PDA

View Full Version : κληση δημοτικης αστυνομιας



power hornet
08/07/2010, 03:42
καλημερα παιδια.να κανω μια ερωτηση?οι κλησεις απο την δημοτικη αστυνομια πιανοντε?πηγα εχθες με κατι φιλους στην βουλιαγμενης κλασικα για βαφλα στο βαφλα house,εκει εχουν παρκινιγκ για μηχανακια αλα ηταν πιασμενες ολες οι θεσεις, εψαχνα απο απο εκει τιποτα και αναγκαστικα να την παρκαρω στο πεζοδρομιο, εοταν γυρισα για να φυγω ειδα μια ωραιοτατη κληση των 40ευρω!ξερω αμα πας σε 10 ημερες ειναι τα μισα,αλα θα ηθελα να μαθω αλα σιγουρα μηπως της δημοτικης αστυνομιας ειναι ακυρες οι κλησεις.

παντος μια παρατηρηση εκει συνεχεια γραφουν τους εχει βαλει ο καραγκιοζης ο δημαρχος της βουλιαγμενης καθε και λιγο να κανουν περιπολιες,το ξερω οτι γραφουν αλα δυστηχως δεν μπορουσα να βρω που να παρκαρω την μηχανη.

Cpt. Haddock
08/07/2010, 03:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από power hornet
καλημερα παιδια.να κανω μια ερωτηση?οι κλησεις απο την δημοτικη αστυνομια πιανοντε?[...]αλα θα ηθελα να μαθω αλα σιγουρα μηπως της δημοτικης αστυνομιας ειναι ακυρες οι κλησεις.[...]

γιατι να είναι άκυρες;

:confused:

Ρε σεις, τι ρωτάτε; :rotflmao:

Shaolin Monk
08/07/2010, 03:56
Σε αυτην τη χωρα μονο οταν ειναι να παρεις λ7 ειναι ακυρο. Οταν ειναι να πληρωσεις, τοτε ειναι σιγουρο...:mad:

power hornet
08/07/2010, 03:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
γιατι να είναι άκυρες;

:confused:

Ρε σεις, τι ρωτάτε; :rotflmao: ρωταμε γιατι δεν ξερουμε απλα τα πραγματα

Cpt. Haddock
08/07/2010, 03:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από power hornet
ρωταμε γιατι δεν ξερουμε απλα τα πραγματα

Τι δεν ξέρεις; :confused: Κληση ειναι. Κανονική. Το αν θα ρισκάρεις να την πληρώσεις ειναι δικό σου θέμα, παντως εμένα μου έχει έρθει ειδοποίηση στο σπιτι για τετοια κληση.

:wave2:

nickald
08/07/2010, 03:59
Πολλα εχουν ακουστει για αυτες τις κλησεις


Αλλα για 20ε θα το ρισκαρεις?

georgis4
08/07/2010, 04:04
Πληρωσε το αγαπητε.....
Πλεον δεν ειναι οπως στις αρχες που μπορουσες να πας να κανεις ενα παράπονο στο δημαρχειο (πχ δεν εχω λεφτα) και στην εσβηναν.
:wave2:

power hornet
08/07/2010, 04:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Τι δεν ξέρεις; :confused: Κληση ειναι. Κανονική. Το αν θα ρισκάρεις να την πληρώσεις ειναι δικό σου θέμα, παντως εμένα μου έχει έρθει ειδοποίηση στο σπιτι για τετοια κληση.

:wave2: μωρε κληση ειναι το ξερω,αλα επειδη εχουν ακουστει πολλα οσο αφορα τις κλησεις απο δημοτικη αστυνομια οτι δεν πιανοντε και τετοια γιαυτο ανοιξα το ποστ,για να ρωτησω.
στον φιλο πιο κατω οχι δεν το ρισκαρω για 20 ευρω αλα δεν γουσταρω και το νταβαντζιλικη,επειδη εχει παιξει σκηνικο να εχω τσακωθει με τον δημαρχο της βουλιαγμενης,να εχει σκασει με το μερσεντικο το καμπριο την slk και με ενα υφακι να λεει παρτε τα μηχανακια σας απο εδω θα φωναξω την δημοτικη αστυνομια να σας γραψει,και επειδη δεν τα παω καλα με την εξουσια δεν μου αρεσει αυτο.

τεσπα εγω ηξερα οπως γραφω πιο πανω οτι γραφουν αλα οποιος εχει παει απο εκει ξερει οτι δεν υπαρχει χωρος να βαλεις καπου την μηχανη αμα εχουν πιαστει ολες οι θεσεις.

Gandalf dr685sm
08/07/2010, 04:08
40€ ;;;;;... είσαι σίγουρος;

Διότι οι κλήσεις για παρκάρισμα είναι εναρμονισμένες στην τιμή του προστίμου , όπως αυτές που θα έδινε η τροχαία... κάπου 80€ αν θυμάμαι καλά. Ανεξάρτητα αν είναι άσπρη(τροχαία) ή κόκκινη (Δ.Αστυνομία).

Το ποσό μετακομίζει στην Εφορία και σου έρχεται ή διπλό ή τριπλό αν θυμάμαι καλά στην δήλωση σου κάποια στιγμή, αν δεν το πληρώσεις.

Gandalf

power hornet
08/07/2010, 04:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
40€ ;;;;;... είσαι σίγουρος;

Διότι οι κλήσεις για παρκάρισμα είναι εναρμονισμένες στην τιμή του προστίμου , όπως αυτές που θα έδινε η τροχαία... κάπου 80€ αν θυμάμαι καλά. Ανεξάρτητα αν είναι άσπρη(τροχαία) ή κόκκινη (Δ.Αστυνομία).

Το ποσό μετακομίζει στην Εφορία και σου έρχεται ή διπλό ή τριπλό αν θυμάμαι καλά στην δήλωση σου κάποια στιγμή, αν δεν το πληρώσεις.

Gandalf ναι ναι 40ευρω την εχω μπροστα μου 40ευρω λεει.οχι και 80ευρω καρδιακο θα παθω αμα ηταν 80ευρω:lol:

Nostra
08/07/2010, 04:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
40€ ;;;;;... είσαι σίγουρος;

Διότι οι κλήσεις για παρκάρισμα είναι εναρμονισμένες στην τιμή του προστίμου , όπως αυτές που θα έδινε η τροχαία... κάπου 80€ αν θυμάμαι καλά. Ανεξάρτητα αν είναι άσπρη(τροχαία) ή κόκκινη (Δ.Αστυνομία).


του Δ. Αθηναιων ειναι άσπρη πάντως και στην περιοχη εκατερωθεν της μιχαλακοπουλου οταν παρκαρεις σε θεση ελεγχομενης (αρ.4 παρ.9, Ρ69) χωρίς κουπονι το προστιμο ειναι 20...

προφανως η σταθμευση επανω σε πεζοδρομιο για τον δημο βουλιαγμενης ειναι 40 γιουρια...

:wave2:

fournas
08/07/2010, 04:54
40ε ηταν και σε μενα ,στην πατησιων....:sad:

power hornet
08/07/2010, 06:51
και που πας και την πληρωνεις?σε οποιασδηποτε τραπεζα?γιατι πρωτη φορα τρωω κληση,πισω στο χαρτι δεν λεει για ποια τραπεζα

devil's animal
08/07/2010, 06:54
νομιμοτατη ειναι.
την πληρωνεις μεσα σε 10 μερουλες και εισαι οκ.
:wave2:

georgis4
08/07/2010, 06:58
ΕΛΤΑ φιλος...πλεον εκει πας και την πλερωνεις....:)

power hornet
08/07/2010, 07:07
ομως αμα πας να την πληρωσεις πριν απο τις δεκα ημερες τα μισα λεφτα δεν ειναι?δηλαδη απο 40ευρω ειναι 20 ισχυει αυτο?

Εχετλαίος
08/07/2010, 07:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από power hornet
ομως αμα πας να την πληρωσεις πριν απο τις δεκα ημερες τα μισα λεφτα δεν ειναι?δηλαδη απο 40ευρω ειναι 20 ισχυει αυτο?

Τροχαίας ναι, δημοτικής όχι!
Από την άλλη πάλι, στην κλήση της δημοτικής μπορείς να κάνεις ένσταση και όταν με το καλό εκδικαστεί και έχεις δίκιο, θα πλερώσεις κάτι ολιγότερο.
Παθών.
:wave2:

power hornet
08/07/2010, 07:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
Τροχαίας ναι, δημοτικής όχι!
Από την άλλη πάλι, στην κλήση της δημοτικής μπορείς να κάνεις ένσταση και όταν με το καλό εκδικαστεί και έχεις δίκιο, θα πλερώσεις κάτι ολιγότερο.
Παθών.
:wave2: πλακα κανεις?πω ξενερωσα τωρα 40ευρω?γαμωτο χρυση την πληρωσα την βαφλα ε ρε φουστη μου,οποτε πληρωμη μονο στα ελτα?

camen
08/07/2010, 09:05
Εγω που ειχα φαει κληση στην Πατρα 20Ε για παρκαρισμα της μηχανης και την πληρωσα μεσα σε 10 μερες πληρωσα τα μισα ...10Ε δηλαδη...:winka:

Δεν ξερω εκει στην Αθηνα που τις πληρωνεται αλλα Πατρα επρεπε να παω σε ειδικο γραφειο του Δημου που ειναι για τετοιες κλησεις...



:beer: :wave2:

power hornet
08/07/2010, 11:33
τελικα τα μισα ειναι ετσι γραφει πισω εντος 10 ημερων ειναι το ημισι παλι καλα

2stroker
12/07/2010, 14:44
εγω ειχα φαει μια απο δημοτικη αστυνομια για παρανομο παρκαρισμα τον απριλη του 2009.δεν την πληρωσα και ηρθε ειδοποιηση το δεκεμβρη του 2009.μεχρι τωρα δεν την εχω πληρωσει και δεν εχει ερθει αλλη ειδοποιηση.να παει να μαμηθει ο δημος δεν πλερωνω φραγκο!

Εχετλαίος
12/07/2010, 16:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από 2stroker
εγω ειχα φαει μια απο δημοτικη αστυνομια για παρανομο παρκαρισμα τον απριλη του 2009.

Eίχες όντως παρκάρει παράνομα;

2stroker
15/07/2010, 07:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
Eίχες όντως παρκάρει παράνομα;


παρκαρα σε χωρο ελεγχομενης σταθμευσης εκει που βγαζεις εισητηριο.εγω δεν εβγαλα μιας και αυτο ισχυει μεχρι τις 9 το βραδυ και εγω παρκαρα 8.40 και λεω του πουστη 20 λεπτα ειναι.και ομως ετυχε να περασουν οι δημομπατσοι και με γραψανε.

gong
01/08/2010, 16:28
Μου έτυχε πριν λίγες μέρες ακριβώς η ίδια περίπτωση με τον power hornet, στο ίδιο σημείο! Το έχουν κάνει σύστημα.
Και το χειρότερο είναι ότι πληρώνεται μόνο στο δημαρχείο της Βουλιαγμένης και μάλιστα πρωινές ώρες!
Δηλαδή πρέπει να χάσω κι ένα μεροκάματο για να πάω να τους τα σκάσω!
Δεν το βλέπω να την πληρώνω, έχω ακούσει άλλωστε οτι αν αγνοήσεις τις ειδοποιήσεις που στέλνουνε κάποια στιγμή τα παρατάνε και ούτε στην εφορία έρχεται ποτέ.
Εσύ power hornet τι έκανες, την πλήρωσες;

broum
01/08/2010, 19:09
στο παρελθον ειχα μαζεψει κι εγω καμποσες απο δαυτες και τις πεταξα.μου ηρθαν ολες δικαστικως 2 χρονια μετα.

ego_o_idios
01/08/2010, 19:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από power hornet
καλημερα παιδια.να κανω μια ερωτηση?οι κλησεις απο την δημοτικη αστυνομια πιανοντε?πηγα εχθες με κατι φιλους στην βουλιαγμενης κλασικα για βαφλα στο βαφλα house,εκει εχουν παρκινιγκ για μηχανακια αλα ηταν πιασμενες ολες οι θεσεις, εψαχνα απο απο εκει τιποτα και αναγκαστικα να την παρκαρω στο πεζοδρομιο, εοταν γυρισα για να φυγω ειδα μια ωραιοτατη κληση των 40ευρω!ξερω αμα πας σε 10 ημερες ειναι τα μισα,αλα θα ηθελα να μαθω αλα σιγουρα μηπως της δημοτικης αστυνομιας ειναι ακυρες οι κλησεις.

παντος μια παρατηρηση εκει συνεχεια γραφουν τους εχει βαλει ο καραγκιοζης ο δημαρχος της βουλιαγμενης καθε και λιγο να κανουν περιπολιες,το ξερω οτι γραφουν αλα δυστηχως δεν μπορουσα να βρω που να παρκαρω την μηχανη.

sto pezodromio ipes?

opos to leei ke i leksi
apotelite apo dio silaves me dio enies
pezos ke dromio diladi mikros dromos
ke os ine fisiko ine dikeomatikos xoros gia na kinounte oi pezoi
pezos den simeni potapos..
simeni an8ropos ka8e kastas filou ke nootropias opou dikeoute na xrisimopioi ta kato akra tou gia na kinite gnosta os podia

ke den ine xoros gia na afinis esi tin ditroxi periousia sou

ke o dimarxos vouliagmenis ine ke filos na ton paro ena tilefono na sou kani tin klisi 80 euro
giati enoxli8ikes kiolas ke tin amfisvitis

ke den se niazi to gegonos oti mpori na parempodises an8ropous na kinounte me asfalia anapirous pedakia ilikiomenous

ke anti emis i dioi na vazoume xeri se aftous pou kanoun teties malakies anarotiomaste an mas perni na to peksoume iper ano ke na grapsoume sta p@p@ria mas tin klisi

kseris kati grafti sta p@p@ria sou kanenan asinidito den ton dior8oni mia klisi

ke aftos o asiniditos as ine i aformi na mas lene olous malakes

ti elines imaste.....:rotflmao:

gong
01/08/2010, 22:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από broum
στο παρελθον ειχα μαζεψει κι εγω καμποσες απο δαυτες και τις πεταξα.μου ηρθαν ολες δικαστικως 2 χρονια μετα.
Ευχαριστώ για την απάντηση. Όταν λες δικαστικώς τι εννοείς; Σου ήρθε χωρίς άλλη προειδοποίηση κλήτευση να παραστείς σε δίκη;




Αρχικά δημιουργήθηκε από ego_o_idios

...
opos to leei ke i leksi
apotelite apo dio silaves me dio enies
pezos ke dromio diladi mikros dromos
.....
ke o dimarxos vouliagmenis ine ke filos na ton paro ena tilefono na sou kani tin klisi 80 euro
giati enoxli8ikes kiolas ke tin amfisvitis

Καταρχήν μπράβο, να χαίρεσαι τις παρέες σου.
Δεύτερον, ευχαριστούμε για το μάθημα Ελληνικών, ήθους και συνείδησης αλλά δεν θα πάρουμε, βλέπεις οι εξυπνάδες σου και τα greeglish μαρτυρούν το επίπεδο σου. (Παρεμπιπτόντως, δεν ήξερα ότι η λέξη πεζοδρόμιο έχει δύο συλλαβές, κάτι δεν μετράω σωστά να μας κάνεις κι ένα μάθημα τριγωνομετρίας στη συνέχεια).
Εσύ λοιπόν ευσυνείδητε πολίτη, που έφριξες με την παρανομία μας, φαντάζομαι τις κλήσεις σου τις πληρώνεις και δεν λες στο φίλο σου το δήμαρχο να σου τις σβήσει ε; Αλλά ξέχασα, εσύ μάλλον δεν παρανομείς ποτέ, τηρείς το γράμμα του νόμου στο ακέραιο για χάρη των συνανθρώπων σου, και πουλάς και λίγο τσαμπουκά στους μηχανόβιους ως ρομπέν των πεζών... τι συγκινητικό!

Για πες μου τώρα, αν πήγαινες στη Βουλιαγμένη και οι θέσεις στάθμευσης δικύκλων ήταν γεμάτες, που θα έβαζες τη μηχανή σου; Πουθενά υποθέτω, θα την έπαιρνες και θα έφευγες άπρακτος για να μην παρανομήσεις! Ή ίσως θα έψαχνες κάνα μισάωρο στους πηγμένους γύρω δρόμους και θα την πάρκαρες τελικά σαν αυτοκίνητο με τις ρόδες παράλληλα στο πεζοδρόμιο αφήνοντας κάποιον άλλο ταλαίπωρο να ιδρώνει ψάχνοντας που να αποθέσει τον τετράτροχο κουβά του.
Να λοιπόν η λύση, να παρκάρουμε τις μηχανές σαν αυτοκίνητα χειροτερεύοντας το ήδη τεράστιο πρόβλημα παρκαρίσματος και με κίνδυνο να βρούμε τη μηχανή μας πεταμένη κάτω από την ασχετοσύνη της δεσποινίδας με το smart ή την έπαρση του κυρίου με το suv. Ευφυέστατο, δεν το είχα σκεφτεί!
Γι' αυτό και την έβαλα σε μια ακρούλα στο έρημο πεζοδρόμιο πιστεύοντας ότι δεν θα ενοχληθεί κανείς. Όμως φαίνεται οτι 11 η ώρα τη νύχτα πλακώσανε ξαφνικά ηλικιωμένοι που σκουντουφλάγανε, τυφλοί που κουτουλάγανε, παιδιά που κλαίγανε, μια έγκυος απέβαλλε κλπ κλπ.
Τότε κάποιος γενναίος υπάλληλος που παραμόνευε κρυμμένος στους θάμνους για κάτι καθάρματα σαν και του λόγου μου, με αυτοθυσία με έγραψε τη στιγμή που αμέριμνος μασούλαγα εγκληματικά τη βάφλα μου.
Κάπως έτσι λοιπόν, ο ηρωικός υπάλληλος έφερε σε πέρας την αποστολή του, να μαζέψει 150 κλήσεις για να τις δείξει στον προϊστάμενο του να χαρεί, κι αυτός με τη σειρά του να πάρει τα συγχαρητήρια απ' τον κολλητό σου το δήμαρχο που με το κολπάκι που ανακάλυψε σύντομα θα αλλάξει την υπηρεσιακή του Mercedes με το καινούργιο μοντέλο με τα καθίσματα από δέρμα κροκοδειλοπάρδαλης που πατάς ένα κουμπί και σου γαργαλάνε τα παπάρια.
Αλλά τι λέω μωρέ, για το καλό των πεζών γίνονται αυτά, όχι για να καλυφθούν τα ελλείμματα του δήμου.

power hornet
02/08/2010, 15:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από gong
Μου έτυχε πριν λίγες μέρες ακριβώς η ίδια περίπτωση με τον power hornet, στο ίδιο σημείο! Το έχουν κάνει σύστημα.
Και το χειρότερο είναι ότι πληρώνεται μόνο στο δημαρχείο της Βουλιαγμένης και μάλιστα πρωινές ώρες!
Δηλαδή πρέπει να χάσω κι ένα μεροκάματο για να πάω να τους τα σκάσω!
Δεν το βλέπω να την πληρώνω, έχω ακούσει άλλωστε οτι αν αγνοήσεις τις ειδοποιήσεις που στέλνουνε κάποια στιγμή τα παρατάνε και ούτε στην εφορία έρχεται ποτέ.
Εσύ power hornet τι έκανες, την πλήρωσες; ναι την πληρωσα στα ελτα την επομενη ημερα το μισο πληρωςα εξαλου το γραφει απο πισω απο την κληση.
Το εχουν κανει συστημα δυστηχως,εγω δεν βρηκα χωρο να το βαλω εκει που εχουν φτιαξει χωρο για τις μηχανες και αναγκαστικα και παρκαρα πανω σε πεζοδρομιο

SVX
02/08/2010, 15:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από power hornet
γαμωτο χρυση την πληρωσα την βαφλα ε ρε φουστη μου,


:lol: :lol: ελα να σε πω εγω ποσο πληρωσα κατι μαλαματινες....!!!!!!! :rotflmao: :a33:

dennis74
02/08/2010, 15:57
οι κλησεις απο δημοτικη αστυνομια για παρκαρισμα ΔΕΝ ΠΑΝΕ ΕΦΟΡΙΑ ΠΟΤΕ

devil's animal
02/08/2010, 17:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από dennis74
οι κλησεις απο δημοτικη αστυνομια για παρκαρισμα ΔΕΝ ΠΑΝΕ ΕΦΟΡΙΑ ΠΟΤΕ


ποσα ? βαζεις σ'αυτο που λες?

ego_o_idios
02/08/2010, 18:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από gong
Ευχαριστώ για την απάντηση. Όταν λες δικαστικώς τι εννοείς; Σου ήρθε χωρίς άλλη προειδοποίηση κλήτευση να παραστείς σε δίκη;






ax ti ora 8imi8ika to pali palio kalo moto.gr
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

katarxin pao stixima oti exi tdm:lol:
gia na pigenis gia vafles ti alo 8a exis....:lol:

ke meta xestika ti efages pou evales tin saxlamara sou
ego enas super spamer ime:rotflmao:

ke fisika den ksero ke ton lakama dimarxo ke xestika pou vazi o ka8e enas to prapra tou

ke afto gia to epipedo mou arese
pao stixima oti ise olokliromenos an8ropos
akros enimeromenos diavasteros
exis diavasi sigoura filosofia
gnorizis apo texnes
ise toulaxiston se epipedo ekpresionismou
gnorizis ke apo astrofisiki
sigoura an se sinantiso 8a milisoume gia ta kouark
toulaxiston ke tin anti ili.
ke sigoura protou pioume ta tsai keilanis 8a analisoume logia tou kavafi

:rotflmao: :rotflmao:

den mas xezis re epipede:lol:

me tis vlakies pou les tin ixes anagki tin klisi mou fenete:lol:

gong
02/08/2010, 20:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από ego_o_idios

ego enas super spamer ime:rotflmao:
Ένας super βλάκας είσαι

Gandalf dr685sm
03/08/2010, 05:04
Λοιπόν συνοπτικά...

1) Οι κλήσεις Δημοτικής αστυνομίας δεν πάνε δικαστικώς. Αντίθετα μια χαρά πάνε στην εφορία και τις πληρώνουμε όλοι διπλά και τρίδιπλα απο το αρχικό ποσό.

2) Οι κλήσεις της Δημοτικής αστυνομίας που δεν αφορούν παρκόμετρα (άρα είναι για ιδιωτικές εταιρίες το φέσι που μας βάζουν) είναι αντισυνταγματικές και αν κάνετε ένσταση δεν μπορούν να σας κάνουν να τις πληρώσετε. Το θέμα αυτό έχει λήξει απο το 1997 με απόφαση του Αρείου Πάγου.

3) Αντίθετα για πεζοδρόμια , πινακίδες στάσης/στάθμευσης κτλ.. μια χαρά ισχύουν και ισχύει μάλιστα και το σε 10 μέρες πληρωμή -50% όπως και σε αυτές τις Τροχαίας.

Τώρα όσον αφορά αυθαιρεσίες απο Δημάρχους και δεν συμμαζεύεται... είναι αλλουνού παπά ευαγγέλιο και δεν μπαίνω σε αυτή την συζήτηση.:D

Gandalf

ego_o_idios
03/08/2010, 08:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από gong


apo ton tropo pou grafis ise tipos TDM paradeksouto...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ego_o_idios
03/08/2010, 08:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
είναι αλλουνού παπά ευαγγέλιο και δεν μπαίνω σε αυτή την συζήτηση.:D

Gandalf

na mpo ego:wacko:
e?:wacko:
e?:wacko:
na mpo?:smokin:
:rotflmao: :rotflmao:

ego_o_idios
03/08/2010, 08:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από gong


oxi pite oli na psifisoume

pios ine super vlakas
ego:mad:

i to palikari pou plirose mia vafla 50 euro?
:a46: :a54:

imitrelos
03/08/2010, 09:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από ego_o_idios
oxi pite oli na psifisoume

pios ine super vlakas
ego:mad:

i to palikari pou plirose mia vafla 50 euro?
:a46: :a54:

εσύ.......:smokin:

dennis74
03/08/2010, 13:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
ποσα ? βαζεις σ'αυτο που λες?

εχω 2 κλησεις απο παρκαρισμα στη θεσσαλονικη η μια ειναι απο το 1999 και η αλλη απο το 2001.
κατα καιρους εχουν ερθει κατι χαρτια απο τον δημο οτι αν δεν πληρωσω θα προβουνε σε αλλες ενεργειες.ουτε εφορια πηγανε ουτε με ενοχλησε ποτε κανεις.αν ηταν να πανε γιατι δεν πηγαν τοσα χρονια?εχουν περασει σχεδον 10 χρονια

ego_o_idios
03/08/2010, 16:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από imitrelos
εσύ.......:smokin:

proigoume kata ena psifo yeaaaaaaaaaaaa baby:rotflmao:

liakaros
03/08/2010, 17:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από dennis74
κατα καιρους εχουν ερθει κατι χαρτια απο τον δημο...

Εμενα μου εχουν στειλει χαρτι οτι χρωσταω κλησεις γυρω στα 150,00? απο ενα οχημα το οποιο δεν μου ανηκε ποτε...

Οτι ναι...στελνουν και αμα πιασει επιασε...

gmitsiakis
03/08/2010, 17:51
ρωτωντας ενα φιλο μου δικηγορο για τις κλησεις αυτες κατι μου ειχε πει που δεν θυμαμαι σχετικα με το αν οι δημοι καταθετουν στην εφορια δικαιολογητικα εισερχομενων και γενικα αν κανουν δηλωση.

μπορει και να λεω βλακεια αλλα κατι τετοιο μου ειχε πει και σε καποιους δημους δεν παει στην εφορια η κληση για αυτο το λογο. εγω εχω κληση απο τροχαια για σταθμευση η οποια παει στον δημο απο το 2006 και εκτος απο ενα σημειωμα δεν ξαναειχα ποτε ειδοποιηση. μιλαω για τον Δημο Καρδιτσας αλλα το φερνω σαν παραδειγμα!

broum
05/08/2010, 20:01
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από gong
[B]Ευχαριστώ για την απάντηση. Όταν λες δικαστικώς τι εννοείς; Σου ήρθε χωρίς άλλη προειδοποίηση κλήτευση να παραστείς σε δίκη;


Ναι.

Χωρίς να είμαι σίγουρος νομίζω ότι και κλήτευση για δικαστήριο να σου 'ρθει μπορείς να πας στα γραφεία τους πριν τη δικάσιμο ημερομηνία, να πληρώσεις το πρόστιμο (στο πολλαπλάσιο εννοείται) και να καθαρίσεις.

DimChios
30/08/2010, 08:26
....και ερωτω κι εγω...

Παω να παρω το αμαξι, που ηταν παρκαρισμένο σε χωρο ΜΟΝΟ για τους κατοικους της περιοχης, και...Ω, ΤΙ ΠΕΡΙΕΡΓΟ... Δεν βρηκα την κληση που μου εκοψαν γιατι την πηρε ενα γυφτακι* να παιξει...αρα ΔΕΝ ΒΡΗΚΑ ποτε κληση απο την Δημοτική Αστυνομια!

Τι γινεται? Αφου δεν την βρηκα και ως εκ τουτου αγνωω την υπαρξη της, εγω φταιω???

:alien:









*τυχαιο το παραδειγμα! :lol:

Akatanomastos
30/08/2010, 08:38
εγω εφαγα μια κληση δημοτικης αστυνομιας σε νησακι, για παρκαρισμα

και ειναι 80 ευρω..και σε 10 μερες 40..


τωρα αν ειναι "κανονικες ή οχι" οι κλησεις θα το μαθω σε μερικους μηνες
:bawl: :bigcry: :bawl:

devil's animal
30/08/2010, 08:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
....και ερωτω κι εγω...

Παω να παρω το αμαξι, που ηταν παρκαρισμένο σε χωρο ΜΟΝΟ για τους κατοικους της περιοχης, και...Ω, ΤΙ ΠΕΡΙΕΡΓΟ... Δεν βρηκα την κληση που μου εκοψαν γιατι την πηρε ενα γυφτακι* να παιξει...αρα ΔΕΝ ΒΡΗΚΑ ποτε κληση απο την Δημοτική Αστυνομια!

Τι γινεται? Αφου δεν την βρηκα και ως εκ τουτου αγνωω την υπαρξη της, εγω φταιω???

:alien:









*τυχαιο το παραδειγμα! :lol:


οτι συμβαινει με τις κλησεις της τροχαιας ή της αστυνομιας.

DimChios
30/08/2010, 08:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
οτι συμβαινει με τις κλησεις της τροχαιας ή της αστυνομιας.


ΔΛΔ? :confused:








την πληρωνει το γυφτακι? :look:











:bawl: :rotflmao: :bigcry:

devil's animal
30/08/2010, 08:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
ΔΛΔ? :confused:

την πληρωνει το γυφτακι? :look:

:bawl: :rotflmao: :bigcry:


ναι αυτο συνεβαινε πολυ παλια στο Τεξας....
:rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :bigcry:



αν θελει ο Δημος την παει στην εφορια και μετα την πληρωνεις ΣΙΓΟΥΡΑ.

αυτο γινεται και με τις αλλες κλησεις.
δεν τις πανε οι μπατσοι στην εφορια.


επειδη ως γνωστον ΟΛΕΣ οι κλησεις που κοβονται πανε στα ταμεια του Δημου που σε επιασαν, αυτοι θα χασουν εσοδα. οποτε αν θελουν να τις πανε εφορια, τις πανε.
:evil: :evil:

Λεωνίδας
30/08/2010, 08:54
κουφάλα ΝτιμΧίε ενίσχυσε το Δήμο Χανίων ρε :lol: :lol:

DimChios
30/08/2010, 09:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
κουφάλα ΝτιμΧίε ενίσχυσε το Δήμο Χανίων ρε :lol: :lol:


στην Ορεστιαδα με εγραψαν ρε!

:wacko:























:mad: :evil:

Λεωνίδας
30/08/2010, 10:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
στην Ορεστιαδα με εγραψαν ρε!

:wacko:

:mad: :evil: κοιτάτε ρε κάτι τσαμπατζήδες :mad: :mad:

εμ βέβαια πώς να μη χρωστάμε μετά
http://www.enet.gr./?i=news.el.article&id=197835

DimChios
30/08/2010, 10:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
κοιτάτε ρε κάτι τσαμπατζήδες :mad: :mad:

εμ βέβαια πώς να μη χρωστάμε μετά
http://www.enet.gr./?i=news.el.article&id=197835


:a023: :a023: :a023: :a023: