PDA

View Full Version : Ανταλλακτικά Xrv650



Jason_ch
22/07/2010, 09:23
Καλησπέρα παίδες.
Ενδιαφέρομαι να πάρω Africa twin XRV650, έχω βρει κιόλας.
Εμπιστεύομαι την αξιοπιστία της honda εκ πείρας, και έχω ενημερωθεί για τα κουσούρια της μηχανής.
Η απορία μου είναι η εξής. Αν πάθει ΚΑΤΙ, αν συμβεί ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ, που στα κομμάτια θα βρω ανταλλακτικά για μια μηχανή 20+ χρονών??? :hypnotize

Εμπιστεύομαι την άποψη σας, γιατί αν πάρω το μηχανάκι μάλλον θα είναι γάμος...

STOYBI
22/07/2010, 09:25
Γιατι δεν ρωτας την ιδια την αντιπροσωπεια...??? :confused:

Manuel650
22/07/2010, 13:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από Jason_ch
Καλησπέρα παίδες.
Ενδιαφέρομαι να πάρω Africa twin XRV650, έχω βρει κιόλας.
Εμπιστεύομαι την αξιοπιστία της honda εκ πείρας, και έχω ενημερωθεί για τα κουσούρια της μηχανής.
Η απορία μου είναι η εξής. Αν πάθει ΚΑΤΙ, αν συμβεί ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ, που στα κομμάτια θα βρω ανταλλακτικά για μια μηχανή 20+ χρονών??? :hypnotize

Εμπιστεύομαι την άποψη σας, γιατί αν πάρω το μηχανάκι μάλλον θα είναι γάμος...

Μετά από συμβίωση 12 ετών, έκανα το χειμώνα που πέρασε, restoring στο 650άρι μου προσπαθώντας να το κάνω 100% original. Βρήκα οτιδήποτε ανταλλακτικό ζήτησα χωρίς κανένα πρόβλημα. Αυτό όμως όπως καταλαβαίνεις δεν ξέρουμε πόσο θα συνεχισθεί καθότι έχουν περάσει ήδη 20 χρόνια από τότε που η μαμά Honda σταμάτησε να την παράγει.

Αν πάντως αρχίσεις να ψάχνεσαι για ανταλλακτικά θα σου πρότεινα να χρησιμοποιήσεις το e-bay.
Κάποιοι επιλέγουν να λύσουν τα μηχανάκια τους και να τα πουλήσουν κομμάτι-κομμάτι μιας και έτσι πιάνουν μεγαλύτερη τιμή. Μπορείς λοιπόν να βρεις τα πάντα σε χαμηλές τιμές(αν έχεις υπομονή)...

Με την ευκαιρία κρεμάω και μια φωτό της κούκλας μου μετά το restoring...


204512

Jason_ch
22/07/2010, 14:38
Οι αντιπροσωπείες στα Χανιά, κλείνουν η μία μετά την άλλη, καθώτι οι εμπόρoι είναι ούλοι τους απατεώνες, και οι εταιρίες διακόπτουν την συνεργασία :yuck: μαζί τους!!! :D
Ούτε που θυμάμαι πλέον ποιος την έχει πάρει τώρα.

manuel η άφρικα σου είναι μια θεά!!
φτου σου μη σε μαθιάσω αφρικάνα μου!
Ευτυχώς με στο ebay είμαστε καλοί πελάτες, χο χο χο!

Λετε να κοιτάξω την africa του Stokou?
Την έχει δει κανείς?
http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/712613/

idomeneas
22/07/2010, 17:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από Manuel650
Μετά από συμβίωση 12 ετών, έκανα το χειμώνα που πέρασε, restoring στο 650άρι μου προσπαθώντας να το κάνω 100% original. Βρήκα οτιδήποτε ανταλλακτικό ζήτησα χωρίς κανένα πρόβλημα. Αυτό όμως όπως καταλαβαίνεις δεν ξέρουμε πόσο θα συνεχισθεί καθότι έχουν περάσει ήδη 20 χρόνια από τότε που η μαμά Honda σταμάτησε να την παράγει.

Αν πάντως αρχίσεις να ψάχνεσαι για ανταλλακτικά θα σου πρότεινα να χρησιμοποιήσεις το e-bay.
Κάποιοι επιλέγουν να λύσουν τα μηχανάκια τους και να τα πουλήσουν κομμάτι-κομμάτι μιας και έτσι πιάνουν μεγαλύτερη τιμή. Μπορείς λοιπόν να βρεις τα πάντα σε χαμηλές τιμές(αν έχεις υπομονή)...

Με την ευκαιρία κρεμάω και μια φωτό της κούκλας μου μετά το restoring...

φιλαράκι το μηχανάκι σου είναι τέλειο
πολύ καλή δουλειά :beer:
υπάρχει κανένα σε παρόμοια κατάσταση για εμάς?

idomeneas
22/07/2010, 17:23
http://www.youtube.com/watch?v=ppfowa5znQU&feature=related

Manuel650
22/07/2010, 23:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από Jason_ch
Οι αντιπροσωπείες στα Χανιά, κλείνουν η μία μετά την άλλη, καθώτι οι εμπόρoι είναι ούλοι τους απατεώνες, και οι εταιρίες διακόπτουν την συνεργασία :yuck: μαζί τους!!! :D
Ούτε που θυμάμαι πλέον ποιος την έχει πάρει τώρα.

manuel η άφρικα σου είναι μια θεά!!
φτου σου μη σε μαθιάσω αφρικάνα μου!
Ευτυχώς με στο ebay είμαστε καλοί πελάτες, χο χο χο!

Λετε να κοιτάξω την africa του Stokou?
Την έχει δει κανείς?
http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/712613/

Η Africa αυτή που λες φοράει μπροστινό από 750(έχει 2 δίσκους). Αυτό δεν είναι κακό μιας και το ένα δισκόφρενο της 650 είναι μάλλον "λίγο" για το βάρος της, απλά δεν είναι original. Σε γενικές γραμμές να έχεις υπόψη σου ότι τα περιφερειακά της μοτό(πλαστικά, αναρτήσεις διάφορες σκουριές) βρίσκονται με λίγα χρήματα και διορθώνονται με προσωπική δουλειά αν έχεις όρεξη και κάποιες γνώσεις. Αυτό που πρέπει να προσέξεις αν τελικά "ψωνίσεις" είναι ο κινητήρας. Εκεί οι επεμβάσεις κοστίζουν ανάλογα και με το τι βάθος είσαι αναγκασμένος να φτάσεις...
:winka:

Aikidimi
16/08/2010, 08:46
To Africa tou Manuel einai apla....teleio.

Aikidimi