PDA

View Full Version : Βενζιναδικο σε Αθηνων Θεσνικής (παπι version)



alres
08/07/2010, 07:21
Ο προορισμός είναι ο Αγ. Κωνσταντίνος και επειδή ο παπιος βγάζει καμια 120 χλμ με 1 τεποζιτο ερωτώ αν στην ΕΟ ΑΘηνων Θεσνικης θα βρω συχνά βενζιναδικα ή εξόδους για χωριά για να γεμίσω ή είναι κλειστός δρόμος εντελώς;

Το all around μηχανακι μου δεν έχει ένα 12αρι τεποζιτο να το ευχαριστιέμαι :smokin:

Δεν ξέρω σε ποια κατηγορία πήγαινε οπότε το έβαλα εδώ

sprint
08/07/2010, 08:34
Εχει ένα 5 χλμ περίπου μετά τα δεύτερα διόδια, μία BP στο 90, κ δύο η τρία στην ρέστη διαδρομή....

OldMan
08/07/2010, 09:03
Στις Σποράδες θα βρεις βενζίνη ..??? :winka:

alres
08/07/2010, 09:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Στις Σποράδες θα βρεις βενζίνη ..??? :winka:

λέγε τέτοια...:cry:
δηλαδή να πάρω κανένα 5λιτρο μαζί μου να χω να πορεύομαι;;; Δεν έχει βενζινάδικα;

Χάθηκε στα παπιά να βάζουν κανένα μεγαλύτερο τεπόζιτο ρε π*^στη μου; :look:

DUKASII
08/07/2010, 09:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από alres
λέγε τέτοια...:cry:
δηλαδή να πάρω κανένα 5λιτρο μαζί μου να χω να πορεύομαι;;; Δεν έχει βενζινάδικα;

Χάθηκε στα παπιά να βάζουν κανένα μεγαλύτερο τεπόζιτο ρε π*^στη μου; :look:
παρε μωρε ενα πενταλιτρο μαζι αχρειαστο να ναι...στη τελικη πεφτεις σε καμια πορεία απεργια και το πουλας +1ε το λιτρο για κατασκευη μολοτοφ..ξερεις τι ζητηση θα χεις?

transalpblack
08/07/2010, 09:52
Κοίταξε να δεις, οτι θα βρεις βενζινάδικο, θα βρεις!
Για παράδειγμα:
Ξεκινάς φουλαρισμένος από Αθήνα.
Φουλάρεις ξανά στο Σείριο. Άρα γλιτώνεις κάνα 40άρι χιλιόμετρα και είσαι ξανά φουλαρισμένος.
Ξαναφουλάρεις στο 90, γλιτώνεις άλλα 50 και είσαι ξανά φουλαρισμένος.
Έ, σε άλλα 60-70 έχεις φτάσει στον Άγιο Κωνσταντίνο (μεγάλη η χάρη του συνονόματου) και έχεις κάψει σχεδόν τα 6/10 του ντεπόζιτού σου και φουλάρεις πάλι εκεί.
Άσε που έχει και μετά τα διόδια της Τραγάνας αλλά και πιο πριν, στην έξοδο της Λάρυμνας, αλλά δεν σου χρειάζονται.
Περνάς απέναντι στις Σποράδες φουλαρισμένος και είσαι μια χαρά.
ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να μην βρεις βενζίνη απέναντι. ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ.
Στον γυρισμό, υπολόγισε περίπου μία από τα ίδια και είσαι μια χαρά.
Καλές βόλτες:beer:

alres
09/07/2010, 02:45
ok
δηλαδή πάω παντού :smokin:
γιναν τα παπια μηχανες εκει που τα χες για ποδηλατα :eek:

μερσι

transalpblack
09/07/2010, 03:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από alres
ok
δηλαδή πάω παντού :smokin:
γιναν τα παπια μηχανες εκει που τα χες για ποδηλατα :eek:

μερσι

Παντού πας.
Το μόνο κακό με τα παπιά, λόγω της αυτονομίας τους, είναι πως με το που θα δεις βενζινάδικο θα πρέπει να σταματάς για φουλάρισμα.
Διαφορετικά, όπου γουστάρεις πας.
Όλα πάνε.
Τι θέμα είναι πως πάνε και σε πόσο χρόνο πάνε.
Εδώ ο άλλος είχε κάνει 36ωρο με το παπί, εσύ μέχρι τον Άγιο Κωνσταντίνο θα κολλήσεις?
Άσε που, νομίζω, πως στην εθνική η κατανάλωσή σου θα πέσει και θα έχεις μεγαλύτερη αυτονομία γιατί το μηχανάκι δεν θα τραβάει ζόρι στο άνοιξε κλείσε γκάζι αλλά μόνο θα ρολάρει.
Εγώ στη θέση σου, θα έπαιρνα ένα 5λιτρο μαζί μου και θα ξεκινούσα φουλαρισμένος έτσι για να δω μέχρι που μπορεί να φτάσει.

DUKASII
09/07/2010, 03:17
το μονο κακο με τα παπια και ταξιδι σε εθνικη κτλ..ειναι οτι πας συνεχεια τερμα γκαζι...

και δεν ειναι κ οτι καλύτερο.

εχω σταματησει στο ελ.βενιζελος απο καισαριανη και εχω παρει αεροπλανο κ εφυγα..και στο γυρνα βρηκα απο κατω απο το παπι..ολο το λαδι ..

alres
09/07/2010, 04:06
χμμμ
έχω κάνει 500 χλμ αλλά ήξερα τη διαδρομή και δεν είχα θέμα με γεμίσματα

Ας είναι καλά η υδρόψυξη (κρυπτονάρα...), σταθερά 90-100 χωρίς να ζορίζεται καθόλου και έχει και γκάζι μέχρι τα 125. Ξεκινάς πρωί (χαράματα) να μην έχεις κίνηση κλπ και είσαι βασιλιάς.

Λιιιιγο παραπάνω γκαζάκι και θα έκανε 5000χλμ το μήνα:rotflmao: (από 3000 που κάνει τώρα :smokin:

Απλά φοβάμαι να κουβαλάω βενζίνες για ενδεχόμενο πτώσης-αυτοανάφλεξης-στατικού ηλεκτρισμού-περίεργων ερωτήσεων (τι κάνετε μαζί σας το 5λιτρο κύριε...εε....να...πηγαίνω μέχρι Αλεξανδρούπολη..εε..με το παπι κύριε;;; μας δουλεύτε;ςςς...εεε..όχι ρε παιδιά...αλήθεια πηγαίνει...:hypnotize ...............) κλπ ειδικά τώρα που είναι καλοκαίρι.

Απ την άλλη δεν υπάρχει μπετονάκι ασφαλές τόσο μικρό για τέτοιες δουλειές νομίζω.


και μακρυά από νταλίκες ρε....πολύ μακρυά ρε...πολύ μακρυά λέμε...πολύ....πολύ....
:smokin:

fotisdragon
09/07/2010, 08:20
Επειδή και εγώ φοβάμαι να κουβαλάω βενζίνες μαζι και μιας και αναφέρθηκε το θέμα, θέλω να πάρω τη κοπελιά και το Κρύπτον Χ να ανεβώ απο Πάτρα Αθήνα, λέτε να έχω και εγώ θέμα αυτονομίας; Το συγκεκριμένο παπί καλό χρυσό δε λέω, αλλά παίρνει μόνο 3,6λ.... Έλεγα να πάρω τη παλιά Εθνικήγια να'μαι και πιο χαλαρός. Δε θυμάμαι και κάθε πόσο έχει βενζινάδικα ρε γμτ.
Πάνο που είσαι ρε να δώσεις τα φώτα σου; :smilea:

alres
10/07/2010, 06:29
γι αυτό το δρόμο μην πάρεις, έχει αρκετά στο δρόμο, οπου βρίσκεις γεμίζεις

να φύγεις πρωι ν αποφυγεις κίνηση, πηξιμο και νταλικες στο κομμάτι που αυτό το κατασκευαστικό θαύμα :hypnotize περιορίζεται σε 1 λωρίδα ανα κατεύθυνση και όλοι θέλουν να σε περάσουν από πάνω σε πλάτος δρόμου 4 βαριά μέτρων...

δεν θα έχεις θέμα

Η παλιά έχει στροφιλίκι αρκετό