PDA

View Full Version : Παλιες μηχανες-παρατημενες



giannis88
17/07/2010, 19:25
Καλησπερα και καλως σας βρηκα!
Ονομαζομαι Γιαννης και ειμαι νεο μελος.

Εχω μια απορια.Βλεπω εδω και πολλα χρονια (σιγουρα δεκαετια) μια πολυ ομορφη cagiva.
Πως μπορω να βρω τον ιδιοκτητη?(φοραει ακομα πινακιδες)
Ακομα, αν ειναι και χαλασμενο το μοτερ, μπορω να την φτιαξω ξανα με ενα λογικο κοστος?
Πολλα πλαστικα ειναι σπασμενα και της λειπει και η μπαταρια.
Αξιζει λετε να το προσπαθησω η το κοστος θα ειναι απαγορευτικο αν την παρω?

Ευχαριστω προκαταβολικα

tsioy600
17/07/2010, 19:56
Για να ειναι παρατημενο 10 χρονια και να μην το εχουν σηκωσει ακομα αυτοι κατι θα ξερουν..:lol:Kαι μπορει να ειναι και πεσμενο-τρακαρισμενο-στραβο για να χει σπασμενα πλαστικα. Παντως ετσι που τα λες παιζει το κοστος επισκευης να φτανει ή και να ξεπερναει την αξια αγορας αντιστοιχου μτχ σε καλη κατασταση .Και ειναι και Cagiva!:p Για τις πινακιδες τωρα αν εχεις κανα γνωστο απο μεσα κατι κανεις..

toyar
18/07/2010, 02:33
Δεν ακουμπάμε παρατημένα μηχανάκια γιατί αν είναι κλεμένα μπορεί να μπλέξουμε. Ειδικά αν έχουν πινακίδα:nono:

giannis88
18/07/2010, 03:47
Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας.
Μαλλον θα το αφησω και θα κοιταξω καποιο μεταχειρισμενο.

2stroker
18/07/2010, 11:06
to cagiva που λες ειναι ενα παρατημενο σε ενα παραδρομο της βουλιαγμενης κοντα στον αγ.δημητριο?

gs 500 f
18/07/2010, 14:47
στειλε π.μ. πινακιδες ........

gponiris
13/01/2011, 21:36
βρηκα μια πεταμενη μηχανη varadero xl 125v κοντα στη γειτονια μου.Πιο συγκεκριμενα ηταν πεσμενη σε ενα χωματολοφο με πρασιναδες γυρω του.Στεναχωρηθηκα πολυ γιατι οπως την ειδα στα γρηγορα της ελειπε η μπαταρια και ειχε μπροστα σπασμενο φαναρι(δεν την σηκωσα να δω και αλλα γιατι εβρεχε).Κατα τα αλλα ηταν πολυ ωραια μηχανουλα εξωτερικα και τη λυπηθηκα πολυ.Δεν εχει πινακιδες για να κανω καποιο ελενχο.
Μπορω να τη διεκδικησω με καποιο τροπο πριν την παρει ο δημος?Να παω στην αστυνομια και να το δηλωσω?Πολλα ερωτηματικα...

xtzanos
14/01/2011, 02:05
Μάλλον κάποιος το κλαίει, οπότε πας στην αστυνομία και το αναφέρεις

John Steed
14/01/2011, 02:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από gponiris
βρηκα μια πεταμενη μηχανη varadero xl 125v κοντα στη γειτονια μου.Πιο συγκεκριμενα ηταν πεσμενη σε ενα χωματολοφο με πρασιναδες γυρω του.Στεναχωρηθηκα πολυ γιατι οπως την ειδα στα γρηγορα της ελειπε η μπαταρια και ειχε μπροστα σπασμενο φαναρι(δεν την σηκωσα να δω και αλλα γιατι εβρεχε).Κατα τα αλλα ηταν πολυ ωραια μηχανουλα εξωτερικα και τη λυπηθηκα πολυ.Δεν εχει πινακιδες για να κανω καποιο ελενχο.
Μπορω να τη διεκδικησω με καποιο τροπο πριν την παρει ο δημος?Να παω στην αστυνομια και να το δηλωσω?Πολλα ερωτηματικα...

Δεν υπάρχει άλλος τρόπος διεκδίκησης, εκτός από τους πλειστηριασμούς του Δήμου....


Τη συγκεκριμένη, έτσι όπως τη βρήκες, μπορεί να είναι και κλεμμένη, το καλύτερο είναι να πας στο Αστυνομικό Τμήμα της περιοχής σου και να το δηλώσεις.....:wave2:

gponiris
14/01/2011, 20:08
πηγα σημερα το πρωι να την ξαναδω και αποτι καταλαβα πρεπει να ειναι τρακαρισμενη.Της λειπει μπαταρια,γκαζι και πεταγοταν κατι καλωδια δεξια-αριστερα και ειχε σπασμενα τα φερινγκ.Τι να πω..δεν ειμαι και μαντης..
Πηρα και εναν αριθμο πλαισιου που ειχε(πιαστηκε η μεση μου για να την σηκωσω την ατιμη για το δω...) αν μπορει καποιος να το ελενξει και να μου δωσει στοιχεια να παρω τηλτον ιδιοκτητη θα ηταν καλυτερο απο το να τρεχω στην αστυνομια.

epp1640
14/01/2011, 20:50
Πινακίδες μπορεί να μην έχουν, αριθμό πλαισίου όμως έχουν σίγουρα.. :winka: :wave2:

rockobok
15/01/2011, 03:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από giannis88
μια πολυ ομορφη cagiva.


Ανταλακτικά θα βρείς ΣΙΙΙΙΙΙΙΓΟΥΡΑ....!!:rotflmao: :rotflmao:

John Steed
15/01/2011, 04:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από gponiris
πηγα σημερα το πρωι να την ξαναδω και αποτι καταλαβα πρεπει να ειναι τρακαρισμενη.Της λειπει μπαταρια,γκαζι και πεταγοταν κατι καλωδια δεξια-αριστερα και ειχε σπασμενα τα φερινγκ.Τι να πω..δεν ειμαι και μαντης..
Πηρα και εναν αριθμο πλαισιου που ειχε(πιαστηκε η μεση μου για να την σηκωσω την ατιμη για το δω...) αν μπορει καποιος να το ελενξει και να μου δωσει στοιχεια να παρω τηλτον ιδιοκτητη θα ηταν καλυτερο απο το να τρεχω στην αστυνομια.

Η μέση οδός είναι και παράνομη....

Γιατί να μπλέξει κάποιος, πήγαινε καλέ μου άνθρωπε μέχρι την τροχαία, δεν θα πάθεις κάτι, οι περισσότεροι είναι εξυπηρετικότατοι και κερνάνε και νεράκι/καφεδάκι άμα γοστάρεις:beer:

Tedvj23
18/09/2015, 22:18
Το ξερω παλιο το θεμα αλλα γοογλαρα στο αν μπορει καποιος να βρει τον ιδιοκτητη ενος οχηματος με τον αριθμο πλαισιου (δεν εχει πινακιδα..) και μου εβγαλε αυτο το θεμα...Υπαρχει κανενας εδω μεσα να του δωσω το πλαισιο να βρουμε ιδιοκτητη(αν υπαρχει ακομα και δενε χει γινει διαγραφη...)..?Εβαλα τον ασφαλιστη μου που με φτιαχνει με κατι τετοια αλλα πρεπει ναναι ασφαλισμενο για να μπορεσει να μου πει τα ανασφαλιστα(οπως αυτο φυσικα..) δεν του τα βγαζει το συστημα..ειδαλως υπαρχει καποιος τροπος νομιμος φυσικα να βρουμε ιδιοκτητη απο το πλαισιο σε καποια υπηρεσια(αστυνομια,δημο...)?

Υ.γ.Εχω ρωτησει ολη την γειτονια δεν το εχει ακουμπησει ανρθωπος πανω απο 3 χρονια και το σηκωνει ο καφεντζης που βρισκεται μπροστα του οποτε το πετανε στο παρκαρισμα διαφορα ζωα...

Takata Dome
19/09/2015, 21:18
Το ξερω παλιο το θεμα αλλα γοογλαρα στο αν μπορει καποιος να βρει τον ιδιοκτητη ενος οχηματος με τον αριθμο πλαισιου (δεν εχει πινακιδα..) και μου εβγαλε αυτο το θεμα...Υπαρχει κανενας εδω μεσα να του δωσω το πλαισιο να βρουμε ιδιοκτητη(αν υπαρχει ακομα και δενε χει γινει διαγραφη...)..?Εβαλα τον ασφαλιστη μου που με φτιαχνει με κατι τετοια αλλα πρεπει ναναι ασφαλισμενο για να μπορεσει να μου πει τα ανασφαλιστα(οπως αυτο φυσικα..) δεν του τα βγαζει το συστημα..ειδαλως υπαρχει καποιος τροπος νομιμος φυσικα να βρουμε ιδιοκτητη απο το πλαισιο σε καποια υπηρεσια(αστυνομια,δημο...)?

Υ.γ.Εχω ρωτησει ολη την γειτονια δεν το εχει ακουμπησει ανρθωπος πανω απο 3 χρονια και το σηκωνει ο καφεντζης που βρισκεται μπροστα του οποτε το πετανε στο παρκαρισμα διαφορα ζωα...

Tο GSX έχεις βάλει στο μάτι;

Tedvj23
20/09/2015, 10:29
ΚΑμια σχεση μικρε...:beer:

Υ.γ.Μαλλον βρηκα ακρη απο την αστυνομια..