PDA

View Full Version : ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΩ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΙ Cbr 600f



dankannn
11/07/2005, 16:19
ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΩ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΙ CBR 600F μοντ 2002 με 4700χλμ

Eχω ακουσει για προβληματα με την καδενα στα CBR.
Aν καποιος το εχει ας μας πει αν ειχε προβληματα και αν ναι τι ειδους προβληματα. :)

idi
11/07/2005, 16:30
για καινούριο μιλας ή μεταχειρισμένο?

dankannn
11/07/2005, 16:34
ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΩ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΙ CBR 600F μοντ 2002 με 4700χλμ
Mεταχειρισμένο IDI:wave2:

idi
11/07/2005, 16:43
αν ειναι καλη και η τιμη...

μην ακους τους “σχετικούς” για υψηλες τιμες μεταπώλησης... trust me δεν υπαρχει ΠΛΕΟΝ

το προβλημα που λες ειναι ο τεντωτήρας καδενας, οχι τοσο σοβαρο

Μια φορα το φτιαχνεις και τελος

κατα τα αλλα μια χαρα μηχανη

ψιλοβαρετο πάντως για μενα

στη θεση σου απο το Fazer θα πήγανα σε κατι πιο «ροπατο»

sniper
11/07/2005, 16:46
Πουλάμε εμείς CBR600 FiS 02 με 24.000 μετά από service των 24.000 και με λυμένο το πρόβλημα του τεντωτήρα καδένας ;)

dankannn
11/07/2005, 18:36
Σε ευχαριστω sniper αλα θελω το CBR 600F + του οτι αυτο που λεω εχει 4700 χλμ με 7500?.
Ιdi θα ηθελα να παρω κατι πιο ροπατο αλα το Z1000 δεν μου αρεσει και το FAZER 1000 το σεπτεμβρη θα βγαλει NEW μοντελο και δεν ξερω αν θα μου αρεσει σαν σουλουπι.
Πιστευω οτι το CBR α ειναι πολυ καλυτερο μηχανακι απο το FAZER 600 μοντ 2002 που εχω εγω.
Αυτο που με ενδιαφερει ειναι να ειναι σταθερο πανω απο τα 170 χλμ γιατι το δικο μου ειναι βαρκα + του οτι να εχει καλυτερες αναρτησεις και πλαισιο γιατι το δικο μου δειχνει την ηλικια του.
Καθε προταση δεκτη.
Ρε sniper + idi θα με καλυψει σε αυτα που ζηταω να το παρω??:confused:

Tigas
12/07/2005, 09:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από dankannn
Σε ευχαριστω sniper αλα θελω το CBR 600F + του οτι αυτο που λεω εχει 4700 χλμ με 7500?.
Ιdi θα ηθελα να παρω κατι πιο ροπατο αλα το Z1000 δεν μου αρεσει και το FAZER 1000 το σεπτεμβρη θα βγαλει NEW μοντελο και δεν ξερω αν θα μου αρεσει σαν σουλουπι.
Πιστευω οτι το CBR α ειναι πολυ καλυτερο μηχανακι απο το FAZER 600 μοντ 2002 που εχω εγω.
Αυτο που με ενδιαφερει ειναι να ειναι σταθερο πανω απο τα 170 χλμ γιατι το δικο μου ειναι βαρκα + του οτι να εχει καλυτερες αναρτησεις και πλαισιο γιατι το δικο μου δειχνει την ηλικια του.
Καθε προταση δεκτη.
Ρε sniper + idi θα με καλυψει σε αυτα που ζηταω να το παρω??:confused:

DONT WORRY CBR ΠΑΙΡΝΕΙΣ, ΑΝΕΤΗ ΜΗΧΑΝΗ ΓΙΑ 2 ΑΤΟΜΑ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΗ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΡΙΣΜΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΣΚΙΣΙΜΟ, ΑΣΕ ΠΟΥ ΤΑ CBR600 ΦΕΥΓΟΥΝ ΓΙΑ ΠΛΑΚΑ.
ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΤΟ 600RR03, ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΣΤΗΘΗΚΕ ΣΕ ΒΙΤΡΙΝΑ ΜΑΓΑΖΙΟΥ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΜΠΑ ΚΙΟΛΑΣ ΚΑΙ ΠΟΥΛΗΘΗΚΕ ΣΕ 2 ΜΕΡΕΣ

sniper
12/07/2005, 10:48
Φυσικά και θα σε καλύψει...

:smokin:

idi
12/07/2005, 11:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
ΑΣΕ ΠΟΥ ΤΑ CBR600 ΦΕΥΓΟΥΝ ΓΙΑ ΠΛΑΚΑ.
ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΤΟ 600RR03, ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΣΤΗΘΗΚΕ ΣΕ ΒΙΤΡΙΝΑ ΜΑΓΑΖΙΟΥ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΜΠΑ ΚΙΟΛΑΣ ΚΑΙ ΠΟΥΛΗΘΗΚΕ ΣΕ 2 ΜΕΡΕΣ

ΣΟΒΑΡΑ? ΓΙΑ ΚΟΙΤΑ ΣΤΙΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΣΤΟ ΒΙΚΕΝΕΤ ΜΙΑ ΒΟΛΤΑ....

Tigas
12/07/2005, 11:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
ΣΟΒΑΡΑ? ΓΙΑ ΚΟΙΤΑ ΣΤΙΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΣΤΟ ΒΙΚΕΝΕΤ ΜΙΑ ΒΟΛΤΑ....

ΕΞΑΡΤΑΤΕ ΦΙΛΕ ΠΩΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΣΟΥ, ΕΧΩ ΔΕΙ CBR 600RR ΣΤΟ ΜΟΤΟJAPAN ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΕΚΕΙ ΠΡΙΝ ΠΑΡΩ ΕΓΩ ΤΟ 1000 ΔΗΛΑΔΗ ΤΕΛΟΣ ΟΚΤΩΜΒΡΙΟΥ.

ΕΑΝ ΕΒΛΕΠΕΣ ΕΝΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΜΕ ΛΙΝΑ ΜΑΣΠΙΕΔΕΣ ΦΑΓΩΜΕΝΟΥΣ ΚΑΙ ΣΗΜΑΔΑΚΙΑ ΑΠΟ ΠΕΤΡΟΥΛΕΣ ΘΑ ΤΟ ΕΠΑΙΡΝΕΣ.

ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΤΙΓΚΑ ΣΕ ΕΜΦΑΝΙΣΗ

BAD BOY
13/07/2005, 01:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR


ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΤΙΓΚΑ ΣΕ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΝΑΙ ΡΕ ΤΟ ΘΥΜΑΜΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΕΛΕΙΠΕ Η' Η ΜΠΡΟΣΤΑ Η' Η ΠΙΣΩ ΡΟΔΑ.Ο ΣΑΡΑΚΑΚΗΣ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΧΕΙ ΦΕΡΕΙ ΑΚΟΜΑ ...ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΡΕΧΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΕ ΤΟΤΕ ΕΧΕΙ ΠΕΘΑΝΕΙ ΑΠΟ ΓΗΡΑΤΕΙΑ:lol: :rotflmao:

DimST
13/07/2005, 08:59
7500E είναι αρκετά λεφτά για 600 '02. ΣΚέψου πως τα νεότερα(και πολύ ανώτερα), 600RR παίζουν πλέον στην γειτονιά των 8000Ε.
An ψάξεις θα βρείς μοτοσυκλέτες με κάτω των 20χιλ χιλιομέτων με κάτω απο 7000Ε (Tα χιλιόμετρα σε αυτά τα μηχανάκια δεν φαίνονται στο μοτέρ, αρκεί να υπάρχει μια υποτυπώδης συντήρηση - κυρίως αλλαγή λαδιών).
Το σημαντικότερο απ'όλα είναι να μην έχει φάει καμια γερή κωλοτούμπα, απο 'κεί και πέρα τίποτε άλλο δεν θα σε απασχολήσει.

πι-ες: Το θέμα του τεντωτήρα λύνεται μια για πάντα με έναν μηχανικό.

Tigas
13/07/2005, 09:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από Z-BADBOY'STOY
ΝΑΙ ΡΕ ΤΟ ΘΥΜΑΜΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΕΛΕΙΠΕ Η' Η ΜΠΡΟΣΤΑ Η' Η ΠΙΣΩ ΡΟΔΑ.Ο ΣΑΡΑΚΑΚΗΣ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΧΕΙ ΦΕΡΕΙ ΑΚΟΜΑ ...ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΡΕΧΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΕ ΤΟΤΕ ΕΧΕΙ ΠΕΘΑΝΕΙ ΑΠΟ ΓΗΡΑΤΕΙΑ:lol: :rotflmao:

ΠΑΛΙΟΦΙΔΙ:evil: :lol:

adam_tsouk
13/07/2005, 17:37
Και μία άσχετη ερώτηση....


Τι ιπποδύναμη έχει το F και τι το RR (600ρια)


:wave2:

Tigas
14/07/2005, 08:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
Και μία άσχετη ερώτηση....


Τι ιπποδύναμη έχει το F και τι το RR (600ρια)


:wave2:

ΕΧΟΥΝ ΚΑΜΙΑ 10αρια ΑΛΟΓΑΤΑ ΧΟΝΔΡΙΚΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΤΗ ΡΟΔΑ

sniper
14/07/2005, 23:48
Z-BADBOY'STOY και KATSAI φάουλ και κίτρινη....


108 το F και 125 το RR (περίπου - δεν είμαστε και δυναμόμετρα) :D

BAD BOY
14/07/2005, 23:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Z-BADBOY'STOY και KATSAI φάουλ και κίτρινη....


108 το F και 125 το RR (περίπου - δεν είμαστε και δυναμόμετρα) :D ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΤΟ ΦΑΟΥΛ ΣΝΑΙΠΕΡ:confused: ΔΕΝ ΔΙΑΒΑΣΑ ΤΟΝ ΚΑΤΣΑΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΕΓΩ.ΤΙ ΛΟΓΟΚΡΙΝΕΙΣ?

sniper
14/07/2005, 23:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από Z-BADBOY'STOY
ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΤΟ ΦΑΟΥΛ ΣΝΑΙΠΕΡ:confused: ΔΕΝ ΔΙΑΒΑΣΑ ΤΟΝ ΚΑΤΣΑΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΕΓΩ.ΤΙ ΛΟΓΟΚΡΙΝΕΙΣ?

Δεν λογοκρίνω.... αλλά σε ποστ που κάποιος ρωτάει γνώμες δεν μπορούμε να γράφουμε διάφορα σε στυλ πλακίτσας...

Υπάρχουν άλλα μέρη του φόρουμ που μπορούμε να τα κάνουμε αυτά... κι έγω φάουλ είμαι τώρα που σου απαντώ εδώ....

Περισσότερα αν θες σε ΠΜ.

:smokin:

Xlitos
15/07/2005, 02:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Z-BADBOY'STOY και KATSAI φάουλ και κίτρινη....


108 το F

110 στρόφαλο 100+- στον τγοχό.. :D

Xlitos
15/07/2005, 02:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από dankannn

1.Ιdi θα ηθελα να παρω κατι πιο ροπατο αλα το Z1000 δεν μου αρεσει και το FAZER 1000 το σεπτεμβρη θα βγαλει NEW μοντελο και δεν ξερω αν θα μου αρεσει σαν σουλουπι.

2.Πιστευω οτι το CBR α ειναι πολυ καλυτερο μηχανακι απο το FAZER 600 μοντ 2002 που εχω εγω.

3.Αυτο που με ενδιαφερει ειναι να ειναι σταθερο πανω απο τα 170 χλμ γιατι το δικο μου ειναι βαρκα + του οτι να εχει καλυτερες αναρτησεις και πλαισιο γιατι το δικο μου δειχνει την ηλικια του.
Καθε προταση δεκτη.
Ρε sniper + idi θα με καλυψει σε αυτα που ζηταω να το παρω??:confused:

1.και γιατί όχι ΧΧ1100;Να έχεις και την ροπάκλα σου;

2.Το μόνο που θα σε χαλάσει είναι ότι το τιμόνι στο CBR είναι χαμηλό(όχι πολύ όμως) και στενό...εγώ πάντως άργησα να το συνηθήσω(από on-off).Ίσως να σε χαλάσει και η δύναμη χαμηλά σε σχέση με το fazer σου που νομίζω έχει καλύτερες μεσαίες.Αλλά μόλις οδηγήσεις το CBR θα τα ξεχάσεις όλα γιατί είναι συνολικά καλύτερο

3.Και με 260 να πηγαίνεις δεν πρόκειται να κουνήσει ρούπι.Δεν ξέρω βέβαια σε τι κατάσταση είναι οι αναρτήσεις του συγκεκριμένου..αν έχει τις μαμά λογικά θα έχει πέσει η απόδοσή τους οπότε ίσως χρειαστεί να ρίξεις κι άλλα φράγκα.(110 γιουρό για μπροστά...από 500 γιουρό και πάνω για πίσω αμορτισέρ.) αν τα χιλιόμετρα που αναφέρεις είναι πράγματικά(χλωμό το κόβω)

Πάντως σε κάθε περίπτωση είναι φοβερό μηχάνημα και αν είσαι διαθετιμένος να σκάσεις 9.000(τόσο νομίζω αλλά πήγαινε ρώτα καλύτερα) να πάρεις καινούργιο του 2004(του 2005 δεν έχει ρυθμίσεις) θα είσαι κορυφή! :wave2:
Πάντως αν είσαι καιρό στην κατηγορία 600 καιρό κοίτα για κανένα XX

:beer:

dankannn
16/07/2005, 00:10
Xρήστο τα χλμ είναι πραγματικά, απλα πρέπει να δώσω πρωτα το δικό μου και μέτα να το πάρω.
Το χχ οχι γιατι εγώ το μηχανάκι δεν το έχω μονο για βόλτα αλλα το κυκλοφορό 350 μέρες το χρόνο και το χχ είναι βάσανο μέσα στη πόλη.
Πες μου αν θες και άλλα πράγματα για το μηχανάκι γιατι αν είδα κάλα αυτο έχεις.
Το FAZER έχει φτάσει στα όρια του για μένα δεν ανταποκρίνεται πια σε αυτα που ζητάω και θέωρω μαλακια να χώνω λεφτά σε αναρτησεις εξατμισεις κλπ.
Το FAZER είναι καλό μηχανάκι για γένικη χρήση αλλα στης βόλτες με πάνω απο 160 χλμ ειναι βαρκα εγώ το πάω ταπα αλλα δεν μου παρέχει την ασφαλεια που θα ήθελα.:wave2: :wave2:
Ευχαριστώ ολους για τις απαντήσεις:p :p

Rembrand
29/07/2005, 13:55
Κάπου πήρε το μάτι μου ότι το μηχανάκι είναι "βαρετό".
"Βαρετά" μηχανάκια δεν υπάρχουν. Το μηχανάκι λειτουργεί όσο του επιτρέπει ο αναβάτης του. Αν βαριέσαι θα βαριέται και αν το χεις στο κούτελο θα σου κάνει παπάδες.
Το F είναι σχολείο. Τελειώνοντας το σε μιά πίστα μπορείς να πάς αγοράσεις ότι πυραυλοκίνητο παίζει στη πιάτσα.
Μέχρι τότε μπορείς να κυνηγάς ότι 600 βλέπεις στο δρόμο. Μην αγνώνεσαι αν δεν τους πιάνεις στις ευθείες...στα στροφιλίκια κρύβονται οι χαρές τις ζωής. ΕΚΕΙ μπορείς να κρίνεις τη μηχανή.

Αγορασέ το, κάνε αυτή τη χάρη στον εαυτό σου και γράψε μας και τις εντυπώσεις σου μετά.

τα λέμε κάπου εκεί έξω...

DimChios
20/05/2008, 03:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από Rembrand
Κάπου πήρε το μάτι μου ότι το μηχανάκι είναι "βαρετό".
"Βαρετά" μηχανάκια δεν υπάρχουν. Το μηχανάκι λειτουργεί όσο του επιτρέπει ο αναβάτης του. Αν βαριέσαι θα βαριέται και αν το χεις στο κούτελο θα σου κάνει παπάδες.
Το F είναι σχολείο. Τελειώνοντας το σε μιά πίστα μπορείς να πάς αγοράσεις ότι πυραυλοκίνητο παίζει στη πιάτσα.
Μέχρι τότε μπορείς να κυνηγάς ότι 600 βλέπεις στο δρόμο. Μην αγνώνεσαι αν δεν τους πιάνεις στις ευθείες...στα στροφιλίκια κρύβονται οι χαρές τις ζωής. ΕΚΕΙ μπορείς να κρίνεις τη μηχανή.

Αγορασέ το, κάνε αυτή τη χάρη στον εαυτό σου και γράψε μας και τις εντυπώσεις σου μετά.

τα λέμε κάπου εκεί έξω...


ΦΤΙΑΞΕ ΜΕ ΜΕΓΑΛΕ!!!!!!

Αν και παλιο και εσυ "χαμενος" χρηστης απο το φορουμ, να σαι καλα!

Πριν λιγο, στην 2ή και πολυ συντομη βολτα μου με το μοτορι, κατι τετοια καταλαβα!

:beer: :beer: :beer: :beer: :wave2:

blackbusa
20/05/2008, 04:12
πωπωπω καψιμοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο.....ρε παπαροΜητσο.......θα ξεθαψεις τωρα οτι πεθαμενο υπαρχει για το νεο μοτορι σου????:look:


και μου αρεσει που λεγανε οτι για καποιον καιρο θα παψεις να ανοιγεις νεα θρεντ η να εχεις πολλες ερωτησεις.....απλα πηρες το φτυαρι εεεεεεεεεεεεεεεεε??????:alien:


ρε με ενα μπουστη που μπλεξαμε.......:blush:




:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

DimChios
20/05/2008, 04:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
πωπωπω καψιμοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο.....ρε παπαροΜητσο.......θα ξεθαψεις τωρα οτι πεθαμενο υπαρχει για το νεο μοτορι σου????:look:


και μου αρεσει που λεγανε οτι για καποιον καιρο θα παψεις να ανοιγεις νεα θρεντ η να εχεις πολλες ερωτησεις.....απλα πηρες το φτυαρι εεεεεεεεεεεεεεεεε??????:alien:


ρε με ενα μπουστη που μπλεξαμε.......:blush:




:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


δεν εχεις δει τιποτα ακομα!

:smokin:

ronin1
20/05/2008, 09:28
re DimKarpenisi...

pires cbr???

pote re???

gia dose kana link k leptomereies..

ante kaloriziko..:beer:

DimChios
20/05/2008, 15:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από ronin1
re DimKarpenisi...

pires cbr???

pote re???

gia dose kana link k leptomereies..

ante kaloriziko..:beer:




http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=59558&perpage=15&pagenumber=1

Θα ερθω να μου τα πειτε και στο authentic section, απλα ντρεπομαι λιγο ακομα επειδη ειμαι καινουριος! :blush:

:lol: :lol: :lol: :lol:

Cpt. Haddock
20/05/2008, 15:22
και πίστεψα ο μλκας οτι θα ησυχάσουμε για κανενα εξάμηνο :a018: :sad:

DimChios
20/05/2008, 15:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
και πίστεψα ο μλκας οτι θα ησυχάσουμε για κανενα εξάμηνο :a018: :sad:


Να σου απαντησω εδω ή να ανοιξω καινουριο θρεντ?

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Cpt. Haddock
20/05/2008, 15:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Να σου απαντησω εδω ή να ανοιξω καινουριο θρεντ?

να ασχοληθείς με το μηχανάκι σου χωρίς να μας τα πρήζεις :wave2:

σοβαρά μιλάω