PDA

View Full Version : Δήμος Βουλιαγμένης



Σελίδες : [1] 2

Specialized
22/07/2010, 11:29
Το είδαμε κι αυτό! Ο μέγιστος, ο δήμος υπόδειγμα, των επώνυμων δημοτών, ο Βουλιαγμένης ντε, έβγαλε την πινακίδα που βλέπετε (δεν την βλέπετε ακόμη αλλά που θα μου πάει? θα την ανεβάσω!). Απαγορεύει τη ρακέτα στην παραλία! Η πλάκα είναι ότι πέρασα άλλη ημέρα με φίλους με ποδήλατα και μου είπε ένας εξ αυτών ότι τους πήγανε αυτόφωρο γιατί παίζανε ρακέτες, ήρθε η δημοτική αστυνομία, τους είπαν ότι δεν έχουν δικαιοδοσία στη παραλία και ήρθε η αστυνομία η οποία τους πήγε στο τμήμα για αντίσταση κατά της αρχής!!!!


Σε λίγο θα βάλουν και σύνορα τα οποία θα κλείνουν για να μην έρχονται σε επαφή με την πλέμπα! Ήδη σε περιοχή του δήμου (κοντά στην αεροπορική βάση Καβουρίου που φυλάνε επτασφράγιστα μυστικά του στρατού το κάθε είδος βύσματος) έχουν απαγορεύσει την πεζοπορεία μετά τη δύση του ηλίου!

Α ρε Καλικράτης που τους χρειάζεται!

sniper
22/07/2010, 11:39
Να αγιάσει το χεράκι του που έβγαλε τέτοια απόφαση!!!!

Τάκα-τάκα, όλοι οι δήθεν τεννίστες, παίρνουν από μια ξύλινη ρακέτα και πάνε στην παραλία να σπάσουν τα νεύρα του όποιου πάει εκεί να χαλαρώσει....

Και καλά, ας δεχθούμε ότι είναι ένα είδος άθλησης.... τα καρφιά ανάμεσα στον κόσμο είναι υποχρεωτικά ή επιβάλλονται για να δίξουμε στο γκομενάκι ότι είμαστε και πολύ φιτ;

Μπράβο Δήμαρχε!

Specialized
22/07/2010, 11:40
και η φωτό!


204509

Specialized
22/07/2010, 11:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Να αγιάσει το χεράκι του που έβγαλε τέτοια απόφαση!!!!

Τάκα-τάκα, όλοι οι δήθεν τεννίστες, παίρνουν από μια ξύλινη ρακέτα και πάνε στην παραλία να σπάσουν τα νεύρα του όποιου πάει εκεί να χαλαρώσει....

Και καλά, ας δεχθούμε ότι είναι ένα είδος άθλησης.... τα καρφιά ανάμεσα στον κόσμο είναι υποχρεωτικά ή επιβάλλονται για να δίξουμε στο γκομενάκι ότι είμαστε και πολύ φιτ;

Μπράβο Δήμαρχε!

Ή δεν είσαι πολύ φιτ ή είσαι δημότης Βουλιαγμένης :rotflmao:

Το θέμα δεν είναι αν σε ενοχλεί κάποιος (που στο κάτω-κάτω μπορείς να βρεις το δίκιο σου αν και όταν σε ενοχλήσει κάποιος), αλλά αν ένας φορέας (δήμος) μπορεί να παίρνει αποφάσεις που περιορίζουν τα δικαιώματά σου. Σε λίγο θα ααγορεύσουν (με παρόμοιο πρόσχημα) την πρόσβαση στις παραλίες, τις συνομιλίες στις παραλίες, την εκδρομή στα άλση τους και το παρκάρισμα της μηχανής μας στους δρόμους τους (το έχουν ήδη κάνει με ιδιωτικούς δρόμους ή πάρκινγκ πάνω σε δημόσιους δρόμους) γιατί ΕΤΣΙ ΤΟΥΣ ΑΡΕΣΕΙ!

sniper
22/07/2010, 11:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από Specialized
Ή δεν είσαι πολύ φιτ ή είσαι δημότης Βουλιαγμένης :rotflmao:

Ούτε το ένα ούτε το άλλο...

Αρχικά δημιουργήθηκε από Specialized

Το θέμα δεν είναι αν σε ενοχλεί κάποιος

Μπα; και ποιο είναι το θέμα;

Αρχικά δημιουργήθηκε από Specialized

(που στο κάτω-κάτω μπορείς να βρεις το δίκιο σου αν και όταν σε ενοχλήσει κάποιος),

Ναι, ξεκινάς τσαμπουκά και καταλήγεις ή στο νοσοκομείο ή στο τμήμα.

Αρχικά δημιουργήθηκε από Specialized

αλλά αν ένας φορέας (δήμος) μπορεί να παίρνει αποφάσεις που περιορίζουν τα δικαιώματά σου.

Φυσικά και μπορεί. Όπως χρόνια τώρα, απαγορεύεται το παιχνίδι με μπάλα σε πλατείες και πάρκα ανά την Ελλάδα.

Αρχικά δημιουργήθηκε από Specialized

Σε λίγο θα ααγορεύσουν (με παρόμοιο πρόσχημα) την πρόσβαση στις παραλίες, τις συνομιλίες στις παραλίες,

Αν είναι συνομιλίες οι πρότάσεις των οποίων στο 90% έχουν την λέξη "μαλάκα" καλά θα κάνουν.

Αρχικά δημιουργήθηκε από Specialized

την εκδρομή στα άλση τους και το παρκάρισμα της μηχανής μας στους δρόμους τους (το έχουν ήδη κάνει με ιδιωτικούς δρόμους ή πάρκινγκ πάνω σε δημόσιους δρόμους) γιατί ΕΤΣΙ ΤΟΥΣ ΑΡΕΣΕΙ!

Ξεκίνα αγώνα ....

Trickster
22/07/2010, 12:10
Καλά ξηγιέται ο δήμαρχος :evil: :evil: :smokin:

Panopticon7
22/07/2010, 12:19
ποιανου αποφαση δηλαδη ηταν αυτη, του δημαρχου ?

Στις αλλες παραλιες γιατι δεν απαγορευονται ?

Casus belli :a45:



Υγ. Μην δινεις σημασια σε βλακωδη σχολια, θα χασεις την ουσια.

Zid
22/07/2010, 12:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από Specialized



Σε λίγο θα βάλουν και σύνορα τα οποία θα κλείνουν για να μην έρχονται σε επαφή με την πλέμπα! Ήδη σε περιοχή του δήμου (κοντά στην αεροπορική βάση Καβουρίου που φυλάνε επτασφράγιστα μυστικά του στρατού το κάθε είδος βύσματος) έχουν απαγορεύσει την πεζοπορεία μετά τη δύση του ηλίου!

Α ρε Καλικράτης που τους χρειάζεται! 1oν στο καβούρι ειναι κέντρο εκπαίδευσης... αυτοι που πάνε εκει μένουν το πολυ 2 μηνες... αρα δεν ειναι βύσματα και ειναι και η ΣΤΥΑ εκει .

2ον η απαγόρευση γίνεται εδω και πολλά χρονια περιμετρικα του στρατοπέδου ... και επι της ουσίας κανεις δεν ασχολείται αρα ...



Υ.Γ οι ρακέτες είναι οτι ποιο εκνευριστικο μετά το τάβλι... καλά τους έκαναν.....


:lol: :p

Anritsu
22/07/2010, 12:27
Και γω παίζω ρακέτες αλλά πάω στο πίσω μέρος της παραλίας οπού δεν ενοχλώ . Και δεν υπάρχει άνεση χώρου κάθομαι στα αβγά μου . Είναι τραγικό να βλέπεις π.χ στο Σουπερ Παρανταις , να έχει βουλιάξει από λουόμενους και ξαπλώστρες και να είναι παραταγμένοι όλοι οι παίκτες στην σείρα εκεί που τελειώνει το κύμα . Πιο πολύ για μόστρα γίνεται αυτή η ιστορία παρά για άλλο λόγο ...

Αλλά τώρα να πας και μέσα για ρακέτες είναι μια άλλη ιστορία .Αν μπορεί να τεκμηριωθεί νομικά έχει καλώς . ΘΑ πρέπει όμως να τεκμηριωθεί πως γίνεται το Σουπερ Παρανταις να είναι από άκρη σε άκρη τιγκά στις ξαπλώστρες δυσχεραίνοντας την πρόσβαση μου στην παραλία , όταν αυτή προστατεύεται από το Σύνταγμα και πρέπει να είναι ελευθέρη και ακώλυτη .

Και καλό είναι εμείς οι δίτροχοι να μην κάνουμε πολλές αναφορές στο θέμα της ηχορύπανσης γιατί την έχουμε λερωμένη τη φώλια μας οι πιο πολλοί ..

:wave2:

el_hymador
22/07/2010, 12:32
Από τη στιγμή που υπάρχουν οι καραγκιόζηδες που θα πάνε να παίξουν μπροστά σου ρακέτες και θα σε γεμίσουν με άμμο και νερά και πλάτσα - πλούτσα και "συγνώμη..." Χ 25 φορές επειδή σου ήρθε το μπαλάκι κατακέφαλα, καλά κάνανε και πήραν τέτοια απόφαση στο δήμο!!!

Μερικοί δεν σέβονται και δεν καταλαβαίνουν, όλοι τη πληρώνουν δυστυχώς...:wave2:

vagelis24
22/07/2010, 12:47
Σε λίγο θα βάλουν και σύνορα τα οποία θα κλείνουν για να μην έρχονται σε επαφή με την πλέμπα! Ήδη σε περιοχή του δήμου (κοντά στην αεροπορική βάση Καβουρίου που φυλάνε επτασφράγιστα μυστικά του στρατού το κάθε είδος βύσματος) έχουν απαγορεύσει την πεζοπορεία μετά τη δύση του ηλίου!


Ε οχι και βυσματα ρε μεγαλε, δυο μηνες κλεισμενη για εκπαιδευση και γυρω γυρω μπανακι

μανακι μας βγηκε το ματακι :eyepop:

devil's animal
22/07/2010, 13:15
οταν παραγινετε το "κακο" σε καποιον δημο για τον οποιοδηποτε λογο και υπαρχουν πολλες καταγγελιες απο δημοτες, τοτε μπορει ο εκαστοτε δημαρχος να βγαζει κανονιστικες αποφασεις, οι οποιες εχουν ισχυ νομου, και κανενας (ουτε ο ιδιος ο πρωθυπουργος) δεν μπορει να του πει τιποτα.


στο ζουμι τωρα:
οι ρακετες ειναι εκνευριστικες.
επισης ειναι και πολυ διασκεδαστικες και "πορωτικες" (αν μου επιτρεπεται η εκφραση):blush:
τα καρφια ερχονται χωρις να το καταλαβαινεις...διοτι ανεβαινει η ενταση και η δυσκολια..:p


οπως καταλαβατε παιζω ρακετες αλλα φροντιζω να ειμαι πισω απο τους λουομενους (ουτως ή αλλιως αυτοι που παιζουν διπλα στην θαλασσα ειναι ερασιτεχνες.αν βραχει μια φορα το μπαλακι με θαλασσινο νερο,ειναι αχρηστο)

και ναι οι ρακετες ειναι εκνευριστικες και πολλες φορες και επικινδυνες:sick:


το καλυτερο που θα ειχε να κανει (κατα την γνωμη μου) θα ηταν να δημιουργουσε ειδικα διαμορφωμενους χωρους με διχτυ γυρω γυρω που θα μπορουσαν να παιζουν ρακετες ο κοσμος, πισω απο τους λουομενος και
1) δεν θα ενοχλουσαν τοσο πολυ
2) θα ερχοταν περισσοτερος κοσμος για να παιξει αρα περισσοτερα εσοδα στην καντινα (οπου μεριδιο εχει ο δημος)

:beer: :beer: :beer:

AUFGEBRACHT
22/07/2010, 13:45
Καμιά απαγόρευση για τις γ@μημένες τις γόπες από τα τσιγάρα μπορούν να βγάλουν; Στο σπίτι σας ρε ζώα κάτω τις πετάτε τις γ@μημένες; Πας σε οποιαδήποτε παραλία και είναι τίγκα κάτω στο αποτσίγαρο...ζωντόβολα!!!!

nic mor
22/07/2010, 14:00
καταρχην δεν παιζω ρακετες !!
τις βαριεμαι αφορητα και ειλικρινα δεν παιζω!!
αλλα γιατι ρε πουστη μου σε αυτη τη σκατοχωρα,
οτι δεν ξερουμε η δεν το γουσταρουμε να το κραζουμε!!
ναι μερικοι ειναι πολυ ενοχλητικοι και δηθεν,αλλα κανενας
τους δεν μου εχει αρνηθει να φυγει εφοσον ενοχλει!!
στις παραλιες με πολυ κοσμο αυτο γινεται!!
σε λιγο θα πουν να μαζεψουμε και τα παιδακια!!
εμενα αυτα μου τη σπανε τα διαολακια ΑΛΛΑ εχουν δικαιωμα (το τι ακουει ο ηρωδης οταν παω παραλια δεν λεγεται)
να ειναι εκει οσο και εγω,γιαυτο κανω τουμπεκι!!
και οι καριολες μου την σπανε,που βαζουν 7 κιλα αντηλιακο και
μετα βουτανε και γεμιζει γλυτσα η παραλια,αλλα δεν μιλαω παω
παρα περα και βουταω!!
και σε οποιον δεν αρεσουν αυτα εχουμε χιλιαδες ηρεμες παραλιες
για ολα τα γουστα!!
αλλα οχι να τις απαγορευσουμε,οχι με τετοια μουφα δικαιολογια
κατοικημενη περιοχη και πιπες!!να βαλουν ωραριο τοτε οχι απαγορευση!!

για μενα οι παραλιες ειναι ελευθερος χωρος για τον καθε ενα να κανει οτι
θελει!!αρα δεν μου αρεσει καπου δεν καθομαι τελος!!

TheFace
22/07/2010, 14:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από nic mor
καταρχην δεν παιζω ρακετες !!
τις βαριεμαι αφορητα και ειλικρινα δεν παιζω!!
αλλα γιατι ρε πουστη μου σε αυτη τη σκατοχωρα,
οτι δεν ξερουμε η δεν το γουσταρουμε να το κραζουμε!!
ναι μερικοι ειναι πολυ ενοχλητικοι και δηθεν,αλλα κανενας
τους δεν μου εχει αρνηθει να φυγει εφοσον ενοχλει!!
στις παραλιες με πολυ κοσμο αυτο γινεται!!
σε λιγο θα πουν να μαζεψουμε και τα παιδακια!!
εμενα αυτα μου τη σπανε τα διαολακια ΑΛΛΑ εχουν δικαιωμα (το τι ακουει ο ηρωδης οταν παω παραλια δεν λεγεται)
να ειναι εκει οσο και εγω,γιαυτο κανω τουμπεκι!!
και οι καριολες μου την σπανε,που βαζουν 7 κιλα αντηλιακο και
μετα βουτανε και γεμιζει γλυτσα η παραλια,αλλα δεν μιλαω παω
παρα περα και βουταω!!
και σε οποιον δεν αρεσουν αυτα εχουμε χιλιαδες ηρεμες παραλιες
για ολα τα γουστα!!
αλλα οχι να τις απαγορευσουμε,οχι με τετοια μουφα δικαιολογια
κατοικημενη περιοχη και πιπες!!να βαλουν ωραριο τοτε οχι απαγορευση!!

για μενα οι παραλιες ειναι ελευθερος χωρος για τον καθε ενα να κανει οτι
θελει!!αρα δεν μου αρεσει καπου δεν καθομαι τελος!!

:beer:

nasosR
22/07/2010, 14:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από nic mor
καταρχην δεν παιζω ρακετες !!
τις βαριεμαι αφορητα και ειλικρινα δεν παιζω!!
αλλα γιατι ρε πουστη μου σε αυτη τη σκατοχωρα,
οτι δεν ξερουμε η δεν το γουσταρουμε να το κραζουμε!!
ναι μερικοι ειναι πολυ ενοχλητικοι και δηθεν,αλλα κανενας
τους δεν μου εχει αρνηθει να φυγει εφοσον ενοχλει!!
στις παραλιες με πολυ κοσμο αυτο γινεται!!
σε λιγο θα πουν να μαζεψουμε και τα παιδακια!!
εμενα αυτα μου τη σπανε τα διαολακια ΑΛΛΑ εχουν δικαιωμα (το τι ακουει ο ηρωδης οταν παω παραλια δεν λεγεται)
να ειναι εκει οσο και εγω,γιαυτο κανω τουμπεκι!!
και οι καριολες μου την σπανε,που βαζουν 7 κιλα αντηλιακο και
μετα βουτανε και γεμιζει γλυτσα η παραλια,αλλα δεν μιλαω παω
παρα περα και βουταω!!
και σε οποιον δεν αρεσουν αυτα εχουμε χιλιαδες ηρεμες παραλιες
για ολα τα γουστα!!
αλλα οχι να τις απαγορευσουμε,οχι με τετοια μουφα δικαιολογια
κατοικημενη περιοχη και πιπες!!να βαλουν ωραριο τοτε οχι απαγορευση!!

για μενα οι παραλιες ειναι ελευθερος χωρος για τον καθε ενα να κανει οτι
θελει!!αρα δεν μου αρεσει καπου δεν καθομαι τελος!!


και απο μενα μια:beer:

laryfz1
22/07/2010, 14:15
τι αλλο θα ακουσουμε!αρε δεν πανε να γαμηθουν ο καθενας οτι θελει! γιατι ενοχλουμε τον βρομιάρη με το ρολεξ που θελει να κοιμηθει στην παραλια! εγω θα παιζω παντου και μες την θαλασσα!

the who
22/07/2010, 14:24
Ελεγα να παω για μπανιο εκει αλλα φοβαμαι ρπμ.Μην αμολησω καμμια βροντερη και με πανε για διαταραξη κοινης ειρηνης.:smokin: (εμοτικον με κλανιαρηδες δεν εχουμε?)

el_hymador
22/07/2010, 14:27
Ενταξει αφου στις παραλιες μπορουμε να κανουμε οτι θελουμε εχω ενα Raptor 700 με αμμολαστιχα, θα το κατεβασω στον Αλιμο και στη Βουλιαγμενη να γ@μηθω στα (μ)παντιλικια...αλλα μη σκιαζεστε. πιο κει θα μαι μωρε...απλα εχει ξεταπωτη twin brothers το εργαλειο :D

the who
22/07/2010, 14:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
Ενταξει αφου στις παραλιες μπορουμε να κανουμε οτι θελουμε εχω ενα Raptor 700 με αμμολαστιχα, θα το κατεβασω στον Αλιμο και στη Βουλιαγμενη να γ@μηθω στα (μ)παντιλικια...αλλα μη σκιαζεστε. πιο κει θα μαι μωρε...απλα εχει ξεταπωτη twin brothers το εργαλειο :D


Ρε παληκαρι τις συχαινομαι τις ρακετες(χοροπηδαει στον αερα η κοιλια :rotflmao: ) και μπορει καποια στιγμη να ειναι ενοχλητικες αλλα απαγορευση?Μονο ο Μπερλουσκονι θα μπορουσε να το σκεφτει αυτο (και μονο ο Κασιδοκωστας να το κανει).:wave2:

Panopticon7
22/07/2010, 15:00
Γαμησε τα, σε αυτο το μπουρδελο οι ρακετες μας μαραναν, κ βλεπω επικροτουν ολοι με χαρα...

"Αφου δεν μου αρεσουν... ΚΑΛΑ τους κανανε"


Μια απαγορευση να δω για αποτσιγαρα κ σκουπιδια κ τοτε θα πω μπραβο.

golis
22/07/2010, 15:56
Gάματους τα πρέκια Δήμαρχε ! :beer:

Allst@rf
22/07/2010, 16:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
Ενταξει αφου στις παραλιες μπορουμε να κανουμε οτι θελουμε εχω ενα Raptor 700 με αμμολαστιχα, θα το κατεβασω στον Αλιμο και στη Βουλιαγμενη να γ@μηθω στα (μ)παντιλικια...αλλα μη σκιαζεστε. πιο κει θα μαι μωρε...απλα εχει ξεταπωτη twin brothers το εργαλειο :D


να σου κανω παρεα?

:smokin: :smokin:


204520

argy_kap
22/07/2010, 17:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
να σου κανω παρεα?

:smokin: :smokin:

μήπως τα μπροστινά λάστιχα είναι βαλμένα ανάποδα?:wacko:

el_hymador
22/07/2010, 17:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από Panopticon7
Γαμησε τα, σε αυτο το μπουρδελο οι ρακετες μας μαραναν, κ βλεπω επικροτουν ολοι με χαρα...

"Αφου δεν μου αρεσουν... ΚΑΛΑ τους κανανε"


Μια απαγορευση να δω για αποτσιγαρα κ σκουπιδια κ τοτε θα πω μπραβο.

Μέσα με τα χίλια!!! Και δεν χρειάζεται πρόστιμο η απαγόρευση...αμά σε πιάσουν να σβήνεις το τσιγάρο στη παραλία (είστε Μ@Λ@ΚΕΣ όσοι το κάνετε!!!) ή να πετάς σκουπίδια, μια εβδομάδα καταναγκαστικά να καθαρίζεις τη παραλία με αυστηρότατη επίβλεψη...8ώρο με δύο διαλειματάκια των 30 λεπτών εκεί κάτω από τον ήλιο!

konsttanttinos
22/07/2010, 18:05
Νυσαφι τοσο καιρο....σε οποια παραλια και να πας σου σπανε τα @@ με τις κωλορακετες.
Ακου λεει να πας παραλια για χαλαρωμα και ρακετες.
Μπραβο στον δημαρχο, ας ερθει και μια βολτα Πηλιο μερια να απαγορευσει και τα κωλοjetski.
:smokin:

menelaos46
22/07/2010, 18:11
Μ'αυτες τις ρακετες παντως καμια φορα δε μπορεις να μπεις στη θαλασσα....

MG
23/07/2010, 03:03
αν εχεις το σπιτι σου στα 50 μετρα απο την παραλια, τοτε ειναι ενοχλητικες.....

και καλα εκανε ο Κασιδοκωστας και εβαλε τις ταμπελες, διοτι σαν δημαρχος προστατευει τους δημοτες του ή ψηφοφορους του. Αλλωστε αυτη ειναι η δουλεια του, να προστατευει τα δικαιωματα τους.

οποτε καλα θα κανουν να τους πηγαινουν αυτοφορο οποιους δε συμμορφονονται.... οπως κι εγινε πριν 2 εβδομαδες και ηταν με τα μαγιω στα κρατητηρια... ασε που τους εδωσε χαρη και τους αφησε μετα απο κανενα δυωρο αντι να τους κρατησει οπως λεει ο νομος

οπως δε μπορω εγω να βγαινω στο μπαλκονι μου το μεσημερι και να καρφωνω σανιδες για ωρες, ετσι και οι ρακετες.... ειναι εκνευριστικες και πρεπει να απαγορευονται....

PortisHead
23/07/2010, 03:37
Κασιδόκωστας Rules λεμε.
Ο Δημαρχος που νοιαζεται για τους δημότες του και για την ποιότητα του δήμου του.
Οχι θα εχω παρει εγω σπιτι εκει με 10.000 ευρω το τ.μ.
και θα ερθουν καποιοι να το κανουν γήπεδο.

200.000 περιοχες και παραλιες στην Αττικη , ολη στη Βουλιαγμενη θελουν να πανε.
Οι φτωχομπινέδες.

:lol: :lol: :lol:

yannis24
23/07/2010, 03:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Να αγιάσει το χεράκι του που έβγαλε τέτοια απόφαση!!!!

Τάκα-τάκα, όλοι οι δήθεν τεννίστες, παίρνουν από μια ξύλινη ρακέτα και πάνε στην παραλία να σπάσουν τα νεύρα του όποιου πάει εκεί να χαλαρώσει....

Και καλά, ας δεχθούμε ότι είναι ένα είδος άθλησης.... τα καρφιά ανάμεσα στον κόσμο είναι υποχρεωτικά ή επιβάλλονται για να δίξουμε στο γκομενάκι ότι είμαστε και πολύ φιτ;

Μπράβο Δήμαρχε!

+1000000000000

και ερωτω....
ρε φιλε...σου αρεσουν οι ρακετες.....
τι στο διαολο θες και παιζεις μεσα στον κοσμο....
αφους και αυτοι σε ενοχλου κα ιδεν σε αφηνουν να παιξεις, και εσυ δεν το ευχαριστιεσαι και τα νευρα του κοσμου σπας με το συνεχομενο τακα-τακα και δεν το αφηνεις να χαλαρωσει μηπως και φαει καμια μπαλια στο κεφαλι !!
πηγαινε απο πισω να παιξεις ρε μεγαλε....

καλα εκανε ο Κασσιδω-πως τον λενε.........

ΥΓ... οσοι πραγματικα ξερουν και παιζουν ρακετες γιατι πραγματικα τις γουσταρουν ( και ειναι αυτοι που παιζουν πολυ καλα !) παντα μα παντα παιζουν καπου να μην ενοχλου τους αλλους και να μην ενοχλουνται ( το βασικοτερο για αυτους....) .....
ολοι οι αλλοι που παιζουν πανω στην παραλια ειναι πραγματικα για γελια !!!

tati
23/07/2010, 04:39
και σεις νομίζετε οτι ο Κασιδόκωστας νοιάζεται για τους ανθρώπους που θελουν να χαλαρώσουν στο Καβούρι και τους ενοχλει το τακα τακα τις ρακέτας...στο θωρικτό που έχει χτίσει πανω στην παραλία πιο περα, πολύ τον ενοχλεί ο ήχος με το triple glaze τζάμι...

Επειδή αυτή η ιστορία με τις ρακέτες στο καβούρι τυγχάνει να την ξέρω πολύ καλά μιας και τα εμπλεκόμενα άτομα ειναι γνωστοί μου, σας διαβεβαιώ πως και ολες οι ομπρελες και ξαπλώστρες στη συγκεκριμένη παραλία που εβαλε ο divanis απο απέναντι ειναι ΠΑΡΑΝΟΜΕΣ και ο ήχος απο τις ρακέτες ενοχλούσε τους πελάτες του ξενοδοχείου και οχι τους δημότες της βουλιαγμένης. Δηλαδή για αλλη μια φορά ειναι μια υποθεση με συμφέροντα, που παλι βασίζονται στην οικονόμα. Εχουν γινει δικαστήρια και μηνύσεις για το θέμα αυτο και εχει δημιουργηθεί μεγάλη κοντρα, για αυτο και τα τραβολογήματα στα τμήματα κτλ κτλ και ενα σωρό....τεσπα....
μακρυά απο το καβούρι, ουτως ή αλλως σταματησε να ηταν αυτο που ηταν πριν απο κανα 3αρη χρονια.
Απλά ειναι οτι συμφέρει τον καθένα, δεν ακουσα ποτε καποιον να παραπονιεται για τις ξαπλώστρες και τις χτισμενες ομπρελες που ειναι παρανομα τοποθετημένα και χρεώνονται δε ξερω ποσο, ολοι υπερ της απαγορευσης της ρακετας επειδη ενοχλει. Αρα οπου συμφερει τον καθενα..

Τωρα οτι οι ρακέτες ειναι ενοχλητικές για οσους δεν παιζουν εκείνη τη στιγμή, καμια αντίρρηση, ομως αλλο ειναι το θεμα που θα πρεπε να μας απασχολει

PortisHead
23/07/2010, 04:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από tati
και σεις νομίζετε οτι ο Κασιδόκωστας νοιάζεται για τους ανθρώπους που θελουν να χαλαρώσουν στο Καβούρι και τους ενοχλει το τακα τακα τις ρακέτας...στο θωρικτό που έχει χτίσει πανω στην παραλία πιο περα, πολύ τον ενοχλεί ο ήχος με το triple glaze τζάμι...

Επειδή αυτή η ιστορία με τις ρακέτες στο καβούρι τυγχάνει να την ξέρω πολύ καλά μιας και τα εμπλεκόμενα άτομα ειναι γνωστοί μου, σας διαβεβαιώ πως και ολες οι ομπρελες και ξαπλώστρες στη συγκεκριμένη παραλία που εβαλε ο divanis απο απέναντι ειναι ΠΑΡΑΝΟΜΕΣ και ο ήχος απο τις ρακέτες ενοχλούσε τους πελάτες του ξενοδοχείου και οχι τους δημότες της βουλιαγμένης. Δηλαδή για αλλη μια φορά ειναι μια υποθεση με συμφέροντα, που παλι βασίζονται στην οικονόμα. Εχουν γινει δικαστήρια και μηνύσεις για το θέμα αυτο και εχει δημιουργηθεί μεγάλη κοντρα, για αυτο και τα τραβολογήματα στα τμήματα κτλ κτλ και ενα σωρό....τεσπα....
μακρυά απο το καβούρι, ουτως ή αλλως σταματησε να ηταν αυτο που ηταν πριν απο κανα 3αρη χρονια.
Απλά ειναι οτι συμφέρει τον καθένα, δεν ακουσα ποτε καποιον να παραπονιεται για τις ξαπλώστρες και τις χτισμενες ομπρελες που ειναι παρανομα τοποθετημένα και χρεώνονται δε ξερω ποσο, ολοι υπερ της απαγορευσης της ρακετας επειδη ενοχλει. Αρα οπου συμφερει τον καθενα..

Τωρα οτι οι ρακέτες ειναι ενοχλητικές για οσους δεν παιζουν εκείνη τη στιγμή, καμια αντίρρηση, ομως αλλο ειναι το θεμα που θα πρεπε να μας απασχολει

Με τον εναν ή με τον αλλον τροπο , καποιοι δήμοι σε αυτη τη χωρα θα πρεπει να μεινουν αμόλυντοι απο την νεοελληνική καφρίλα.

tati
23/07/2010, 04:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
Με τον εναν ή με τον αλλον τροπο , καποιοι δήμοι σε αυτη τη χωρα θα πρεπει να μεινουν αμόλυντοι απο την νεοελληνική καφρίλα.

χωρις διαθεση ειρωνιας, τι εννοείς λεγοντας νεολληνική καφρίλα?

PortisHead
23/07/2010, 04:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από tati
χωρις διαθεση ειρωνιας, τι εννοείς λεγοντας νεολληνική καφρίλα?

Ειμαστε μαλλον τοσο διαφορετικων αντιλήψεων , που στο τελος θα τσακωθουμε.
Και δεν το θέλω.
:)
:beer:
:wave2:

Tpap
23/07/2010, 04:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από tati
.[...]

Βρε, το κορίτσι...

που έχεις εξαφανιστεί εσύ...? :wave2: :beer:

tati
23/07/2010, 04:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
Ειμαστε μαλλον τοσο διαφορετικων αντιλήψεων , που στο τελος θα τσακωθουμε.
Και δεν το θέλω.
:)
:beer:
:wave2:

γιατι η διαφορετικότητα στις απόψεις να καταλήξει σε τσακωμό?

δεν υπαρχει προβλημα ομως και βεβαια:beer: :beer:

:sun:

tati
23/07/2010, 04:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
Βρε, το κορίτσι...

που έχεις εξαφανιστεί εσύ...? :wave2: :beer:

παντου εκτος απο το καβουρι (να μαστε και στο θεμα:lol: )

τριγύρω είμαι, ολα καλά ;)
ευχαριστώ για την χαιρετούρα:beer: :wave2:

Tpap
23/07/2010, 04:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από yannis24
..ολοι οι αλλοι που παιζουν πανω στην παραλια ειναι πραγματικα για γελια !!!

ΣωστόσΤ.

Παίζω από πιτσιρίκι και γουστάρω φούλ. Μόνο όμως, αν έχει περίκλειστο χώρο με φιλέ.

Το θέμα είναι κυρίως να μην ενοχλείς, να μην κυνηγάς, και να μην βρέχεις το μπαλάκι κ τις ρακέτες.



:beer: :beer: :beer:



Αρχικά δημιουργήθηκε από tati
παντου εκτος απο το καβουρι (να μαστε και στο θεμα:lol: )

Μαυρο λιθάρι τότε, που έχει κλειστό....:beer:

odt
23/07/2010, 04:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από Specialized
και η φωτό!


Είμαι κατά της ρακέτας στην παραλία...Μου τη σπάει το μπαλάκι του τένις που μου έρχεται στο κεφάλι, που πετάει νερά, άμμο, που δεν έχεις χώρο να μπεις ή να βγεις στη θάλασσα, μιας και τα τουρνουά διεξάγονται "πλάτη-πλάτη"


ΑΛΛΑ, η απαγόρευση, λόγω ηχορύπανσης...Ποιος κρίνει τι ηχορυπαίνει και τι όχι; Με το ίδιο σκεπτικό θα πρέπει να απαγορευτούν δια ροπάλου (ή δια Ηρώδη) τα παιδάκια που παίζουν όλη την ώρα, που φωνάζουν,που έρχονται από πάνω σου και κοιτάνε όταν χαμουρεύεσαι με τη γκόμενα, που κατουράνε μες τη θάλασσα (ειδικά αυτά). Θα πρέπει επίσης να απαγορευτούν τα κύματα, αυτός που πουλάει κουλούρια ή λουκουμάδες (σαλέπι, πατσά, γούνες, διαζύγια κλπ,κλπ) και φυσικά να σταματήσει η μουσική...

ΕΛΕΟΣ

μου φαίνεται θα αρχίσω να παίζω ρακέτες από αντίδραση...

tati
23/07/2010, 05:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
ΣωστόσΤ.

Παίζω από πιτσιρίκι και γουστάρω φούλ. Μόνο όμως, αν έχει περίκλειστο χώρο με φιλέ.

Το θέμα είναι κυρίως να μην ενοχλείς, να μην κυνηγάς, και να μην βρέχεις το μπαλάκι.



:beer: :beer: :beer:




Μαυρο λιθάρι τότε, που έχει κλειστό....:beer:

σωστα!;)

και για το βρεγμενο μπαλακι ακόμα πιο σωστος:beer:
(και ρακέτα)

κατεβαίνεις και σε τουρνουα?

tati
23/07/2010, 05:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από odt



ΑΛΛΑ, η απαγόρευση, λόγω ηχορύπανσης...Ποιος κρίνει τι ηχορυπαίνει και τι όχι; Με το ίδιο σκεπτικό θα πρέπει να απαγορευτούν δια ροπάλου (ή δια Ηρώδη) τα παιδάκια που παίζουν όλη την ώρα, που φωνάζουν,που έρχονται από πάνω σου και κοιτάνε όταν χαμουρεύεσαι με τη γκόμενα, που κατουράνε μες τη θάλασσα (ειδικά αυτά). Θα πρέπει επίσης να απαγορευτούν τα κύματα, αυτός που πουλάει κουλούρια ή λουκουμάδες (σαλέπι, πατσά, γούνες, διαζύγια κλπ,κλπ) και φυσικά να σταματήσει η μουσική...

ΕΛΕΟΣ

μου φαίνεται θα αρχίσω να παίζω ρακέτες από αντίδραση... [/B]

χαχα

αυτο προσπαθούσα να πω, οτι με το ετσι θελω σου επιβαλλουν κατι το οποιο ειναι εντελώς παρανομο

Tpap
23/07/2010, 05:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από tati
κατεβαίνεις και σε τουρνουα?

Όχι, βρε.

Την πλάκα μας κάνουμε 3-4 φίλοι (δυνατό τημ θα έλεγα) και προσπαθούμε να ιδρώσουμε λιγάκι... κυρίως παίζουμε 3. ;)

Πολύ αραιά παίξαμε και το χειμώνα...εδώ από κάτω στον άλιμο.

tati
23/07/2010, 05:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
Όχι, βρε.

Την πλάκα μας κάνουμε 3-4 φίλοι (δυνατό τημ θα έλεγα) και προσπαθούμε λίγο να ιδρώσουμε λιγάκι... κυρίως παίζουμε 3. ;)

Πολύ αραιά παίξαμε και το χειμώνα...εδώ από κάτω στον άλιμο.

ωραια η ρακέτα, παλαιότερα τρελό κολλημα, ειδικά αν εχεις δυνατό τημ, εστω και δυάδα

καλά αντικαρφα χεχε:beer:

VANDA
23/07/2010, 05:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Να αγιάσει το χεράκι του που έβγαλε τέτοια απόφαση!!!!

Τάκα-τάκα, όλοι οι δήθεν τεννίστες, παίρνουν από μια ξύλινη ρακέτα και πάνε στην παραλία να σπάσουν τα νεύρα του όποιου πάει εκεί να χαλαρώσει....

Και καλά, ας δεχθούμε ότι είναι ένα είδος άθλησης.... τα καρφιά ανάμεσα στον κόσμο είναι υποχρεωτικά ή επιβάλλονται για να δίξουμε στο γκομενάκι ότι είμαστε και πολύ φιτ;

Μπράβο Δήμαρχε!


Εσύ πρέπει να γνωρίσεις τον συγγραφέα του παρακάτω. Θα ταιριάξετε.


Από τον Γιώργο Μπάκα, SOUL magazine #45 (Μάιος 2010)


ΡΑΚΕΤΑΣ ΠΑΝΑΓΟΥΛΙΑΣ

Μπορεί να γίνει πιο ενοχλητικός κι από μυγάκι στα μούτρα αλυσοδεμένου στις φυλακές του Γκουαντάναμο.

Πέφτει με αυτοθυσία μέσα στη θάλασσα για να χτυπήσει το μπαλάκι, αλλά και για να βρέξει το μαγιό του προκειμένου να διαγραφούν τα προσόντα του.

Χαζογελάει δυνατά χωρίς λόγο, για να ακούσει όλη η παραλία πόσο καλά περνάει με τους μογγόλους φίλους του.

Το super dooper extra power fucking dynamic gel που βάζει στα μαλλιά, δεν κωλώνει ούτε στο πιο ισχυρό τσουνάμι.

Σου λέει 15 "σόρι" ανά λεπτό και του λες 30 "βρε μ@λάκα!" ανά δευτερόλεπτο.

Έχει τόσα κιλά coppertone πάνω του που, όταν πέφτει στην άμμο και σηκώνεται, μοιάζει με ντόνατ.

Είναι τόσο πρήχτης και φωνακλάς που θέλεις να παίξεις τρίλιζα στην πλάτη του με σουγιά.

Ευτυχώς για τον Ρακέτα Παναγούλια η οπλοχρησία είναι απαγορευμένη στην Ελλάδα.

Φοράει χαμόγελο "Γαρδέλης", βλέμμα "Τσιμιτσέλης" και το λεξιλόγιό του περιλαμβάνει μόνο τις φράσεις "πιάστο", "άστο", δώσε", "ρίξε", "χτύπα", "δεν υπάρχει", "θεός", "φοβερό", "σόρι κοπελιά", "σόρι φίλος", "πσσσς Ρονάλντο", "πάρε μάτι", "κόψε μ***νι".

Δείχνει αναίσθητος όταν πετάει το μπαλάκι πάνω σου, αλλά όταν του σπάσεις τα μούτρα να δεις πόσο αναίσθητος θα δείχνει.

Είναι το είδος του ζώου που, αν κινδύνευε ποτέ με εξαφάνιση, καμιά οργάνωση δε θα αναλάμβανε τη διάσωσή του.

Όποιος έβγαλε γκόμενα παίζοντας ρακέτες στην παραλία, να σηκώσει το χέρι! Τι έγινε ρε παιδιά, κανένας; Ήμουν σίγουρος...

Βάζει το γυαλί Μάιο και το βγάζει τον Σεπτέμβριο με τα πρωτοβρόχια.

Αφού γουστάρει εναλλακτική γυμναστική προτείνουμε στον Ρακέτα να σκάψει μια τεράστια γούρνα στην άμμο και να χωθεί μέσα μέχρι το μουντιάλ (του 2014).

Επιβεβαιώνει τη θεωρία του Δαρβίνου αν και οι χιμπατζήδες του ρίχνουν δυο-τρεις βαθμούς νοημοσύνης.

Λεωνίδας
23/07/2010, 05:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από VANDA
Εσύ πρέπει να γνωρίσεις τον συγγραφέα του παρακάτω. Θα ταιριάξετε.


Από τον Γιώργο Μπάκα, SOUL magazine #45 (Μάιος 2010)


ΡΑΚΕΤΑΣ ΠΑΝΑΓΟΥΛΙΑΣ

Μπορεί να γίνει πιο ενοχλητικός κι από μυγάκι στα μούτρα αλυσοδεμένου στις φυλακές του Γκουαντάναμο.

Πέφτει με αυτοθυσία μέσα στη θάλασσα για να χτυπήσει το μπαλάκι, αλλά και για να βρέξει το μαγιό του προκειμένου να διαγραφούν τα προσόντα του.

Χαζογελάει δυνατά χωρίς λόγο, για να ακούσει όλη η παραλία πόσο καλά περνάει με τους μογγόλους φίλους του.

Το super dooper extra power fucking dynamic gel που βάζει στα μαλλιά, δεν κωλώνει ούτε στο πιο ισχυρό τσουνάμι.

Σου λέει 15 "σόρι" ανά λεπτό και του λες 30 "βρε μ@λάκα!" ανά δευτερόλεπτο.

Έχει τόσα κιλά coppertone πάνω του που, όταν πέφτει στην άμμο και σηκώνεται, μοιάζει με ντόνατ.

Είναι τόσο πρήχτης και φωνακλάς που θέλεις να παίξεις τρίλιζα στην πλάτη του με σουγιά.

Ευτυχώς για τον Ρακέτα Παναγούλια η οπλοχρησία είναι απαγορευμένη στην Ελλάδα.

Φοράει χαμόγελο "Γαρδέλης", βλέμμα "Τσιμιτσέλης" και το λεξιλόγιό του περιλαμβάνει μόνο τις φράσεις "πιάστο", "άστο", δώσε", "ρίξε", "χτύπα", "δεν υπάρχει", "θεός", "φοβερό", "σόρι κοπελιά", "σόρι φίλος", "πσσσς Ρονάλντο", "πάρε μάτι", "κόψε μ***νι".

Δείχνει αναίσθητος όταν πετάει το μπαλάκι πάνω σου, αλλά όταν του σπάσεις τα μούτρα να δεις πόσο αναίσθητος θα δείχνει.

Είναι το είδος του ζώου που, αν κινδύνευε ποτέ με εξαφάνιση, καμιά οργάνωση δε θα αναλάμβανε τη διάσωσή του.

Όποιος έβγαλε γκόμενα παίζοντας ρακέτες στην παραλία, να σηκώσει το χέρι! Τι έγινε ρε παιδιά, κανένας; Ήμουν σίγουρος...

Βάζει το γυαλί Μάιο και το βγάζει τον Σεπτέμβριο με τα πρωτοβρόχια.

Αφού γουστάρει εναλλακτική γυμναστική προτείνουμε στον Ρακέτα να σκάψει μια τεράστια γούρνα στην άμμο και να χωθεί μέσα μέχρι το μουντιάλ (του 2014).

Επιβεβαιώνει τη θεωρία του Δαρβίνου αν και οι χιμπατζήδες του ρίχνουν δυο-τρεις βαθμούς νοημοσύνης. :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :bigcry:

καλά τα λέει...
και καλά έκανε ο δήμαρχος :wave2:

Εχετλαίος
23/07/2010, 05:20
Και γιατί να σταματήσουμε στις ρακέτες και να μην εξασκούμε και άλλα σπορ με μπαλάκι στην παραλία. Cricket ή και baseball, λόγου χάρη.
Για όλα υπάρχει χώρος, αλλά και όλα έχουν το χώρο τους!
:mad:

Και +1000 στον Aufgebracht για τις γόπες.
:mad:

tati
23/07/2010, 05:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :bigcry:

καλά τα λέει...
και καλά έκανε ο δήμαρχος :wave2:

:a29: :a017: :a018: :a016: :a017:

τωρα θελω να τσακωθώ

:lol:

kosni
23/07/2010, 05:44
ΕΜΕΝΑ με ενοχλει το ταβλι, να ακουω τα ζαρια οταν πινω το καφε μου. Προτεινω να συλαμβανονται οσοι παιζουν ταβλι σε καφετεριες....τι να πω ρε πστμ

MitsosNaked
23/07/2010, 05:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από Specialized


Το θέμα δεν είναι αν σε ενοχλεί κάποιος (που στο κάτω-κάτω μπορείς να βρεις το δίκιο σου αν και όταν σε ενοχλήσει κάποιος)


AXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXA !!!!!!


Για την Ελλάδα μιλάμε έτσι;

Λεωνίδας
23/07/2010, 05:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από kosni
ΕΜΕΝΑ με ενοχλει το ταβλι, να ακουω τα ζαρια οταν πινω το καφε μου. Προτεινω να συλαμβανονται οσοι παιζουν ταβλι σε καφετεριες....τι να πω ρε πστμ υπάρχουν καφετέριες χωρίς τάβλι :D
υπάρχουν παραλίες χωρίς ρακέτες :confused:

Stabak
23/07/2010, 05:54
Αν και συμφωνώ εν μερη με το καφρικο και τσαμπουκαλίστικο του πιο ηλίθιου καλοκαιρινου σπορ, της ρακέτας (ιδιως σε ερημικες παραλίες και ειδυλιακα μερη οπου και η μυγα ειναι παραταιρη) σε σχεση ομως με την επιβολή και το αποφασιζουμε και διαταζουμε του πιο «αυθαίρετου» δημου... ε παει πολυ....

Ε, δεν πας και στις Σευχελες να σε ενοχλει ο θορυβος, στη Βουλιαγμενη πας οπου παει ο κοσμακης και κανει μπανιο, στον ΕΟΤ ξερω γω, στη Βουλα Β'.... δεν εισαι στα Δυτικας Κης... :yuck:

αλλα ετσι μαθανε απο παλιά, βασιλικοτεροι και χριστιανικότεροι του βασιλεως....:wave2:


ΥΓ: Υπάρχει και το μπαντμινγκτον για τους ρακετίστας, ειναι και αθόρυβο

DUKASII
23/07/2010, 05:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από Stabak
Αν και συμφωνώ εν μερη με το καφρικο και τσαμπουκαλίστικο του πιο ηλίθιου καλοκαιρινου σπορ, της ρακέτας (ιδιως σε ερημικες παραλίες και ειδυλιακα μερη οπου και η μυγα ειναι παραταιρη) σε σχεση ομως με την επιβολή και το αποφασιζουμε και διαταζουμε του πιο «αυθαίρετου» δημου... ε παει πολυ....

Ε, δεν πας και στις Σευχελες να σε ενοχλει ο θορυβος, στη Βουλιαγμενη πας οπου παει ο κοσμακης και κανει μπανιο, στον ΕΟΤ ξερω γω, στη Βουλα Β'.... δεν εισαι στα Δυτικας Κης... :yuck:

αλλα ετσι μαθανε απο παλιά, βασιλικοτεροι του βασιλεως....:wave2: +1
ελεος ποια καριολα πουτα#@!# που μενει απο πανω πηγε και κλαφτηκε στο δημαρχουλη της και αυτος απαγορευσε τις ρακετες για ησυχια !!!

που να παμε να παιζουμε ρακετες κατω απο το μπαλκονι της με ηλεκτρικες κιθαρες.

tati
23/07/2010, 06:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από Stabak
Αν και συμφωνώ εν μερη με το καφρικο και τσαμπουκαλίστικο του πιο ηλίθιου καλοκαιρινου σπορ, της ρακέτας (ιδιως σε ερημικες παραλίες και ειδυλιακα μερη οπου και η μυγα ειναι παραταιρη) σε σχεση ομως με την επιβολή και το αποφασιζουμε και διαταζουμε του πιο «αυθαίρετου» δημου... ε παει πολυ....

Ε, δεν πας και στις Σευχελες να σε ενοχλει ο θορυβος, στη Βουλιαγμενη πας οπου παει ο κοσμακης και κανει μπανιο, στον ΕΟΤ ξερω γω, στη Βουλα Β'.... δεν εισαι στα Δυτικας Κης... :yuck:

αλλα ετσι μαθανε απο παλιά, βασιλικοτεροι και χριστιανικότεροι του βασιλεως....:wave2:


ΥΓ: Υπάρχει και το μπαντμινγκτον για τους ρακετίστας, ειναι και αθόρυβο

Πολύ σωστος:sun:

+1 για το badminton:lol:

Elesun
23/07/2010, 06:05
Μου αρέσει που μερικοί βάζετε στο ίδιο σακί τα πιτσιρίκια με τις ρακέτες...
:rolleyes:

idi
23/07/2010, 06:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από tati
και σεις νομίζετε οτι ο Κασιδόκωστας νοιάζεται για τους ανθρώπους που θελουν να χαλαρώσουν στο Καβούρι και τους ενοχλει το τακα τακα τις ρακέτας...στο θωρικτό που έχει χτίσει πανω στην παραλία πιο περα, πολύ τον ενοχλεί ο ήχος με το triple glaze τζάμι...

Επειδή αυτή η ιστορία με τις ρακέτες στο καβούρι τυγχάνει να την ξέρω πολύ καλά μιας και τα εμπλεκόμενα άτομα ειναι γνωστοί μου, σας διαβεβαιώ πως και ολες οι ομπρελες και ξαπλώστρες στη συγκεκριμένη παραλία που εβαλε ο divanis απο απέναντι ειναι ΠΑΡΑΝΟΜΕΣ και ο ήχος απο τις ρακέτες ενοχλούσε τους πελάτες του ξενοδοχείου και οχι τους δημότες της βουλιαγμένης. Δηλαδή για αλλη μια φορά ειναι μια υποθεση με συμφέροντα, που παλι βασίζονται στην οικονόμα. Εχουν γινει δικαστήρια και μηνύσεις για το θέμα αυτο και εχει δημιουργηθεί μεγάλη κοντρα, για αυτο και τα τραβολογήματα στα τμήματα κτλ κτλ και ενα σωρό....τεσπα....
μακρυά απο το καβούρι, ουτως ή αλλως σταματησε να ηταν αυτο που ηταν πριν απο κανα 3αρη χρονια.
Απλά ειναι οτι συμφέρει τον καθένα, δεν ακουσα ποτε καποιον να παραπονιεται για τις ξαπλώστρες και τις χτισμενες ομπρελες που ειναι παρανομα τοποθετημένα και χρεώνονται δε ξερω ποσο, ολοι υπερ της απαγορευσης της ρακετας επειδη ενοχλει. Αρα οπου συμφερει τον καθενα..

Τωρα οτι οι ρακέτες ειναι ενοχλητικές για οσους δεν παιζουν εκείνη τη στιγμή, καμια αντίρρηση, ομως αλλο ειναι το θεμα που θα πρεπε να μας απασχολει

1.κλασικη ελληνικη κουτοπονηρια και "εγω τα ξερω απο μεσα-θα σου πω εγω πως ειναι τα πραματα"

2.το ολο σκεπτικο σου στηριζεται στο οτι δεν ενοχλουνται οι μόνιμοι κατοικοι αλλα οι διαμένοντες στο ξενοδοχειο... Οι μόνιμοι κάτοικοι ΑΠΟ ΠΟΥ ΚΑΙ ΩΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΔΙΚΑΙΏΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΑΡΑΘΕΡΙΣΤΕΣ ΔΕ ΜΑΣ ΕΙΠΕΣ?? αλλη ελληνικη μαλακια νοοτροπια μπουρτζοβλαχικηβουνισια....

3. ΘΑΝΑΤΟΣ ΣΤΙΣ ΡΑΚΕΤΕΣ ΚΑΙ ΕΠΑΝΑΦΟΡΑ ΝΟΜΟΥ ΠΕΡΙ ΤΕΝΤΥΜΠΟΙΣΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΟΖΕΡΑΔΕΣ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ "ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΙΣΜΟ" ΡΑΚΕΤΑΣ 2 ΜΕΤΡΑ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΑΡΑΖΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΟ ΜΠΑΝΙΟ ΜΟΥ.+_

τιποτα προσωπικο απλα αφορμη το ποστ σου...

V-TEC
23/07/2010, 06:07
... κάποιος/α είπε κάτι λίγα πόστ πιο πάνω
για τις πραγματικές αιτίες τις απαγόρευσης αλλά πέρασε λίγο πολύ στο ντούκου ..

επίσης αν το θέμα είναι πράγματι της ηχορύπανσης
τότε περκέ η ρακέτες δεν απαγορεύονται τις ώρες της κοινής ησυχίας κ μόνο ?α ?

πάλι το έγραψε κάποιος πρίν λίγο ..
ποιός είναι αυτός που θα κρίνει τι και πόσο ηχορυπαίνει για να απαγορευτεί .. ?

ακόμα και αν οι ρακέτες ηχορυπαίνουν, ο ηλίθιος τρόπος του απαγορεύειν
δεν σας σπάει τα νεύρα είτε παίζετε ρακέτες είτε όχι ?

Δεν σας ενοχλει όταν με τον ίδιο αυθαίρετο τρόπο έρχεται ο κάθε μπατσάκος
με την μέθοδο σου μαρσάρω το μηχανάκι και με το αυτί - ντεσιμπελόμετρο
σου κόβω μια κλήση ?

Δεν είναι το θέμα τόσο με τις ρακέτες ..
Η απαγόρευση δεν έχει να κάνει με την επικινδυνότητα
ηχορύπανση λέει η γαμω ταμπέλα .. τσώπα ..
λίγο ακόμα και θα κλείσει το κομμάτι της παραλιακης τα μεσημέρια ..


¨Εχει να κάνει με την εκάστοτε κάυλα κ τα συμφέροντα του κάθε μαλάκα
που μπορεί να απαγορεύσει κάτι , επειδή άκουσε κάτι, κάπου,έτσι ή απλά τον ενοχλεί τον ίδιο !!

Σήμερα είναι οι ρακέτες που πολλοί από εμάς ενοχλούνται από αυτές
αύριο μπορεί να είναι κάτι άλλο που μπορεί να είναι ενοχλητικό για μας κ τραγικά ήλίθιο ..

βοήθειά μας

PortisHead
23/07/2010, 06:11
4 σελιδες αχρηστα ποστς
:lol:
Γιατι φαγωθήκατε να παιξετε ολοι ρακετες στη Βουλιαγμενη ?
Τραβατε παραπερα , στον Αλιμο , στο Παλαιο Φαληρο , στο Σκαραμαγκά , στην Aspropyrg Beach και στις αλλες "πολυεθνικές" παραλιες :lol: και αφηστε τα χλιδατα και πρωτοκλασατα μέρη ήσυχα και αμόλυντα.
Νισαφι.

:lol:

TheFace
23/07/2010, 06:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
υπάρχουν καφετέριες χωρίς τάβλι :D
υπάρχουν παραλίες χωρίς ρακέτες :confused:

Ναι υπαρχουν... σιγουρα οσες εχουν βοτσαλο:wave2:

TheFace
23/07/2010, 06:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
+1
ελεος ποια καριολα πουτα#@!# που μενει απο πανω πηγε και κλαφτηκε στο δημαρχουλη της και αυτος απαγορευσε τις ρακετες για ησυχια !!!

που να παμε να παιζουμε ρακετες κατω απο το μπαλκονι της με ηλεκτρικες κιθαρες.

:beer:

Λεωνίδας
23/07/2010, 06:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από TheFace
Ναι υπαρχουν... σιγουρα οσες εχουν βοτσαλο:wave2: α...
βρέθηκε η λύση :wave2:

tati
23/07/2010, 06:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
Ειμαστε μαλλον τοσο διαφορετικων αντιλήψεων , που στο τελος θα τσακωθουμε.
Και δεν το θέλω.
:)
:beer:
:wave2:

πωπω δικαιο ειχες τελικα:beer:

PortisHead
23/07/2010, 06:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από tati
πωπω δικαιο ειχες τελικα:beer:

Εεεεμ , σε καταλαβα απ την αρχη εγω.
:winka:

Λεωνίδας
23/07/2010, 06:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
+1
ελεος ποια καριολα πουτα#@!# που μενει απο πανω πηγε και κλαφτηκε στο δημαρχουλη της και αυτος απαγορευσε τις ρακετες για ησυχια !!!

που να παμε να παιζουμε ρακετες κατω απο το μπαλκονι της με ηλεκτρικες κιθαρες. δεν είναι τόσο η ησυχία το θέμα αλλά το μπαλάκι που σου 'ρχεται στο κεφάλι
έχω δει σκηνικό να χτυπάει το μπαλάκι μπόμπιρα με πατέρα ντουλάπα, πώς κρατήθηκε ο τύπος και δεν έψαχνε ο τενίστας :rolleyes: το μπαλάκι σε ανήλιαγα μέρη δεν ξέρω (εγώ δε θα κρατιόμουν)
μάλλον στις 38 φορές "συγγνώμη" κάλμαρε ο τύπος

nic mor
23/07/2010, 06:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
Εεεεμ , σε καταλαβα απ την αρχη εγω.
:winka:

εχεις το κληρονομικο χαρισμα:confused: :confused:
:lol: :bawl: :lol:

tati
23/07/2010, 06:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
Εεεεμ , σε καταλαβα απ την αρχη εγω.
:winka:

για τους αγριεμένους λεω;) σκιαχτηκα με τα γραφώμενα..δεν εχω ορεξη για αγριάδες:blush:

Εχετλαίος
23/07/2010, 06:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
δεν είναι τόσο η ησυχία το θέμα αλλά το μπαλάκι που σου 'ρχεται στο κεφάλι
έχω δει σκηνικό να χτυπάει το μπαλάκι μπόμπιρα ..

Βασικά εδώ είναι όλο το ζουμί. Τόσο δύσκολο είναι να το κατανοήσουμε;
:confused:

yannis24
23/07/2010, 06:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
ΣωστόσΤ.

Παίζω από πιτσιρίκι και γουστάρω φούλ. Μόνο όμως, αν έχει περίκλειστο χώρο με φιλέ.

Το θέμα είναι κυρίως να μην ενοχλείς, να μην κυνηγάς, και να μην βρέχεις το μπαλάκι κ τις ρακέτες.



:beer: :beer: :beer:




Μαυρο λιθάρι τότε, που έχει κλειστό....:beer:

εκει παω και εγω.....
στο κλειστο πραγματικα βλεπεις αυτους που πραγματικα παιζουν ωραιες ρακετες !!
ειναι και ενας τυπας εκει με ενα χερι που παιζει !

απο την αλλη ....βλεπεις και Κυριακη που γινεται ο ΧΑΜΟΣ καποις να προσπαθουν να παιξουν στην ακροθαλασσια.....τι να πω !!!:beer:

Λεωνίδας
23/07/2010, 06:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
Βασικά εδώ είναι όλο το ζουμί. Τόσο δύσκολο είναι να το κατανοήσουμε;
:confused: α να και ένα παράδειγμα πατέρα του οποίου τα βλαστάρια δε θα θέλατε να χτυπήσετε με τα μπαλάκια σας :a01: :a021: :a01:

tati
23/07/2010, 06:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από V-TEC
...

επίσης αν το θέμα είναι πράγματι της ηχορύπανσης
τότε περκέ η ρακέτες δεν απαγορεύονται τις ώρες της κοινής ησυχίας κ μόνο ?α ?


τους εχουν πει οτι μετά τις 17¨00 μπορουν να παιζουν

info απο τη μεσα πλευρα:lol:

zephyr1
23/07/2010, 06:25
Εδω σας εχω. (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=38150&highlight=%F1%E1%EA%E5%F4%E1)

:rotflmao:

tati
23/07/2010, 06:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
Εδω σας εχω. (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=38150&highlight=%F1%E1%EA%E5%F4%E1)

:rotflmao:

ωχ! ημουν και εγω εκει:rotflmao:

yannis24
23/07/2010, 06:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
Βασικά εδώ είναι όλο το ζουμί. Τόσο δύσκολο είναι να το κατανοήσουμε;
:confused:

σωστος....αλλα εγω που δεν τυχαινει να ειμαι ντουλαπα, και ειμαι μετα βιας 1.70 δεν θα πρεπει να τυγχανω τον σεβασμο απο τους φουσκωμενους χλεχλεδες που συνηθως παιζουν στην παραλια μπροστα ?
δηλαδη πρεπει να ειμαι ντουλαπα ωστε οταν παω να την πω στον αλλο να κλασει μεντες...?

στειλε μου ρε συ κανενα καλασνικοφ απο την Κρητη.....
να καθομαι στην ξαπλωστρα μου και να κανω σκοποβολη με τα μπαλακια τους που πανε περα-δωθε !!.....( και αμα μου πουνε τιποτα να συνεχισω και την κοποβολη και με τα μπαλακια που τους κρεμονται.....)

:beer: :beer:

Λεωνίδας
23/07/2010, 06:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από yannis24
σωστος....αλλα εγω που δεν τυχαινει να ειμαι ντουλαπα, και ειμαι μετα βιας 1.70 δεν θα πρεπει να τυγχανω τον σεβασμο απο τους φουσκωμενους χλεχλεδες που συνηθως παιζουν στην παραλια μπροστα ?
δηλαδη πρεπει να ειμαι ντουλαπα ωστε οταν παω να την πω στον αλλο να κλασει μεντες...?

στειλε μου ρε συ κανενα καλασνικοφ απο την Κρητη.....
να καθομαι στην ξαπλωστρα μου και να κανω σκοποβολη με τα μπαλακια τους που πανε περα-δωθε !!.....( και αμα μου πουνε τιποτα να συνεχισω και την κοποβολη και με τα μπαλακια που τους κρεμονται.....)

:beer: :beer: το θέμα βασικά είναι να σεβόμαστε και όχι να φοβόμαστε το συνάνθρωπό μας
να καταλαβαίνει δηλαδή όποιος θέλει να παίξει ρακέτες ότι ενοχλεί και να πάει παραπέρα, πολύ παραπέρα, εκτός ακτίνας βολής από τους λουόμενους δηλαδή :wave2:

PortisHead
23/07/2010, 06:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
το θέμα βασικά είναι να σεβόμαστε και όχι να φοβόμαστε το συνάνθρωπό μας
να καταλαβαίνει δηλαδή όποιος θέλει να παίξει ρακέτες ότι ενοχλεί και να πάει παραπέρα, πολύ παραπέρα, εκτός ακτίνας βολής από τους λουόμενους δηλαδή :wave2:

Ε αυτο λεμε.
Επειδη οι περισσοτεροι ελληνες ειναι καφροι,δεν παιζει το σεναριο αυτο.
Γιαυτο προσπαθει ενας δημαρχος να κρατησει "καθαρη" την παραλια "του".
Να ειναι αυτα , ta προβλήματα άλλων παραλιων.
Αυτο ειναι το resume.

tati
23/07/2010, 06:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
το θέμα βασικά είναι να σεβόμαστε και όχι να φοβόμαστε το συνάνθρωπό μας
να καταλαβαίνει δηλαδή όποιος θέλει να παίξει ρακέτες ότι ενοχλεί και να πάει παραπέρα, πολύ παραπέρα, εκτός ακτίνας βολής από τους λουόμενους δηλαδή :wave2:

σωστο.

Ασχετα με το quote σου Λεωνίδα, το θεμα του θρεντ πηρε δυο διαστασεις, αν ειναι ενοχλητικες οι ρακέτες και αν μας αρεσουν ή οχι..και ολα τα παρεμφερή θεματακια και δευτερο για την απαγορευσή της με προφαση την ηχορύπανση σε μια συγκεκριμένη παραλία που ήδη ειναι μεσα στην παρανομία.Κρίκος

tati
23/07/2010, 06:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
Ε αυτο λεμε.
Επειδη οι περισσοτεροι ελληνες ειναι καφροι,δεν παιζει το σεναριο αυτο.
Γιαυτο προσπαθει ενας δημαρχος να κρατησει "καθαρη" την παραλια "του".
Να ειναι αυτα , ta προβλήματα άλλων παραλιων.
Αυτο ειναι το resume.

χαχα σταματα να γραφεις

Εχετλαίος
23/07/2010, 06:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από yannis24
στειλε μου ρε συ κανενα καλασνικοφ απο την Κρητη...

Ίντα να το κάμεις; Καλιά να πα να μάθεις α)διαλεκτική και ορθοφωνία όπως και anger management και αν αποτύχεις εκεί β) Aikido και είσαι ΟΚ.

Tpap
23/07/2010, 06:44
Καλά έκανε ο μαλακοδήμαρχος. Ενοχλεί η ρακέτα, και το ξέρω από πρώτο χέρι.

Φτιάχτους ρε καραγκιόζη όμως, ένα χώρο να παίζουν εκεί. Και να μην ενοχλούν και να το φχαριστιούνται.

Σε κάποιους που μίλησαν περι σεβασμου (Λεωνίδας) ξέρεις φίλε ότι δεν ισχύει αυτό.
1 στους 20 σέβεται, και ούτε.

Πολλοί οι κάφροι, λέμεεεε. Να πάει τοσος ιδρώτας -από τον χειμώνα στα gym- χαμένος...??
Ε, δεν λέει..:mad:



Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
Βασικά εδώ είναι όλο το ζουμί. Τόσο δύσκολο είναι να το κατανοήσουμε;
:confused:

ΣτέλιΕ, έχει και τα θετικά του όμως...: σημαδεύεις τα πιπίνια και μετά κερνάς για εξιλέωση κανά μπυρόνι και γίνεται το κονέ και γουστάρουν όλοι. :lol:

tati
23/07/2010, 06:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
Ε αυτο λεμε.

Γιαυτο προσπαθει ενας δημαρχος να κρατησει "καθαρη" την παραλια "του".

Αυτο ειναι το resume.

στις Νηηρίδες ομως δεν τις εχει απαγορεύσει...;) πιο παραλία του ειναι αυτη που μενει και απο πανω.

το ολο θεμα με το καβουρι ειναι το ξενοδοχειο εκει ειναι η αδικια, ασχετως λεω παλι για τη ρακετα σαν ενοχληση στους γυρω

yannis24
23/07/2010, 06:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
το θέμα βασικά είναι να σεβόμαστε και όχι να φοβόμαστε το συνάνθρωπό μας
να καταλαβαίνει δηλαδή όποιος θέλει να παίξει ρακέτες ότι ενοχλεί και να πάει παραπέρα, πολύ παραπέρα, εκτός ακτίνας βολής από τους λουόμενους δηλαδή :wave2:

Ακριβως....

αλλα επειδη η καθημερινοτητα μας αποδυκνυει οτι δεν σεβομαστε τον συνανθρωπο μας σε κανεναν τομεα ( στον δρομο, στο εμποριο, στην παροχη υπηρεσιων κτλ, κτλ ...μην αρχισω να λεω παραδειγματα !) γιατι τοτε να τον σεβαστουμε και στην παραλια που οπως και να το κανουμε τα πραγματα ειναι πιο χαλαρα ....

el_hymador
23/07/2010, 07:07
Πάντως στη παραλία της οποίας φωτογραφία επισυνάπτω παρακάτω και η οποία βρίσκεται στου διαόλου και κατεβαίνεις απο μονοπατάκι και δεν έχει καμμιά μορφή οργάνωσης - facilities (φτου-φτου) και η οποία επίσης έχει μήκος όισο βλέπετε και πλάτος 2-2,5 μέτρα απο τα σχοίνα μέχρι τη θάλασσα....



....βρέθηκαν πέρσι το καλοκαίρι τέσσερις ΜΑΛΑΚΕΣ και πέζανε ρακέτες!!! Και επειδή δεν χώραγαν σε πλάτος σχημάτισαν δύο ζευγάρια και πιάσαν σχεδόν όλη τη παραλία σε μήκος...με αρκετό κόσμο να κολυμπά και να είναι ξεπλωμένος στην άμμο...


204547

Εχετλαίος
23/07/2010, 07:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
...βρέθηκαν πέρσι το καλοκαίρι τέσσερις ΜΑΛΑΚΕΣ

To είδος αυτό ενδημεί παντού στη χώρα μας και είναι εύκολα προσαρμοζόμενο στις εκάστοτε συνθήκες χώρου, χρόνου, εδάφους και θερμοκρασίας. Κοινώς φυτρώνει πανεύκολα παντού! Από την κορυφή των βουνών μέχρι βαθιά μέσα στη θάλασσα. Ενίοτε επιπλέει και πετάει κιόλας!
:mad:

hidefnick
23/07/2010, 07:39
Να προσθέσω στη ρακέτα και τα σκυλιά? Ειδικα λύκους rotweiler κλπ τα οποία τα παίρνει ο λαλάκας στην παραλία και τα έχει και αμολυμένα? Και βέβαια η ατάκα "δεν δαγκώνει" πάει σύννεφο.

Αμα δαγκώσει ρε ηλίθιε, μπορείς να το κουλαντρίσεις ή θα κλαίμε κανένα παιδάκι?

Οτι να ναι είμαστε....

the who
23/07/2010, 07:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από hidefnick
Να προσθέσω στη ρακέτα και τα σκυλιά? Ειδικα λύκους rotweiler κλπ τα οποία τα παίρνει ο λαλάκας στην παραλία και τα έχει και αμολυμένα? Και βέβαια η ατάκα "δεν δαγκώνει" πάει σύννεφο.

Αμα δαγκώσει ρε ηλίθιε, μπορείς να το κουλαντρίσεις ή θα κλαίμε κανένα παιδάκι?

Οτι να ναι είμαστε....

Σκιαχτηκες καλη μου με τους λυκους?Παρε το δικο σου το ντοπερμαν μαζι να τους κραταει σε αποσταση.:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

sober
23/07/2010, 08:02
Σκυλι σε παραλια ειναι πολυυυ δυσκολο...κατ' αρχας ενοχλουνται οι υπολοιποι αν ειναι λυτο ενω αν ειναι υπακουο ειναι ταλαιπωρια για το σκυλι..

τις προαλλες ειχε φερει ενας τυπας το σκυλο του που ηταν εκπεδευμενος και το ειχε ΄΄κουμπωσει΄΄ στην εντολη ''μεινε''...
Το κακομοιρο ενω κα8οταν στη 8εση του για τουλαχιστον 3 ωρες ειχε αρχισει να τα παιζει και λιγο κλαψουριζε και ο ηλι8ιος δεν του εδινε σημασια μιλαγε με τον κολλητο του και στα@@ για το σκυλακι...στην τελικη τι του εφταιγε να το σερνει μαζι του μες στη ζεστη και μετα να το γραφει κανονικα...ας βρει απομερο μερος να κανει το μπανιο του και να μπορει να παιξει και αυτο...:mad:

hidefnick
23/07/2010, 08:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από the who
Σκιαχτηκες καλη μου με τους λυκους?Παρε το δικο σου το ντοπερμαν μαζι να τους κραταει σε αποσταση.:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Εχει πάθει εγγεφαλικό ρε. Το κεφάλι έχει στριψει 90-100 μοίρες, δεν βλέπει και δεν ακούει. Η φοβέρα ζωντανή λεμεεεεεεεεεεεεεεεε :eyepop: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

yannis24
23/07/2010, 17:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από hidefnick
Να προσθέσω στη ρακέτα και τα σκυλιά? Ειδικα λύκους rotweiler κλπ τα οποία τα παίρνει ο λαλάκας στην παραλία και τα έχει και αμολυμένα? Και βέβαια η ατάκα "δεν δαγκώνει" πάει σύννεφο.

Αμα δαγκώσει ρε ηλίθιε, μπορείς να το κουλαντρίσεις ή θα κλαίμε κανένα παιδάκι?

Οτι να ναι είμαστε....


μπα...οι χειροτεροι απ΄ολους ειναι οι τυποι που την εχουν δει ποδοσφαιριστες και προσπαθουνα παιξουν κατι μεταξυ ποδοβολευ-κεφαλιες-κοντρολαρω και με τον ωμο-παρε και ενα τακουνακι.....και αμα μου κατσει σου κανω και ενα ψαλιδακι γιατι ειμαι και γαμω της παικτουρες και αμα μου δινονταν εμενα η ευκαιρια θα ημουν ο Μεσι !!

εμφανιζονται συνηθως σε ομαδες των 4 ατομων.....και στο 85% των περιπτωσεων ειναι αλλοδαποι (αλβανοι, Βουλγαροι, πολωνοι κτλ !!)

geotriada
24/07/2010, 04:01
πας σε μια παραλια να κανεις και συ το μπανιο σου , και εχεις να αντιμετωπισεις:

ξαπλωστρα κανα 5ε+ , μια φραπα σε πλαστικο κανα 3ε+,
παιδακια ,σκυλακια, γατακια, επιδοξους nadalδες, την γιαγια με το κεφτεδοταπερ, τον μαυρουκο
που επιμενει ακομα να πουλα μαιμου cd της Τζιουλιας, μια χαλια θαλασσα περιφραγμενη με σημαδουρες,
μη ξεφυγει κανεις απο το κοπαδι,,,και ολα αυτα θα τα χαρεις αφου φας καμμια (και δυο) ωρες
κινηση, η λιωσεις πανω στο μηχανακι σου....

γιαυτο εχω να παω χρονια για μπανιο εντος Αττικης,,,,

ΥΓ.γειασου ρε tati πρωην? χωματινη :beer:

Tpap
24/07/2010, 04:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από geotriada
γιαυτο εχω να παω χρονια για μπανιο εντος Αττικης...

ομοίως Γκέο, πάνω από 11 έτη ίσως.. :a013:

Panopticon7
24/07/2010, 05:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από geotriada
πας σε μια παραλια να κανεις και συ το μπανιο σου , και εχεις να αντιμετωπισεις:

ξαπλωστρα κανα 5ε+ , μια φραπα σε πλαστικο κανα 3ε+,
παιδακια ,σκυλακια, γατακια, επιδοξους nadalδες, την γιαγια με το κεφτεδοταπερ, τον μαυρουκο
που επιμενει ακομα να πουλα μαιμου cd της Τζιουλιας, μια χαλια θαλασσα περιφραγμενη με σημαδουρες,
μη ξεφυγει κανεις απο το κοπαδι,,,και ολα αυτα θα τα χαρεις αφου φας καμμια (και δυο) ωρες
κινηση, η λιωσεις πανω στο μηχανακι σου....

γιαυτο εχω να παω χρονια για μπανιο εντος Αττικης,,,,

ΥΓ.γειασου ρε tati πρωην? χωματινη :beer:


Γαμησε τα... Πηγα κανα δυο φορες στο ζουμπερη κ δεν παλευεται η κατασταση...

Πως κανετε μπανιο οι αθηναιοι σε αυτους τους βουρκους απορω... πραγματικα.

tati
24/07/2010, 05:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από geotriada
πας σε μια παραλια να κανεις και συ το μπανιο σου , και εχεις να αντιμετωπισεις:

ξαπλωστρα κανα 5ε+ , μια φραπα σε πλαστικο κανα 3ε+,
παιδακια ,σκυλακια, γατακια, επιδοξους nadalδες, την γιαγια με το κεφτεδοταπερ, τον μαυρουκο
που επιμενει ακομα να πουλα μαιμου cd της Τζιουλιας, μια χαλια θαλασσα περιφραγμενη με σημαδουρες,
μη ξεφυγει κανεις απο το κοπαδι,,,και ολα αυτα θα τα χαρεις αφου φας καμμια (και δυο) ωρες
κινηση, η λιωσεις πανω στο μηχανακι σου....

γιαυτο εχω να παω χρονια για μπανιο εντος Αττικης,,,,

ΥΓ.γειασου ρε tati πρωην? χωματινη :beer:

γεια σου!!!!!:beer: :beer:

στη ψυχή παντα χωμάτινη;)

T.R.E
24/07/2010, 08:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από Zid
1oν στο καβούρι ειναι κέντρο εκπαίδευσης... αυτοι που πάνε εκει μένουν το πολυ 2 μηνες... αρα δεν ειναι βύσματα και ειναι και η ΣΤΥΑ εκει .

2ον η απαγόρευση γίνεται εδω και πολλά χρονια περιμετρικα του στρατοπέδου ... και επι της ουσίας κανεις δεν ασχολείται αρα ...



Υ


:lol: :p



Ναι είναι μονάδα εκπαίδευσης,αλλά έχει και οργανικούς φαντάρους εκεί. Η ΣΤΥΑ πήγε στο Τατόϊ! :)






.Γ οι ρακέτες είναι οτι ποιο εκνευριστικο μετά το τάβλι... καλά τους έκαναν.....




+1

noble
24/07/2010, 08:15
Θέλετε να μας πείτε δηλαδή οτι το μπαλάκι κάνει πιο πολύ θόρυβο απο τη Σαρα και τη Μαρα που πάει να λιαστεί???
Οχι,βασικά μας λέτε οτι σας ενοχλεί και αφού σας ενοχλεί,δεν πα να το απαγορεύανε γιατί είναι καρκινογόνο :alien:

Εγω πάντως πάω χρόνια στο Καβούρι,ενα αναθεματισμένο μπαλάκι δεν μου έχει έρθει.Και εντάξει ξέρω πως είναι κουράστικο ν ακούς συγνώμη,καλύτερα δηλαδίς να μην ακουγές τίποτα,τοοοοσο συχνα που σου πετάνε μπαλάκια,αλλά νομίζω οτι αν τύχει σήμερις που θα παω για μπάνιο εκεί,θα το αντέξω.Παω προετοιμάσμενη ψυχολογικά απο τούτο δω το ποστ.

Απλα όλοι εσείς,που απ οτι καταλαβαινω στη ζωη σας ενοχλείστε με ελάχιστα πράγματα,μηδαμινά,μπορείτε να μου πείτε παρακαλώ που πετάτε τα τσιγάρα σας και αν καπνίζετε, στην παραλία που εγώ παω να χαλαρώσω και να ηρεμησω?
Και βέβαια μετά το συγκλονιστικό,που όλοι εδω μέσα οδηγούν σαν το ρόμποκοπ και φοράνε κράνος ΠΑΝΤΑ,τώρα μαντευω θα εχουμε τις εξής απαντησεις
α)Δεν καπνίζω
β)Σ ενα ποτηράκι η μπουκαλάκι του νερού

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Ναι,ενοχλούν οι ρακέτες απο κάποιους.Γι αυτούς τους κάποιους λοιπόν και επειδή είμαστε ανίκανοι να τους διαχειριστούμε η λύση είναι η ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???Οκ.

nic mor
24/07/2010, 10:36
τι χαλατε τη ζαχαρενια σας ρε παιδια:confused:
δεν βρισκουμε ακρη αφου ειμαστε ελληναρες παρτακιδες....
να πεθανει η κατσικα του γειτονα λοιπον:yuck: :yuck: :yuck:

σε λιγο θα δουμε και καμια ταμπελα
"μην πατατε την αμμο"
η οτι αλλη μαλακια φανταστει ο καθε μαλακας δημαρχος!!!
:yuck: :yuck: :yuck:

mreth
26/07/2010, 03:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
Πάντως στη παραλία της οποίας φωτογραφία επισυνάπτω παρακάτω και η οποία βρίσκεται στου διαόλου και κατεβαίνεις απο μονοπατάκι και δεν έχει καμμιά μορφή οργάνωσης - facilities (φτου-φτου) και η οποία επίσης έχει μήκος όισο βλέπετε και πλάτος 2-2,5 μέτρα απο τα σχοίνα μέχρι τη θάλασσα....



....βρέθηκαν πέρσι το καλοκαίρι τέσσερις ΜΑΛΑΚΕΣ και πέζανε ρακέτες!!! Και επειδή δεν χώραγαν σε πλάτος σχημάτισαν δύο ζευγάρια και πιάσαν σχεδόν όλη τη παραλία σε μήκος...με αρκετό κόσμο να κολυμπά και να είναι ξεπλωμένος στην άμμο...

Στην Αττική είναι η συγκεκριμένη; Κι αν ναι, πού?????


Αρχικά δημιουργήθηκε από geotriada
πας σε μια παραλια να κανεις και συ το μπανιο σου , και εχεις να αντιμετωπισεις:

ξαπλωστρα κανα 5ε+ , μια φραπα σε πλαστικο κανα 3ε+,
παιδακια ,σκυλακια, γατακια, επιδοξους nadalδες, την γιαγια με το κεφτεδοταπερ, τον μαυρουκο
που επιμενει ακομα να πουλα μαιμου cd της Τζιουλιας, μια χαλια θαλασσα περιφραγμενη με σημαδουρες,
μη ξεφυγει κανεις απο το κοπαδι,,,και ολα αυτα θα τα χαρεις αφου φας καμμια (και δυο) ωρες
κινηση, η λιωσεις πανω στο μηχανακι σου....

γιαυτο εχω να παω χρονια για μπανιο εντος Αττικης,,,,

Η λύση είναι μία: Να φύγουμε εκτός Αθήνας. Αλλά δυστυχώς κάποιοι μας έβαλαν στο τρυπάκι να στοιβαχτούμε σε αυτή την κωλοπόλη... Εγώ πάντως πολύ γουστάρω να πηγαίνω σε οργανωμένες παραλίες, με ξαπλώστρα-ομπρέλα-φραπέ που σου'ρχεται ο λογαριασμός ?20/μπάνιο και να αράζω στο καρεκλάκι μου (μη σου πω και στη σκιά που δημιουργεί η παραδίπλα ομπρέλα)!!! Αει σιχτίρ πια με τους επιχειρηματίες-εκμεταλλευτές της δημόσιας γης! Αλλά βέβαια, γίναμε όλοι ξαφνικά πολιτισμένοι και trendy, και άμα δεν έχουμε ξαπλώστρα και δεν πίνουμε fredo θα πιαστεί ο κώλος μας και θα πάθουμε στέρηση καφεΐνης! Πού 'ναι τα χρόνια που είμασταν πιτσιρίκια και ξαπλώστρες με ομπρέλες υπήρχαν μόνο σε μεγάλες ξενοδοχειακές μονάδες... Μακάρι αυτή η περιβόητη κρίση να κάνει ένα καλό και να περιοριστούν αυτές οι αναρχο-οργανωμένες καταστάσεις στις παραλίες, εντός και εκτός Αττικής!


Αρχικά δημιουργήθηκε από noble
Απλα όλοι εσείς,που απ οτι καταλαβαινω στη ζωη σας ενοχλείστε με ελάχιστα πράγματα,μηδαμινά,μπορείτε να μου πείτε παρακαλώ που πετάτε τα τσιγάρα σας και αν καπνίζετε, στην παραλία που εγώ παω να χαλαρώσω και να ηρεμησω?
Και βέβαια μετά το συγκλονιστικό,που όλοι εδω μέσα οδηγούν σαν το ρόμποκοπ και φοράνε κράνος ΠΑΝΤΑ,τώρα μαντευω θα εχουμε τις εξής απαντησεις
α)Δεν καπνίζω
β)Σ ενα ποτηράκι η μπουκαλάκι του νερού

+10000!!!

Panopticon7
26/07/2010, 05:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από yannis24
+1000000000000

και ερωτω....
ρε φιλε...σου αρεσουν οι ρακετες.....
τι στο διαολο θες και παιζεις μεσα στον κοσμο....
αφους και αυτοι σε ενοχλου κα ιδεν σε αφηνουν να παιξεις, και εσυ δεν το ευχαριστιεσαι και τα νευρα του κοσμου σπας με το συνεχομενο τακα-τακα και δεν το αφηνεις να χαλαρωσει μηπως και φαει καμια μπαλια στο κεφαλι !!
πηγαινε απο πισω να παιξεις ρε μεγαλε....

καλα εκανε ο Κασσιδω-πως τον λενε.........

ΥΓ... οσοι πραγματικα ξερουν και παιζουν ρακετες γιατι πραγματικα τις γουσταρουν ( και ειναι αυτοι που παιζουν πολυ καλα !) παντα μα παντα παιζουν καπου να μην ενοχλου τους αλλους και να μην ενοχλουνται ( το βασικοτερο για αυτους....) .....
ολοι οι αλλοι που παιζουν πανω στην παραλια ειναι πραγματικα για γελια !!!


Εξατμηση after market.

και ερωτω....
ρε φιλε...σου αρεσουν να κανεις θορυβο οταν γκαζωνεις.....
τι στο διαολο θες και τρεχεις σε κατοικημενες περιοχες....
αφους και αυτοι σε ενοχλου κα ιδεν σε αφηνουν να τρεξεις, και εσυ δεν το ευχαριστιεσαι και τα νευρα του κοσμου σπας με το συνεχομενο βρουμ-βρουμ και δεν το αφηνεις να χαλαρωσει μηπως και καταφερει να κοιμηθει κανα μεσημερι η βραδυ !!
πηγαινε σε καμια ερημια να τρεξεις ρε μεγαλε....



ΥΓ... οσοι πραγματικα ξερουν και τρεχουν με την μοτο γιατι πραγματικα την γουσταρουν ( και ειναι αυτοι που οδηγουν πολυ καλα !) παντα μα παντα τρεχουν καπου να μην ενοχλου τους αλλους και να μην ενοχλουνται ( το βασικοτερο για αυτους....) .....
ολοι οι αλλοι που κανουν θορυβο μεσα σε κοσμο ειναι πραγματικα για γελια !!!










Ευχομαι σε οποιον φοραει εξατμηση που κανει θορυβο λες κ περναει τρενο να τον σκισουν, ο κοσμος κοιμαται μεσημερι κ βραδυ.

Ειδατε οτι ολοι τα βλεπετε οπως σαν συμφερει, ναι μεν μας αρεσει το δηθεν σωστο, απο την αλλη ομως τα μουτρα μας δεν τα κοιταμε !

yannis24
26/07/2010, 06:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από Panopticon7
Εξατμηση after market.

και ερωτω....
ρε φιλε...σου αρεσουν να κανεις θορυβο οταν γκαζωνεις.....
τι στο διαολο θες και τρεχεις σε κατοικημενες περιοχες....
αφους και αυτοι σε ενοχλου κα ιδεν σε αφηνουν να τρεξεις, και εσυ δεν το ευχαριστιεσαι και τα νευρα του κοσμου σπας με το συνεχομενο βρουμ-βρουμ και δεν το αφηνεις να χαλαρωσει μηπως και καταφερει να κοιμηθει κανα μεσημερι η βραδυ !!
πηγαινε σε καμια ερημια να τρεξεις ρε μεγαλε....



ΥΓ... οσοι πραγματικα ξερουν και τρεχουν με την μοτο γιατι πραγματικα την γουσταρουν ( και ειναι αυτοι που οδηγουν πολυ καλα !) παντα μα παντα τρεχουν καπου να μην ενοχλου τους αλλους και να μην ενοχλουνται ( το βασικοτερο για αυτους....) .....
ολοι οι αλλοι που κανουν θορυβο μεσα σε κοσμο ειναι πραγματικα για γελια !!!










Ευχομαι σε οποιον φοραει εξατμηση που κανει θορυβο λες κ περναει τρενο να τον σκισουν, ο κοσμος κοιμαται μεσημερι κ βραδυ.

Ειδατε οτι ολοι τα βλεπετε οπως σαν συμφερει, ναι μεν μας αρεσει το δηθεν σωστο, απο την αλλη ομως τα μουτρα μας δεν τα κοιταμε !

αν και δεν καταλαβα ακριβως το υφος του μυνηματος σου ΣΥΜΦΩΝΩ απολυτα μαζι σου !!
+100000000000

το θεμα ειναι ο σεβασμος που πρεπει να εχεις στον απεναντι σου .... οτι και αν κανεις....

Panopticon7
26/07/2010, 06:24
Εγω λεω απλα οτι αν σε βαζουν μεσα για το μπαλακι στην παραλια...

Τι θα πρεπει να κανουν στα καραγκιοζακια με τις after market εξατμησεις που δεν σε αφηνουν να κοιμηθεις στο ΣΠΙΤΙ ΣΟΥ !

joe_black
26/07/2010, 07:22
Επιτέλους!



- καιρός να βγάλει και ο δήμαρχος της Ν.Σμύρνης,
μιας και έχουν ξεκινήσει να κάνουν προπόνηση στο άλσος!!!!!!!

ego_o_idios
26/07/2010, 16:28
oxi mono aftoforo prepi na tou paraxonoun tis raketes ston kolo...:rotflmao:

mas exoune priksi ta oumpala i vlakes me ta mpalakia tous

mpravo tou dimarxou

ama kanoune ke idikes paralies gia gerontia pou erxonte na kanoun mpanio me akratia ke gemizoun tin 8alasa oura 8a gini i zoi mas akoma kaliteri