PDA

View Full Version : Metzeler TΕΛΙΚΑ...



iannis
09/07/2005, 16:40
Ηρθαν τελικα τα λαστιχα που ειχα παραγγειλει μετα απο μια εβδομαδα :mad: αλλα δεν ηταν τα μισελεμ τα ανακε που ειχα ζητησει αλλα μετζελερ τουρανσ ο ανθρωπος μου ειπε βεβαια να τα στειλει πισω και να μου φερει αυτα που ειχα πει αλλα ετυχε και ηταν εκει ενα αφρικα με ανακε και τα ειδα και τα δυο μαζι για πρωτη φορα . Μαλακα ειναι και τα δυο η διαφορα που εντοπισα ειναι τα τακουνια στο ανακε ειναι λιγο πιο αραια καλυτερα μαλλον στο χωμα και τα μετζελερ μαλλον λιγο καλυτερα στο δρομο ,δεν μπορουσα και να περιμενω αλλο γιατι το μπροστινο μου λαστιχο ηταν κομενο και εσκαγε την σαμπρελα και εβαλα τα μετζελερ με 230 ευρω :mad: (200 τα ανακε) και μου αλαξε και τακακια πισω 30 ευρα ενταξη ειναι η με τσιμπισε????:confused:

afrotwin
10/07/2005, 14:38
entaksi ise mia xara
mono na min empistevese ta metzeler sta nera kata ta ala ola mia xara
ke i times

vevea ine malaka ke ta dio lastixa ala ta michelin ine piritiou ke zestenonte pio efkola ke kratane pio grigora apo ta metzeler ala afto den ine provlima

episis ta metzeler ine pio an8ektika sto xoma eno ta michelin oxi

an paratirisis tin goma tis michelin exi megalitera avlakia stin akri tou elestikou ke dioxni perisotero nero afto ta kani kalitera sta nera apo oti ta metzeler

gia afto na prosexis sta nera

ke na ta zestenis kala ston dromo prin ta zorizis

:wave2:

derd
14/07/2005, 09:39
Μια χαρα λαστιχο ειναι και εχει και μικρο δεικτη φθορας . Τα φοραω ενα χρονο και κανενα προβλημα αλλα οπως ειπε και ο αφρο προσοχη στο βρεγμενο.. Την επομενη θα βαλω τα Anakee γιατι ειμαι περιεργος για την συμπεριφορα τους. Ολοι τα υμνουν εδω μεσα!

afrotwin
14/07/2005, 21:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από derd
Μια χαρα λαστιχο ειναι και εχει και μικρο δεικτη φθορας . Τα φοραω ενα χρονο και κανενα προβλημα αλλα οπως ειπε και ο αφρο προσοχη στο βρεγμενο.. Την επομενη θα βαλω τα Anakee γιατι ειμαι περιεργος για την συμπεριφορα τους. Ολοι τα υμνουν εδω μεσα!

rota ton trelo ton crs na sou pi gia kati 170ares mesa stin vroxi me to africa ke ta anakee ke meta 8a katalavis ti leme
to idanikotero lastixo gia tis mixanes mas ke genika mega on-off

Tonyxgr
15/07/2005, 14:06
Ego ebala ta anakee ton 12/2004 itan <freska> arxes 2004 tous protous tesseris mines itan pragmatika bentouzes apo ekei kai epita omos allaksan simperifora pros to xeirotero.
Den mporo na po pos eime 100% ikanopoiimenos
Tin piesi tin elenxo poli sixna kai tin kratao sta 30/30 .

iannis
15/07/2005, 14:18
λενε οτι τελειωνουν πιο γρηγορα τα ανακεε βεβαια οχι και τοσο (4 μηνες) ποσα χλμ τους ειχες κανει μεχρι τοτε?

Tonyxgr
15/07/2005, 15:02
2000-2500 to poli

afrotwin
15/07/2005, 17:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tonyxgr
2000-2500 to poli

file mou mipos pernages sinexia apo ton idio dromo ke ton gialises telika?
:rotflmao: :rotflmao:

nomizo oti kati alo simveni
ke sigoura iparxi etia

mpori omos na paratirises to provlima se mia epoxi pou o dromos ine gematos skoni an kanis tin idia diadromi sinexia

sto taksidi es8anese to idio?

Tonyxgr
16/07/2005, 09:24
i alitheia einai oti exo mania me tin kathariotita ,
alla den nimizo oti ta ekapsa se 6 mines .
Sta taksidia den eixa kanena problima.
Gia na eime pio akribis to problima poy exo einai oti se strofes me megali klisi den mpeno opos empena tous protous 3-4 mines uparxei megaliteri es8isi tou <glistrimatos>........

afrolykos
16/07/2005, 22:39
Καλησπερα παιδια καλος σας βρηκα εχω τις παρακατω τιμες απο μοτοροδα
για Enduro 3 Sahara Metzeler για το αφρικα τι λετε , βρισκουμε καλητερες.



Η τιμή λιανικής τοποθετημένων των ελαστικών συμπεριλαμβανομένου του ΦΠΑ 19% με ζυγοστάθμιση & εργασία ανέςρχεται στα 265 ευρώ.

?148 το πίσω
?97 το μπροστά
?20 η εργασία & η ζυγοστάθμιση


και κρανος παιδια γιατι εδω στην Λ Διονυσου την προηγουμενη βδομαδα γινανε 3 τρακαρισματα με μηχανες και τα δυο ηταν ΧΩΡΙΣ κρανος.

afrotwin
16/07/2005, 22:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrolykos
Καλησπερα παιδια καλος σας βρηκα εχω τις παρακατω τιμες απο μοτοροδα
για Enduro 3 Sahara Metzeler για το αφρικα τι λετε , βρισκουμε καλητερες.



Η τιμή λιανικής τοποθετημένων των ελαστικών συμπεριλαμβανομένου του ΦΠΑ 19% με ζυγοστάθμιση & εργασία ανέςρχεται στα 265 ευρώ.

?148 το πίσω
?97 το μπροστά
?20 η εργασία & η ζυγοστάθμιση


και κρανος παιδια γιατι εδω στην Λ Διονυσου την προηγουμενη βδομαδα γινανε 3 τρακαρισματα με μηχανες και τα δυο ηταν ΧΩΡΙΣ κρανος.

kalos ton sinomiliko
poli akriva mas ta les palikari
me tipota tosa lefta gia psaksou alou

o defteros africanos edo mesa me kolima me tous likous...:lol:


:wave2:

afrolykos
17/07/2005, 09:40
που π.χ ονοματα τηλεφωνα κ.τ.λ γραφτε τιποτα γιατι αυτα που εχω λυωσανε προ καιρου επρεπε να τα εχω αλλαξη αλλα πουντα τα ρημαδια τα λευτα .

afrotwin
17/07/2005, 14:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrolykos
που π.χ ονοματα τηλεφωνα κ.τ.λ γραφτε τιποτα γιατι αυτα που εχω λυωσανε προ καιρου επρεπε να τα εχω αλλαξη αλλα πουντα τα ρημαδια τα λευτα .

file mou 8a psaksis to africa twin edo pou ise diladi ke 8a vris ena post me elastika kapou exi ke mia dief8insi ke merikes protasis filon kita ke tin diafimisi tou bikenest (an den kano la8os) sto moto
exi ke prosfores to palikari

ala makria apo moto roda farmakio leme

afrolykos
17/07/2005, 14:22
το βρηκα ευχαριστω afrotwin