PDA

View Full Version : απορίες(πάλι)



Alx 84
11/07/2005, 14:21
Να θέσω δυο απορίες μου που χρείζουν λύση(πώς τα λέω έτσι ο άτιμος)!!:D

Οί περισσότεροι (ελπίζω) εδω μέσα (κι εγώ μέσα σε αυτούς) είναι υπέρ του ΣΩΣΤΟΥ ντυσίματος καβαλώντας τη μηχανή σε διαδρομή προς παραλία. Κατά τη διάρκεια του μπάνιου που αφήνουμε τον εξοπλισμό?? Το μόνο που έχω σκεφτεί είναι ένας σάκος. Τα χώνουμε όλα μέσα και ο Θεός βοηθός. Ιδέες?

Το δεύτερο. Οι κάτοχοι ss που βάζουν το κράνος του συνεπιβάτη(όταν δεν είναι μαζί. :) απέκλεισα την απάντηση στο κεφάλι του!!!)? Μη μου πείτε στον αγκώνα. Ευχαριστώ δε θα πάρω...

nimbus
11/07/2005, 18:08
φυσικά και φοράμε εξοπλισμό, ακόμα και όταν είναι να πάμε στην θάλασσα:D τα πράγματα τα αφήνω μετά στην παραλία, όπου η ματιά μου βρίσκεται συνεχώς σε αυτά:winka:
το δε κρανος το βαζω μεσα στην θήκη του για να μην πάθει ηλίαση:lol:


αμ πώς:winka: :lol:

Alx 84
12/07/2005, 05:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από nimbus

το δε κρανος το βαζω μεσα στην θήκη του για να μην πάθει ηλίαση:lol:



Χαχα. σωστά. Τα αφήνεις έτσι χύμα? δεν είναι λίγο ρίσκο; Υπάρχουν αρκετοί βουτήχτρες ειδικά στις παραλίες...

free rider
12/07/2005, 06:36
υπάρχουν λεπτά ελαστικά συρματόσχινα με μεγάλο μήκος που μπορείς να δέσεις τα κράνη ...

τα δίνουν μαζί με την αγορά κλειδαριάς

Nefeli
12/07/2005, 08:56
Υπάρχουν σακίδια με πλεγμένο εσωτερικά συρματόσχοινο και ειδικό κλείδωμα.

Επίσης πλεγμένη θήκη από συρματόσχοινο (σε που φοριέται εξωτερικά Στο σακίδιο και ασφαλίζεται με κλειδαριά οπουδήποτε.

Ο μόνος τρόπος για να κλαπεί είναι να κόψουν το συρματόσχοινο με κόφτη ή να σηκώσουν όλη την μηχανή αν το έχεις κλειδώσει σε αυτή.

Το κόστος είναι πάρα πολύ μικρό σε σχέση με το κόστος των πραγμάτων που θέλεις να ασφαλίσεις.


Επίσης προσοχή μην χάσεις το κλειδί σε μακροβούτι.


Περισσότερες πληροφορίες σε πμ για ευνόητους λόγους


19335

Alx 84
12/07/2005, 15:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από ilia
Υπάρχουν σακίδια με πλεγμένο εσωτερικά συρματόσχοινο και ειδικό κλείδωμα.

Επίσης πλεγμένη θήκη από συρματόσχοινο (σε που φοριέται εξωτερικά Στο σακίδιο και ασφαλίζεται με κλειδαριά οπουδήποτε.

Ο μόνος τρόπος για να κλαπεί είναι να κόψουν το συρματόσχοινο με κόφτη ή να σηκώσουν όλη την μηχανή αν το έχεις κλειδώσει σε αυτή.

Το κόστος είναι πάρα πολύ μικρό σε σχέση με το κόστος των πραγμάτων που θέλεις να ασφαλίσεις.


Επίσης προσοχή μην χάσεις το κλειδί σε μακροβούτι.


Περισσότερες πληροφορίες σε πμ για ευνόητους λόγους


πολύ καλό. δεν ήξερα οτι υπάρχει κάτι τέτοιο... thanx

Alx 84
12/07/2005, 15:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από free rider
υπάρχουν λεπτά ελαστικά συρματόσχινα με μεγάλο μήκος που μπορείς να δέσεις τα κράνη ...

τα δίνουν μαζί με την αγορά κλειδαριάς


και αυτά που μαγκώνουν?