PDA

View Full Version : φωτα hornet 600 08



gaslamatz
18/07/2010, 13:17
ταν ο διακοπτης ειναι στην θεση ον και πριν βαλουμε τον κινητηρα μπροστα ποια φωτα ειναι αναμενά;στο δικο μου απο την αρχη ειχε τα μεεσαια αλλα τωρα τελευταια μενουν τα μικρα και μολις βαλω μπροστα αναβουν τα μεσαια . αυτο ειναι πιο λογικο γιατι δεν πεφτει η μπαταρια αλλα δεν ξερω εαν ειναι η σωστη λειτουργια.

Panopticon7
18/07/2010, 13:24
Περιεργο...

BILLY FILTH
19/07/2010, 05:12
σε λίγο δε θα σου ανάβουν καν αφού βάλεις μπρος.

Καθάρισμα τον διακόπτη οn/off. :wave2:

Panopticon7
19/07/2010, 05:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από BILLY FILTH
σε λίγο δε θα σου ανάβουν καν αφού βάλεις μπρος.

Καθάρισμα τον διακόπτη οn/off. :wave2:

Ποιο διακοπτη εννοΑς ? Αυτον στο αριστερο χερι ή στο κλειδι.

gaslamatz
22/07/2010, 13:32
δεν υπαρχει διακοπτης στο αριστερο χερι τα φωτα ειναι μονιμα αναμμενα.

BILLY FILTH
23/07/2010, 05:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από Panopticon7
Ποιο διακοπτη εννοΑς ? Αυτον στο αριστερο χερι ή στο κλειδι.

έχεις δίκιο...μπερδεύει το on/off που έγραψα.

Ο διακόπτης δεξιά (switch).

Πρέπει να υπάρχουν κανα δυο thread ακόμα με αυτό το θέμα :wave2:

BILLY FILTH
23/07/2010, 05:53
http://www.moto.gr/forums/showthread.php?threadid=83587&highlight=%F6%F9%F4%E1+hornet


http://www.moto.gr/forums/showthread.php?threadid=67670&highlight=black+out

:D

Panopticon7
23/07/2010, 20:12
Ρε σεις, για βοηθατε, σημερα αναβοσβησα κανα δυο φορες με το αριστερο χερι τις μεγαλες σκαλες των φωτων... κ απο τοτε αναβει οποτε θελει (η μεγαλη σκαλα).

Μπορει να αναψει με την μια, μπορει να αναψει μετα απο 5 δευτερολεπτα, μπορει κ καθολου. (μεχρι να πατησω το κουμπακι, το απο πισω κ να μεινουν αναμενα).

Τι σκατα γινεται...

LogOutGoRide
24/07/2010, 03:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από Panopticon7
Ρε σεις, για βοηθατε, σημερα αναβοσβησα κανα δυο φορες με το αριστερο χερι τις μεγαλες σκαλες των φωτων... κ απο τοτε αναβει οποτε θελει (η μεγαλη σκαλα).

Μπορει να αναψει με την μια, μπορει να αναψει μετα απο 5 δευτερολεπτα, μπορει κ καθολου. (μεχρι να πατησω το κουμπακι, το απο πισω κ να μεινουν αναμενα).

Τι σκατα γινεται...

Απ'ότι φαίνεται είναι ''φυσιολογικό'' .

Ισπανικά ηλεκτρικά σε ιταλικό μηχανάκι τί περίμενες;

Σιγά σιγά να περιμένεις και το δεξιά κόκκινο κουμπί, το μεγαλούτσικο.

Panopticon7
24/07/2010, 05:41
Η συναρμολογηση ας γινεται κ στην αλβανια, τι σημασια εχει αυτο...

Μη τα λετε παραεξω αυτα...


Εσυ ειχες ιδιο θεμα ?

borbos
24/07/2010, 06:54
υργασια στο διακοπτη μου φερνει....ψεκασε το....

georgefr
26/07/2010, 16:24
Kαλησπερα σας!Εχω εδω και αρκετο καιρο αυτο το προβλημα και εγω ενω την μηχανη την εχω μολις 9 μηνες!Συγκεκριμενα βαζω μπροστα τη μηχανη και μερικες φορες δεν αναβουν τα φωτα πορειας...Οταν συμβαινει αυτο δεν ακουει και δεν αναβει ουτε η μεγαλη σκαλα ενω δεν λειτουργει και το συνιαλο!Επειδη μου το εκανε μια στις τοσες δν ειχα παει στο συνεργειο...Επειδη ομως τις τελευταιες μερες το φαινομενο εγινε εντονο το πηγφα σημερα στο συνεργειο!Καθως ειχα ενημερωθει απο εδω για τη λυση του προβληματος το ειπα στον μηχανικο και κοιταξε αμεσως εκει...Το αποτελεσμα ομως ηταν να βρει οκ τα παντα!Ακομα και το περιβοητο καλωδιο!Ουτε κομμενο ουτε να μην κανει καλη επαφη!Το μονο που ηταν παρα πολυ βρομικο!Μου ειπε οτι το καθαρισε και απο εκει και περα αν το ξανακανει θα αλλαξουμε ολο το διακοπτη!Βεβαια ελπιζω να διορθωθει και να μην χρειαστει κατι τετοιο και τρεχω μεσα στο καλοκαιρι!

SVX
26/07/2010, 16:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από georgefr
Kαλησπερα σας!Εχω εδω και αρκετο καιρο αυτο το προβλημα και εγω ενω την μηχανη την εχω μολις 9 μηνες!Συγκεκριμενα βαζω μπροστα τη μηχανη και μερικες φορες δεν αναβουν τα φωτα πορειας...Οταν συμβαινει αυτο δεν ακουει και δεν αναβει ουτε η μεγαλη σκαλα ενω δεν λειτουργει και το συνιαλο!Επειδη μου το εκανε μια στις τοσες δν ειχα παει στο συνεργειο...Επειδη ομως τις τελευταιες μερες το φαινομενο εγινε εντονο το πηγφα σημερα στο συνεργειο!Καθως ειχα ενημερωθει απο εδω για τη λυση του προβληματος το ειπα στον μηχανικο και κοιταξε αμεσως εκει...Το αποτελεσμα ομως ηταν να βρει οκ τα παντα!Ακομα και το περιβοητο καλωδιο!Ουτε κομμενο ουτε να μην κανει καλη επαφη!Το μονο που ηταν παρα πολυ βρομικο!Μου ειπε οτι το καθαρισε και απο εκει και περα αν το ξανακανει θα αλλαξουμε ολο το διακοπτη!Βεβαια ελπιζω να διορθωθει και να μην χρειαστει κατι τετοιο και τρεχω μεσα στο καλοκαιρι!

αυτο σημαινει οτι οι διακοπτες εχουν θεμα με στεγανοτητα/υγρασια ...(οπως και αλλα μηχανακια γιαπωνεζικα ή ευρωπα'ι'κα αλλα ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΛΑ χρονακια)


εσυ φροντιζε να μην το παρακανεις με πλυσιμο - πιεστικα και Spray σιλικονης οπου εχεις υποψια οτι μπορει να χωθει υγρασια.... :wave2: