PDA

View Full Version : ΚΟΙΝΟΣ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ Ή Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΟΥ;



maintenance
11/07/2005, 13:21
ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ.......

ΜΙΑ ΠΑΡΕΑ ΜΕΓΑΛΗ ΞΕΚΙΝΑΕΙ ΓΙΑ ΒΟΛΤΑ, ΚΑΙ ΚΑΘΕΤΑΙ ΚΑΠΟΥ ΓΙΑ ΦΑΓΗΤΟ.
ΟΙ ΤΡΕΙΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ, ΤΣΑΚΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΒΡΟΥΝ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΟΥΣ.
ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ, ΜΑΣΟΥΛΑΝΕ ΤΗΝ ΜΕΡΙΔΑ ΤΟΥΣ, ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΙΣ ΑΛΛΟ.

ΕΡΧΕΤΑΙ Ο ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ.

ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΩΡΑ;;;;;;;;;;;;

ΔΙΑΙΡΕΣΗ, ΚΑΙ ΑΠΟ 20 ΕΥΡΑ; Ή ΕΓΩ ΕΦΑΓΑ ΑΥΤΟ, ΕΣΥ ΕΚΕΙΝΟ, ΑΡΑ ΔΩΣΕ ΤΟΣΑ.


:smokin: :smokin: :smokin:

KeLeYTiS
11/07/2005, 13:28
Ενταξει μην ειμαστε και γιουφτοι....

Εγω απο την στιγμη που βγαινω με παρεα να φαω πληρωνω δια ποσα ατομα ειμαστε.....

Αν και δεν τρωω πολυ αλλα αφου βγαινεις με παρεα ετσι ειναι....τωρα αν αυτοι που εφαγαν πιο πολλα απο σενα εχουν φιλοτιμο να το πουνε και να πληρωσουν αναλογα εχει καλως .....αλλιως διαιρεσουλα και παει λεγοντας.....

kawasaki ZX-12
11/07/2005, 13:35
Συμφωνω απολυτα!!!!το ποσο δια τον αριθμο τον ατομων και ολα ειναι οκ!

Tigas
11/07/2005, 13:41
ΟΤΑΝ ΒΓΑΙΝΕΙΣ ΠΑΡΕΑ ΓΙΑ ΦΑΙ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΛΕΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑ:nono: .
ΑΝ ΠΑΣ ΚΑΠΟΥ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΟ ΚΕΦΙ ΤΟΥ ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΑΝΑΓΚΑΣΜΕΝΟΣ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙΣ ΤΙΣ ΄΄ΜΑΓΚΙΕΣ΄΄ ΑΛΛΟΥ.

ΕΓΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΄΄ΠΕΡΙΕΡΓΟΣ΄΄ ΣΕ ΤΕΤΟΙΑ ΑΠΛΑ ΓΥΡΙΖΩ ΣΕΛΙΔΑ ΚΑΙ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΑΛΛΟΥΣ, ΒΕΒΑΙΑ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΑΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΝ ΕΧΕΙ ΤΗ ΜΑΛΑΚΙΑ ΜΕΣΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΣΕ ΩΘΕΙ ΑΠΟ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΝ ΞΑΝΑΘΕΣ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ, ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΣΕ ΚΑΛΥΨΑΝ ΟΙ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΜΟΥ ΑΝΤΩΝΙΟ:lol: :wave2:

ΒΕΒΑΙΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΛΕΣ, ΜΗΠΩΣ ΕΧΕΙΣ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΦΑΣ ΚΑΝΕΝΑ ΚΟΠΑΔΙ ΣΤΗ ΒΟΛΤΑ ΚΑΙ ΜΑΣ ΒΑΛΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΠΛΗΡΩΣΟΥΜΕ ΚΙΟΛΑΣ:lol: :lol:

maintenance
11/07/2005, 13:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
ΟΤΑΝ ΒΓΑΙΝΕΙΣ ΠΑΡΕΑ ΓΙΑ ΦΑΙ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΛΕΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑ:nono: .
ΑΝ ΠΑΣ ΚΑΠΟΥ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΟ ΚΕΦΙ ΤΟΥ ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΑΝΑΓΚΑΣΜΕΝΟΣ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙΣ ΤΙΣ ΄΄ΜΑΓΚΙΕΣ΄΄ ΑΛΛΟΥ.

ΕΓΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΄΄ΠΕΡΙΕΡΓΟΣ΄΄ ΣΕ ΤΕΤΟΙΑ ΑΠΛΑ ΓΥΡΙΖΩ ΣΕΛΙΔΑ ΚΑΙ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΑΛΛΟΥΣ, ΒΕΒΑΙΑ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΑΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΝ ΕΧΕΙ ΤΗ ΜΑΛΑΚΙΑ ΜΕΣΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΣΕ ΩΘΕΙ ΑΠΟ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΝ ΞΑΝΑΘΕΣ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ, ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΣΕ ΚΑΛΥΨΑΝ ΟΙ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΜΟΥ ΑΝΤΩΝΙΟ:lol: :wave2:

ΒΕΒΑΙΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΛΕΣ, ΜΗΠΩΣ ΕΧΕΙΣ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΦΑΣ ΚΑΝΕΝΑ ΚΟΠΑΔΙ ΣΤΗ ΒΟΛΤΑ ΚΑΙ ΜΑΣ ΒΑΛΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΠΛΗΡΩΣΟΥΜΕ ΚΙΟΛΑΣ:lol: :lol:


ΝΑΙ ΡΕ ΕΙΜΑΙ Ο ΑΠΟΛΥΤΟΣ "ΓΥΦΤΟΣ".

ΜΙΑ ΦΟΡΑ, ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ ΧΟΙΡΙΝΗ.

Ο IDI ΧΤΥΠΗΣΕ ΜΟΣΧΑΡΙΣΙΑ.

ΓΙΑ ΝΑ ΑΛΦΑΔΙΑΣΤΕΙ Ο ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ, ΤΟΥ ΕΦΑΓΑ ΤΟ 1/5 ΤΗΣ ΜΠΡΙΖΟΛΑΣ ΤΟΥ.

ΚΑΙ ΑΠΟ ΣΕΝΑ ΧΤΥΠΑΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΑΛΑΤΑ, ΕΚΤΟΣ ΤΙΣ ΜΙΣΕΣ ΝΤΟΜΑΤΕΣ, ΚΑΙ ΤΑ ΚΡΕΜΜΥΔΙΑ, ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΙΠΕΡΙΕΣ.


ΕΤΣΙ, ΓΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΜΠΩ ΣΤΟ ΜΑΤΙ.:mad: :mad: :mad:

gtsiros
11/07/2005, 13:48
Πληρώνω αυτά που τρώω, τρώω αυτά που πληρώνω.

Μ'αρέσει που ο άλλος λέει "και όλα είναι οκ!" :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

adam_tsouk
11/07/2005, 13:53
Βασικά είναι ένα θέμα με πολύ "τακτ".
Εγώ πάντα προτειμώ το δια αριθμό ατόμων.
Αλλα΄όταν ήρθαμε όλοι, κάτσαμε όλοι, φάγαμε όλοι.

Αν δεν φας, ήρθες για παρέα κτλ... δεν πληρώνεις.

Εξάλου, ποτέ δεν έχω πρόβλημα, πάντα τρώω κάτι παραπάνω απ'ότι πληρώνω!


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

katy
11/07/2005, 13:56
Τι να σας πω βρε παλικάρια?
Έχω βρεθεί σε τέτοια κατάσταση και μάλλον έγινα από τους γύφτους που αναφέρει ο αξιαγάπητος κύριος τίγκας. Το παλικάρι που ήταν κοντά μου έφαγε μόνο μια μερίδα πατάτες για να μας κάνει παρέα και για να μην αναγκαστεί να αποχωρήσει νωρύτερα από την παρέα (μήπως έπρεπε να τη βγάλει στο γκαζόν και να μας περιμένει?). Πώς να του πω "μεγάλε, 20 ευρίδια!"...
Έιμαι τόσο λάθος και τόσο γύφτος??????
:confused: :confused: :confused:

(και ναι το ρητό "όποιος έχει τη μύγα να τη φέρει πίσω" το ξέρω. Απλά μου θύμισε εκείνη τη βόλτα, γι'αυτό το λέω...)

kawasaki ZX-12
11/07/2005, 14:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από gtsiros
Πληρώνω αυτά που τρώω, τρώω αυτά που πληρώνω.

Μ'αρέσει που ο άλλος λέει "και όλα είναι οκ!" :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: ρε φιλαρακι εγω με την παρεα μου ετσι κανουμε! τωρα αν εσυ ξεχωριζεις τη σαλατα και τις πατατες προβλημα σου!!!μηπως μετρας και τις μπουκιες:lol: :rotflmao: :rotflmao: :lol:

maintenance
11/07/2005, 14:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από kawasaki 636
ρε φιλαρακι εγω με την παρεα μου ετσι κανουμε! τωρα αν εσυ ξεχωριζεις τη σαλατα και τις πατατες προβλημα σου!!!μηπως μετρας και τις μπουκιες:lol: :rotflmao: :rotflmao: :lol:


ΥΠ΄ΟΨΙΝ ΠΑΛΙΚΑΡΙΑ...........

Η HEINEKEN ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΑΚΡΙΒΗ ΑΠΟ ΤΗΝ AMSTEL.

:beer: :beer: :beer:

SF
11/07/2005, 14:07
Ρε main, τα θες και τα λες αυτά ή σου ξεφεύγουν? Να πλακώσω απόψε στο Δέλεαρ 2 μπύρες, ένα κλάμπ και μια ΠΑΝΑΚΡΙΒΗ ποικιλία και να μου πληρώσεις εσύ μετά ίσο μερίδιο? Στο Ναύπλιο "κάποιοι" είχαν ήδη σηκωθεί και εφευγαν, και το ποσό δεν είχε ακόμα συγκεντρωθεί (αναθεμα τη διαίρεση)!! Κι ένα κοριτσάκι (που έφαγε τίποτα) έβαλε από την τσέπη του τα υπόλοιπα. Αυτό είναι γυφτιά, όχι το να ντρεπόμαστε να πούμε καθένας τα δικά του. Αυτά τα ίσα μερίδια είναι για παρέες με οικειότητα.

sniper
11/07/2005, 14:08
Ήθελα να ήξερα τι κάνουν οι μοντεράτορες....

Στους προβληματισμούς θα έπρεπε να είναι....

:smokin:

Tigas
11/07/2005, 14:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από katy
Τι να σας πω βρε παλικάρια?
Έχω βρεθεί σε τέτοια κατάσταση και μάλλον έγινα από τους γύφτους που αναφέρει ο αξιαγάπητος κύριος τίγκας. Το παλικάρι που ήταν κοντά μου έφαγε μόνο μια μερίδα πατάτες για να μας κάνει παρέα και για να μην αναγκαστεί να αποχωρήσει νωρύτερα από την παρέα (μήπως έπρεπε να τη βγάλει στο γκαζόν και να μας περιμένει?). Πώς να του πω "μεγάλε, 20 ευρίδια!"...
Έιμαι τόσο λάθος και τόσο γύφτος??????
:confused: :confused: :confused:

(και ναι το ρητό "όποιος έχει τη μύγα να τη φέρει πίσω" το ξέρω. Απλά μου θύμισε εκείνη τη βόλτα, γι'αυτό το λέω...)

ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΛΕΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΩΝΗ ΑΞΙΑΓΑΠΗΤΗ ΘΕΟΔΡΟΣΗ ΕΓΩ ΔΕΝ ΜΙΛΗΣΑ ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΓΥΦΤΙΕΣ ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΑ ΒΟΛΤΑ, ΤΗΝ ΣΥΖΥΤΗΣΗ ΤΗΝ ΑΝΟΙΞΕ Ο MAINTENANCE, ΕΓΩ ΑΠΛΑ ΟΤΑΝ ΜΕ ΠΕΙΡΑΞΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΤΟΝ ΞΑΝΑΚΑΛΩ ΣΕ ΒΟΛΤΑ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΑΩ ΜΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΤΑΙΡΙΑΖΟΥΝ ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ ΔΗΛΩΣΕΙ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΜΕ ΠΕΙΡΑΖΟΥΝ ΑΠΟ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΜΕ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΦΕΡΟΝΤΑΙ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑΝΟΙΞΑ ΟΥΤΕ ΠΡΟΚΕΙΤΕ ΝΑ ΞΑΝΑΝΟΙΞΩ ΠΟΣΤ ΓΙΑ ΒΟΛΤΑ.
ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΓΩ ΠΕΡΙΕΡΓΟΣ ΔΕΝ ΞΕΡΩ, ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΒΟΛΤΟΥΛΑ ΜΕ ΤΑ 5-10 ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΄΄ΠΕΡΙΕΡΓΟΙ΄΄, ΟΣΟ ΓΙ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΛΕΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΛΕΦΤΑ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΕΓΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΔΙΑΦΩΝΟΥΜΕ ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΛΕΦΤΑ.

adam_tsouk
11/07/2005, 14:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από katy
Τι να σας πω βρε παλικάρια?
Έχω βρεθεί σε τέτοια κατάσταση και μάλλον έγινα από τους γύφτους που αναφέρει ο αξιαγάπητος κύριος τίγκας. Το παλικάρι που ήταν κοντά μου έφαγε μόνο μια μερίδα πατάτες για να μας κάνει παρέα και για να μην αναγκαστεί να αποχωρήσει νωρύτερα από την παρέα (μήπως έπρεπε να τη βγάλει στο γκαζόν και να μας περιμένει?). Πώς να του πω "μεγάλε, 20 ευρίδια!"...
Έιμαι τόσο λάθος και τόσο γύφτος??????
:confused: :confused: :confused:

(και ναι το ρητό "όποιος έχει τη μύγα να τη φέρει πίσω" το ξέρω. Απλά μου θύμισε εκείνη τη βόλτα, γι'αυτό το λέω...)


Κάπως έτσι το εννοώ.
Δεν είναι δυνατόν σε μια παρέα (όχι 2-3 άτομα έτσι; )να κάτσει κάποιος για παρέα και να πληρώσει τα ίδια!

Αλλά άμα πάμε κάπου να φάμε, φάε ρε μεγάλε!:lol: :lol:

maintenance
11/07/2005, 14:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από SF
Ρε main, τα θες και τα λες αυτά ή σου ξεφεύγουν? Να πλακώσω απόψε στο Δέλεαρ 2 μπύρες, ένα κλάμπ και μια ΠΑΝΑΚΡΙΒΗ ποικιλία και να μου πληρώσεις εσύ μετά ίσο μερίδιο? Στο Ναύπλιο "κάποιοι" είχαν ήδη σηκωθεί και εφευγαν, και το ποσό δεν είχε ακόμα συγκεντρωθεί (αναθεμα τη διαίρεση)!! Κι ένα κοριτσάκι (που έφαγε τίποτα) έβαλε από την τσέπη του τα υπόλοιπα. Αυτό είναι γυφτιά, όχι το να ντρεπόμαστε να πούμε καθένας τα δικά του. Αυτά τα ίσα μερίδια είναι για παρέες με οικειότητα.


"MIA ΠΑΡΕΑ ΞΕΚΙΝΑ ΓΙΑ ΒΟΛΤΑ." ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΝΑ ΒΡΕΘΟΥΜΕ.................ΕΚΕΙ.

ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΝΑΥΠΛΙΟ, ΟΝΤΩΣ, ΚΑΠΟΙΟΙ ΤΗΝ ΚΑΝΑΝΕ, ΜΕ ΕΛΑΦΡΑ....................ΑΥΤΟ ΑΚΟΥΣΤΗΚΕ, ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΡΩ.

Η ΑΝΑΦΟΡΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΤΣΑΡΚΑ, ΑΛΛΑ ΝΑ ΕΙΠΩΘΟΥΝ ΑΠΟΨΕΙΣ.

ΚΑΙ ΜΗΝ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΟΤΙ ΣΤΗΝ ΒΟΛΤΑ ΜΕ LEADER ΤΟΝ "ΛΥΚΟ", ΣΤΗΝ ΜΟΝΗ ΛΕΧΩΒΑΣ, ΕΙΧΑΜΕ ΟΙΚΙΟΤΗΤΑ ΣΤΗΝ ΜΑΣΑ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΑΡΙ; (ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΑΝ ΕΙΣΟΥΝΑ).

ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ............................

:wave2: :beer: :wave2:

Tigas
11/07/2005, 14:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από SF
Ρε main, τα θες και τα λες αυτά ή σου ξεφεύγουν? Να πλακώσω απόψε στο Δέλεαρ 2 μπύρες, ένα κλάμπ και μια ΠΑΝΑΚΡΙΒΗ ποικιλία και να μου πληρώσεις εσύ μετά ίσο μερίδιο? Στο Ναύπλιο "κάποιοι" είχαν ήδη σηκωθεί και εφευγαν, και το ποσό δεν είχε ακόμα συγκεντρωθεί (αναθεμα τη διαίρεση)!! Κι ένα κοριτσάκι (που έφαγε τίποτα) έβαλε από την τσέπη του τα υπόλοιπα. Αυτό είναι γυφτιά, όχι το να ντρεπόμαστε να πούμε καθένας τα δικά του. Αυτά τα ίσα μερίδια είναι για παρέες με οικειότητα.

ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΤΑ ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΑΝΑΦΕΡΕΣΑΙ ΚΑΙ ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΓΙΑ ΤΟ ΝΑΥΠΛΙΟ ΕΜΕΝΑ ΚΑΠΩΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΜΟΥ ΜΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΗΜΟΥΝ ΚΟΝΤΑ ΣΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ, ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΦΡΑΓΚΑ Ο ΑΝΤΩΝΗΣ ΜΕ ΑΛΛΟΝ ΕΝΑΝ ΤΑ ΠΛΗΡΩΣΑΝΕ

adam_tsouk
11/07/2005, 14:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από maintenance
[B
ΚΑΙ ΜΗΝ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΟΤΙ ΣΤΗΝ ΒΟΛΤΑ ΜΕ LEADER ΤΟΝ "ΛΥΚΟ", ΣΤΗΝ ΜΟΝΗ ΛΕΧΩΒΑΣ, ΕΙΧΑΜΕ ΟΙΚΙΟΤΗΤΑ ΣΤΗΝ ΜΑΣΑ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΑΡΙ; (ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΑΝ ΕΙΣΟΥΝΑ).

[/B]

Γιατί εκεί τι είχε γίνει δεν θυμάμαι; (παντως νηστικός δεν είχα φύγει) :lol: :lol:

maintenance
11/07/2005, 14:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
Γιατί εκεί τι είχε γίνει δεν θυμάμαι; (παντως νηστικός δεν είχα φύγει) :lol: :lol:

ΑΓΑΠΗΤΕ ΑΔΑΜΑΝΤΙΕ, ΔΙΑ ΤΟΣΑ ΑΤΟΜΑ.


ΑΥΤΟ ΕΓΙΝΕ.:wave2: :wave2: :wave2:

m1ke
11/07/2005, 14:20
Σκηνικό, στην ταβέρνα του θείου μου στην Κρήτη. Γερμανοί ζευγάρι παραγγέλνουν δύο σαλάτες, δύο μπύρες και από ένα γεύμα ο καθένας (δεν θυμάμε τι). Αφού τελείωσαν φώναξαν για να πληρώσουν και ζήτησαν ξεχωριστούς λογαριασμούς:hypnotize . Μου έκανε φοβερή εντύπωση, αλλά μου είπαν ότι οι Βορειοευρωπαίοι πληρώνουν με ατομικούς λογαριασμούς ακόμα και όταν είναι παντρεμένο ζευγάρι. Για μένα αυτό είναι κατάντια, αλλά από την άλλη οι καλοί λογαριασμοί κάνουν του καλούς φίλους.:wave2:

Tigas
11/07/2005, 14:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από maintenance
"MIA ΠΑΡΕΑ ΞΕΚΙΝΑ ΓΙΑ ΒΟΛΤΑ." ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΝΑ ΒΡΕΘΟΥΜΕ.................ΕΚΕΙ.

ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΝΑΥΠΛΙΟ, ΟΝΤΩΣ, ΚΑΠΟΙΟΙ ΤΗΝ ΚΑΝΑΝΕ, ΜΕ ΕΛΑΦΡΑ....................ΑΥΤΟ ΑΚΟΥΣΤΗΚΕ, ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΡΩ.

Η ΑΝΑΦΟΡΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΤΣΑΡΚΑ, ΑΛΛΑ ΝΑ ΕΙΠΩΘΟΥΝ ΑΠΟΨΕΙΣ.

ΚΑΙ ΜΗΝ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΟΤΙ ΣΤΗΝ ΒΟΛΤΑ ΜΕ LEADER ΤΟΝ "ΛΥΚΟ", ΣΤΗΝ ΜΟΝΗ ΛΕΧΩΒΑΣ, ΕΙΧΑΜΕ ΟΙΚΙΟΤΗΤΑ ΣΤΗΝ ΜΑΣΑ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΑΡΙ; (ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΑΝ ΕΙΣΟΥΝΑ).

ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ............................

:wave2: :beer: :wave2:

ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΑΡΙ, ΠΟΣΕΣ ΒΟΛΤΕΣ ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΕΙ ΡΕ ΑΝΤΩΝΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΚΑΤΩ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΠΕΙ ΣΤΟ ΚΟΛΗΤΟ ΤΟΥ ΕΚΕΙ ΡΕ ΦΙΛΕ ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙΣ 20 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΘΑ ΣΤΑ ΔΩΣΩ ΑΥΡΙΟ.
ΕΜΕΝΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΑΝ ΜΟΥ ΤΑ ΖΗΤΗΣΕΙ Ο POKER,O MAKRIS,O MAIN, O MHTSOS,O SF.... ΔΗΛΑΔΗ ΕΓΩ ΕΧΩ ΤΗ ΦΟΒΕΡΗ ΟΙΚΙΟΤΗΤΑ ΜΑΖΙ ΤΟΥ:confused: ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟΥΣ ΔΩΣΩ ΑΜΑ ΜΟΥ ΠΟΥΝ

maintenance
11/07/2005, 14:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από m1ke
Σκηνικό, στην ταβέρνα του θείου μου στην Κρήτη. Γερμανοί ζευγάρι παραγγέλνουν δύο σαλάτες, δύο μπύρες και από ένα γεύμα ο καθένας (δεν θυμάμε τι). Αφού τελείωσαν φώναξαν για να πληρώσουν και ζήτησαν ξεχωριστούς λογαριασμούς:hypnotize . Μου έκανε φοβερή εντύπωση, αλλά μου είπαν ότι οι Βορειοευρωπαίοι πληρώνουν με ατομικούς λογαριασμούς ακόμα και όταν είναι παντρεμένο ζευγάρι. Για μένα αυτό είναι κατάντια, αλλά από την άλλη οι καλοί λογαριασμοί κάνουν του καλούς φίλους.:wave2:

ΓΙΑ ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΝΑ ΖΗΤΗΣΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΑ ΜΟΥ "ΤΟΣΑ ΕΣΥ".

ΑΠΑΝΤΗΣΗ: ΔΩΣΕ ΜΟΥ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΩ.......:lol: :lol: :lol:

adam_tsouk
11/07/2005, 14:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από maintenance
ΑΓΑΠΗΤΕ ΑΔΑΜΑΝΤΙΕ, ΔΙΑ ΤΟΣΑ ΑΤΟΜΑ.


ΑΥΤΟ ΕΓΙΝΕ.:wave2: :wave2: :wave2:




Δεν ξέρω κατά πόσο ήταν κακό γιατί είμασταν μεγάλη παρέα και δεν είχα γενική άποψη. Εκεί που καθόμουν δεν νομίζω ότι κάποιος αδικήθηκε εκτός από ένα άτομο που απλά δεν θυμάμαι αν και τι έφαγε.....


Και τι μπορεί να γίνει όμως; Άμα μετράμε πόσα σβγαίνουν στον καθένα, πόσο ήπιε, πόσο το κουβέρ.... άστα να πάνε....
και θα πληρώνουν ένας ένας; Η θα τα μαζεύει ένας και θα δίνει τα ρέστα;

Είναι λίγο πακέτο....

Tigas
11/07/2005, 14:37
ΤΟ ΛΟΙΠΟΝ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΕΙ Η ΣΥΖΥΤΗΣΗ ΣΤΙΣ ΔΙΑΜΑΧΕΣ
ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΟΥΝ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΟΥ ΑΣ ΠΛΗΡΩΝΕΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΟΥ , ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΟΥΝ ΜΟΝΟΙ ΤΟΥ ΕΚΔΡΟΜΕΣ:smokin:

ΑΝΤΩΝΗ ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΕΚΔΡΟΜΗ ΘΑ ΦΑΩ ΜΙΑ ΠΑΤΑΤΑ ΚΑΙ ΘΑ ΒΟΥΤΗΞΩ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΣΤΗ ΣΑΛΑΤΑ ΔΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΜΟΥ ΤΗ ΧΡΕΩΣΕΙΣ :lol: :lol:

maintenance
11/07/2005, 14:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
ΤΟ ΛΟΙΠΟΝ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΕΙ Η ΣΥΖΥΤΗΣΗ ΣΤΙΣ ΔΙΑΜΑΧΕΣ
ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΟΥΝ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΟΥ ΑΣ ΠΛΗΡΩΝΕΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΟΥ , ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΟΥΝ ΜΟΝΟΙ ΤΟΥ ΕΚΔΡΟΜΕΣ:smokin:

ΑΝΤΩΝΗ ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΕΚΔΡΟΜΗ ΘΑ ΦΑΩ ΜΙΑ ΠΑΤΑΤΑ ΚΑΙ ΘΑ ΒΟΥΤΗΞΩ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΣΤΗ ΣΑΛΑΤΑ ΔΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΜΟΥ ΤΗ ΧΡΕΩΣΕΙΣ :lol: :lol:



ΡΕ ΧΑΛΑΡΩΣΤΕ............ ΤΙ ΔΙΑΜΑΧΕΣ ΚΑΙ ΙΣΤΟΡΙΕΣ.............

ΑΠΟΨΕΙΣ ΝΑ ΠΕΦΤΟΥΝ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ...ΕΕΕΕΕ!!! ΣΤΟ ΤΡΑΠΕΖΙ.

ΠΟΛΥ ΤΣΙΤΩΜΑ ΔΙΑΠΙΣΤΩΝΩ................

ΗΡΕΜΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!



:beer:

adam_tsouk
11/07/2005, 14:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
ΤΟ ΛΟΙΠΟΝ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΕΙ Η ΣΥΖΥΤΗΣΗ ΣΤΙΣ ΔΙΑΜΑΧΕΣ
ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΟΥΝ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΟΥ ΑΣ ΠΛΗΡΩΝΕΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΟΥ , ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΟΥΝ ΜΟΝΟΙ ΤΟΥ ΕΚΔΡΟΜΕΣ:smokin:

ΑΝΤΩΝΗ ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΕΚΔΡΟΜΗ ΘΑ ΦΑΩ ΜΙΑ ΠΑΤΑΤΑ ΚΑΙ ΘΑ ΒΟΥΤΗΞΩ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΣΤΗ ΣΑΛΑΤΑ ΔΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΜΟΥ ΤΗ ΧΡΕΩΣΕΙΣ :lol: :lol:


Νομίζω ότι είναι γελοίο να πάει στις διαμάχες ή να τσαντιστεί κάποιος (εκτός και αν έχει λόγο που ανοίχτηκε το ποστ)

Από κει και πέρα, νομίζω πως μπορεί σε κάθε περίπτωση να συζητηθεί κατι τέτοιο.
Είναι λογικό να βλέπουμε διαφορετικά κάτι τέτοια πράγματα.Δεν έχουμε όλοι τα ίδια έσοδα-έξοδα, οικογένειες κτλ.

SF
11/07/2005, 14:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΤΑ ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΑΝΑΦΕΡΕΣΑΙ ΚΑΙ ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΓΙΑ ΤΟ ΝΑΥΠΛΙΟ ΕΜΕΝΑ ΚΑΠΩΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΜΟΥ ΜΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΗΜΟΥΝ ΚΟΝΤΑ ΣΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ, ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΦΡΑΓΚΑ Ο ΑΝΤΩΝΗΣ ΜΕ ΑΛΛΟΝ ΕΝΑΝ ΤΑ ΠΛΗΡΩΣΑΝΕ


Δεν ξέρω ποιός πλήρωσε τι και άλλωστε δεν έχει σημασία τώρα. Ξέρω ότι ήταν μαλακία η όλη συνεννόηση τότε, και μέσω αυτού του παραδείγματος, απλώς απαντώ στον main...

:beer:

maintenance
11/07/2005, 14:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από SF
Δεν ξέρω ποιός πλήρωσε τι και άλλωστε δεν έχει σημασία τώρα. Ξέρω ότι ήταν μαλακία η όλη συνεννόηση τότε, και μέσω αυτού του παραδείγματος, απλώς απαντώ στον main...

:beer:

ΜΑ ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΘΗΚΑ, ΣΤΗΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΒΟΛΤΑ.

ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΓΙΑΤΙ ΚΟΛΛΗΣΕΣ ΣΕ ΑΥΤΗ.

:beer:

Tigas
11/07/2005, 14:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
Νομίζω ότι είναι γελοίο να πάει στις διαμάχες ή να τσαντιστεί κάποιος (εκτός και αν έχει λόγο που ανοίχτηκε το ποστ)

Από κει και πέρα, νομίζω πως μπορεί σε κάθε περίπτωση να συζητηθεί κατι τέτοιο.
Είναι λογικό να βλέπουμε διαφορετικά κάτι τέτοια πράγματα.Δεν έχουμε όλοι τα ίδια έσοδα-έξοδα, οικογένειες κτλ.

ΣΙΓΟΥΡΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΔΕΝ ΒΓΑΖΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΤΑ ΙΔΙΑ ΧΡΗΜΑΤΑ, ΑΛΛΑ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΔΙΚΙΑ ΣΟΥ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟΣ ΔΕΝ ΛΕΓΕΤΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΥΠΟΘΗΚΕ ΚΑΙ Ο ΚΑΘΕ ΕΝΑΣ ΜΑΣ ΑΠΟ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΕΙΧΕ ΤΗΝ ΟΙΚΙΟΤΗΤΑ ΝΑ ΠΕΙ ΣΤΟΝ ΑΛΛΟ ,ΡΕ ΦΙΛΕ ΔΩΣΕ ΜΟΥ 10-15ε ΚΑΙ ΣΤΑ ΔΙΝΩ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΝΕ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΕΚΤΟΣ ΑΥΤΟΥ ΕΦΟΣΟΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΟΙΚΙΟΤΗΤΑ ΔΕΝ ΑΝΟΙΓΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΜΑΣ ΝΑ ΞΕΦΟΥΡΝΙΖΟΥΜΕ ΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΑΣΤΕΙΑΚΙΑ ΠΟΥ ΕΝΟΧΛΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟΥΣ

Tigas
11/07/2005, 14:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από maintenance
ΜΑ ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΘΗΚΑ, ΣΤΗΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΒΟΛΤΑ.

ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΓΙΑΤΙ ΚΟΛΛΗΣΕΣ ΣΕ ΑΥΤΗ.

:beer:

ΤΟ ΕΙΠΕ ΓΙΑΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΒΓΕΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 10 ΒΟΛΤΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΞΑΝΑΓΙΝΕΙ ΜΑΛΑΚΙΑ , ΡΕ ΣΥ ΜΗΠΩΣ ΕΦΤΑΙΓΕ Η ΤΑΒΕΡΝΑ
΄΄ΣΑΒΟΥΡΑΣ΄΄ ΑΚΟΥ ΟΝΟΜΑ ΤΑΒΕΡΝΑΣ:D

adam_tsouk
11/07/2005, 14:53
βασικά, νόμιζα ότι ήταν εντελώς θεωρεία η συζήτηση οπότε........ τη κανά.....:rolleyes:




Πάντως, δεν είανι κακό να συμφωνήται από την αρχή ο τρόπος πληρωμής. ολους τους απασχολεί νομίζω.... (εκτός από μένα που έπεξα τζόκερ χτες.....):lol:

hornet
11/07/2005, 14:55
Κοιταξτε να δειτε:
Ασχετως κοσμου και συμμετοχης σε μια εκδρομη ο καθενας πρεπει να εχει την υποχρεωση ως προς τους αλλους να ειναι ενταξει στις υποχρεωσεις του.Απο εκει και περα ειναι φυσιολογικο οτι εαν καποιος σε καποιο τραπεζι δεν θελει να φαει ,κανει διαιτα δεν εχει λεφτα (και δεν τρωει ο ανθρωπος) ειναι λογικοτατον να εξειρεθει απο το λογαριασμο.
Δεν μπορουμε να μπουμε σε διαδικασιες του εσυ γιατι δεν τρως η να περιμενουμε να μας πει ενας αγνωστος δεν εχω λεφτα η κανω διαιτα οτι αλλο γιατι απλουστατα δεν εχει την οικιοτητα!
Το συνηθες και για λογους πρακτικης ειναι λογαριασμος /ατομα και σιγουρα καποιοι θα χασουν και καποιοι θα κερδισουν (ανεπαισθητα!)
Στα πολυ μεγαλα τραπεζια γινονται πυρηνες και αυτοι κανονιζουν τα λεφτα.Και εντελει κανουν μαζι 3-4 το κουμαντο και πληρωνουν.Αυτοι οι πυρηνες ξερουν τι παιζει...ειναι σφαλμα να κανει ενας τη μανα γιατι απλα δεν ξερει τι του γινεται και παιζει απο το να μπει μεσα εως και να βγαλει λεφτα...ειναι ενα ρισκο
Ειναι σφαλμα μας να περιμενουμε να μπει καποιος στον κουβα να παμε να δωσουμε τα λεφτακια μας και να βγαλουμε μετα την ουρα μας απεξω...ειμαστε μια παρεα και κανονιζουμε ολοι μαζι δεν ειναι κανενας μας υπαλληλος του αλλουνου
Αυτα σκεφτειτε λιγο και πορευτειτε!

Σε μικρες παρεες ολα ειναι ευκολα

Tigas
11/07/2005, 14:55
ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ 8.20 ΣΤΟΝ ΧΡΗΣΤΟ ΝΑ ΠΑΜΕ ΠΑΡΕΑ ΑΝΤΑΜ ΠΕΣ ΤΩΡΑ ΓΙΑΤΙ ΚΛΕΙΝΩ

maintenance
11/07/2005, 14:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
βασικά, νόμιζα ότι ήταν εντελώς θεωρεία η συζήτηση οπότε........ τη κανά.....:rolleyes:




Πάντως, δεν είανι κακό να συμφωνήται από την αρχή ο τρόπος πληρωμής. ολους τους απασχολεί νομίζω.... (εκτός από μένα που έπεξα τζόκερ χτες.....):lol:


ΓΙΑ ΤΗΝ "ΘΕΩΡΙΑ" ΤΗΝ ΞΕΚΙΝΗΣΑ...........................


:beer: :beer: :beer:

gmakris
11/07/2005, 14:56
Aυτα δυστυχως συμβαινουν......

Καλο θα ειναι οταν ξεκινας με παρεα για καποιο προορισμο εφοσον γνωριζεις οτι εχει και φαι στο προγραμμα, να φερεις την απαραιτητη όρεξη και τα αντιστοιχα ευρω μαζι σου.

Εγω προσωπικα εαν δεν ειχα χρηματα ή ορεξη, ΔΕΝ θα πηγαινα στην βολτα....

Για την αντιμετωπιση των super "φαγαδων" θα ελεγα οτι η δοκιμασμενη λυση της μεριδας / ατομο ειναι η πλεον δικαιη και πολιτισμενη λυση.......

Γενικα, οταν καποιος συμπεριφερεται με τροπο που δεν συμφωνεις, μπορεις να συνεχισεις και χωρις αυτον.....

adam_tsouk
11/07/2005, 14:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ 8.20 ΣΤΟΝ ΧΡΗΣΤΟ ΝΑ ΠΑΜΕ ΠΑΡΕΑ ΑΝΤΑΜ ΠΕΣ ΤΩΡΑ ΓΙΑΤΙ ΚΛΕΙΝΩ


Δεν θα έρθω ρε Σταύρο......

Tigas
11/07/2005, 14:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από gmakris
Εγω προσωπικα εαν δεν ειχα χρηματα ή ορεξη, ΔΕΝ θα πηγαινα στην βολτα....




ΑΥΤΟ ΘΑ ΕΓΡΑΦΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΚΡΙΒΩΣ ΟΠΩΣ ΤΟ ΕΓΡΑΨΕΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΦΑΝΩ ΚΑΚΟΣ



ΥΓ.ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΕΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΝΩ ΕΝΑ ΕΝΤΟ ΣΤΟ ΔΕΛΕΑΡ ΠΑΛΙΟYAMAHAKIA, ΚΛΕΙΝΩ, ΑΝΤΑΜ ΤΗΛ ΑΜΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΦΥΓΟΥΜΕ ΜΑΖΙ:wave2:

maintenance
11/07/2005, 14:59
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από gmakris
[B]Aυτα δυστυχως συμβαινουν......


Για την αντιμετωπιση των super "φαγαδων" θα ελεγα οτι η δοκιμασμενη λυση της μεριδας / ατομο ειναι η πλεον δικαιη λυση και πολιτισμενη λυση.......




ΜΗΠΩΣ ΘΕΣ ΝΑ ΠΕΙΣ ΚΑΙ ΟΝΟΜΑ;;;


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

adam_tsouk
11/07/2005, 15:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από gmakris
Για την αντιμετωπιση των super "φαγαδων" θα ελεγα οτι η δοκιμασμενη λυση της μεριδας / ατομο ειναι η πλεον δικαιη λυση και πολιτισμενη λυση.......




και πάλι πιστεύω πως σε αυτή την περίπτωση αυτοί πρέπει να κάνβουν λίγο κράττει.......

Δεν είναι δυνατόν κάποιος να αδειάζει όλο το τραπέζι! (εκτός και αν πρόκειται να μείνουν)

gmakris
11/07/2005, 15:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από maintenance
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από gmakris
[B]Aυτα δυστυχως συμβαινουν......


Για την αντιμετωπιση των super "φαγαδων" θα ελεγα οτι η δοκιμασμενη λυση της μεριδας / ατομο ειναι η πλεον δικαιη λυση και πολιτισμενη λυση.......



ΜΗΠΩΣ ΘΕΣ ΝΑ ΠΕΙΣ ΚΑΙ ΟΝΟΜΑ;;;


:lol: :lol: :lol: :lol:


Για να μην αφηνω "σκιες" το ατομο που καμμια φορα κανουμε χαβαλε για την ορεξη του σε αυτα τα θεματα ειναι κύριος.......(αντε, του δινουμε και κανα κοψιδακι παραπανω.....:rotflmao: )

gmakris
11/07/2005, 15:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
και πάλι πιστεύω πως σε αυτή την περίπτωση αυτοί πρέπει να κάνβουν λίγο κράττει.......

Δεν είναι δυνατόν κάποιος να αδειάζει όλο το τραπέζι! (εκτός και αν πρόκειται να μείνουν)

Συμφωνω φυσικα - γι'αυτο και η λυση της μερίδας ειναι και η πλεον δικαιη. Υπαρχει βεβαια μεριδα των 10 ευρω και μεριδα των 7 ευρω - νομιζω ομως οτι εδω θα πρεπει να σταματησουμε τους υπολογισμους γιατι θα καταντησουμε σαν τους Γερμανους φιλους μας.......

johnpagr
11/07/2005, 15:11
Πιστεύω ότι η δικαιοσύνη δεν είναι γυφτιά. Ειδικότερα για κάποιον που έχει μάλλον περιορισμένα οικονομικά εκείνη την στιγμή, να μην είναι τόσο αμελητέο, το όποιο ποσό, περισσότερο από αυτό που διαβάζει στον κατάλογο πριν παραγγείλει και αποφασίζει να χαλάσει. Από την άλλη και εγώ, δεν θα θεωρούσα προσωπικά δίκαιο να έχω παραγγείλει φαγητό υψηλότερης αξίας και να μοιραστώ το ποσό με όλους τους άλλους, υποχρεώνοντας τους, λόγο αρχικής πρότασης (δια χ που είμαστε όλοι), να επωμισθούν το δικό μου. Σιωπηλά θα προτιμήσω να συμβάλω με μεγαλύτερο ποσό (υπολογιζόμενο από τον κατάλογο + τα στάνταρ) για να νιώθω προσωπικά πιο όμορφα και να μην «ρίξω» κανέναν.
Τέλος επειδή δεν θέλω και εγώ να παρεξηγηθώ, θέλω να γράψω ότι συμφωνώ με όποιον έγραψε ότι ΟΛΑ είναι 8έμα συνεννόησης και ΕΛΕΟΣ είμαστε άνθρωποι που μπορούμε να τα βρίσκουμε σε κάτι τέτοια ψιλοπράγματα. Εδώ δεν είχαμε τέτοια προβλήματα με 150 άτομα παρέα (Χαλκίδα) αλλά ούτε και με 13 (Κόριν8ο). (Αν υπήρξαν, συγνώμη δεν κατανόησα κάποιο σχετικό). Πάντως και πάλι προσωπικά πέρασα υπέροχα σε όλες τις ομαδικές αποδράσεις και …….. ας τρώγατε πολύ ψωμάκι….. :lol: :lol: :lol:

adam_tsouk
11/07/2005, 15:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από gmakris
Συμφωνω φυσικα - γι'αυτο και η λυση της μερίδας ειναι και η πλεον δικαιη. Υπαρχει βεβαια και μεριδα των 10 ευρω και μεριδα των 7 ευρω - νομιζω ομως οτι εδω θα πρεπει να σταματησουμε τους υπολογισμους γιατι θα καταντησουμε σαν τους Γερμανους φιλους μας.......

καλά δεν λέμε να μετράμε τις ντομάτες και τις πατάτες αλλά να έχεις την ευγένεια να περιμένεις και τους άλλους για να φας ή να τρως παράλληλα και όχι να "μασαμπουκώνεις" για να προλάβεις να χορτάσεις....

johnpagr
11/07/2005, 15:17
Κοιτάξτε κατάντια…
Με ευαισθητοποιήσατε και έγραψα Ελληνικά …


:bigcry: :bigcry: :bigcry:

σνιφ-σνιφ-σνιφ

:bawl: :bawl: :bawl: :bawl:

adam_tsouk
11/07/2005, 15:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από johnpagr
Τέλος επειδή δεν θέλω και εγώ να παρεξηγηθώ, θέλω να γράψω ότι συμφωνώ με όποιον έγραψε ότι ΟΛΑ είναι 8έμα συνεννόησης και ΕΛΕΟΣ είμαστε άνθρωποι που μπορούμε να τα βρίσκουμε σε κάτι τέτοια ψιλοπράγματα. Εδώ δεν είχαμε τέτοια προβλήματα με 150 άτομα παρέα (Χαλκίδα) αλλά ούτε και με 13 (Κόριν8ο). (Αν υπήρξαν, συγνώμη δεν κατανόησα κάποιο σχετικό). Πάντως και πάλι προσωπικά πέρασα υπέροχα σε όλες τις ομαδικές αποδράσεις και …….. ας τρώγατε πολύ ψωμάκι….. :lol: :lol: :lol:



βασικά, άμα δεν μπορείς να τα βρεις στο φαί και στην κατανομή του φαγητού (σε κόστος εννοώ) τότε ίσως να είσαι σε λάθος παρέα....
Σκέψου ότι μπορεί να χρειαστείς την βοήθεια (είτε οικονομική είτε προσωπική) στη διάρκεια της εκδρομής.....

johnpagr
11/07/2005, 15:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
βασικά, άμα δεν μπορείς να τα βρεις στο φαί και στην κατανομή του φαγητού (σε κόστος εννοώ) τότε ίσως να είσαι σε λάθος παρέα....
Σκέψου ότι μπορεί να χρειαστείς την βοήθεια (είτε οικονομική είτε προσωπική) στη διάρκεια της εκδρομής.....

Τάφτο 8έλω να πώ ...

thnks

:beer:

:wave2:

rc31
11/07/2005, 15:27
το συνολο της ληπητερης διαιρουμενο απο τα ατομα

:beer:

adam_tsouk
11/07/2005, 15:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από johnpagr
Αυτό 8έλω να πώ ...

thnks

:beer:

:wave2:


:wave2:



(πάμε καμιά εκδρομή) :confused:

:rotflmao: :rotflmao:

johnpagr
11/07/2005, 15:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
:wave2:



(πάμε καμιά εκδρομή) :confused:

:rotflmao: :rotflmao:

Πόσταρε κατι τις στις βόλτες .....




:beer: :beer: :beer: :beer:


:wave2:

gtsiros
11/07/2005, 15:39
δεν μπορώ να καταλάβω τί σκατά περίεργο βλέπετε κάποιοι στο εξής:

Παραγγέλνω κάτι, το πληρώνω.
Δεν παραγγέλνω κάτι, δεν το πληρώνω.

adam_tsouk
11/07/2005, 15:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από gtsiros
δεν μπορώ να καταλάβω τί σκατά περίεργο βλέπετε κάποιοι στο εξής:

Παραγγέλνω κάτι, το πληρώνω.
Δεν παραγγέλνω κάτι, δεν το πληρώνω.


Ρε τσίρε κατ' αρχάς άντε και γαμήσου!
Όταν θες να πεις κάτι δεν θα μας λες τι σκατα και δνε ξέρω τι.


Δεύτερον, άμα πας και κάτσεις θα πληρώσεις φας δε φας τουλάχιστον το κουβερ.
Αν πάλι δεν θες να φας, μην πας ρε φίλε! Αφού για φαϊ σε κάλεσαν!

2ον, αν φας θα πληρώσεις αυτά που έφαγες, το κουβέρ και ό,τι άλλο έχει μοιραστεί. Αν "παίζουν" πατάτες-σαλάτες-ποτά για όλους θα πληρώσεις ακόμα και αν δεν πιεις (και στο λεώ ως κάποιος που δεν τρώει σαλάτες και δεν πίνει)

DoctorS
11/07/2005, 16:12
ωωωωωωωχ τα πήρε!!!!!!


19307

adam_tsouk
11/07/2005, 16:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από DoctorS
ωωωωωωωχ τα πήρε!!!!!!

Εσύ είσαι τσιφούτης μη μιλάς (και εσόσον το πήγαμε πολύ εκτός τόπικ κομένη η κουβέντα):winka:

Lupo
11/07/2005, 16:21
Μισό να πάρω θέση!
:D


19308

DoctorS
11/07/2005, 16:22
πέρα από την πλάκα προσωπικά πάντα δείχνω κατανόηση όταν παίζει χρηματικό θέμα..........και πάντα βάζω το κάτι τις μου παραπάνω όταν έχω φάει ή πιει παραπάνω....!!!!!

βέβαια εξαρτάται και από την παρέα.....με τα κολλητάρια μου δεν παίζει κάτι τέτοιο.........όλα στα ίσα κι αν κάποιος δεν έχει δεν τρέχει και κάτι.......

δεν μπορούν όλες οι παρέες όμως να συμπεριφέρονται έτσι......γι'αυτό οι καλοί λογαριασμοί κάνουν τους καλούς φίλους............:winka:

σωστα?????

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

DoctorS
11/07/2005, 16:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από Lupo
Μισό να πάρω θέση!
:D

γιατί τα δικά σου είναι πιο μεγάλα?????

εεεεεεε?????????

:lol: :rotflmao: :lol:

Lupo
11/07/2005, 16:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από DoctorS
γιατί τα δικά σου είναι πιο μεγάλα?????

εεεεεεε?????????



Σσσσσσσσσσσσσσσσςςςςςςςςςςςςςς.....!!!!
Ντροπη!




Σε κόμπλαρα? Συγνώμη!
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
:lol: :bawl: :lol:

gtsiros
11/07/2005, 16:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
Ρε τσίρε κατ' αρχάς άντε και γαμήσου!
Όταν θες να πεις κάτι δεν θα μας λες τι σκατα και δνε ξέρω τι.


Δεύτερον, άμα πας και κάτσεις θα πληρώσεις φας δε φας τουλάχιστον το κουβερ.
Αν πάλι δεν θες να φας, μην πας ρε φίλε! Αφού για φαϊ σε κάλεσαν!

2ον, αν φας θα πληρώσεις αυτά που έφαγες, το κουβέρ και ό,τι άλλο έχει μοιραστεί. Αν "παίζουν" πατάτες-σαλάτες-ποτά για όλους θα πληρώσεις ακόμα και αν δεν πιεις (και στο λεώ ως κάποιος που δεν τρώει σαλάτες και δεν πίνει)


Δεν ήξερα ότι έχω να κάνω με ανθρώπους μειωμένης αντίληψης.

Ας το κάνω πιο αναλυτικά.

Παραγγέλνω κάποια πράματα.
Για μένα.
Τα τρώω εγώ.
Τα πληρώνω εγώ.
Το κουβέρ προφανώς μου αναλογεί.
Αν παραγγείλω ρητά με κάποιον άλλον π.χ. ποικιλία 2 ατόμων, φάω-δε φάω, πάει δια 2.
Αν παραγγείλουν κάποιοι, εκτός εμένα, οτιδήποτε, δεν το παράγγειλα, δεν το ακουμπάω, δεν το πληρώνω.

Βλέπεις τίποτα άδικο σε αυτό;
Έχεις να προτείνεις κάτι πιο δίκαιο;

bartlal
11/07/2005, 16:45
DoctorS, παρε απο τα δικα μου... ειναι και αυτα μεγαλα! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


19311

Μήτσος1
11/07/2005, 16:46
Λυσάξατε πια με τα φάω-δε φάω, πληρώνω-δε πληρώνω... Όχι τίποτα άλλο, αλλά μου ανοίξατε και την όρεξη...

Πάντως χωρίς πλάκα, καλό είναι σε περίπτωση που δεν είναι "κολλητή" κάποια παρέα, να ξεκαθαρίζονται αυτά τα πράγματα από την αρχή για να ξέρει καθένας που βαδίζει, και να μην δημιουργούνται προβλήματα. Είτε όλα/αριθμό ατόμων, είτε ο καθένας τα δικά του.

Εντάξει??? Μπορούμε να παραγγείλουμε τώρα ????


ΓΚΑΡΣΟΟΟΝ !!!

Lupo
11/07/2005, 16:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από Μητσος1

Εντάξει??? Μπορούμε να παραγγείλουμε τώρα ????


ΓΚΑΡΣΟΟΟΝ !!!

Επιτέλους!!!!

Η καλύτερη πρόταση-ιδέα που ακούστηκε όλη μέρα!

Να φάμε ρε παιδιά! Να φάμε!
:lol: :lol: :lol: :lol:

Tigas
11/07/2005, 18:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από Μητσος1
Λυσάξατε πια με τα φάω-δε φάω, πληρώνω-δε πληρώνω... Όχι τίποτα άλλο, αλλά μου ανοίξατε και την όρεξη...

Πάντως χωρίς πλάκα, καλό είναι σε περίπτωση που δεν είναι "κολλητή" κάποια παρέα, να ξεκαθαρίζονται αυτά τα πράγματα από την αρχή για να ξέρει καθένας που βαδίζει, και να μην δημιουργούνται προβλήματα. Είτε όλα/αριθμό ατόμων, είτε ο καθένας τα δικά του.

Εντάξει??? Μπορούμε να παραγγείλουμε τώρα ????


ΓΚΑΡΣΟΟΟΝ !!!

ΚΑΛΗ Η ΠΡΟΤΑΣΗ ΜΗΤΣΟ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΕΜΕΝΑ ΤΟΝ ΑΝΤΩΝΗ ΤΟ ΓΙΩΡΓΟ ΤΟ ΚΩΣΤΑ ΚΑΙ ΤΟ ΒΑΓΓΕΛΗ ΜΗΝ ΜΑΑΣ ΘΕΩΡΕΙΣ ΚΟΛΗΤΟΥΣ ΣΟΥ, ΓΙΑ ΠΕΣ ΤΩΡΑ ΣΕ ΣΥΜΦΕΡΕΙ ΔΕΕΕΕΕΕΕΕΝ ΤΟ ΝΟΜΙΖΩ.


ΤΕΛΟΣ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΤΟ AVATAR ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΑΝ ΚΑΙ ΔΙΑΤΗΡΩ ΤΑ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΚΕΨΗ, ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΠΟΥ ΣΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΑ ΓΙΑ ΝΙCK, ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΣΤΗΝ ΠΙΣΤΑ ΤΟΥ ΔΕΛΕΑΡ

Μήτσος1
11/07/2005, 19:55
Καθίκια, τομάρια... Πήρατε γραμμή το κόλπο μου, και τώρα μου τσινάτε εεε???

Κι'εγώ τι θα κάνω δηλαδή? Και τις Βενζίνες μου, και τα service μου, και τα λάστιχα μου, και το φαγητό μου, όλα εγώ θα τα πληρώνω ????

Μα επιτέλους. Που είναι αυτό το αίσθημα αλληλεγγύης που κυριαρχούσε στις μοτοσυκλετιστικές παρέες πριν απο μερικά χρόνια? Δε θέλω να πιστεύω οτι δεν υπάρχει πια... Όχι τίποτα άλλο, αλλά... δε βγαίνω λέμε !!!

Κανένας σπόνσορας πουθενά ??? Anybody...

Traveller
11/07/2005, 21:18
Nomizw oti i protasi na ksekatharizetai stin arxi to ti plirwni o kathenas einai mia kali lisi ean i parea den apoteleitai apo kolitaria.

Apo tin alli den katalavainw giati einai "giftia" na plirwnei o kathenas (sto peripou) oti tou analogei. Kapoios p.x egw den mou trexoun apo ta batzakia.

Exei tixei na vrethw se parea pou o kathenas na exei parei apo 2 piata kai apo kana 2 orektika. Egw, epeidi den eimai kai faganos pira ena piato, 1 patates kai mia coca (sas ksenerwnw alla den pinw, ti na kanoume). Gia pio logo dil. apo ta 15-20 eurw pou mou analogoun tha prepei na plirwsw 30+?? Gia na tin kanei o allos taratsa?
Einai thema sinennoisisis kai takt kai tou allou kai sevasmo pros ton allo pou gia OPOIONDIPOTE logo den masaboukiazei san trelos. Den lew na metrame tis patates k ntomates opws anaferthike. Oute halase o kosmos na dwseis 5+euro parapanw.

Den prepei omws osoi trwne i mi na skeftontai kai ton allon? Giati sto katw katw tis grafis, einai egwistiki i nootropia egw paragelnw kai opios thelei trwei...

O laos to exei pei: i kaloi logariasmoi kanoyn tous kalous tous filous

free rider
11/07/2005, 22:23
Τα καλύτερα αποσπάσματα...


Βασικά είναι ένα θέμα με πολύ "τακτ".
Εγώ πάντα προτειμώ το δια αριθμό ατόμων.
Αλλα΄όταν ήρθαμε όλοι, κάτσαμε όλοι, φάγαμε όλοι.

Αν δεν φας, ήρθες για παρέα κτλ... δεν πληρώνεις.

Εξάλου, ποτέ δεν έχω πρόβλημα, πάντα τρώω κάτι παραπάνω απ'ότι πληρώνω!
..............................................................
Ρε τσίρε κατ' αρχάς άντε και γαμήσου!
.............................................................


αυτο παέι για τα ανέκδοτα...

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

free rider
11/07/2005, 22:27
δηλαδη καποιοι βγαίνουν για βόλτα αναγκαστικά απλά για να βγούν με κάποιους...
και μετα αρχίζουν οι καβγάδες ..

αχαχααααχα

ωραια..

μάλλον πρέπει να κοιτάξετε λιγάκι τις σχέσεις που υπάρχουν αναμεταξύ σας...


οταν τουλάχιστον ειμαι με μια παρέα για βόλτα .....
με ενδιαφέρει!!!! να ειμαι μαζί τους γιατι για μένα αξίζουν ...
δεν βγαίνω για να πω οτι βγήκα...

ημαρτον...

Pokermon
12/07/2005, 00:24
Δεν θέλω να πω όνομα, αλλά κάποιος μου είπε ότι αν είναι έτσι και είμαστε όλοι μια παρέα και πληρώνουμε για μια παρέα κτλ κτλ κτλ, τότε ρε παιδιά δεν είναι μόνο το φαΐ, είναι και το παγωτό μετά, είναι και οι βενζίνες που καίμε γιατί άλλοι καίνε πολύ και άλλοι λίγο, να μοιραζόμαστε και αυτά, η μήπως οι καφέδες??? Πάντα δε λέμε : εγώ έχω ένα φραπέ, εγώ ένα χυμό και πάει λέγοντας?????? ΗΜΑΡΤΟΝ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ εμένα δεν με χαλάει κανένας από τους 2 τρόπους γιατί τους έχω ζήσει αρκετά. Το να πληρώσω παραπάνω από αυτά που πήρα η λιγότερο δεν έχει σημασία, αυτό που μετράει για μένα είναι ΟΤΙ ΠΕΡΝΑΩ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ!!!!!!! Όσο για το Ναύπλιο αν θυμάστε καλά ο παραλήπτης των χρημάτων στο τέλος ήμουνα εγώ, άρα ήμουνα αυτός που συμπλήρωσε το έλλειμμα που έβγαινε μαζί με κάποια άλλα παιδία που τώρα δεν μπορώ να θυμηθώ. Είδατε να κάνω καμία σκηνή????? ΧΕΣΤΗΚΑ σιγά μην χάλαγα την διάθεση μου!!!!!

:wave2: :wave2: :wave2: :wave2: :wave2: :wave2: :wave2:

Μήτσος1
12/07/2005, 00:52
Πέστα ρε Βαγγέλα αγόρι μου. Η έχουμε χουβαρντά πρόεδρο ή κλάνουμε...

Mr President ruuullleezzzzzzzzzzzz

free rider
12/07/2005, 06:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από Μητσος1
Πέστα ρε Βαγγέλα αγόρι μου. Η έχουμε χουβαρντά πρόεδρο ή κλάνουμε...

Mr President ruuullleezzzzzzzzzzzz

μιλάμε ...σκέτη προεκλογική καμπανια...

θέλω και μαζορέτες...

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Tigas
12/07/2005, 08:04
Ο ΣΤΑΘΗΣ ΕΙΠΕ ΤΗΝ ΣΩΣΤΗ ΚΟΥΒΕΝΤΑ , ΛΙΓΟΙ ΚΑΙ ΚΑΛΟΙ:beer:

ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΣΥΝΗΘΩΣ ΔΕΝ ΓΡΑΦΕΙ ΜΑΜΑΚΙΕΣ Ο ΕΓΚΑΘΕΤΟΣ:lol:
ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΜΕ ΤΗ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΤΟΥ:wave2:

latris mixanis
12/07/2005, 08:57
Αν θα βγω με παρέα που γνωρίζω καλά πληρώνουμε το ποσό δια όσα άτομα είμαστε αν τώρα βγώ με άτομα που δεν γνωρίζω καλά θα πληρώσω την μερίδα και τα κοινά(σαλάτα,νερό κλπ) γυφτιά γυφτιά. Σε περίπτωση που θα βγω με παρέα που ξέρω και επιλέξω ένα πιάτο πολύ πιο ακριβό απ' τους άλλους θα δώσω παραπάνω χρήματα χωρίς να χρειαστεί να μου το ζητήσουν!


Λένε: Οι καλοί λογαριασμοί κάνουν τους καλούς φίλους!!!

:wave2:

DUKASII
12/07/2005, 09:31
καλύτερο που έχετε να κάνετε είναι να πληρώνει ο καθένας τα δικά του .
δεν μπορείται να επιβάλετε σε κάποιον που ασ πουμε εχει έρθει μια βόλτα με τη μηχανή του..και έχει υπολογίσει μέχρι και το ποσο πρεπει να ανοιξει το γκαζι για να μη χαλασει κανα παραπανίσιο ε ωστε να κανει και το κέφι του[βολτα με μια παρεα με τις μοτο..] αλλα και να καταφέρει να φερει βολτα τις οικονομικές του υποχρεώσεις να πληρώσει κάτι το οποιο δεν ήθελε και δεν αναζήτησε...και φυσικα δεν τίθεται πιστεύω θέμα ααα αφου δε τρως ψηλε..παρε το δρόμο του γυρισμού μόνος σου..και καλη βόλτα..ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ!

Αν είναι έτσι βάλτε σε κάθε βόλτα...ποσο συμετοχής 20 ε το κεφάλι σα τα νυχτομάγαζα.
ολοι βράζουμε σε ενα καζάνι..αλλοι κανουνε 3 βόλτες λόγω οικονομικών και τα μετράνε όλα...και άλλοι οποτε θέλουνε και δεν υπολογίζουνε έξοδα..αν θέλετε να λέγεστε παρέα ..πρεπει να τα σεβαστήτε αυτα.
δε μπορώ να καταλάβω με ποια δικαιολογία επιβάλετε σε κάποιον να πληρώσει..κατι που φάγανε άλλοι..και μάλιστα χωρίς τη συγκαταθεσή του.
:wave2: καλές βόλτες και καλά φαγοπότια να έχετε.

bartlal
12/07/2005, 10:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από free rider
μιλάμε ...σκέτη προεκλογική καμπανια...

θέλω και μαζορέτες...

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

τις εχεις! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


19340

free rider
12/07/2005, 11:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal
τις εχεις! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

τέλεια ...ειμαστε σίγουροι οτι θα κερδίσουμε...


:beer: :beer: :beer:

adam_tsouk
12/07/2005, 13:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από gtsiros
Δεν ήξερα ότι έχω να κάνω με ανθρώπους μειωμένης αντίληψης.

Ας το κάνω πιο αναλυτικά.




Θα μπορούσες από την αρχή να μας πεις τι "σκατά" εννοείς και όχι να μας το παίζεις έξυπνος (καθ'ότι είσαι αποδεδιγμένος μαλάκας) και να περιμένεις να μυρίσουμε τα νύχια μας για να καταλάβουμε τι "σκατα" θες να μας πεις.
Άντε και καλή σου όρεξη.

idi
12/07/2005, 13:29
εχει γελιο το post :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

αφου μεχρι και ο BBKος εγραψε με μικρα ... κατσε να δουμε που θα παει η βαλιτσα

:lol: :lol:

maintenance
12/07/2005, 13:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
εχει γελιο το post :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

αφου μεχρι και ο BBKος εγραψε με μικρα ... κατσε να δουμε που θα παει η βαλιτσα

:lol: :lol:




ΜΠΑ!!!!!!
ΓΕΛΑΜΕ;;;

ΤΡΩΣ ΚΑΛΑ, ΚΑΛΑ ΤΗΝ ΜΟΣΧΑΡΙΣΙΑ, ΚΑΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ;

:wave2: :wave2: :beer: :beer: :wave2: :wave2:

idi
12/07/2005, 13:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από maintenance
ΜΠΑ!!!!!!
ΓΕΛΑΜΕ;;;

ΤΡΩΣ ΚΑΛΑ, ΚΑΛΑ ΤΗΝ ΜΟΣΧΑΡΙΣΙΑ, ΚΑΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ;

:wave2: :wave2: :beer: :beer: :wave2: :wave2:

μονο μια? καντες 2 και ενα λουκανικο :lol: :lol: :lol: :lol:

DEMINIO
12/07/2005, 16:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από hornet
Αυτα σκεφτειτε λιγο και πορευτειτε!



Μου κάνεις....

dimitris74
12/07/2005, 17:55
στα φοιτητικα μας χρονια ειχαμε ενα slogan
φας δεν φας θα πληρωσεις.... για αποφυγη διαφορων καβουραιων

gixxerpap
12/07/2005, 18:18
ρε αντωναρε, γαμω τις συζητησεις που ανοιγεις, και γαμω τους προβληματισμους σου!!!
μου βγηκανε τα ματια για να διαβασω ολα τα ποστ και παλι δεν τα καταφερα....
λοιπον απο εδω και περα, θα πληρωνουμε με βαση τα ποστ που εχουμε στο φορουμ!!!
οσο περισσοτερα ποστ γραφεις, τοσο περισσοτερα θα πληρωνεις!!:eek: :eek: :eek:

θα σας μαθω εγω αλητηριοι, να μιλατε ολη μερα εδω μεσα....

ουστ παλιοτεμπελαριο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:ZZZ: :ZZZ: :ZZZ:

free rider
13/07/2005, 07:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από dimitris74
στα φοιτητικα μας χρονια ειχαμε ενα slogan
φας δεν φας θα πληρωσεις.... για αποφυγη διαφορων καβουραιων

εμεις λέγαμε πληρώνει ο τελευταίος στην ουρά...

..
:wave2: :wave2:

Tigas
13/07/2005, 07:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
ρε αντωναρε, γαμω τις συζητησεις που ανοιγεις, και γαμω τους προβληματισμους σου!!!
μου βγηκανε τα ματια για να διαβασω ολα τα ποστ και παλι δεν τα καταφερα....
λοιπον απο εδω και περα, θα πληρωνουμε με βαση τα ποστ που εχουμε στο φορουμ!!!
οσο περισσοτερα ποστ γραφεις, τοσο περισσοτερα θα πληρωνεις!!:eek: :eek: :eek:

θα σας μαθω εγω αλητηριοι, να μιλατε ολη μερα εδω μεσα....

ουστ παλιοτεμπελαριο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:ZZZ: :ZZZ: :ZZZ:

ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΒΟΛΤΑ, ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΙΟ ΚΟΝΤΙΝΑ ΘΑ ΠΛΗΡΩΣΟΥΝ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΠΗΡΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ ΚΑΙ ΜΠΗΚΑΝ ΣΤΟ CLUB ΤΩΝ ΄΄1000΄΄ SS.

maintenance
13/07/2005, 08:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΒΟΛΤΑ, ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΙΟ ΚΟΝΤΙΝΑ ΘΑ ΠΛΗΡΩΣΟΥΝ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΠΗΡΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ ΚΑΙ ΜΠΗΚΑΝ ΣΤΟ CLUB ΤΩΝ ΄΄1000΄΄ SS.





:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

ΣΛΡΟΥΠΠΠΠΠ!!!!

ΠΑΛΙ ΤΖΑΜΠΑ ΘΑ ΦΑΜΕ..............:beer: :beer: :beer:

Tigas
13/07/2005, 08:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από maintenance
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

ΣΛΡΟΥΠΠΠΠΠ!!!!

ΠΑΛΙ ΤΖΑΜΠΑ ΘΑ ΦΑΜΕ..............:beer: :beer: :beer:

ΣΙΓΟΥΡΑ :beer:
O GIXERPAP ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΜΑΓΑΖΙ ΜΕ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΑ ΓΙΑ ΜΟΤΟ ΔΕΣ ΕΔΩ

http://www.moto.gr/forums/forumdisplay.php?s=&forumid=11

GIXERPAP MOTORSPORT :D