PDA

View Full Version : Africa Twin...



Σελίδες : [1] 2 3 4 5

makis206
07/07/2010, 06:39
Βρίσκομαι σε τρελά διλήμματα πάλι.. πέρα από τα γνωστά "πωλείται CBF" και "αναζητείται on-off μεσαίου κυβισμού για καθημερινή χρήση και ταξιδάκια με τη γυναίκα", πέρα απ'τις τρελές τιμές που βλέπω να δίνονται τα μεταχειρισμένα Transalp και V-Strom (και μάλιστα σε κατάσταση ραμολιμέν-πάντα σε σύγκριση με το CBF μου..), στον δρόμο μου βρέθηκε μία Αφρικάνα μπουκιά και συχώριο..:D

Ενδεικτικά (και διασταυρωμένα-η μηχανή ανήκει σε φίλο):

-Μοντέλο 2001 αλλά με πρώτη άδεια το '03
-Χιλιόμετρα στο κοντέρ 8700...(διασταυρωμένα λέμε):alien:
-Το μοτέρ έχει να δουλέψει από πέρισυ το καλοκαίρι, θέλει οπωσδήποτε λάστιχα και μπαταρία.
-Στα 4000 ευρώ μετρητότατα και χωρίς συζήτηση.
-Σε υπεράριστη κατάσταση εντελώς αγραντζούνιστη, ούτε καν σημάδια διάβρωσης στα μέταλλα δεν έχει.
-Φυλασσόταν πάντα μα πάντα σε γκαράζ τύπου "σαλονιού"..!:lol:
-Με τέτοια χρήση που -αν και υπερβολικά σπάνια- ούτε εγώ ο σκατόψειρας δεν θα έκανα.
-Στο χρώμα που πάντα γούσταρα (βλέπε παρακάτω φωτό από νετ):p

Σίγουρα θέλει και "ζουμιά", τα πάντα μέσα της θα έχουν γίνει ταραμάς...

Tην καζούρα που έχει να πέσει από φίλους και συμφορουμήτες την παραβλέπω, το ενδεχόμενο να μη βολεύει δύο άτομα σε ταξίδι πάνω στην εργοστασιακή της σέλα όχι.. παραβλέπω επίσης το ότι μπορεί να χρειαστεί ακόμα και 1000άρικο στα αναλώσιμα για να γίνει σαν καινούργια ώστε να μπορεί να εμπνέει και την εμπιστοσύνη μιας καινούργιας, όχι όμως και το να με γυρίσει στις εποχές που το να κάνεις ένα μαστόδοντο "καθημερινό εργαλείο χρήσης", απαιτούσε χέρια και γερές τσέπες..

Τι διάολο να κάνω.. γαμώ την καταδίκη!:evil: :sad: :lol:


203162

DUKASII
07/07/2010, 06:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Βρίσκομαι σε τρελά διλήμματα πάλι.. πέρα από τα γνωστά "πωλείται CBF" και "αναζητείται on-off μεσαίου κυβισμού για καθημερινή χρήση και ταξιδάκια με τη γυναίκα", πέρα απ'τις τρελές τιμές που βλέπω να δίνονται τα μεταχειρισμένα Transalp και V-Strom (και μάλιστα σε κατάσταση ραμολιμέν-πάντα σε σύγκριση με το CBF μου..), στον δρόμο μου βρέθηκε μία Αφρικάνα μπουκιά και συχώριο..:D

Ενδεικτικά (και διασταυρωμένα-η μηχανή ανήκει σε φίλο):

-Μοντέλο 2001 αλλά με πρώτη άδεια το '03
-Χιλιόμετρα στο κοντέρ 8700...(διασταυρωμένα λέμε):alien:
-Το μοτέρ έχει να δουλέψει από πέρισυ το καλοκαίρι, θέλει οπωσδήποτε λάστιχα και μπαταρία.
-Στα 4000 ευρώ μετρητότατα και χωρίς συζήτηση.
-Σε υπεράριστη κατάσταση εντελώς αγραντζούνιστη, ούτε καν σημάδια διάβρωσης στα μέταλλα δεν έχει.
-Φυλασσόταν πάντα μα πάντα σε γκαράζ τύπου "σαλονιού"..!:lol:
-Με τέτοια χρήση που -αν και υπερβολικά σπάνια- ούτε εγώ ο σκατόψειρας δεν θα έκανα.
-Στο χρώμα που πάντα γούσταρα (βλέπε παρακάτω φωτό από νετ):p

Σίγουρα θέλει και "ζουμιά", τα πάντα μέσα της θα έχουν γίνει ταραμάς...

Tην καζούρα που έχει να πέσει από φίλους και συμφορουμήτες την παραβλέπω, το ενδεχόμενο να μη βολεύει δύο άτομα σε ταξίδι πάνω στην εργοστασιακή της σέλα όχι.. παραβλέπω επίσης το ότι μπορεί να χρειαστεί ακόμα και 1000άρικο στα αναλώσιμα για να γίνει σαν καινούργια ώστε να μπορεί να εμπνέει και την εμπιστοσύνη μιας καινούργιας, όχι όμως και το να με γυρίσει στις εποχές που το να κάνεις ένα μαστόδοντο "καθημερινό εργαλείο χρήσης", απαιτούσε χέρια και γερές τσέπες..

Τι διάολο να κάνω.. γαμώ την καταδίκη!:evil: :sad: :lol: ΝΑ ΧΩΡΙΣΕΙΣ ΑΥΤΗ ΤΗ ΓΥΝΑΙΚΑ Κ να πάρεις ενα εργαλειο να καυλωνεις μονο που το βλεπεις.
τιποτα αλλο.

makis206
07/07/2010, 06:42
Σειρά του Κάπταιν να μιλήσει..:lol:

Cpt. Haddock
07/07/2010, 06:42
Maki...

Σκοπεύεις ποτέ να πας με το μηχανάκι εκτός Κρήτης; Αν ναι, ξεχνα την αφρικανα. Εαν όχι (όπως πιστεύω :lol: ), τσιμπα την.

4 χιλιαρικα + 1,5 για συμμαζεμα/σελα.

Θα σε πάει παντου στο νησί. Αλλα για εκει. :beer:


υ.γ. Σταμάτα να κοιτάς το "who 's online" :evil:

υ.γ2 +1050 στον Δουκα :D :evil: :D

road spirit
07/07/2010, 06:47
5 χιλιάρικα δλδ (μαζί με μάζεμα) για άφρικα ?

:a24:

DUKASII
07/07/2010, 06:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
5 χιλιάρικα δλδ (μαζί με μάζεμα) για άφρικα ?

:a24: που δε του αρεσει στανταρ..αλλα βολευει τη γυναικα και δε θα του γκρινιαζει!!!

Μάκη..εχω κατι παντελονια ρε ..να στα στειλω να ξαναφορεσεις αγορι μου γιατι αυτα τα κοντα (καπρι βερμουδες κτλ) σε χαλασαν ρε.

sapila racing
07/07/2010, 06:55
Αν είναι όπως τα λες, δεν χρειάζεται 1500 Ευρω για να γίνει τέλεια, αλλά 500.
Εγω ποτέ δεν θα πρότεινα σε κανέναν να πάρει AT αλλά δεν μπορω να μην επισημάνω οτι σήμερα δεν υπάρχει μοτοσυκλέτα στην αγορά με τέτοια ποιότητα κατασκευής.

Εχεις το μαχαίρι εχεις και το καρπούζι. :wave2:

Shaolin Monk
07/07/2010, 06:58
Οχι, ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ....





















































Σε ποιο μαγαζι ειναι, ειπαμε; :lol:

makis206
07/07/2010, 06:58
Προσπάθησα να δώσω την εικόνα του πράγματος όσο καλύτερα μπορούσα με λίγα λόγια και απλά, η κατάσταση έχει έτσι ακριβώς με την Αφρικάνα. Δεν ξέρω κατά πόσο θα μου αλλάξει τη γνώμη το θρεντ ούτε στο αν αποφασίσω να την πάρω αλλά ούτε και στο αν καταλήξω σε κάτι άλλο πιο "φρέσκο". Περισσότερο ήταν κατάθεση σκέψεων παρά γνώμες ανθρώπων που ούτως ή άλλως εκτιμώ (κι εσένα ρε Σπυράκο..!:lol: )

Εντάξει η Άφρικα πάντα μου άρεσε σαν μηχανή και ξέρω πως η συγκεκριμένη έχει ακόμα ζωή μπροστά της.. ουουου να φάνε κι οι κότες..:lol:

Βρίσκομαι όμως σ'εκείνο το "Παλιό καλό κρασί (κι αθάνατο) VS ο νέος είν'ωραίος (και πιο μέσα στα πράγματα που έχω στο μυαλό μου)".. κακάκια! (για να μην πω σκατά):lol:

makis206
07/07/2010, 07:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
που δε του αρεσει στανταρ..αλλα βολευει τη γυναικα και δε θα του γκρινιαζει!!!

Αμ δε! Κι είναι ένα απ'αυτά που με φοβίζουν μάλιστα, μάλλον χλωμό να τη βολέψει η τσουλίθρα.. :D

DUKASII
07/07/2010, 07:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Προσπάθησα να δώσω την εικόνα του πράγματος όσο καλύτερα μπορούσα με λίγα λόγια και απλά, η κατάσταση έχει έτσι ακριβώς με την Αφρικάνα. Δεν ξέρω κατά πόσο θα μου αλλάξει τη γνώμη το θρεντ ούτε στο αν αποφασίσω να την πάρω αλλά ούτε και στο αν καταλήξω σε κάτι άλλο πιο "φρέσκο". Περισσότερο ήταν κατάθεση σκέψεων παρά γνώμες ανθρώπων που ούτως ή άλλως εκτιμώ (κι εσένα ρε Σπυράκο..!:lol: )

Εντάξει η Άφρικα πάντα μου άρεσε σαν μηχανή και ξέρω πως η συγκεκριμένη έχει ακόμα ζωή μπροστά της.. ουουου να φάνε κι οι κότες..:lol:

Βρίσκομαι όμως σ'εκείνο το "Παλιό καλό κρασί (κι αθάνατο) VS ο νέος είν'ωραίος (και πιο μέσα στα πράγματα που έχω στο μυαλό μου)".. κακάκια! (για να μην πω σκατά):lol:
αν η αντιπερα οχθη..ο νεος..κτλ ειναι το τρανσαλπ η το βστρομ..



ΤΡΑΒΑ ΣΤΗ ΣΑΜΑΡΙΑ ...ΚΑΙ ΠΗΔΑ ΡΕ ΜΑΛΑΚΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!


ασταδιαλα πια...:sad:

sniper
07/07/2010, 07:02
Μάκη;

Μάκηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη; Τι πας να κάνεις;


Αυτή μου θυμίζει την μηχανή του Bart.... Αγρατσούνιστη! :lol: :lol: :lol:

makis206
07/07/2010, 07:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
αν η αντιπερα οχθη..ο νεος..κτλ ειναι το τρανσαλπ η το βστρομ..
ΤΡΑΒΑ ΣΤΗ ΣΑΜΑΡΙΑ ...ΚΑΙ ΠΗΔΑ ΡΕ ΜΑΛΑΚΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!
ασταδιαλα πια...:sad:

Εδώ δεν έχεις και πολύ άδικο..:lol:

DUKASII
07/07/2010, 07:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Αμ δε! Κι είναι ένα απ'αυτά που με φοβίζουν μάλιστα, μάλλον χλωμό να τη βολέψει η τσουλίθρα.. :D θα σου πω..κατι.
μην αγορασεις ποτε μοτο με βαση αυτα που εχεις ονειρευτει να κανεις με μια γυναικα.
αγορασε μοτο με βαση αυτα που εχεις ονειρευτει να κανεις ΕΣΥ.


αν εχεις ονειρευτει κατι με αφρικα..







...βλεπε παραπανω λυση Σαμαριας.

Shaolin Monk
07/07/2010, 07:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
αν η αντιπερα οχθη..ο νεος..κτλ ειναι το τρανσαλπ η το βστρομ..



ΤΡΑΒΑ ΣΤΗ ΣΑΜΑΡΙΑ ...ΚΑΙ ΠΗΔΑ ΡΕ ΜΑΛΑΚΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!


ασταδιαλα πια...:sad:



Ετσι ειναι συντεκνε.... :wave2:

Καλα στα λεει ο Δουκας...

sniper
07/07/2010, 07:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Αμ δε! Κι είναι ένα απ'αυτά που με φοβίζουν μάλιστα, μάλλον χλωμό να τη βολέψει η τσουλίθρα.. :D

Ρε συ Μάκη..... δεν την ψήνεις να αρχίσει να καβαλάει

























































ΚΤΕΛ; :lol:

makis206
07/07/2010, 07:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Αγρατσούνιστη! :lol: :lol: :lol:

Το κρατάω για το ασήμωμα αυτό...!:lol:

Cpt. Haddock
07/07/2010, 07:06
Μακι, εχε υπόψη επισης οτι μιλάμε πλέον για μηχανάκι 10ετίας. Το οποίο καθόταν για 2 χρονια μεχρι να πουληθει (2003), εκανε λιγα χλμ το οποίο δεν ειναι απαραίτητα καλό* και για ενα χρονο εμεινε ακινητο.

Οχι οτι παθαίνει κατι απο την ακινησία, αλλα οι φθορές του χρόνου έρχονται ανεξαρτήτως χιλιομέτρων πολλές φορές. Ειδικά σε μηχανάκια με καρμπς κλπ.

Τα λαστιχα σε τί κατάσταση ειναι; Μηπως ειναι ξεραμένα και θες κι ενα ζευγαρι καινουρια;

*Σημαινει οτι οι κλασσικες βλάβες (ανορθωτής, αντλία βενζινης) θα σκάσουν σε σένα :lol:


Αντιλαμβάνεσαι βέβαια οτι δε μιλάμε πλέον για μεταπώληση, το αγοράζεις κι έμεινε

makis206
07/07/2010, 07:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Ρε συ Μάκη..... δεν την ψήνεις να αρχίσει να καβαλάει
ΚΤΕΛ; :lol:

Αυτό το κάνει ήδη (αλλά μόλις άρχισε να της φαίνεται μικρό το λεωφορείο):lol:

SVX
07/07/2010, 07:07
μακη..... ρε φιλε .... εισαι ετοιμος για μηχανη με ΠΑΡμΠΡΙΖ, ΠορτΜπαγαζ και φορτιστη κινητου?



Ασε ΚΑΛΥΤΕΡΑ....στη γυναικα σιγουρα θα αρεσει...ΑΛΛΑ φιλε ΘΑ ΤΟ σιχαθεις και ΘΑ ΤΟ ΒΑΡΕΘΕΙΣ


ρωτα και εμενα.... :sad:

Stergios69
07/07/2010, 07:07
Δωστου 3000 στο χέρι κι αμα δεν θέλει δώσε μου με πμ το τηλέφωνό του...
Μαζέματα κάνεις και με 500 ευρώ συν 200 ευρώ η σέλα του Μπάτζιο και είσαι κομπλε...
(Αν στην δώσει 3000)
Καλές βόλτες... :D :wave2:

gmeles
07/07/2010, 07:08
1500 ευρω να μαζεψεις αφρικανα??? Τι λετε ρε παιδες???




Λαδια-φιλτρο κανα 50αρικο, δεν εχει αναγκη απο το σουπερ ντουπερ μαμαω λαδι των 25 ευρω το λιτρο...

Μπαταρια αλλο ενα 50αρικο

Σελα Μπατζιο περιπου 200 με μεταφορικα

Σ'αυτο το σημειο εισαι ετοιμος να γυρισεις οχι την Κρητη, οπου γουσταρεις να πας

Παμ παρακατ λαστιχα κανα 200αρικο, τι θα κανεις θα ξυνεις γονατα με αφρικα για να βαλεις τα σουπερ μαωμαω λαστιχα? οχι....

Μια μεταχειρισμενη εξατμιση κανα 100αρικο, τοσο ειχα παρει για την δικια μου μια mivv τιτανιου σε αψογη κατασταση

Εδω πλεον εχεις κρατηματα καλα (για αφρικα παντα) και ακους τον V να γουργουριζει

Πορωνεσαι θες χωμα, ταξιδια αντβεντουρ κλπ κλπ

Καγκελα μπροστα 90 γιουρια
Καγκελα πισω 100 γιουρια

Χωματινα λαστιχα 200 περιπου γιουρια

Κανα Wp ελατηριο μπροστα 100 γιουρια

Αρα...με 1500 ευρω οχι απλα την μαζευεις αλλα εχεις ενα μηχανακι που ακουλουθει τα παντα κ παντου!!!

Cpt. Haddock
07/07/2010, 07:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από gmeles
1500 ευρω να μαζεψεις αφρικανα??? Τι λετε ρε παιδες???

Η αλήθεια ειναι οτι ηταν υπερβολικό το νουμερο :beer:

VANDA
07/07/2010, 07:10
Ωχ μωρέ Μάκηηηη...

Πάρε ένα μπούσα να τελειώνουμε. :wacko:

Cpt. Haddock
07/07/2010, 07:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από VANDA
Ωχ μωρέ Μάκηηηη...

Πάρε ένα μπούσα να τελειώνουμε. :wacko:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

makis206
07/07/2010, 07:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Μακι, εχε υπόψη επισης οτι μιλάμε πλέον για μηχανάκι 10ετίας. Το οποίο καθόταν για 2 χρονια μεχρι να πουληθει (2003), εκανε λιγα χλμ το οποίο δεν ειναι απαραίτητα καλό* και για ενα χρονο εμεινε ακινητο.
Οχι οτι παθαίνει κατι απο την ακινησία, αλλα οι φθορές του χρόνου έρχονται ανεξαρτήτως χιλιομέτρων πολλές φορές. Ειδικά σε μηχανάκια με καρμπς κλπ.
Τα λαστιχα σε τί κατάσταση ειναι; Μηπως ειναι ξεραμένα και θες κι ενα ζευγαρι καινουρια;
*Σημαινει οτι οι κλασσικες βλάβες (ανορθωτής, αντλία βενζινης) θα σκάσουν σε σένα :lol:
Αντιλαμβάνεσαι βέβαια οτι δε μιλάμε πλέον για μεταπώληση, το αγοράζεις κι έμεινε

Όλα τα έχω σκεφτεί Ηλία (τα λάστιχα τα ανάφερα κιόλας) και ουσιαστικά αυτά είναι (και τη σέλα μην ξεχάσω:lol: ) που με κάνουν να το σκέφτομαι πολύ πριν πάρω την τελική απόφαση..

Ψιλομπελάς είναι και μεγάλος μάλιστα γιατί υπάρχει κι ένα κρυφό πάθος από πίσω..:D

Κακάκια (ξαναλέω) :lol:

DUKASII
07/07/2010, 07:12
ανορθ. αντλια βενζινης κτλ ποσο πανε ρε παιδια?:lol: :bawl: :rotflmao:

MikeG
07/07/2010, 07:13
Το Αfrica δε κάνει για Κρήτη. Να σε δω να θες να πας με το Africa Γραμβούσα να γελάμε όλο το παρεάκι.
Πολλά λεφτά. Πάρε κάτι πιο σύγχρονο.


:beer: :beer:

makis206
07/07/2010, 07:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
ανορθ. αντλια βενζινης κτλ ποσο πανε ρε παιδια?:lol: :bawl: :rotflmao:

Υπολόγισε τα 3/4 μιας τρόμπας συμπλέκτη της Magura κύριος..!:evil:

gmeles
07/07/2010, 07:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
ανορθ. αντλια βενζινης κτλ ποσο πανε ρε παιδια?:lol: :bawl: :rotflmao:

αντλια βενζινης βρισκεις κ με κανα 50αρικο σε καταστημα με ανταλλακτικα αυτοκινητων.
την παιρνεις μαζι κ πας κ βρισκεις μια ιδια (σε μεγεθος) κ τελος απο κει

ανορθωτης περιπου 100 ευρω αν θυμαμαι καλα απο sxelectonics

εδω σταματανε κ οι ζημιες που μπορει να βγαλει :beer:

DUKASII
07/07/2010, 07:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Υπολόγισε τα 3/4 μιας τρόμπας συμπλέκτη της Magura κύριος..!:evil: εδω κ αν κανεις λαθος αλλα οκ..

παρε αφρικα εσυ.:bawl: :lol: :rotflmao:

Cpt. Haddock
07/07/2010, 07:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Όλα τα έχω σκεφτεί Ηλία (τα λάστιχα τα ανάφερα κιόλας) και ουσιαστικά αυτά είναι (και τη σέλα μην ξεχάσω:lol: ) που με κάνουν να το σκέφτομαι πολύ πριν πάρω την τελική απόφαση..

Ψιλομπελάς είναι και μεγάλος μάλιστα γιατί υπάρχει κι ένα κρυφό πάθος από πίσω..:D

Κακάκια (ξαναλέω) :lol:

Τί άλλα εξτρα έχει; Καγκελα, διπλο σταντ, βαλιτσες;

Ξαναρωτάω: Θα πας ποτέ πουθενά εκτός Κρήτης;

sniper
07/07/2010, 07:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
ανορθ. αντλια βενζινης κτλ ποσο πανε ρε παιδια?:lol: :bawl: :rotflmao:

Ρε μλκ ββκο....


Πόσα σου έχει πάει λέμε το τζιξερ; ουτε χειροποίητο να ήταν! :lol: :lol: :lol:

gmeles
07/07/2010, 07:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Το Αfrica δε κάνει για Κρήτη. Να σε δω να θες να πας με το Africa Γραμβούσα να γελάμε όλο το παρεάκι.
Πολλά λεφτά. Πάρε κάτι πιο σύγχρονο.


:beer: :beer:

Συμφωνω, αν μιλαμε για χωμα ομως. Αν μιλας για ασφαλτο μια χαρα ειναι.

ΥΓ: Ασε που ειναι απο τα λιγα μερη η Κρητη που θα νομιζεις οτι εχεις κατι γρηγορο, ετσι κι'αλλιως πανω απο 120 παιζεις με την φλογα με τους δρομους που εχουμε....:rotflmao:

MikeG
07/07/2010, 07:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από gmeles
εδω σταματανε κ οι ζημιες που μπορει να βγαλει :beer:


& η όποια ευχαρίστηση μπορείς να έχεις από μοτοσυκλέτα...:lol: :lol: :lol:


Μάκη, πήγαινε τη κυρία βόλτες με το κάρο & έχε ένα μηχανάκι για πάρτη σου. :wave2:

sniper
07/07/2010, 07:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από VANDA
Ωχ μωρέ Μάκηηηη...

Πάρε ένα μπούσα να τελειώνουμε. :wacko:

Το πουλάει; :eyepop:


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :lol:

DUKASII
07/07/2010, 07:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Ρε μλκ ββκο....


Πόσα σου έχει πάει λέμε το τζιξερ; ουτε χειροποίητο να ήταν! :lol: :lol: :lol: ρε Νικόλα..θυμισέ μου ρε συ...


γιατι γιναμε φιλοι εμεις?:a11: :a11:

ktmakis
07/07/2010, 07:16
Συνονώματε επειδή το είχα για 3 χρόνια το μηχανάκι και το έζησα θα σου πω το παρακάτω :

Το Africa έχει κάτι που σε κερδίζει συνολικά. Εϊναι ο τρόπος που δουλεύει το V μοτέρ του και η αίσθηση αρχοντιάς που σου δίνει. Καλή κατασκευή αθραυστο ( αντλια βενζίνης + ανορθωτής είναι πταίσματα μπροστά στα κμ που μπορεί να αντέξει μέχρι να τη πετάξεις).

Εχω αλλάξει 14 μηχανάκια μέχρι τώρα και την Αφρικάνα ποτε δεν τη ξεχνάω. Οπως και το Srx κάποτε. Λές και έχουν ψυχή αυτά τα μηχανάκια.

Μην βάζεις πουθενά το έταιρο ήμιση στην αγορά μοτοσυκλέτας.
Είναι αντρικά πράμματα αυτά :rotflmao:

Τα 4Κ που ζητάει είναι πολλά κατά τη γνώμη μου. Την αξία μιας μηχανής δεν την κρίνει μόνο το οδόμετρο.

sniper
07/07/2010, 07:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από Webmaster
an kai symfono me ton malaka ton Spyro tha elega oti ean sou exei kolisei h faklana eee sory h africana.... o stergios kanei thn kalyteri proseggisi sto thema....


alios partis ena smart ksero go kai pane pare kana 690smr (poy einai kai asximo kai to vriskeis ftina) na kaneis oli thn mera souzes


Πες μου ότι σε λένε Γιώργο κι είχες άφρικα κάποτε! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Cpt. Haddock
07/07/2010, 07:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από ktmakis
Τα 4Κ που ζητάει είναι πολλά κατά τη γνώμη μου. Την αξία μιας μηχανής δεν την κρίνει μόνο το οδόμετρο.

+1

Julius
07/07/2010, 07:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Πες μου ότι σε λένε Γιώργο κι είχες άφρικα κάποτε! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:



Αρχικά δημιουργήθηκε από Stergios69
Δωστου 3000 στο χέρι κι αμα δεν θέλει δώσε μου με πμ το τηλέφωνό του...
Μαζέματα κάνεις και με 500 ευρώ συν 200 ευρώ η σέλα του Μπάτζιο και είσαι κομπλε...
(Αν στην δώσει 3000)
Καλές βόλτες... :D :wave2:

an kai symfono me ton malaka ton Spyro tha elega oti ean sou exei kolisei h faklana eee sory h africana.... o stergios kanei thn kalyteri proseggisi sto thema....


alios partis ena smart ksero go kai pane pare kana 690smr (poy einai kai asximo kai to vriskeis ftina) na kaneis oli thn mera souzes

sniper
07/07/2010, 07:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
ρε Νικόλα..θυμισέ μου ρε συ...


γιατι γιναμε φιλοι εμεις?:a11: :a11:

Γιατί ο άλλος ο πέφτουλας ήθελε να βρει μαλάκα να πάρει το 750.... Μαζευτήκαμε οι κατάλληλοι και προκρίθηκες! Ε μετά γίναμε και φίλοι :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Julius
07/07/2010, 07:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Πες μου ότι σε λένε Γιώργο κι είχες άφρικα κάποτε! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


xa xaxa me prolaves re!!!


nai makouli ekana thn idia malakia prin apo 5 xronia peripou........ tote den evala o ilithios pos sto forum na rotiso kai ekana toy kefalioy moy (toy kato)


.
.
.
.
.
.
.
.
.
.











tora exo dyo pedia kai stegastiko











malaka makria apo to afrika tha vretheis na sou petane rizia prin to katalaveis

makis206
07/07/2010, 07:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από gmeles
1500 ευρω να μαζεψεις αφρικανα??? Τι λετε ρε παιδες???
Λαδια-φιλτρο κανα 50αρικο, δεν εχει αναγκη....... κλπ κλπ κλπ

Αυτά είναι που με σπρώχνουν προς τα εκεί!!

Η αλήθεια είναι ότι όλα όσα αναφέρθηκαν, θετικά και αρνητικά, έχουν ήδη περάσει απ'το μυαλό μου παίδες, το απόγευμα που θα πάω να την ξαναδώ δεν ξέρω ακόμα με τι μάτι θα την κοιτάξω. Λες και υπάρχουν μέσα μου δυο καρδιές που την έχουν μέσα της αυτή τη στιγμή και περιμένουν ένα ακόμα βαρίδι της ματιάς για να καταλήξει επιτέλους η ζυγαριά.. (Θεέ μου τι λέω;:lol: )

Ξύπνησε παλιά συναισθήματα όμως η ρουφιάνα..:beer:

McGyver
07/07/2010, 07:21
Ρε μουρλοκρητικέ, άσε τα R και ξανακοίτα τα L ...

gmeles
07/07/2010, 07:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
& η όποια ευχαρίστηση μπορείς να έχεις από μοτοσυκλέτα...:lol: :lol: :lol:


εξαρταται τι ζηταει ο καθενας

δεν εχει γκαζι, δεν εχει φρενα, δεν εχει στησιμο, μπορει ομως να κανει αυτο

http://s270.photobucket.com/albums/jj101/gmeles/austria/

και αυτο

http://s270.photobucket.com/albums/jj101/gmeles/Kerkinh-Plasthra/

ή τουτο για την εμπειρια κ μονο

http://s270.photobucket.com/albums/jj101/gmeles/track_day/

κι'αμα λαχει κ το τραβας πας κ εδω

http://s270.photobucket.com/albums/jj101/gmeles/trail_ride_eleysina/

sniper
07/07/2010, 07:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από gmeles
εξαρταται τι ζηταει ο καθενας

δεν εχει γκαζι, δεν εχει φρενα, δεν εχει στησιμο, μπορει ομως να κανει αυτο

http://s270.photobucket.com/albums/jj101/gmeles/austria/

και αυτο

http://s270.photobucket.com/albums/jj101/gmeles/Kerkinh-Plasthra/

ή τουτο για την εμπειρια κ μονο

http://s270.photobucket.com/albums/jj101/gmeles/track_day/

κι'αμα λαχει κ το τραβας πας κ εδω

http://s270.photobucket.com/albums/jj101/gmeles/trail_ride_eleysina/



Δεν βλέπω κανένα γκομενάκι στις φωρό..... δεν κάνει για τον Μάκη...


:smokin:

Cpt. Haddock
07/07/2010, 07:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
[...] Λες και υπάρχουν μέσα μου δυο καρδιές που την έχουν μέσα της αυτή τη στιγμή και περιμένουν ένα ακόμα βαρίδι της ματιάς για να καταλήξει επιτέλους η ζυγαριά..

:uplate: :uplate: :uplate: :uplate:

Μακι, ενω ξεκινας με "σωστά" κριτήρια (συναίσθημα κλπ) για μηχανη, μετα τα μπλέκεις με γυναίκες, ανεσεις, θηκη για μικροπράγματα κλπ...

Σκέψου την ΧΡΗΣΗ της μηχανης και μετα και ποσες φορές θα τη χρησιμοποιείτε δικαβαλο για σοβαρές βόλτες.

:winka:

makis206
07/07/2010, 07:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Τί άλλα εξτρα έχει; Καγκελα, διπλο σταντ, βαλιτσες;
Ξαναρωτάω: Θα πας ποτέ πουθενά εκτός Κρήτης;

Στα έξτρα έχει ένα καλύμμα ντεποζίτου Bagster, μπαγκαζιέρα, κεντρικό σταντ και προστατευτικά κάγκελα, οπωσδήποτε θα βάλω κάγκελα για πλαϊνές βαλίτσες σε ότι κι αν καταλήξω.:winka:

Εκτός Κρήτης ε; Νά'ξερες πόσες φορές το έχω ονειρευτεί και με το CBFάκι, και με το Transalp πιο πριν, και με το Cub90 κάποτε...:lol:

DUKASII
07/07/2010, 07:26
εγω παντως χωρις δοση πλακας..

οσους ξερω που πηραν μοτο με αυτους τους προβληματισμους..(γκεουλες δηλαδη) ακομα βαρανε το κεφαλι τους στο τοιχο.

ο ενας εγραψε πριν λιγο..:D

byron
07/07/2010, 07:26
Ρε Μακούλη αγόρι μου, μας τα ΄χεις κάνεις τσουρέκια με τις άρπες που θέλεις να αγοράσεις.

Δώσε τα λεφτά στη γυναίκα και τελείωνε. Αφού ότι γουστάρει αυτή θα αγοράσεις, τι το παιδεύεις? :confused:

ΥΓ. Αν δώσεις 4-5.000? για μηχανάκι 10ετίας είσαι για πίσσα-πούπουλα πάνω σε σιδηροτροχιά...:sad:

sniper
07/07/2010, 07:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Στα έξτρα έχει ένα καλύμμα ντεποζίτου Bagster, μπαγκαζιέρα, κεντρικό σταντ και προστατευτικά κάγκελα, οπωσδήποτε θα βάλω κάγκελα για πλαϊνές βαλίτσες σε ότι κι αν καταλήξω.:winka:

Εκτός Κρήτης ε; Νά'ξερες πόσες φορές το έχω ονειρευτεί και με το CBFάκι, και με το Transalp πιο πριν, και με το Cub90 κάποτε...:lol:


Smart πάρε.... που λέει κι ο Τσούλιος

sniper
07/07/2010, 07:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Ρε Μακούλη αγόρι μου, μας τα ΄χεις κάνεις τσουρέκια με τις άρπες που θέλεις να αγοράσεις.

Δώσε τα λεφτά στη γυναίκα και τελείωνε. Αφού ότι γουστάρει αυτή θα αγοράσεις, τι το παιδεύεις? :confused:

ΥΓ. Αν δώσεις 4-5.000? για μηχανάκι 10ετίας είσαι για πίσσα-πούπουλα πάνω σε σιδηροτροχιά...:sad:

Πόσο δίνεις το τουόνο; :lol: :bawl: :lol: :bawl: :lol:

makis206
07/07/2010, 07:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Δεν βλέπω κανένα γκομενάκι στις φωρό..... δεν κάνει για τον Μάκη...
:smokin:

Πλάκα πλάκα γνώμη απ'το γκομενάκι δεν πήραμε ακόμα, την κάτσαμε αν μάθει ότι τό'μαθε το πανελλήνιο πριν από εκείνη..!:uplate: :lol: :rotflmao:

gmeles
07/07/2010, 07:29
συμφωνω παντως οτι το πολυ 3000 να δωσεις, μιλας για "παντρεια" και για μηχανακι 10ετιας οπως και να το κανεις :beer:

DUKASII
07/07/2010, 07:29
...παρε δαυτο που ξερω οτι σου τρεχουνε τα σαλια...

και αγοραζεις με 6κ και παρε τη γκομενα και κανε οτι σκατα ταξιδι θες με το αμαξι.


203165

sniper
07/07/2010, 07:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Πλάκα πλάκα γνώμη απ'το γκομενάκι δεν πήραμε ακόμα, την κάτσαμε αν μάθει ότι τό'μαθε το πανελλήνιο πριν από εκείνη..!:uplate: :lol: :rotflmao:

Φίλε μου καλέ Μάκη......

Σταμάτα ρε μαλ@κα να τα λες όλα στην γκόμενα λέμε!

Θα πάρεις και γνώμη ε; Πάρε ρε μλκ ένα Jawa με Sidecar να τελειώνεις.... τι τις θες τις μηχανές; :sad:

road spirit
07/07/2010, 07:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Πλάκα πλάκα γνώμη απ'το γκομενάκι δεν πήραμε ακόμα, την κάτσαμε αν μάθει ότι τό'μαθε το πανελλήνιο πριν από εκείνη..!:uplate: :lol: :rotflmao:

εεε, .... πάρε : :lol:


Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
ο μον ντιε!!!:dizzy: :dizzy: :dizzy:

makis206
07/07/2010, 07:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από gmeles
συμφωνω παντως οτι το πολυ 3000 να δωσεις, μιλας για "παντρεια" και για μηχανακι 10ετιας οπως και να το κανεις :beer:
Παίρνω πολύ στα σοβαρά αυτού του είδους τα ποστ πάντως..:winka: :beer:

Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
...παρε δαυτο που ξερω οτι σου τρεχουνε τα σαλια...
και αγοραζεις με 6κ και παρε τη γκομενα και κανε οτι σκατα ταξιδι θες με το αμαξι.
Σπύρο αυτό θα έπρεπε να το πάρω άλλες εποχές, τώρα πια σοβάρεψα :lol:

Σοβαρά ρε.. :lol:

Όχι χωρίς πλάκα..:lol:

Πολύ σοβαρά λέμε.:lol:

QSpec
07/07/2010, 07:34
4000 για 10ετίας μηχανή που θέλει και μαζέματα μου φαίνονται πάρα πολλά.

Πάρε Versys. :smokin:

ermiss
07/07/2010, 07:35
4.000 είναι τραγικά πολλά. Δεν παύει να είναι δεκαετίας, δεν παύει να είναι μτχ.

Ψάξε car.gr να δεις τιμές. Βρίσκεις με 25-30κ χλμ full extra ένα χιλιάρικο κάτω.
3.000 στο χέρι και αν θέλει, γιατί θα θες ένα 200+ full service(ένας χρόνος ακινησία βλέπεις) λάστιχα, σέλα κλπ.

Αν δεν θέλει, περίμενε 2-3 μήνες και ξαναπήγαινε, τον Σεπτέμβρη θα σε παρακαλάει :cool:

byron
07/07/2010, 07:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Πόσο δίνεις το τουόνο; :lol: :bawl: :lol: :bawl: :lol:

Μλκς είσαι? 4 χρόνια το ΄χω και έχει ανέβει 3 φορές. Προχθές που ήταν η 3η (και μάλλον η τελευταία :lol: ) πήγα και την πήρα με το μονόσελλο. :rotflmao: :lol: :rotflmao:

tzarot
07/07/2010, 07:47
άσε με να ακαταλάβω ....

4.000 για μηχανή του 03 στην οποία όπως λες θα ρίξεις 1500!!!!. Και είναι φίλος σου. Δηλαδή αν ήταν εχθρός σου πόσα θα σου ζήταγε???

Sorry αλλά TA700 με 18000 πουλιούνται 5.500.

Φυσικά το ΑΤ είναι καλύτερο απο το ΤΑ αλλά δεν παύει να είναι παλιό.

Για αυτό που αναφέρεις με τίποτα πάνω απο 3.000

VALES
07/07/2010, 08:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από gmeles
εξαρταται τι ζηταει ο καθενας

δεν εχει γκαζι, δεν εχει φρενα, δεν εχει στησιμο, μπορει ομως να κανει αυτο

http://s270.photobucket.com/albums/jj101/gmeles/austria/

και αυτο

http://s270.photobucket.com/albums/jj101/gmeles/Kerkinh-Plasthra/

ή τουτο για την εμπειρια κ μονο

http://s270.photobucket.com/albums/jj101/gmeles/track_day/

κι'αμα λαχει κ το τραβας πας κ εδω

http://s270.photobucket.com/albums/jj101/gmeles/trail_ride_eleysina/







Και με το cbf τα κάνει αυτά.
Μάκη πάρτο ρε φίλε, ευκαιρία είναι...


































...να γελάσουμε λίγο. :lol:
Άσε που θα δώσεις και λίγη ζωή στο section της Άφρικα. Θα ποστάρεις και φωτό από σέρβις που θα κάνει η γυναίκα σου ή ο ανηψιός σου... καλά θα περάσουμε, θα δεις. :D

makis206
07/07/2010, 08:19
Παίδες με μια ματιά θα δείτε ότι το car.gr (http://www.car.gr/classifieds/bikes/?c=1f&ot=sale&ca=v&ma=&va=africa&bpr=&tpr=&so=dm&or=d&bre=2000&tre=2011&rg=&bmi=&tmi=&bpo=&tpo=&ben=&ten=&fu=&co=&cr=&hi=&ag=) για μοντέλα μετά του 2000 αναφέρει "Μέσος όρος τιμής: 3671 EUR" και με μια πιο αναλυτική αναζήτηση θα δείτε ότι τα περισσότερα από αυτά έχουν πάνω από 40000 χιλιόμετρα, οπότε για Africa του 2003 με 8700χλμ και που το 80% της ζωής του το πέρασε σε κλειστό γκαράζ μου ακούγεται κάπως λογικό, όχι βέβαια ότι με τρελαίνει κιόλας.

Απ'την άλλη (και μιας και αναφέρθηκε) ο φίλος δεν την έβαλε ποτέ για πώληση, απλώς όποιος τον ρώτησε τα τελευταία χρόνια του έδινε την απάντηση ότι την έχει στο γκαράζ κλεισμένη (τον ξέρω 5 ολόκληρα χρόνια και την Άφρικα την είδα μια φορά μόνο!) κι ότι δεν σκέφτεται να τη δώσει, πέρισυ τον ρώτησα για πλάκα "πόσα" και μου είπε "4", προχτές πάλι τα ίδια αλλά δεν έβγαλε και ούτε ένα χιλιόμετρο από τότε..άβυσσος η ψυχή του Αφρικάνου..:lol:

Είναι ξεκάθαρο ότι δεν έχει καμμία ανάγκη να τη δώσει, την αφήνει και κάθεται για άλλα τόσα χρόνια απ'το να την πουλήσει ακόμα και 100 ευρώ κάτω όπως αναφέρει, κρίμα το μηχανάκι λέω εγώ απ'την άλλη αλλά.. ξέρω ότι είναι 100% εγγυημένο σ'αυτά που ανάφερα και γι'αυτό μου μπήκανε οι διαόλοι από προχτές.:p

Cpt. Haddock
07/07/2010, 08:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από VALES
...να γελάσουμε λίγο. :lol:
Άσε που θα δώσεις και λίγη ζωή στο section της Άφρικα. Θα ποστάρεις και φωτό από σέρβις που θα κάνει η γυναίκα σου ή ο ανηψιός σου... καλά θα περάσουμε, θα δεις. :D

Κάτσε να δεις μολις πανε μια βόλτα και μείνει απο ανορθωτή πανω στον Ομαλό τί έχει να ακουσει :wave2:

makis206
07/07/2010, 08:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Κάτσε να δεις μολις πανε μια βόλτα και μείνει απο ανορθωτή πανω στον Ομαλό τί έχει να ακουσει :wave2:

Θα έχω έναν καβάντζα και θα δουλέψει η ομερτά!:lol: :evil:

jimmis5
07/07/2010, 08:40
Μακη οταν πουλησεις το cbf και το κανεις ευρα κρατατα για το γαμο μην τα πετας σε Αφρικανες:lol: :wave2:

makis206
07/07/2010, 08:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από jimmis5
Μακη οταν πουλησεις το cbf και το κανεις ευρα κρατατα για το γαμο μην τα πετας σε Αφρικανες:lol: :wave2:

Διώχνωντας το CBF δεν τον γλυτώνω τον γάμο είτε το πάρω είτε όχι τελικά..:lol:

DimChios
07/07/2010, 09:15
Μακη...


:look:































ΕΙΣΑΙ ΜΛΚΑΣ!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

sniper
07/07/2010, 09:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Μακη...


:look:


ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΜΛΚΑΣ!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


:smokin:

DimChios
07/07/2010, 09:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
:smokin:


Το αλλο δεν θελω να το πω γιατι διαβαζει και ο Βαντας!

:smokin:

makis206
07/07/2010, 09:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Μακη...
:look:
ΕΙΣΑΙ ΜΛΚΑΣ!
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
:smokin:

Ε μα τι να κάνω; Ο άντρας ο σωστός έχει ΚΑΙ μεσοβδόμαδα ανάγκες...!:lol: :rotflmao:

sniper
07/07/2010, 09:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Το αλλο δεν θελω να το πω γιατι διαβαζει και ο Βαντας!

:smokin:

Δεν νομίζω... νομίζω ότι κοιμήθηκε πάνω στο πληκτρολόγιο! :lol: :lol: :lol:

sniper
07/07/2010, 09:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Ε μα τι να κάνω; Ο άντρας ο σωστός έχει ΚΑΙ μεσοβδόμαδα ανάγκες...!:lol: :rotflmao:

Τότε βρίσκει ΚΑΙ δεύτερη γκόμενα....


For more information, ask BBKOS

:smokin:

DimChios
07/07/2010, 09:24
Λοιπον αγορακι μου εγω που σ αγαπαω θα σου πω 2-3 πραγματα και να με ακουσεις!

Αρχικα το μηχανακι Γ@Μ@ΕΙ απλα και μην ακους κανενα!

2ον, ανορθωτες και αντλιες ειναι πταισματα! 50 ευρω ανορθωτης απο Τογελο και καθαρισες για παντα...σχεδον! Ατλια, ο,τι σου ειπαν παραπανω! Ασε που σε μια αναγκη παει και χωρις αυτην! ΚΑΝΕΝΑ αλλο μηχανακι δε ξερω να το κανει αυτο!
3ον, πανω απο 3Κ Ο Χ Ι ο,τι και να ναι! Αν εισαι της φασης "η κ@υλα πλΕρωνεται" ειναι αλλο πραγμα και αλλο να εισαι μ....λος! :evil:
4ον, θα σε παει παντου αρκει να εχεις κοτσια! Οσοι σου λενε δε παει χωμα ειναι κουλοι!
5ον, με βαλιτσες κτλ κτλ σε παει επισης παντου αλλα θελει συμβιβασμους!
6ον, για τις οδηγικες σου ικανοτητες, απ οσο μπορω να ξερω, θα χρειαστεις αναρτησεις αλλα πλαισιο κτλ δε θα σε προβληματισουν!
7ον, πΑνΕ δες την κι αν σε κ@υλωσει παρτην ΑΝ ομως τα βρειτε στο #3
8ον, παραδεξου οτι ανοιξες το θρεντ για την καζουρα και οχι για να σε βοηθησουμε!

:lol: :lol: :lol:

και τελος, μη το ξεχασω...

...αν τελικα την αγορασεις, καν το συντομα γιατι χρειαζομαι μηχανακι για τον Αυγουστο και ειναι ευκαιρια η "παρθενα" σου να πατησει λιγο χωματακι!

ΦΙΛΑΚΙΑ!

:beer: :beer: :beer: :wave2:

sniper
07/07/2010, 09:24
Έλα μ@λ@κα, σου βρήκα τη λύση....


Πας και πέρνεις το ΑΤ και το κάνεις ανταλλαγή με αυτό (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=101621)


:lol: :lol: :lol:

sniper
07/07/2010, 09:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Λ.... και αλλο να εισαι μ....λος! :evil:
.....


Μουρόχαυλος;

makis206
07/07/2010, 09:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Μουρόχαυλος;

Μ-αιδοιόδουλος μάλλον :lol:

DimChios
07/07/2010, 09:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Μ-αιδοιόδουλος μάλλον :lol:


δεν σχολιαζεις τπτ αλλο?

:rolleyes:

GiannisBlessed
07/07/2010, 09:56
κατι ασχετο...
για την τρομπα μπορεις οταν χαλασει να βαλεις την υποπιεσης της mikuni.
απο ebay αν ψαξεις σου ερχεται σπιτι κατω απο 30ε
και τελος για παντααα.:beer:

makis206
07/07/2010, 10:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
δεν σχολιαζεις τπτ αλλο?
:rolleyes:

Όλα τα μετράω και θα τα έχω υπόψιν μόλις πάω να το ξαναδώ Μητς.:winka:

Και εννοείται ότι ευχαριστώ όλους με όποιο τρόπο κι αν βοηθήσατε στον προβληματισμό μου!

:beer: :beer:

Cpt. Haddock
07/07/2010, 10:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Όλα τα μετράω και θα τα έχω υπόψιν μόλις πάω να το ξαναδώ Μητς.:winka:

Και εννοείται ότι ευχαριστώ όλους με όποιο τρόπο κι αν βοηθήσατε στον προβληματισμό μου!

:beer: :beer:

Κανένα προβλημα Μακι μας

Στο επόμενο μηχανάκι που θα σου γυαλίσει, ξέρεις. Καινουριο θρεντ :wave2: :beer: :beer: :beer: :wave2:

ktmakis
07/07/2010, 10:13
Τι θυμήθηκα τώρα.....
Κάποτε (Νοε 2000 αν θυμάμαι καλά) τερμάτισα ένα TR στη Βαρυμπόμπη με την Αφρικα όταν τα άλλα ήταν μόνο ΜΧ και εντουρο.
Αφού στην εκκίνηση μου λεει το παλικάρι : Ρε φίλε μαυτό θα πάς ??
Δεν έχω άλλο ρε φίλε του λέω.... :lol:
Η διαδρομή ήταν μονοπάτι βατό. Δεν είχε κάτι extreme. Απλά σε ένα σημείο που αναγκάστηκα να το γυρίσω με τα χέρια ήταν ζόρι.


μετά πήρα XR :rotflmao:

DUKASII
07/07/2010, 10:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Όλα τα μετράω και θα τα έχω υπόψιν μόλις πάω να το ξαναδώ Μητς.:winka:

Και εννοείται ότι ευχαριστώ όλους με όποιο τρόπο κι αν βοηθήσατε στον προβληματισμό μου!

:beer: :beer: ρε μαν..δε περνεις ενα μεγκα σκουτερ...ετσι κ αλλιως χωμα δικαβαλος με γυναικα..δεν..
επισης αν χρειαστει να πας σε καμια παραλια με λιγο χωμα οκ παεικ το σκουτερ.

γιατι να μπλεκεις τωρα με αφρικες που θα πρεπει να κανεις αλλαγες για να ναι λιγο καλυτερη σε τι?
στο να μεταφερει εσενα και τη γυναικα?

η θα παρεις αφρικακαι θα νιωσεις συγκινησεις οδηγωντας τη??:lol: :bawl: :rotflmao: :lol:

παρε εκει κανα τρικυκλο λεμε να μη πατας κ κατω στα φαναρια να το παιζεις μουρη και εκει να δεις η γυναικα σου με την ανεση τι καλη που θα ναι.
ολο βολτα θα θελει.

QSpec
07/07/2010, 10:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Κανένα προβλημα Μακι μας

Στο επόμενο μηχανάκι που θα σου γυαλίσει, ξέρεις. Καινουριο θρεντ :wave2: :beer: :beer: :beer: :wave2:

Λες να υιοθετήσω κι εγώ αυτήν την τακτική; :wacko:

Ον τοπικ: Κι εγώ το σκεφτόμουν το Άφρικα, πήγα οδήγησα κάνα - δύο και αποφάσισα οτι δεν μου αρέσει. Υπάρχουν βέβαια μερικά σε απίστευτες τιμές οπότε εκεί αλλάζει το πράγμα. Εγώ στην θέση σου θα πήγαινα σε κάτι ποιο σύγχρονο. Tiger πως και δεν έχεις αναφέρει;

Cpt. Haddock
07/07/2010, 10:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από QSpec
[...] Tiger πως και δεν έχεις αναφέρει;

Εχεις δει τη σέλα του συνεπιβάτη στο tiger? :evil: :D :evil:


(άσε που άνθρωπος με χονδα δε μπορεί να πάρει tiger...)

DimChios
07/07/2010, 10:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από QSpec
Λες να υιοθετήσω κι εγώ αυτήν την τακτική; :wacko:



εχω τη συνταγη οποιος θελει!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:



Αρχικά δημιουργήθηκε από QSpec


Ον τοπικ: Κι εγώ το σκεφτόμουν το Άφρικα, πήγα οδήγησα κάνα - δύο και αποφάσισα οτι δεν μου αρέσει.


καλα, εσενα σου αρεσε το Βερσυς! :bigcry: :bigcry: :bigcry: δε πιανεσαι!

QSpec
07/07/2010, 10:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
καλα, εσενα σου αρεσε το Βερσυς! :bigcry: :bigcry: :bigcry: δε πιανεσαι!

To Versys ήταν υπέροχο, ε ρε να μην έχω 4 χιλιάρικα να πάρω άλλο ένα. :(

Μάκη πάρε Versys! Όσοι είχαν ανέβει πίσω (με μια εξαίρεση) το είχαν βρει άνετο. Βέβαια το μακρύτερο δικάβαλο ήταν καμιά 50αριά χιλιόμετρα.

road spirit
07/07/2010, 10:27
Μάκη ένας φίλος στο Ηράκλειο πουλάει ένα πέγκασο. Έχουν σελάρα τα πέγκασο, ξέρεις...

δεν το κοιτάς ? (θα σε δώκει και ένα κουτί legrand, after sales service και έτς ...)

:smokin:

makis206
07/07/2010, 11:52
Mάγκες το CBF ετοιμάζεται να πάει στον νέο του ιδιοκτήτη σε λίγες μέρες, το γκαράζ μου δεν γίνεται να μείνει χωρίς Honda μέσα, από 16 χρονών το έχω μάθει έτσι..!:D

Ίσως κάνω μια εξαίρεση για το V-Strom αλλά προβλέπω να πέφτει κάποια στιγμή και να ψάχνω μηχανάκι μέσα στα χαλάσματα, σάμπως θα του χαλάσει και η μόστρα..:lol:

Sapadak
07/07/2010, 11:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Mάγκες το CBF ετοιμάζεται να πάει στον νέο του ιδιοκτήτη σε λίγες μέρες, το γκαράζ μου δεν γίνεται να μείνει χωρίς Honda μέσα, από 16 χρονών το έχω μάθει έτσι..!:D



Εχεις το παπι....

Ασε το αφρικα και ανεβα λαρσα και τσιμπα το ΤΑ :smokin:

DimChios
07/07/2010, 11:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Mάγκες το CBF ετοιμάζεται να πάει στον νέο του ιδιοκτήτη σε λίγες μέρες, το γκαράζ μου δεν γίνεται να μείνει χωρίς Honda μέσα, από 16 χρονών το έχω μάθει έτσι..!:D

Ίσως κάνω μια εξαίρεση για το V-Strom αλλά προβλέπω να πέφτει κάποια στιγμή και να ψάχνω μηχανάκι μέσα στα χαλάσματα, σάμπως θα του χαλάσει και η μόστρα..:lol:


σελιδα 5 ποστ Νο10

:sad:

TROOPER
07/07/2010, 12:11
μακη αυτοκτονα.

:wave2:

McGyver
07/07/2010, 12:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
μακη αυτοκτονα.

:wave2:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

DrBig
07/07/2010, 12:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Mάγκες το CBF ετοιμάζεται να πάει στον νέο του ιδιοκτήτη σε λίγες μέρες, το γκαράζ μου δεν γίνεται να μείνει χωρίς Honda μέσα, από 16 χρονών το έχω μάθει έτσι..!:D

Ίσως κάνω μια εξαίρεση για το V-Strom αλλά προβλέπω να πέφτει κάποια στιγμή και να ψάχνω μηχανάκι μέσα στα χαλάσματα, σάμπως θα του χαλάσει και η μόστρα..:lol:

Χτυπα ενα ΚΤΜ super enduro οσο μπορεις να τα βρεις ακομα και θα με θυμηθεις. Πανε (οταν εμφανιζονται), γυρω στα 7000-8000.

gmeles
07/07/2010, 13:23
παντως απο v-strom θα προτιμουσα την αφρικα. εκτος και αν παρεις με abs που ειναι και ο μονος λογος, ΚαΤ'εΜε, να το προτιμησεις

Cpt. Haddock
07/07/2010, 13:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
μακη αυτοκτονα.

:wave2:

να ρωτήσει πρωτα... :bigcry:

LARISEOS
07/07/2010, 14:05
maki.......μην ακους κανεναν!

:rotflmao:

λοιπον,,,,4 χιλιαρικα ειναι πολλα....και δεν αξίζει.!

παρε ματι αυτο ειναι απο γνωστό μου μηχανόβιο στην καλαμπακα......ειναι διαμάντι και πολυ προσεγμένο!

http://www.africatwin.gr/Nemesis/viewtopic.php?t=2174

εχω ταξιδεψει μαζι του ..

μονο καγκελακι θέλει....!


παντως δεν θελεις 1500....την σελα θα στειλεις την μανησια και με 100 ευρο θα εχεις tony batzio!

και ξανα λεω σε καπιους εδω μεσα ......που δεν εχουν βαρεθει να λενε κ να ξανα λενε τα ιδια....

ΕΝΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΠΟΥ ΣΤΑ 50 000 ΧΛΜ ΣΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΕΝΑΝ ΑΝΟΡΘΩΤΉ ΚΑΙ ΜΙΑ ΤΡΟΜΠΑ ΕΙΝΑΙ ΕΥΧΗ!

μην το φοβασαι....αυτο! και μην ακους τους λαϊκούς !
:rotflmao: :rotflmao:


υγ ...το μηχανακι στην φώτο 8α το παρης 3000 !

LARISEOS
07/07/2010, 14:07
και ειναι κ πιο ωραίο απο το καινούριο 2003 που κοιτάς!!