PDA

View Full Version : Η σημασία του εξοπλισμού!



MitsosNaked
12/07/2010, 17:42
Κορυφαία χιουμοριστικά βιντεάκια απο Γαλλία για την αξία του σωστού εξοπλισμού στη μηχανή!

Το σωστά δεμένο κράνος
http://www.youtube.com/watch?v=Aq2Lqcf0hrc&feature=player_embedded

Το μπουφάν και η άσφαλτος
http://www.youtube.com/watch?v=vu7eyeLFqco&feature=player_embedded

Τα γάντια και η άσφαλτος
http://www.youtube.com/watch?v=IxZJActMB3w&feature=player_embedded

Τα παπούτσια(αυτό δέν ήταν και πολύ πετυχημένο)
http://www.youtube.com/watch?v=C9BeUyJtH30&feature=player_embedded


:beer:

SVX
12/07/2010, 17:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από MitsosNaked
Κορυφαία χιουμοριστικά βιντεάκια απο Γαλλία για την αξία του σωστού εξοπλισμού στη μηχανή!

Το σωστά δεμένο κράνος
http://www.youtube.com/watch?v=Aq2Lqcf0hrc&feature=player_embedded

Το μπουφάν και η άσφαλτος
http://www.youtube.com/watch?v=vu7eyeLFqco&feature=player_embedded

Τα γάντια και η άσφαλτος
http://www.youtube.com/watch?v=IxZJActMB3w&feature=player_embedded

Τα παπούτσια(αυτό δέν ήταν και πολύ πετυχημένο)
http://www.youtube.com/watch?v=C9BeUyJtH30&feature=player_embedded



:a013: Ωμό ΚΑΙ Αληθινό ! ΟΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ

:beer:

Ichigo
12/07/2010, 18:09
Μια χαρά είναι το τελευταίο βιντεο. Απευθύνεται στη συνομοταξία των σαγιοναράδων :evil:

Pardalotzatziki
12/07/2010, 18:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
:a013: Ωμό ΚΑΙ Αληθινό ! ΟΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ

:beer:


+1000

Αντε βαλε γκομενακια με βεσπακια να το δουνε και μετα να τις πεισεις να φορανε....ρουχα...

:wave2:

DimChios
13/07/2010, 02:49
ωραιο αν και οποιος εχει μυαλο το βαζει και δουλευει!

:wave2:

PortisHead
13/07/2010, 03:08
Παρα πολυ ωραια και σε χαλαρο ύφος.
Προσωπικα θα προτεινα να ειναι σε pop-up παραθυρακι για επιλογη , σε οποιον χτυπαει την διευθυνση www.moto.gr
Θα ειναι απο τα καλυτερα καλωσορισματα και ενας οδηγος για το υφος του φόρουμ.
:wave2:

devil's animal
13/07/2010, 03:27
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

vrider
13/07/2010, 03:32
Πολυ ωραια κλιπακια και με την απαραιτητη δοση χιουμορ!:rotflmao:

Τωρα, αν καποιος βρει και κανα δυο βιντεακια που να λενε οτι ο εξοπλισμος μονον δεν αρκει αλλα θα πρεπει να συμπεριφερομαστε στο δρομο σαν ανθρωποι κι οχι σα καφροι, αυτο το thread θα ηταν ακομη πιο ολοκληρωμενο!


:beer:

XJR_Billy
13/07/2010, 04:01
Συγχαρητήρια !!!
:beer: :beer: :beer: :beer:

jimmis5
13/07/2010, 04:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ingenius
Μια χαρά είναι το τελευταίο βιντεο. Απευθύνεται στη συνομοταξία των σαγιοναράδων :evil:

Πολυ καλα ολα τα βιντεο ρεαλιστικα τα παραδειγματα οσο για αυτο με την σαγιοναρα ουτε να ηξερε οτι θα το εβλεπαν ελληνες και εβαλα την στριγκοπαντοφλα:beer: :beer: :wave2:

DAYMAN
13/07/2010, 04:39
Ετσι απλά!:beer:

binzis
13/07/2010, 05:04
:beer: :beer: :beer:

LARISEOS
13/07/2010, 05:23
πολυ κουβεντα για την παντοφλα....γηνεται....!

εγω ειμαι με την παντόφλα κ μηχανή μεσα στην λαρισα παραπολυ.....λογου ζέστης αλλα και μικρων αποστάσεων κτλ!

δεν λεω έχετε δίκαιο σε ολα αυτα....αλλα αμα συγκρίνω των εαυτο μου με τον αστακό που νομίζει οτι με δυο προστασίες οτι εγινε rossi τοτε το εχετε χαμένο!

το βασικό με την ασφάλεια ειναι πως το εχει ξεκαθαρίσει ο καθενας στο μυαλο του........εγω και με την παντοφλα σταματάω σε καθε διασταύρωση , εχω δεν εχω στοπ.....ενω βλέπω κατι αλλους απο παπακια μεχρι gsxr να τα περνανε σφαίρα.........!

ε ας χάσω κ ενα δαχτυλάκι.....το κεφάλι μου να μην σπάσω ειναι το θέμα!


ΠΑΛΙ ΤΟΝΊΖΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΑΔΙΚΟ ΑΛΛΑ ΕΝΑ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΠΟΣΟΣΤΌ ΜΙΛΑΕΙ ΕΔΩ ΓΙΑ ΑΣΦΆΛΕΙΑ ΠΕΡΙ ΠΑΝΤΟΦΛΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΤΡΕΛΑΊΝΕΤΑΙ ΣΤΗΣ ΣΟΥΖΕΣ!

jimmis5
13/07/2010, 05:37
Δυο ερωτησεις LARISEOS δεν καιγεσαι απο την θερμοκρασια του κινητηρα αλλα και την σταμπα απο το ηλιοκαψιμο και επισης πως καταφερνεςι και βαζεις ταχυτητες φιλε με την παντοφλα δεν σε ποναει το δαχτυλο?:confused:

nihristo
13/07/2010, 05:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από jimmis5
Δυο ερωτησεις LARISEOS δεν καιγεσαι απο την θερμοκρασια του κινητηρα αλλα και την σταμπα απο το ηλιοκαψιμο και επισης πως καταφερνεςι και βαζεις ταχυτητες φιλε με την παντοφλα δεν σε ποναει το δαχτυλο?:confused:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: φαίνεσαι να χεις καιρό αυτές τις απορίες! Πρόσεχε μην σε πείσει ο λαρισαίος....

KaTaNaS
13/07/2010, 05:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από LARISEOS

ε ας χάσω κ ενα δαχτυλάκι.....το κεφάλι μου να μην σπάσω ειναι το θέμα!


diko σου το δαχτυλο, δικο σου και το μαχαιρι Λαρισέε!

Άλλο τι ειναι το σωστο και άλλο τι κάνει ο καθένας μας... κι εδω μεσα που τόσοι νέοι ανθρωποι και νεοι αναβατες διαβάζουν το σωστο θα πρεπει να επαναλαμβανεται τοσες φορες που να μας γινει βιωμα και τιποτα παρακατω.

το κεφαλι το προσταυεις για να μην πεθανεις στα σιγουρα...

αφου γλιτωσες το θανατο λοιπόν να μην γλιτωσεις και τον πασης φύσης τραυματισμο;

LARISEOS
13/07/2010, 05:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από nihristo
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: φαίνεσαι να χεις καιρό αυτές τις απορίες! Πρόσεχε μην σε πείσει ο λαρισαίος....

εχεχεχεχε,,,,,,ρε σει στο αφρικα .....αλλάζω μια ταχύτητα βαζω δευτέρα και μετα αμα ξερεις καλα τα φαναρια γυρηζεις όλη την λαρισα!

οχι δεν ζεσταίνομαι....για να ζεσταθει η μηχανη θελει τουλάχιστον κανα 15 λεπτο στο κέντρο με φανάρια συνεχόμενα.....εγω σε 3-4 λεπτα ειμαι σπιτι!

MitsosNaked
13/07/2010, 05:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από LARISEOS


ε ας χάσω κ ενα δαχτυλάκι.....το κεφάλι μου να μην σπάσω ειναι το θέμα!




Σου έχει πέσει ποτέ η μηχανή στο πόδι(αστράγαλο) ;

Cpt. Haddock
13/07/2010, 06:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από LARISEOS
εγω ειμαι με την παντόφλα κ μηχανή μεσα στην λαρισα παραπολυ.....λογου ζέστης αλλα και μικρων αποστάσεων κτλ![...]

Μπράβο! :a013:

Τα νυχια να κόβετε και όλα καλα :a013:

LARISEOS
13/07/2010, 06:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
diko σου το δαχτυλο, δικο σου και το μαχαιρι Λαρισέε!

Άλλο τι ειναι το σωστο και άλλο τι κάνει ο καθένας μας... κι εδω μεσα που τόσοι νέοι ανθρωποι και νεοι αναβατες διαβάζουν το σωστο θα πρεπει να επαναλαμβανεται τοσες φορες που να μας γινει βιωμα και τιποτα παρακατω.

το κεφαλι το προσταυεις για να μην πεθανεις στα σιγουρα...

αφου γλιτωσες το θανατο λοιπόν να μην γλιτωσεις και τον πασης φύσης τραυματισμο;

σηγουρα....κ συμφωνώ απολύτως....και αν έβλεπα τον εαυτό μου να οδηγώ με την παντόφλα και να μαλακίζομαι θα φορούσα και μπότες....

τωρα περα απο της μικρο αποστασεις μεσα στην πολι που κανω καθε μερα....4-5 λεπτακια , εκτος της πολις εχω και μποτακια κτλ!

ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΤΟ ΠΙΟ ΒΑΣΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΡΟΙΤΗΜΑΣΜΕΝΟΣ ΓΙΑ ΟΛΑ.....ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΑΚΟΥΛΟΘΕΙΣ ΜΟΝΟ ΜΠΡΟΣΤΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΡΙΣΤΕΡΆ ΔΕΞΙΆ!!!! ΚΑΙ ΑΣ ΠΕΡΝΑΕΙ Κ Η ΤΖΟΥΛΙΑ!

SVX
13/07/2010, 06:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από MitsosNaked
Σου έχει πέσει ποτέ η μηχανή στο πόδι(αστράγαλο) ;


Μη μενετε στη ΣΑΓΙΟΝΑΡΑ μαγκες ! :wave2:


Ρωτηστε καποιον απο αυτους που "μαζευουν" την "ΣΙΓΟΥΡΙΑ" και την "ΑΝΕΜΕΛΙΑ" απο τον δρομο καθε μερα :rolleyes:


Το οτι οδηγεις μια Vespa 125cc για παραδειγμα ΔΕΝ σε κανει πιο Light μηχανοβιο.... η ασφαλτος θα εχει τα ιδια αποτελεσματα....




Και οσο για την ζεστη...ναι μπορει να μην ειναι οτι καλυτερο...ΑΛΛΑ , και το να βγαζουν κομματια απο τα ρουχα που ΕΧΟΥΝ γινει ΕΝΑ με την ΣΑΡΚΑ σου .... (http://www.youtube.com/watch?v=BqlvDkI-ywI) ... νομιζω οτι δεν ειναι θεμα επιλογης.... :wave2:

gcrook
13/07/2010, 06:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από LARISEOS

ε ας χάσω κ ενα δαχτυλάκι.....το κεφάλι μου να μην σπάσω ειναι το θέμα!



Οτι ναναι. :lol:
Παραφραζω την γνωστη παροιμια "Οποιος ΕΧΕΙ μυαλο ΔΕΝ εχει ποδια" :lol: :lol:

LARISEOS
13/07/2010, 06:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από MitsosNaked
Σου έχει πέσει ποτέ η μηχανή στο πόδι(αστράγαλο) ;

ΟΧΙ δεν μου εχει τύχει κ δεν θέλω,,,,μου εχει πεσει σε enduro με μποτα.....γνωρίζω της συνέπειες......επισης αμα πεσει η μηχανή και με απλο αθλητικό που φοράνε οι περισσοτερο θα εχει της ιδιες συνέπειες περα απο τα γδαρσίματα!

Cpt. Haddock
13/07/2010, 06:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από LARISEOS
[...]ΠΑΡΑΚΟΥΛΟΘΕΙΣ ΜΟΝΟ ΜΠΡΟΣΤΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΡΙΣΤΕΡΆ ΔΕΞΙΆ!!!![...]

Λαθος αυτό... :wave2:

Nostra
13/07/2010, 06:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από LARISEOS
εγω ειμαι με την παντόφλα κ μηχανή μεσα στην λαρισα παραπολυ.....λογου ζέστης αλλα και μικρων αποστάσεων κτλ!

:rolleyes:

ο αυτός-που-πιστεύεις μαζί σου συνάδελφε... :wave2:

LARISEOS
13/07/2010, 06:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Λαθος αυτό... :wave2:

capt ,,δεν εννοω να μην κοιτάς αριστερά δεξια ,,,εννοω να μην χαζεύεις αρηστερα δεξια!

λαθος μου

:beer:

gcrook
13/07/2010, 06:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από LARISEOS
capt ,,δεν εννοω να μην κοιτάς αριστερά δεξια ,,,εννοω να μην χαζεύεις αρηστερα δεξια!

λαθος μου

:beer:

Περιεργο νομιζα οτι επιτρεποταν να εισαι αφηρημενος. :lol:

MitsosNaked
13/07/2010, 06:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX


Το οτι οδηγεις μια Vespa 125cc για παραδειγμα ΔΕΝ σε κανει πιο Light μηχανοβιο.... η ασφαλτος θα εχει τα ιδια αποτελεσματα....




Spot on! Πρόσφατα μάλιστα μία φίλη μου που έκανε και φωτογραφίσεις, body painting κλπ κλπ έφαγε τα μούτρα της(κυριολεκτικά) με τη βέσπα. Ντύσιμο; Jet κρανάκι(για να δείξουμε ό,τι είμαστε κουλτούρα), και σορτσάκι, μπουστάκι και παντοφλίτσα. Αποτέλεσμα; εγκαύματα, σκισίματα και ΣΠΑΣΜΕΝΗ μύτη(το τί γκρίνια άκουσα προχτές στο τηλέφωνο του στύλ 'μπουχούου δέν είμαι όμορφη πιά και πώς θα κάνω άλλες φωτογραφίσεις δέ λέγεται
!:rolleyes: ).

Βέβαια όταν έλεγα για εξοπλισμό στη βέσπα, μπενάκης-βγενάκης.

Sabre
13/07/2010, 06:17
Με το σώβρακο και την σαγιονάρα.
Keep walking...


203519

LARISEOS
13/07/2010, 06:20
αυτο που εννοω εγω ειναι .....περα απο την ασφαλεια, το τι θα φωρεσουμε μεγάλο ρολο ειναι το πως έχουμε διαλεξει να οδηγούμε και πως να προσέχουμε....!

επειδή ολη οδηγούμε....και κρίνουμε ......δεν με χαλάει να πειτε οτι θέλετε.....εγω τα εχω καλα με τον εαυτο μου δεν μαλακίζομαι δεν κανω παπαριες και τα δαχτυλάκια μου τα θέλω...!

ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΠΩς ΔΕΝ ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΑΖΙ ΣΑΣ.....αλλα τρωτε καποια κολληματα απλα για να σχολιαζεται!

τα περισσότερα ατυχήματα γίνονται απο απροσεξία και οχι απο την παντόφλα!

Nostra
13/07/2010, 06:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από LARISEOS
τα περισσότερα ατυχήματα γίνονται απο απροσεξία και οχι απο την παντόφλα!


ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ατυχήματα γίνονται απο απροσεξία ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ και οχι απο ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΦΟΡΟΥΝ την παντόφλα ΑΛΛΑ ΑΥΤΟΙ ΧΤΥΠΑΝΕ!

:winka:

vrider
13/07/2010, 06:59
Κοριτσια να σας επαναφερω στη ταξη?

Μη χανετε το 'ζουμι' επειδη ο φιλος μας ο Λαρσαιος (ειδες φιλε μου που το γραψα και με προφορα, εφαγα το ' ι ') δροσιζεται με την παντοφλα. Σε τελευταια αναλυση δικο του ειναι το ποδι αν θελει ας το χασει! Τελος-τελος και το κεφαλι δικο του ειναι, κι αυτο αν θελει ας το σπασει.

Αν νομιζει οτι η 'αμυντικη' ( το αντιθετο δηλαδη της επιθετικης - για να καταλαβαινομαστε) και προσεκτικη οδηγηση αρκει απο μονη της για να γυριζει καθε μερα σπιτι του ασφαλης , ας το κανει ετσι. Δεν ενοχλει κανεναν.

Βεβαια το ιδιο ισχυει και για το ακριβως αντιθετο. Αν δηλ ντυθεις σας 'αστακος' κι αρχισεις τις σφηνες τα διπλο-τριπλο προερασματα και τις λοιπες μαγκιες που βλεπουμε καθημερινα, μπορει τελικα εσυ να μη παθεις πολλα σε ενδεχομενο ατυχημα αλλα θα παρεις στο λαιμο αλλους που δε φταινε.

Κι επειδη ξεφυγα μαλλον κι εγω, το 'ζουμι' ειναι οτι οσο περισσοτερος εξοπλισμος τοσο το καλυτερο.
Με το κρανος απαραιτητο.Τα υπολοιπα οποιος θελει .

KaTaNaS
13/07/2010, 07:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από LARISEOS


τα περισσότερα ατυχήματα γίνονται απο απροσεξία και οχι απο την παντόφλα!

τα περισσοτερα ατυχηματα γινονται απο απροσεξία άλλων...

η παντοφλα δεν προκαλεί ατυχηματα (συνηθως) , δεν σωνει ομως σε περιπτωση ατυχηματος...

Cpt. Haddock
13/07/2010, 07:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από vrider
[...] Σε τελευταια αναλυση δικο του ειναι το ποδι αν θελει ας το χασει! Τελος-τελος και το κεφαλι δικο του ειναι, κι αυτο αν θελει ας το σπασει.[...]

Δεν ειναι έτσι...

Δε ζεί μονος του, ουτε θα κρυφτεί στη σπηλιά να γλυψει τις πληγές του. Σε νοσοκομείο θα μπει και θα τον πληρώνουμε οι υπόλοιποι. Ασε που θα πιάνει και θέση που θα χρειαζόταν ενδεχομένως για κάποιον που χτύπησε χωρις να φταίει.

:winka:

tyxeros
13/07/2010, 07:28
Μα το θεμα δεν ειναι τοσο τη θα παθει το ποδι του αμα πεσει με την σαγιοναρα η με την μποτα.
Το θεμα ειναι οτι εκτεθειμενος σε εξωτερικους παραγοντες που μπορουν παρα πολλη ευκολα να του αποσπασουν την προσοχη και να προκληθει ατυχημα , απο ενα πετραδακι που μπορει να του εκτοξευσει ενα διερχομενο αμαξι , μεχρι καποιο εντομο που την ειδε καμικαζι και παει να φαει πανω στα δακτυλακια του ....

LARISEOS
13/07/2010, 07:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
τα περισσοτερα ατυχηματα γινονται απο απροσεξία άλλων...

η παντοφλα δεν προκαλεί ατυχηματα (συνηθως) , δεν σωνει ομως σε περιπτωση ατυχηματος...

εχω καταλάβει την διαφορά απο τα προστατευτικά απο την στιγμη που ξεκίνησα το enduro...!

απλα μου ειναι δυσκολο...να φορέσω απο το σπιτι στην δουλεια μου παπουτσια για 3-4 λεπτα δρομο.....το κακο ειναι οτι το κάνω καθημερινότητα με αποτελεσμα σηγουρα καποια στιγμη κατι θα γίνει!


κανονίστε να με εχετε φαει και φαω κανα σαβουρι σημερα!!!!

KaTaNaS
13/07/2010, 07:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από LARISEOS


κανονίστε να με εχετε φαει και φαω κανα σαβουρι σημερα!!!!


και ειναι και κωλομέρα (ημερολογιακά)

φτου φτου φτου

παπουτσακια κι ενα ζευγαρι σανδαλια ή σαγιοναροτσοκαρίνια σε ενα συρταρι του γραφειου και εισαι κομπλε

Cpt. Haddock
13/07/2010, 07:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από LARISEOS
[...]...να φορέσω απο το σπιτι στην δουλεια μου παπουτσια για 3-4 λεπτα δρομο.....[...]


αυτες οι γ@μημένες ανατολίτικες καταβολές :rotflmao:

Aggelos_SV
13/07/2010, 07:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Δεν ειναι έτσι...

Δε ζεί μονος του, ουτε θα κρυφτεί στη σπηλιά να γλυψει τις πληγές του. Σε νοσοκομείο θα μπει και θα τον πληρώνουμε οι υπόλοιποι. Ασε που θα πιάνει και θέση που θα χρειαζόταν ενδεχομένως για κάποιον που χτύπησε χωρις να φταίει.

:winka:

Άσε που πολύ πιθανό στο νοσοκομείο που θα πάει να έχει επίσχεση εργασίας λόγω μη καταβολής δεδουλευμένων και λοιπών δυσλειτουργιών..

Προσέχουμε για να έχουμε...όλα τ'άλλα είναι να 'χαμε να λέγαμε

vrider
13/07/2010, 08:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Δεν ειναι έτσι...

Δε ζεί μονος του, ουτε θα κρυφτεί στη σπηλιά να γλυψει τις πληγές του. Σε νοσοκομείο θα μπει και θα τον πληρώνουμε οι υπόλοιποι. Ασε που θα πιάνει και θέση που θα χρειαζόταν ενδεχομένως για κάποιον που χτύπησε χωρις να φταίει.

:winka:


Κοιτα , και το καπνισμα αποδεδειγμενα προκαλει καρκινο, αλλα καπνιζουμε σα π@υστηδες !
Και βεβαια ολοι μας πληρωνουμε για τα νοσοκομεια των καπνιστων!

Τελος παντων η προσωπικη μου παντα αποψη και χωρις να θελω να παρω κανενα στο λαιμο μου, ειναι οτι το ΠΩΣ οδηγουμε ειναι πιο σημαντικο απο το ΤΙ φοραμε. Με απαραιτητη προυποθεση το κρανος ε!


:beer:

Aggelos_SV
13/07/2010, 08:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από vrider

Τελος παντων η προσωπικη μου παντα αποψη και χωρις να θελω να παρω κανενα στο λαιμο μου, ειναι οτι το ΠΩΣ οδηγουμε ειναι πιο σημαντικο απο το ΤΙ φοραμε.




KAI το πως οδηγούμε ΚΑΙ το τι φοράμε είναι εξίσου σημαντικά

gcrook
13/07/2010, 08:29
Καλα....

Το τι φορουμε δεν εχει καμια σημασια με το πως οδηγουμε.
Εχει να κανει με το ΤΙ οδηγουμε (μοτοσυκλετα στην προκειμενη περιπτωση)

Ο καθενας ειναι ελευθερος να κυκλοφορει οπως γουσταρει αρκει να εχει επιγνωση των πραξεων του, αλλα τα παιρνω κρανιο οταν ψαχνετε απεγνωσμενα τροπους να δικαιολογησετεε την μαλακια που σας βαραει στο κεφαλι.

VANDA
13/07/2010, 08:44
Το πετραδάκι πονάει και πάνω από την μπότα! (έφαγα ένα προχθές..)
Με σαγιονάρα απλά ανοίγει τρύπα. Για να μην πω για μελισσούλες κλπ..

Ωραία τα βιντεάκια. :beer:

DimChios
13/07/2010, 08:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook


Ο καθενας ειναι ελευθερος να κυκλοφορει οπως γουσταρει αρκει να εχει επιγνωση των πραξεων του, αλλα τα παιρνω κρανιο οταν ψαχνετε απεγνωσμενα τροπους να δικαιολογησετεε την μαλακια που σας βαραει στο κεφαλι.



+ οσα!

Ορισμενοι τον ΜΠαιζετε κανονικα και μυαλο δεν προκειται να βαλετε στον αιωνα τον απαντα!

ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΛΑΔΙΑ που και αργα να πηγαινεις, αμα τα πατησεις τον ηπιες!
ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΟ να μπλεξει η σαγιοναρα και να μη προλαβεις να κατεβασεις ποδι!
ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ απο τη γλιτσα στο δαχτυλο να σου φυγει και εκεινη τη στιγμη να φυγει το ποδι απο το μασπιε, οποτε και το ποδαρακι το απλυτο θα μπλεξει αναμεσα σε ασφαλτο και μασπιε...

Εδω σου γυρναει απο τη μπιχλα περπατωντας και σκονταφτεις!

ΚΑΝ ΤΕ ΟΤΙ ΚΑΤΕΒΑΖΕΙ ΤΟ ΞΕΡΟ ΣΑΣ!

ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΝΙΩΣΕΙ ΤΗΝ ΤΡΙΒΗ ΚΑΙ ΔΕ ΣΑΣ ΤΟ ΕΥΧΟΜΑΙ!

gcrook
13/07/2010, 08:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
+ οσα!

Ορισμενοι τον ΜΠαιζετε κανονικα και μυαλο δεν προκειται να βαλετε στον αιωνα τον απαντα!

ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΛΑΔΙΑ που και αργα να πηγαινεις, αμα τα πατησεις τον ηπιες!
ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΟ να μπλεξει η σαγιοναρα και να μη προλαβεις να κατεβασεις ποδι!
ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ απο τη γλιτσα στο δαχτυλο να σου φυγει και εκεινη τη στιγμη να φυγει το ποδι απο το μασπιε, οποτε και το ποδαρακι το απλυτο θα μπλεξει αναμεσα σε ασφαλτο και μασπιε...

Εδω σου γυρναει απο τη μπιχλα περπατωντας και σκονταφτεις!

ΚΑΝ ΤΕ ΟΤΙ ΚΑΤΕΒΑΖΕΙ ΤΟ ΞΕΡΟ ΣΑΣ!

ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΝΙΩΣΕΙ ΤΗΝ ΤΡΙΒΗ ΚΑΙ ΔΕ ΣΑΣ ΤΟ ΕΥΧΟΜΑΙ!

Ντισκλεημερ!

Θελω να συμπληρωσω οτι παρ'οτι ο ντιμχιος συμφωνει μαζι μου τοσο που με εκανε και κουοτ, εμενα τα αλτρουστικα συναισθηματα μου με παρετρυναν να ειμαι τοσο καυστικος και μαλιστα την ωρα που πληκτρολογουσα ετρεχαν δακρυα αγαπης, σε αντιθεση με τον ντιμχιο που τα γραφει επειδη του εληξε το τονερ και του μπαγιατισαν τα μελανια.

Tpap
13/07/2010, 08:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
...ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΝΙΩΣΕΙ ΤΗΝ ΤΡΙΒΗ...

:eyepop:

Την έχουμε. Αλλού. :blush:

LARISEOS
13/07/2010, 09:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Ντισκλεημερ!

Θελω να συμπληρωσω οτι παρ'οτι ο ντιμχιος συμφωνει μαζι μου τοσο που με εκανε και κουοτ, εμενα τα αλτρουστικα συναισθηματα μου με παρετρυναν να ειμαι τοσο καυστικος και μαλιστα την ωρα που πληκτρολογουσα ετρεχαν δακρυα αγαπης, σε αντιθεση με τον ντιμχιο που τα γραφει επειδη του εληξε το τονερ και του μπαγιατισαν τα μελανια.

καλα κανεις κ εισαι καυστικος και δεν ειπα πουθενα πως κανω κατι καλο.....εν γνωση μου το κανω και ξερω κ τα αποτελεσματα!

καλα ειναι να ήμαστε κ σε αλλα πραγματα καυστική και οχι μονο στην παντόφλα......αλλα πολλες φωρες ασχολούμαστε πιο πολυ με μικρα πραγματα παρα με αλλα πιο σοβαρα......

η γνωμη μου απο την αρχη δεν ητανε να υποστηρηξω την παντοφλα αλλα εγω εξω βλεπω το 80% να οδηγάει χωρης κράνος.... να τρεχει ανάμεσα σε σχολεία για να το παίξει μαγκια στα πιτσιρίκια και αλλα πολλα!!!!

gcrook
13/07/2010, 09:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από LARISEOS

καλα ειναι να ήμαστε κ σε αλλα πραγματα καυστική

Καυστικη εισαι και φαινεσαι μωρη.... :smokin: :blush: :blush: :smokin:

Μην παρεξηγηθεις. :beer:

vrider
13/07/2010, 09:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Καλα....

Το τι φορουμε δεν εχει καμια σημασια με το πως οδηγουμε.
Εχει να κανει με το ΤΙ οδηγουμε (μοτοσυκλετα στην προκειμενη περιπτωση)

Ο καθενας ειναι ελευθερος να κυκλοφορει οπως γουσταρει αρκει να εχει επιγνωση των πραξεων του, αλλα τα παιρνω κρανιο οταν ψαχνετε απεγνωσμενα τροπους να δικαιολογησετεε την μαλακια που σας βαραει στο κεφαλι.


Αγαπητε μπορει πραγματι η μαλακια να με βαρεσε στο κεφαλι και να λεω βλακειες αλλα τελικα αυτο που ηθελα να πω και μαλλον δε το καταλαβες, ισως κι εγω στα πλαισια της μαλακιας που με εχει βαρεσει, λογω ζεστης ισως, να μην καταφερα να το εκφρασω σωστα.

Λεω λοιπον οτι βλεπω καθημερινα διαφορους τυπους να το παιζουν correct με στολη μεσ' το κατακαλοκαιρο και να πηγαινουν με 'ατελειωτα' στο μποτιλιαρισμα κι αν τολμησεις να βρεθεις μπροστα τους και πας πιο αργα παιρνεις και παρασημο - ξερεις, αυτο με το μεσαιο δακτυλο σηκωμενο- να παραβιαζουν κοκκινα και STOP 'για πλακα', και αλλες τετοιες ωραιες ζωγραφιες, και κατα αλλα το μπουφαν και γαντια μας μαρανανε!

Δηλαδη οδηγουν οπως γουσταρουν αδιαφοροντας για οτι αλλο συμβαινει γυρο τους και στ' @ρχιδι@ τους ολοι μας, αφου αυτοι τον κωλο τους τον εχουν καλυμενο με μπουφαν , γαντια μποτες, πανωπλια, και οτι αλλο υπαρχει !

Γιατι καποιος τους ειπε οτι αν ντυθεις οπως πρεπει, εισαι αυτοματα και σωστος.

Οσο για τους τυπους με τη σαγιοναρα και το αμανικο μπλουζακι δε θα μπω καν στο κοπο να το σχολιασω.

Κατα τα αλλα συμφωνω μαζι σου οτι ολοι μεγαλα παιδια ειμαστε και ο καθενας ειναι υπευθυνος για τις πραξεις του, αμα θες σαγιοναρα, φορα σαγιοναρα. Το δικο μου ποδι θα τραυματιστε η το δικο σου?

Τωρα ισως να καταλαβες τι εννοω, οταν λεω οτι το ΠΩΣ οδηγεις ειναι πιο σημαντικο απο το ΤΙ φορας.

:wave2:

gcrook
13/07/2010, 09:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από vrider
Αγαπητε μπορει πραγματι η μαλακια να με βαρεσε στο κεφαλι και να λεω βλακειες αλλα τελικα αυτο που ηθελα να πω και μαλλον δε το καταλαβες, ισως κι εγω στα πλαισια της μαλακιας που με εχει βαρεσει, λογω ζεστης ισως, να μην καταφερα να το εκφρασω σωστα.

Λεω λοιπον οτι βλεπω καθημερινα διαφορους τυπους να το παιζουν correct με στολη μεσ' το κατακαλοκαιρο και να πηγαινουν με 'ατελειωτα' στο μποτιλιαρισμα κι αν τολμησεις να βρεθεις μπροστα τους και πας πιο αργα παιρνεις και παρασημο - ξερεις, αυτο με το μεσαιο δακτυλο σηκωμενο- να παραβιαζουν κοκκινα και STOP 'για πλακα', και αλλες τετοιες ωραιες ζωγραφιες, και κατα αλλα το μπουφαν και γαντια μας μαρανανε!

Δηλαδη οδηγουν οπως γουσταρουν αδιαφοροντας για οτι αλλο συμβαινει γυρο τους και στ' @ρχιδι@ τους ολοι μας, αφου αυτοι τον κωλο τους τον εχουν καλυμενο με μπουφαν , γαντια μποτες, πανωπλια, και οτι αλλο υπαρχει !

Γιατι καποιος τους ειπε οτι αν ντυθεις οπως πρεπει, εισαι αυτοματα και σωστος.

Οσο για τους τυπους με τη σαγιοναρα και το αμανικο μπλουζακι δε θα μπω καν στο κοπο να το σχολιασω.

Κατα τα αλλα συμφωνω μαζι σου οτι ολοι μεγαλα παιδια ειμαστε και ο καθενας ειναι υπευθυνος για τις πραξεις του, αμα θες σαγιοναρα, φορα σαγιοναρα. Το δικο μου ποδι θα τραυματιστε η το δικο σου?

Τωρα ισως να καταλαβες τι εννοω, οταν λεω οτι το ΠΩΣ οδηγεις ειναι πιο σημαντικο απο το ΤΙ φορας.

:wave2:

Ε καλα χαιρω πολυ, ειναι αυτονοητο οτι το να εισαι τουμπανος απο την κορφη μεχρι τα νυχια και να συμπεριφερεσαι σαν τον μαντ μαξ στον δρομο ειναι μαλακια,αλλα αυτο ειναι θεμα για αλλη συζητηση.Το να δικαιολογεις τις πραξεις σου βασιζομενος σε τετοιους τυπους ειναι βεβαια εξ'ισου μαλακια.

Και μην ανησυχεις για μενα μια χαρα καταλαβαινω τι διαβαζω.
Cheers. :beer:

TROOPER
13/07/2010, 11:30
τα βιντεακια ειναι φανταστικα.

λαρισεος συνελθε πριν να ναι αργα !!!

LARISEOS
13/07/2010, 11:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
τα βιντεακια ειναι φανταστικα.

λαρισεος συνελθε πριν να ναι αργα !!!

ΠΡΕ -ΠΕΙ ΝΑ ΠΙΩ ΤΣΊΠΟΥΡΟ ΤΩ-ΡΑ!

:smilea: