PDA

View Full Version : διάρρηξη



miscelano
15/07/2010, 14:03
σημερα το πρωι πηγα στην οικογενειακη επιχηρηση (οινοποιειο) που εχουμε και με τρομο ειδα την πορτα ανοιχτη...μπαινω μεσα και τα βλεπω ολα ανω κατω....ειχαν αποσυνδεσει τον υπολογιστη, το φαξ, την τηλεοραση αλλα δεν ειχαν παρει τιποτα...παω στον χωρο με τις δεξαμενες κι εκει η πορτα ανοιχτη αλλα παλι δεν ελειπε τιποτα...δηλαδη μπουκαρανε, τα κανανε ολα λιμπα και δεν σηκωσανε τιποτα....θα μπορουσανε να μου ειχανε κανει μεγαλη ζημεια αλλα τιποτα...εχω παθει πλακα....αλλαξα ολες τις κλειδαριες αλλα και παλι δεν μπορω να ειμαι σιγουρος για τιποτα....τι λετε ρε παιδια να ηθελαν???το βρισκω απολυτος χαζο να μπουκαρουν καπου με ολο το ρισκο και να μην παιρνουν τιποτα...

SVX
15/07/2010, 14:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από miscelano
τι λετε ρε παιδια να ηθελαν???το βρισκω απολυτος χαζο να μπουκαρουν καπου με ολο το ρισκο και να μην παιρνουν τιποτα...

λεφτα?


φαινεται απο εξω οτι ειναι τετοιου ειδους επιχειρηση?(μπορει να τους φαινεται για εργοστασιο)

αν ειναι απομονωμενο ισως τη πεσαν μεσα τιποτα "χιππιδες" :sick:

miscelano
15/07/2010, 14:11
εχει πινακιδες απ εξω...μιλαμε χαζεψα....μεχρι και μπλοκ επιταγων ειχε και δεν το πηρανε...αρχιζω να υποπτευομαι τα τοπικα σεκιουριτι....να με φοβισουν οτι μπαινει μεσα οποιος θελει και να τους τ ακουμπησω..τι να πω...

billanti
15/07/2010, 14:16
Μάλλον πρέπει να πάρεις σκύλο!Ο καλύτερος συναγερμός.

miscelano
15/07/2010, 14:18
εχω ρε φιλε ενα θυληκο τσομπανοσκυλο αλλα ειναι κουταβι ακομα.....5 μηνων ειναι...

SpineshankD
15/07/2010, 14:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από miscelano
εχει πινακιδες απ εξω...μιλαμε χαζεψα....μεχρι και μπλοκ επιταγων ειχε και δεν το πηρανε...αρχιζω να υποπτευομαι τα τοπικα σεκιουριτι....να με φοβισουν οτι μπαινει μεσα οποιος θελει και να τους τ ακουμπησω..τι να πω...

τοπικα σεκιουριτι εννοεις προστασια? γιατι απ'οτι εχω στον νου μου ερχονται και σε βρισκουν πρωτα και μετα στο καινε(με σενα μεσα,η οχι δεν εχει να κανει).

εφοσον δεν ακουμπησανε τιποτα ουτε και το κενο καρνε επιταγων?(δεν τα αφηνουν αυτα στο μαγαζι ρε φιλε μου...) για ψαξε για καμμια εταιρια σεκιουριτι που συνεργαζεται με μαγαζια τριγυρω.
στο λεω γιατι του μπαρμπα μου το εξοχικο στον θεολογο το ανοιξανε αυτουνου και ποσων αλλων μεχρι ωσοτου να βγει στην φορα οτι οργανωθηκε απο εταιρια σεκιουριτι που φυλαγε ολη την περιοχη εκει..

μηπως εχεις κανα "αντιπαλο" οινοποιειο εκει κοντα και θελει να στειλει μηνυμα?...καμμια (δολιο)φθορα στα μηχανηματα σου τσεκαρες? γιατι πραγματικα ειναι πολυ κουλο το σεναριο..

takis-kk
15/07/2010, 15:15
Η αστυνομία τι σου είπε?

miscelano
15/07/2010, 19:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από SpineshankD
τοπικα σεκιουριτι εννοεις προστασια? γιατι απ'οτι εχω στον νου μου ερχονται και σε βρισκουν πρωτα και μετα στο καινε(με σενα μεσα,η οχι δεν εχει να κανει).

εφοσον δεν ακουμπησανε τιποτα ουτε και το κενο καρνε επιταγων?(δεν τα αφηνουν αυτα στο μαγαζι ρε φιλε μου...) για ψαξε για καμμια εταιρια σεκιουριτι που συνεργαζεται με μαγαζια τριγυρω.
στο λεω γιατι του μπαρμπα μου το εξοχικο στον θεολογο το ανοιξανε αυτουνου και ποσων αλλων μεχρι ωσοτου να βγει στην φορα οτι οργανωθηκε απο εταιρια σεκιουριτι που φυλαγε ολη την περιοχη εκει..

μηπως εχεις κανα "αντιπαλο" οινοποιειο εκει κοντα και θελει να στειλει μηνυμα?...καμμια (δολιο)φθορα στα μηχανηματα σου τσεκαρες? γιατι πραγματικα ειναι πολυ κουλο το σεναριο..

κι εμενα πολυ κουλο μου εχει κατσει ρε φιλε...ειναι δυνατον να περνεις το ρισκο να μπουκαρεις καπου και να μην περνεις τπτ????στα μηχανηματα δεν μπορουν να κανουν κατι....θα το καταλαβαινα...οσο για γειτονικα οινοποιεια δεν παιζει κατι τετοιο γιατι στην ουσια φιλοι ειμαστε....τι να πω...

miscelano
15/07/2010, 19:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από takis-kk
Η αστυνομία τι σου είπε?

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
ουτε δακτυλικα δεν πειραν....ηρθαν (δε λεω), ειδαν, νικησαν...:beer: :beer: :beer:

Operater
15/07/2010, 19:31
πιστεύω ότι το καλύτερο είναι να πάρεις μια ip camera
να έχεις πρόσβαση και να βλέπεις τι γίνεται μέσω internet.
και ένα σύστημα που στέλνει sms σε 3-4 τηλέφωνα,
σε περίπτωση διάρρηξης.
Προφανών άλλα περίμεναν να βρουν, άλλα βρήκα.
Εκτός και αν ήταν δουλειά ανταγωνιστή, που θέλει να σε φοβίσει...:(

granazi
15/07/2010, 19:33
αυτο με τα σεκιουριτυ πολυ πιθανο μου μοιαζει παντως.

Nostra
16/07/2010, 04:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από miscelano
παω στον χωρο με τις δεξαμενες κι εκει η πορτα ανοιχτη αλλα παλι δεν ελειπε τιποτα...

το κρασί στις δεξαμενες είναι έτοιμο;

κοίταξες αν εχει μείνει τίποτα μέσα;

γιατί κάτι ψυχές ετοιμάζονται για Αγραφα και ψαχνανε προμηθειες και επίσης είχαμε και αφιξεις σήμερα μεσω Βενετίας... :a13: :a13: :a13: :a13: :a13:

Εχετλαίος
16/07/2010, 04:20
Μήπως απλά τρελαμένα κοπέλια για ουσία που ψάχνανε ρευστό;

val
16/07/2010, 04:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από billanti
Μάλλον πρέπει να πάρεις σκύλο!Ο καλύτερος συναγερμός.

Δε νομιζω. Ο σκυλος λειτουργει σαν συναγερμος μονο μεσα στο σπιτι.
Εαν μενει εξω μονιμα, ειναι πολυ ευκολο να φολιαστει.
Ο οργανωμενος διαρρηκτης θα τον ξεκανει στο 5λεπτο και ειναι κριμα.
Καλυτερα ο φιλος να βαλει συναγερμο .
Καλο θα ειναι να μη γινεται παραπληροφορηση.