PDA

View Full Version : Mα την αλήθεια!



Εχετλαίος
22/07/2010, 07:20
Οδηγώ τόσανά χρόνια, κοντά είκοσι...
Τέτοια αναρχία και στ@ρχιδισμό στους δρόμους πρώτη φορά βλέπω!
Τα STOP απλά δεν υπάρχουν πια, το κόκκινο φανάρι έχει καταργηθεί από τους περισσότερους πλέον, τα πεζοδρόμια ανήκουν αποκλειστικά στα οχήματα, οι περισότεροι οδηγούν (ντόπιοι-επισκέπτες) όπως και όπου θέλουν (αντίθετα στο ρεύμα, κάθετα στο ρεύμα, με την όπισθεν στην εθνική) οι δρόμοι είναι ένα ατελείωτο σκουπιδαριό, τροχαία πουθενά, έλεγχος μηδέν...
Τι σκ@τά συμβαίνει;
Μπας και ψήφισαν κάνα νόμο σε κάνα θερινό τμήμα που ακυρώνει το σύνολο της Ελληνικής νομοθεσίας;


:mad: :mad: :mad:

SVX
22/07/2010, 07:35
http://www.youtube.com/watch?v=o1tj2zJ2Wvg :wave2:


Και η κατηφορα μολις αρχισε.... εχουμε να δουμε ακομα

Cpt. Haddock
22/07/2010, 07:47
Αφού ειναι όλα υπο διάλυση και ο δημόσιος τομέας σε - πρακτικά - λευκή απεργία, ο καθένας κανει οτι γουσταρει, το οποίο για τον ελληνα μεταφράζεται σε "γράφω στ' @@ μου νομους, κανονισμους, υποχρεώσεις κλπ, απλα κάθομαι και ζητάω - γενικώς"

Παλιότερα στην παραλιακή στην ευθεία της Αναβύσσου είχε μπλοκο για ταχύτητα* τα ΣΚ. Απο πέρισυ δεν εχω δει ουτε μια φορά.

Απλά κανένας δεν ενδιαφέρεται (κι όταν ενδιαφέρεται τους κράζουμε γιατι μας γράφουν - όρα σχετικά θρεντ), κανένας δεν ασχολείται....

Η μόνη ελπίδα ειναι μηπως στο όλο κλιμα διάλυσης απελευθερωθούν τα ήθη και γ@μάμε αβέρτα :look:



*Εαν νομιζεται οτι κακώς γράφουν εκει, πηγαινεται στη σελίδα 86 του θρεντ "Σε είδα" :wave2:

Εχετλαίος
22/07/2010, 08:00
Καπετάνιο, το καταλαβαίνεις ότι πλεον τρομάζω στο δρόμο; Ότι το μόνο που κάνω είναι να φυλάγομαι και να καραδοκώ τι θα μου πεταχτεί (γιατί σίγουρα θα μου πεταχτεί) στα επόμενα 5 μέτρα;
Ποτέ μα ποτέ δεν ήταν τα πράγμτα έτσι, ποτέ έτσι αναρχοκωλάδικο.
Έχουν τρακάρει τη γυναίκα μου ήδη 2 φορές μέσα σε 3 μήνες, και τις 2 φορές αυτή σταματημένη σε φανάρι! Χτες κόντεψε να μας περάσει απο πάνω από το καρότσι με το παιδί ένας με ένα αυτοκίνητο που καβάλησε πεζοδρόμιο ερχόμενος αντίθετα σε κεντρικό μονόδρομο (Περίδου) !
Σήμερα πήγε να με πατήσει ένας κωλόγερος με ένα μηχανάκι που έτρεχε πάνω σε πεζοδρόμιο!
Σήμερα ξεπάρκαρε ένας με ένα αγροτικό και έπαιξε ένα χτύπο του μπροστινού, ένα του από πίσω για να φύγει και σπαράλιασε και τα δυο αυτοκίνητα και αυτός έφυγε (νομίζει) κύριος.
Προχτές απείλησαν με σιδηρολοστό τον κουμπάρο μου επειδή πάρκαρε μπροστά από το σπίτι κάποιου, ο οποίος δεν θέλει να παρκάρει κανείς στην πρόσοψη του σπιτιού του. Τριπλοπαρκαρίματα παντού, κορνάρω σε έναν γιατί δεν χωράω και βγαίνει έξω με μια σιδηρογροθιά στο χέρι. Σταματημένη σε φανάρι η μάνα μου και 2 μαλ@κισμένα σε παπί της πετάνε 2 τσιγάρα μέσα από το τζάμι, προ ενός μηνός.
Μιλάω με τον δντη της νευροχειρουργικής στο εδώ νοσοκομείο και μου λέει ότι έχει καταντήσει το τμήμα πολεμικό χειρουργείο εξαιτίας των τροχαίων! Φίλος φαναρτζής μου λέει ότι ποτε΄δεν είχε τόση δουλειά!
Σε τι πόλη μεγαλώνουν τα κοπέλια μας; Τι μαθαίνουν;
Μιλάμε τα έχω παίξει! Τα έχω πάρει!
:mad: :mad: :mad:

DrEvil
22/07/2010, 08:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Η μόνη ελπίδα ειναι μηπως στο όλο κλιμα διάλυσης απελευθερωθούν τα ήθη και γ@μάμε αβέρτα


Το κακό μ'αυτό είναι πως μπορεί να(προφανώς θα) είναι αμφίδρομο, και τότε πονάει κ τσούζει.

Nostra
22/07/2010, 08:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
...να φυλάγομαι και να καραδοκώ τι θα μου πεταχτεί .....
Έχουν τ.........................
Μιλάμε τα έχω παίξει! Τα έχω πάρει!
:mad: :mad: :mad:

ρε φίλε μπας και εισαι ο Γκοτζίλα και μολις σε βλεπουν όλοι τρεχουν πανικοβλητοι και κανουν μαλακιες;


ή αυτό ρε φίλε... ή το επωνυμο σου ειναι δημητριο-παναγιωτάκης :winka: (αν με πιανεις)

:lol:

Εχετλαίος
22/07/2010, 08:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra
... ή το επωνυμο σου ειναι δημητριο-παναγιωτάκης


Oυ 666, ου 666
:lol:

blackbusa
22/07/2010, 08:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος

Σε τι πόλη μεγαλώνουν τα κοπέλια μας; Τι μαθαίνουν;
Μιλάμε τα έχω παίξει! Τα έχω πάρει!
:mad: :mad: :mad:

δεν μετακομιζεις μια στην Καλαματα οπου τα πραγματα ειναι καλυτερα????

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Cpt. Haddock
22/07/2010, 08:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
δεν μετακομιζεις μια στην Καλαματα οπου τα πραγματα ειναι καλυτερα????

:bigcry: :bigcry: :bigcry:

golis
22/07/2010, 08:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
Σε τι πόλη μεγαλώνουν τα κοπέλια μας; Τι μαθαίνουν;
Μιλάμε τα έχω παίξει! Τα έχω πάρει!
:mad: :mad: :mad:

Μετακομίστε Αθήνα ! :lol: :cry:

Εχετλαίος
22/07/2010, 08:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από golis
Μετακομίστε Αθήνα ! :lol: :cry:

Δε ξαναγυρνώ εκειά απού να μου δίδανε ούλα τα πλούτη του κόσμου. Αλλά είχα την ελπίδα ότι έπαέ τα πράματα θα ήτονε καλύτερα. @@ καπαμά!
:mad:

megalexandros
22/07/2010, 16:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
Δε ξαναγυρνώ εκειά απού να μου δίδανε ούλα τα πλούτη του κόσμου. Αλλά είχα την ελπίδα ότι έπαέ τα πράματα θα ήτονε καλύτερα. @@ καπαμά!
:mad: Ειστε κουζουλοι εσεις εκει χαμο στη Κρητη:wave2:
Ενω εμεις εδω στη Πατρα δε κανουμε ουτε για μιναρισμα:winka:

devil's animal
22/07/2010, 16:33
ακομα να συνηθισετε??

liakaros
22/07/2010, 16:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
ακομα να συνηθισετε??

Τι να συνηθισουμε ρε αδερφε...

Μεσα σε μια εβδομαδα 3 νεκροι...και σημερα το μεσημερι στο Φοδελε 2 μηχανες και ενα αυτοκινητο και τα 3 τροχαλος τελειως...

Ακουσε κανεις απο το Ηρακλειο πραμα?:sad:

devil's animal
22/07/2010, 17:08
μολις εκλεισα το τηλ με εναν συντεκνο και μοτοσυκλετιστη, χανιωτη και μου ελεγε αυτο το πραγμα.5 νεκροι μεσα σε μια εβδομαδα.


αλλα τι να κανουμε.that's life.

δεχτειτε το και χωνεψτε το. οσο πιο γρηγορα το συνειδητοποιησετε τοσο πιο χαλαροι θα ειστε.
υπαρχουν μαλακες. γινονται συνεχως μαλακιες. κοστιζουν ζωες.


απλα τα πραγματα. δεν χρειαζεται ουτε να τα βαζουμε συνεχεια εδω μεσα, ουτε να κλαιγομαστε.

δεν εχω ιδιαιτερο προβλημα,αλλα φαινεται οτι εσεις χαλατε της ζαχαρενια σας καθημερινα.

το "σε ειδα Ι....ΙV" εχει καταντησει χρυσος οδηγος απο το μεγεθος και στα στραβα και αναποδα ολο και καποιος θα βρεθει να γραψει για τις μαλακιες που γινονται τουλαχιστον 2-3 φορες την εβδομαδα.


εκει πηγαινε το "ακομα να συνηθισετε".

χαλιεστε χωρις λογο.εδω "εφυγε" ενας πολυπρωταθλητης και θα σωθουμε εμεις. τυχη ειναι. αν σου κατσει προχωρας στην επομενη πιστα. αλλιως φευγει το "κανονακι" σου και γεια σας.


αυτα και χωρις ιχνος εμπαθειας για σενα ή τον Εχετλαιο που ανοιξε το thread.
:wave2:

liakaros
22/07/2010, 17:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal

αυτα και χωρις ιχνος εμπαθειας για σενα ή τον Εχετλαιο που ανοιξε το thread.
:wave2:

Αλιμονο ρε...

:beer: :beer: :beer:

SVX
22/07/2010, 17:35
ΠΟΛΥ ΛΙΓΑ (http://www.youtube.com/watch?v=EQrmgeTzej0&feature=related) εχουν αλλαξει ...


:(


προς το χειροτερο....