PDA

View Full Version : Οδήγηση στην πόλη και υπομονή



SnakeMJK
12/07/2005, 10:04
Καταρχήν, καλημέρα σας!!

Αυτό το thread ήθελα να το ανοίξω κάθε πρωί. Κάθε πρωί που έκανα την διαδρομή Πετρούπολη-Κέντρο για να πάω στην δουλειά και μου συνέβεναν ΚΑΘΕ ΠΡΩΙ οι ίδιες μ*κιες. Όχι δεν θα σας πω ότι η οδήγηση μέσα στην πόλη (στη προκειμένη περίπτωση, στην Αθήνα) είναι εφιάλτης, αλλά ότι μπορεί να φέρει ένα πολύ υπομονετικό άτομο στα άκρα! Δεν θυμάμαι πρωινό που να έβγαλαν όλοι φλας για να στρίψουν ή να σταμάτησαν σε στοπ.

1η περίπτωση: "Από αριστερά;;"

Φορτηγάκι (προσοχή, χωρίς σπασμένα φλας πίσω!) το κόβει αριστερά για να μπει στο στενό χωρίς φλας φυσικά. Εγώ ήμουν στη διαδικασία προσπεράσματος, φρένα-κόρνες και διάλογος:
- Κανά φλας θα βγάλουμε;
- Γιατί με προσπερνάς από αριστερά ρε παλικάρι;
- ...
Σε παρόμοια φάση που πήγαινα ευτυχώς με πολύ λιγότερα χλμ, δεν προλάβα να κόψω με αποτέλεσμα να φύγω πάνω από το α-φλας-ο αμάξι, ευτυχώς χωρίς απώλεις-ζημιές κλπ.

2η περίπτωση: "Προφυλακτικά ΣΤΟΠ"

Πριν μία ώρα, στην αλεξάνδρας, ήμουν στη λεωφορειολωρίδα. Αμάξι ούτε καν σταματάει κ βγαίνει αμέσως μπροστά μου... Φρένα-κόρνες, τα κλασικά και διάλογος:
- Καλά, το ΣΤΟΠ δεν το βλέπεις;
- Εμένα δεν με είδες που έβγαινα;;
- ...
Σε παρόμοιο σκηνικό, πάει να βγει από στοπ, τον βλέπω κ του κορνάρω, σταματάει μες την μέση και μου λέει: "Άντε πέρνα να δω τι θα καταλάβεις"!!

Οπότε υπομονή και προσοχή... Αλλά περισσότερο υπομονή.. Τι να κάνω; Να κάθομαι να νευριάζω με τον κάθε παπάρα; Προσπαθώ να τους προβλέπω, να τους προσέχω και να τους γράφω κ να πηγαίνω όρθιος στην δουλειά μου.

powerphot
12/07/2005, 10:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από SnakeMJK
Καταρχήν, καλημέρα σας!!

Αυτό το thread ήθελα να το ανοίξω κάθε πρωί. Κάθε πρωί που έκανα την διαδρομή Πετρούπολη-Κέντρο για να πάω στην δουλειά και μου συνέβεναν ΚΑΘΕ ΠΡΩΙ οι ίδιες μ*κιες.


Απλώς θα σου απαντήσω με ΑΥΤΟ (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?threadid=2707&highlight=%E3%ED%FE%EC%E7) :wave2:

AFTER
12/07/2005, 12:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από SnakeMJK
Καταρχήν, καλημέρα σας!!

Αυτό το thread ήθελα να το ανοίξω κάθε πρωί. Κάθε πρωί που έκανα την διαδρομή Πετρούπολη-Κέντρο για να πάω στην δουλειά και μου συνέβεναν ΚΑΘΕ ΠΡΩΙ οι ίδιες μ*κιες. Όχι δεν θα σας πω ότι η οδήγηση μέσα στην πόλη (στη προκειμένη περίπτωση, στην Αθήνα) είναι εφιάλτης, αλλά ότι μπορεί να φέρει ένα πολύ υπομονετικό άτομο στα άκρα! Δεν θυμάμαι πρωινό που να έβγαλαν όλοι φλας για να στρίψουν ή να σταμάτησαν σε στοπ.

1η περίπτωση: "Από αριστερά;;"

Φορτηγάκι (προσοχή, χωρίς σπασμένα φλας πίσω!) το κόβει αριστερά για να μπει στο στενό χωρίς φλας φυσικά. Εγώ ήμουν στη διαδικασία προσπεράσματος, φρένα-κόρνες και διάλογος:
- Κανά φλας θα βγάλουμε;
- Γιατί με προσπερνάς από αριστερά ρε παλικάρι;
- ...
Σε παρόμοια φάση που πήγαινα ευτυχώς με πολύ λιγότερα χλμ, δεν προλάβα να κόψω με αποτέλεσμα να φύγω πάνω από το α-φλας-ο αμάξι, ευτυχώς χωρίς απώλεις-ζημιές κλπ.

2η περίπτωση: "Προφυλακτικά ΣΤΟΠ"

Πριν μία ώρα, στην αλεξάνδρας, ήμουν στη λεωφορειολωρίδα. Αμάξι ούτε καν σταματάει κ βγαίνει αμέσως μπροστά μου... Φρένα-κόρνες, τα κλασικά και διάλογος:
- Καλά, το ΣΤΟΠ δεν το βλέπεις;
- Εμένα δεν με είδες που έβγαινα;;
- ...
Σε παρόμοιο σκηνικό, πάει να βγει από στοπ, τον βλέπω κ του κορνάρω, σταματάει μες την μέση και μου λέει: "Άντε πέρνα να δω τι θα καταλάβεις"!!

Οπότε υπομονή και προσοχή... Αλλά περισσότερο υπομονή.. Τι να κάνω; Να κάθομαι να νευριάζω με τον κάθε παπάρα; Προσπαθώ να τους προβλέπω, να τους προσέχω και να τους γράφω κ να πηγαίνω όρθιος στην δουλειά μου.


IQ ΡΑΔΙΚΙΟΥ!

Δεν εχουν ολοι τον ιδιο βαθμο εξυπναδας με εσας,και δεν ειναι κακο αυτο!

Παντως μερικοι θα μπορουσαν να ειχαν κλεισει τις ομπρελες οταν ο θεος εβρεχε μυαλα!!!

nimbus
12/07/2005, 17:42
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
[B]IQ ΡΑΔΙΚΙΟΥ!

Δεν εχουν ολοι τον ιδιο βαθμο εξυπναδας με εσας,και δεν ειναι κακο αυτο!



όχι δεν είναι κακό που υπάρχει έλλειψη εξυπνάδας!!! κακό είναι, να κινδυνεύουν οι έξυπνοι από τους ηλίθιους!!!

Tigas
13/07/2005, 08:48
TA EXOYME ΞΑΝΑΠΕΙ ΑΥΤΑ, Η ΟΔΗΓΗΣΗ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΗ ΑΠΟ ΟΤΙ ΝΑ ΟΔΗΓΕΙΣ ΕΚΤΟΣ ΑΥΤΗΣ.

ΠΡΟΣΟΧΗ ΛΟΙΠΟΝ ΣΕ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ΚΑΙ ΠΕΖΟΥΣ ΓΙΑΤΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΟΥΝ ΝΑ ΜΑΣ ΔΟΥΝ ΕΜΑΣ ΜΕ ΤΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ

ktm640lc4
13/07/2005, 15:17
Πριν μία ώρα, στην αλεξάνδρας, ήμουν στη λεωφορειολωρίδα. Αμάξι ούτε καν σταματάει κ βγαίνει αμέσως μπροστά μου... Φρένα-κόρνες, τα κλασικά και διάλογος:
- Καλά, το ΣΤΟΠ δεν το βλέπεις;
- Εμένα δεν με είδες που έβγαινα;;
- ...


:evil: :confused: :cry: :hypnotize :uplate: :eyepop: :dizzy: :evil: :evil:

Γ...ω το κε.....το μου.


Παιδια εγω παντως μια φορα σε μια καφετερια οσον αφορα τα φλας, πιτσιρικαδες συζητουσαν και λεει ο ενας στον αλλο, σιγα μην βγαλω φλας ρε συ, να νομιζουν οτι δεν ξερω να οδηγαω?

Αντε βγαλε συμπερασμα.