PDA

View Full Version : Έλληνας Ζητάς vs Γιαπωνέζο Ζητά.Video



Spyrious
29/07/2010, 15:15
Παιδιά δείτε πρώτα έναν έλληνα Ζητά εδώ

http://www.youtube.com/watch?v=1KEHJRMqSH4&NR=1

και μετά τον Γιαπωνέζο ομόλογό του

http://www.youtube.com/watch?v=_1BJ-RgcU1I&feature=related

έπαθα πλάκα...

menelaos46
29/07/2010, 15:25
Καλα ας ερθει ο γιαπονεζος να κυνηγησει γυφτακι με κλεμενο παπι στα λιωσια να μπαινει αυτο κοματια σε οποιον χωματοδρομο θελει να κανει αλματα εκει που το υπηρεσιακο δε παει, να πεσουν κι οι δυο να το κυνηγαει μετα με τα ποδια, να επιταξει αγροτικο με αλλο γυφτο που πουλαει πατατες, το γυφτακι να μπει σε κλειστο σχολειο και να πηδαει μαντρες. Να αφησει το γυφτο με το αγροτικο να φυλαει τη μια εισοδο απο τις μαντρες και να παει απο την αλλη μερια κι επειδη εχει δει το γυφτακι να βγαινει και να τρεχει ξανα να επιταξει νεο οχημα c50 με το ψωμι σε σακουλα στον καθρεφτη εξω απο φουρνο με αποτελεσμα να πιασει τον επιδοξο ανηλικο κλεφτη....
Επειτα να επιστρεψει το παπι με τη βοηθεια του γυφτου με το αγροτικο στον παπου και το γυφτακι στο τμημα...:smokin:

Lioulios
29/07/2010, 15:26
Mόνο που ο Έλληνας δεν είναι Ζητάς με την καμία .

Το βίντεο είναι από το αεροδρόμιο της Σητείας και μια που έχει άπλα , είπε ένας άσχετος να κάνει μια βόλτα . Οι πιο σχετικοί του εξηγούν (τον έναν τον ξέρω κιόλας ) ,αλλά δεν .

Αυτός όμως είναι ζητάς .
http://www.youtube.com/watch?v=TCLgR-o8KaI&feature=related

Spyrious
29/07/2010, 16:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από lioulios
Mόνο που ο Έλληνας δεν είναι Ζητάς με την καμία .

Το βίντεο είναι από το αεροδρόμιο της Σητείας και μια που έχει άπλα , είπε ένας άσχετος να κάνει μια βόλτα . Οι πιο σχετικοί του εξηγούν (τον έναν τον ξέρω κιόλας ) ,αλλά δεν .

Αυτός όμως είναι ζητάς .
http://www.youtube.com/watch?v=TCLgR-o8KaI&feature=related

Καγκουροζητάς.Πολύ γέλιο

kawazoyras
29/07/2010, 16:28
χα χα ρε μεγάλε ο έλληνας είναι στο αρχικό στάδιο πώς καβαλάς μηχανή κ οι γιαπωνέζοι δίνουν εξετάσεις για κασκαντέρ....:lol: :lol: :lol:

stavrogin
29/07/2010, 17:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από menelaos46
να κυνηγησει γυφτακι με κλεμενο παπι[]
Επειτα να επιστρεψει το παπι με τη βοηθεια του γυφτου με το αγροτικο στον παπου και το γυφτακι στο τμημα...:smokin:

Δηλαδη αν καταλαβα ο ελλην μπατσος ειτε ικανος ειναι ειτε αχρηστος ειναι, αποτελει παντα ανεκδοτο?

menelaos46
29/07/2010, 17:42
Δηλαδη αν καταλαβα ο ελλην μπατσος ειτε ικανος ειναι ειτε αχρηστος ειναι, αποτελει παντα ανεκδοτο?

Για μας τους Ελληνες ναι.

cosgili
29/07/2010, 17:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από stavrogin
Δηλαδη αν καταλαβα ο ελλην μπατσος ειτε ικανος ειναι ειτε αχρηστος ειναι, αποτελει παντα ανεκδοτο? Σαφεστετα. Οχι οτι εχω τιποτα εναντιον της συγκεκριμενης φυλης, αλλα σχεδον κανενας απο αυτους δεν πληρει τα δικα μου τουλαχιστον κριτηρια για το τι εστι καλος "μπατσος":wave2:

stavrogin
29/07/2010, 20:51
δεν εισαι ο μονος.:D

vaska
30/07/2010, 04:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από cosgili
Σαφεστετα. Οχι οτι εχω τιποτα εναντιον της συγκεκριμενης φυλης, αλλα σχεδον κανενας απο αυτους δεν πληρει τα δικα μου τουλαχιστον κριτηρια για το τι εστι καλος "μπατσος":wave2:

Συμπεράσματα τσουβαλιστί. Δεν είμαι μπάτσος αλλά τουλάχιστον εγώ γνωρίζω πολλούς που πληρούν τα δικά μου κριτήρια του "Σωστού Μπάτσου".

cosgili
30/07/2010, 04:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
Συμπεράσματα τσουβαλιστί. Δεν είμαι μπάτσος αλλά τουλάχιστον εγώ γνωρίζω πολλούς που πληρούν τα δικά μου κριτήρια του "Σωστού Μπάτσου". Οπως προσεξες ειπα "σχεδον κανενας". Παντα υπαρχουν και οι αξιοι, αλλα ειναι λιγοι και τους τρωει η μετριοτητα των υπολοιπων :winka:

LOUKILOUK
30/07/2010, 04:32
Όπως είναι φανερό η λέξη κλειδί που κάνει την διαφορά είναι η λέξη "Έλληνας" και όχι "ζητάς"... βάλε στη θέση του "ζητά" οτιδήποτε άλλο... εφοριακός, γιατρός, οικοδόμος πχ και σύγκρινε και πάλι με τον αντίστοιχο Γιαπωνέζο... τότε ο "Έλληνας ζητάς" δεν θα φανεί τόσο χάλια... :winka: :wave2:

950dim
30/07/2010, 04:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από cosgili
Σαφεστετα. Οχι οτι εχω τιποτα εναντιον της συγκεκριμενης φυλης, αλλα σχεδον κανενας απο αυτους δεν πληρει τα δικα μου τουλαχιστον κριτηρια για το τι εστι καλος "μπατσος":wave2:

Και ποια ειναι αυτα τα ¨κριτηρια του καλου μπατσου¨??
Ειλκρινα θαθελα να μαθω...

cosgili
30/07/2010, 05:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από 950dim
Και ποια ειναι αυτα τα ¨κριτηρια του καλου μπατσου¨??
Ειλκρινα θαθελα να μαθω... οχι τσιγαρακι γυαλι και καφε και πειραγμα στα κοριτσακια που περνανε, οχι υφος 1000 καρδηναλιων λες και ειμαι ο μαμαω της γειτονιας, να ειναι παραδειγμα νομοταγους πολιτη και παντα προθυμος να με βοηθησει γιατι αυτη ειναι η δουλεια του. Θα αναθεωρησω μονο οταν συναντω ενστολο στο δρομο και δεν με πιανει ενα "αγχος" λες και εχω κανει κατι, αλλα θα νιωθω ανετα και θα λεω "ενας δικος μου ανθρωπος" .:wave2:

sf1n4k1
30/07/2010, 05:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από cosgili
Θα αναθεωρησω μονο οταν συναντω ενστολο στο δρομο και δεν με πιανει ενα "αγχος" λες και εχω κανει κατι, αλλα θα νιωθω ανετα και θα λεω "ενας δικος μου ανθρωπος" .:wave2:

Αυτό είναι κατάλοιπο χούντας που έχεις φίλε..και δυστηχώς θα το περάσεις και στα παιδιά σου όπως στο πέρασαν ή όπως το έζησες αν είσαι κάποιας ηλικίας. Όταν όλοι λέμε "μπάτσοι" "κωλόμπατσοι" κτλ..και το ακούνε και οι επόμενες γενιές η διαβάζουν και οι επόμενες γενιές τι περιμένεις?Οι νέες γενιές αστυνομικών που έφαγαν και κάποια απ τα νιάτα τους στα θρανία είναι σούπερ ανώτερες απ αυτές των "μπάτσων" σαφώς και είναι φίλος σου αν δε παραβαίνεις το νόμο και φερθείς ευγενικά. Εσύ σ έναν αγενή δλδ θα είσαι κυριλέ απεναντί του?Ότι δουλειά κι αν κάνεις. Βλέπω συχνά νέα παιδιά που σαφώς κάνουν και λάθη όπως όλοι μας πάνω στη δουλειά μας (είναι κανείς αλάνθαστος εδώ?) που παίρνουν ψίχουλα για να σε φυλάνε σε κάθε αργία εκτεθιμένοι στον κάθε κίνδυνο, προπαγάνδα, θεωρία συνομοσίας, καβλώσει και τους καθαρίσει...(για να μην αναφερθώ σε VIP και μεταθέσεις). Κ όμως και μέσα σ όλα είναι και το ss τους παίρνουν το weekend και ξεδίνουν σε μότο βόλτες όπως όλοι μας και πάνω απ όλα είναι νορμάλ άνθρωποι αρκετοί απ αυτούς όπως σ όλα τα επαγγέλματα. Η μλκια του Έλληνα ήταν και θα είναι η ταμπέλα και οι κριτική στους άλλους κ όχι στον ευατό του.

cosgili
30/07/2010, 05:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από sf1n4k1
Αυτό είναι κατάλοιπο χούντας που έχεις φίλε..και δυστηχώς θα το περάσεις και στα παιδιά σου όπως στο πέρασαν ή όπως το έζησες αν είσαι κάποιας ηλικίας. Όταν όλοι λέμε "μπάτσοι" "κωλόμπατσοι" κτλ..και το ακούνε και οι επόμενες γενιές η διαβάζουν και οι επόμενες γενιές τι περιμένεις?Οι νέες γενιές αστυνομικών που έφαγαν και κάποια απ τα νιάτα τους στα θρανία είναι σούπερ ανώτερες απ αυτές των "μπάτσων" σαφώς και είναι φίλος σου αν δε παραβαίνεις το νόμο και φερθείς ευγενικά. Εσύ σ έναν αγενή δλδ θα είσαι κυριλέ απεναντί του?Ότι δουλειά κι αν κάνεις. Βλέπω συχνά νέα παιδιά που σαφώς κάνουν και λάθη όπως όλοι μας πάνω στη δουλειά μας (είναι κανείς αλάνθαστος εδώ?) που παίρνουν ψίχουλα για να σε φυλάνε σε κάθε αργία εκτεθιμένοι στον κάθε κίνδυνο, προπαγάνδα, θεωρία συνομοσίας, καβλώσει και τους καθαρίσει...(για να μην αναφερθώ σε VIP και μεταθέσεις). Κ όμως και μέσα σ όλα είναι και το ss τους παίρνουν το weekend και ξεδίνουν σε μότο βόλτες όπως όλοι μας και πάνω απ όλα είναι νορμάλ άνθρωποι αρκετοί απ αυτούς όπως σ όλα τα επαγγέλματα. Η μλκια του Έλληνα ήταν και θα είναι η ταμπέλα και οι κριτική στους άλλους κ όχι στον ευατό του. Αυτο που αναφερεις δεν ειναι καταλοιπο της χουντας, ειναι καταλοιπο της συμπεριφορας τους στις μερες μας. Οσο για το οτι εφαγαν χρονια στα θρανια και παιρνουν ψιχουλα και με φυλανε τις αργιες, συγνωμη κιολας αλλα αυτη ειναι η δουλεια τους και αυητν επελεξαν να κανουν. Αν απο την αλλη κανουν αυτη τη δουλεια απο αναγκη τοτε απλα δεν θα επρεπε. Ενα επαγγελμα-λειτουργημα το κανεις απο "μερακι" και οχι απο καθαναγκασμο. Τελος οσο αφορα την ευγενεια ενα καλος αστυνομικος πρεπει να ειναι ευγενης υπο ολες τις συνθηκες γιατι αυτο επιβαλλει η εργασια του καθως συγκεντρωνει επανω της "εξουσια".

sf1n4k1
30/07/2010, 06:24
Το ότι έφαγαν χρόνια δείχνει την παιδεία τους (και οι περισσότεροι έχουν απ τους νέους σε αντίθεση με προηγούμενες γενιές) σαφώς υπάρχουν και εξαιρέσεις. Το ότι δουλέυουν για ψίχουλα σε αργίες είναι και οι δουλεία τους και το έχουν αποδεχτεί..σίγουρα όμως δε θ αποδεχτούν την ταμπέλα "συγκεκριμένη φυλή" επειδή έγραψαν έναν κάγκουρα ή ένα που ήταν παράνομος. Αν δεν έχεις τίποτα να φοβηθείς, δε φοβάσαι αλλιώς έχεις κατάλοιπα. Αν έχεις κάτι να φοβηθείς..τότε κοίτα να το λύσεις ώστε να τους θεωρείς "φίλους σου" τους αστυνομικούς. Ένας καλός αστυνομικός είναι ευγενικός πάντα. Έχεις πέσει σε κάποιον αγενή δλδ που σε σταμάτησε και σου ζήτησε χαρτιά με χριστοκάντηλα?Εγώ πάλι όχι...

Η μήπως θεωρείς αγενή αυτόν που σ έπιασε με 200 να ρισκάρεις και άλλων ζωές να σ έστειλε στο δικαστήριο που λέει και η υπογραφή σου?

Τέσπα και μόνο που η "συγκεκριμένη φυλή" ξαφνικά έγινε αστυνομικός στο τελευταίο σου ποστ, λέει πολλά για κατάλοιπα. Γίνε προβλεπόμενος ξεπέρασε τα..και στο λάθος σου αποδέξου την ποινή που θα σου επιβάλει ο αστυ-νομικός..γιατί είναι κυρίως αυτή η δουλειά του.

cosgili
30/07/2010, 06:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από sf1n4k1
Το ότι έφαγαν χρόνια δείχνει την παιδεία τους (και οι περισσότεροι έχουν απ τους νέους σε αντίθεση με προηγούμενες γενιές) σαφώς υπάρχουν και εξαιρέσεις. Το ότι δουλέυουν για ψίχουλα σε αργίες είναι και οι δουλεία τους και το έχουν αποδεχτεί..σίγουρα όμως δε θ αποδεχτούν την ταμπέλα "συγκεκριμένη φυλή" επειδή έγραψαν έναν κάγκουρα ή ένα που ήταν παράνομος. Αν δεν έχεις τίποτα να φοβηθείς, δε φοβάσαι αλλιώς έχεις κατάλοιπα. Αν έχεις κάτι να φοβηθείς..τότε κοίτα να το λύσεις ώστε να τους θεωρείς "φίλους σου" τους αστυνομικούς. Ένας καλός αστυνομικός είναι ευγενικός πάντα. Έχεις πέσει σε κάποιον αγενή δλδ που σε σταμάτησε και σου ζήτησε χαρτιά με χριστοκάντηλα?Εγώ πάλι όχι...

Η μήπως θεωρείς αγενή αυτόν που σ έπιασε με 200 να ρισκάρεις και άλλων ζωές να σ έστειλε στο δικαστήριο που λέει και η υπογραφή σου?

Τέσπα και μόνο που η "συγκεκριμένη φυλή" ξαφνικά έγινε αστυνομικός στο τελευταίο σου ποστ, λέει πολλά για κατάλοιπα. Γίνε προβλεπόμενος ξεπέρασε τα..και στο λάθος σου αποδέξου την ποινή που θα σου επιβάλει ο αστυ-νομικός..γιατί είναι κυρίως αυτή η δουλειά του. Δυστυχως στο ποστ σου καταληγεις σε συμπερασματα χωρις να εχεις κανενα στοιχειο. Ειμαι προβλεπομενος και ποτε δεν αρνηθηκα οπυτε θα αρνηθω λαθος μου απεναντι στο νομο. Το "συγκεκριμενη φυλη" θα μπορουσε να χρησιμοποιηθει για ταξιτζηδες, αρτοποιους, τραπεζουπαλληλους και δεν εχει να κανει με τη φυση του επαγγελματος ή με τη συμπεριφορα του συγκεκριμενου κλαδου. Οσο για το οτι ενα αστυνομικος ειναι ευγενης επετρεψε μου να εχω διαφορετικη αποψη απο προσωπικες εμπειριες. Το πιο απλο παραδειγμα ειναι πως 5/10 φορες σε ελεγχο ρουτινας απο μπατσους (αφου θεωρεις πως το "αστυνομικοι" λεει πολλα για καταλοιπα)
δεν σε χαιρετουν και δεν σου μιλουν στον πληθυντικο ως οφειλουν. Και ξαναλεω δεν εχω τιποτα με το συγκεκριμενο κλαδο ουτε με το αντικειμενο της δουλειας τους. Απλα η μεγαλη πλειοψηφια τους δεν πληρει τα δικα μου κριτηρια για να χαρακτηριστουν "καλοι". Σε παρακαλω σε πιθανη απαντηση σου να μην προβεις ξανα σε συμπερασματα για το ατομο μου χωρις να εχει απολυτως κανενα κριτηριο.

ΥΓ Απο αυτο που λεω στην υπογραφη μου συμπερανες πως με επιασαν με διακοσια να ρισκαρω τις ζωες των αλλων και με εστειλαν δικαστηριο??? Η φαντασια σου καλπαζει...αξιοποιησε το...σοβαρα μιλαω!!:wave2:

sf1n4k1
30/07/2010, 06:50
Γράφω παραμύθια αν θες να σου στείλω κανένα. Μόνος σου λες ότι φοβάσαι με το που τους βλέπεις, ή ψυχολογικό είναι (κατάλοιπα) ή κάτι έχεις να φοβηθείς. Τ ότι σου μιλάνε στον ένοικό 5/10 (δικά σου στατιστικά, τα δικά μου είναι μηδενικά σε νέους) δεν σημαίνει οτι θα σε πάνε και μέσα αν είσαι προβλεπόμενος.

Αυτό το προσωπικό σου στατιστικό ότι 5/10 ελέγχους δε σε χαιρετάνε και σου μιλάνε στον ενικό είναι απο νέα παιδιά ή απο καραβάνια. Έπίσης έστω οτι είναι το 50% όπως λες..(που στα δικά μου προσωπικά στατιστικά δεν είναι ούτε το 2%) χαρακτηρίζει όλο το σώμα ώς μη ευγενικό και πρέπει να μας διακατέχει φόβος με το που βλέπουμε κάποιο όργανο?

cosgili
30/07/2010, 06:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από sf1n4k1
Γράφω παραμύθια αν θες να σου στείλω κανένα. Μόνος σου λες ότι φοβάσαι με το που τους βλέπεις, ή ψυχολογικό είναι (κατάλοιπα) ή κάτι έχεις να φοβηθείς. Τ ότι σου μιλάνε στον ένοικό 5/10 (δικά σου στατιστικά, τα δικά μου είναι μηδενικά σε νέους) δεν σημαίνει οτι θα σε πάνε και μέσα αν είσαι προβλεπόμενος.

Αυτό το προσωπικό σου στατιστικό ότι 5/10 ελέγχους δε σε χαιρετάνε και σου μιλάνε στον ενικό είναι απο νέα παιδιά ή απο καραβάνια. Έπίσης έστω οτι είναι το 50% όπως λες..(που στα δικά μου προσωπικά στατιστικά δεν είναι ούτε το 2%) χαρακτηρίζει όλο το σώμα ώς μη ευγενικό και πρέπει να μας διακατέχει φόβος με το που βλέπουμε κάποιο όργανο? Αν προσεξεις τι γραφω παραπανω μιλαω για "αγχος", αν μπορεις να το καταλαβεις καλως. το 5/10 εχει να κανει με ολους ανεξαρτητως ηλικιας. Και ξαναλεω ΔΕΝ ειναι ολοι ετσι, αλλα οι περισσοτεροι. Το κριτηριου του "καλος μπατσος" ειναι υποκειμενικο και οχι αντικειμενικο μιας και δεν ειναι μετρησιμο μεγεθος. Εδω οι αποψεις μας διαφερουν. Σεβαστη η δικη σου αλλα διαφωνω. Και για να κλεισω ποτε δεν "φοβηθηκα" μπατσο πολυ απλα γιατι ποτε δεν ειχα κατι να κρυψω:winka:

ΥΓ. Αν οντως γραφεις παραμυθια ευχαριστως θα διαβαζα ενα απο αυτα:wave2:

950dim
30/07/2010, 07:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από cosgili
...Θα αναθεωρησω μονο οταν συναντω ενστολο στο δρομο και δεν με πιανει ενα "αγχος" λες και εχω κανει κατι, αλλα θα νιωθω ανετα και θα λεω "ενας δικος μου ανθρωπος" .:wave2:

Οταν παψεις να βλεπεις αστυνομικο και να σκεφτεσαι ¨ωχ θα με σταματησει ο μπατσος¨ και πραγματικα τον δεις σα ¨δικο σου ανθρωπο¨ τοτε θα μπορεις να δεις μακρυτερα απ΄τις προκαταληψεις σου!!!
Οσο σκεφτεσαι ετσι παντα θα νιωθεις πως εισαι το θυμα,ο ανυπερασπιστος πολιτης κι ο αστυνομικος ¨ο μαμαω της γειτονιας¨ οπως λες...
:wave2:

Φιλικα ε?μην αρχισουμε να γραφουμε σεντονια παλι...
:smilea:

cosgili
30/07/2010, 07:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από 950dim
Οταν παψεις να βλεπεις αστυνομικο και να σκεφτεσαι ¨ωχ θα με σταματησει ο μπατσος¨ και πραγματικα τον δεις σα ¨δικο σου ανθρωπο¨ τοτε θα μπορεις να δεις μακρυτερα απ΄τις προκαταληψεις σου!!!
Οσο σκεφτεσαι ετσι παντα θα νιωθεις πως εισαι το θυμα,ο ανυπερασπιστος πολιτης κι ο αστυνομικος ¨ο μαμαω της γειτονιας¨ οπως λες...
:wave2:

Φιλικα ε?μην αρχισουμε να γραφουμε σεντονια παλι...
:smilea: :beer: παντα φιλικα

sf1n4k1
30/07/2010, 07:14
Αν και ΚΤΜας ο παραπάνω που τους σιχένομαι μέχρι να πάρω το δικό μου..:yuck:

+990

950dim
30/07/2010, 07:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από sf1n4k1
Αν και ΚΤΜας ο παραπάνω που τους σιχένομαι μέχρι να πάρω το δικό μου..:yuck:

+990

Αν και σκουτερας(που δε θα γινει ποτε μοτοσυκλετιστης) τσακω 2 ... :beer:
:D

sf1n4k1
30/07/2010, 07:43
Υγεία :beer:

Μοτοσυκλετιστής είμαι είπαμε..απλά εσύ δεν είσαι σκουτεράς..(το 950 που κατατάσεται?) είσαι μοταρδοκάγκουρας..:lol:

blackbusa
30/07/2010, 08:29
χμμμμμμμμμμμμ...σωστος μπατσος εεεεεεε?????καπου στην Ισπανια σε επαρχιακο δρομο....μια λωριδα ανα κυκλοφορια...2 μοτοσυκλετιστες μπατσοι....1 νταλικα...3 αυτοκινητα....και ενας μαλακας που τους βλεπει απο μακρυα και πλησιαζει οσο πιο αργα γινετε...φτανουνε στο πρωτο αυτοκινητο...ο πρωτος βγαζει φλας και προσπερναει το πρωτο αυτοκινητο και ξαναμπαινει στην λωριδα του...περναει το δευτερο και ξαναμπαινει...αφου εχουν 2 αυτοκινητα διαφορα ξεκιναει ο δευτερος και κανει την πρωτη προσπεραση...καπως ετσι εγινε ολη η διαδικασια μεχρι να περασουν και το φορτηγο...παντα ενας ενας και ποτε συγχρονος...εντωμεταξυ ο μαλακας εχει φτασει πισω απο το αυτοκινητο πριν την νταλικα και με το που βλεπει τον δευτερο να κανει προσπεραση στην νταλικα βγαζει το φλασακι του και τα περναει και τα 2 σουβλακι και βρισκετε πισω απο τον δευτερο αστυνομικο...αυτος τον αντιλαμβανετε και του κανει ενα νοημα με το χερι σαν οχι δεν προσπερναμε ετσι...μετα απο 10 χλμ βγαζουν φλας στα ορια καποιου χωριου και επιστροφη για την περιπολια με αναποδη φορα...η ωρα 3 το μεσημερι με 45 βαθμους (ανεταααααααααααα) και με φουλ στολη/εξοπλισμο (μποτες/υφασματινο παντελονι/πουκαμισο/γραβατα η κατι τετοιο/σακακι/γαντια)...

καληνυχτα σας...:wave2:

υ.γ. μαλλον γλυτωσα τον ελεγχο/κληση επειδη με ειδαν μετα μπαγκαζια και θα με λυπηθηκαν να λιωνω μεσα στην δερματινη στολη...
υ.γ.2 ολος ο δρομος ηταν μια ευθεια με ορατοτητα 9869869658578 χλμ και με σχεδον κανενα αυτοκινητο στο αντιθετο ρευμα...

TROOPER
30/07/2010, 10:13
αχου...

τι αγαπημενα θεματα καλοκαιριατικα....

to batsou or not to batsou

sex(ta)spir

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

stavrogin
30/07/2010, 10:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από 950dim
Και ποια ειναι αυτα τα ¨κριτηρια του καλου μπατσου¨??
Ειλκρινα θαθελα να μαθω...

Να πω αυτα που ειναι η δικη μου εμπειρια. Να μην περνουν τα κοκκινα 70% μες το νερο.

Να μαθουν να οδηγουν της μοτοσυκλετες και τα αυτοκινητα τους. Δε ξερουν. ενα 30% μες το νερο.

Να μην κανουν καγκουριες μονο οι μπατσοι με τις μηχαναρες τους και να σταματανε οποιον αλλο ανοιξει το γκαζι , να μην πιανουν ολο το πλατος του δρομου. να σεβονται τους οδηγους, να μαθουν να διαχειριζονται την εξουσια που χουν. Να μας ενημερωνουν για τα δικαιοματα μας και να τα σεβονται. Να αφησουν τα οπλα τους τουλαχιστο το 70%, δε τα χρειαζονται στα περισσοτερα καθηκοντα τους. Τα οπλα σκοτωνουν αμα πιεσεις λιγο παραπανω τη σκανδαλη. Εμενα μου χαν κολησει mp5 στο κεφαλι ,και ηταν τοσο αδαης ο μπατσος που τρομαξε κι τρανταξε το οπλο. Λοιπον τα οπλα χρειαζονται τρομερη εκπαιδευση, εμπειρια, ωριμοτητα και "κωδικα" Δεν ειναι για παιδακια. Κι ουτε πανε σε πολεμο. αυτοι που ειναι ικανοι να χουν τα οπλα τους.
Εχω συναντησει και τυπικους και σωστους φυσικα

TROOPER
30/07/2010, 10:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από stavrogin
Να πω αυτα που ειναι η δικη μου εμπειρια. Να μην περνουν τα κοκκινα 70% μες το νερο.

Να μαθουν να οδηγουν της μοτοσυκλετες και τα αυτοκινητα τους. Δε ξερουν. ενα 30% μες το νερο.

Να μην κανουν καγκουριες μονο οι μπατσοι με τις μηχαναρες τους και να σταματανε οποιον αλλο ανοιξει το γκαζι , να μην πιανουν ολο το πλατος του δρομου. να σεβονται τους οδηγους, να μαθουν να διαχειριζονται την εξουσια που χουν. Να μας ενημερωνουν για τα δικαιοματα μας και να τα σεβονται. Να αφησουν τα οπλα τους τουλαχιστο το 70%, δε τα χρειαζονται στα περισσοτερα καθηκοντα τους. Τα οπλα σκοτωνουν αμα πιεσεις λιγο παραπανω τη σκανδαλη. Εμενα μου χαν κολησει mp5 στο κεφαλι ,και ηταν τοσο αδαης ο μπατσος που τρομαξε κι τρανταξε το οπλο. Λοιπον τα οπλα χρειαζονται τρομερη εκπαιδευση, εμπειρια, ωριμοτητα και "κωδικα" Δεν ειναι για παιδακια. Κι ουτε πανε σε πολεμο. αυτοι που ειναι ικανοι να χουν τα οπλα τους.
Εχω συναντησει και τυπικους και σωστους φυσικα

καλα εισαι μαλακας ρε κωστα???


αυτοι που περιγραφεις δεν ειναι αστυνομια ρε.η ιεραποστολικη διακονια της ελλαδας ειναι!!!

δεν ηξερα οτι εισαι θρησκος :lol: :lol: :lol: :lol:

cosgili
30/07/2010, 12:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
χμμμμμμμμμμμμ...σωστος μπατσος εεεεεεε?????καπου στην Ισπανια σε επαρχιακο δρομο....μια λωριδα ανα κυκλοφορια...2 μοτοσυκλετιστες μπατσοι....1 νταλικα...3 αυτοκινητα....και ενας μαλακας που τους βλεπει απο μακρυα και πλησιαζει οσο πιο αργα γινετε...φτανουνε στο πρωτο αυτοκινητο...ο πρωτος βγαζει φλας και προσπερναει το πρωτο αυτοκινητο και ξαναμπαινει στην λωριδα του...περναει το δευτερο και ξαναμπαινει...αφου εχουν 2 αυτοκινητα διαφορα ξεκιναει ο δευτερος και κανει την πρωτη προσπεραση...καπως ετσι εγινε ολη η διαδικασια μεχρι να περασουν και το φορτηγο...παντα ενας ενας και ποτε συγχρονος...εντωμεταξυ ο μαλακας εχει φτασει πισω απο το αυτοκινητο πριν την νταλικα και με το που βλεπει τον δευτερο να κανει προσπεραση στην νταλικα βγαζει το φλασακι του και τα περναει και τα 2 σουβλακι και βρισκετε πισω απο τον δευτερο αστυνομικο...αυτος τον αντιλαμβανετε και του κανει ενα νοημα με το χερι σαν οχι δεν προσπερναμε ετσι...μετα απο 10 χλμ βγαζουν φλας στα ορια καποιου χωριου και επιστροφη για την περιπολια με αναποδη φορα...η ωρα 3 το μεσημερι με 45 βαθμους (ανεταααααααααααα) και με φουλ στολη/εξοπλισμο (μποτες/υφασματινο παντελονι/πουκαμισο/γραβατα η κατι τετοιο/σακακι/γαντια)...

καληνυχτα σας...:wave2:

υ.γ. μαλλον γλυτωσα τον ελεγχο/κληση επειδη με ειδαν μετα μπαγκαζια και θα με λυπηθηκαν να λιωνω μεσα στην δερματινη στολη...
υ.γ.2 ολος ο δρομος ηταν μια ευθεια με ορατοτητα 9869869658578 χλμ και με σχεδον κανενα αυτοκινητο στο αντιθετο ρευμα... Last year στο Texas. Αν ποτε δεις εδω τετοιο σεναριο τραβα το βιντεο να το κανουμε ντοκυμαντερ...ειδος προς εξαφανιση λεμε ντε

stavrogin
30/07/2010, 12:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
καλα εισαι μαλακας ρε κωστα???


αυτοι που περιγραφεις δεν ειναι αστυνομια ρε.η ιεραποστολικη διακονια της ελλαδας ειναι!!!

δεν ηξερα οτι εισαι θρησκος :lol: :lol: :lol: :lol:

τα παραειπα ε?

Μα ειναι κι αχρηστοι , δυο φορες με εχουν καταδιωξει ,δεν ειχα παρει χαμπαρι τιποτα. Κι αν δε σταματαγα ακομα θα με κυνηγαγανε:rotflmao:

TROOPER
30/07/2010, 13:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από stavrogin
τα παραειπα ε?

Μα ειναι κι αχρηστοι , δυο φορες με εχουν καταδιωξει ,δεν ειχα παρει χαμπαρι τιποτα. Κι αν δε σταματαγα ακομα θα με κυνηγαγανε:rotflmao:

να μουνα απο μια μερια οταν σταματησες να ακουσω διαλογο....:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
30/07/2010, 13:39
οι ενστολοι για εμενα ειναι 2 ειδων .
οι σκατομπατσοι του κερατα που πιστευουν οτι μπορουν να γαμουν και να δερνουν επιδη εχουν στολη ..
και οι αστινομικοι που ειναι απλα για την προστασια του πολιτη.
το κακο ειναι οτι και οι δυο φωρανε την ιδια στολη και ειναι δυσκολο να τους ξεχορισεις απο μακρια .και ετσι αθελα μας δινουμε αξια στους σκατομπατσους και τους εξισονουμε με τους αστυνομικους, η αθελα μας υποβηβαζουμε τουσ αστυνομικους και τους εξισονουμε με τους σκατομπατσους.
το θεμα ειναι οτι πρεπει εμεις να ειμαστε σωστοι οποτε δεν εχουμε να φοβομαστε απο τους αστυνομικους. οσο για τους σκατομπατσους του κερατα ????? αυτους αν ειμαστε σωστοι μπορουμε να τους βαλουμε στην θεση τους....
περιστατικο που μου σηνεβη.
ειμαι χημωνα στο ν ψυχικο με το zzr εχει σκοτινιαση και οπως ξερετε εκει ειναι ολλο πρεσβιες κλπ. ξαφνου πεταγετε ενας σκατομπατσος μπροστα μου και μου κανει σινιαλο να σταματισο οπως και κανω. μου ζηταει τα χαρτια μου και αφου βλεπει οτι ειμαι σωστος μου λεει.
η εξατμηση σου κανει φοριβο πανω απο το οριο θα σε γραψω.
(σημιωση οτι εχω βαλει προσφατα ολοσομη vans & hans με ομολογκασιον να μην κανει θοριβο γιατι δεν μου αρεση να ενοχλω)
και που με μετρισες και ειδες οτι η εξατμηση μου κανει θοριβο? που ειναι το οργανο που με μετρισες? μπορω να το δω?
δεν χριαζετε να εχω μηχανιμα με το αυτι ακουγετε οτι ειναι πανω απο το οριο..
σωβαρα ρε μεγαλε????? για ανοιξε το στομα σου να παρω το χαρτακι που τιποσε το κεφαλι σου να δω ποσα ντισιμπελ βγαζω...
προσεχε πως μηλας θα σε παω μεσα ... ( με τσαμπουκα)
σωωωωπα ρε !!! αλιθεια ? πρεπει αν τρομαξω τωρα? και εγω θα σου κανω αγωγη για καταχρηση εξουσιας, πιοσ νομιζεις οτι εισαι ο ρομποκοπ? ο νομοσ λεει οτι για να μετρισεις ενα οχημα αν κανει θοριβο χριαζεσε οργανο και η μετριση γινετε με προδιαγραφες και πρεπει το μηχανιμα να κανει καταγραφη του θοριβου. οποτε αν με γραψεισ θα πρεπει να μου δειξεις ποσο ειμαι πανω απο το οριο.
το παιζεις πονιρος? για μιλα καλα γιατι θα σε παω μεσα (με εντονη φωνη σχεδον φωναζε)
(εγω φωναζοντας δηνατα ) ακους τι σου λεω ? εμενα μην μου το παιζης εξουσια να πας εκει που σε περνει, εχω δικιο και δεν σε φωβαμε ρε , και να φωναξεις εδω και τωρα το 100 να με παει μεσα και θα σου πω εγω , που επιδη φωρας στολη θα μας πιδησεις νομιζεις.
απο της φωνες αρχισαν να βγενουν καποιοι στο μπαλκονια και στον δρομο. απο το σπιτη που βγηκε αυτος μαλων πρεσβια η προξενιο φανικε να ερχετε καποιος με πολιτικα .
τι εγηνε εδω ? και με κοιτουσε με αγριο βλεμα...
ο τυπος απο εδω το παιζη εξουσια θα με γραψει λεει για θοριβο που με μετρισε με το αυτι του οτι ειμαι πανω απο το οριο (τα ειπα δηνατα να ακουει ο κοσμος με εκνευρισμενο ηχο στην φωνη μου)..
προσεξτε πως μηλατε κυριε....
μηλαω με τον ιδιο σεβασμο που μου μηλαει και πρεπει να μου μηλαει στον πλυθιντικο δεν ειμαστε φιλαρακια απο παλια τι το καναμε δηλαδη. και αν δεν ξερει την δουλια του να του την μαθετε.
τα χαρτια σας παρακαλω... του δινω και αυτουνου τα χαρτια μου.....
μπορειτε να βαλετε την μηχανη σας μπροστα παρακαλω.....
βεβαιος (και την βαζω ) .
ακουει την μηχανη μου δεινει τα χαρτια και μου λεει ..
μπορειτε να φυγετε και να ειστε πιο ευγενικος την επομενη φωρα....
βεβαιως του απαντω αν συναστησω καποιον σαν εσας θα ειμαι, αν ειναι σαν τον συναδερφο σας (με την φωνη μου να βγαζει ειρωνικο ηχο στο συναδερφος ) θα μηλαω αναλογα...
και εφυγα....
η διαφορα του σκατομπατσου απο τον αστυνομικο ........

stavrogin
30/07/2010, 14:03
βεβαια ετσι ειναι. Αν εκατο μπατσοι ειναι σωστοι κι ενας λαθος, αυτος ο ενας βαραινει πιο πολυ γιατι σε χτυπαει στη περηφανια σου και στην αξιοπρεπεια σου.

faraway
30/07/2010, 15:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από stavrogin
βεβαια ετσι ειναι. Αν εκατο μπατσοι ειναι σωστοι κι ενας λαθος, αυτος ο ενας βαραινει πιο πολυ γιατι σε χτυπαει στη περηφανια σου και στην αξιοπρεπεια σου.

μάλλον ανάποδα πρέπει να είναι τα στατιστικά ,

1 καλός για 100 κολόμπατσους !!!!

TristanVogt
30/07/2010, 15:55
gamatos o japan alla o ellinas nomizo edose resital:lol: :lol:
pedes deite ayto einai apisteyto http://www.youtube.com/watch?v=Ezx5s95Yz98&feature=related

cosgili
30/07/2010, 16:15
Ο μαο ταο της γειτονιας.... με το συμπαθειο δηλαδη...θεα!!!!!

http://www.youtube.com/watch?v=X-hmJPGaobY&NR=1

xtz tenere
30/07/2010, 16:22
για να καταλαβουμε ρε συ sf1...........κ.λ.π... εσενα οποτε σε σταματανε αυτοι οι καλοι και αγιοι δημοσιοι υπαλληλοι του παλιοκρατους που ζουμε σε παρακαλανε κι ολας να τους δωσεις τα χαρτια σου για ελεγχο και στο τελος σου ζητανε και συγνωμη...??δεν ειναι κακο να τους υποστηριζεις και δεν ειναι κακο να εχουν και καποιοι αλλοι την γνωμη τους σχετικα με αυτους τους καλους ανθρωπους...... εγω νομιζω πως αν υπηρχε σωστο κρατος απεναντι τους θα εκαναν μια χαρα την δουλεια τους.αλλα ελα ομως που ζουνε κι αυτοι στο ιδιο κρατος με εμας... δηλ σ αυτο που ζουν και ολοι οι υπολοιποι δημοσιοι τεμπεληδες αλλα με μια πολυ μεγαλη διαφορα.. αυτοι ειναι και οι σεριφηδες και μπορουν ανα πασα ωρα και στιγμη να κανουν οτι γουσταρουν και να μην τους εμποδιζει κανεις... ειναι το αξιωμα τετοιο βλεπεις.....

menelaos46
30/07/2010, 16:26
εσενα οποτε σε σταματανε αυτοι οι καλοι και αγιοι δημοσιοι υπαλληλοι του παλιοκρατους που ζουμε σε παρακαλανε κι ολας να τους δωσεις τα χαρτια σου για ελεγχο και στο τελος σου ζητανε και συγνωμη.


Στο τελος θα παρακαλαμε κιολας ???
:confused: :confused: :confused:

xtz tenere
30/07/2010, 17:04
κανονικα ετσι θα επρεπε..... καληνυχτα σας και ονειρα γλυκα....

filipp0s
30/07/2010, 18:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από menelaos46
Στο τελος θα παρακαλαμε κιολας ???
:confused: :confused: :confused:

ποιο τελος? Εχεις αγανακτησει απο κατι που σε κανει να διατυπωνεις την προταση σου κατα αυτο τον τροπο?

Εμενα παντως χθες με σταματησε μια παρεουλα ΔΙΑΣ και ημουνα δικαβαλος γυρνωντας απο τη δουλεια. Μαλιστα, επειδη φορουσαμε κρανη, μπουφαν, γαντια κτλ διαμαρτυρηθηκα εντονα για το λογο που μας σταματησαν ενω διπλα, πισω, δεξια-αριστερα περναγαν ξεκρανωτοι κτλ.

Κι αφου μας ζητησαν ταυτοτητες, διπλωματα, ασφαλειες, μας ρωτησαν που μενουμε και περιμεναμε να ερθει σημα απο τα κεντρικα, μου εξηγησε ο ενας απο αυτους οτι πριν λιγο ανταλλαξανε κατι δικοι τους πυροβολισμους με ενα ζευγαρι πανω σε μια μπλε μηχανη μεγαλου κυβισμου...(το χρωμα κι ο κυβισμος πρεπει να αλλαζει αναλογα με την περιπτωση μαλλον :rolleyes: ) και μου ειπε οτι ειχα δικιο που διαμαρτυρομουνα αλλα οτι δεν σταμασουσαν κοσμο για τροχαιες παραβασεις αλλα για ελεγχο κτλ. Με αλλα λογια αν δεν φορουσαμε κρανη δεν θα μας σταματουσανε. Γελοιο ετσι?

Τεσπα το θεμα ηταν οτι παρ' ολο που ειχαν υφακι ψευτομαγκα κτλ σε γενικες γραμμες ηταν ευγενικοι. Και με παρακαλω, και με ευχαριστω οπως και θα πρεπε.

Τωρα μαλλον εσυ την εχεις δει απο τους σκληρους :lol: :rolleyes:

Opisthogonia
30/07/2010, 21:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από sf1n4k1
Αυτό είναι κατάλοιπο χούντας που έχεις φίλε..και δυστηχώς θα το περάσεις και στα παιδιά σου όπως στο πέρασαν ή όπως το έζησες αν είσαι κάποιας ηλικίας. Όταν όλοι λέμε "μπάτσοι" "κωλόμπατσοι" κτλ..και το ακούνε και οι επόμενες γενιές η διαβάζουν και οι επόμενες γενιές τι περιμένεις?Οι νέες γενιές αστυνομικών που έφαγαν και κάποια απ τα νιάτα τους στα θρανία είναι σούπερ ανώτερες απ αυτές των "μπάτσων" σαφώς και είναι φίλος σου αν δε παραβαίνεις το νόμο και φερθείς ευγενικά. Εσύ σ έναν αγενή δλδ θα είσαι κυριλέ απεναντί του?Ότι δουλειά κι αν κάνεις. Βλέπω συχνά νέα παιδιά που σαφώς κάνουν και λάθη όπως όλοι μας πάνω στη δουλειά μας (είναι κανείς αλάνθαστος εδώ?) που παίρνουν ψίχουλα για να σε φυλάνε σε κάθε αργία εκτεθιμένοι στον κάθε κίνδυνο, προπαγάνδα, θεωρία συνομοσίας, καβλώσει και τους καθαρίσει...(για να μην αναφερθώ σε VIP και μεταθέσεις). Κ όμως και μέσα σ όλα είναι και το ss τους παίρνουν το weekend και ξεδίνουν σε μότο βόλτες όπως όλοι μας και πάνω απ όλα είναι νορμάλ άνθρωποι αρκετοί απ αυτούς όπως σ όλα τα επαγγέλματα. Η μλκια του Έλληνα ήταν και θα είναι η ταμπέλα και οι κριτική στους άλλους κ όχι στον ευατό του.


tha fano poli mikros k xazos ama apo ola afta pou eipes statho sto oti pernoune to SS tous to Sk ? kai sibliroso k vgenoune exo asxeti k mh xoris pinakides k einai orei k cool xoris na exoune kanena fovo gia kamia epiptosi tou nomou?

daz
31/07/2010, 06:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από Opisthogonia
tha fano poli mikros k xazos ama apo ola afta pou eipes statho sto oti pernoune to SS tous to Sk ? kai sibliroso k vgenoune exo asxeti k mh xoris pinakides k einai orei k cool xoris na exoune kanena fovo gia kamia epiptosi tou nomou?

Αυτό σε ενοχλεί? Ότι αυτοί την γλιτώνουν και εσύ όχι?

Απ' όλες τις στάσεις εσύ σ' αυτή κατέβηκες ρε φίλε? :wave2:

menelaos46
31/07/2010, 07:30
Τωρα μαλλον εσυ την εχεις δει απο τους σκληρους

Ειμαι πολυ σκληρος...:smokin:

:rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :bigcry:

xristos x
31/07/2010, 07:36
Ο μαο ταο της γειτονιας.... με το συμπαθειο δηλαδη...θεα!!!!! http://www.youtube.com/watch?v=X-hmJPGaobY&NR=1

Και ομως σας πληροφορω οτι ειναι ο μονος που εβαζε σε ταξη εναν κομβο που γινοταν ο χαμος, μυθικη φυσιογνωμια στη Θεσσαλονικη και περα απο την πλακα ... ο συγκεκριμενος πρεπει να την αγαπαει πολυ την δουλεια που κανει!

menelaos46
31/07/2010, 07:43
Εμενα παντως χθες με σταματησε μια παρεουλα ΔΙΑΣ και ημουνα δικαβαλος γυρνωντας απο τη δουλεια. Μαλιστα, επειδη φορουσαμε κρανη, μπουφαν, γαντια κτλ διαμαρτυρηθηκα εντονα για το λογο που μας σταματησαν ενω διπλα, πισω, δεξια-αριστερα περναγαν ξεκρανωτοι κτλ. Κι αφου μας ζητησαν ταυτοτητες, διπλωματα, ασφαλειες, μας ρωτησαν που μενουμε και περιμεναμε να ερθει σημα απο τα κεντρικα, μου εξηγησε ο ενας απο αυτους οτι πριν λιγο ανταλλαξανε κατι δικοι τους πυροβολισμους με ενα ζευγαρι πανω σε μια μπλε μηχανη μεγαλου κυβισμου...(το χρωμα κι ο κυβισμος πρεπει να αλλαζει αναλογα με την περιπτωση μαλλον ) και μου ειπε οτι ειχα δικιο που διαμαρτυρομουνα αλλα οτι δεν σταμασουσαν κοσμο για τροχαιες παραβασεις αλλα για ελεγχο κτλ. Με αλλα λογια αν δεν φορουσαμε κρανη δεν θα μας σταματουσανε. Γελοιο ετσι? Τεσπα το θεμα ηταν οτι παρ' ολο που ειχαν υφακι ψευτομαγκα κτλ σε γενικες γραμμες ηταν ευγενικοι. Και με παρακαλω, και με ευχαριστω οπως και θα πρεπε.

Δηλαδη σε σταματησαν, σου καναν απλο ελεγχο και με ευγενικο τροπο και παλι εφυγες ενοχλημενος ετσι???
Ε δε ξερουμε τι θελουμε μου φαινεται....

Opisthogonia
31/07/2010, 10:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από daz
Αυτό σε ενοχλεί? Ότι αυτοί την γλιτώνουν και εσύ όχι?

Απ' όλες τις στάσεις εσύ σ' αυτή κατέβηκες ρε φίλε? :wave2:

to xero ...eipa tha fano mikros ;P alla re man ti einai aftoi magkes ? aloste ama katalavis akrivos ti enoo den tha sou fani toso mikro oti aftin tin glitonoune ....giati den tin glitonoune mono me tin pinakida ama me katalavenis pou to pao ...aftoi einai yperano nomou ...afto einai sovaro paraptoma k oxi oti den exoune pinakida alla o nown noito

antsoar
31/07/2010, 10:27
ΑΝΕΚΠΑΙΔΕΥΤΟΙ

ΚΟΜΠΛΕΞΙΚΟΙ

ΑΝΙΚΑΝΟΙ:evil: :a31:

stavrogin
31/07/2010, 10:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από menelaos46
Δηλαδη σε σταματησαν, σου καναν απλο ελεγχο και με ευγενικο τροπο και παλι εφυγες ενοχλημενος ετσι???
Ε δε ξερουμε τι θελουμε μου φαινεται....

Κι εσυ ενοχλημενος εισαι, που καποιοι λενε την αποψη και την εμπειρια τους. Ποια η διαφορα?

Εχετλαίος
31/07/2010, 11:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από menelaos46
Ειμαι πολυ σκληρος...

Ναι, υπάρχει και τσόντα
"Πολύ σκληρός για να χωρέσει" vol I, II & III

menelaos46
31/07/2010, 11:08
Κι εσυ ενοχλημενος εισαι, που καποιοι λενε την αποψη και την εμπειρια τους. Ποια η διαφορα?

Δεν ειμαι ενοχλημενος που λενε την αποψη τους ουτε την εμπειρια τους.
Ειμαι ενοχλημενος επειδη το ενα μας βρωμαει και το αλλο μας ξυνιζει.

gmitsiakis
31/07/2010, 11:13
το θεμα δεν ειναι η εκπαιδευση μονο! την πιο αρτια εκπαιδευση να κανανε παλι θα ειχατε κατι να πειτε. με τον πιο γλυκο τροπο να μιλουσαν θα τους λεγατε αδελφες! αξεστοι πολλοι απο αυτους συμφωνω αλλα το 70% δουλευουν σωστα ειτε το θελετε ειτε οχι! τωρα αν καποιοι βαρανε ζορι που δεν μπορουνε πια να κανουνε οτι κανανε απο παρανομιες (φαναρια, κοντρες , ξεκρανωτοι,πινακιδες) φυσικο ειναι να ειναι ενοχλημενοι. προσωπικα δεν εχω δει μηχανακι οπως busa-zx10-cbr-r1-gsxr-tdm και αλλα να φερουν πινακιδα. ειναι ολων αυτων που κραζουνε τους μπατσους που παρανομουνε. αν δεν σας αρεσει αυτο που βλεπετε να πατε να κανετε καταγγελια και να σταματησουν τα σχολια του τυπου..."δεν θα γινει κατι". θα εκπλαγειτε αν πατε ομορφα κι ωραια με τα στοιχεια του παραβατη αστυνομικου και τον καταγγειλετε. εχει αλλαξει το καθεστως ατιμωρησιας. οποιος δεν το πιστευει απλα ας κατσει στη γωνια του τιμωρια και ας γαυγιζει περιστασιακα γιατι ειναι ακυρα τα λεγομενα του εφοσον δεν τολμαει να το κανει.

καποιος αλλος ειπε οτι τους ειδε να πανε αναποδα. λες να τους καπνισε να πανε? κατι ψαχνανε. μηχανες που εχουν χρεωμενες καβαλανε και ασχετα απο τα καγκουριλικια που κανουν αρκετοι τους στα στενα δεν εχουν ορεξη να πληρωνουν σπασμενα.

ο αλλος φιλος του δοθηκε και εξηγηση για τον ελεγχο που του κανανε ενω ηταν εντελως νομιμος και νομιζει οτι οι μονες παραβασεις ειναι το κρανος και το φαναρι. οχι μαγκα μου εχουν αγριεψει τα πραγματα εξω και η ληστεια παει συννεφο. δεν σαρεσει προβλημα σου αλλα οχι να κραζεις και απο πανω

ναι ειναι πολλοι τους ακυροι εντελως και δεν ξερουν να μιλησουν και ειναι απαραδεκτο να σταματας να γραψεις καποιον οταν εσυ ο ιδιος κανεις σαν αστυνομικος τα ιδια και χειροτερα (επικρατει η ιδεολογια βγαζω την πινακιδα για να μην με βρουνε οι κακοι) και φωναζεις οτι εισαι αστυνομικος απο μακρυα με το παρουσιαστικο σου!

τεσπα ακρη δεν θα βγαλουμε και την γνωμη κανενος δεν θελω να αλλαξω. αυτα ειναι οπως τα δεις απο την αρχη. αν τους συμπαθησεις καλως. αλλιως τους βριζεις χωρις εξαιρεση!

vagelis24
31/07/2010, 11:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από menelaos46
Ειμαι πολυ σκληρος...:smokin:

:rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :bigcry:


Και χαριζω το κοματι με πολλη αγαπη απο της ΤΡΥΠΕΣ σε ολες της ΤΡΥΠΕΣ το
ΔΕ ΧΩΡΑΣ ΠΟΥΘΕΝΑ

:lol:
:wave2:

gmitsiakis
31/07/2010, 11:20
και για να ερθουμε παλι στο θεμα μας...στο βιντεακι γραφει για τους Γιαπωνεζους οτι ειναι διαγωνισμος αρα μαζευτηκανε οι καλυτεροι αυτων! εχετε την εντυπωση οτι η αστυνομια δεν εχει τιμονια στην Ζ και την ΔΙ.ΑΣ?

Emden
31/07/2010, 11:25
Ερώτηση!

Πόσους μπάτσους ξέρετε που εκτός υπηρεσίας τους έχουνε σταματήσει και έχουνε πάρει κλίση για κάποιο παράπτωμα. (Πχ ταχύτητα που το 99% του πληθυσμού υπερβαίνει το όριο). Η απλά κάνουν χρήση ιδιότητας και οι συνάδελφοι τους την χαρίζουνε ή απλα είναι 100 % πάντα νομοταγείς. Λυπάμαι αλλά δε υπάρχει ίση αντιμετόπιση από τα όργανα ελέγχου της τάξης.

gmitsiakis
31/07/2010, 11:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από Emden
Ερώτηση!

Πόσους μπάτσους ξέρετε που εκτός υπηρεσίας τους έχουνε σταματήσει και έχουνε πάρει κλίση για κάποιο παράπτωμα. (Πχ ταχύτητα που το 99% του πληθυσμού υπερβαίνει το όριο). Η απλά κάνουν χρήση ιδιότητας και οι συνάδελφοι τους την χαρίζουνε ή απλα είναι 100 % πάντα νομοταγείς. Λυπάμαι αλλά δε υπάρχει ίση αντιμετόπιση από τα όργανα ελέγχου της τάξης.

δεν διαφωνω! εχεις δικιο!

menelaos46
31/07/2010, 11:28
Ερώτηση! Πόσους μπάτσους ξέρετε που εκτός υπηρεσίας τους έχουνε σταματήσει και έχουνε πάρει κλίση για κάποιο παράπτωμα. (Πχ ταχύτητα που το 99% του πληθυσμού υπερβαίνει το όριο). Η απλά κάνουν χρήση ιδιότητας και οι συνάδελφοι τους την χαρίζουνε ή απλα είναι 100 % πάντα νομοταγείς. Λυπάμαι αλλά δε υπάρχει ίση αντιμετόπιση από τα όργανα ελέγχου της τάξης.

Ξερω αρκετους που εχουν γραψει, οι περισσοτεροι δε το κανουν ομως.
Παλαιοτερα δεν κυκλοφορουσαν αστυνομικοι χωρις πινακιδα.
Τωρα τελευταια το φαινομενο εχει ξεφτιλιστει...
Ειναι απαραδεκτο και εντελως χαζο.

stavrogin
31/07/2010, 12:11
Εμενα δε με πειραζει να υπαρχει μια αλληλεγγυη,ακομα και ανοχη μεταξι των μπατσων αλλα και προς τους πολιτες αλλα με μετρο.
Ο λογος απλος. Προτιμω ο μπατσος να παραμεινει ανθρωπος ,να μην ειναι ρομποτ ,στεγνος εφαρμοστης του νομου ,χωρις εξαιρεσεις ,να εχει προσωπικη συνειδηση.
Αμα τον διαταξουν να βγει και να αρχισει να σκοτωνει , να μπορει να αρνηθει.Οπως αρνηθηκαν οι μπατσοι της Γαλλιας το 68 ,να χτηπησουν τους νεους κι επειτα πηγε ο ΝτεΓκολ κι εφτιαξε τα πρωτα ΜΑΤ της ιστοριας απο καταδικους.
Οπως και καποιοι δικοι μας μπατσοι πολλες φορες αρνηθηκαν διαταγες, και στη κατοχη ,και στα Δεκεβριανα του 44 και στη δευτερη χουντα. κλπ

Οσο γαι το συνδρομο της χουντας... Μη ξεχναμε οτι ποτε δεν εγινε μαζικη εκκαθαριση της αστυνομιας.Οι αξιωματικοι επι χουντας ηταν οι εκπαιδευτες και οι δοιηκητες της αστυνομιας εως το 2000.Χρειαζονται δυο γενιες (50χρονια) τουλαχιστο για να αλλαξει μια νοοτροπια.

gmitsiakis
31/07/2010, 12:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από stavrogin
μεταξι των μπατσων .
Προτιμω ο μπατσος
.Οπως αρνηθηκαν οι μπατσοι
Οπως και καποιοι δικοι μας μπατσοι

Οι αξιωματικοι επι χουντας ηταν οι εκπαιδευτες και οι δοιηκητες της αστυνομιας εως το 2000.Χρειαζονται δυο γενιες (50χρονια) τουλαχιστο για να αλλαξει μια νοοτροπια.

καταρχην η λεξη μπατσος οι περισσοτεροι δεν ξερουν τι σημαινει και απο που βγηκε! απλα καπου την ακουσανε και παει λεγοντας...

για το συνδρομο της χουντας εχεις εν μερη δικιο και απλα θα πω οτι οι περισσοτεροι πλεον που ειναι στον δρομο ειναι πτυχιουχοι οπως οι Ειδικοι Φρουροι.

απλα για να ξερουμε τι λεμε στο θεμα αμορφωτοι!

stavrogin
31/07/2010, 13:09
Μη κολλας με τη λεξη "μπατσος" ειναι αργκο,καθομιλουμενη.προερχεται απο το ραπισμα "μπατσο".ειναι παρα πολυ παλια ισως παλαιοτερη του 1850.Ξερω οτι το 1870 χρησιμοποιουνταν.

filipp0s
31/07/2010, 14:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από menelaos46
Δηλαδη σε σταματησαν, σου καναν απλο ελεγχο και με ευγενικο τροπο και παλι εφυγες ενοχλημενος ετσι???
Ε δε ξερουμε τι θελουμε μου φαινεται....

για σενα το ειπα το ολο κολπο που ειπες οτι δεν πρεπει να ειστε ευγενικοι... Το οτι με ενοχλει ειναι αλλη κουβεντα κι εχει παρελθον. Ενα θα σου πω:Με εχουν συρει, στο παρελθον, σε διαφορα τμηματα για εξακριβωση κι εχω φαει κι ολοκληρη νυχτα χωρις κανενα απολυτως λογο...

menelaos46
31/07/2010, 14:25
Το οτι με ενοχλει ειναι αλλη κουβεντα κι εχει παρελθον. Ενα θα σου πω:Με εχουν συρει, στο παρελθον, σε διαφορα τμηματα για εξακριβωση κι εχω φαει κι ολοκληρη νυχτα χωρις κανενα απολυτως λογο...

Και φανταζομαι δεν εκανες τιποτα γι'αυτο....

filipp0s
31/07/2010, 14:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από menelaos46
Και φανταζομαι δεν εκανες τιποτα γι'αυτο....

δηλαδη σαν τι να εκανα? Καταγγελια? :lol: :lol:


Κοιτα μετα απο λιγο ηρεμησαν. Εσκασαν οι μεταναστες και ειχαν αλλου να βγαζουν τα κομπλεξ τους

menelaos46
31/07/2010, 14:30
Κατσε ρε φιλε δηλαδη σε κρατησαν ενα ολοκληρο βραδυ στο τμημα χωρις λογο οπως λες και δεν εκανες μια μηνυση???
Γιατι οπως το λες κρατηθηκες παρανομα ετσι???
Δεν ηξερε κανενας δικος σου οτι κρατεισαι να ερθει ως μαρτυρας???

filipp0s
31/07/2010, 14:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από menelaos46
Κατσε ρε φιλε δηλαδη σε κρατησαν ενα ολοκληρο βραδυ στο τμημα χωρις λογο οπως λες και δεν εκανες μια μηνυση???
Γιατι οπως το λες κρατηθηκες παρανομα ετσι???
Δεν ηξερε κανενας δικος σου οτι κρατεισαι να ερθει ως μαρτυρας???

ρε φιλε παλια ετσι ηταν το πραμα. Σε πηγαιναν για εξακριβωση κι ετρωγες χαλαρα 3-4 ωριτσες. Εστελναν το φαξ στα κεντρικα και πρεπει ή να δουλευε με καρβουνο ή καποιο να εξυναν αγρια τα @@ τους.

Θα σου πω και μια ιστορια:
Εμενα τοτε θυμαμαι μαζι με φιλους στον Αγιο Παντελημωνα και ειχαμε βγει για μια μπυριτσα το βραδυ και γυρνουσαμε σπιτι να την πεσουμε για να ξυπνησουμε την αλλη μερα για δουλεια. Μας σταματανε κατι λυτες στην πλατεια και μας ζητανε ταυτοτητες. Τους λεω οτι μενουμε στον παρακατω δρομο αλλα αυτοι τιποτα. Μας βαζουν στα αυτοκινητα και μας πανε στο τμημα του κολωνου. Μας κατεβαζουν στον προθαλαμο του κρατητηριου και μας αφηνουν εκει να περιμενουμε για ωρες. Που και που κατεβαινε κανενας ασφαλιτης κι εκανε "πλακα" και χυδαιο χαβαλε σε κατι πορνες μεταναστριες που ηταν στα κρατητηρια. Μαλιστα ηθελε να συμμετεχουμε και στην "πλακα".

Τεσπα οταν ρωτησαμε γιατι ειμαστε εμεις εκει, μας ειπε οτι καποιον πρωην στρατηγος πηρε τηλ. κι εκανε παραπονα για φασαρια στην πλατεια. Ε, και επρεπε να τσιμπησουν καποιυς για να δειξουν εργο. Αυτη ηταν η επισημη δικαιολογια. Τρεχα γυρευε δηλαδη. Βρεθηκα να κοιμαμε απο την κουραση σε ενα αθλιο καναπε μεχρι να ερθει το σημα...


Θες να σου πω κι αλλη ιστορια απο τον Αγιο Παντελεημωνα?

Διπλα στο σπιτι ηταν κατι μπουρδελα. Ενα βραδυ επαιξε φασαρια με κατι νταβατζηδες και οι γειτονες πηραν αστυνομια. Ηρθε το περιπολικο απο το τμημα του κολωνου κι εφυγε. Ξερεις γιατι εφυγε? Γιατι ο ενας απο τους νταβατζηδες ειχε καβατζωθει κατω απο μια πολυκατοικια και τους εκανε νοημα να την κανουν. Καλο ε? Το ειδα απο το μπαλκονι του σπιτιου μου.

Ε...Μετα απο αυτο πηγα να κανω μυνηση :lol: :lol: :rotflmao: :bawl:

menelaos46
31/07/2010, 14:56
Εμενα τοτε θυμαμαι μαζι με φιλους στον Αγιο Παντελημωνα και ειχαμε βγει για μια μπυριτσα το βραδυ και γυρνουσαμε σπιτι να την πεσουμε για να ξυπνησουμε την αλλη μερα για δουλεια. Μας σταματανε κατι λυτες στην πλατεια και μας ζητανε ταυτοτητες. Τους λεω οτι μενουμε στον παρακατω δρομο αλλα αυτοι τιποτα. Μας βαζουν στα αυτοκινητα και μας πανε στο τμημα του κολωνου. Μας κατεβαζουν στον προθαλαμο του κρατητηριου και μας αφηνουν εκει να περιμενουμε για ωρες. Που και που κατεβαινε κανενας ασφαλιτης κι εκανε "πλακα" και χυδαιο χαβαλε σε κατι πορνες μεταναστριες που ηταν στα κρατητηρια. Μαλιστα ηθελε να συμμετεχουμε και στην "πλακα". Τεσπα οταν ρωτησαμε γιατι ειμαστε εμεις εκει, μας ειπε οτι καποιον πρωην στρατηγος πηρε τηλ. κι εκανε παραπονα για φασαρια στην πλατεια. Ε, και επρεπε να τσιμπησουν καποιυς για να δειξουν εργο. Αυτη ηταν η επισημη δικαιολογια. Τρεχα γυρευε δηλαδη. Βρεθηκα να κοιμαμε απο την κουραση σε ενα αθλιο καναπε μεχρι να ερθει το σημα... Θες να σου πω κι αλλη ιστορια απο τον Αγιο Παντελεημωνα? Διπλα στο σπιτι ηταν κατι μπουρδελα. Ενα βραδυ επαιξε φασαρια με κατι νταβατζηδες και οι γειτονες πηραν αστυνομια. Ηρθε το περιπολικο απο το τμημα του κολωνου κι εφυγε. Ξερεις γιατι εφυγε? Γιατι ο ενας απο τους νταβατζηδες ειχε καβατζωθει κατω απο μια πολυκατοικια και τους εκανε νοημα να την κανουν. Καλο ε? Το ειδα απο το μπαλκονι του σπιτιου μου.

Αν δεν ειχες ταυτοτητα δε κρατηθηκες παρανομα.
Τωρα για τη συμπεριφορα τι να σου πω ξερω οτι υπαρχουν καρυδια καθε καρυδιας, σε αυτο δε σε αδικω.
Τωρα με τους νταβαντζιδες που λες εννοεις οτι φοβηθηκαν κι εφυγαν ας πουμε?

filipp0s
31/07/2010, 15:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από menelaos46
Αν δεν ειχες ταυτοτητα δε κρατηθηκες παρανομα.
Τωρα για τη συμπεριφορα τι να σου πω ξερω οτι υπαρχουν καρυδια καθε καρυδιας, σε αυτο δε σε αδικω.
Τωρα με τους νταβαντζιδες που λες εννοεις οτι φοβηθηκαν κι εφυγαν ας πουμε?

ΕΙΧΑ ταυτοτητα! Κι οσο για τους νταβατζηδες, οχι φιλε μου δεν φοβηθηκαν. Ο τυπος λεμε τους εκανε κανονικα νοημα να την κανουν σαν (τι σαν δηλ.) να γνωριζονταν... και μαλιστα γι αυτο εγραψα οτι ειχε καβατζωθει κατω απο την πολυκατοικια για να μην τον βλεπουνε απο τις γυρω πολυκατοικιες οτι "δινει" εντολες. Μπορει βεβαια να ηταν και δικος τους. Τωρα τι εκανε καθε βραδυ εξω απο τα μπουρδελα, θα σε γελασω... Παντως για αστυνομικο ελεγχο δεν ηταν...

menelaos46
31/07/2010, 15:15
Αν ειχες ταυτοτητα δεν επρεπε να προσαχθεις απλα πραγματα.
Απο κει και περα μπορεις να κανεις μηνυση αν θες.
Παντως ο Αγιος Παντελεημωνας ειναι απο τα χειροτερα τμηματα γενικοτερα ειναι σαν τιμωρια να εισαι εκει.
Πολλοι απο αυτους που εχουν υπηρετησει εχουν καταληξει κατηγορουμενοι η και μεσα...

Spyrious
31/07/2010, 15:18
Από που ξεκίνησα το θέμα και που έφτασε...

filipp0s
31/07/2010, 15:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από menelaos46
Αν ειχες ταυτοτητα δεν επρεπε να προσαχθεις απλα πραγματα.
Απο κει και περα μπορεις να κανεις μηνυση αν θες.
Παντως ο Αγιος Παντελεημωνας ειναι απο τα χειροτερα τμηματα γενικοτερα ειναι σαν τιμωρια να εισαι εκει.
Πολλοι απο αυτους που εχουν υπηρετησει εχουν καταληξει κατηγορουμενοι η και μεσα...

Τοτε δεν υπηρχε τμημα Αγιου Παντελεημωνα ηταν μονο του κολωνου, ειχα φυγει ηδη απο την γειτονια οταν φτιαχτηκε κι εχασα ετσι πολυτιμες εμπειριες και ιστοριες να διηγηθω :(

:lol: :lol:


Οσο για την μηνυση αστο ρε φιλε, μην το ξαναλες δεν επαιζε με τιποτα. Ετσι μαθαμε την αστυνομια και δεν θελαμε να την αλλαξουμε :lol: :lol:

menelaos46
31/07/2010, 15:20
Οσο για την μηνυση αστο ρε φιλε, μην το ξαναλες δεν επαιζε με τιποτα. Ετσι μαθαμε την αστυνομια και δεν θελαμε να την αλλαξουμε

Πες οτι γουσταρες κατα βαθος...:lol: :rotflmao: :lol:

filipp0s
31/07/2010, 15:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από Spyrious
Από που ξεκίνησα το θέμα και που έφτασε...

ελα μωρε κι εσυ πως κανεις ετσι? Ειναι κουλατζες οι "δικοι" μας. end of story. :lol: :lol: :wave2:

filipp0s
31/07/2010, 15:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από menelaos46
Πες οτι γουσταρες κατα βαθος...:lol: :rotflmao: :lol:

ε βεβαια αυτο σου λεω. Ξεραμε τοτε ποιος ηταν ο εχθρος. Τωρα ειναι φλωρικα τα πραγματα :rotflmao: :rotflmao:

Spyrious
31/07/2010, 15:23
Γενικά σε πολλά θέματα από αλλού ξεκινάμε και αλλού καταλήγουμε.Και πολλές φορές έχει και πολύ γέλιο.

LsKostas
31/07/2010, 16:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από Spyrious
Γενικά σε πολλά θέματα από αλλού ξεκινάμε και αλλού καταλήγουμε.Και πολλές φορές έχει και πολύ γέλιο.

και μετα τα γελια μας πιανει μια συγκρατημενη μελαγχολια ...

the who
31/07/2010, 18:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από filipp0s
ε βεβαια αυτο σου λεω. Ξεραμε τοτε ποιος ηταν ο εχθρος. Τωρα ειναι φλωρικα τα πραγματα :rotflmao: :rotflmao:

Mωρη παληογρια γουσταρεις προσαγωγες και αστυνομικη βια ε?:rotflmao: :rotflmao: Να φυγεις να πας αλλου.Στο Ελλαντα δεν γινονται αυτα πια.

daz
31/07/2010, 20:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από Opisthogonia
to xero ...eipa tha fano mikros ;P alla re man ti einai aftoi magkes ? aloste ama katalavis akrivos ti enoo den tha sou fani toso mikro oti aftin tin glitonoune ....giati den tin glitonoune mono me tin pinakida ama me katalavenis pou to pao ...aftoi einai yperano nomou ...afto einai sovaro paraptoma k oxi oti den exoune pinakida alla o nown noito


Το ξέρω. Κατάλαβα τι εννοείς και έχεις δίκιο. Το πρόβλημα όμως δεν είναι αυτό. Όταν λυθούν τα υπόλοιπα προβλήματα, αυτό θα πάψει από μόνο του.

Γιατί όταν ένας ένστολος κάνει μαλακία κάποιος άλλος θα του ρίχνει καρπαζιά επειδή εκθέτει τη στολή που φοράει και αυτός. Απ' την στιγμή όμως που το σώμα της αστυνομίας τελεί υπό διάλυση (και γι' αυτό την μικρότερη ευθύνη έχουν τα όργανα) ποιος θα ασχοληθεί με κάτι τέτοιο. (Εννοώ πως τελεί υπό διάλυση όσον αφορά τους θεσμούς, τουλάχιστον.)

Για την ώρα ποσώς με ενδιαφέρει αν κάποια τσογλάνια κυκλοφορούν χωρίς πινακίδα. Λίγο με απασχολεί αν αυτός που περνάει με κόκκινο φοράει στολή. Πιο πολύ με ανησυχεί ότι περνάει με κόκκινο χωρίς να καταλαβαίνει τι σημαίνει αυτό. Το γεγονός που με τσαντίζει όμως περισσότερο, είναι πως κάποιος έδωσε σε αυτά τα τσογλάνια στολή. Και ο Ελληνικός λαός πληρώνει νταβαντζίδες που αδυνατούν να τον προστατεύσουν.

Έχουμε όμως την αστυνομία που μας αξίζει.

Όταν δεν υπάρχει παιδεία αυτός που θα πάρεις θα είναι απαίδευτος. Αν δεν τον εκπαιδεύσεις στο αντικείμενο επειδή έγιναν περικοπές στις δαπάνες ή επειδή πλησιάζουν εκλογές και θέλεις να τον βγάλεις γρήγορα στο δρόμο για να κάνει μπούγιο στη γειτονιά τι περιμένεις?
Είναι σαν να πήρες ένα κομμάτι της κοινωνίας και να του έβαλες στολή. Καμία προεργασία δεν έγινε στην πορεία μέχρι να ορκιστεί.

Όταν πάρεις κάποιον και τον βάλεις να κάνει κάτι που δεν ξέρει δεν φταίει αυτός. Εσύ φταις.
Όταν αυτός δεν έχει παιδεία, του δίνεις την όποια εξουσία και πρέπει να συναναστραφεί και με κόσμο τι περιμένεις?

Γι αυτό ας μη τα βάζουμε με τους μπάτσους. Ο μπάτσος δεν είναι τίποτε άλλο παρά ο αντικατοπτρισμός ο δικός μας με όλη τη σαπίλα που μας περιβάλει. Η αποσύνθεση βρίσκεται σε όλα τα κοινωνικά στρώματα εδώ και χρόνια. Ο καθένας συνέβαλε στο μέτρο που μπορούσε.


Και οι αστυνομικός που θέλει να κάνει τη δουλειά του σωστά (γιατί υπάρχουν και αυτοί και είναι αρκετοί) βλέπει το χάλι που επικρατεί παντού και αισθάνεται λίγος. Ακούει και αυτός τον εξάψαλμο, παίρνει πενταροδεκάρες και στο τέλος τα γράφει όλα στο στ' @@@ του.

Το ψάρι βρομάει απ' το κεφάλι και το ξέρουμε όλοι. Και αν έχουμε δημοκρατία το κεφάλι είμαστε εμείς.

Ούφ..




:beer:

TristanVogt
01/08/2010, 01:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από daz

Ούφ..


sosta ayta pou les omos min xexnas oti to na gineis astynomikos den einai ena opoiodipote epaggelma.den einai san na leo pao na gino deliveras an den sou aresei to leitourgima ayto apla den pas

cosgili
01/08/2010, 06:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από TristanVogt
sosta ayta pou les omos min xexnas oti to na gineis astynomikos den einai ena opoiodipote epaggelma.den einai san na leo pao na gino deliveras an den sou aresei to leitourgima ayto apla den pas + πολλα:beer:

daz
01/08/2010, 06:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από TristanVogt
sosta ayta pou les omos min xexnas oti to na gineis astynomikos den einai ena opoiodipote epaggelma.den einai san na leo pao na gino deliveras an den sou aresei to leitourgima ayto apla den pas


Ναι λειτούργημα είναι.

Ή μάλλον έπρεπε να είναι.

Γιατί έχει καταντήσει ένα απλό επάγγελμα. . Δεν το βλέπουν όμως όλοι έτσι, ευτυχώς.

Και δε θα συμφωνήσω μαζί σου πως απλά δεν πας. Σήμερα πας και παρά πας και ας τους έβριζες εχθές. Για πολλούς λόγους θα το κάνεις. Ίσως μερικοί απ' αυτούς να είναι και οι λόγοι που μέχρι εχθές τους έβριζες. Ίσως επειδή τόσο καιρό ήσουν έξω απ' το χορό και νόμιζες ότι ξέρεις να χορεύεις και εσύ. Ίσως απλά και μόνο για λόγους βιοποριστικούς. Ίσως και να κάνω λάθος. The stage is yours. :wave2:

blackbusa
01/08/2010, 12:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από menelaos46
Κατσε ρε φιλε δηλαδη σε κρατησαν ενα ολοκληρο βραδυ στο τμημα χωρις λογο οπως λες και δεν εκανες μια μηνυση???
Γιατι οπως το λες κρατηθηκες παρανομα ετσι???
Δεν ηξερε κανενας δικος σου οτι κρατεισαι να ερθει ως μαρτυρας???

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

τωρα περα απο τα γελια...γνωστος μου με πατερα ελληνα (ναυτικος) και μητερα απο αγιο Δομινικο...χρωμα δερματος σκουρο...μειλαει ΑΠΤΑΙΣΤΑ ελληνικα (ισως πιο καλα και απο εμενα)...το παλλικαρι δουλευει στο Περαμα/Σκαραμαγκα/καπου εκει νομιμα (ικα συκα κλπ)...μια ωραια πρωια που παει για δουλεια (στις 6 πρεπει να ειναι για δουλεια αλλα αυτο ειναι αλλη ιστορια για το εργασιακο α-δικαιο) του την πεφτουν 2 μαλακες μπατσοι...ταυτοτητα ειχε...τον πηγαν μεσα για εξακριβωση...εμεινε 10 μερες στο κρατητηριο και τον ειχαν ετοιμο για απελαση...γιατι ελεγαν οτι
α)ειχε πλαστη ταυτοτητα
β)πλαστη φορολογικη δηλωση
γ)διαφορα αλλα πλαστα
με αποκορυφωμα βγαλανε πλαστο και το απολυτηριο στρατου που ειχε (ναι ο μαλακας πηγε 18μηνες στο πουθενα)...
ευτηχως καθαρισε ο εργοδοτης του και ο πατερας του που γυρισε αρον αρον δεν θυμαμαι απο που...αποτελεσμα???ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΣΥΓΓΝΩΜΗ...και βασικα του ειπαν να μην κανει καμμια μαλακ....εχμμμμμ...κινηση για μυνησεις κλπ γιατι θα πουν οτι ''ειχαν'' σημα με καποιον με το ιδιο ονομα με αυτον....και οτι θα εχει συνεχεια τρεξιματα....οτι καταλαβες καταλαβε και αυτος....

:wave2:


υ.γ. δεν μπορειτε να φανταστειτε ποσοι Newton Παπαδοπουλους εχει η Ελλαδα....:lol: :lol: :lol: :lol:

DrBig
01/08/2010, 12:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από menelaos46
Καλα ας ερθει ο γιαπονεζος να κυνηγησει γυφτακι με κλεμενο παπι στα λιωσια να μπαινει αυτο κοματια σε οποιον χωματοδρομο θελει να κανει αλματα εκει που το υπηρεσιακο δε παει, να πεσουν κι οι δυο να το κυνηγαει μετα με τα ποδια, να επιταξει αγροτικο με αλλο γυφτο που πουλαει πατατες, το γυφτακι να μπει σε κλειστο σχολειο και να πηδαει μαντρες. Να αφησει το γυφτο με το αγροτικο να φυλαει τη μια εισοδο απο τις μαντρες και να παει απο την αλλη μερια κι επειδη εχει δει το γυφτακι να βγαινει και να τρεχει ξανα να επιταξει νεο οχημα c50 με το ψωμι σε σακουλα στον καθρεφτη εξω απο φουρνο με αποτελεσμα να πιασει τον επιδοξο ανηλικο κλεφτη....
Επειτα να επιστρεψει το παπι με τη βοηθεια του γυφτου με το αγροτικο στον παπου και το γυφτακι στο τμημα...:smokin:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

DrBig
01/08/2010, 12:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από 950dim
Και ποια ειναι αυτα τα ¨κριτηρια του καλου μπατσου¨??
Ειλκρινα θαθελα να μαθω...


Οποιος εχει ζησει στη βρετανια ξερει ;)

Joyrider
01/08/2010, 12:55
Παρά το νεαρό της ηλικίας μου έχω συναντήσει και καλούς αστυνομικούς και κακούς αστυνομικούς.

Και καυλωμένους σερίφηδες, και στενόμυαλους φασίστες, και άψογους επαγγελματίες αλλά και βιοποριστές κατ'ανάγκη αστυνομικούς.

Κάποιοι μου την έχουν χαρίσει παρά την παρανομία μου, κάποιοι απαιτούσαν σεβασμό χωρίς να δείχνουν οι ίδιοι μόνο κ μόνο επειδή φορούσαν σήμα, κάποιοι τυπικά και με το γάντι υποδεικνύουν την παράβαση και το βουλώνεις επειδή έχεις άδικο.

Κατηγορίες πολλές...Το γιατί ο Έλληνας ζητάς δεν είναι όπως ο Γιαπωνέζος στην ικανότητα, εκπαίδευση, εξοπλισμό κλπ κλπ έχει απαντηθεί παραπάνω--> κράτος.
Αλλά εγώ έχω το ερώτημα: είναι τυχαίο ότι οι αστυμονικοί έχουν κακή φήμη?? Δεν ξέρω αν είναι η πλειοψηφία αλλά είναι αρκετοί ώστε να ξεχωρίζουν. Το επάγγελμα φταίει και ελκύει τέτοιου είδους ανθρώπους (φασίστες, σερίφηδες, εξουσιομανείς) και ανάμεσα τους υπάρχουν και οι "καλοί"? Ή το επάγγελμα δημιουργεί τέτοιους ανθρώπους και κάποιοι ξεφεύγουν την πλύση εγκεφάλου? Αφελής ίσως κ άστοχη ερώτηση απλά είμαι νέος και δεν ξέρω.

Ένα έχω καταλάβει, όπου υπάρχει εξουσία υπάρχει κατάχρηση αυτής και διαφθορά...