PDA

View Full Version : μπαγαζιερες πλαινες



siokatas
12/07/2005, 11:24
:wave2:


παιδες εχω ενα transalp 650 2005 και ψαχνω για πλαινες, εχω τοπ μια givi 52 και θελω κατι που να ταιριαζουν οι βασεις ...κανενα site παιζει???:confused:

hornet
12/07/2005, 12:46
www.givi.it

makis206
12/07/2005, 13:29
Ξέρει κανείς στο περίπου πόσο κοστίζουν αυτές οι βάσεις μαζί με δύο πλαϊνές μπαγκαζιέρες;
Έχω κι εγώ μια top Kappa 46lt, αλλά τώρα που ο Αύγουστος ετοιμάζει μακρυνές βόλτες, η ανάγκη για περισσότερους χώρους αποθήκευσης αυξάνεται κατακόρυφα. Όμως επειδή τα διακοποδάνεια απειλούν με βαρύτατους τόκους και το Μαρικάκι ζητάει ακριβά ξενοδοχεία, καλό θα είναι να μαγειρέψω πρίν πεινάσω...:lol:

Thanks προκαταβολικά!

siokatas
13/07/2005, 21:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Ξέρει κανείς στο περίπου πόσο κοστίζουν αυτές οι βάσεις μαζί με δύο πλαϊνές μπαγκαζιέρες;
Έχω κι εγώ μια top Kappa 46lt, αλλά τώρα που ο Αύγουστος ετοιμάζει μακρυνές βόλτες, η ανάγκη για περισσότερους χώρους αποθήκευσης αυξάνεται κατακόρυφα. Όμως επειδή τα διακοποδάνεια απειλούν με βαρύτατους τόκους και το Μαρικάκι ζητάει ακριβά ξενοδοχεία, καλό θα είναι να μαγειρέψω πρίν πεινάσω...:lol:

Thanks προκαταβολικά!


:wave2:
Φιλε μια μικρη ερευνα αγορας η τιμη για τα σιδερα ειναι 100 ευροπουλα σχεδον σε ολους(ταριφα λεμε!)για στις μπαγαζιερες βρηκα καρρα 42lt με 105 η μια σε μαυρο και σε 40lt 130 :eyepop: η μια παντα...για σαλονικα λεω παντα

siokatas
13/07/2005, 21:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από hornet
www.givi.it



:wave2: φιλε hornet επειδη μου αρεσαν πιο πολυ τα σαμαρια τις givi μηπως ξερεις αν θα εχω προβλημα με την εξατμιση?γιατι σκεφτομαι να βαλω σιδερα αλλα φοβαμαι μηπως και παλι καουνε απο την εξατμιση...

L.A.x6x9x
14/07/2005, 01:37
me ta sidera einai ok

makis206
14/07/2005, 07:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από siokatas
:wave2:
Φιλε μια μικρη ερευνα αγορας η τιμη για τα σιδερα ειναι 100 ευροπουλα σχεδον σε ολους(ταριφα λεμε!)για στις μπαγαζιερες βρηκα καρρα 42lt με 105 η μια σε μαυρο και σε 40lt 130 :eyepop: η μια παντα...για σαλονικα λεω παντα

Ευχαριστώ για τον κόπο της έρευνας φίλε συνTransalπίτη!
Καλό ακούγεται το τελικό κόστος...

siokatas
15/07/2005, 22:04
:wave2:


καποιες τιμες ακομα απο μοτο μαρκετ 270 ολα μαζι για καππα 44lt,και 320 για 40 lt επειδη ειναι οι καινουργιες,και στην colori 120 τα σιδερα και απο 85 η καθεμια πλαινι για 42lt.....

Multijohn
15/07/2005, 22:28
Καρντάσι γιατί δεν την ψαχουλεύεσε λιγο με σαμαρακια?Την ίδια δουλειά κάνουν και είναι πολύ πιο οικονομικά!Colori με 80€.Givi 160 - 170€ και γενικά εκεί παίζουν οι τιμές.Οσο για την εξάτμιση,ρυθμίζεις τα λουριά και είσαι jet.Την επόμενη φορά που θα είσαι στη γύρα,δοκίμασέτες έτσι για πλάκα,και θα καταλάβεις τι εννοώ.:beer:

siokatas
17/07/2005, 20:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από estranged
Καρντάσι γιατί δεν την ψαχουλεύεσε λιγο με σαμαρακια?Την ίδια δουλειά κάνουν και είναι πολύ πιο οικονομικά!Colori με 80€.Givi 160 - 170€ και γενικά εκεί παίζουν οι τιμές.Οσο για την εξάτμιση,ρυθμίζεις τα λουριά και είσαι jet.Την επόμενη φορά που θα είσαι στη γύρα,δοκίμασέτες έτσι για πλάκα,και θα καταλάβεις τι εννοώ.:beer:




οπα αυτο ηθελα να μαθω,για σαμαρια...πως μπορεις ρυθμισεις τα λουρια γιατι απο οτι ειδα στο transalp πεφτουν πανω στην εξατμιση,χρειαζονται και σιδερα???

derd
18/07/2005, 10:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από siokatas
οπα αυτο ηθελα να μαθω,για σαμαρια...πως μπορεις ρυθμισεις τα λουρια γιατι απο οτι ειδα στο transalp πεφτουν πανω στην εξατμιση,χρειαζονται και σιδερα???

για την κανονικη τους θεση τα σιδερα τα θελει. Εγω παλι εχω παρει μικροτερα σαμαρια τα οποια βαζω πανω στην μπαγκαζιερα .. ;) :wave2:

hornet
19/07/2005, 11:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από siokatas
:wave2: φιλε hornet επειδη μου αρεσαν πιο πολυ τα σαμαρια τις givi μηπως ξερεις αν θα εχω προβλημα με την εξατμιση?γιατι σκεφτομαι να βαλω σιδερα αλλα φοβαμαι μηπως και παλι καουνε απο την εξατμιση...

Εγω τα εχω ακομα!Δεν τα χρησιμοποιω φυσικα αλλα τα χα στο hornet μου και ηταν μια χαρα.
Στο hornet ακουμπαγαν στη εξατμιση διοτι το προστατευτικο δεν ζεστενονταν αλλα δυστυχως μου εγδαραν το μεταλλο

siokatas
20/07/2005, 20:58
:wave2:


τελικα ειπα να παω εκ του ασφαλους και αγορασα μπαγαζιερες KAPPA 44lt μαζι με τα σιδερα 270 € απο moto market...

dolxanthi
18/05/2009, 13:06
καλισπέρα,
'εχει μήπως βάλει κανένας σαμάρια σε V-strom 650?
Καθόλου εντυπωσεις???
Χρειάζονται σίδερα ή όχι για τα σαμάρια?
σκεφτόμουν για πλαϊνές βαλίτσες αλλά είναι πολλά τα λεφτά...!!! (μαζί με τις βάσεις τους...)
Ευχαριστώ!