off και το TDM...

Είναι δυνατόν μηχανάκι με 150mm διαδρομή αμορτισερ, μαντεμενιες ζάντες, αλουμηνένιο πλαίσιο και πωλείται ΧΩΡΙΣ ΚΑΡΙΝΑ απο τη μαμά του με μόνο ένα after market (για τα μάτια μόνο) να το λέτε On Off? Υπαρξιακά προβλήματα...

Νομίζω ότι ο χαρακτηρισμός του Project απο την ίδια την Suzuki ως Sport Enduro Tourer είναι ικανοποιητικότατος.

To V-Strom προσφέρει απλόχερα στο λαο αυτό που εδώ και χρόνια πρόσφερε μόνο το TDM και το ζηλεύαμε και μας τρέχαν τα σαλια. Μια Street μηχανή, με ξεκούραστη Enduro θέση οδήγησης και την αρχοντιά ενός ροπάτου V2 μοτέρ που αυτήν τη στιγμή στα χαρτιά τουλάχιστον αποτελεί σημείο αναφοράς για την κατηγορία και φαντάζομαι πως αυτό που ευχόμαστε όλοι οι κάτοχοι είναι να μας βγάλει απροπρόσωπους με την αξιοπιστία του για πολλά πολλά χρόνια...

Αυτή είναι η ταπεινή μου γνώμη και το μόνο που έχω να πώ είναι ότι όταν το καβαλάω βουρκώνω και χωρίς να το καταλάβω έχω βρεθεί απο την Νεα Σμύρνη στο Σούνιο και εύχομαι να μην έχει το ταξίδι τέλος...

athandim
25/07/2005, 23:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από Innersense
Ρε παιδιά θα τρελαθούμε τελείως εδώ... σε λίγο θα πάτε να βγάλετε On Off και το TDM...

Είναι δυνατόν μηχανάκι με 150mm διαδρομή αμορτισερ, μαντεμενιες ζάντες, αλουμηνένιο πλαίσιο και πωλείται ΧΩΡΙΣ ΚΑΡΙΝΑ απο τη μαμά του με μόνο ένα after market (για τα μάτια μόνο) να το λέτε On Off? Υπαρξιακά προβλήματα...

Νομίζω ότι ο χαρακτηρισμός του Project απο την ίδια την Suzuki ως Sport Enduro Tourer είναι ικανοποιητικότατος.

To V-Strom προσφέρει απλόχερα στο λαο αυτό που εδώ και χρόνια πρόσφερε μόνο το TDM και το ζηλεύαμε και μας τρέχαν τα σαλια. Μια Street μηχανή, με ξεκούραστη Enduro θέση οδήγησης και την αρχοντιά ενός ροπάτου V2 μοτέρ που αυτήν τη στιγμή στα χαρτιά τουλάχιστον αποτελεί σημείο αναφοράς για την κατηγορία και φαντάζομαι πως αυτό που ευχόμαστε όλοι οι κάτοχοι είναι να μας βγάλει απροπρόσωπους με την αξιοπιστία του για πολλά πολλά χρόνια...

Αυτή είναι η ταπεινή μου γνώμη και το μόνο που έχω να πώ είναι ότι όταν το καβαλάω βουρκώνω και χωρίς να το καταλάβω έχω βρεθεί απο την Νεα Σμύρνη στο Σούνιο και εύχομαι να μην έχει το ταξίδι τέλος...

Συμφωνώ απόλυτα!!!:wave2:

THEOD
25/07/2005, 23:22
Τι πάθατε ρε παιδιά ??? Γιατί τόση φασαρία ???

Τι πρόβλημα υπάρχει που το V-STROM δεν είναι καθαρόαιμο εντούρο ???
Το αγόρασε κανείς για τέτοιο, ή διεκδικεί τέτοιο τίτλο ???

Γιατί δηλαδή τα υπόλοιπα της κατηγορίας του είναι ???

Τουριστάδικο μηχάνημα είναι που απλά δεν θα πεί όχι να διαβεί φορτωμένο έναν χωματόδρομο έστω και κακοτράχαλο...
Όλα τα υπόλοιπα είναι απλώς για να κάνουμε κουβέντα...

WILDCAT_mmm
25/07/2005, 23:37
Δεν λένε τα παιδιά ότι δεν είναι καθαρόαιμο εντούρο λένε ότι δεν είναι :nono on-off σαν το δικό μου πχ που πηγαίνω μαμιώντας σε χώμα... :) :beer

Stergios69
26/07/2005, 09:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από athandim
Ψυχραιμία Stergios.... κουβεντούλα κάνουμε.

[ή μήπως όχι;;]:smokin:

Nαι ρε συ, ψύχραιμος είμαι... :) :) :)