PDA

View Full Version : ενα βιντεο αγαπης μεταξυ 'ζωων'



the big boy
06/07/2010, 20:42
αν και λογο διαμονης σε διαμερισμα δεν μπορω να εχω εναν τετραποδο φιλο, αγαπω πραγματικα τα ζωα και συγκινουμαι οταν βλεπω βιντεο σαν και αυτο (http://troktiko.blogspot.com/2010/07/blog-post_3493.html) .......και αναρωτιεμαι 2 πραγματα......... 1ον)πως μπορουν διαφοροι ανθρωποι να κακομεταχειριζονται τετοια πλασματα...............και 2ον)μηπως τελικα προσβαλλουμε τα ζωα αυτα καθ αυτα με το να αποκαλουμε τα διαφορα ανθρωποειδη ετσι??........:rolleyes:

VALES
07/07/2010, 02:54
Ναι, της έκανε καρδιακές μαλάξεις... κρίμα που δεν μπόρεσε να την επαναφέρει. :a31:
Σε κάποιο σημείο της έδωσε και το φιλί της ζωής, αλλά δυστυχώς...:(
Αν είχε παρακολουθήσει κανένα σεμινάριο πρώτων βοηθειών... ίσως να τα είχε καταφέρει. :sad:

el_hymador
07/07/2010, 03:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από VALES
Ναι, της έκανε καρδιακές μαλάξεις... κρίμα που δεν μπόρεσε να την επαναφέρει. :a31:
Σε κάποιο σημείο της έδωσε και το φιλί της ζωής, αλλά δυστυχώς...:(
Αν είχε παρακολουθήσει κανένα σεμινάριο πρώτων βοηθειών... ίσως να τα είχε καταφέρει. :sad:

Καλα, καρδιακες μαλλαξεις δεν της εκανε, αλλα αν μη τι αλλο σιγουρα κατι ενοιωθε, αντιλαμβανοταν...δεν χρειαζεται να το ξεφτυλιζουμε το θεμα.

SVX
07/07/2010, 03:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
Καλα, καρδιακες μαλλαξεις δεν της εκανε, αλλα αν μη τι αλλο σιγουρα κατι ενοιωθε, αντιλαμβανοταν...δεν χρειαζεται να το ξεφτυλιζουμε το θεμα.

ρε παιδια... οι "μαλαξεις" ειναι ενστικτωδησ κινηση που την εχουν απο νεογεννητα...

Αν διαβασετε ή δειτε αλλα βιντεο... τα μικρα κανουν "μασαζ" με τα μπροστινα ποδια στην κοιλια της μητερας τους για να κατεβαινει και να πινουν γαλα ευκολοτερα/γρηγοροτερα...

καθως μεγαλωνουν αυτη ειναι μια συμπεριφορα στοργης αλλα την συναντας και οταν η γατα θελει να ηρεμησει ( π.χ. λιγο πριν κοιμηθει)


Πολυ λιγος κοσμος ξερει να διαβαζει τη συμπεριφορα των ζωων... :(

sober
07/07/2010, 03:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
Καλα, καρδιακες μαλλαξεις δεν της εκανε, αλλα αν μη τι αλλο σιγουρα κατι ενοιωθε, αντιλαμβανοταν...δεν χρειαζεται να το ξεφτυλιζουμε το θεμα.

νομιζω πως ειναι χειροτερο να λεμε πως εκανε καρδιακες μαλαξεις...μη φτανουμε και στα ακρα..:wave2:

VALES
07/07/2010, 03:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
ρε παιδια... οι "μαλαξεις" ειναι ενστικτωδησ κινηση που την εχουν απο νεογεννητα...

Αν διαβασετε ή δειτε αλλα βιντεο... τα μικρα κανουν "μασαζ" με τα μπροστινα ποδια στην κοιλια της μητερας τους για να κατεβαινει και να πινουν γαλα ευκολοτερα/γρηγοροτερα...

καθως μεγαλωνουν αυτη ειναι μια συμπεριφορα στοργης αλλα την συναντας και οταν η γατα θελει να ηρεμησει ( π.χ. λιγο πριν κοιμηθει)


Πολυ λιγος κοσμος ξερει να διαβαζει τη συμπεριφορα των ζωων... :(






Αυτό ακριβώς. :beer: :beer:
Έχω γάτα στο σπίτι, σχεδόν στην μισή μου ζωή. Μου έχει κάνει χιλιάδες φορές ''μαλάξεις'', ''ανήθικες προτάσεις'' και πολλά άλλα που δεν έχει σημασία να τα αραδιάσω ένα ένα. :wave2:

el_hymador δεν ήταν αυτός ο σκοπός μου. Απλά, καλό θα ήταν να μην πιστεύουμε σε ό,τι και όπως μας το σερβίρουν οι ''troktikoi''.

Shaolin Monk
07/07/2010, 03:51
Γνωρισα τους ανθρωπους και αγαπησα τα ζωα. :sad:

vagtav
07/07/2010, 03:54
Εδώ και 15 χρόνια που ζω με σκυλιά, έχω πάψει να αποκαλώ ζώο κάποιον που θέλω να βρίσω.

georgis4
07/07/2010, 04:07
Kαλα που δεν της εκανε και τιποτα *αλλο* να λεγανε οριστε η πρωτη νεκροφιλη γατα...:rolleyes:
Ενστικτωδη κινηση ειναι αυτη που εκανε το γατι και οχι μαλαξεις φιλος....ελεος με τον τροκτικο τον βλακα :mad:

McTalas
07/07/2010, 04:15
καρδιακες μαλάξεις, ειναι οι μαλαξεις που κανουμε απευθειας με τα χερια μας στην καρδια δλδ οταν ζουλαμε την καρδια σα να στιβεις το σφουγγαρι των πιατων (γινεται στο χειρουργειο μονο).
Θωρακικες συμπιεσεις, ειναι οι πιεσεις που ασκουμε στον θωρακα με σκοπο 1)να συμπιεζεται η καρδια ωστε να στελνει το αιμα στην κυκλοφορια και 2) την επαναλειτουργια της.
(απλοικα/εκλαικευμενα)
:smilea:

aakkuan
07/07/2010, 04:52
το κανουν αυτο οι γατες συνεχεια οταν νιωθουν γουτσου γουτσου :rotflmao: η οταν θελουν να χαλαρωσουν. προφανως η μια καταλαβαινει οτι η αλλη εχει χτυπησει και κανει αυτη την κινηση σαν συμπαρασταση, σαν παρηγορια... το οτι τρωκτικο το ξεφτιλισε δεν ειναι καινουργιο πραμα, μακαρι να ταν μονο αυτο που ξεφτυλιζε...:sad:

Nefos
07/07/2010, 04:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από vagtav
Εδώ και 15 χρόνια που ζω με σκυλιά, έχω πάψει να αποκαλώ ζώο κάποιον που θέλω να βρίσω.


+250

koulis19
07/07/2010, 05:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από vagtav
Εδώ και 15 χρόνια που ζω με σκυλιά, έχω πάψει να αποκαλώ ζώο κάποιον που θέλω να βρίσω. +100000000000
Κατα πολυ ανωτερα ειναι τα ζωα απο τους ανθρωπους

SVX
07/07/2010, 05:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από georgis4
ελεος με τον τροκτικο τον βλακα :mad:



Αρχικά δημιουργήθηκε από aakkuan
το οτι τρωκτικο το ξεφτιλισε δεν ειναι καινουργιο πραμα, μακαρι να ταν μονο αυτο που ξεφτυλιζε...:sad:
ναι troktiko λεει....η μονη διεξοδος στις φανφαρες και τις παπαρολογιες των ΜΜΕ... :yuck:


μαλακισμ3να που βαφτιστηκαν και δημοσιογραφοι και "προσφερουν" ενημερωση... :rolleyes:


ΤΥΦΛΑ να χει η JUNK trash Television.....


Αχρηστες πληροφοριες και παπαρομηνυματα του στυλ " - ο καφες μου στο κολωνακι εκανε 6μιση ευρω και μου χρεωσαν την σαντιγυ ΑΛΛΑ 2μιση!!! ελεος.... για ονομα...!!"

και .... " - τζουτζουκο μου σε αγαπω πολυ θα μου λειψεις τωρα που πηγες στον εβρο να υπηρετησεις και θα σου ειμαι φρονιμη...."



σπουδαιο αποκτημα της ελληνικης πραγματικοτητας το troktiko.....ασε που απολαμβανω τις μερες που εχει 3σελιδα αφιερωματα στον τρανταφιλομπουλο............

McTalas
07/07/2010, 05:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
" - τζουτζουκο μου σε αγαπω πολυ θα μου λειψεις τωρα που πηγες στον εβρο να υπηρετησεις και θα σου ειμαι φρονιμη...."



:rotflmao: :bawl: :lol: :bawl: :rotflmao: :bawl: :lol:

VALES
07/07/2010, 05:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από koulis19
+100000000000
Κατα πολυ ανωτερα ειναι τα ζωα απο τους ανθρωπους






Επειδή ίσως εσύ θεωρείς τον εαυτό σου κατώτερό τους, θα σε παρακαλούσα να μην βάζεις κι εμένα στον ίδιο ''ντουρβά''.

Σοβαρευτείτε... ή διαβάστε κανένα βιβλίο... ή δείτε κανένα ντοκυμαντέρ.

koulis19
07/07/2010, 05:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από VALES
Επειδή ίσως εσύ θεωρείς τον εαυτό σου κατώτερό τους, θα σε παρακαλούσα να μην βάζεις κι εμένα στον ίδιο ''ντουρβά''.

Σοβαρευτείτε... ή διαβάστε κανένα βιβλίο... ή δείτε κανένα ντοκυμαντέρ. Μαλιστα,δεν το ειπα για εσενα ουτε για εμενα.Απλα φιλε ΒΑΛΕ τα ζωα εχουν το χαρισμα να ζουν αυταρκη,ελευθερα και να μπορουν να επιβιωνουν απο μονα τους χωρις καμια εξουσια πανω τους.ΑΕπομενως ειναι πολυ πιο μαγκικα απο τους ανθρωπους οσο και παραξενο να σου φενεται.Η ανωτεροτητα δεν εχει να κανει με το ποσο IQ εχεις

georgis4
07/07/2010, 05:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από koulis19
Μαλιστα,δεν το ειπα για εσενα ουτε για εμενα.Απλα φιλε ΒΑΛΕ τα ζωα εχουν το χαρισμα να ζουν αυταρκη,ελευθερα και να μπορουν να επιβιωνουν απο μονα τους χωρις καμια εξουσια πανω τους.ΑΕπομενως ειναι πολυ πιο μαγκικα απο τους ανθρωπους οσο και παραξενο να σου φενεται.Η ανωτεροτητα δεν εχει να κανει με το ποσο IQ εχεις
Οκ συμφωνω....αλλα γιατι δε λες και το οτι αν το ενα παει να παρει το φαγητο απο το αλλο δαγκωνει το ενα το αλλο και αρπαζοντε?Γιατι δε λες οτι γλυφουν τα @@ τους...:yuck: :rotflmao:
Αρα χαλαρα τον ορο *τα ζωα ανωτερα απο τους ανθρωπους*....
Θα ηθελες να ζουσαμε οπως αυτα?Δε νομιζω....(και οποιος θελει η νομιζει οτι ζει κατω απο εξουσιες μπορει να παει στο βουνο να ζησει οπως τα ζωακια και κανεις δεν θα του πει τιποτα :p )

koulis19
07/07/2010, 05:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από georgis4
Οκ συμφωνω....αλλα γιατι δε λες και το οτι αν το ενα παει να παρει το φαγητο απο το αλλο δαγκωνει το ενα το αλλο και αρπαζοντε?Γιατι δε λες οτι γλυφουν τα @@ τους...:yuck: :rotflmao:
Αρα χαλαρα τον ορο *τα ζωα ανωτερα απο τους ανθρωπους*....
Θα ηθελες να ζουσαμε οπως αυτα?Δε νομιζω....(και οποιος θελει η νομιζει οτι ζει κατω απο εξουσιες μπορει να παει στο βουνο να ζησει οπως τα ζωακια και κανεις δεν θα του πει τιποτα :p ) Τα εχετε παρεξηγησει μαλλον.Δεν ξαναποσταρω διοτι δεν μπορειτε να πιασετε το νοημα αυτων που λεω



Υ.Γ Πανω στο οτι γλειφουν τα @@ τους να σε ενημερωσω οτι κατι παρομοιο κανουν και οι ανθρωποι με το ετερον ημισυ.Για αυτο υπαρχουν και οι ιατρικοι οροι πεολειχια και αιδιολειχια.Τελος παντων αφησε το.Δεν βγαινει νοημα

VALES
07/07/2010, 05:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από koulis19
Μαλιστα,δεν το ειπα για εσενα ουτε για εμενα.Απλα φιλε ΒΑΛΕ τα ζωα εχουν το χαρισμα να ζουν αυταρκη,ελευθερα και να μπορουν να επιβιωνουν απο μονα τους χωρις καμια εξουσια πανω τους.ΑΕπομενως ειναι πολυ πιο μαγκικα απο τους ανθρωπους οσο και παραξενο να σου φενεται.Η ανωτεροτητα δεν εχει να κανει με το ποσο IQ εχεις







Καλά.

mourgakos
07/07/2010, 05:46
οι ανθρωποι εχον κατι κοινο με τα ζωα....ενστικτο και συναισθηματα. απλα εμεις ειμαστε σκεπτομενοι και καταληγουμε να εχουμε καποια χαρακτηριστικα επιπλεον.καμια φορα χειροτερα απο αυτα ζωων.αν υπηρχε ανομια,και καλουπια,κοινωνια,νομοι, εκκλησια κλπ,να δουμε ποσο θα διαφεραμε και μην ξεχνατε ενα πραγμα,ο ανθρωπος ειναι το μονο ζωο που σκοτωνει για ευχαριστηση,ακομα και ομοιους του.

Aggelos_SV
07/07/2010, 05:48
Ψοφάτε για ιντερνετικό τσαμπουκά ρε μλκ....:sad:
Ακόμα και σ'ένα τέτοιο θρεντ κάποια αφορμή θα βρεθεί για να φαγωθείτε με τα ρούχα σας...

:wave2:

georgis4
07/07/2010, 06:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από koulis19
Τα εχετε παρεξηγησει μαλλον.Δεν ξαναποσταρω διοτι δεν μπορειτε να πιασετε το νοημα αυτων που λεω



Υ.Γ Πανω στο οτι γλειφουν τα @@ τους να σε ενημερωσω οτι κατι παρομοιο κανουν και οι ανθρωποι με το ετερον ημισυ.Για αυτο υπαρχουν και οι ιατρικοι οροι πεολειχια και αιδιολειχια.Τελος παντων αφησε το.Δεν βγαινει νοημα
Βρε μια χαρα καταλαβα τι εννοεις...οσο τα περι @@ για αλλο λογο το κανουν τα ζωα και για αλλο λογο τα διποδα ζωα...:lol:
Απλα αυτο που ηθελα να πω ειναι οτι δεν ειναι ροδινη η ζωη που κανουν ωστε να την ζηλευουμε...αυτο.:beer:

aakkuan
07/07/2010, 06:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από georgis4
Οκ συμφωνω....αλλα γιατι δε λες και το οτι αν το ενα παει να παρει το φαγητο απο το αλλο δαγκωνει το ενα το αλλο και αρπαζοντε?Γιατι δε λες οτι γλυφουν τα @@ τους...:yuck: :rotflmao:
Αρα χαλαρα τον ορο *τα ζωα ανωτερα απο τους ανθρωπους*....
Θα ηθελες να ζουσαμε οπως αυτα?Δε νομιζω....(και οποιος θελει η νομιζει οτι ζει κατω απο εξουσιες μπορει να παει στο βουνο να ζησει οπως τα ζωακια και κανεις δεν θα του πει τιποτα :p )


τι ειναι χειροτερο αναρωτιεμαι αραγε.... αν πανε να σ αρπαξουν το φαγητο σου να πλακωθεις γιατι αυτο σου λεει το ενστικτο της επιβιωσης σου η να εχεις το φαι σου, να σαι χορτατος και να ψαχνεις να παρεις και του αλλου ετσι για να σαι πιο πανω απ τον αλλον;;;

vagtav
07/07/2010, 07:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από aakkuan
τι ειναι χειροτερο αναρωτιεμαι αραγε.... αν πανε να σ αρπαξουν το φαγητο σου να πλακωθεις γιατι αυτο σου λεει το ενστικτο της επιβιωσης σου η να εχεις το φαι σου, να σαι χορτατος και να ψαχνεις να παρεις και του αλλου ετσι για να σαι πιο πανω απ τον αλλον;;;

το πας μακρυά φίλε μου....
εγώ μαζί σου είμαι πάντως για αυτό και πριν μερικά χρόνια είχα 15 φίλους και 2-3 ζωάκια και τώρα έχω 15 ζωάκια και 2-3 φίλους....

VALES
07/07/2010, 08:05
Αυτή η προσπάθεια υποβάθμισης του ανθρώπου σε σχέση με τα ζώα, ή η αναβάθμιση του ζώου σε σχέση με τον άνθρωπο έχει πολύ ενδιαφέρον. Για συνεχίστε!!!

vagtav
07/07/2010, 08:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από VALES
Αυτή η προσπάθεια υποβάθμισης του ανθρώπου σε σχέση με τα ζώα, ή η αναβάθμιση του ζώου σε σχέση με τον άνθρωπο έχει πολύ ενδιαφέρον. Για συνεχίστε!!!

Θα πρέπει να απολογηθεί κάποιος σε εσένα για τα φιλοζωικά του αισθήματα? Σιγά ρε μάγκα.... χαλάρωσε. Δεν σου πήραμε και το φαγητό :wave2: :wave2:

SVX
07/07/2010, 08:39
Μη μαλωνετε ρε... ΘΑ ΤΑ Βρειτε καπου αναμεσα... :a10:

εχω ενα DVD με τον Ταρζαν αμα θελετε... :smokin:

VALES
07/07/2010, 09:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από vagtav
Θα πρέπει να απολογηθεί κάποιος σε εσένα για τα φιλοζωικά του αισθήματα? Σιγά ρε μάγκα.... χαλάρωσε. Δεν σου πήραμε και το φαγητό :wave2: :wave2:







:rolleyes:

Τα ''ανθρωποφιλικά'' σου αισθήματα έχουν περισσότερη σημασία.
Αν ''τα πήρες'' με ένα σχόλιο αυτού του είδους, μπορώ να φανταστώ την συμπεριφορά σου όταν σε γρατζουνίσει ή δαγκώσει ένα από τα 15 ζωάκια σου.
Άλλωστε γι΄αυτό είναι ανώτερα τα ζώα... γιατί και να τα χτυπήσεις, με ένα κομμάτι ψωμί ή με τα αποφάγια σου, πάλι θα τρίβεται στα πόδια σου.

vagtav
07/07/2010, 09:16
Αστο ρε φιλαράκι. Είσαι λάθος από την αρχή έως το τέλος της εκτιμησής σου, αλλά δυστυχώς (ή ευτυχώς) έτσι είναι οι κουβέντες στο ιντερνετ. Ας πούμε για κανά κατέμι καλύτερα :smokin: :smokin:

project.breeze
07/07/2010, 09:16
Αν η ξαπλωμένη γάτα είναι τραυματισμένη και όχι νεκρή,θεωρώ μεγάλο μ@λάκα αυτόν που τραβάει βίντεο για να το ανεβάσει στο youtube και δεν την πάει σε έναν κτηνίατρο...Όσο για τις μαλάξεις,προφανώς και η γάτα δεν ξέρει πρώτες ανάγκες,είναι ηλίθιο ακόμα και που το συζητάμε,απλώς άνθρωποι που δεν έχουν γάτες δεν γνωρίζουν πως να ερμηνεύσουν τα διάφορα που κάνουν.16 χρόνια έχω γάτες και ακόμα πολλά πράγματα παραμένουν μυστήριο στην συμπεριφορά τους.Απλά το τρωκτικό τα απλοποιεί και τα δραματοποιεί για να δώσει έμφαση