PDA

View Full Version : EBC vs SBS



tsiftis
22/07/2010, 17:59
Καλησπέρα!
Ανάμεσα στα SBS Street Excel τακάκια και EBC HH ποια θα διαλέγατε;
Σκεφτόμουν να βάλω τα SBS μπροστα αλλα δεν τα έχω ξαναδοκιμάσει. Απο τα EBC ήμουν πολύ ευχαριστημένος στο παρελθόν.
Ποια είναι καλύτερα, κατα την προσωπική σας εμπειρία, για χρήση δρόμου, σε supersport μηχανές;
Μήπως έχετε κάποια άλλη μάρκα να προτείνετε σε παρόμοια κατηγορία;

VOLK
22/07/2010, 18:04
εγω διαλεξα τα sbs hh, απλα για τον λογο οτι ηταν πιο κοντα το μαγαζι και τα ειχε ετοιμοπαραδοτα...πιθανα τα ebc να ειναι και καλυτερα αλλα και τα sbs θεωρουνται απο τα πολυ καλα τακακια. μηχανη suuki gs500f τελειως αλλη χρηση απο αυτην που θελεις εσυ αλλα ειπα να προλαβω να παντησω πρωτος...καλο βραδυ

tsiftis
23/07/2010, 14:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από VOLK
εγω διαλεξα τα sbs hh, απλα για τον λογο οτι ηταν πιο κοντα το μαγαζι και τα ειχε ετοιμοπαραδοτα...πιθανα τα ebc να ειναι και καλυτερα αλλα και τα sbs θεωρουνται απο τα πολυ καλα τακακια. μηχανη suuki gs500f τελειως αλλη χρηση απο αυτην που θελεις εσυ αλλα ειπα να προλαβω να παντησω πρωτος...καλο βραδυ

Ευχαριστώ! Ε μην νομίζεις οτι το ξεσκίζω στα φρένα... Για δρόμο το θέλω κι εγω απλώς το supersport το ανέφερα γιατι όπως και να το κάνουμε πιο πολλά άλογα, περισσότερο ζόρι και στα φρένα όταν παίρνουν φόρα