PDA

View Full Version : δημοκρατία ή ασυδοσία;



Allst@rf
13/07/2010, 19:22
δύο ζητήματα,παρακαλώ την κατανόηση σας...1.λοιπόν ,επειδή η συμπεριφορά κάποιου σε ένα συγκεκριμένο θρέντ ενός αλλού μέλους ήταν επιείκος απαράδεκτη και είναι η πρώτη φορά που με ενοχλεί τόσο κάτι εδώ μέσα θα παρακαλούσα τους μοντ να είναι ακόμα ποιο αυστηροί.
Προτείνω αυστηρότατο καθεστώς στο φόρουμ γιατί μερικοί την δημοκρατία την έχουν κάνει συνώνυμο της ασυδοσίας.
2.τώρα τελευταία έχουμε εγγραφές πολλών νέων που πόσταρουν για αρχή "πρώτη μηχανή" και "βοήθεια!τι να παρώ" κτλ.
Με συγχωρείτε αλλά έχει καταντήσει κουραστικό κάθε 2 μέρες να ανεβαίνουν θρέντακια που στην ουσία είναι ίδια και απαραλλακτα.οι κανόνες το λένε ρητά,χρησιμοποιουμε πρώτα το search και μετά πόσταρουμε.
Ελπίζω να μην το πάρετε σαν υπόδειξη της δουλειάς σας.απλά την αγανάκτηση μου εκφράζω.

Panopticon7
13/07/2010, 19:36
:rolleyes:

Pardalotzatziki
14/07/2010, 05:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
δύο ζητήματα,παρακαλώ την κατανόηση σας...1.λοιπόν ,επειδή η συμπεριφορά κάποιου σε ένα συγκεκριμένο θρέντ ενός αλλού μέλους ήταν επιείκος απαράδεκτη και είναι η πρώτη φορά που με ενοχλεί τόσο κάτι εδώ μέσα θα παρακαλούσα τους μοντ να είναι ακόμα ποιο αυστηροί.
Προτείνω αυστηρότατο καθεστώς στο φόρουμ γιατί μερικοί την δημοκρατία την έχουν κάνει συνώνυμο της ασυδοσίας.
2.τώρα τελευταία έχουμε εγγραφές πολλών νέων που πόσταρουν για αρχή "πρώτη μηχανή" και "βοήθεια!τι να παρώ" κτλ.
Με συγχωρείτε αλλά έχει καταντήσει κουραστικό κάθε 2 μέρες να ανεβαίνουν θρέντακια που στην ουσία είναι ίδια και απαραλλακτα.οι κανόνες το λένε ρητά,χρησιμοποιουμε πρώτα το search και μετά πόσταρουμε.
Ελπίζω να μην το πάρετε σαν υπόδειξη της δουλειάς σας.απλά την αγανάκτηση μου εκφράζω.

+1

Ασε που ειναι ιδιαιτερα κουραστικο να κανουν ερωτησεις χωρις να εχουν κανει την παραμικρη ερευνα. Και μιλαω για οποιοδηποτε ερωτημα. Πρωτα καταφευγουνε στο πληκτρολογιο για το θεμα που εχουνε και μετα στο μηχανακι τους. Λαμπρο παραδειγμα καποιος που ρωτουσε αν αλλαζει γωνια ο επιλογεας ταχυτητων χωρις να κοιταξει το μηχανακι του ή να πιασει κανενα κλειδι στο χερι.

:evil:

Shaolin Monk
14/07/2010, 05:28
Ολοι περασαμε καποτε απο αυτο τα σταδιο. Απλως τοτε δεν ειχαμε διαδικτυο και σπαγαμε τα νευρα των παλαιοτερων ρωτωντας τους. Τωρα το νετ δινει τη δυνατοτητα σε νεους αναβατες να ρωτησουν οτι θελουν.
Απλα πιστευω οτι αν καποιος εκνευριζεται απο αυτο, μπορει απλως να μην απαντησει.
Σε ενα μεγαλο φορουμ θα βρεθουν καποιοι να το κανουν.

Φιλικα παντα... :wave2:

road spirit
14/07/2010, 05:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
δύο ζητήματα,παρακαλώ την κατανόηση σας...1.λοιπόν ,επειδή η συμπεριφορά κάποιου σε ένα συγκεκριμένο θρέντ ενός αλλού μέλους ήταν επιείκος απαράδεκτη και είναι η πρώτη φορά που με ενοχλεί τόσο κάτι εδώ μέσα .... το έκανες report ή θα ψάχνουν οι μοντς να βρούν καρφίτσα στα άχυρα? :wave2:

Pardalotzatziki
14/07/2010, 05:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από Shaolin Monk
Ολοι περασαμε καποτε απο αυτο τα σταδιο. Απλως τοτε δεν ειχαμε διαδικτυο και σπαγαμε τα νευρα των παλαιοτερων ρωτωντας τους. Τωρα το νετ δινει τη δυνατοτητα σε νεους αναβατες να ρωτησουν οτι θελουν.
Απλα πιστευω οτι αν καποιος εκνευριζεται απο αυτο, μπορει απλως να μην απαντησει.
Σε ενα μεγαλο φορουμ θα βρεθουν καποιοι να το κανουν.

Φιλικα παντα... :wave2:

Προσωπικα δεν απανταω...ουτε ειναι και τοσο ενοχλητικο, απλα ενα σχολιο κανουμε...

Ισως καποιος πιασει το νοημα και ψαξει κατι απο μονος του παρα να ρωτησει. Πρωτα κανεις ερευνα και αφου καταληξεις καπου ρωτας προς μια κατευθυνση.

Το νετ βασικα σου δινει τη δυνατοτητα να ψαξεις, οχι να ρωτησεις. Πληροφοριες; Απειρες...

Αρα γιατι καποιος να ρωταει στα τυφλα; Σιγουρα αν ψαξω παλιοτερα thread καπου θα εχω και 'γω ρωτησει και καμια χαζαμαρα.

Αλλα παντα υποστηριζω την ερευνα πρωτα....

:wave2: :wave2:

Panopticon7
14/07/2010, 05:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από Shaolin Monk
Ολοι περασαμε καποτε απο αυτο τα σταδιο. Απλως τοτε δεν ειχαμε διαδικτυο και σπαγαμε τα νευρα των παλαιοτερων ρωτωντας τους. Τωρα το νετ δινει τη δυνατοτητα σε νεους αναβατες να ρωτησουν οτι θελουν.
Απλα πιστευω οτι αν καποιος εκνευριζεται απο αυτο, μπορει απλως να μην απαντησει.
Σε ενα μεγαλο φορουμ θα βρεθουν καποιοι να το κανουν.

Φιλικα παντα... :wave2:


Σωστο.

road spirit
14/07/2010, 05:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra
Προτεινω στην κεντρική κατηγορία Μοτοσικλέτα να φτιαχτεί υποφόρουμ "Τί να πάρω;/ Γνώμες για μοτοεπιλογή"

θα αλαφρωσουν λίγο και οι γενικές, και οι προβληματισμοι και τα μοντελα ...


:wave2: +1

950dim
14/07/2010, 05:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
...απλά την αγανάκτηση μου εκφράζω...

Αγανακτηση λες φιλε,επειδη βλεπεις καθε 3+λιγο ¨τι μηχανη να παρω?¨
Νεα μελη δημιουργουνται,βλεπουν κανα εκατομμυριο αποψεις που κυκλοφορουν εδω και ρωτουν...
Απλα μην απαντας,...αλλα αγανακτηση ???
Υπαρχουν σημαντικοτερα ζητηματα να αγανακτει κανεις...πιστευω...

Χωρις διαθεση αντιπαραθεσης

Panopticon7
14/07/2010, 05:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από 950dim
Αγανακτηση λες φιλε,επειδη βλεπεις καθε 3+λιγο ¨τι μηχανη να παρω?¨
Νεα μελη δημιουργουνται,βλεπουν κανα εκατομμυριο αποψεις που κυκλοφορουν εδω και ρωτουν...
Απλα μην απαντας,...αλλα αγανακτηση ???
Υπαρχουν σημαντικοτερα ζητηματα να αγανακτει κανεις...πιστευω...

Χωρις διαθεση αντιπαραθεσης


Οχι μονο αυτο... δες και τον βαρυγδουπο τιτλο του thread καθως κ το

"Προτείνω αυστηρότατο καθεστώς στο φόρουμ γιατί μερικοί την δημοκρατία την έχουν κάνει συνώνυμο της ασυδοσίας."


Πραγματικα γελασα με το ολο μηνυμα κ δεν το λεω για να προσβαλω καποιον.

:a019:

VANDA
14/07/2010, 05:58
Χαλαρώστε, καλοκαίρι είναι. :sun:

KaTaNaS
14/07/2010, 06:02
εσεις na proteinetε να μπαινουν χωμα, κι εμεις στο χωματινο τεραιν θα λυσουμε ολα τα προβληματα σας και τους!

με τιμή για το χωματινο τεραιν

ΤΑΓΜΕΝΟΙ ΧΩΜΑΤΕΡΟΙ

Allst@rf
14/07/2010, 09:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από 950dim
Αγανακτηση λες φιλε,επειδη βλεπεις καθε 3+λιγο ¨τι μηχανη να παρω?¨
Νεα μελη δημιουργουνται,βλεπουν κανα εκατομμυριο αποψεις που κυκλοφορουν εδω και ρωτουν...
Απλα μην απαντας,...αλλα αγανακτηση ???
Υπαρχουν σημαντικοτερα ζητηματα να αγανακτει κανεις...πιστευω...

Χωρις διαθεση αντιπαραθεσης

σωστό σε βρίσκω,είναι λίγο βαριά η λέξη "αγανάκτηση" για αυτό το ζήτημα...

p@nos
14/07/2010, 10:04
θα ηταν καλη μια κατηγορια beginer's corner...

εχουν πολλα φορουμ και βοηθαει τους αγχαριους...


μην προτινεται το search, σε αυτο το φορουμ ειναι απλα απαραδεκτο

950dim
14/07/2010, 10:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
σωστό σε βρίσκω,είναι λίγο βαριά η λέξη "αγανάκτηση" για αυτό το ζήτημα...

Βαλε ¨δυσφορια,ενοχληση...¨,κατι αλλο...

Τεσπα,μια που τα λεμε,σκεφτομαι να αλλαξω το 950...
...
...
...
...τι να παρω????:D
:beer:

TROOPER
14/07/2010, 10:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από VANDA
Χαλαρώστε, καλοκαίρι είναι. :sun:

+1000

Nostra
14/07/2010, 10:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
μην προτείνεται το search, σε αυτο το φορουμ ειναι απλα απαραδεκτο

http://www.google.com/search?hl=en&q=site%3Amoto.gr+TheWordYouAreLookingFor&aq=f&aqi=&aql=&oq=&gs_rfai=



:wave2:

McZab
14/07/2010, 11:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από Pardalotzatziki
+1

Ασε που ειναι ιδιαιτερα κουραστικο να κανουν ερωτησεις χωρις να εχουν κανει την παραμικρη ερευνα. Και μιλαω για οποιοδηποτε ερωτημα. Πρωτα καταφευγουνε στο πληκτρολογιο για το θεμα που εχουνε και μετα στο μηχανακι τους. Λαμπρο παραδειγμα καποιος που ρωτουσε αν αλλαζει γωνια ο επιλογεας ταχυτητων χωρις να κοιταξει το μηχανακι του ή να πιασει κανενα κλειδι στο χερι.

:evil:

Επειδή αναφέρεσαι σε εμένα ως "λαμπρό παράδειγμα" να σε βοηθήσω ώστε να μην βγάζεις βιαστικά συμπεράσματα...
Και το μηχανάκι είχα κοιτάξει και κλειδί στο χέρι πιάνω.

Βέβαια σε αντίθεση με πολλούς πονηρούς που πρώτα πιάνουν κλειδί στο χέρι και μετά αφού κάνουν το μηχανάκι ρουβέλι αποφασίζουν να ρωτήσουν, εγώ συνήθως κάνω το αντίθετο. Αφού λοιπόν είχα κατεβάσει μέχρι και το σχηματικό από το ιντερνετ και το συζήτησα και με φίλο μέλος του forum που έχει Daytona και άρα ίδιο μοχλό, είπα να ποστάρω για διασταύρωση και σιγουριά.

Λυπάμαι αν σε κούρασα τόσο ώστε να με θυμάσαι για τόσους μήνες αλλά το thread είχε καμμιά δεκαριά απαντήσεις ανθρώπων που ήθελαν να βοηθήσουν, όχι μόνο τη δικιά σου.

Γενικά όποιος βαριέται να απαντήσει ας μην το κάνει. Δεν είναι και εργολαβία, δεν θα σας παρεξηγήσει κανένας...

p@nos
14/07/2010, 11:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra
http://www.google.com/search?hl=en&q=site%3Amoto.gr+TheWordYouAreLookingFor&aq=f&aqi=&aql=&oq=&gs_rfai=



:wave2:


εγκο το κσερο αλα ντε το κσερουν ουλι

:wacko:

950dim
14/07/2010, 13:01
Μπορει να δημιουργηθει και μια κατηγορια ¨Τι ερωτησεις επιτρεπεται να κανω για να μη κουρασω καποιο απ΄τα 34.554 μελη του φορουμ???¨...


:wave2:

Allst@rf
14/07/2010, 13:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από Panopticon7
Οχι μονο αυτο... δες και τον βαρυγδουπο τιτλο του thread καθως κ το

"Προτείνω αυστηρότατο καθεστώς στο φόρουμ γιατί μερικοί την δημοκρατία την έχουν κάνει συνώνυμο της ασυδοσίας."


Πραγματικα γελασα με το ολο μηνυμα κ δεν το λεω για να προσβαλω καποιον.

:a019:

είσαι μάλλον ο μόνος που γέλασε γιατί τα αλλά μέλη που κατάθεσαν την άποψη τους μια χαρά σοβαρά απάντησαν.το θρέντ δε το άνοιξα για χαβαλέ ώστε να σου προκαλεί γέλιο.
Αν θες χαβαλέ να πας στα ανέκδοτα,αν έχεις να προτείνεις κάτι ,κάθησε να σκεφτείς και γραψε...

Την εποχή που "έτρωγε" απανωτά μπαν ο μπανανα χαμόκ ,είχε τεθεί ζήτημα περί δημοκρατίας στα φόρουμ και περί φασισμού των μοντς...το θυμάσαι;για το ίδιο ζήτημα μιλάω και γω τώρα.όταν κάποιο μέλος πόσταρει κάποιο θρέντ και ένα άλλο μέλος τον ειρωνεύεται ΚΑΤΆΜΟΥΤΡΑ ,τότε με συγχωρείς κάτι λάθος γίνεται.

Τώρα,όσων αφορά τα νέα μέλη με τις ίδιες ερωτήσεις κάθε τρεις και λίγο ,θέλω να διευκρινίσω ότι δεν εχω πρόβλημα με τα παιδιά .ο οποιοσδήποτε μπορεί να πόσταρει ότι θέλει ,το ζήτημα είναι τι μηχανισμοί υπάρχουν να "μαζέψουν" την ασυδοσία όλων μας εδώ μέσα.για αυτό το λόγο λοιπόν ,προσωπικα πιστεύω ότι οι μοντς είναι αρκετά επιεικείς με αυτα τα ζητήματα.

Allst@rf
14/07/2010, 14:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από Panopticon7
:a019:

ευχαριστω φίλε ,θα ακολουθήσω την συμβουλή σου...

Pardalotzatziki
14/07/2010, 18:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από McZab
Επειδή αναφέρεσαι σε εμένα ως "λαμπρό παράδειγμα" να σε βοηθήσω ώστε να μην βγάζεις βιαστικά συμπεράσματα...
Και το μηχανάκι είχα κοιτάξει και κλειδί στο χέρι πιάνω.

Βέβαια σε αντίθεση με πολλούς πονηρούς που πρώτα πιάνουν κλειδί στο χέρι και μετά αφού κάνουν το μηχανάκι ρουβέλι αποφασίζουν να ρωτήσουν, εγώ συνήθως κάνω το αντίθετο. Αφού λοιπόν είχα κατεβάσει μέχρι και το σχηματικό από το ιντερνετ και το συζήτησα και με φίλο μέλος του forum που έχει Daytona και άρα ίδιο μοχλό, είπα να ποστάρω για διασταύρωση και σιγουριά.

Λυπάμαι αν σε κούρασα τόσο ώστε να με θυμάσαι για τόσους μήνες αλλά το thread είχε καμμιά δεκαριά απαντήσεις ανθρώπων που ήθελαν να βοηθήσουν, όχι μόνο τη δικιά σου.

Γενικά όποιος βαριέται να απαντήσει ας μην το κάνει. Δεν είναι και εργολαβία, δεν θα σας παρεξηγήσει κανένας...

1. Με επιβεβαιωνεις....μονο και μονο που χρειαστηκες: Ιντερνετ, βοηθεια απο ενα ατομο αρχικα και μετα κι αλλους. Τρεις βοηθειες για μια βιδουλα, δεν σου ειπε κανενας να ρυθμισεις βαλβιδες!!!

2. Τοτε αλλα ελεγες οποτε τωρα βγαινεις ψευτης και φαινεται οτι προσπαθεις να δικαιολογηθεις.
McZab:
"Δεν το έψαξα καθόλου, τώρα που το λέτε και οι τρεις (είναι και ο Harris_X απέναντί μου...) θα κοιτάξω τη ρύθμιση του μοχλού. Thanks
Η αλήθεια είναι ότι δεν ήξερα αν ρυθμίζεται ο μοχλός ή όχι οπότε και κατέφυγα στο πληκτρολόγιο πριν αρχίσω να "λύνω" χωρίς νόημα".

3. Οι απαντησεις που πηρες στην ερωτηση σου ειχανε και ειρωνια και χιουμορ. Τοτε ειχες χιουμορ, τωρα φαινεται οτι καπου σου επεσε. Οι δικια μου απαντηση ειχε σκοπο να σε βοηθησει και απο οτι φαινεται ετσι εγινε. Γυρνα πισω και ξαναδιαβασε τα.

4. Το οτι ανεφερα το "προβλημα" σου ως παραδειγμα, ειναι εντελως τυχαιο με μοναδικο σκοπο να προτρεψω καποιους να σκεφτουν πριν ενεργησουν.

Χαλαρωσε, καλοκαιρι ειναι οπως ειπε και η VANDA.

Panopticon7....ωρες ωρες γινεσαι ακραιος....


:wave2:

McZab
15/07/2010, 03:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από Pardalotzatziki
1. Με επιβεβαιωνεις....μονο και μονο που χρειαστηκες: Ιντερνετ, βοηθεια απο ενα ατομο αρχικα και μετα κι αλλους. Τρεις βοηθειες για μια βιδουλα, δεν σου ειπε κανενας να ρυθμισεις βαλβιδες!!!

2. Τοτε αλλα ελεγες οποτε τωρα βγαινεις ψευτης και φαινεται οτι προσπαθεις να δικαιολογηθεις.
McZab:
"Δεν το έψαξα καθόλου, τώρα που το λέτε και οι τρεις (είναι και ο Harris_X απέναντί μου...) θα κοιτάξω τη ρύθμιση του μοχλού. Thanks
Η αλήθεια είναι ότι δεν ήξερα αν ρυθμίζεται ο μοχλός ή όχι οπότε και κατέφυγα στο πληκτρολόγιο πριν αρχίσω να "λύνω" χωρίς νόημα".

3. Οι απαντησεις που πηρες στην ερωτηση σου ειχανε και ειρωνια και χιουμορ. Τοτε ειχες χιουμορ, τωρα φαινεται οτι καπου σου επεσε. Οι δικια μου απαντηση ειχε σκοπο να σε βοηθησει και απο οτι φαινεται ετσι εγινε. Γυρνα πισω και ξαναδιαβασε τα.

4. Το οτι ανεφερα το "προβλημα" σου ως παραδειγμα, ειναι εντελως τυχαιο με μοναδικο σκοπο να προτρεψω καποιους να σκεφτουν πριν ενεργησουν.

Χαλαρωσε, καλοκαιρι ειναι οπως ειπε και η VANDA.

Panopticon7....ωρες ωρες γινεσαι ακραιος....


:wave2:

Άκου για να τελειώνουμε. Εγώ έχω το θάρρος και παραδέχομαι την άγνοιά μου, δεν γεννήθηκα με ένα κλειδί στο χέρι και ναι χρειάστηκα αρκετό χρόνο για "μία βιδούλα" ώστε όπως είπα να μην "λύνω χωρίς νόημα". Ίσως να μην κατάλαβες κάτι από αυτά που ανέφερα, δεν είναι κακό. Μπορεί να μην κατάλαβα κι εγώ γιατί η ερώτησή μου ήταν τόσο αξέχαστη. Τώρα πώς έβγαλες το συμπέρασμα ότι δεν είχα καν κοιτάξει τη μηχανή αυτό μόνο εσύ το ξέρεις...

Προφανώς κάποιοι έχουν παρεξηγήσει το λόγο ύπαρξης ενός φόρουμ και νομίζουν ότι είναι μόνο για τους δέκα κολλητούς τους ή μόνο για αυτούς που ξυπνάνε, τρώνε και κοιμούνται με τη μηχανή αγκαλιά.
Και ξέρεις ποιο είναι το χειρότερο ρε τζατζίκι; Εγώ είμαι 35 και δεν έχω πρόβλημα ούτε να μου κάνουν παρατήρηση ούτε να μου "την πει" ο καθένας. Δεν παρεξηγούμαι, απλά βγάζω τα συμπεράσματά μου.
Σκέψου όμως κάποιον πιτσιρικά που βασίζεται πραγματικά στη γνώμη κάποιων εδώ μέσα και μπορεί αυτοί να τον προφυλάξουν από μια ηλίθια αγορά, μια κακή παρέμβαση στο μηχανάκι ή ακόμα και από το να φάνε το κεφάλι τους...Αυτούς να έχεις στο μυαλό σου μιας και είμαστε σχεδόν συνομήλικοι.

ΥΓ. Όταν έρθω Βόλο θα σε κεράσω δυο τσίπουρα να χαλαρώσουμε και οι δύο...

Gandalf dr685sm
15/07/2010, 03:39
Βαλε ¨δυσφορια,ενοχληση...¨,κατι αλλο...

Τεσπα,μια που τα λεμε,σκεφτομαι να αλλαξω το 950...
...
...
...
...τι να παρω????


Οτι και να πάρεις θα είναι βελτίωση απο τον ματρακά που καβαλάς...:rotflmao: :rotflmao:

Έχω ενα ποδηλατάκι του ανηψιού μου , με βοηθητικές αν θες... τιμή ευκαιρίας... ενα παγωτίνι και ενα εισητήριο για σινεμά...:D

Gandalf

Εχετλαίος
15/07/2010, 03:46
Και πολύ ζέστη και πολύ υγρασία! Μια που σκας και μια που γίνεσαι σουρούδι στον ίδρωτα και κολλάς!
Παιδιά, χαλαρώστε.
Υπήρξαμε όλοι (και εγώ ακόμα είμαι) και παντελώς άσχετοι και νέοι...
:wave2:

CIRUS
15/07/2010, 03:51
η αλήθεια είναι ότι δεν κάθισα να διαβάσω καν τα post

αλλά όπως είναι διατυπωμένο το αρχικό

ελευθερία ή ασυδοσία

θα είμαι πάντα υπέρ της ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ:winka:

Allst@rf
15/07/2010, 10:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από CIRUS
η αλήθεια είναι ότι δεν κάθισα να διαβάσω καν τα post

αλλά όπως είναι διατυπωμένο το αρχικό

ελευθερία ή ασυδοσία

θα είμαι πάντα υπέρ της ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ:winka:

μάλλον ούτε τον τίτλο του θρέντ έχεις διαβάσει,επειδή ο τίτλος είναι "Δημοκρατια ή ασυδοσία"...

stavrogin
15/07/2010, 11:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
μάλλον ούτε τον τίτλο του θρέντ έχεις διαβάσει,επειδή ο τίτλος είναι "Δημοκρατια ή ασυδοσία"...



"ποτε ως τωρα η αληθεια δε κρεμαστηκε απο το στομα ενος αδιαλακτου."
Δεν υπαρχουν τετοια διληματα.

tai
15/07/2010, 11:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από stavrogin
"ποτε ως τωρα η αληθεια δε κρεμαστηκε απο το στομα ενος αδιαλακτου."

ρε αντε τράβα να πιεις καμιά μπύρα, που ήρθες να μας πουλήσεις ρητορική δεινότητα για την αλήθεια και για την αδιαλλαξία:mad:
















:a014:

stavrogin
15/07/2010, 11:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από tai
ρε αντε τράβα να πιεις καμιά μπύρα, που ήρθες να μας πουλήσεις ρητορική δεινότητα για την αλήθεια και για την αδιαλλαξία:mad:


:a014:

Δε το πα γω.αλλος το πε.
εμενα μ'αρεσουν τα διλληματα.
Με εμας ή με τους αλλους, γυναικα η μηχανη, μηχανη ή σκυλος ,σκυλος ή γυναικα ,δημοκρατια ή νεα δημοκρατια, πασοκ ή χαος ,αδιαλλαξια ή αλλαζονια, ζωνη ή τιραντες κλπ. :rotflmao:

John Steed
15/07/2010, 12:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από stavrogin
Δε το πα γω.αλλος το πε.
εμενα μ'αρεσουν τα διλληματα.
Με εμας ή με τους αλλους, γυναικα η μηχανη, μηχανη ή σκυλος ,σκυλος ή γυναικα ,δημοκρατια ή νεα δημοκρατια, πασοκ ή χαος ,αδιαλλαξια ή αλλαζονια, ζωνη ή τιραντες κλπ. :rotflmao:

Με εμάς

Μηχανή

Μηχανή

Σκύλος

Δημοκρατία

Χάος

Αδιαλλαξία

Ζώνη αν είσαι οκ

Τιράντες αν έχεις κοιλίτσα

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

"Είμαι πολύ μεγάλος για να ξέρω τα πάντα..." ---->>Όσκαρ Ουάιλντ

Θα έπρεπε να δώσεις λινκ σε αυτό που αναφέρεσαι για να έχουμε μια πιο συγκεκριμένη άποψη....

stavrogin
15/07/2010, 14:51
φιλε βλεπω οτι στο διλλημα γυναικα ή μηχανη απαντησες μηχανη, και καλα εκανες και δε σε κατηγορω αλλα στο διλλυμα :

Αννα Παναγιωταρα ή Ζουνταπ ανασυρμενο απ το βυθο του αιγαιου,ολοι θα απαντουσαμε Ζουνταπ,

ενω στο διλλυμα

Μονικα Μπ. η harley εγω τουλαχιστω θα επελεγα το Μονικακι. θελω να πω, ειναι σχετικο.

το περι αδιαλλαχτου το ειπε ο Νιτσε στο Ζαρατουστρα :wave2:

ermiss
15/07/2010, 15:04
Καταρχήν είναι 2 διαφορετικά εντελώς θέματα μεταξύ τους.

Γιατί νομίζω ότι τα αντιμετωπίζετε σαν ένα???

Το 1ο είναι η συμπεριφορά μελών (ειρωνεία, χαβαλέ, καλό χιούμορ, κρύο χιούμορ)

το 2ο είναι μια πρόταση για αλλαγή στην διάρθρωση του φόρουμ ώστε να αντιμετωπιστεί ένα συνηθισμένο πρόβλημα.


Για το δεύτερο, καλή ιδέα, έτσι θα μαζεύονται όλα σε ένα και θα ψάχνει ο κάθε νέος 2-3 παλιά στην ίδια κατηγορία πριν απαντήσει, θα δει έστω ότι υπάρχουν άλλα 30 ίδια θέματα για επιλογή μηχανής και θα το σκεφτεί πριν ανοίξει ένα ακόμα αντίγραφο.

Για το 1ο, δεν είναι θέμα κανόνων, αυστηρότητας, φασιστικής αντιμετώπισης. Θέμα απομόνωσης είναι απο τους υπόλοιπους. Συνήθως κάποιος είρων αντιμετωπίζει απαξιωτική συμπεριφορά απο τους άλλους και είτε δεν απαντάνε και προσπερνάνε τα σχόλια του, είτε προτείνουν στους άλλους(νέους στην περίπτωση μας) να μην δίνουν σημασία.
Από εκεί και πέρα υπάρχουν και σχολιαστές (afrotwin) που αν και είρων βγάζει τρελό γέλιο και απλά σπας πλάκα, υπάρχουν και θέματα που χωράνε τρελό χαβαλέ (μηχανή για φουστανάκι, πεδιλάκι κλπ)

Δεν χωράνε κανόνες για όλες τις περιπτώσεις, αλλά λίγο χαβαλές και χιούμορ δεν έβλαψε ποτέ, Όπως δεν έβλαψε και λίγο μέτρο απο τον κάθε σχολιαστή :cool:

Allst@rf
15/07/2010, 15:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από ermiss
Καταρχήν είναι 2 διαφορετικά εντελώς θέματα μεταξύ τους.

Γιατί νομίζω ότι τα αντιμετωπίζετε σαν ένα???

Το 1ο είναι η συμπεριφορά μελών (ειρωνεία, χαβαλέ, καλό χιούμορ, κρύο χιούμορ)

το 2ο είναι μια πρόταση για αλλαγή στην διάρθρωση του φόρουμ ώστε να αντιμετωπιστεί ένα συνηθισμένο πρόβλημα.


Για το δεύτερο, καλή ιδέα, έτσι θα μαζεύονται όλα σε ένα και θα ψάχνει ο κάθε νέος 2-3 παλιά στην ίδια κατηγορία πριν απαντήσει, θα δει έστω ότι υπάρχουν άλλα 30 ίδια θέματα για επιλογή μηχανής και θα το σκεφτεί πριν ανοίξει ένα ακόμα αντίγραφο.

Για το 1ο, δεν είναι θέμα κανόνων, αυστηρότητας, φασιστικής αντιμετώπισης. Θέμα απομόνωσης είναι απο τους υπόλοιπους. Συνήθως κάποιος είρων αντιμετωπίζει απαξιωτική συμπεριφορά απο τους άλλους και είτε δεν απαντάνε και προσπερνάνε τα σχόλια του, είτε προτείνουν στους άλλους(νέους στην περίπτωση μας) να μην δίνουν σημασία.
Από εκεί και πέρα υπάρχουν και σχολιαστές (afrotwin) που αν και είρων βγάζει τρελό γέλιο και απλά σπας πλάκα, υπάρχουν και θέματα που χωράνε τρελό χαβαλέ (μηχανή για φουστανάκι, πεδιλάκι κλπ)

Δεν χωράνε κανόνες για όλες τις περιπτώσεις, αλλά λίγο χαβαλές και χιούμορ δεν έβλαψε ποτέ, Όπως δεν έβλαψε και λίγο μέτρο απο τον κάθε σχολιαστή :cool:


ευτυχώς φίλε γιατί είχα αρχίσει να πιστεύω ότι μιλάω σουαχιλι.ή αυτό προσπαθούν να με κάνουν να πιστέψω ορισμένα (ευτυχώς λίγα) μέλη.

Pardalotzatziki
15/07/2010, 17:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από ermiss
Καταρχήν είναι 2 διαφορετικά εντελώς θέματα μεταξύ τους.

Γιατί νομίζω ότι τα αντιμετωπίζετε σαν ένα???

Το 1ο είναι η συμπεριφορά μελών (ειρωνεία, χαβαλέ, καλό χιούμορ, κρύο χιούμορ)

το 2ο είναι μια πρόταση για αλλαγή στην διάρθρωση του φόρουμ ώστε να αντιμετωπιστεί ένα συνηθισμένο πρόβλημα.


Για το δεύτερο, καλή ιδέα, έτσι θα μαζεύονται όλα σε ένα και θα ψάχνει ο κάθε νέος 2-3 παλιά στην ίδια κατηγορία πριν απαντήσει, θα δει έστω ότι υπάρχουν άλλα 30 ίδια θέματα για επιλογή μηχανής και θα το σκεφτεί πριν ανοίξει ένα ακόμα αντίγραφο.

Για το 1ο, δεν είναι θέμα κανόνων, αυστηρότητας, φασιστικής αντιμετώπισης. Θέμα απομόνωσης είναι απο τους υπόλοιπους. Συνήθως κάποιος είρων αντιμετωπίζει απαξιωτική συμπεριφορά απο τους άλλους και είτε δεν απαντάνε και προσπερνάνε τα σχόλια του, είτε προτείνουν στους άλλους(νέους στην περίπτωση μας) να μην δίνουν σημασία.
Από εκεί και πέρα υπάρχουν και σχολιαστές (afrotwin) που αν και είρων βγάζει τρελό γέλιο και απλά σπας πλάκα, υπάρχουν και θέματα που χωράνε τρελό χαβαλέ (μηχανή για φουστανάκι, πεδιλάκι κλπ)

Δεν χωράνε κανόνες για όλες τις περιπτώσεις, αλλά λίγο χαβαλές και χιούμορ δεν έβλαψε ποτέ, Όπως δεν έβλαψε και λίγο μέτρο απο τον κάθε σχολιαστή :cool:

+1 Τα ειπες οπως επρεπε να ειπωθουν....

Mczab...τωρα τα ειπες ωραια....εγω θα αρχισω τα τσιπουρα νωριτερα αν δεν σε πειραζει...

:wave2:

CIRUS
15/07/2010, 17:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
μάλλον ούτε τον τίτλο του θρέντ έχεις διαβάσει,επειδή ο τίτλος είναι "Δημοκρατια ή ασυδοσία"...
Έχεις δίκιο:blush: :blush: αφού δεν διάβασα ελευθερία ή θάνατος πάλι καλά, ένα μυαλό χειμώνα καλοκαίρι αδερφε, γράψε λάθος:lol: :lol:

σε αυτήν την περίπτωση είμαι υπέρ της Δημοκρατίας :lol: :lol: :lol: :beer: :beer:

ermiss
15/07/2010, 18:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
ευτυχώς φίλε γιατί είχα αρχίσει να πιστεύω ότι μιλάω σουαχιλι.ή αυτό προσπαθούν να με κάνουν να πιστέψω ορισμένα (ευτυχώς λίγα) μέλη.

Μονο που στο πρώτο θέμα διαφωνούμε κάθετα :rotflmao: :rotflmao:

Allst@rf
15/07/2010, 18:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από ermiss
Μονο που στο πρώτο θέμα διαφωνούμε κάθετα :rotflmao: :rotflmao:

απ'την διαφωνία θα βγει διάλογος φίλε μου κορινθιε και όχι από τα σκέτα έμοτικον.

Εξ'αλλού δε βλέπω να διαφωνούμε.απλά βλέπεις το θέμα από διαφορετική οπτική γωνία...

DimChios
16/07/2010, 06:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
.απλά βλέπεις το θέμα από διαφορετική οπτική γωνία...


αυτος το βλεπει απο διαφορετικη ή εσυ?

Ιδου η απορια!

:hypnotize :lol: :lol: :lol:

Allst@rf
16/07/2010, 06:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
αυτος το βλεπει απο διαφορετικη ή εσυ?

Ιδου η απορια!

:hypnotize :lol: :lol: :lol:


:D