PDA

View Full Version : ρουλεμαν στροφαλου Ktm Lc4



barbarosaxx
29/07/2010, 06:52
Για χαρα σε ολους.Εχω ενα ΚΤΜ LC4 του 2004 με 24000 χιλομετρα..προχτες καθος ανεβενα την αλεξανδρας ακουσα ξαφνικα εν κινιση εναν περιεργο ηχο μεσα απο το μοτερ σαν να ξυνετε μεταλο με μεταλο(εναν τετιο ηχο περιπου) το σταματισα αμεσωσ εφερα το αμαξη και το πειγα σε εναν φιλο ποθ εχει συνεργιο και μου ειπε πωσ η ειναι ρουλεμαν καμπανασ η ρουλεμαν στροφαλου και πωσ θα το ανοιγε για να μου πει σιγουρα σημερα με πειρε τηλ και μου ειπε πωσ ειναι ρουλεμαν στροφαλου και πως θα μου στοιχησει γυρω στα 500 ευρω (OMG!!) και πως ο ιδιος δεν το αναλαμβανει..σκευτομαι να το παω στο hellin store 002 στον Νταη για οσουσ τον ξερουν αλλα πριν το παω θα ηθελα να ρωτησω μπορει αυτη η ιστορια να μου κοστισει τοσο πολυ?και αν ναι υπαρχει καποια δικαιολογια γιατι το μηχανακι επαθε αυτη την ζημια?

ευχαριστω εκ των προτερων

trelamenoss
29/07/2010, 09:53
gia na allaxtoyn ta royleman strogaloy prepei na bgei kai na ly8ei olo to moter...afou 8a anoixtei anagastika allazeis flatzes,ta royleman,ladia,parafloy,tsimoyxes ktl...opote +ta ergatika pou einai mia mera douleia einai ok...bale oti mono olo to set me tis flatzes exoyn 100eyrw+ eixa ktm kai th xrhsoplirwsa
:bigcry: kai sxedon ola ta lc4 kapia stigmh barane rouleman
kalh einai h timh..perastika!
:rolleyes:

fz6man
31/07/2010, 14:00
και εγω καπου εκει στα 24 000 το πουλησα , θελω να σε ρωτησω (ποτε αλλαξες λαδια ) και οταν αλλαζεις λαδια κανεις την σωστη διαδικασια? πλαισιο - υποπλεσιο το μηχανακι ευθεια οχι σταντ και εξαερωση 5 λεπτα? εχε υποψη σου αν δε το κανεις σωστα η το πας σε γιδι μηχανικο σχεδων σιγουρο χτυπησε για αυτο .

billanti
01/08/2010, 07:41
Ο Θωμάς (Νταής) είναι κορυφή.

camen
01/08/2010, 17:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από billanti
Ο Θωμάς (Νταής) είναι κορυφή.

Δεν υπαρχει Θωμας και να μην ειναι κορυφη σε κατι...Το εχει το ονομα...:smokin:

ego_o_idios
01/08/2010, 20:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από barbarosaxx
Για χαρα σε ολους.Εχω ενα ΚΤΜ LC4 του 2004 με 24000 χιλομετρα..προχτες καθος ανεβενα την αλεξανδρας ακουσα ξαφνικα εν κινιση εναν περιεργο ηχο μεσα απο το μοτερ σαν να ξυνετε μεταλο με μεταλο(εναν τετιο ηχο περιπου) το σταματισα αμεσωσ εφερα το αμαξη και το πειγα σε εναν φιλο ποθ εχει συνεργιο και μου ειπε πωσ η ειναι ρουλεμαν καμπανασ η ρουλεμαν στροφαλου και πωσ θα το ανοιγε για να μου πει σιγουρα σημερα με πειρε τηλ και μου ειπε πωσ ειναι ρουλεμαν στροφαλου και πως θα μου στοιχησει γυρω στα 500 ευρω (OMG!!) και πως ο ιδιος δεν το αναλαμβανει..σκευτομαι να το παω στο hellin store 002 στον Νταη για οσουσ τον ξερουν αλλα πριν το παω θα ηθελα να ρωτησω μπορει αυτη η ιστορια να μου κοστισει τοσο πολυ?και αν ναι υπαρχει καποια δικαιολογια γιατι το μηχανακι επαθε αυτη την ζημια?

ευχαριστω εκ των προτερων

ne iparxi dikeologia edo ke pola xronia

giati ine KTM ke otan fonazoume min ta pernete ta mpourdela gkriniazete
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: