PDA

View Full Version : Σταματάτε σε μπλόκα της τροχαίας?



Σελίδες : [1] 2

katath
02/08/2010, 08:53
Με όσους γνωστούς μου μηχανόβιους συζητάω, όλοι μου λένε πως δεν σταματάνε σε κανένα μπλόκο και απλά φεύγουν. 4 γνωστούς έχω με gsxr 1000 και όσα χρόνια τις έχουν, όπου και αν πηγαίνουν, δεν έχουν φορέσει ποτέ τις πινακίδες τους. Η αστυνομία τι κάνει σε αυτές τις περιπτώσεις? Ξεκινάει για κυνηγητό, ή δεν ασχολείται? Και στα διόδια το ίδιο μου λένε. Πως ποτέ δεν πληρώνουν και φεύγουν μόλις περνάει αυτοκίνητο. Η απορία μου είναι αν η αστυνομία (για την Ελλάδα, όχι εξωτερικό) κυνηγάει σε αυτές τις περιπτώσεις. Και αν αποφασίσει να κυνηγήσει, θα πιάσει τον κάτοχο με το 1000, ή δεν θα προλάβουν ούτε να βάλουνε μπροστά και το gsxr θα έχει εξαφανιστεί? Δεν μιλάω για μέσα στην πόλη. Εθνικές οδούς, επαρχιακούς δρόμους. διόδια-αυτοκινητόδρομους.

alex14
02/08/2010, 08:57
:sick:

Ε ρε ΔΝΤ που μας χρειαζεται

:sad:

Λεωνίδας
02/08/2010, 09:00
:a31: :a31:

katath
02/08/2010, 09:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
:a31: :a31:

Για εμένα είναι αυτή η χειρονομία? Τι σε πείραξε, αν επιτρέπεται?

Λεωνίδας
02/08/2010, 09:01
επίσης να σε παραπέμψω εδώ :

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=104532 (1ο post)

alex14
02/08/2010, 09:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
:a31: :a31:

Σεμναααααα

:cry:

:beer:

SVX
02/08/2010, 09:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από katath
Με όσους γνωστούς μου μηχανόβιους συζητάω, όλοι μου λένε πως δεν σταματάνε σε κανένα μπλόκο και απλά φεύγουν. 4 γνωστούς έχω με gsxr 1000 και όσα χρόνια τις έχουν, όπου και αν πηγαίνουν, δεν έχουν φορέσει ποτέ τις πινακίδες τους. Η αστυνομία τι κάνει σε αυτές τις περιπτώσεις? Ξεκινάει για κυνηγητό, ή δεν ασχολείται? Και στα διόδια το ίδιο μου λένε. Πως ποτέ δεν πληρώνουν και φεύγουν μόλις περνάει αυτοκίνητο. Η απορία μου είναι αν η αστυνομία (για την Ελλάδα, όχι εξωτερικό) κυνηγάει σε αυτές τις περιπτώσεις. Και αν αποφασίσει να κυνηγήσει, θα πιάσει τον κάτοχο με το 1000, ή δεν θα προλάβουν ούτε να βάλουνε μπροστά και το gsxr θα έχει εξαφανιστεί? Δεν μιλάω για μέσα στην πόλη. Εθνικές οδούς, επαρχιακούς δρόμους. διόδια-αυτοκινητόδρομους.


εσυ στπ BUSA εχεις πινακιδες ? :rolleyes:
























ΛΟΙΠΟΝ .... Θα σου πω εγω..... Στο πιθανο BUSA που ΘΑ αγορασεις....θα κανεις μια υποτιθεμενη "αποκρυψη" πινακιδας ΚΑΙ θα κανεις μια προσποιηση αποφυγης απο το μπλοκο που ειναι υποθετικο....


ΚΙ αν τελικα σε πιασουν....πες τους οτι εκανες μια ερευνα.... ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΗ....

Λεωνίδας
02/08/2010, 09:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από katath
Για εμένα είναι αυτή η χειρονομία? Τι σε πείραξε, αν επιτρέπεται? μάλλον για τους φίλους σου...
αν αποφασίσουν να τους κυνηγήσουν, θα πηγαίνουν για πολύυυυυ καιρό με το ΚΤΕΛ πες τους

katath
02/08/2010, 09:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
εσυ στπ BUSA εχεις πινακιδες ? :rolleyes:


























ΛΟΙΠΟΝ .... Θα σου πω εγω..... Στο πιθανο BUSA που ΘΑ αγορασεις....θα κανεις μια υποτιθεμενη "αποκρυψη" πινακιδας ΚΑΙ θα κανεις μια προσποιηση αποφυγης απο το μπλοκο που ειναι υποθετικο....


ΚΙ αν τελικα σε πιασουν....πες τους οτι εκανες μια ερευνα.... ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΗ....

Εντάξει, δεν χρειάζεται να ειρωνεύεσαι εμένα, επειδή κάποιοι δεν έχουν πινακίδες. Ο καθένας κάνει ότι θέλει, δεν τρώει το ψωμί σου.

SVX
02/08/2010, 09:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από katath
Ο καθένας κάνει ότι θέλει, δεν τρώει το ψωμί σου.

To ψωμι μου τρως.... εγω δεν ειμαι διατεθιμενος να ξεκινησω καταδιωξη για να σε γραψω...

Το κακο ειναι ομως οτι ειμαι υποχρεωμενος να σε κυνηγησω γιατι δεν μπορω να ξερω οτι αποφευγεις τα μπλοκα επειδη δεν θες να σε γραψουν για υπερβολικη ταχυτητα , ή επειδη δεν εχεις ασφαλεια ή το εχεις κλεμμενο....

el_hymador
02/08/2010, 09:16
Κατι πηγα να γραψω αλλα δεν...

katath
02/08/2010, 09:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
To ψωμι μου τρως.... εγω δεν ειμαι διατεθιμενος να ξεκινησω καταδιωξη για να σε γραψω...

Το κακο ειναι ομως οτι ειμαι υποχρεωμενος να σε κυνηγησω γιατι δεν μπορω να ξερω οτι αποφευγεις τα μπλοκα επειδη δεν θες να σε γραψουν για υπερβολικη ταχυτητα , ή επειδη δεν εχεις ασφαλεια ή το εχεις κλεμμενο....

Φίλε μου, δεν τρώω το ψωμί σου, γιατί δεν καβαλάω μηχανή χωρίς πινακίδα. Οπότε αυτά που μου λες, πες τα σε αυτούς που δεν την φοράνε. Αν είσαι αστυνομικός, θα ήθελα πολύ να μου πεις πάντως τι γίνεται σε αυτές τις περιπτώσεις.

alex14
02/08/2010, 09:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από katath
Φίλε μου, δεν τρώω το ψωμί σου, γιατί δεν καβαλάω μηχανή χωρίς πινακίδα. Οπότε αυτά που μου λες, πες τα σε αυτούς που δεν την φοράνε. Αν είσαι αστυνομικός, θα ήθελα πολύ να μου πεις πάντως τι γίνεται σε αυτές τις περιπτώσεις.

:a021:

SVX
02/08/2010, 09:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από katath
θα ήθελα πολύ να μου πεις πάντως τι γίνεται σε αυτές τις περιπτώσεις.

ειναι πολυ απλο ...


αντι για εναν απλο ελεγχο ή και κληση - προστιμο , το μηχανακι κατασχεται και πατε μεσα και οι 2 για "εξακριβωση"


edit: να μη ξεχασω... το οτι χρειαστηκε καταδιωξη πριν την εξακριβωση σημαινει ΚΑΙ αντισταση κατα των αρχων (+στις κατηγοριες)! :wave2:

katath
02/08/2010, 09:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
ειναι πολυ απλο ...


αντι για εναν απλο ελεγχο ή και κληση - προστιμο , το μηχανακι κατασχεται και πατε μεσα και οι 2 για "εξακριβωση"

Ο δεύτερος ποιος είναι??

Αν είναι κλεμένο εννοείς το μηχανάκι? Κατάλαβα.

Gandalf dr685sm
02/08/2010, 09:24
Κατηγορία πρώτη....απείθια κατά αρχής. (ποινικό---επισύρει αυτόφωρο)
***μπορεί να προστεθεί εδώ και επίθεση κατά αστυνομικού (εκεί να δείς γλέντια)!!*****
Κατηγορία δεύτερη... επικίνδυνη οδήγηση. (διοικητική ποινή)
Κατηγορία τρίτη... απόκρυψη πινακίδος. (διοικητική ποινή).
Κατηγορία τέταρτη.. πιθανή πρόκληση ατυχήματος (διοικητική ποινή).


και αφού τελειώσουν αυτές, κάνουν και μια έρευνα στο ποινικό μητρώο να δούν τι και αν εκκρεμεί. Αν δεν υπάρχει κάτι... συγχαρητήρια... μόλις το απέκτησαν.


Gandalf

GIXXERAKIAS
02/08/2010, 09:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από katath
Ο δεύτερος ποιος είναι??

Αν είναι κλεμένο εννοείς το μηχανάκι? Κατάλαβα.

Εσυ και η μηχανη σου.:winka:

guzzistas
02/08/2010, 09:26
:a014:

TROOPER
02/08/2010, 09:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
Κατι πηγα να γραψω αλλα δεν...

...και γω ρε κωστα....

Εχετλαίος
02/08/2010, 09:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από katath
Με όσους γνωστούς μου μηχανόβιους συζητάω, όλοι μου λένε πως δεν σταματάνε σε κανένα μπλόκο και απλά φεύγουν. 4 γνωστούς έχω με gsxr 1000 και όσα χρόνια τις έχουν, όπου και αν πηγαίνουν, δεν έχουν φορέσει ποτέ τις πινακίδες τους. Η αστυνομία τι κάνει σε αυτές τις περιπτώσεις? Ξεκινάει για κυνηγητό, ή δεν ασχολείται? Και στα διόδια το ίδιο μου λένε. Πως ποτέ δεν πληρώνουν και φεύγουν μόλις περνάει αυτοκίνητο. Η απορία μου είναι αν η αστυνομία (για την Ελλάδα, όχι εξωτερικό) κυνηγάει σε αυτές τις περιπτώσεις. Και αν αποφασίσει να κυνηγήσει, θα πιάσει τον κάτοχο με το 1000, ή δεν θα προλάβουν ούτε να βάλουνε μπροστά και το gsxr θα έχει εξαφανιστεί? Δεν μιλάω για μέσα στην πόλη. Εθνικές οδούς, επαρχιακούς δρόμους. διόδια-αυτοκινητόδρομους.

Παιδί μου τι ρωτάς και τι γράφεις;
:confused:

katath
02/08/2010, 09:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
Παιδί μου τι ρωτάς και τι γράφεις;
:confused:

Πες μου σε τι θέλεις επεξήγηση. Νομίζω είναι πανεύκολο να αντιλειφθείς τα γραφόμενα μου. ...

Εχετλαίος
02/08/2010, 09:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από katath
Πες μου σε τι θέλεις επεξήγηση.

Σε τίποτε φίλε μου...
Ρητορικό το ερώτημα...
:sad:

katath
02/08/2010, 09:37
Είτε είναι σωστό, είτε όχι, είναι μία πραγματικότητα ότι πολλοί από εμάς δεν σταματάνε στα μπλόκα. Δεν συζητάμε σε αυτό το συγκεκριμένο thread αν συμφωνούμε, ή όχι με αυτή την πράξη, αλλά συζητάμε το τι γίνεται σε μία τέτοια περίπτωση και αν η αστυνομία πραγματικά θελήσει να πιάσει αυτόν που δεν σταμάτησε, αν θα τα καταφέρει. Απλά αυτό.

Φιλικά πάντα. :)

Λεωνίδας
02/08/2010, 09:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από katath
Είτε είναι σωστό, είτε όχι, είναι μία πραγματικότητα ότι πολλοί από εμάς δεν σταματάνε στα μπλόκα. Δεν συζητάμε σε αυτό το συγκεκριμένο thread αν συμφωνούμε, ή όχι με αυτή την πράξη, αλλά συζητάμε το τι γίνεται σε μία τέτοια περίπτωση και αν η αστυνομία πραγματικά θελήσει να πιάσει αυτόν που δεν σταμάτησε, αν θα τα καταφέρει. Απλά αυτό.

Φιλικά πάντα. :) θα τα καταφέρει
απλά

Shaolin Monk
02/08/2010, 09:52
:look: εχει πολους αστυνομικους εδω μεσα; :look:

katath
02/08/2010, 09:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από Shaolin Monk
:look: εχει πολους αστυνομικους εδω μεσα; :look:

Έχεις hayabusa εσύ, θα ξεφύγεις. ...

el_hymador
02/08/2010, 09:55
Αντε να γραψω...


Λοιπον φιλε, για να μην σταματησει κανεις σε μπλοκο της τροχαιας δυο λογοι υπαρχουν...

1) Να ανηκει στην ευγενη ταξη των σεσημασμενων κακοποιων, ναρκεμπορων κτλ-κτλ

2) Να μη σταματησει απο "αποψη" (ολοι οι μπατσοι ειναι μο*νια κτλ-κτλ)

Σε οτι αφορα στο 1) οκ, απο τη μια το καταλαβαινω, ειναι ενα αναγκαιο κακο του "επαγγελματος"
Σε οτι αφορα στο 2) ομως πρεπει να εισαι πολλα κιλα ΜΑΛΑΚΑΣ και ΚΡΕΤΙΝΟΣ για να εχεις καταληξει σε αυτη τη συμπεριφορα χωρις κανενα προφανη λογο...

Τρεχεις σε δημοσιους δρομους; δεν εχεις διπλωμα, ασφαλεια, πινακιδα; ε εισαι ΜΑΛΑΚΑΣ γιατι παρ΄ ολο που στη περιπτωση 1) ρισκαρεις με ενα μεγαλο κερδος, στη περιπτωση 2) ρισκαρεις χωρις κανενα απολυτως οφελος...

Χρηισμο να δουμε το γραφημα του ΚΡΕΤΙΝΟΥ - ΜΑΛΑΚΑ - ΗΛΙΘΙΟΥ σε αυτο το σημειο και πες μου μετα απο ωριμη σκεψη σε ποια κατηγορια ανηκουν οι γνωστοι σου:


205371

Shaolin Monk
02/08/2010, 09:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από katath
Έχεις hayabusa εσύ, θα ξεφύγεις. ...


:look: εγω μεχρι 40 παω... :look:

BLiTzER
02/08/2010, 09:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
επίσης να σε παραπέμψω εδώ :

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=104532 (1ο post)

Επειδή το κάθε τυχαίο μπλόκο τροχαίας είναι ακριβώς το ίδιο με ολόκληρη την μηχανοκίνητη αστυνομική δύναμη της Αττικής, Πέμπτη βράδυ, στην παραλιακή. Δε θα μπορούσα να σκεφτώ πιο εύστοχο παράδειγμα.

georgio
02/08/2010, 09:57
Κοίτα εξαρτάται... άμα έχεις κάνει φόνο πριν θα 'λεγα να μην σταματήσεις...

Στις υπόλοιπες των περιπτώσεων, ε μάλλον θα 'τανε καλό να σταματήσεις. Ας πούμε ότι ρισκάρεις πολύ περισσότερα από όσα θα κερδίσεις (αν και δεν πρέπει να είναι αυτός ο λόγος που σταματάς). Σου λέω εγώ ότι γλιτώνεις 20 κλήσεις και την 21η τρως στο κ0λ0 του αυτόφωρο. Συν ότι ρισκάρεις να τρακάρεις, αν τρακάρει κάποιος από αυτούς που σε κυνηγάνε, δεν ξέρω τι ισχύει νομικά, αλλά μάλλον θα φταις κι εσύ, χάνεις το μηχανάκι κλπ.

Το ότι ρωτάς σημαίνει ότι μάλλον την ψυλλιάζεσαι ότι οι φίλοι σου δεν κάνουν σωστά που την κοπανάνε. Και με το μπαρδόν κιόλας αλλά ότι 4 φίλοι σου έχουν gsxr1000 χωρίς πινακίδα μου λέει δυο πράγματα για τα συγκεκριμένα άτομα (που φυσικά μπορεί να είναι και λάθος).

Για τα διόδια δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. Χαιρέτα την ταμία, χαιρέτα και την αστυνομία και φύγε κύριος. Υπάρχει σχετικό θέμα.


Υ.Γ.: την πινακίδα γιατί να την έχεις μόνιμα βγαλμένη; Παρανομείς από άποψη; (όχι εσύ, ο καθένας) Και στην τελική κάθε φορά που καβαλάς είσαι έτοιμος για κυνηγητό στο επόμενο τετράγωνο;

XJR_Billy
02/08/2010, 09:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από katath
Με όσους γνωστούς μου μηχανόβιους συζητάω, όλοι μου λένε πως δεν σταματάνε σε κανένα μπλόκο και απλά φεύγουν. 4 γνωστούς έχω με gsxr 1000 και όσα χρόνια τις έχουν, όπου και αν πηγαίνουν, δεν έχουν φορέσει ποτέ τις πινακίδες τους. Η αστυνομία τι κάνει σε αυτές τις περιπτώσεις? Ξεκινάει για κυνηγητό, ή δεν ασχολείται? Και στα διόδια το ίδιο μου λένε. Πως ποτέ δεν πληρώνουν και φεύγουν μόλις περνάει αυτοκίνητο. Η απορία μου είναι αν η αστυνομία (για την Ελλάδα, όχι εξωτερικό) κυνηγάει σε αυτές τις περιπτώσεις. Και αν αποφασίσει να κυνηγήσει, θα πιάσει τον κάτοχο με το 1000, ή δεν θα προλάβουν ούτε να βάλουνε μπροστά και το gsxr θα έχει εξαφανιστεί? Δεν μιλάω για μέσα στην πόλη. Εθνικές οδούς, επαρχιακούς δρόμους. διόδια-αυτοκινητόδρομους.

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=108318

Απαντήθηκες νομίζω...

Λεωνίδας
02/08/2010, 10:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από BLiTzERR
Επειδή το κάθε τυχαίο μπλόκο τροχαίας είναι ακριβώς το ίδιο με ολόκληρη την μηχανοκίνητη αστυνομική δύναμη της Αττικής, Πέμπτη βράδυ, στην παραλιακή. Δε θα μπορούσα να σκεφτώ πιο εύστοχο παράδειγμα. κι αν σου κάτσει; :a021:
εσύ δε μας είπες την άποψή σου όμως

katath
02/08/2010, 10:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
Αντε να γραψω...


Λοιπον φιλε, για να μην σταματησει κανεις σε μπλοκο της τροχαιας δυο λογοι υπαρχουν...

1) Να ανηκει στην ευγενη ταξη των σεσημασμενων κακοποιων, ναρκεμπορων κτλ-κτλ

2) Να μη σταματησει απο "αποψη" (ολοι οι μπατσοι ειναι μο*νια κτλ-κτλ)

Σε οτι αφορα στο 1) οκ, απο τη μια το καταλαβαινω, ειναι ενα αναγκαιο κακο του "επαγγελματος"
Σε οτι αφορα στο 2) ομως πρεπει να εισαι πολλα κιλα ΜΑΛΑΚΑΣ και ΚΡΕΤΙΝΟΣ για να εχεις καταληξει σε αυτη τη συμπεριφορα χωρις κανενα προφανη λογο...

Τρεχεις σε δημοσιους δρομους; δεν εχεις διπλωμα, ασφαλεια, πινακιδα; ε εισαι ΜΑΛΑΚΑΣ γιατι παρ΄ ολο που στη περιπτωση 1) ρισκαρεις με ενα μεγαλο κερδος, στη περιπτωση 2) ρισκαρεις χωρις κανενα απολυτως οφελος...

Χρηισμο να δουμε το γραφημα του ΚΡΕΤΙΝΟΥ - ΜΑΛΑΚΑ - ΗΛΙΘΙΟΥ σε αυτο το σημειο και πες μου μετα απο ωριμη σκεψη σε ποια κατηγορια ανηκουν οι γνωστοι σου:

Υπάρχουν και άλλες επιλογές, που δεν θα τις κρίνω εγώ όμως. Οι γνωστοί μου, όχι φίλοι μου (δεν έχω φίλους μηχανόβιους προς το παρόν τουλάχιστον), δεν έχουν πινακίδα στα 1000 τους για ποικίλους λόγους.

1. Χαλάει την εξωτερική ομορφιά της μοτοσυκλέτας τους.

2. Με όριο 80 πηγαίνουν 280.

3. Έχουν εξάτμιση αλλαγμένη.

4. Δεν φοράνε καθρέφτες.

Όλα τα παραπάνω, εκτός από το ΝΟ. 1 είναι παράνομα και εκτός του ότι χάνουν το δίπλωμα τους για καιρό, όπως και την άδεια, χρειάζονται πάρα πολλά χρήματα για τις κλήσεις. Αυτοί είναι οι λόγοι τους. Δεν είμαι υπέρ αυτών, αλλά συμβαίνει. Δεν υποστηρίζω αυτόν τον τρόπο, αλλά μιας που με ρώτησες, σου έδωσα τους λόγους που δεν σταματάνε.

gmeles
02/08/2010, 10:05
εγω σταματαω μονο αν ειμαι σιγουρος οτι ο φονος που εκανα δεν ειχε μαρτυρες και εχω κρυψει καλα ολα τα ενοχοποιητικα στοιχεια

μια φορα θυμαμαι ημουν σε διλλημα οταν ειχα πρωταρχισει να ληστευω τραπεζες και στην δεξια βαλιτσα ειχα 40λιτρα κοκα, αλλα τελικα την εκανα και τοτε

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


τι ρωτας ρε φιλε???? οταν πιασουν τους φιλους σου με το καλο, γιατι καλο θα τους κανουν στην τελικη, τοτε θα σου λυθει καθε απορια γιατι ΠΡΕΠΕΙ να σταματαμε.....

el_hymador
02/08/2010, 10:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από katath
Υπάρχουν και άλλες επιλογές, που δεν θα τις κρίνω εγώ όμως. Οι γνωστοί μου, όχι φίλοι μου (δεν έχω φίλους μηχανόβιους προς το παρόν τουλάχιστον), δεν έχουν πινακίδα στα 1000 τους για ποικίλους λόγους.

1. Χαλάει την εξωτερική ομορφιά της μοτοσυκλέτας τους.

2. Με όριο 80 πηγαίνουν 280.

3. Έχουν εξάτμιση αλλαγμένη.

4. Δεν φοράνε καθρέφτες.

Όλα τα παραπάνω, εκτός από το ΝΟ. 1 είναι παράνομα και εκτός του ότι χάνουν το δίπλωμα τους για καιρό, όπως και την άδεια, χρειάζονται πάρα πολλά χρήματα για τις κλήσεις. Αυτοί είναι οι λόγοι τους. Δεν είμαι υπέρ αυτών, αλλά συμβαίνει. Δεν υποστηρίζω αυτόν τον τρόπο, αλλά μιας που με ρώτησες, σου έδωσα τους λόγους που δεν σταματάνε.

και εγω εχω εξατμιση αλλαγμενη και δεν μου εχουν κοψει ποτε κληση...


Τωρα ενα υπαρχει ανθρωπος (ο θεος να το κανει...) που δεν εχει πινακιδα στη μοτοσικλετα του για τον λογο 1) απο αυτους που αναφερεις, τοτε πρεπει να εφευρουμε μια νεα κατηγορια, "διαγαλαξιακος ΜΑΛΑΚΑΣ" ας πουμε...

Τα 2) και 4) το ιδιο και το αυτο...

τελος απο εμενα μελετη στο διαγραμμα...

BLiTzER
02/08/2010, 10:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
κι αν σου κάτσει; :a021:
εσύ δε μας είπες την άποψή σου όμως

Η άποψή μου είναι η εξής (αν επιλέξεις να μη φοράς πινακίδα): μάθε που πρέπει να σταματάς και που όχι. Ούτε να σκοτωθείς αξίζει, αλλά ούτε να πληρώσεις 350ε για χαβαλέ. Επίσης, βοηθάει το να ξέρεις να μιλάς. Όχι να κλαις. Να μιλάς. Όσες φορές έχω σταματήσει, δε με έχουν γράψει ποτέ.

Λεωνίδας
02/08/2010, 10:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από BLiTzERR
Η άποψή μου είναι η εξής (αν επιλέξεις να μη φοράς πινακίδα): μάθε που πρέπει να σταματάς και που όχι. Ούτε να σκοτωθείς αξίζει, αλλά ούτε να πληρώσεις 350ε για χαβαλέ. Επίσης, βοηθάει το να ξέρεις να μιλάς. Όχι να κλαις. Να μιλάς. Όσες φορές έχω σταματήσει, δε με έχουν γράψει ποτέ. να φοράς πινακίδα δεν αποτελεί επιλογή :confused:

georgio
02/08/2010, 10:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
να φοράς πινακίδα δεν αποτελεί επιλογή :confused:

Είναι, ελεύθερος είσαι να αποφασίσεις. Αυτό σημαίνει ελευθερία. Δεν υπάρχει κανένας ανά πάσα στιγμή που θα σε εμποδίσει από το να κάνεις οτιδήποτε.

Αλλά υπάρχουν κανόνες και τιμωρίες. :wave2:

BLiTzER
02/08/2010, 10:17
Ότι είπε. Ο καθένας αναλαμβάνει τις ευθύνες του.

Tpap
02/08/2010, 10:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από katath
... Δεν συζητάμε σε αυτό το συγκεκριμένο thread αν συμφωνούμε, ή όχι με αυτή την πράξη, αλλά συζητάμε το τι γίνεται σε μία τέτοια περίπτωση ...

Δεν θα σου έγραφα, αλλά χουατ δε χεκ.

Το λοιπόν: φίλος κατέβαινε κατά τις 03.00 από θρακ/νες πριν 2-3 βδομάδες, με το Κ1200 κύριος.
Είχε +30 περίπου χλμ πάνω από το όριο και την πινακίδα βγαλμένη από την θέση της, και τοποθετημένη πολύ χαμηλά μες στο φτερό.

Του κάνουν νόημα με φακό να σταματήσει αλλά δεν είχε πολύ διάθεση και είπε να σταματήσει κανονικά.
ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΩΣ.
Μετά το ολυμπιακό χωριό και την αριστερή χωρίς ορατότητα, ΕΙΧΑΝ ΒΑΛΕΙ ΚΑΘΕΤΑ ΠΕΡΙΠΟΛΙΚΌ ΣΤΟΝ ΔΡΌΜΟ...!! χωρίς οδηγό/συνοδηγό μέσα...!!

Συνεπώς το φιλαράκι, αν την κοπάναγε και έστριβε πλαγιασμένος με 180-200 θα υπήρχε ένα μικρό θεματάκι. Επειτο ο δρόμος είναι κλειστός και δεν θα μπορούσε να κάνει πολλά.

Τα ιδια ισχύουν και για αττική οδό. Σε περιμένουν 20 περιπολικά σε κάθε έξοδο σε δευτερόλεπτα.

ΜΗΝ ΚΑΝΕΤΕ ΜΑΛΑΚΙΕΣ. Ξεχάστε τα πλέον αυτά...:wave2: :wave2:



Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
να φοράς πινακίδα δεν αποτελεί επιλογή :confused:

+10000

katath
02/08/2010, 10:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap


ΜΗΝ ΚΑΝΕΤΕ ΜΑΛΑΚΙΕΣ. Ξεχάστε τα πλέον αυτά...:wave2: :wave2:




+10000

Μία μικρή και απλή απορία. Τι έχει αλλάξει σε αυτό το ζήτημα στο παρόν, συγκριτικά με πριν από 10 χρόνια, ή παραπάνω? Γιατί λες πλέον? Ήταν αλλιώς παλιότερα?

Tpap
02/08/2010, 10:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από BLiTzERR
μάθε που πρέπει να σταματάς και που όχι.

Ρε μπλίτσερ, είναι κουβέντα αυτή..?

Είσαι σοβαρός...?

Τέτοια συμβουλή θα δώσεις σε ένα νέο/στον γιό σου/ανηψιό σου...?

Tpap
02/08/2010, 10:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από katath
Μία μικρή και απλή απορία. Τι έχει αλλάξει σε αυτό το ζήτημα στο παρόν, συγκριτικά με πριν από 10 χρόνια, ή παραπάνω? Γιατί λες πλέον? Ήταν αλλιώς παλιότερα?

Κάνεις πλάκα..?

Πόσο καιρό κυκλοφορείς έξω...?

georgio
02/08/2010, 10:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
...Μετά το ολυμπιακό χωριό και την αριστερή χωρίς ορατότητα, ΕΙΧΑΝ ΒΑΛΕΙ ΚΑΘΕΤΑ ΠΕΡΙΠΟΛΙΚΌ ΣΤΟΝ ΔΡΌΜΟ...!! χωρίς οδηγό/συνοδηγό μέσα...!!


Επιεικώς απαράδεκτο. Όποιος και αν είναι ο άλλος και ό,τι και αν έχει κάνει δεν έχεις δικαίωμα να τον σκοτώσεις. Είναι ντροπή για μια ελεύθερη και δημοκρατική πολιτεία. :nono:

katath
02/08/2010, 10:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
Κάνεις πλάκα..?

Πόσο καιρό κυκλοφορείς έξω...?

Δεν κάνω πλάκα. 22 χρονών είμαι και στην πόλη που ζω, δεν είναι όπως στην Αθήνα και στην θεσσαλονίκη. Καμία σχέση. Πολύ πιο ήρεμα τα πράγματα.

vrider
02/08/2010, 10:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από katath
Υπάρχουν και άλλες επιλογές, που δεν θα τις κρίνω εγώ όμως. Οι γνωστοί μου, όχι φίλοι μου (δεν έχω φίλους μηχανόβιους προς το παρόν τουλάχιστον), δεν έχουν πινακίδα στα 1000 τους για ποικίλους λόγους.

1. Χαλάει την εξωτερική ομορφιά της μοτοσυκλέτας τους.

2. Με όριο 80 πηγαίνουν 280.

3. Έχουν εξάτμιση αλλαγμένη.

4. Δεν φοράνε καθρέφτες.

Όλα τα παραπάνω, εκτός από το ΝΟ. 1 είναι παράνομα και εκτός του ότι χάνουν το δίπλωμα τους για καιρό, όπως και την άδεια, χρειάζονται πάρα πολλά χρήματα για τις κλήσεις. Αυτοί είναι οι λόγοι τους. Δεν είμαι υπέρ αυτών, αλλά συμβαίνει. Δεν υποστηρίζω αυτόν τον τρόπο, αλλά μιας που με ρώτησες, σου έδωσα τους λόγους που δεν σταματάνε.


Ρε πστμ μου θα ηθελα να τον δω αυτον το μ@λ@κ@ που σκεφητκε να βαζουμε πινακιδες στις μοτο. Μαλλον θα ειχε καμμια 'μπουρουχα' ο ιδιος και δεν τον νοιαζει η εξ. ομορφια. Αλλοιως δεν υπαρχει λογικη εξηγηση!

Οσο για τα υπολοιπα φιλε μου εισαι 100% σωστος!
Και μην τους ακους τι λενε οι 'politically correct' εδω μεσα.

Τελευταια ειναι πολυ της μοδας να πηγαινεις εναντια στο ρευμα, δηλ να εχεις καθρεφτες, stock εξατμιση κι αλλες τετοιες μ@λ@κιες.
Να φανταστεις μερικοι μ@λ@κες ειναι τοσο 'comme il faut' μεχρι και φλας αναβουν πριν στριψουν.. τι να πω ρε παιδι μου...:cry:

Επι τη ευκαιρια πειτε μου κι εμενα, εσεις οι ξερολες αν εχει μπλοκο και εγω κουβαλαω κανα ' τριφυλλο' πανω μου τι πρεπει να κανω? Να σταματησω η να την κανω με το S1000 RR μου. Θα τα καταφερω η θα με τσακωσουν? Κι αν με σταματησουν θα με ψαξουν κι ολας η θα τη γλυτωσω μονο με το προστημο?
:sun:

Daemon
02/08/2010, 10:34
Και ο αλλος που σκοτωσε καποιον στο στοπ/φαναρι και την κοπανησε επιλογη του ηταν.. ελευθερια δεν εχουμε? Τωρα αμα ειναι και μαγκας και ξερει απο που να παει να μην το πιασουνε η δεν εχει και πινακιδα ακομα καλυτερα..

Ρε, πλακα κανετε? :sick:

the who
02/08/2010, 10:40
Κανει και ζεστη,εχει και υγρασια...τι μαλακιες γραφουν καποιοι εδω μεσα ρπμ.

kokos08
02/08/2010, 10:46
Εχει και λιγο την γλυκα της ομως η μηχανοκινητη αλητεια.... :smokin:

el_hymador
02/08/2010, 10:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από kokos08
Εχει και λιγο την γλυκα της ομως η μηχανοκινητη αλητεια.... :smokin:

Ναι αλλα αμα σου σκασει κανα μπουγιουρντι 1000+ ευρω η αν σε δεσουν χειροποδαρα (ως οφειλουν βεβαια...) και περασεις κανα βραδυ στο κρατητηριο σου βγαινει ξινο...

ξεκολατε ρε με τις μαλακιες προτυπα, εχουμε πολυ πιο σημαντικα πραγματα να ασχοληθουμε και να κανουμε απο το να υποδυομαστε τους outlaw για λιγη ενταση στη ζωη μας!

Στη τελικη αν θελετε αδραναλινη τραβατε για bunjee :D

georgio
02/08/2010, 10:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από Daemon
Και ο αλλος που σκοτωσε καποιον στο στοπ/φαναρι και την κοπανησε επιλογη του ηταν.. ελευθερια δεν εχουμε? Τωρα αμα ειναι και μαγκας και ξερει απο που να παει να μην το πιασουνε η δεν εχει και πινακιδα ακομα καλυτερα..

Ρε, πλακα κανετε? :sick:

Προφανώς επιλογή του ήταν και ήταν ελεύθερος να επιλέξει. Και επέλεξε το λάθος και θα υπάρξουν οι αντίστοιχες συνέπειες. Το ότι οι συνέπειες δεν είναι ανάλογες της πράξης δεν αναιρεί την ελευθερία επιλογής. Απλά πρέπει να βελτιωθεί ο νόμος στο συγκεκριμένο σημείο. Τι εννοείς καλύτερα; Δεν είπα πουθενά κάτι τέτοιο.

Δεν έχουμε "πιάσει" πλήρως την έννοια της ελευθερίας και της δημοκρατίας. Εγώ πιστεύω αυτό που πίστευαν και οι αρχαίοι Έλληνες, στο ότι δεν πειθαρχούμε στους νόμους από το φόβο της τιμωρίας ή για να κερδίσουμε την εύνοια των αρχόντων αλλά επειδή έχουμε κατανοήσει ότι μέσω αυτών των νόμων εξασφαλίζεται τόσο η ατομική όσο και η κοινωνική ευημερία.
Τέτοιους πολίτες χρειάζεται η ιδεώδης πολιτεία. Όχι πολίτες που τηρούν το νόμο υπό το φόβο του μπάτσου. Γιατί όταν λείπει ο μπάτσος...

kokos08
02/08/2010, 11:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
Στη τελικη αν θελετε αδραναλινη τραβατε για bunjee :D

Καλυτερα κρατητηριο και ξυλο ολο το βραδυ παρα bungee! Ρε εσυ εισαι τρελος,πως κοιτας κατω και πηδας? :)

Daemon
02/08/2010, 11:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από georgio
...
Δεν έχουμε "πιάσει" πλήρως την έννοια της ελευθερίας και της δημοκρατίας. Εγώ πιστεύω αυτό που πίστευαν και οι αρχαίοι Έλληνες, στο ότι δεν πειθαρχούμε στους νόμους από το φόβο της τιμωρίας ή για να κερδίσουμε την εύνοια των αρχόντων αλλά επειδή έχουμε κατανοήσει ότι μέσω αυτών των νόμων εξασφαλίζεται τόσο η ατομική όσο και η κοινωνική ευημερία.
...

Ποιους νομους? Αφου ειναι θεμα επιλογης οπως λες.. Στεκει αυτο που λες εδω με το παραπανω?

fz6man
02/08/2010, 11:14
εχω 2 ερωτησεις καταρχην , σε ποιο μπλοκο βγηκαν μπροστα οι αστυνομικοι για να σταματησουν 3 gixxer που ερχονταν κομματια :confused: τι νομιζεται οτι οι αστυνομικοι ειναι μαλακες? εκτος αυτου αμα πηγαιναν + 10 χμ απο το οριο γιατι να μην σταματισουν αν ειχαν πινακιδα κρανος στολη κτλ τοτε ειναι μαλακες!

2 ουτε εγω θα σταματουσα φιλε αν το οριο ειναι 50 και παω με 200 + τσεκαρω το μπλοκο και δεν εχει τιποτα ζηταδες σαφως και την κανω τι εγινε ολοι ξαφνικα αποκτησαμε συνειδηση ?? ας πανε να διορθωσουν πρωτα τα ορια ταχυτητας και μετα θα σταματαω , οχι θα πηγαινω με 50 σε 3 λωριδες με κυνδινο να με πατησουν και μολις με πιασει το ρανταρ με + 40 χμ θα σταματαω να με σκιζουν και το κωλο :nono: και κατι αλλο εγω μεχρι σημερα καταδιωξη δεν ειδα και μαλλων δεν θα δω με τετοιες ομαδα ζητα http://www.youtube.com/watch?v=1KEHJRMqSH4&feature=player_embedded

αν ομως εβλεπα τον Ιαπωνα τον χερα φιλε ναι θα σταματουσα με το gixxer
http://www.youtube.com/watch?v=_1BJ-RgcU1I&feature=related

υ.π και μην μιλησει κανεις τωρα για Ελληνες χεραδες ζηταδες γιατι ΦΥΣΙΚΑ και υπαρχουν μονο που και αυτοι ειναι μηχανοβιοι και οδηγαν χωρις πινακιδες και acrapovic στους δημοσιους δρομους.

BLiTzER
02/08/2010, 11:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
Ρε μπλίτσερ, είναι κουβέντα αυτή..?

Είσαι σοβαρός...?

Τέτοια συμβουλή θα δώσεις σε ένα νέο/στον γιό σου/ανηψιό σου...?

Το τόνισα ΑΝ επιλέξεις να μη φοράς πινακίδα. Δεν το συμβούλεψα σε κανέναν. Μεγάλα παιδιά είμαστε. Δε θα υποχρεώσω κανέναν να φοράει πινακίδα, καθρέφτες, να πηγαίνει σύμφωνα με το όριο. Το τι κάνω εγώ και οι οικείοι μου είναι άλλο θέμα και αφορά εμένα μόνο.

Ξαναλέω. Καθείς τις ευθύνες του.

alex14
02/08/2010, 11:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από BLiTzERR
Το τόνισα ΑΝ επιλέξεις να μη φοράς πινακίδα. Δεν το συμβούλεψα σε κανέναν. Μεγάλα παιδιά είμαστε. Δε θα υποχρεώσω κανέναν να φοράει πινακίδα, καθρέφτες, να πηγαίνει σύμφωνα με το όριο. Το τι κάνω εγώ και οι οικείοι μου είναι άλλο θέμα και αφορά εμένα μόνο.

Ξαναλέω. Καθείς τις ευθύνες του.

Φιλε μου, οταν κινεισαι σε δημοσιο δρομο δεν αφορα μονο εσενα.
Αφορα και εμενα που κινδυνευω να πεσεις πανω μου ενω κινουμαι κανονικα κτλ κτλ κτλ

Φιλικα



:wave2:

el_hymador
02/08/2010, 11:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από kokos08
Καλυτερα κρατητηριο και ξυλο ολο το βραδυ παρα bungee! Ρε εσυ εισαι τρελος,πως κοιτας κατω και πηδας? :)

δεν εχω κανει ποτε και ουτε θελω:D

Antwnis
02/08/2010, 11:30
Μη σταματατε ρεεε!!!
Βγαλτε πινακίδες, βγάλτε κράνη, βαλτε χωνια ελευθερα, βγαλτε καθρέπτες, ξεπεράστε τα όρια σας στην Κηφισίας, στη παραλιακή, σε κάθε στενό και σοκακι της πόλης!
Εκτοξευστε τεστoστερόνη σε κάθε αστυνομικό, σε κάθε θεία που θέλει να περάσει το δρόμο, σε κάθε παιδί που πηγαινει η έρχεται από το σχολείο!
Δείξτε σε κάθε μικροαστό, εργάτη, υπάλληλο, συνταξιούχο ότι η στη ζωή του κυριαρχεί πλέον η ανασφάλεια!
Μονομαχήστε στην άσφαλτο, take no prisoners!
Κάντε τους δρόμους αρένες, ρώσικες ρουλέτες, canonball, mad max ! ! !
Αυτα που ξέρατε περι κανόνων, σεβασμού και πειθαρχίας τελειώσανε!
Τώρα ζούμε στην εποχή του ΔΝΤ!!
Δεν υπάρχουν όρια!
Θα επιβιώσουνε μόνο οι δυνατοι! Δείξτε τους ποιοί είστε!
Ιιιιιιχαααα, ιιιιιιιχαααα, σούζα ταλογάκι!!!


Υ.Γ. Το παραπάνω κείμενο περικλείει αντιστασιακό μήνυμα. Αφού δεν καταφεραν οι φορτηγατζήδες να κανουν την ανατροπή στο γ@μησι που μας κάνουν τόσο καιρό τώρα, μπορεί να τα καταφέρουν οι κάγκουρες, εεε.... οι νέοι ήθελα να πω με τα GSXR1! Δεν ξέρεις καμμια φορά, η ελπίδα πεθαίνει τελευταία!
:a016: :a015: :a29: :a14:

kokos08
02/08/2010, 11:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
δεν εχω κανει ποτε και ουτε θελω:D

Εγω αν εκανα bungee θα ειχα και πινακιδα...
Ρε παιδες σχεδον κανενας αστυνομικος δεν φοραει πινακιδα στο πολιτικο του μηχανακι,μονο εγω εχω 7 φιλους αστυνομικους και κανενας δεν φοραει και οι ιδιοι ειναι που λενε οτι στην εθνικη εννοειται οτι δεν σταματαμε στο μπλοκο,μου αρεσει που τους ρωταω καθε φορα πριν παμε βολτα.
Δεν ξερετε οτι μεσα στην πολη δεν φορανε καν κρανος και οταν τους πλευριζουν οι ζηταδες λενε ενα απλο "συναδελφος" και ολα οκ??? Εσεις δεν ξερετε κανεναν αραγε...????

Ε μεσα στην πολη βεβαια καλο ειναι να σταματησεις,δεν θα σου κανουν και τιποτα,δεν ειναι μπαμπουλες,μια χαρα παιδια ειναι οι νεοι αστυνομικοι,εχθες μου την επεσε ο ΔΙΑΣ και μου την ειπε για την πινακιδα,και τους ειπα την εχω σπιτι,ειναι χαλια το μηχανακι με την πινακιδα,του εδωσα τα στοιχεια,τσεκαρε την μηχανη οτι ειναι οκ και μονο συγνωμη δεν μου ειπε που με σταματησε. Αφου κι αυτοι τα ιδια κανουν,δεν θα τσακιστουμε κιολας για να γλυτωσουμε απο το τιποτα,σιγα, το πολυ πολυ να δωσουμε τα μισα απο τα 350 που ειναι το προστιμο,αν σκεφτειτε ποσα φωτογραφικα ρανταρ εχουμε γλυτωσει παλι κερδισμενοι βγαινουμε. χεχεχε...
Η πινακιδα ειναι μονο αν γουσταρεις να ξυνεις πινακιδα στη σουζα για να θυμασαι το στρογγυλοφαναρο παπακι που ειχες καποτε και εκανες μαλακια που το πουλησες...αποθημενα ειναι αυτα...

:)

Tpap
02/08/2010, 11:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από kokos08

Η πινακιδα ειναι μονο αν γουσταρεις να ξυνεις πινακιδα στη σουζα για να θυμασαι το στρογγυλοφαναρο παπακι που ειχες καποτε και εκανες μαλακια που το πουλησες...αποθημενα ειναι αυτα... :)

ΣωραίοΣ.
Και όταν ο τσαντάκιας μηχανόβιος, πετάξει κάτω και τσακίσει την ΜΑΝΑ σου για την τσάντα της, μην σ'ακούσω ούτε καν να μουρμουρίσεις γιατί δεν είχε πινακίδα...:a21:

manhunter
02/08/2010, 11:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από kokos08
Εγω αν εκανα bungee θα ειχα και πινακιδα...
Ρε παιδες σχεδον κανενας αστυνομικος δεν φοραει πινακιδα στο πολιτικο του μηχανακι,μονο εγω εχω 7 φιλους αστυνομικους και κανενας δεν φοραει και οι ιδιοι ειναι που λενε οτι στην εθνικη εννοειται οτι δεν σταματαμε στο μπλοκο,μου αρεσει που τους ρωταω καθε φορα πριν παμε βολτα.
Δεν ξερετε οτι μεσα στην πολη δεν φορανε καν κρανος και οταν τους πλευριζουν οι ζηταδες λενε ενα απλο "συναδελφος" και ολα οκ??? Εσεις δεν ξερετε κανεναν αραγε...????

Ε μεσα στην πολη βεβαια καλο ειναι να σταματησεις,δεν θα σου κανουν και τιποτα,δεν ειναι μπαμπουλες,μια χαρα παιδια ειναι οι νεοι αστυνομικοι,εχθες μου την επεσε ο ΔΙΑΣ και μου την ειπε για την πινακιδα,και τους ειπα την εχω σπιτι,ειναι χαλια το μηχανακι με την πινακιδα,του εδωσα τα στοιχεια,τσεκαρε την μηχανη οτι ειναι οκ και μονο συγνωμη δεν μου ειπε που με σταματησε. Αφου κι αυτοι τα ιδια κανουν,δεν θα τσακιστουμε κιολας για να γλυτωσουμε απο το τιποτα,σιγα, το πολυ πολυ να δωσουμε τα μισα απο τα 350 που ειναι το προστιμο,αν σκεφτειτε ποσα φωτογραφικα ρανταρ εχουμε γλυτωσει παλι κερδισμενοι βγαινουμε. χεχεχε...
Η πινακιδα ειναι μονο αν γουσταρεις να ξυνεις πινακιδα στη σουζα για να θυμασαι το στρογγυλοφαναρο παπακι που ειχες καποτε και εκανες μαλακια που το πουλησες...αποθημενα ειναι αυτα...




:)


H πινακίδα είναι για να δώ εγώ που πήρες παραμάζωμα ένα παιδάκι, ποιος είσαι...
Και εμένα δεν μου αρεσει. Αλλά τι να κάνουμε.
Μην λέτε οτι να ναι, επειδή κάποιος σας το είπε.
Αν πάθει κανείς δικός σου τίποτα (κούφια η ώρα που τ'ακούει και μακριά απο μας), και αυτός που έφταιξε δεν είχε πινακίδα, πως θα νιωθες?
Και μην πεις, οτι αν έχεις συνείδηση κτλ θα σταματήσεις ούτως ή άλλως.
Παραπάνω απο τους μισούς, μόλις θυμόντουσαν οτι δεν έχουν πινακίδα, θα την έκαναν.
(Στα διόδια μόνο συμφωνώ, σε τίποτα άλλο)

kokos08
02/08/2010, 11:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από manhunter
Και μην πεις, οτι αν έχεις συνείδηση κτλ θα σταματήσεις ούτως ή άλλως.


Και πανω που θα σου ελεγα για την συνειδηση... :)
Τι να σου πω,δεν εχεις αδικο αν και ρασα δεν κανουν τον Παπα,το ξερεις αυτο.

Λεωνίδας
02/08/2010, 11:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από Antwnis
Μη σταματατε ρεεε!!!
Βγαλτε πινακίδες, βγάλτε κράνη, βαλτε χωνια ελευθερα, βγαλτε καθρέπτες, ξεπεράστε τα όρια σας στην Κηφισίας, στη παραλιακή, σε κάθε στενό και σοκακι της πόλης!
Εκτοξευστε τεστoστερόνη σε κάθε αστυνομικό, σε κάθε θεία που θέλει να περάσει το δρόμο, σε κάθε παιδί που πηγαινει η έρχεται από το σχολείο!
Δείξτε σε κάθε μικροαστό, εργάτη, υπάλληλο, συνταξιούχο ότι η στη ζωή του κυριαρχεί πλέον η ανασφάλεια!
Μονομαχήστε στην άσφαλτο, take no prisoners!
Κάντε τους δρόμους αρένες, ρώσικες ρουλέτες, canonball, mad max ! ! !
Αυτα που ξέρατε περι κανόνων, σεβασμού και πειθαρχίας τελειώσανε!
Τώρα ζούμε στην εποχή του ΔΝΤ!!
Δεν υπάρχουν όρια!
Θα επιβιώσουνε μόνο οι δυνατοι! Δείξτε τους ποιοί είστε!
Ιιιιιιχαααα, ιιιιιιιχαααα, σούζα ταλογάκι!!!


Υ.Γ. Το παραπάνω κείμενο περικλείει αντιστασιακό μήνυμα. Αφού δεν καταφεραν οι φορτηγατζήδες να κανουν την ανατροπή στο γ@μησι που μας κάνουν τόσο καιρό τώρα, μπορεί να τα καταφέρουν οι κάγκουρες, εεε.... οι νέοι ήθελα να πω με τα GSXR1! Δεν ξέρεις καμμια φορά, η ελπίδα πεθαίνει τελευταία!
:a016: :a015: :a29: :a14: :a012: :a012:

Xrider
02/08/2010, 11:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
Κατηγορία πρώτη....απείθια κατά αρχής. (ποινικό---επισύρει αυτόφωρο)
***μπορεί να προστεθεί εδώ και επίθεση κατά αστυνομικού (εκεί να δείς γλέντια)!!*****
Κατηγορία δεύτερη... επικίνδυνη οδήγηση. (διοικητική ποινή)
Κατηγορία τρίτη... απόκρυψη πινακίδος. (διοικητική ποινή).
Κατηγορία τέταρτη.. πιθανή πρόκληση ατυχήματος (διοικητική ποινή).


και αφού τελειώσουν αυτές, κάνουν και μια έρευνα στο ποινικό μητρώο να δούν τι και αν εκκρεμεί. Αν δεν υπάρχει κάτι... συγχαρητήρια... μόλις το απέκτησαν.


Gandalf

Συμφωνω απολυτα και με το στυλ που εγραψες,για το μονο που εχω μια αμφιβολια ειναι το "πιθανη προκληση ατυχηματος".
Το επικινδυνη οδηγηση ειναι ακομα και αν ΔΕΝ τρεχεις με 200 αλλα μπεις ας πουμε σε μια στροφη λιγο πιο γρηγορα απ'οτι το οργανο θα περιμενε η σε σχεση με αλλους (πρωσοπικη εμπειρια)
Αποκρυψη πινακιδας θεωρειται οχι μονο το χωσιμο κατω απο το φτερο αλλα ακομα και το τσακισμα (στυλ λασπωτηρας) (παλι απο προσωπικη εμπειρια-ατακα οργανου¨την εχεις για τα ελεικοπτερα? )

Το να μην σταματα καποιος σε μπλοκο θεωρω οτι ειναι σταρ@δισμος απεναντι στο συνολο των οδηγων και αρα πρεπει -θα το πω γλυκα- να του τσακιζουν τα κοκαλα!:smokin:

Επισης μπορει να λεμε για την αστυνομια διαφορα ,εμενα προσωπικα με εχουν φωρτοσει με αρκετες κλησεις και κατασχεσεις στο παρελθον αλλα μου εχουν βρει επισης μηχανη που μου ειχαν κλεψει...γιαυτον και αλλους πολλους λογους ειμαι υπερ ακομα και του μετρου της φαλαγγας συν οτι αλλο σε αυτους που δεν σταματανε σε μπλοκο!

Λεωνίδας
02/08/2010, 11:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από Xrider
Συμφωνω απολυτα και με το στυλ που εγραψες,για το μονο που εχω μια αμφιβολια ειναι το "πιθανη προκληση ατυχηματος".
Το επικινδυνη οδηγηση ειναι ακομα και αν ΔΕΝ τρεχεις με 200 αλλα μπεις ας πουμε σε μια στροφη λιγο πιο γρηγορα απ'οτι το οργανο θα περιμενε η σε σχεση με αλλους (πρωσοπικη εμπειρια)
Αποκρυψη πινακιδας θεωρειται οχι μονο το χωσιμο κατω απο το φτερο αλλα ακομα και το τσακισμα (στυλ λασπωτηρας) (παλι απο προσωπικη εμπειρια-ατακα οργανου¨την εχεις για τα ελεικοπτερα? )

Το να μην σταματα καποιος σε μπλοκο θεωρω οτι ειναι σταρ@δισμος απεναντι στο συνολο των οδηγων και αρα πρεπει -θα το πω γλυκα- να του τσακιζουν τα κοκαλα!:smokin:

Επισης μπορει να λεμε για την αστυνομια διαφορα ,εμενα προσωπικα με εχουν φωρτοσει με αρκετες κλησεις και κατασχεσεις στο παρελθον αλλα μου εχουν βρει επισης μηχανη που μου ειχαν κλεψει...γιαυτον και αλλους πολλους λογους ειμαι υπερ ακομα και του μετρου της φαλαγγας συν οτι αλλο σε αυτους που δεν σταματανε σε μπλοκο! :a014: :a014: τώρα κάτι κάνουμε :a014: :a014:

Xrider
02/08/2010, 11:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από manhunter
H πινακίδα είναι για να δώ εγώ που πήρες παραμάζωμα ένα παιδάκι, ποιος είσαι...
Και εμένα δεν μου αρεσει. Αλλά τι να κάνουμε.
Μην λέτε οτι να ναι, επειδή κάποιος σας το είπε.
Αν πάθει κανείς δικός σου τίποτα (κούφια η ώρα που τ'ακούει και μακριά απο μας), και αυτός που έφταιξε δεν είχε πινακίδα, πως θα νιωθες?
Και μην πεις, οτι αν έχεις συνείδηση κτλ θα σταματήσεις ούτως ή άλλως.
Παραπάνω απο τους μισούς, μόλις θυμόντουσαν οτι δεν έχουν πινακίδα, θα την έκαναν.
(Στα διόδια μόνο συμφωνώ, σε τίποτα άλλο)

+απειρο!!

Antwnis
02/08/2010, 11:49
<<..... εχθες μου την επεσε ο ΔΙΑΣ και μου την ειπε για την πινακιδα,και τους ειπα την εχω σπιτι,ειναι χαλια το μηχανακι με την πινακιδα,του εδωσα τα στοιχεια,τσεκαρε την μηχανη οτι ειναι οκ και μονο συγνωμη δεν μου ειπε που με σταματησε....>>[SIZE=3]


Ε, να έτσι καταντήσατε τους μπάτσους....
Και μετά λετε γιατί δεν πιάνει κανείς τους Ρουσόπουλους, Χριστοφοράκους, Μαντέληδες και λοιπούς απατεώνες που μας έχουνε ρημάξει.....
:bigcry:

Arxagelos
02/08/2010, 12:11
Σε μλόκο στην εθνική έχει τύχει να μην σταματήσω όχι γιατι δεν είχα πινακίδα αλλά γιατί πήγαινα 230 και ουτε καν τους πηρα χαμπάρι.
Πάντως συμφωνώ οτι η πινακίδα χαλάει στην ομορφιά της μηχανής. :lol:
Προσωπικά όπου έχει τύχει πάντα σταματάω, πρώτη μέρα που πήρα την ρένα με σταμάτησε η Δίας γιατί δεν είχα πινακίδα στην Ιερα οδό, τους έδειξα την άδεια που είχε μόλις μια μέρα διαφορα και τους εξήγησα οτι το παλικάρι που την πήρα δεν μου έχει δώσει την βάση της ακόμα και με αφήσανε ελεύθερο.
Με φίλους μου που τυχαίνει να έχω στη Δίας μου έχουν πει οτι έχουν εντολή να τερματίζουν την καταδίωξη στα 190χιλιόμετρα για λόγους ασφαλείας. Με τους ζητάδες δεν ξέρω τι παίζει.
Πάντως το πρόστιμο είναι 300? οχι μόνο αν δεν την έχεις στην μηχανή και σε σημείο που δεν φαίνεται, ακόμα και αν δεν είναι τελείως ευδιάκριτη. :eyepop:

georgio
02/08/2010, 12:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από Daemon
Ποιους νομους? Αφου ειναι θεμα επιλογης οπως λες.. Στεκει αυτο που λες εδω με το παραπανω?

that's the catch! Έχεις την επιλογή να τηρήσεις ή όχι τον κάθε νόμο. Ελεύθερος είσαι, απλά αν δεν τον τηρήσεις θα υπάρξουν οι συνέπειες. Αυτό που δεν είσαι ελεύθερος να κάνεις είναι να αποδεχθείς την κοινωνία και τους νόμους της. Αυτά τα έχεις φορτωθεί από τη μέρα που γεννήθηκες χωρίς να σε ρωτήσουν και χωρίς να μπορείς να κάνεις κάτι για αυτό. Δεν μπορείς να εγκαταλείψεις την κοινωνία και να πεις εγώ θα την αράξω σε ένα νησί/βουνοκορφή και δεν θέλω τίποτα από εσάς (δρόμους, νοσοκομεία, εφορία, βοήθεια κλπ). Μη με ρωτάς για αυτό, δεν το έχω λύσει.

Αυτά με τα φιλοσοφικά περί νόμων και ελευθεριών. :D

Ρε φίλε kokos08 γαμώ τα παιδιά είναι οι μπάτσοι τελικά και τους έχουμε παρεξηγήσει!
Ακράπες, πινακίδα για να μην λερώνεται το ωχλινς από τα βρωμόνερα, ακράνωβιτς, μαλλί, γυαλί κι έτσ' να 'ουμ', περνάνε και κόκκινα (τους έχει δει και ο Trooper) καλή φάση. Να μου τους γνωρίσεις και μένα. (αλήθεια πιάνει το "συνάδελφος"; να το κάνω κι εγώ...)

ΜΑ ΤΟ ΘΕΟ, είναι δυνατόν να θέλετε τέτοια αστυνομία;; Το ενδεχόμενο οι συγκεκριμένοι να είναι τσογλάνια που δεν είχαν δουλειά και είπαν να γίνουν μπάτσοι το έχετε σκεφτεί; Ή νομίζεται ότι όσοι πήγαν στην αστυνομία είχαν κατανοήσει ότι μόνο αν πειθαρχούμε στους νόμους μπορούμε να προοδεύσουμε ως κοινωνία κλπ κλπ;

@Arxagelos: το ότι σε αφήσανε δείχνει ότι είναι "εντάξει" αλλά από την άλλη δεν θα μπορούσα να πω τίποτα αν σε γράφανε. Και προσωπικά θα προτιμούσα "μηδενική ανοχή" ακόμα και σε τέτοιες περιπτώσεις (χτες το πήρα) και παράλληλα να μην κινδυνεύω στο δρόμο.
Για το ευδιάκριτη είναι σωστό (παρόλο που επαφίεται στην ευχέρεια του οργάνου) γιατί δεν μπορεί εγώ να έχω την πινακίδα λες και μόλις ήρθα από το dakar και να σου λέω ότι την έχω στη θέση της.

kokos08
02/08/2010, 12:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από Antwnis
<<..... εχθες μου την επεσε ο ΔΙΑΣ και μου την ειπε για την πινακιδα,και τους ειπα την εχω σπιτι,ειναι χαλια το μηχανακι με την πινακιδα,του εδωσα τα στοιχεια,τσεκαρε την μηχανη οτι ειναι οκ και μονο συγνωμη δεν μου ειπε που με σταματησε....>>[SIZE=3]


Ε, να έτσι καταντήσατε τους μπάτσους....
Και μετά λετε γιατί δεν πιάνει κανείς τους Ρουσόπουλους, Χριστοφοράκους, Μαντέληδες και λοιπούς απατεώνες που μας έχουνε ρημάξει.....
:bigcry:


χαχαχαχαχα....αυτα τα @@ που εχουν πινακιδα γιατι δεν τα πιανουν????
Λοιπον,μου εδωσες ιδεα,την επομενη φορα που θα τυχει να με σταματησουν για πινακιδα θα τους πω "πως καταντησατε ετσι ρε?" να δω τι θα μου κανουν.... Ποναει το γκλοπ ε???

kokos08
02/08/2010, 12:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από georgio
Ρε φίλε kokos08 γαμώ τα παιδιά είναι οι μπάτσοι τελικά και τους έχουμε παρεξηγήσει!
Ακράπες, πινακίδα για να μην λερώνεται το ωχλινς από τα βρωμόνερα, ακράνωβιτς, μαλλί, γυαλί κι έτσ' να 'ουμ', περνάνε και κόκκινα (τους έχει δει και ο Trooper) καλή φάση. Να μου τους γνωρίσεις και μένα. (αλήθεια πιάνει το "συνάδελφος"; να το κάνω κι εγώ...)


Τις Ακραπες τις εφευραν οι μπατσοι...Εχω στοιχεια αλλα φοβαμαι να τα βγαλω στη φορα...

Α! και που σαι...το "συναδελφος" πιανει αλλα να εισαι ξυρισμενος και να εχεις κοντο μαλλι...μην ξεχαστεις!!!

:lol:

John Steed
02/08/2010, 13:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από kokos08
Τις Ακραπες τις εφευραν οι μπατσοι...Εχω στοιχεια αλλα φοβαμαι να τα βγαλω στη φορα...

Α! και που σαι...το "συναδελφος" πιανει αλλα να εισαι ξυρισμενος και να εχεις κοντο μαλλι...μην ξεχαστεις!!!

:lol:


Αν έχεις μακρύ: "Φίλε.... Ασφάλεια:smokin: "

Πάντα πιάνει....:lol:

Gandalf dr685sm
02/08/2010, 13:11
να αναφέρω πέρα απο τις κατηγορίες που προσάπτουν , η μηχανή ΠΡΟΣΩΡΙΝΑ κατάσχεται για να ελεγχθεί πιθανή συμμετοχή της (άρα και του αναβάτη ή φίλου αυτού) σε εγκληματική πράξη (βλ. ληστείες, φόνους, τρομοκρατίες κοκ κοκ ).

Επίσης κάτι για να το ξεξαθαρίσουμε...

Η ΔΙ.ΑΣ ΔΕΝ ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΚΟΚ...

ο μόνος λόγος που σταματούν είναι να κάνουν έλεγχο για άλλα πράγματα (κλοπή μηχανής και παρόμοια συμβάντα). ΔΕΝ ΚΟΒΟΥΝ ΚΛΗΣΕΙΣ...

Παρόλα αυτά αν το παίξετε "ιστορία" και "μαγκιά" να είστε σίγουροι οτι σας κρατούν στο σημείο , έρχεται περιπολικό τροχαίας και σας φιλοδωρεί με πολλαπλά ραβασάκια για τον χορό της αστυνομίας ακόμα και το λανθασμένο προφίλ ελαστικού στην μηχανή σας.

Τώρα για τα "δεν σταματώ σε μπλόκο" κτλλ... μεγάλα παιδιά είστε.. θα απολαύσετε και ευθύνες και κανά μουστακαλή-μουσάτο που τον λένε Βαγγέλα σε καμιά "αγροτική" περιοδεία στα περιφερειακά σοφρωνιστικά καταστήματα...:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Gandalf

Naxame
02/08/2010, 18:51
Ωραία τα λέτε δω μέσα και οι μεν και οι δε, αλλά θαρρώ πως χάνετε το νόημα ...

Εγώ 3 μήνες τώρα όποτε καβαλάω δε φοράω ποτέ κράνος (μη ρωτήσει κανείς για μπουφάν μπότες κτλ, θα γελάσω). Σκαρφαλώνω ανενόχλητος πεζοδρόμια πεζόδρομους και δε συμμαζεύεται, οι μονόδρομοι απλά δεν υπάρχουν (νταξ, τις νύχτες μόνο) ενώ με τα όργανα της τάξης ανέπτυξα σχέση λατρείας : Έχω περάσει από μπλόκο σουζαριστός και ΔΕΝ ξεκίνησε καταδίωξη !!! Όχι κυρίες και κύριοι, δε μπήκα στη Δημοτική Αστυνομία .....





























.... πήρα ποδήλατο ! :rotflmao: :rotflmao: :sun:

Shaolin Monk
02/08/2010, 19:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από Naxame
Ωραία τα λέτε δω μέσα και οι μεν και οι δε, αλλά θαρρώ πως χάνετε το νόημα ...

Εγώ 3 μήνες τώρα όποτε καβαλάω δε φοράω ποτέ κράνος (μη ρωτήσει κανείς για μπουφάν μπότες κτλ, θα γελάσω). Σκαρφαλώνω ανενόχλητος πεζοδρόμια πεζόδρομους και δε συμμαζεύεται, οι μονόδρομοι απλά δεν υπάρχουν (νταξ, τις νύχτες μόνο) ενώ με τα όργανα της τάξης ανέπτυξα σχέση λατρείας : Έχω περάσει από μπλόκο σουζαριστός και ΔΕΝ ξεκίνησε καταδίωξη !!! Όχι κυρίες και κύριοι, δε μπήκα στη Δημοτική Αστυνομία .....





























.... πήρα ποδήλατο ! :rotflmao: :rotflmao: :sun:



:rotflmao: :bawl: :bigcry: :rotflmao:

T E O
15/01/2014, 21:43
εμενα σημερα μου τυχε περιστατικο βραδυ, μα την Παναγια ουτε που τους ειδα, και ξαφνικα πεταγεται ενας μ ενα φακο και και με φωτιζει, δε σταματησα μετα καταλαβα οτι ηταν στημενοι εκει, αλλα ηταν κρυμενοι. Σε τετοια περιπτωση σταματαω? ΟΧΙ γιατι απαγορευεται να ναι κρυμενοι, μπορει να προκληθει ατυχημα ετσι

ggs
15/01/2014, 21:51
εμενα σημερα μου τυχε περιστατικο βραδυ, μα την Παναγια ουτε που τους ειδα, και ξαφνικα πεταγεται ενας μ ενα φακο και και με φωτιζει, δε σταματησα μετα καταλαβα οτι ηταν στημενοι εκει, αλλα ηταν κρυμενοι. Σε τετοια περιπτωση σταματαω? ΟΧΙ γιατι απαγορευεται να ναι κρυμενοι, μπορει να προκληθει ατυχημα ετσι

κανονικα , αμα σε "φτυσανε" πρεπει να τα "φυλαξεις" εσυ..

notakos600
18/01/2014, 06:26
Μια απλή ερώτηση για τους παλληκαράδες που το σκάνε από τα μπλόκα:
Σε ποιά περίπτωση νομιμοποιείται η ομάδα ΔΙΑΣ να χρησιμοποιήσει όπλο;
Μπορεί σε μια απλή καταδίωξη, όταν δεν σταμάτησα για παράδειγμα σε σήμα τους και με την υποψία εκληματικής, τρομοκρατικής ή κάποιας άλλης ενέργειας να με πυροβολήσει;
Θεωρώ πάντως την μέγιστη ανοησία να μην πληρώνει κάποιος διόδια ή να μην σταματάει σε μπλόκο, ίσως γιατί πάντα πίστευα πως αν δεν σε ξέρουν δεν ασχολούνται μαζί σου. Αν για μια φορά μπείς στο σύστημα, απλά σταμπάρεσαι.

irinia
18/01/2014, 07:01
Μια απλή ερώτηση για τους παλληκαράδες που το σκάνε από τα μπλόκα:
Σε ποιά περίπτωση νομιμοποιείται η ομάδα ΔΙΑΣ να χρησιμοποιήσει όπλο;
Μπορεί σε μια απλή καταδίωξη, όταν δεν σταμάτησα για παράδειγμα σε σήμα τους και με την υποψία εκληματικής, τρομοκρατικής ή κάποιας άλλης ενέργειας να με πυροβολήσει;
Θεωρώ πάντως την μέγιστη ανοησία να μην πληρώνει κάποιος διόδια ή να μην σταματάει σε μπλόκο, ίσως γιατί πάντα πίστευα πως αν δεν σε ξέρουν δεν ασχολούνται μαζί σου. Αν για μια φορά μπείς στο σύστημα, απλά σταμπάρεσαι.



ΩΧ...........ΤΙ ΤΟΘΕΛΕΣ ΤΩΡΑ ΑΥΤΟ...??




Άνησυχώ.......εύτυχώς πού μέ έχουν σταμπαρισμένο
σέ πολλά χρώματα....μαύρο,μπλέ,κόκκινο κ.λ.π...
θά τούς μπερδέψω λέμεεεεεεε.

notakos600
18/01/2014, 07:15
ΩΧ...........ΤΙ ΤΟΘΕΛΕΣ ΤΩΡΑ ΑΥΤΟ...??




Άνησυχώ.......εύτυχώς πού μέ έχουν σταμπαρισμένο
σέ πολλά χρώματα....μαύρο,μπλέ,κόκκινο κ.λ.π...
θά τούς μπερδέψω λέμεεεεεεε.

Το ρητό: ''Μην δίνεις δικαίωμα'' ακολουθώ πάντα.

irinia
18/01/2014, 07:29
Το ρητό: ''Μην δίνεις δικαίωμα'' ακολουθώ πάντα.



ΔΙΚΑΙΟ..............





Έχεις......πέρα άπό τήν πλάκα.

SHOOTER045
18/01/2014, 10:12
Σε καμια περιπτωση δεν ειναι νομιμη η χρηση οπλων επειδη δεν σταματησες σε σημα
Ουτε απο ΔΙ.ΑΣ Τριας κλπ

McTalas
18/01/2014, 11:37
Σε καμια περιπτωση δεν ειναι νομιμη η χρηση οπλων επειδη δεν σταματησες σε σημα
Ουτε απο ΔΙ.ΑΣ Τριας κλπ
Κριμα...:(

MG-KTiNoS
18/01/2014, 11:46
Με όσους γνωστούς μου μηχανόβιους συζητάω, όλοι μου λένε πως δεν σταματάνε σε κανένα μπλόκο και απλά φεύγουν. 4 γνωστούς έχω με gsxr 1000 και όσα χρόνια τις έχουν, όπου και αν πηγαίνουν, δεν έχουν φορέσει ποτέ τις πινακίδες τους. Η αστυνομία τι κάνει σε αυτές τις περιπτώσεις? Ξεκινάει για κυνηγητό, ή δεν ασχολείται? Και στα διόδια το ίδιο μου λένε. Πως ποτέ δεν πληρώνουν και φεύγουν μόλις περνάει αυτοκίνητο. Η απορία μου είναι αν η αστυνομία (για την Ελλάδα, όχι εξωτερικό) κυνηγάει σε αυτές τις περιπτώσεις. Και αν αποφασίσει να κυνηγήσει, θα πιάσει τον κάτοχο με το 1000, ή δεν θα προλάβουν ούτε να βάλουνε μπροστά και το gsxr θα έχει εξαφανιστεί? Δεν μιλάω για μέσα στην πόλη. Εθνικές οδούς, επαρχιακούς δρόμους. διόδια-αυτοκινητόδρομους.

Κοίτα, εδώ μέσα έχουμε γράψει πολλές μαλακίες....
(και αλλού φυσικά)
:D

Αλλά και η μαλακία κάπου ένα όριο το έχει.
Πες τους φίλους σου να βρουν γκόμενα.

Δεν μπορώ να κουβεντιάσω τέτοιο θέμα σόρι !

:rolleyes:

ego_o_idios
18/01/2014, 21:23
lipon kovis pas konta tous tous les signomi pedia xezome ke fevgis....




Με όσους γνωστούς μου μηχανόβιους συζητάω, όλοι μου λένε πως δεν σταματάνε σε κανένα μπλόκο και απλά φεύγουν. 4 γνωστούς έχω με gsxr 1000 και όσα χρόνια τις έχουν, όπου και αν πηγαίνουν, δεν έχουν φορέσει ποτέ τις πινακίδες τους. Η αστυνομία τι κάνει σε αυτές τις περιπτώσεις? Ξεκινάει για κυνηγητό, ή δεν ασχολείται? Και στα διόδια το ίδιο μου λένε. Πως ποτέ δεν πληρώνουν και φεύγουν μόλις περνάει αυτοκίνητο. Η απορία μου είναι αν η αστυνομία (για την Ελλάδα, όχι εξωτερικό) κυνηγάει σε αυτές τις περιπτώσεις. Και αν αποφασίσει να κυνηγήσει, θα πιάσει τον κάτοχο με το 1000, ή δεν θα προλάβουν ούτε να βάλουνε μπροστά και το gsxr θα έχει εξαφανιστεί? Δεν μιλάω για μέσα στην πόλη. Εθνικές οδούς, επαρχιακούς δρόμους. διόδια-αυτοκινητόδρομους.

T E O
18/01/2014, 22:13
τι οπλα να βγαλουν ρε, που ειμαστε, ουτε στην Αμερικη

Hell_Rider
18/01/2014, 22:31
lipon kovis pas konta tous tous les signomi pedia xezome ke fevgis....

χαχαχαχαχαχαχα :moutza: Εγραψες !!!!

geez996
18/01/2014, 23:25
χαχαχαχαχαχαχα :moutza: Εγραψες !!!!



Μην γελάς , το έχω κάνει , και ναι το σκατο έγληφε σωβρακο εκείνη την ώρα...

geez996
18/01/2014, 23:27
Λοιπόν σοβαρά... Δεν το έχω σκάσει από μπλόκο , οπότε έκανα μαλακια δεν το αρνηθηκα. Μεγάλα παιδιά είμαστε όλοι.

9/10 με αυτόν το τροπο δεν με έχουν γράψει

irinia
18/01/2014, 23:45
ΓΙΑ ΘΥΜΙΣΤΕ ΜΟΥ ΡΕ ΠΑΛΟΥΚΑΡΙΑ................





Τόν τσιγγάνο στό Μενίδι μέ τό άγροτικό ,έκείνο τό νεαρό παιδί
ΜΗΠΩΣ ΤΟΝ ΠΥΡΟΒΟΛΗΣΑΝ ΠΙΣΩΠΛΑΤΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΑΘΑΡΙΣΑΝ
κάτι λεβέντες έπειδή τήν έκανε μέ τήν παρέα του άπό τό μπλόκο...??
Σέ άντίθεση βέβαια μέ κάτι V.I.P. πού ούτε νά τούς κατεβάσουν μπορούσαν
άπό τή τζιπάρα....!!!!!!!

SHOOTER045
18/01/2014, 23:46
Το εχω ακουσει μερικες φορες και αυτο ειναι γεγονος





Αυτο πηγαινε στον gez996 περι λερωμενου σωβρακου κλο

SHOOTER045
19/01/2014, 00:03
ΓΙΑ ΘΥΜΙΣΤΕ ΜΟΥ ΡΕ ΠΑΛΟΥΚΑΡΙΑ................





Τόν τσιγγάνο στό Μενίδι μέ τό άγροτικό ,έκείνο τό νεαρό παιδί
ΜΗΠΩΣ ΤΟΝ ΠΥΡΟΒΟΛΗΣΑΝ ΠΙΣΩΠΛΑΤΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΑΘΑΡΙΣΑΝ
κάτι λεβέντες έπειδή τήν έκανε μέ τήν παρέα του άπό τό μπλόκο...??
Σέ άντίθεση βέβαια μέ κάτι V.I.P. πού ούτε νά τούς κατεβάσουν μπορούσαν
άπό τή τζιπάρα....!!!!!!!

Μην πιστευεις οσα λεγονται και γραφονται στα μιντια ουτε την ανακοινωση της αστυνομιας αν θες
Αλλα η αληθεια ειναι διαφορετικη απο αυτην που πουλαει
Και σε πληροφορω οτι εχω δει πολλους vip σε τετοια χαλια που λογω των κονε που εχουν δεν εμφσνιστηκαν οι μαλακιες τους προς τα εξω
Να σου πω οτι καποτε πασιγνωστος παρουσιαστης που τον σταματησαμε για ελεγχο(γιορταζε και τωρα στα κοντα) επειδη στο τεραστιο τζιπ που οδηγουσε δεν ειχε μπροστινη πινακιδα και στην θεση της ειχε και μια τεραστια σιδερια-προφυλακτηρα.ο κυριος αυτος λοιπον οταν πηρα το διπλωμα του και τον ειδα με μαλλια και αλλο ονομα(χρησιμοποιει ψευδωνυμο)γελασα και με φωναξε κοντα του και μου ειπε οτι αν βγει προς τα εξω θα μας κανει ρομπα θα μας κανει εκπομπη θα κοροιδευει κλπ
Και εμεις χεστηκαμε πατωκορφα
Πηρε το τσεκ του,του αφαιρεσαμε και το διπλωμα και μετα απο λιγες μερες γελουσαμε με τα καραγκιοζιλικια που εδειχνε για να κοροιδεψει και να ειρωνευτει
Ποιος εχασε στην προκειμενη?
Γι αυτο σου λεω μην πιστευεις οτι τους κλανουμε μια μαντρα απλα δεν μαθαινονται
Και αυτα που βγαινουν προς τα εξω ειναι απο δικους μας που<πουλανε> την ειδηση
Γκεγκε?

irinia
19/01/2014, 00:14
Μην πιστευεις οσα λεγονται και γραφονται στα μιντια ουτε την ανακοινωση της αστυνομιας αν θες
Αλλα η αληθεια ειναι διαφορετικη απο αυτην που πουλαει
Και σε πληροφορω οτι εχω δει πολλους vip σε τετοια χαλια που λογω των κονε που εχουν δεν εμφσνιστηκαν οι μαλακιες τους προς τα εξω
Να σου πω οτι καποτε πασιγνωστος παρουσιαστης που τον σταματησαμε για ελεγχο(γιορταζε και τωρα στα κοντα) επειδη στο τεραστιο τζιπ που οδηγουσε δεν ειχε μπροστινη πινακιδα και στην θεση της ειχε και μια τεραστια σιδερια-προφυλακτηρα.ο κυριος αυτος λοιπον οταν πηρα το διπλωμα του και τον ειδα με μαλλια και αλλο ονομα(χρησιμοποιει ψευδωνυμο)γελασα και με φωναξε κοντα του και μου ειπε οτι αν βγει προς τα εξω θα μας κανει ρομπα θα μας κανει εκπομπη θα κοροιδευει κλπ
Και εμεις χεστηκαμε πατωκορφα
Πηρε το τσεκ του,του αφαιρεσαμε και το διπλωμα και μετα απο λιγες μερες γελουσαμε με τα καραγκιοζιλικια που εδειχνε για να κοροιδεψει και να ειρωνευτει
Ποιος εχασε στην προκειμενη?
Γι αυτο σου λεω μην πιστευεις οτι τους κλανουμε μια μαντρα απλα δεν μαθαινονται
Και αυτα που βγαινουν προς τα εξω ειναι απο δικους μας που<πουλανε> την ειδηση
Γκεγκε?







ΓΙΑ ΤΗ ΔΟΛΟΦΟΝΙΑ...............






Θά πείς κάτι...??

SHOOTER045
19/01/2014, 00:16
Σου ειπα ηδη

Pan (dvs)
19/01/2014, 06:38
ΓΙΑ ΘΥΜΙΣΤΕ ΜΟΥ ΡΕ ΠΑΛΟΥΚΑΡΙΑ................
Τόν τσιγγάνο στό Μενίδι μέ τό άγροτικό ,έκείνο τό νεαρό παιδί
ΜΗΠΩΣ ΤΟΝ ΠΥΡΟΒΟΛΗΣΑΝ ΠΙΣΩΠΛΑΤΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΑΘΑΡΙΣΑΝ
κάτι λεβέντες έπειδή τήν έκανε μέ τήν παρέα του άπό τό μπλόκο...??
Σέ άντίθεση βέβαια μέ κάτι V.I.P. πού ούτε νά τούς κατεβάσουν μπορούσαν
άπό τή τζιπάρα....!!!!!!!

Εαν την κοπανησε και οι αστυνομικοι εκριναν οτι το εκανε γιατι κατι ηθελε να κρυψει (οπλο,ηρωινη....)τι επρεπε να κανουνε?Να του κουνησουνε μαντιλι?Για τους VIP εαν και οπου γινεται,οχι παντα αλλα γινεται απαραδεκτο.

Φυσικα και σταματαμε.
Οσες φορες σταματησα,ακομη και οταν μπορουσανε να με γραψουνε,δεν το κανανε.

Και ας μην ειμαι VIP.:D

bros400pgm
19/01/2014, 06:48
Εαν την κοπανησε και οι αστυνομικοι εκριναν οτι το εκανε γιατι κατι ηθελε να κρυψει (οπλο,ηρωινη....)τι επρεπε να κανουνε?Να του κουνησουνε μαντιλι


Εφοσον ειναι ανικανοι και ανεκπαιδευτοι να κανουν καταδιωξη και ακινητοποιηση, ναι να κουνησουνε μαντιλι. Εφοσον δεχτηκαν πυρα, να τον γαζωσουν πατοκορφα τοτε.
Δεν γινετε το καθε ανικανο παραπεταμενο του λυκειου να του δινεις ενα πιστολι και εξουσια και να το παιζει δικαστης. Ευτυχως κιολας που ειναι και ανικανοι στο σημαδι.

McTalas
19/01/2014, 07:33
Καμια κουβεντα για μηχανακια θα κανουμε???

irinia
19/01/2014, 08:36
Εαν την κοπανησε και οι αστυνομικοι εκριναν οτι το εκανε γιατι κατι ηθελε να κρυψει (οπλο,ηρωινη....)τι επρεπε να κανουνε?Να του κουνησουνε μαντιλι?Για τους VIP εαν και οπου γινεται,οχι παντα αλλα γινεται απαραδεκτο.

Φυσικα και σταματαμε.
Οσες φορες σταματησα,ακομη και οταν μπορουσανε να με γραψουνε,δεν το κανανε.

Και ας μην ειμαι VIP.:D








ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΑΣΤΕΙΕΥΕΣΑΙ....................





Ή φανταστική άποψη σου δηλαδή είναι ότι όποιος δέ σταματήσει
ΠΑΡΤΟΝ ΚΑΤΩ...........!!!
Τρέλλαααααααααααααααα..........θά ίσχύει καί γιά μηχανάκια,πεζούς κ.λ.π...έτσι..??
Όποιος φεύγει τρέχοντας ρίχτου στό ψαχνό.....!!!!
ΤΕΛΕΙΟ
Όποιος δέ σταματάει............στό κεφάλι καί πάρτον κάτω.
Όπως στίς άμερικάνικες ταινίες,τόν κάνουμε κομμάτια έπειδή ΚΡΙΝΑΜΕ,τώρα
πώς κρίνω άλλο θέμα έσύ θά μάς τό άναλύσεις,πώς δηλαδή κρίνω άν δέν κάνει
κίνηση νά μού ρίξει κάποιος καί μάλιστα άν κουβαλάω πρέζα όπως είπες είμαι ΣΤΟΧΟΣ,
ΠΑΡΤΗΝ ΣΤΟ ΨΑΧΝΟ....!!!
Καί έρχεται καί τό ρητορικόν έρώτημα.......τί έπρεπε νά κάνουνε...??
Άπό δώ καί μπρός λοιπόν όπου κρίνουμε...........ΡΙΧΝΟΥΜΕ καί καθαρίζουμε όποιον δέ σταματήσει...!!
ΟΛΕΕΕΕΕΕ.....ΟΛΕ......ΟΛΕ......πολλά πτώματα ρέ φίλε,ούτε στό φάρ ούέστ,έκεί τουλάχοστον
τόν φώναζαν καί άν δέ γύριζε πισώπλατα δέ ρίχνανε...!!!
Καί άν είμαστε καί όδηγάρες παίρνουμε άπό πίσω τά παπάκια μέ τά άνήλικα καί τραβάμε καί καμμιά κλωτσιά
μή μάς ξεφύγει ό έγκληματίας πού άποτελεί κίνδυνο γιά τήν κοινωνία......Κρήτη,τό θυμάσαι,πάει τό παιδάκι..!!
Όταν τέτοιες πράξεις έπιδοκιμάζονται άπό νέους άνθρώπους όπως έσύ καί
άντιμετωπίζονται μέ τόσο έλαφριά καρδιά τότε ένα θά πώ........
ΤΟ ΧΑΣΑΜΕ ΤΟ ΚΟΡΜΙ..........ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΕ ΤΡΟΧΟΝΟΜΕ

nicksior
19/01/2014, 08:55
Νόμιμοι είμαστε!
Αφου μας είχαν πει "οι αντιεξουσιαστές στην εξουσία"

irinia
19/01/2014, 09:01
Σου ειπα ηδη






ΚΑΙ ΣΤΗ ΧΟΥΝΤΑ ΕΤΣΙ ΚΑΝΑΝΕ...............





Έβγαιναν μπροστά στίς μανάδες τών νεκρών τού Πολυτεχνείου καί μάς έλεγαν......
παραπληροφόρηση είναι άπό τά καθίκια τούς δημοσιογράφους.
Δυστυχώς άντιμετωπίζουμε τή ζωή μέ μιά έντελώς διαφορετική φιλοσοφία.
Έγώ δέν έμαθα νά πιστεύω καί νά λέω yes sir,ώς θιασώτης τής μεσαιωνικής
φιλοσοφίας πίστευε καί μή έρεύνα.......ΟΧΙ ΛΥΠΑΜΑΙ,έμαθα νά ψάχνω τήν άλήθεια,
αύτήν πού κατά καιρούς τό σώμα πού ύπηρετείς μάς τήν απέκρυψε ΕΝΤΕΛΩΣ ΓΕΛΟΙΑ
πίσω άπό ζαρντινιέρες,Λαμπράκηδες κ.λ.π......μαύρες σελίδες..!!
Δέ θά βγάλουμε όλους τούς δημοσιογράφους άδερφές καί παραπληροφορητές.
Ό Γκέμπελ.....πέθανε έδώ καί χρόνια.
'Επίσης δέ χρειάζεται νά νοιώθεις ώς ύπεύθυνος δημοσίων σχέσεων τής Έλληνικής Άστυνομίας
στό moto.gr.....!!!καί νά νοιώθεις ύποχρεωμένος κάθε φορά πού κράζουμε νά τρέχεις
νά ύπερασπίζεσαι τά πάντα πού έχουν σχέση μέ τό σώμα πού δουλεύεις λέγοντας μας
ότι τό άσπρο είναι μαύρο.
Σεβαστή ή έπιλογή ζωής σου,δικαίωμα σου.....όπως καί δικαίωμα μας νά ΚΡΑΖΟΥΜΕ
τά αύτονόητα στραβά ,κακά καί έγκληματικά πράμματα πού βλέπουμε...!!!
Ή διαστρέβλωση καί ή παραπληροφόρηση είναι μέθοδοι άλλων έποχών.
Σήμερα πλέον σέ μία μέρα μέσα ΜΑΘΑΙΝΕΤΑΙ ή άλήθεια στήν άλλη άκρη τής γής.
Ύπάρχει αύτό τό άποπαίδι τής τεχνολογίας τό ίντερνετ πού μαρτυράει τά πάντα......
Προσοχή λοιπόν πού σκοντάφτουμε.....
ΚΑΛΗΜΕΡΑ