PDA

View Full Version : Adventure!!!!



Σελίδες : 1 2 3 4 [5]

PANANGEL
28/01/2011, 13:11
Καλημερα σε ολους να συστηθω καταρχας με λενε Πανο, πριν απο 8 μερες απρκτησα και το 800xc.
Μετα απο 12 χρονια συμβιωσης με tdm 850 και 87000 χλμ χωρις το παραμικρο προβλημα ειπα να μετακινηθω προς ευρωπη 2 η φορα γιατι πριν το tdm ειχα bmw 650 f με λιγα προβληματακια ευτυχως οχι μεγαλα.
Τωρα στα δικα μας αγοραζω καταρχας κατι που με τρελενει "υποκειμενικο" εμφανισιακα, και αυτη μου αρεσε παρα πολυ.
ΠΟλυ καλη ροπη, αρκετα καλα φρενα στρωνουν σιγα σιγα και φρεναρει καλυτερα πολυ σκληρος συμπλεκτης για μετακινηση μεσα στην πολη αρχιζει και διαμαρτυρετε το αριστερο χερι οταν αναψουν τα βεντυλατερ ψηνει ποδια καλο τον χειμωνα το καλοκαιρι ομως...λιγο η ποιοτιτα συναρμολογισης με χαλα με τα κενα μεταξυ τοιποζιτου και πλαστικων λοιπον αυτα στρωνω ακομα νεοτερα σε λιγο.

QSpec
28/01/2011, 15:26
Καλοτάξιδο και πάντα όρθιος.

:beer: :beer: :beer:

Ενημέρωνε μας συχνά πυκνά για την συμβίωση μαζί του αν δεν σου κάνει κόπο.

mixalakis
28/01/2011, 15:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από PANANGEL
Καλημερα σε ολους να συστηθω καταρχας με λενε Πανο, πριν απο 8 μερες απρκτησα και το 800xc.
Μετα απο 12 χρονια συμβιωσης με tdm 850 και 87000 χλμ χωρις το παραμικρο προβλημα ειπα να μετακινηθω προς ευρωπη 2 η φορα γιατι πριν το tdm ειχα bmw 650 f με λιγα προβληματακια ευτυχως οχι μεγαλα.
Τωρα στα δικα μας αγοραζω καταρχας κατι που με τρελενει "υποκειμενικο" εμφανισιακα, και αυτη μου αρεσε παρα πολυ.
ΠΟλυ καλη ροπη, αρκετα καλα φρενα στρωνουν σιγα σιγα και φρεναρει καλυτερα πολυ σκληρος συμπλεκτης για μετακινηση μεσα στην πολη αρχιζει και διαμαρτυρετε το αριστερο χερι οταν αναψουν τα βεντυλατερ ψηνει ποδια καλο τον χειμωνα το καλοκαιρι ομως...λιγο η ποιοτιτα συναρμολογισης με χαλα με τα κενα μεταξυ τοιποζιτου και πλαστικων λοιπον αυτα στρωνω ακομα νεοτερα σε λιγο.

Καλορίζικο το εργαλείο!!

Από που το πήρες και που το πας για σέρβις αν επιτρέπεται;

Panoskl
28/01/2011, 18:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από PANANGEL
Καλημερα σε ολους να συστηθω καταρχας με λενε Πανο, πριν απο 8 μερες απρκτησα και το 800xc.
Μετα απο 12 χρονια συμβιωσης με tdm 850 και 87000 χλμ χωρις το παραμικρο προβλημα ειπα να μετακινηθω προς ευρωπη 2 η φορα γιατι πριν το tdm ειχα bmw 650 f με λιγα προβληματακια ευτυχως οχι μεγαλα.
Τωρα στα δικα μας αγοραζω καταρχας κατι που με τρελενει "υποκειμενικο" εμφανισιακα, και αυτη μου αρεσε παρα πολυ.
ΠΟλυ καλη ροπη, αρκετα καλα φρενα στρωνουν σιγα σιγα και φρεναρει καλυτερα πολυ σκληρος συμπλεκτης για μετακινηση μεσα στην πολη αρχιζει και διαμαρτυρετε το αριστερο χερι οταν αναψουν τα βεντυλατερ ψηνει ποδια καλο τον χειμωνα το καλοκαιρι ομως...λιγο η ποιοτιτα συναρμολογισης με χαλα με τα κενα μεταξυ τοιποζιτου και πλαστικων λοιπον αυτα στρωνω ακομα νεοτερα σε λιγο.

Καλώς τον συνονόματο! Με γειά το νέο εργαλείο και πάντα καλοτάξιδο!

:beer: :beer: :beer: :beer:

Θυμάμαι από το test ride του 800 που έκανα (όχι του XC) ότι ο συμπλέκτης ήταν εντυπωσιακά μαλακός... Δεν ξέρω αν αλλάζει κάτι στο XC αλλά δεν νομίζω.

Pardalotzatziki
28/01/2011, 22:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από PANANGEL
Καλημερα σε ολους να συστηθω καταρχας με λενε Πανο, πριν απο 8 μερες απρκτησα και το 800xc.
Μετα απο 12 χρονια συμβιωσης με tdm 850 και 87000 χλμ χωρις το παραμικρο προβλημα ειπα να μετακινηθω προς ευρωπη 2 η φορα γιατι πριν το tdm ειχα bmw 650 f με λιγα προβληματακια ευτυχως οχι μεγαλα.
Τωρα στα δικα μας αγοραζω καταρχας κατι που με τρελενει "υποκειμενικο" εμφανισιακα, και αυτη μου αρεσε παρα πολυ.
ΠΟλυ καλη ροπη, αρκετα καλα φρενα στρωνουν σιγα σιγα και φρεναρει καλυτερα πολυ σκληρος συμπλεκτης για μετακινηση μεσα στην πολη αρχιζει και διαμαρτυρετε το αριστερο χερι οταν αναψουν τα βεντυλατερ ψηνει ποδια καλο τον χειμωνα το καλοκαιρι ομως...λιγο η ποιοτιτα συναρμολογισης με χαλα με τα κενα μεταξυ τοιποζιτου και πλαστικων λοιπον αυτα στρωνω ακομα νεοτερα σε λιγο.


Καλοταξιδο....βαλε και φωτο...:wave2:

PANANGEL
29/01/2011, 12:03
Σας ευχαριστω ολους επεισης καλους δρομους θα κατεβω να το φωτογραφισω και και θα σας το παραθεσω...και κανει κρυο ανεβηκα εως κορυφη υμητου και τα ειδα ολα.

Cpt. Haddock
31/01/2011, 16:38
Συγκριτικο, Τiger 800XC και BMW F800GS

http://www.youtube.com/watch?v=b9aF0L8smac

:beer: :beer: :beer:

QSpec
31/01/2011, 17:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Συγκριτικο, Τiger 800XC και BMW F800GS

http://www.youtube.com/watch?v=b9aF0L8smac

:beer: :beer: :beer:

Τα αναμενόμενα λοιπόν.

Προβλέπω πως θα πάει πολύ καλά. Άντε και καλές πωλήσεις.

Buenaventura
31/01/2011, 18:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από giorgos76
transalp it's for very old people :lol: :rotflmao:

:rotflmao: :bawl: :rotflmao: :bawl: :rotflmao: Θεος ειναι..χαχαχαχαχαχαχαχαχαχχαχα

Da.Vintage
17/04/2011, 13:39
ο "Φεγγαρακι μ κοκκινο , φέγκε μου να κάνω σούζα" κατατοπιστικότατος και με πολύ γέλιο.

Η προφορά μου έκανε κάτι ... πρεπει να μεγάλωσε Οξφόρδη....:rotflmao:

Απλά ΡΙΣΠΕΧΤ!

fz6man
24/10/2011, 18:46
παιδια το ειδα απο κοντα το xc πολυ ωραιο! εχει ενα θεματακι ομως με υποπλαισιο κολλημενο με το πλαισιο ? πατηρακια κολημενα ακομα και η βαση οργανων ? υπαρχει περιπτωση να διορθωθουν με καν facelif ειναι κριμα γμτ..

Cpt. Haddock
24/10/2011, 19:31
Παντως πρόσφατα πήγα και μαζεψα ενα πεσμένο XC αλλα δεν έπαθε ζημια στο συγκεκριμένο σημειο (ουτε κουνηθηκε)

Οκ, απο τότε που βγήκε όλοι για αυτο λενε, φαντάζομαι οτι θα ειναι ενα θεμα να πεσεις με πολλα στα υψιπεδα της Μογγολίας :lol:

nikostz9
20/03/2012, 14:50
ελεγα να το βαλω στα ανεκδοτα αλλα εδω παει μαλλον καλυτερα Triumph Tiger 800 in snow λοιπον :cry: :cry: :nono:

http://www.youtube.com/watch?v=cD6dOJLhVTk&feature=related