PDA

View Full Version : Michelin Pilot road 2



soter3gm
05/07/2010, 09:04
Ήρθε ο καιρό να αλλάξω λάστιχα μέχρι τώρα είχα τα bridjestone BT κάτι όπου έμεινα πολύ ευχαριστημένος.
Έψαξα να βρω τα ίδια αλλά νιεντε έτσι τα μοναδικά που βρήκα ήταν τα Michelin Pilot road 2

Στην αγορά μου είπαν καλά λόγια για τα εν λόγο λάστιχα, αλλά θα ήθελα περισσότερες πληροφορίες.
Υπ όψιν σας πως η μοτοσυκλέτα είναι 270 κιλά βάρος και την έχω μόνο για τουρισμό
(δηλαδή φορτωμένη και με χαλαρούς ρυθμούς)

arazw.ara.zw
06/07/2010, 19:12
Πολύ καλό λάστιχο.Κρατάει καλά για την κατηγορία του,με αρκετή διάρκεια ζωής.Το αντίστοιχο bridgestone είναι το bt-023.

soter3gm
07/07/2010, 02:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από arazw.ara.zw
Πολύ καλό λάστιχο.Κρατάει καλά για την κατηγορία του,με αρκετή διάρκεια ζωής.Το αντίστοιχο bridgestone είναι το bt-023.

Σε ευχαριστώ φίλε μου για της πληροφορίες

Πληροφοριακά τα bridgestone τα είχα περίπου 35 Κ και το πίσω δεν έφτασε η φθορά του ούτε στο μισό το μπροστά το είχα αλλάξει στα 33Κ και ήταν χάλια

Για να δούμε μετά την Ιταλία σε τι κατάσταση θα είναι ....:smilea:

pektis
08/07/2010, 11:26
35.000km σε μηχανη??:nono:
Ειναι παρα πολλα...

Gi_4ce
08/07/2010, 12:39
το 021 το ειχα και εγω.

Αυτό δε λιωνει. Σκληραίνει.

Ειχα καμια 25αρα χιλιάδες χιλιόμετρα. Μετά τα έβγαλα και τα πούλησα χονδρική στο "τακούνι εξπρές".

soter3gm
08/07/2010, 13:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gi_4ce
το 021 το ειχα και εγω.

Αυτό δε λιωνει. Σκληραίνει.

Ειχα καμια 25αρα χιλιάδες χιλιόμετρα. Μετά τα έβγαλα και τα πούλησα χονδρική στο "τακούνι εξπρές".

Το γνωρίζω απλά σαν παππούς που είμαι το πάω έτσι απαλά, που ποτέ δεν με πούλησε.
Οχι πως ήταν το καλλίτερο να το κρατήσω τόσο καιρό, αλλά αν έβαζα καινούργια πριν 3 μήνες θα έπρεπε να ξαναβάλω τώρα, για το επικείμενο ταξίδι μου στα Ίταλο-Ελβετικά πάσσα , και θα πήγαινε πολύ το "μαλλί". Έτσι έκανα λίγο κράτη και θα είμαι με καινούργια παπουτσάκια στη καλή μου Γερμανίδα :D :lol: