PDA

View Full Version : honda innova 125i



digimonscot
17/07/2010, 10:02
Πρόκειται να αγοράσω ένα innova αυτήν την εβδομάδα, και γενικά δεν ξέρω τι θα πρέπει να πληρώνω κάθε χρόνο. Π.χ. τώρα έχω ένα 50άρι και σε αυτό πρέπει να πληρώνω μόνο ασφάλεια και ανανέωση άδειας, στα 125cc τι κάνω;;

ΚΑΛΉ ΣΑΣ ΜΈΡΑ!!:beer: :beer: :sun: !!

digimonscot
17/07/2010, 10:17
Και κάτι άλλο...είναι αξιόπιστο σε θέματα κινητήρα το innova i??

Anritsu
17/07/2010, 10:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από digimonscot
Πρόκειται να αγοράσω ένα innova αυτήν την εβδομάδα, και γενικά δεν ξέρω τι θα πρέπει να πληρώνω κάθε χρόνο. Π.χ. τώρα έχω ένα 50άρι και σε αυτό πρέπει να πληρώνω μόνο ασφάλεια και ανανέωση άδειας, στα 125cc τι κάνω;;

ΚΑΛΉ ΣΑΣ ΜΈΡΑ!!:beer: :beer: :sun: !!

Ασφάλεία και σήμα κυκλοφοριάς κάπου 15 εβρά ετησίως .



Αρχικά δημιουργήθηκε από digimonscot
Και κάτι άλλο...είναι αξιόπιστο σε θέματα κινητήρα το innova i??

Αυτά τα ρωτάνε συνήθως πριν αποφασίσουν . Μια χαρά μηχανάκι είναι . Βέβαια αν ψάξεις θα βρεις κουβέντες για ιννοβά που καίνε λάδια και που τρίζουν τα πλαστικά τους . Και λογικό είναι , με τόσα κομμάτια που έχει πουλήσει ο ακατονόμαστος όλο και κάνα δύο βλαμμένα θα βρεθούνε . Σακούλα η μεταχειρισμένο ?

digimonscot
17/07/2010, 18:41
[i] Αυτά τα ρωτάνε συνήθως πριν αποφασίσουν ....και κάνα δύο βλαμμένα θα βρεθούνε . Σακούλα η μεταχειρισμένο ? [/B]

Ευχαριστώ για την άμεση ανταπόκριση, και μια χαρά μου είναι τότε..για τα εβρά εννοώ..

Μεταχειρισμένο, αλλά σε σακούλα!!:look: :lol: είναι σε άριστη κατάσταση..

Και ρώτησα πριν αποφασίσω κανά 2 γνωστούς, και μου είπαν τα ίδια, ότι είναι και κάποιοι που το έχουν κακομεταχειριστεί και έχουν τα προβλήματα τους με το μηχανάκι..

και πάλι tnx!!:beer:

vaska
17/07/2010, 19:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από digimonscot
Ευχαριστώ για την άμεση ανταπόκριση, και μια χαρά μου είναι τότε..για τα εβρά εννοώ..

Μεταχειρισμένο, αλλά σε σακούλα!!:look: :lol: είναι σε άριστη κατάσταση..

Και ρώτησα πριν αποφασίσω κανά 2 γνωστούς, και μου είπαν τα ίδια, ότι είναι και κάποιοι που το έχουν κακομεταχειριστεί και έχουν τα προβλήματα τους με το μηχανάκι..

και πάλι tnx!!:beer:

Από το 2007 και μετά δεν θ' αγόραζα παπί honda, έχω ακούσει ένα κάρο προβλήματα, θα έπαιρνα yamaha ή Kawasaki.

Πάντως καλορίζικο και να το χαρείς.
:wave2: :wave2: :wave2:

digimonscot
17/07/2010, 19:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
Από το 2007 και μετά δεν θ' αγόραζα παπί honda, έχω ακούσει ένα κάρο προβλήματα, θα έπαιρνα yamaha ή Kawasaki.

Πάντως καλορίζικο και να το χαρείς.
:wave2: :wave2: :wave2:

μου κόβεις τα πόδια τώρα, αλλά και πάλι έχω ακούσει από deliveράδες ότι είναι και γαμώ το μηχανάκι, και στην τελική δεν θα το καίω για να κάνω την δουλεία μου το θέλω και για να πηγαίνω για μπάνιο, γενικά είμαι συντηριτικός, μόνο τελική μου αρέσει να πιάνω αλλά όχι σπασμένος, όλη την ώρα!μία στο τόσο...

τεσπα,tnx!!

Red Rider
18/07/2010, 12:27
Μακρια απο innova ειτε injection ειτε καρμπυρατερ..

AUFGEBRACHT
18/07/2010, 12:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από digimonscot
μου κόβεις τα πόδια τώρα, αλλά και πάλι έχω ακούσει από deliveράδες ότι είναι και γαμώ το μηχανάκι, και στην τελική δεν θα το καίω για να κάνω την δουλεία μου το θέλω και για να πηγαίνω για μπάνιο, γενικά είμαι συντηριτικός, μόνο τελική μου αρέσει να πιάνω αλλά όχι σπασμένος, όλη την ώρα!μία στο τόσο...

τεσπα,tnx!!

Άμα βλέπω ερωτήματα για παπιά και τελικές κάτι με πιάνει...Για άλλο λόγο έχουν κατασκευαστεί τα έρημα, τί τελική να πιάσεις με το παπί... πιάσε καλύτερο κόκκινο, πιάσε το Μάη, πιάσε μια μπύρα...

digimonscot
19/07/2010, 13:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από AUFGEBRACHT
Άμα βλέπω ερωτήματα για παπιά και τελικές κάτι με πιάνει...Για άλλο λόγο έχουν κατασκευαστεί τα έρημα, τί τελική να πιάσεις με το παπί... πιάσε καλύτερο κόκκινο, πιάσε το Μάη, πιάσε μια μπύρα...

Με παρεξηγησες..τελικη εννοω ότι η μονη ''καγκουρια'' που θα κανω ειναι να πιανω τελικη σε ευθειες..Για να παω στην παραλια πρεπει να διανυσω τουλαχιστον 15χιλιομετρα. και τα 10 ειναι εκτος πολης..και σε τετοια κατασταση θα πιασω καμια τελικη...

οχι οτι θα το πειραξω για να μου βγαζει μεγαλη τελικη...

και ξερω πολυ καλα τον λιγο κατασκευης του παπιου, γι αυτο και το αγοραζω..:smokin:

digimonscot
19/07/2010, 16:23
Τελικά, για διάφορους λόγους, πολύ πιθανόν να πάω σε daytona sprinter 125 καινουργιο...εάν γνωρίζετε το οτιδήποτε για αυτό το μηχανάκι(τελική ταχύτητα,αν πάει καλά γενικά,..), χαρά μου να το ακούσω!!

Ευχαριστώ!!

jeremy
21/07/2010, 12:32
παρε το χοντα.....και μην ρωτας γιατι!

Red Rider
21/07/2010, 13:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από jeremy
παρε το χοντα.....και μην ρωτας γιατι!

Πιστευε και μη ερευνα:a9:

digimonscot
21/07/2010, 15:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από jeremy
παρε το χοντα.....και μην ρωτας γιατι!

Μην με ρίχνεις τόσο εύκολα..και honda βρίσκω μόνο μεταχειρισμένο, του 2006 και πιο παλιό, με 40.000 χλμ στα 800-1.000?, ενώ το daytona το παίρνω στα 1200? με 0 χλμ του 2010!!!

Και έχω ακούσει σχετικά καλά λόγια για το daytona, μόνο τρίξιμο πλαστικών έχω ακούσει στο παλιό μοντέλο, όπου αν μου συμβεί, υπάρχουν άπειρες λύσεις.

Τέλος, είμαι πολύ προσεχτικός με τα πραγματά μου, δεν τα σπάω, πιέζω, και το μηχανάκι θα δουλεύει λες και το έχει μεγάλος-ήρεμος άνθρωπος..ΧΑΛΑΡΑ...:lol:

Α! Και ρωτάω τελικά μετά από όλα αυτά.. Γιατί να πάρω honda???;;;

Θα σε εκτιμήσω αν απαντήσεις άμεσα γτ την επόμενη εβδομάδα θα πάρω..:look:

digimonscot
21/07/2010, 18:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από digimonscot
Μην με ρίχνεις τόσο εύκολα..και honda βρίσκω μόνο μεταχειρισμένο, του 2006 και πιο παλιό, με 40.000 χλμ στα 800-1.000?, ενώ το daytona το παίρνω στα 1200? με 0 χλμ του 2010!!!

Και έχω ακούσει σχετικά καλά λόγια για το daytona, μόνο τρίξιμο πλαστικών έχω ακούσει στο παλιό μοντέλο, όπου αν μου συμβεί, υπάρχουν άπειρες λύσεις.

Τέλος, είμαι πολύ προσεχτικός με τα πραγματά μου, δεν τα σπάω, πιέζω, και το μηχανάκι θα δουλεύει λες και το έχει μεγάλος-ήρεμος άνθρωπος..ΧΑΛΑΡΑ...:lol:

Α! Και ρωτάω τελικά μετά από όλα αυτά.. Γιατί να πάρω honda???;;;

Θα σε εκτιμήσω αν απαντήσεις άμεσα γτ την επόμενη εβδομάδα θα πάρω..:look:

Το άκουσα και από άλλον ένα φίλο...ότι είναι οκ τα daytona..