PDA

View Full Version : Πάρκινγκ αεροδρόμιο?



mreth
05/08/2010, 03:11
Καλημέρα,

Ένας φίλος ταξιδεύει αεροπορικώς και σκέφτεται να αφήσει τη μηχανή του στο Ελ. Βενιζέλος για όσο διάστημα θα λείπει (περίπου 10 ημέρες). Τον προβληματίζει το μεγάλο χρονικό διάστημα, λέτε να υπάρχει κάποιο πρόβλημα; Συμβαίνουν εκεί περιστατικά κλοπών κ.τ.λ.; Γενικά, μπορεί κάποιος να έχει το κεφάλι του ήσυχο;

Ευχαριστώ πολύ εκ μέρους του!

Kepler Fun
05/08/2010, 03:28
Κανένα πρόβλημα. Ο χώρος επιτηρείται όλο το 24ωρο. Παρκάρω εδώ και 4 χρόνια και για μεγάλα χρονικά διαστήματα.

Το καλοκαίρι όμως οι ελεύθερες θέσεις σπανίζουν και η διαθεσιμότητα εξαρτάται από την ώρα προσέλευσης και το μέγεθος της μηχανής.

SVX
05/08/2010, 03:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από mreth
Συμβαίνουν εκεί περιστατικά κλοπών κ.τ.λ.; Γενικά, μπορεί κάποιος να έχει το κεφάλι του ήσυχο;



Δε θα το αφηνα φιλε.... Εδω την αφηνεις εξω απο το μαγαζι και "παρκαρουν" επανω της....


Αν το δει ο "επιτηρητης" τι θα κανει? Θα παει να στο σηκωσει?


Εξαλλου τα ψιλα γραμματα στις ασφαλειες ΔΕΝ αναγνωριζουν ατυχηματα μεσα σε Parking , βενζιναδικα κλπ κλπ

sf1n4k1
05/08/2010, 05:38
Είναι άπειρα τα μηχανάκια...το μόνο που μπορεί να σου κάνουν είναι να στο χτυπήσουν "συνάδελφοι" εμένα μου γρατσούνησαν την μπαγκαζιέρα (που σκ@τ@ έφτασαν εκει πάνω). Για κανένα λόγο ακόμα κι αν δεις παρκαρισμένα πάνω στο πεζοδρόμιο μη το αφήσεις εκεί θα σε γράψουν. Απο εκεί και πέρα έχει και κάμερες το σημείο που καταγράφουν 24/7.

blackbusa
05/08/2010, 05:56
προσωπικα δεν θα το αφηνα με την καμμια...δεν πα να εχουν φυλαξη η καμερες οπως λετε...λες και αν πανε κλεφτρονια θα σκασουν με ταυτοτηα στο χερι...και κατι ασχετο....10 μερες=βαλιτσα....που θα την βαλει/??

:wave2:

TROOPER
05/08/2010, 08:21
χωρις να εχω ακουσει κατι, εγω δεν θα την αφηνα.

alex14
05/08/2010, 08:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από Kepler Fun
Κανένα πρόβλημα. Ο χώρος επιτηρείται όλο το 24ωρο. Παρκάρω εδώ και 4 χρόνια και για μεγάλα χρονικά διαστήματα.

Το καλοκαίρι όμως οι ελεύθερες θέσεις σπανίζουν και η διαθεσιμότητα εξαρτάται από την ώρα προσέλευσης και το μέγεθος της μηχανής.

Επειδη με ενδιαφερει και μενα, μπορεις να πεις που μπορουμε να παρκαρουμε ? Υπαρχουν θεσεις αποκλειστικα για μηχανες ? Στο παρκινγκ μακρας διαρκειας επιτρεπονται μηχανες ?

:wave2:

mreth
05/08/2010, 09:38
Ευχαριστώ παιδιά για τις απαντήσεις!!

Θα τις μεταφέρω στο φίλο μου. Εμένα η μόνη μου ανησυχία θα ήταν αναφορικά με τη μπαγκαζιέρα και το περιεχόμενό της...

Kepler Fun
05/08/2010, 10:01
Ο χώρος για δωρεάν στάθμευση μηχανών βρίσκεται στον διάδρομο των αφίξεων (κάτω διάζωμα) στην αρχή και στο τέλος. Είναι οριοθετημένος με πινακίδες και πλαστικά jersey στα άκρα και παρκάρεις κάθετα στο πεζοδρόμιο.

Θεωρώ την κλοπή δύσκολη όχι μόνο λόγω των περιπολιών αστυνομίας και ασφάλειας αεροδρομίου αλλά και λόγω της 24ωρης παρουσίας κόσμου, ταξί, λεωφορείων κλπ. Επίσης μην ξεχνάμε ότι το αεροδρόμιο βρίσκεται σε κλειστό-ελεγχόμενο οδικό σύστημα από όπου χρειάζεσαι χρόνο και χιλιόμετρα για να βγεις.

Στο parking μακράς διάρκειας των αυτοκινήτων σπάνια έχω δει μοτοσικλέτες. Δεν γνωρίζω πως μπαίνεις-βγαίνεις εφόσον το μηχάνημα δεν βλέπει μπροστινή πινακίδα να διαβάσει, νομίζω όμως ότι στοιχίζει όσο τα αυτοκίνητα (50€ το 5ήμερο) και είναι αχανές και ερημικό.

Έχω συζητήσει κατά καιρούς με διάφορους που παρκαρουν μηχανές στο αεροδρόμιο και κανείς δεν έχει ακούσει πρόβλημα κλοπών. Αντιθέτως όλοι έχουμε υποστεί μικροζημιές από το στρίμωγμα.

Ελπίζω να βοήθησα.

Operater
05/08/2010, 11:30
To θεωρώ πιο ασφαλές να είναι στο παρκιν του αεροδρομίου
από το να είναι στη γειτονιά σου. Χωρίς κι εγώ να ξέρω κάτι,
απλά σκέψου αυτή την άποψη!:wave2:

vagtav
05/08/2010, 12:03
Η πιθανότητα να κλαπεί στο πάρκιν του αεροδρομίου είναι σαφώς μικρότερη από οποιοδήποτε άλλο σημείο εκτός δικού σου κλειστού γκαράζ.
Φυσικά μιλάω για το πάρκιν των μηχανών που βρίσκεται στις αφίξεις και σε καμία περίπτωση στο μακράς διάρκειας.
Την έχω αφήσει 10άδες φορές από 1-3 ημέρες και ποτέ δεν είχα πρόβλημα, αλλά ούτε και έχει ακουστεί ποτέ κάτι. Σε αντίθεση βέβαια με πάρκιν του μετρό που ακούγονται συνέχεια κλοπές.
Μην κάνει το λάθος όμως να την αφήσει εκτός οριοθετημένου χώρου, γιατί η κλήση έρχεται στο δευτερόλεπτο.

the who
05/08/2010, 17:40
4 μηνες την αφηνα καθε μερα στο αεροδρομιο.Κανενα συμβαν,ουτε και απο συναδελφους.Οχι στο μακρας αλλα στις αφιξεις.Αν παρκαρεις εκει που επιτρεπεται δεν εχεις προβλημα.

GREGV33
10/09/2011, 16:02
Καλησπέρα στην παρέα. Γύρισα πριν τρείς ημέρες απο Γαλλία. Έκατσα μια βδομάδα. Άφησα τ’ αυτοκίνητο σ’ ενα ιδιωτικό πάρκινγκ. Ειναι στην ευθεία του αερδρομίου, πρός Κορωπί, με τις μπλέ πινακίδες. Υπάρχει και άλλο ενα, με κόκκινες, αλλά έχει .. πακιστανούς!! Πλήρωσα 35 ευρώ και τα παιδιά ήταν ευγενέστατα. Με πήγαν και μ’ έφεραν με δικό τους αυτοκίνητο σε 5 λεπτά και το σημαντικότερο: το αυτοκίνητο ήταν ασφαλισμένο. Ρώτησα για την μηχανή και μου είπαν οτι έχει μισή χρέωση απ' ότι τ' αυτοκίνητο.

Manalishi
05/03/2013, 15:30
Ανάσταση thread θεασάμενοι...

Για στάθμευση ολίγων ωρών, τί λέτε???

Δηλ απο τις 9 μέχρι τις 20:00??? Είναι ασφαλές???

McGyver
05/03/2013, 15:39
Ανάσταση thread θεασάμενοι...

Για στάθμευση ολίγων ωρών, τί λέτε???

Δηλ απο τις 9 μέχρι τις 20:00??? Είναι ασφαλές???

Τι μέρα;

Julius
05/03/2013, 15:42
Ανάσταση thread θεασάμενοι...

Για στάθμευση ολίγων ωρών, τί λέτε???

Δηλ απο τις 9 μέχρι τις 20:00??? Είναι ασφαλές???

ναι λεμε

Julius
05/03/2013, 15:42
Τι μέρα;

αχ αχ χα χα χα :moutza: :lol:

McGyver
05/03/2013, 15:45
αχ αχ χα χα χα :moutza: :lol:

Τι ρε :lol:;
Άμα είναι ΣΚ, τον σιάχνω εγώ :winka:...

Manalishi
05/03/2013, 15:47
Καθημερινή, όχι Σουκού.

Ψάχνοντας βρήκα μια κλοπή ανεμοθώρακα, που ανακοινώθηκε στην εταιρεία και είπε οτι οι κάμερες καταγραφής δεν είναι για κλοπή, αλλά για την ασφάλεια του αεροδρομίου. Και απο τον Panos1050 που είχαν πάρει τοα αντίβαρα..

EDIT

Ρε κανάγια McGyver με δουλεύεις??!?!?!?!?!?
Τώρα θα δείς, όλα στον DimChio!!!

McGyver
05/03/2013, 15:50
Καθημερινή, όχι Σουκού.

Sorry, έχασες :lol:...



Τώρα θα δείς, όλα στον DimChio!!!

Πφ...

akis_trevor
25/07/2016, 23:14
Πήρα το φτυάρι μου και άρχισα να ξεθαβω.
Κατά τα τέλη αυγουστου θα ταξιδεύω με αεροπλάνο,ελεγα να ανεβω με προαστιακό αλλά μου είπαν ότι παίζει παρκινγκ για αυτοκίνητο σχετικά φτηνό.
Εριξα μία ματιά στο νετ και βρήκα ένα eparking που για τις μέρες που θα λειψω χρεώνει 30€.με συμφέρει οικονομικά,απλα ρωταω αν κάποιος το κατέχει να μου πει κάνα τιπ.κλεινω και το πάω εκεί;έχει το αεροδρόμιο δικό του;απλά λέω να κλείσω από τώρα μιας και θα είναι σχεδόν φουλ σεζόν.

teo_g7
25/07/2016, 23:40
Πήρα το φτυάρι μου και άρχισα να ξεθαβω.
Κατά τα τέλη αυγουστου θα ταξιδεύω με αεροπλάνο,ελεγα να ανεβω με προαστιακό αλλά μου είπαν ότι παίζει παρκινγκ για αυτοκίνητο σχετικά φτηνό.
Εριξα μία ματιά στο νετ και βρήκα ένα eparking που για τις μέρες που θα λειψω χρεώνει 30€.με συμφέρει οικονομικά,απλα ρωταω αν κάποιος το κατέχει να μου πει κάνα τιπ.κλεινω και το πάω εκεί;έχει το αεροδρόμιο δικό του;απλά λέω να κλείσω από τώρα μιας και θα είναι σχεδόν φουλ σεζόν.



https://www.aia.gr/el/traveler/parking/parking-fee-calculator

Κλεισε εδω Ακη.Ειναι το επισημο παρκινγκ του αεροδρομίου. Κλειστο και πληρωσε το απο πριν μιας και θα σου βγει πιο φτηνά. Εντωμεταξυ και παραπανω μερες να το αφησεις δεν εγινε και τιποτα μιας και σου χρεωνει 5€ την καθε εξτρα μέρα.
Α κλεισε το πιο φθηνο (νομιζω P3 Holiday) ολα διπλα ειναι και περναει και λεωφορειακι για τις αναχωρήσεις συνέχεια οποτε μη φοβασαι οτι θα περπατας με βαλίτσες κλπ
Οτι αλλο θες ρώτα...

spyrakos35
25/07/2016, 23:41
Κατεβασε την εφαρμογη Park Around και διαλεξε οποιο ειναι πιο φτηνο.
Οι εταιρειες που ειναι εκει γυρω, σε πανε απο το παρκινγκ στο αεροδρομιο και οταν επιστρεψεις ερχονται και σε παιρνουν....

spyrakos35
25/07/2016, 23:43
https://www.aia.gr/el/traveler/parking/parking-fee-calculator

Κλεισε εδω Ακη.Ειναι το επισημο παρκινγκ του αεροδρομίου. Κλειστο και πληρωσε το απο πριν μιας και θα σου βγει πιο φτηνά. Εντωμεταξυ και παραπανω μερες να το αφησεις δεν εγινε και τιποτα μιας και σου χρεωνει 5€ την καθε εξτρα μέρα.
Α κλεισε το πιο φθηνο (νομιζω P3 Holiday) ολα διπλα ειναι και περναει και λεωφορειακι για τις αναχωρήσεις συνέχεια οποτε μη φοβασαι οτι θα περπατας με βαλίτσες κλπ
Οτι αλλο θες ρώτα...

Το αμαξι ομως ΔΕ φυλασσεται....

teo_g7
25/07/2016, 23:48
Το αμαξι ομως ΔΕ φυλασσεται....

Εμεις εχομε φθηνα αυτοκινητα που δε πιανουν το ματι των κακωνε ανθρωπωνε

akis_trevor
25/07/2016, 23:57
Ένα σμαρτακι είναι,βαλιτσες κλπ λίγα πράγματα.χειραποσκευες βασικά.
Thanka both of you.
Θα τα τσεκαρω και τα δύο.
Τα γύρω γύρω πάρκινγκ φαντάζομαι είναι κάνα 5λεπτο 10λεπτο μακριά;

aktaioros
26/07/2016, 00:17
Το πολύ 3-8 λεπτά. Στην εφαρμογή parkaround έχει κόστος και χρόνο μετάβασης.

taisteal
26/07/2016, 00:33
Ένα σμαρτακι είναι,βαλιτσες κλπ λίγα πράγματα.χειραποσκευες βασικά.
Thanka both of you.
Θα τα τσεκαρω και τα δύο.
Τα γύρω γύρω πάρκινγκ φαντάζομαι είναι κάνα 5λεπτο 10λεπτο μακριά;

Το smart ειναι επιφοβο οχημα για κλοπη στην Αθηνα.
Προτιμησε καποιο φυλασσομενο παρκινγκ

teogtp
26/07/2016, 01:54
Ένα σμαρτακι είναι,βαλιτσες κλπ λίγα πράγματα.χειραποσκευες βασικά.
Thanka both of you.
Θα τα τσεκαρω και τα δύο.
Τα γύρω γύρω πάρκινγκ φαντάζομαι είναι κάνα 5λεπτο 10λεπτο μακριά;


Δεν το βαζεις και αυτο στην βαλιτσα να τελειωνεις;




:D

AgisMessinios
26/07/2016, 06:57
Κελιστό παρκιν γειτονειας....με 30 ευρώ μπορεις να το παρκάρεις σχεδόν για μήνα,με άλλα 5-6 ευρώ πας με ταξί στο μετρό και άλλα 4 έφτασες αεροδρόμιο.σουμα 40.Και άλλα 10 πες απο αεροδρόμιο με μετρό Αθήνα και ταξί για πάρκιν....κομπλέ με μια πενηνταρού.

akis_trevor
26/07/2016, 09:00
Κελιστό παρκιν γειτονειας....με 30 ευρώ μπορεις να το παρκάρεις σχεδόν για μήνα,με άλλα 5-6 ευρώ πας με ταξί στο μετρό και άλλα 4 έφτασες αεροδρόμιο.σουμα 40.Και άλλα 10 πες απο αεροδρόμιο με μετρό Αθήνα και ταξί για πάρκιν....κομπλέ με μια πενηνταρού.

4-5 μέρες θα χρειαστεί.αν πάει τόσο ψηλά δεν το συζητάμε καν,παιρνω το τρενάκι και πάω από πατρα κατευθείαν.απλα η αναχώρηση είναι πρωί νωρίς και αν παω με τρένο πρέπει να φύγω απτην προηγούμενη κλπ κλπ.
Το ξέρω ότι τα ανοίγουν τα σμαρτακια κι έτσι κι αλλιώς μόνο σε φυλασσόμενο θα μπει,αν μπει.

Panos76
26/07/2016, 09:06
Πήρα το φτυάρι μου και άρχισα να ξεθαβω.
Κατά τα τέλη αυγουστου θα ταξιδεύω με αεροπλάνο,ελεγα να ανεβω με προαστιακό αλλά μου είπαν ότι παίζει παρκινγκ για αυτοκίνητο σχετικά φτηνό.
Εριξα μία ματιά στο νετ και βρήκα ένα eparking που για τις μέρες που θα λειψω χρεώνει 30€.με συμφέρει οικονομικά,απλα ρωταω αν κάποιος το κατέχει να μου πει κάνα τιπ.κλεινω και το πάω εκεί;έχει το αεροδρόμιο δικό του;απλά λέω να κλείσω από τώρα μιας και θα είναι σχεδόν φουλ σεζόν.

Πριν λίγους μήνες που ταξίδεψα, είπα για πρώτη φορά να πάρω το αμάξι ώστε να μη τραβιέμαι με προαστιακό αφού θα έφτανα κάπως αργά.

Με μία μίνι έρευνα της στιγμής, κατέληξα στην εταιρία αυτή! (eparking).

Το έκλεισα λοιπόν ιντερνετικά, αλλά πήρα και τηλ. να επιβεβαιώσω την κράτηση..

Είχα το άγχος στη διαδρομή προς το αεροδρόμιο αν θα το έβρισκα μέσα στα χωράφια που είναι σπαρμένα τα περισσότερα πάρκινγκ.

Τελικά το βρήκα πανεύκολα, αφού εντός της Αττικής Οδού και πλησιάζοντας στο αεροδρόμιο, είχε ταμπέλες για το που ήταν το πάρκινγκ.

Με το που έφτασα, μπήκα μέσα, έδωσα όνομα, άφησα κλειδιά και αμάξι, ήρθε ένας άνθρωπος, μας έβαλε δύο άτομα στο λεωφορείο - μίνι βαν και μας άφησε έξω από τη πύλη που θέλαμε.

Στην επιστροφή, μας είχε πει να τον πάρουμε τηλ. όταν θα είμαστε στο χώρο παραλαβής αποσκευών (για να κάνει το κουμάντο του να είναι εγκαίρως στο αεροδρόμιο).

Έτσι και έγινε, ανεβήκαμε στο δρόμο - διάδρομο που περνούν όλα τα αμάξια, το βανάκι ήταν πράσινο και έκανε μπαμ από μακρυά, μέχρι να τελειώσω το τσιγάρο είχε φτάσει. Του έκανα σινιάλο να μας καταλάβει, ανεβήκαμε και σε 10' μας είχε πάει στο αμάξι, πλήρωσα με χρεωστική και έφυγα.

Αν το αφήσεις εντός αεροδρομίου, έχει περπάτημα να ξέρεις. Πιστεύω είναι ο ίδιος χρόνος που κάναμε. Όλα τα πάρκινγκ στο 10λεπτο είναι και όλα έχουν όχημα μεταφοράς από και προς το αεροδρόμιο.

est
26/07/2016, 10:48
Φίλη μου πριν από 2-3 χρόνια είχε αφήσει το σμαρτάκι της στο πάρκινγκ του αεροδρομίου για 4 μέρες που θα ταξίδευε. Όταν πήγαινα το πάρει έλειπε ο προφυλακτήρας ο πίσω και κανένας δεν είχε δει τίποτα. Θα σου πρότεινα κάποιο φυλασσόμενο.

AgisMessinios
26/07/2016, 22:20
Πριν λίγους μήνες που ταξίδεψα, είπα για πρώτη φορά να πάρω το αμάξι ώστε να μη τραβιέμαι με προαστιακό αφού θα έφτανα κάπως αργά.

Με μία μίνι έρευνα της στιγμής, κατέληξα στην εταιρία αυτή! (eparking).

Το έκλεισα λοιπόν ιντερνετικά, αλλά πήρα και τηλ. να επιβεβαιώσω την κράτηση..

Είχα το άγχος στη διαδρομή προς το αεροδρόμιο αν θα το έβρισκα μέσα στα χωράφια που είναι σπαρμένα τα περισσότερα πάρκινγκ.

Τελικά το βρήκα πανεύκολα, αφού εντός της Αττικής Οδού και πλησιάζοντας στο αεροδρόμιο, είχε ταμπέλες για το που ήταν το πάρκινγκ.

Με το που έφτασα, μπήκα μέσα, έδωσα όνομα, άφησα κλειδιά και αμάξι, ήρθε ένας άνθρωπος, μας έβαλε δύο άτομα στο λεωφορείο - μίνι βαν και μας άφησε έξω από τη πύλη που θέλαμε.

Στην επιστροφή, μας είχε πει να τον πάρουμε τηλ. όταν θα είμαστε στο χώρο παραλαβής αποσκευών (για να κάνει το κουμάντο του να είναι εγκαίρως στο αεροδρόμιο).

Έτσι και έγινε, ανεβήκαμε στο δρόμο - διάδρομο που περνούν όλα τα αμάξια, το βανάκι ήταν πράσινο και έκανε μπαμ από μακρυά, μέχρι να τελειώσω το τσιγάρο είχε φτάσει. Του έκανα σινιάλο να μας καταλάβει, ανεβήκαμε και σε 10' μας είχε πάει στο αμάξι, πλήρωσα με χρεωστική και έφυγα.

Αν το αφήσεις εντός αεροδρομίου, έχει περπάτημα να ξέρεις. Πιστεύω είναι ο ίδιος χρόνος που κάναμε. Όλα τα πάρκινγκ στο 10λεπτο είναι και όλα έχουν όχημα μεταφοράς από και προς το αεροδρόμιο.

Δεν έχω αφήσει ποτέ,ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΜΗ ΦΥΛΑΣΣΟΜΕΝΟ και ΧΩΡΙΣ ΚΑΜΕΡΕΣ parking ούτε αμάξι,ούτε μηχανάκι.Και δεν πρόκειται βέβαια.Φύλαγε τα ρούχα σου να χεις τα μισα!

camen
31/07/2016, 14:09
Άστο στο executive parking ακριβώς μπροστα στις πύλες του αεροδρομίου ;)
Land Rover, porche 911, Aston Martin , Smart Aki Trevor , S500 , Bentley :smokin:

akis_trevor
31/07/2016, 18:31
Άστο στο executive parking ακριβώς μπροστα στις πύλες του αεροδρομίου ;)
Land Rover, porche 911, Aston Martin , Smart Aki Trevor , S500 , Bentley :smokin:

Σιγά μην αφήσω το σμαρτακι διπλα στις μπουρουχες..:lol:
Τελικά ή εφαρμογη που είπε ο σπυρετος πιο πίσω έδωσε την λύση.
Θενξ α λοτ!!

Lumiel
22/05/2017, 21:48
Εχουμε κανα πρόσφατο review για parking?? Ξέρετε αν επιτρέπουν και φυλάνε και κράνος μαζί με μηχανή?? Η θα πρέπει να αρχίσω τα τηλέφωνα :(

Lumiel
24/05/2017, 22:47
thanks για το recommendation, δοκίμασα και εγώ το eparking.gr Η εμπειρία αν και πρώτη, έχω να πω τα καλύτερα. Με πήγαν - έφεραν στο αεροδρόμιο με μηδαμινή καθυστέρηση, η μηχανή έμεινε σε κλειστό χώρο, μου φύλαξαν και το κράνος, και όλα αυτά για σχεδόν 2 μέρες με λιγότερο απο 10 ευρώ. Πλέον ξέρω που να πηγαίνω !! :D

AristidisZ
27/08/2017, 13:56
Πάντως οι τιμές του ρε παιδιά δε λένε και τίποτα, σχεδόν σαν το κανονικό του αεροδρομίου στοιχίζει...

andreastwin
27/08/2017, 14:04
Ο χώρος για δωρεάν στάθμευση μηχανών βρίσκεται στον διάδρομο των αφίξεων (κάτω διάζωμα) στην αρχή και στο τέλος. Είναι οριοθετημένος με πινακίδες και πλαστικά jersey στα άκρα και παρκάρεις κάθετα στο πεζοδρόμιο.

Θεωρώ την κλοπή δύσκολη όχι μόνο λόγω των περιπολιών αστυνομίας και ασφάλειας αεροδρομίου αλλά και λόγω της 24ωρης παρουσίας κόσμου, ταξί, λεωφορείων κλπ. Επίσης μην ξεχνάμε ότι το αεροδρόμιο βρίσκεται σε κλειστό-ελεγχόμενο οδικό σύστημα από όπου χρειάζεσαι χρόνο και χιλιόμετρα για να βγεις.

Στο parking μακράς διάρκειας των αυτοκινήτων σπάνια έχω δει μοτοσικλέτες. Δεν γνωρίζω πως μπαίνεις-βγαίνεις εφόσον το μηχάνημα δεν βλέπει μπροστινή πινακίδα να διαβάσει, νομίζω όμως ότι στοιχίζει όσο τα αυτοκίνητα (50€ το 5ήμερο) και είναι αχανές και ερημικό.

Έχω συζητήσει κατά καιρούς με διάφορους που παρκαρουν μηχανές στο αεροδρόμιο και κανείς δεν έχει ακούσει πρόβλημα κλοπών. Αντιθέτως όλοι έχουμε υποστεί μικροζημιές από το στρίμωγμα.

Ελπίζω να βοήθησα.

επιδη δουλευα απο το ανοιγμα του αεροδρομιου μεχρι και πριν λιγο καιρο ξερο πολυ καλα τι συμβαινει,και μαλιστα συναδελφου του σηκωσαν TDM900 με συνεγερμο και τα σχετικα και το αφησαν 300 μετρα ποιο κατο προφανος ,η καποιος τους ειδε ,η δεν μπορεσαν να το βαλουν μπροστα.απο σπασιματα και κλοπες ,καθρεπτες και διαφορα μικροπραγματα αβερτα.

ptc
27/09/2018, 12:58
Κανενας καρντασης που να ξερει τι παιζει στο Μακεδονια με το παρκινγκ μηχανων; Υπαρχει καποιος χωρος ειδικα για τις μηχανες ή παμε κανονικα στο κεντρικο παρκινγκ του αεροδρομιου; Δε μιλαω για μερες, θα παω για μια αφιξη φιλου.

Manalishi
27/09/2018, 13:22
Εγώ χρησιμοποιώ την εφαρμογή Park Around.

ptc
27/09/2018, 14:40
Κανενας καρντασης που να ξερει τι παιζει στο Μακεδονια με το παρκινγκ μηχανων; Υπαρχει καποιος χωρος ειδικα για τις μηχανες ή παμε κανονικα στο κεντρικο παρκινγκ του αεροδρομιου; Δε μιλαω για μερες, θα παω για μια αφιξη φιλου.

Σε περίπτωση που βρεθεί κανείς άλλος στη θέση μου.

Τελικά υπάρχει χώρος για τις μηχανές εκτός πάρκινγκ. Στο κάτω επίπεδο (αφίξεις) τέρμα δεξιά. Ασφάλεια μηδέν βέβαια, δεν είναι για να την αφήσεις για μέρες.

kouk
27/09/2018, 16:59
Αφίξεις έχει πάνω στο πεζοδρόμιο ορισμένο σημείο για μηχανές. Βαλτή εκεί. Δεν έχει θέμα. Προχθές την άφησα για μια μερα