PDA

View Full Version : Σχετικά με Address 125



project.breeze
09/07/2010, 08:45
Αγόρασα χτες ένα ολοκαίνουργιο Address 125.Το θέμα είναι ότι το μηχανάκι το κέρδισε φίλος από διαγωνισμό και το είχε από πέρυσι τον Ιούλιο που το παρέλαβε από την αντιπροσωπεία κλεισμένο στο υπόγειο γκαράζ του,επειδή δεν καβαλάει μηχανάκια το παπί έχει 5km στο οδόμετρο μόλις και είναι ακόμα με τις ζελατίνες.Οι ερωτήσεις μου είναι οι εξής:

1. Το έβαλα για λίγο μπροστά χτες και πήρε κανονικά με την μανιβέλα μετά από 2-3 μανιβελιές,για μίζα ούτε λόγος γιατί προφανώς έχει εξαντληθεί η μπαταρία.Πρέπει να την πάω για φόρτιση ή να το κάνω καμμιά βόλτα μέχρι να γεμίσει;

2. Να αλλάξω τα λάδια που είχε μέσα και να βάλω καινούργια ή να αλλάξω κανονικά στα 1000km ;

3.Τα λάστιχα δεν φαίνονται ξεραμένα λόγω του ότι όπως είπα ήταν σε κλειστό γκαράζ,νομίζω πως δεν θα χρειαστούνε αλλαγή.Να τα αλλάξω παρόλα αυτά;

OldMan
09/07/2010, 08:56
1. Κάντο βόλτα να γεμίσει ..

2. Άλλαξέ τα ..

3. Μην τα αλλάζεις ..

project.breeze
09/07/2010, 08:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
1. Κάντο βόλτα να γεμίσει ..

2. Άλλαξέ τα ..

3. Μην τα αλλάζεις ..



Λακωνικός και σαφής,ευχαριστώ για την γρήγορη ανταπόκριση παππού :smokin:

OldMan
09/07/2010, 09:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από project.breeze
Λακωνικός και σαφής,ευχαριστώ για την γρήγορη ανταπόκριση παππού :smokin:
Είναι που βιάζομαι να μην ζεσταθεί η ρακή, τέκνον μου..:smokin:

epp1640
09/07/2010, 09:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από project.breeze
Αγόρασα χτες ένα ολοκαίνουργιο Address 125.Το θέμα είναι ότι το μηχανάκι το κέρδισε φίλος από διαγωνισμό και το είχε από πέρυσι τον Ιούλιο που το παρέλαβε από την αντιπροσωπεία κλεισμένο στο υπόγειο γκαράζ του,επειδή δεν καβαλάει μηχανάκια το παπί έχει 5km στο οδόμετρο μόλις και είναι ακόμα με τις ζελατίνες.Οι ερωτήσεις μου είναι οι εξής:

1. Το έβαλα για λίγο μπροστά χτες και πήρε κανονικά με την μανιβέλα μετά από 2-3 μανιβελιές,για μίζα ούτε λόγος γιατί προφανώς έχει εξαντληθεί η μπαταρία.Πρέπει να την πάω για φόρτιση ή να το κάνω καμμιά βόλτα μέχρι να γεμίσει;

2. Να αλλάξω τα λάδια που είχε μέσα και να βάλω καινούργια ή να αλλάξω κανονικά στα 1000km ;

3.Τα λάστιχα δεν φαίνονται ξεραμένα λόγω του ότι όπως είπα ήταν σε κλειστό γκαράζ,νομίζω πως δεν θα χρειαστούνε αλλαγή.Να τα αλλάξω παρόλα αυτά;

Άλλαξε και τα λάστιχα.. αν και dunlop αν δεν κάνω λάθος δεν είναι ότι καλύτερο.. :beer: :wave2:

PS Καλορίζικο :winka:

Filosofos
09/07/2010, 10:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από epp1640
Άλλαξε και τα λάστιχα.. αν και dunlop αν δεν κάνω λάθος δεν είναι ότι καλύτερο.. :beer: :wave2:

PS Καλορίζικο :winka:
Αν θυμάμαι καλά μιλάμε για IRC, τώρα πάλι εγώ δε θα έριχνα χρήματα για να τα αλλάξω, πρώτος χρόνος είναι, για τα λάδια, εν ολίγεις συμφωνώ με Oldman :smokin:

project.breeze
09/07/2010, 10:13
Ευχαριστώ για τις συμβουλές και τα καλορίζικα παιδιά.Πραγματικά μου κατσε λουκούμι με 1 χιλιαρικάκι :beer:

SVX
09/07/2010, 10:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από project.breeze
Πραγματικά μου κατσε λουκούμι με 1 χιλιαρικάκι :beer:

ki ενα καφε δε κερασες.... :o


αντε καλοριζικο και βαλε καμια μπαγαζιερα για να μην ειμαστε αδικοι στις κοντρες με τους deliverάδες !!!!:bigcry: :rotflmao:




:beer: :beer: :beer:

Μικρή Λουλού
13/07/2010, 15:52
mia xara sou katse me to 1000rikakiapla vale tipota sthn akrh mias kai kourevoun to granazi hs 3hs kai den exei pleon eggyhsh..:wave2:

SVX
13/07/2010, 16:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από Μικρή Λουλού...
mia xara sou katse me to 1000rikakiapla vale tipota sthn akrh mias kai kourevoun to granazi hs 3hs kai den exei pleon eggyhsh..:wave2:

:( Αυτό δεν το ειχα σκεφτει... Απολυτα επισφαλες μιας και ο Father_breeze μαθαινει τωρα σουζα... !!!! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: