PDA

View Full Version : Διαβαστε το πιτσιρικια...



menelaos46
17/07/2010, 17:22
Με αφορμη το θανατο του πολυπρωταθλητη αλλα και τα πολλα ανοιγμενα κεφαλια που εχω δει εχω να πω δυο κουβεντες κυριως για τους νεαρους σε ηλικια.
Στο δρομο βγαινεις για να φτασεις στον προορισμο σου. Ο δρομος δεν ειναι πιστα, οσο καλος κι αν εισαι αν δε προσεξεις ο χαρος την εχει στημενη.
Τουλαχιστον ζυγιστε τις πιθανοτητες και την επομενη φορα που δειτε καποιον στο φαναρι να γυαλιζει το ματι του πειτε απλως απο μεσα σας, εγω θελω κι αποψε να φτασω....
Οσο περισσοτερο προσεχεις τοσο περισσοτερες πιθανοτητες εχεις να φτασεις.
Δεν αποσκοπω στο να γινει κουβεντα πανω στο θεμα αυτο, απλως να διαβαστει απο τους νεαρους ειδικα γιατι οσο μεγαλωνεις κανεις τις επιλογες σου και υπολογιζεις και τις συνεπειες.

Καλα χιλιομετρα....

Μικe777
17/07/2010, 19:51
βασικο ειναι την μηχανη να την χαιρεσαι

και να κανεις την βολτα σου

για ολα τα υπολοιπα υπαρχουν και οι πιστες....

ΠΡΟΣΟΧΗ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΙΣΤΑ!!!!!!!

noble
17/07/2010, 20:16
Στην πίστα ο πρωταθλητής είναι αυτός που κάνει τους καλύτερους χρόνους.
Εκεί εξω ο πρωταθλητής είναι εκείνος που καθημερινά καταφέρνει να γυρίσει σπίτι του.

Καμία σχέση οι ικανότητες όταν έχεις να κάνεις με ενα μη ελεγχόμενο περιβάλλον,με νταλίκες,με απαίδευτους,με θυμωμένους,με μαλάκες.

Είναι μεγάλο το σοκ,να φεύγει ενας άνθρωπος τόσο ικανός με τις μηχανές,τόσο καλός οδηγός.Τόσο νέος!
Ποιoς ξέρει όμως να αποφεύγει φορτηγό που περνάει το κόκκινο?Αυτοκίνητο που παραβιάζει το stop?

Λυπήθηκα πολύ για τον Αλκη κι ας μην τον γνώριζα :sad: .
Δεν θα πω να είναι το τελευταίο,γιατί δυστυχώς δεν θα είναι.
Ο καθένας οφείλει,πρωτίστος στον εαυτό του κι έπειτα σε όλους αυτούς που τον αγαπούν,να είναι πρωταθλητής.



Σεβαστείτε τη ζωη σας,είναι πολύτιμη.Μην την αφήνετε στην τύχη.

Θα πει κανείς και τι φταίω αν κάποιος παρανομήσει?Δεν φταις τελικά,αλλά αυτός ο κάποιος είναι εκει έξω,υπάρχει!!Στ αλήθεια θέλεις αυτή η κουβέντα να είναι για το ποιος φταίει?

:sad:

tsioy600
17/07/2010, 20:29
Καλα τα λες αλλα με τετοιο τιτλο δυσκολα να σ'ακουσει καποιος φιλε.Διαβαστε πιτσιρικια..??Σιγα μεγαλε Cool!:p

Panopticon7
17/07/2010, 20:39
Αυτα εχουν χιλιοειπωθει... Καλα τα λεμε εδω, οταν βγουμε στον δρομο ομως τα ξεχναμε.

JZER40
18/07/2010, 18:59
Αυτα εχουν χιλιοειπωθει... Καλα τα λεμε εδω, οταν βγουμε στον δρομο ομως τα ξεχναμε.


+1050

Ολοι τις ιδιες μαλακίες κάνουμε....Από πρωταθλητές έως κουλάδια

koulis19
18/07/2010, 21:57
Προσεχουμε εμεις,προσεχτε και εσεις ομως οι μεγαλυτεροι.Υπαρχουν πολλοι ανωριμοι που ειναι παιδικη χαρα.Αρα απευθυνετε σε ολους.


:beer: :beer: :beer: :beer:

SpeakeasyBlues
24/07/2010, 13:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από koulis19
Προσεχουμε εμεις,προσεχτε και εσεις ομως οι μεγαλυτεροι.Υπαρχουν πολλοι ανωριμοι που ειναι παιδικη χαρα.Αρα απευθυνετε σε ολους.


:beer: :beer: :beer: :beer:


- Ωραιος ο νεος! :a33:


- Νομιζω οτι tsioy600 εχει δικιο Μενελαε ο τιτλος αδικει το κειμενο.

menelaos46
24/07/2010, 14:01
Νομιζω οτι tsioy600 εχει δικιο Μενελαε ο τιτλος αδικει το κειμενο.

Συμφωνω το εγραψα βιαστικα...

trelf
25/07/2010, 04:48
δυστυχως πολλες φορες πιανω τον εαυτο μου να αφαιρειται και να οδηγει επικινδυνα....:sick:

project.breeze
25/07/2010, 04:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από trelf
δυστυχως πολλες φορες πιανω τον εαυτο μου να αφαιρειται και να οδηγει επικινδυνα....:sick:


Το ότι το παραδέχεσαι και το καταλαβαίνεις είναι πολύ καλό δείχνει ότι έχεις αυτογνωσία.Όλοι κάποιες στιγμές κάνουμε μαλακίες,ας φροντίσουμε αυτές τις μαλακίες να τις κάνουμε εκτός πόλης,σε δρόμο που δεν έχει κίνηση φορώντας full εξοπλισμό αλλά το καλύτερο θα ήταν να τις αποφύγουμε τις μαλακίες και να οδηγάμε στρωτά,όμορφα,με ροή,χωρίς υπερβολές :beer:

ego_o_idios
25/07/2010, 06:12
ego efkerias do8isis exo na po to eksis

kolovlaxoi giriste sta xoria sas na isixasoume

tifoso4ever
25/07/2010, 06:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από ego_o_idios
ego efkerias do8isis exo na po to eksis

kolovlaxoi giriste sta xoria sas na isixasoume

Ρε Αφρο, αφου η Αθηνα ειναι ενα τεραστιο χωριο πια, το 80% των κατοικων ειναι απο επαρχια, το 15% ειναι αφρικανοασιατες ολων των φυλων και χρωματων, και ενα 5% ειναι αυτοχθονες (...Τι λεξη... :p )

...

Ουτε οι δρομοι σκοτωνουν, ουτε τα οχηματα...

ΤΟ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟ ΜΥΑΛΟ ΣΚΟΤΩΝΕΙ!!!

Ας οδηγουμε με συνεση, και πολυ πολυ προσοχη, με τοσο πηξιμο εκει εξω, ειναι πολυ ευκολοτερο να την πατησουμε...

Ειχα την τιμη να γνωρισω προσωπικα τον Αλκη, το εμαθα ενοσω ημουν στη νοτια πελλοπονησο, και στεναχωρεθηκα ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ, αλλα οργιστηκα και φρικαρα με τον τροπο που εφυγε, ετσι αδοξα απο τον ανεγκεφαλο ανικανο που λεγοταν καποτε "οδηγος φορτηγου"...
Για μενα τωρα ειναι μια κατσαριδα που ευχαριστως και χωρις ενοχες θα ελιωνα...

Σορυ για το σπαμ, μολις γυρισα Αθηνα...

:beer: :wave2:

fz6man
25/07/2010, 07:24
Ρε Αφρο, αφου η Αθηνα ειναι ενα τεραστιο χωριο πια, το 80% των κατοικων ειναι απο επαρχια, το 15% ειναι αφρικανοασιατες ολων των φυλων και χρωματων, και ενα 5% ειναι αυτοχθονες (...Τι λεξη... ) ενταξει ρε φιλε και τι σημαινει δηλαδη που το 80 % ειναι απο επαρχια , εμεις που ζουμε επαρχια δηλαδη τι ημαστε ανθρωποι κατωτερου θεου και εχουμε ποιο λιγο μυαλο , τι αλλο θα ακουσουμε δηλαδη :mad:

tifoso4ever
25/07/2010, 07:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από fz6man
ενταξει ρε φιλε και τι σημαινει δηλαδη που το 80 % ειναι απο επαρχια , εμεις που ζουμε επαρχια δηλαδη τι ημαστε ανθρωποι κατωτερου θεου και εχουμε ποιο λιγο μυαλο , τι αλλο θα ακουσουμε δηλαδη :mad:

Αυτο ακριβως εννοω φιλε μου, ημαρτον δηλαδη, οτι δεν εχει ΚΑΜΜΙΑ σχεση η καταγωγη καποιου, αν ειναι απ'την κατω ραχουλα ή απο το Παρισι...Η πολη ειναι ενας ζωντανος οργανισμος και ειμαστε ΟΛΟΙ μερος του...Πρεπει να ζησουμε ολοι μαζι αρμονικα. Και φυσικα δεν εχει να κανει με την μορφωση, την εκπαιδευση ή την αντιληψη καποιου ο τοπος καταγωγης ή διαμονης του...
Το οτι ζεις φιλε μου σε επαρχια εισαι προνομιουχος, μακαρι να μπορουσα κι εγω...
Πως εβγαλες τετοιο συμπερασμα απο τα γραφομενα μου δεν καταλαβαινω...
:beer: :beer: :beer:

fz6man
25/07/2010, 08:35
παρεξηγισα φιλε μην κρατας κακια :beer: