PDA

View Full Version : απορια για μπουζι ktm exc..



sotiris68
03/08/2010, 17:36
συγχωρεστε με για την αμαθεια μου:D ,αλλα αυτο το(terminal το βρισκω στα αγγλικα),ειναι σωστο να το φοραει το ktm μου?:confused:
αλλαξα μπουζι και μου εκανε εντυπωση...:rolleyes:


205594

menelaos46
03/08/2010, 17:38
Η απορια ποια ειναι??
Αν δε μπαινει με αυτο το βγαζεις, ειναι βιδωτο.

sotiris68
03/08/2010, 17:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από menelaos46
Η απορια ποια ειναι??

η απορια ειναι αν πρεπει η δεν πρεπει να το φοραει αυτο..το προηγουμενο ηταν επανω με αυτο.αν ειναι σωστο η λαθος δηλαδη να βαζεις το μπουζι με αυτο...

menelaos46
03/08/2010, 17:50
κοιτα μηχανικος δεν ειμαι αλλα ειχα το yamaha z-125 και το yamaha wr200.
Δε θυμαμαι ποιο μηχανακι μου αλλα ενα εκ των δυο επαιρνε το μπουζι χωρις αυτο και το αλλο με αυτο.
Θυμαμαι χαρακτηριστικα οτι στο ενα το εβαζα ετσι και στο αλλο το ξεβιδωνα με πενσα γιατι αλλιως δε χωρουσε στην πιπα...

sotiris68
03/08/2010, 17:56
o.k..thanks!θα περιμενω να μπει κανενας κατοχος exc να με φωτισει περισσοτερο..:wave2:
ισως να ειναι θεμα πιπας (αλλες να θελουν αυτο κι αλλες οχι)

NAYAGOS
04/08/2010, 03:19
φιλε εγω ΚΤΜ δεν εχω ,αλλα μπορω να σου πω με σιγουρια οτι ειναι θεμα της πιπας,το kmx200 που εχω πριν αλλαξω πιπα το φορουσε το μπουζι με αυτην την μαλακια (που δεν ξερω πως την λενε) οταν αλλαξα πιπα μου δωσανε μια πιπα που επρεπε να βγαζω αυτην την μαλακια,αρα λογικα ειναι θεμα της πιπας

το ιδιο ακριβως συνεβει και οταν εβαλα μια πιπα της NGK (μια κοκκινη ητανε μαζι με κοκινο μπουζοκαλωδιο) στο ΚΧ125

Το μονο που μπορω να σου επισημανω,γιατι μου ετυχε μια φορα στο ΥΖ του αδερφου μου,ητανε να τραβηξουμε την πιπα και να μεινει μεσα σκαλωμενο αυτο το ''βιδακι'',μας συνεβει μια φορα μονο δεν ξερω πως εγινε αλλα εγινε,κοιτα την πιπα σου και αν εχεις κατι τετοιο μεσα βγαλτο με ενα δοκιμαστικο κατσαβιδι

Julius
04/08/2010, 04:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από sotiris68
συγχωρεστε με για την αμαθεια μου:D ,αλλα αυτο το(terminal το βρισκω στα αγγλικα),ειναι σωστο να το φοραει το ktm μου?:confused:
αλλαξα μπουζι και μου εκανε εντυπωση...:rolleyes:

nai sosto einai

sotiris68
04/08/2010, 10:54
thanks everybody!
ειμαι πιο ηρεμος τωρα:cool: :beer: