PDA

View Full Version : Ξέρεις από Vespa;;;



Ichigo
12/07/2010, 20:16
Εδώ και πολύ καιρό μΕ έχει κολλήσει να πάρω Vespa μιας και έχω ωραίες αναμνήσεις από ένα θείο που μ ανέβαζε όταν ήμανΕ μικρός. Αλλά 4491 ? είναι πολλά και μπαγιόκο δε παίζει. Χώρια ασφάλειες κλπ :cry:
Όχι τπτ άλλο αλλά δεν θα έκαιγα τσάμπα και το μεγάλο.

:a07: :a07: :a07: Δεν είναι μουράτο; :a8: :a8: :a8:


203495

Ζεύκας
12/07/2010, 20:44
οι βέσπες είναι σαν τις παιδικές αρρώστιες.

πρέπει να τις περνάς όταν είσαι μικρός :wave2:

Sapadak
13/07/2010, 00:13
Παρε σαν και εκεινη που σανεβαζε ο θειος σου (σιγουρα οχι σαν αυτη στη φωτο)

Βεσπα βρισκεις με πολυ λιγοτερα φραγκα

gmeles
13/07/2010, 01:05
αυτο που εβαλες ειναι σκουτερ που για καποιο λογο του δωσανε το ονομα Vespa....

Δωσε ενα 500αρικο και χτυπα μια πραγματικη Vespa!!:beer:

MG
13/07/2010, 02:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από gmeles
αυτο που εβαλες ειναι σκουτερ που για καποιο λογο του δωσανε το ονομα Vespa....

Δωσε ενα 500αρικο και χτυπα μια πραγματικη Vespa!!:beer:


α γεια σου! Βεσπα = ταχυτητες στο χερι, διχρονιλα, και λαμαρινα

δηλαδη καμια σχεση με τη φωτογραφια πιο πανω

:beer:

Cpt. Haddock
13/07/2010, 03:01
Θοδωρή, ψαξε βρες κανενα παλιο χρεπι με 300-400 ευρω, και ριξτου δουλεια. Βαλε χρωματάκι ψαγμενο, σχαριτσα ιταλιαν στάιλ '50's, κοστουμάκι μιλανέζικο και μετα μονο η Ωντρεϋ Χεμπορν σου λείπει



:martini: :martini: :martini: :martini:


203500

lspiros
13/07/2010, 03:06
εν μερη διαφωνω με τους προλαλησαντες.σιγουρα δεν εχει την αιγλη και την αξια μιας παλιας βεσπας.προκειτε ομως για γνησια βεσπα ΧΩΡΙΣ ΠΛΑΣΤΙΚΑ,με συγχρονο μοτερ και καλα φρενα για το ειδος της.αν θα την επερνα?το εκανα πριν δυο χρονια και περασα αξεχαστο καλοκαιρι μαζι της.ποια θα διαλεγα απο τις δυο?για καθημερινη μετακινηση τη νεα,για τη χαρα της ανακατασκευης και τις κυριακης την παλια.και στα λεει αυτα ενας ρετρολαγνος:wave2:

hidefnick
13/07/2010, 03:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Θοδωρή, ψαξε βρες κανενα παλιο χρεπι με 300-400 ευρω, και ριξτου δουλεια. Βαλε χρωματάκι ψαγμενο, σχαριτσα ιταλιαν στάιλ '50's, κοστουμάκι μιλανέζικο και μετα μονο η Ωντρεϋ Χεμπορν σου λείπει
:martini: :martini: :martini: :martini:

Αυτό ακριβώς είχε στο μυαλό του.... (http://www.youtube.com/watch?v=yxwyMtTTYYE) :p

Ichigo
13/07/2010, 05:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Θοδωρή, ψαξε βρες κανενα παλιο χρεπι με 300-400 ευρω, και ριξτου δουλεια. Βαλε χρωματάκι ψαγμενο, σχαριτσα ιταλιαν στάιλ '50's, κοστουμάκι μιλανέζικο και μετα μονο η Ωντρεϋ Χεμπορν σου λείπει



:martini: :martini: :martini: :martini:

Αυτό μπορεί να το έκανα αλλά εγώ από μηχανολογικά δυστυχώς δεν ξέρω πολλά αλλά ούτε έχω και χώρο για ανακατασκευές στο σπίτι :( . Επίσης επειδή παίζει και ρόλο η ασφάλεια σκεφτόμουν για καινούριο μόνο που είναι ακριβό :cry: .