PDA

View Full Version : Bananistan



zeli
12/07/2005, 12:41
Αγαπητό forum,

Αν και ίσως γίνομαι κουραστικός με τα κάτωθι αλλά…
Μελετώ εδώ και καιρό το πρόβλημα του tropeas , επίσης βλέπω τι γίνεται γενικότερα με τα service και σε αλλά forums και έρχομαι και στο δικό μου πρόβλημα…..
Εδώ λοιπόν και ένα χρόνο που έχω την μοτο έχω και μια διαρροή στο αριστερό καπάκι του κινητήρα… μου έλεγαν ότι είναι βενζίνη-άλλαξα τους ταχυσυνδέσμους ντεποζίτου-υπερχείλισης εκεί η διαρροή ,μου έλεγαν ότι είναι ένα σωληνάκι πάνω από την φύσα των ηλεκτρικών το αλλάξαμε κι αυτό , εκεί η διαρροή ,την προηγούμενη εβδομάδα την είχα πάλι μέσα για αυτό το λόγο ,μου είπαν ότι είναι η φλάτζα από το καπάκι των βαλβίδων- τίποτα η διαρροή εκεί!!! Η σημερινή διάγνωση λέει ότι πετάει λάδι από το φίλτρο του λαδιού……..μάλλον προβλέπω ότι θα ξανασυναντηθούμε με την διαρροή………….Ερωτώ λοιπόν τι να κάνω? Η μοτοσικλέτα είναι ενός χρόνου την αγόρασα καινούρια και έχει άλλο ένα χρόνο εγγύηση από την αντιπροσωπεία. Μέχρι στιγμής έχω γυρίσει σε αρκετά συνεργεία και κανείς μα κανείς δεν μπορεί να βρει μια μικροδιαροή…κάποιος μάλιστα μου είπε «ε σιγά κι εσύ μωρέ μια διαροούλα είναι» άκουσων άκουσων!!! Εσυ ρε μαμίδη αν είχες δώσει 11000€ θα τα έλεγες αυτά???
Να μιλήσω στην εδώ αντιπροσωπεία? Να στείλω e-mail στο εργοστάσιο στο Noale (ξέρει κανείς κάποιο account για εκεί.) Να τα κάνω όλα αυτά και να στείλω και κανένα εξώδικο? τι? Διότι κύριοι/ες δεν μπορεί να δίνουμε περιουσίες για την μοτό που μας έκανε κλικ και μόλις πάρουν τα ωραία μας λεφτά μετά μην τον είδατε μην τον απαντήσατε? Δεν μπορεί να είσαι κύριε εξουσιοδοτημένος dealer-service και να μην μπορείς να βρεις μια τέτοια όπως την αποκαλείς «σιγά μωρέ την βλάβη»? Τι γίνεται ρε παιδιά στην μπανανία? (και μην δω post του τύπου ιταλικό πήρες καλά να πάθεις διότι το Transalpaki το πούλησα για παρόμοιο λόγο. Είχε από το εργοστάσιο έρθει με στραβές τις τιμονόπλακες και την μια μπουκάλα και η απάντηση του Σαρακάκη ήταν ότι όλα είναι στην φαντασία μου………..).
Καθομαι και διαβάζω βλακείες του τύπου «Πήγαινε σε αυτόν είναι καλό παιδί και θα συνεννοηθείτε μα είμαστε καλά είπε κανεις ότι πάω στο εξουσιοδωτιμένο για να βρώ καλά παιδία? Θα παντρευτώ κανένα τους η θα μιλήσουμε για κβαντική φυσική? Τις λέξεις επαγκελματισμός και κατάρτηση τις εχουν ακούσει οι αντιπρώσοποι ήθελα να ξερα?»
Δια του λόγου το αληθές http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=10458

Τέλοσπάντων ζητώ συγνώμη για το μέγεθος και το εριστικό ήφος του post αλλά έχω αγανακτήσει μεχρις εκει που δεν πάει άλλο...

Φιλικά πάντα Γιάννης Π......:wave2: