PDA

View Full Version : τι κανεις σε αυτη τη περιπτωση?



johndoe
05/08/2010, 02:59
Χθες το απογευμα στην Λαρισα επιασε ξαφνικη μπορα! Μιλαμε για πολυ νερο. Περιπολικο λοιπον την εχει πεσει σε κεντρικο πεζοδρομο της πολης και γενικα σταματαει κοσμο με μηχανακια ανεξαρτητου ηλικιας και φυλου. Λιγο πριν αρχισει να ριχνει καρεκλες τα οργανα σταματανε πιτσιρικα με παπακι ¨αγωνιστικο¨ (περα μαχαλας racing team και ετσι) με λεπτο λαστιχο, φυσικα χωρις κράνος για να μην χαλασει το μαλλι.

Αρχιζει λοιπον ο ελεγχος. Δεν ξερω αν το νεαρό τον γράψαν τελικά μόνο για κράνος ή ειχε και άλλα στοιχεία που λείπαν. Το θέμα είναι οτι ενω έβρεχε καταρακτωδως τα οργανα μπήκαν μεσα στο αμάξι και ειχαν τον πιτσιρικά ακριβως απο εξω και να τον ρωταν απο μισανοιχτο παραθυρο για κανα τεταρτάκι. Ο τυπάς φυσικά έγινε λούτσα (για να μην πω τπτ άλλο):)

Αφου λοιπόν τελειώσαν τα οργανα την κάναν. Το αυτο έκανε και ο πιτσιρικάς. Δεν νομίζω οτι πήγε τελικά για καφεδιά.

Και ρωτάω λοιπόν. Τι θα έκανες αγαπητέ συνφορουμίτη στην προκειμένη περίπτωση? Θα καθόσουν μεσα στην μπόρα να σε κάνουν σπάσιμο τα smurfs? θα τους έλεγες να μπώ μεσα στο αμάξι και εγώ ρε παιδια για να μην βρέχομαι? Ελα εξω οργανο να με γράψεις για να δω τι ακριβως κάνεις? Δώσε με κυριε αστυφηλαξ το ονομά σου να σε αναφέρω?

Θερμή παράκληση. Εννοειτε οτι ο πιτσιρικάς δεν εκανε σωστα που οδηγούσε χωρις κράνος και τα λοιπά. Καλά κανανε και τον γράψανε. να του πάρουν και το διπλωμα, αν φυσικα εχει.

Αλλα ρε παιδια λιγο σεβασμός. Τον έχεις τον τυπακο εξω και εχει γινει μουσκεμα. Αν ήταν γυναίκα ή μπαρμπας με μπιροκοιλια δεν νομιζω να ενεργούσαν το ίδιο.

KaTaNaS
05/08/2010, 03:05
καλοκαιρινη μπορα = ευλογία

καθεσαι και βρέχεσαι, βρισκεις καταλυμμα καπου κοντα (τεντα, υποστεγακι, δενδρακι)

και κοιτας τα μπατσακια απο μακρυα περιμενωντας να κοπασει...

αφου φοβουνται το νερο , εκμεταλευσου τους φοβους τους :lol:

mixalakis
05/08/2010, 03:08
Δηλαδή αν δεν τον σταμάταγαν οι μπάτσοι, δεν θα γινόταν μούσκεμα;

Arxagelos
05/08/2010, 03:50
δηλαδή έπρεπε να γίνουν λούτσα όλοι? αφού ο πιτσιρικάς έτσι και αλλιώς θα γινόταν λούτσα με την πάπια, οι Κυριοι Αστυφυλαξς σκέφτηκες οτι μπορεί να έχουν μπροστά τους πολλές ακόμα ώρες υπηρεσία? και αν του κόψαν πρόστιμο πως θα γράφανε την παράβαση? εκτός και άμα έχουν αδιάβροχο στυλό και μπλοκάκια. :rotflmao:

ΜΟΖΑΡΤ
05/08/2010, 04:01
ρε φιλε αυτα τα τυπακια πρεπει να τα βρεξουν στο ξυλο
μας εχουν ζαλισει και δεν σεβονται και κανενα.
το κακο ειναι οτι το τανιν στην λαρισα εχει ξεφυγει αρκετα και η οδηγικη εκπαιδευση ειναι στα ταρταρα.

εχω δει απειρα τυπακια με σκουτερ να μην μπορουν να τα πατησουν κατω και στην στροφη να πανε τσολιαδες στα ανακτορα.

και φυσικα για κρανος το αυτονοητο.

johndoe
05/08/2010, 04:05
ο γρηγορος πιστευω θα προλαβαινε να πινει φραπεδουμπα αν δεν τον γραφανε. καλα τον καναν και τον γραψανε. απλα τον ειχανε επιτειδες εξω στην βροχη 15 λεπτα. Φανταζομαι οτι αν θελανε θα την ειχανε κοψει την κληση στο μπαμ μπαμ. ειμαι περιεργος να εβλεπα τι θα γινοταν αν ηταν μπατσομηχανοι! :D :D

Gandalf dr685sm
05/08/2010, 04:19
Μήπως να του διναν και καφεδάκι;... το τι έγινε λούτσα δεν φταίνε οι αστυνομικοί. Ας φόραγε κράνος, αδιάβροχα , μποτάκια κτλ.. ΠΟΥ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΦΟΡΑΕΙ.. για να μην γίνει μούσκεμα. Που θα γινόταν έτσι και αλλιώς αν συνέχιζε με το παπί στην βροχή.

Gandalf

SVX
05/08/2010, 04:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
Μήπως να του διναν και καφεδάκι;... το τι έγινε λούτσα δεν φταίνε οι αστυνομικοί. Ας φόραγε κράνος, αδιάβροχα , μποτάκια κτλ.. ΠΟΥ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΦΟΡΑΕΙ.. για να μην γίνει μούσκεμα. Που θα γινόταν έτσι και αλλιώς αν συνέχιζε με το παπί στην βροχή.

Gandalf


Αν ειχαν αυτη τη συμπεριφορα απεναντι σε εσενα?


Ο πιτσιρικας μπορει να μη σεβεται τον εαυτο του αλλα αν θελουμε αξιοπρεπεια πρεπει να φερομαστε αναλογως....

Το επιπεδο των "οργανων εξουσιας" ειναι ο πηχυς ...


Ειμασταν εμεις για Ευρωπη.... Παραγκες απο λαμαρινες και χωματοδρομους επρεπε να εχουμε ακομα..... μεχρι εκει φτανει το επιπεδο μας σε ολους τους τομεις :yuck:

Gandalf dr685sm
05/08/2010, 04:56
ΠΟΙΑ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΡΕ ΦΙΛΕ;... μας δουλεύεις;.. μήπως να του έδιναν και ομπρελίτσα και κανά αδιάβροχο; Επαναλαμβάνω.. αν είχε τον κατάλληλο εξοπλισμό , μια χαρά θα ήταν. Δεν είναι δουλειά του αστυνομικού να κάνει τον πολίτη να νιώθει άνετα την ώρα που του επιβάλουν την τιμωρία του νόμου..

ΕΛΕΟΣ ΡΕ ΠΣΤ ΜΟΥ!

Και αν το έκαναν σε μένα... δεκάρα δεν θα έδινα μιας και ο μαλάκας της υπόθεσης θα είμαι εγώ και οι πράξεις που έκανα εκείνες που με έφεραν σε εκείνο το σημείο.

όλα μας φταίνε τελικά εκτός απο τις μαλακίες που κάνουμε εμείς.. για αυτές είναι υπεύθυνες οι συνθήκες και οι καταστάσεις γύρω μας που μας ωθούν στην πράξη τους.

Gandalf

SVX
05/08/2010, 04:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
ΠΟΙΑ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΡΕ ΦΙΛΕ;... μας δουλεύεις;.. μήπως να του έδιναν και ομπρελίτσα και κανά αδιάβροχο; Επαναλαμβάνω.. αν είχε τον κατάλληλο εξοπλισμό , μια χαρά θα ήταν. Δεν είναι δουλειά του αστυνομικού να κάνει τον πολίτη να νιώθει άνετα την ώρα που του επιβάλουν την τιμωρία του νόμου..

ΕΛΕΟΣ ΡΕ ΠΣΤ ΜΟΥ!

Και αν το έκαναν σε μένα... δεκάρα δεν θα έδινα μιας και ο μαλάκας της υπόθεσης θα είμαι εγώ και οι πράξεις που έκανα εκείνες που με έφεραν σε εκείνο το σημείο.

όλα μας φταίνε τελικά εκτός απο τις μαλακίες που κάνουμε εμείς.. για αυτές είναι υπεύθυνες οι συνθήκες και οι καταστάσεις γύρω μας που μας ωθούν στην πράξη τους.

Gandalf


Δηλαδη αν σε σταματησουν για τυπικο ελεγχο και στεκεσαι μεσα στη βροχη δεν εχεις προβλημα?


Εσυ ξερεις καλυτερα....

zephyr1
05/08/2010, 05:04
Λιγα με την ΛουτσΑ. :evil:

Bowleno
05/08/2010, 05:48
+1, τι σας έκανε η ΛούτσΑ; ε; :mad:

μια χαρά παραλία έχει :D

zoropatra
05/08/2010, 05:53
ok!απο οτι καταλαβα ολοι οι παραπανω που απαντησαν ποτε δεν:

1)εχουν οδηγησει πιτσιρικαδες χωρις διπλωμα....
2)ποτε δεν εχουν παραβιασει τον κ.ο.κ π.χ σε ταχυτητα
3)ποτε δεν εχουν οδηγησει χωρις κρανος.......
4)σχεδον κανενας μας δεν εχει βαλει εξατμιση στην μηχανη για παραπανω βρου βρουμμμ
5)γενικα κανενας δεν εχει κανει καγκουριλικια εστω και πιτσιρικας......(μερικοι κανουμε ακομα)

ειμαστε ολοι αγιοι οι μοτοσυκλετιστες?δηλαδη οποιος φοραει κρανος ειναι σωστος?

για σωπατε ρε μαγκες!!!!!ακομα και ο δολοφονος εχει δικαιωματα!!!!!

και για να απαντησω στο αρχικο ποστ........τετοιοι μπατσοι θελουν φτυσιμο!!!!!
αν ηταν κανενας δικηγορος με καμια bmw ξεκρανοτος ή δεν θα τον σταματουσαν ή θα πηγεναν σε καποιο υποστεγο......απλα τετοιοι μπατσοι ξερουν να κανουν τους μαγκες στα πιτσιρικια!!!!!

και για να μην παρεξηγηθω δεν λεω οτι ο πιτσιρικας ειχε δικιο..........οκ εκανε την παρανομια του θα πλερωσει!!!αλλα υπαρχουν και καποια δικαιωματα ρε αδερφια!!!!!

Gandalf dr685sm
05/08/2010, 06:11
@zoropatra:

Ποιά δικαιώματα;... έκανε μαλακία .. θα πληρώσει.. όπως πληρώνουμε όλοι όταν τις κάνουμε (γιατί τις κάνουμε όλοι! ). Στην τελική δεν τον πλάκωσαν στο ξύλο... έλεγχος και απόδοση κλήσης ήταν η ιστορία!

Σιγά δηλαδή μην του έδιναν όπως είπα και ομπρελίτσα και καφέ για να μην νιώσει άσχημα ενώ τιμωρείται για την μαλακία που έκανε. Και δεν νομίζω να του είπαν "κάτσε πελαργός στην βροχή με το ένα πόδι επάνω". Θα μπορούσε να πάει απο εκείνη την μεριά του οχήματος που θα βρεχόταν λιγότερο... είναι δυνατόν δηλαδή να ζητάτε ευθύνες απο το πλήρωμα των αστυνομικών γιατί ενα μαλακισμένο έκανε μια παπαριά και ενώ ελεγχόταν , βρεχόταν;

Τι άλλο θα διαβάσουμε ρε πστ μου ακόμα εδώ; ΕΛΕΟΣ δηλαδή...

@SVX:

Οχι δεν θα έχω πρόβλημα , γιατί όταν οδηγώ μηχανή στην βροχή φοράω πάντα κράνος , πάντα αδιάβροχο και πάντα μπότες γάντια... αν με πιάσει στην μέση και πάλι έχω πάντα κράνος, πάντα μπουφάν και πάντα όλα τα υπόλοιπα που φοράμε γενικά όταν οδηγούμε τον διάολο που καβαλάμε.

golis
05/08/2010, 06:15
Kala tou ekanan.Etsi vent0uza.

zoropatra
05/08/2010, 06:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
@zoropatra:

Ποιά δικαιώματα;... έκανε μαλακία .. θα πληρώσει.. όπως πληρώνουμε όλοι όταν τις κάνουμε (γιατί τις κάνουμε όλοι! ). Στην τελική δεν τον πλάκωσαν στο ξύλο... έλεγχος και απόδοση κλήσης ήταν η ιστορία!

Σιγά δηλαδή μην του έδιναν όπως είπα και ομπρελίτσα και καφέ για να μην νιώσει άσχημα ενώ τιμωρείται για την μαλακία που έκανε. Και δεν νομίζω να του είπαν "κάτσε πελαργός στην βροχή με το ένα πόδι επάνω". Θα μπορούσε να πάει απο εκείνη την μεριά του οχήματος που θα βρεχόταν λιγότερο... είναι δυνατόν δηλαδή να ζητάτε ευθύνες απο το πλήρωμα των αστυνομικών γιατί ενα μαλακισμένο έκανε μια παπαριά και ενώ ελεγχόταν , βρεχόταν;

Τι άλλο θα διαβάσουμε ρε πστ μου ακόμα εδώ; ΕΛΕΟΣ δηλαδή...

@SVX:

Οχι δεν θα έχω πρόβλημα , γιατί όταν οδηγώ μηχανή στην βροχή φοράω πάντα κράνος , πάντα αδιάβροχο και πάντα μπότες γάντια... αν με πιάσει στην μέση και πάλι έχω πάντα κράνος, πάντα μπουφάν και πάντα όλα τα υπόλοιπα που φοράμε γενικά όταν οδηγούμε τον διάολο που καβαλάμε.



ή εισαι αστυνομικος ή προφανως ειχες αποθημενο να γινεις αστυνομικος και δεν σου εκατσε........αυτο καταλαβαινω εγω!

ειπα εγω να μην πληρωσει για τις παρανομιες του?αφου λοιπον ηθελαν να τον γραψουν ή θα επρεπε να κατεβουν και οι μπατσοι και να βραχουν και αυτοι ή να πανε σε καποιο υποστεγο.....

και ξαναλεω παλι οτι και ενας δολοφονος εχει δικαιωματα!!!!!!

jimmis5
05/08/2010, 06:23
Δεν κατεβηκαν μην την παθουν σαν και αυτους

http://www.youtube.com/watch?v=bKFdr6vVwvc&feature=related
:lol: :lol:

950dim
05/08/2010, 06:29
Και ερχομαι να συμπληρωσω πως εχουμε εδω ακομα μια αδιαφορια που δεν εχει μεριμνησει ο κρατικος μηχανισμος να εχουν οι αστυνομικοι (σορρυ,οι μπατσοι) στα περιπολικα κατα τους χειμερινους μηνες εξοπλισμο,μπουφανακια(σε 2-3 νουμερα),κρανακια,ομπρελιτσες για τους καγκουρες που σταματανε,ωστε να μην βρεχονται τα δικαιωματα των παρανομουντων!!!

zoropatra
05/08/2010, 06:36
τι εγινε ρε εδω μεσα?ολοι Λ.Α.Ο.Σ ψηφιζουν?

Εχετλαίος
05/08/2010, 06:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από zoropatra
τι εγινε ρε εδω μεσα?ολοι Λ.Α.Ο.Σ ψηφιζουν?

Που είπαμε ότι μένεις;

zoropatra
05/08/2010, 06:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
Που είπαμε ότι μένεις;


στην πατρα.....αν κατεβεις στειλε π.μ να βρεθουμε......χαχαχαχαχαχαχα

harris_x
05/08/2010, 06:42
Δεν νομίζω ότι θα ήταν άσχημο να πήγαιναν σε ένα υπόστεγο ή να τον έβαζαν μέσα στο όχημα.
H ανθρωπιά δε βλάπτει.

zoropatra
05/08/2010, 06:44
βεβαια με αυτα και με εκεινα ξεχασα να απαντησω στο ερωτημα του ποστ..........εγω στην περιπτωση που θα ημουν παρανομος και ενω εβραχε με σταματαγαν θα πηγαινα κατω απο ενα υποστεγο και θα τους ελεγα αν θελετε ελατε εδω........χωρις φωνες και τσαμπουκαλικια.......τι ποιο απλο!

zoropatra
05/08/2010, 06:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από harris_x
Δεν νομίζω ότι θα ήταν άσχημο να πήγαιναν σε ένα υπόστεγο ή να τον έβαζαν μέσα στο όχημα.
H ανθρωπιά δε βλάπτει.


τι λες μωρε και εσυ?πας καλα?κανονικα επρεπε αφου του κοψουν την κληση κτλ...να τον δεσουν πισω απο το γαλαταδικο και να τον κανουν 3-4 γυρους το τετραγωνο για παραδειγματισμο!!!!!να δεις μετα θα ειναι κανεις ξεκρανοτος?

Gandalf dr685sm
05/08/2010, 07:07
όπως πάντα οι ΝεοΈλληνες έχουν απαίτηση ακόμα και στις μαλακίες τους να τους κανακεύουν...

1. κανείς δεν του είπε , τουλάχιστον απο όσο γράφτηκε, να σταθεί στην βροχή σαν τον πελαργό στο ένα πόδι.

2. Όταν σε σταματούν για έλεγχο και βρίσκεσαι παράνομος περιμένεις την λυπητερή ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ σε όλα τα μέρη του κόσμου. Ο νεαρός κακώς βρισκόταν κοντά και στο περιπολικό ακόμα καθώς σε πολλές περιπτώσεις μπορεί ο όποιος αναβάτης μετά απο έλεγχο διά ασυρμάτου να βρεθεί οτι είναι επικίνδυνος, να οπλοφορεί κτλ... Για αυτό και σε ελέγχους σου λένε να μείνεις κοντά ή μέσα στο όχημα σου αν είναι Ι.Χ. Αυτό είναι η διαδικασία που πρέπει να ακολουθείται απο όλους τους αστυνομικούς.

3. Αφού ο νεαρός βρεχόταν και τον ενοχλούσε (ΑΝ.. τον ενοχλούσε καθώς μέχρι τώρα σχολιάζουμε μόνο την άποψη του SVX, έτσι; ) μπορεί να ζητήσει να σταθεί κάπου στο οπτικό πεδίο των αστυνομικών , σε απόσταση ασφαλείας. Στο περιπολικό ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΕΙ, εκτός και αν έχει συλληφθεί ή είναι σε κίνδυνο ζωής.

Το 2 και το 3 για να μάθετε και κάτι. Και φίλε Zoropatra... ούτε είμαι αστυνομικός ούτε μου διέφυγε... απλά γνωρίζω πολύ καλά και τις ευθύνες, και τα δικαιώματα μου. Σε αντίθεση με όσα διαβάζω εδώ και πραγματικά δεν απορώ που κάθε φορά γκρινιάζουν κάποιοι θεωρώντας πως οι νομοι και οι αστυνομικοί είναι εκεί μόνο όποτε τους συμφέρει.... οχι όποτε πρέπει.

Gandalf

zoropatra
05/08/2010, 07:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
όπως πάντα οι ΝεοΈλληνες έχουν απαίτηση ακόμα και στις μαλακίες τους να τους κανακεύουν...


2. Όταν σε σταματούν για έλεγχο και βρίσκεσαι παράνομος περιμένεις την λυπητερή ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ σε όλα τα μέρη του κόσμου. Ο νεαρός κακώς βρισκόταν κοντά και στο περιπολικό ακόμα καθώς σε πολλές περιπτώσεις μπορεί ο όποιος αναβάτης μετά απο έλεγχο διά ασυρμάτου να βρεθεί οτι είναι επικίνδυνος, να οπλοφορεί κτλ... Για αυτό και σε ελέγχους σου λένε να μείνεις κοντά ή μέσα στο όχημα σου αν είναι Ι.Χ. Αυτό είναι η διαδικασία που πρέπει να ακολουθείται απο όλους τους αστυνομικούς.


Gandalf


αυτη ειναι η ποιο σωστη απαντηση που εδωσες μεχρι τωρα!!!!!με αυτα που γραφεις φαινεται οτι οι κυριοι αστυφυλακες δεν εκαναν αυτο που επρεπε......αντι να βγουν και να πανε στο παπι του...τον καλεσαν διπλα στο περιπολικο για να μην βραχουν.........γιατι απο μονος του να πηγε εκει χλωμο το κοβω αλλα και μονος του να πηγε οι αστυφυλακες κοιταξαν τον ευτο τους και δεν επραξαν οπως αναφερεις εσυ........ουφ το λυσαμε το θεμα!

Acacius
05/08/2010, 07:18
Gandalf, αν και τα επιχειρήματά σου έχουν βάση εγώ θα διαφωνήσω.

Για οποιαδήποτε παρανομία του πιτσιρικά μπορούν (και πρέπει) να τον τιμωρήσουν. Αυτό δε σημαίνει ότι ο υπόλογος χάνει αυτομάτως και την αξιοπρέπειά του. Γράψε τον, σκίσε τον, αλλά να τον αφήνεις να βρέχεται για ένα τέταρτο μπορεί να μην είναι κολάσιμο αλλά δεν είναι σωστό - ούτε σε σκύλο δεν το κάνεις όταν είσαι *άνθρωπος* και όχι απλά "όργανο" (πιθανότατα μπουζούκι...).

Οι "μπάτσοι" είναι εκεί για να προστατεύουν τους πολίτες και όχι για να κάνουν καψόνια εκεί που τους παίρνει (αν ο παράνομος ήταν γιος βουλευτή με πορσικό μαντεύουμε τι θα γινόταν σε κάθε περίπτωση). Επίσης, είναι πιο εύκολο να σεβαστεί ο πιτσιρικάς το νόμο όταν βλέπει ότι οι εκπρόσωποί του σέβονται τον ίδιο σαν άνθρωπο ακόμα και όταν φταίει. Αλλιώς θα σκέφτεται φεύγοντας αν ο αστυνόμος τον γράφει και τον αφήνει να βρέχεται και αλλιώς αν τον πάει παραδίπλα για να μείνει στεγνός. Ποιος αστυνόμος υπηρετεί καλύτερα την πολιτεία;

Gandalf dr685sm
05/08/2010, 07:20
Μια διευκρίνηση σε αυτό...

Δεν μπαίνουν και οι δύο μέσα στο περιπολικό.. ούτε πάνε προς αυτόν να συμπληρώσουν στοιχεία..

Ο ένας παραμένει εκτός οχήματος με χέρι στην θήκη όπλου (ΔΕΝ ΤΟ ΒΓΑΖΕΙ ΕΚΤΟΣ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΣΕ ΘΕΑ ΟΠΛΟΥ) παρατηρώντας τον ελεγχόμενο, όσο και αν μας φαίνεται "κάπως"... ο δεύτερος μπαίνει στο όχημα και δίνει τα στοιχεία στο Tetra και περιμένει για το σήμα. Είναι στην βασική τους εκπαίδευση.

Στον παραβάτη πάει μόνο στο τέλος για να επιδώσει την κλήση. Ο νεαρός παραμένει όμως δίπλα ή μέσα στο όχημα του (αν είναι Ι.Χ.).

Gandalf

sober
05/08/2010, 07:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από Acacius
Οι "μπάτσοι" είναι εκεί για να προστατεύουν τους πολίτες και όχι για να κάνουν καψόνια εκεί που τους παίρνει (αν ο παράνομος ήταν γιος βουλευτή με πορσικό μαντεύουμε τι θα γινόταν σε κάθε περίπτωση). Επίσης, είναι πιο εύκολο να σεβαστεί ο πιτσιρικάς το νόμο όταν βλέπει ότι οι εκπρόσωποί του σέβονται τον ίδιο σαν άνθρωπο ακόμα και όταν φταίει. Αλλιώς θα σκέφτεται φεύγοντας αν ο αστυνόμος τον γράφει και τον αφήνει να βρέχεται και αλλιώς αν τον πάει παραδίπλα για να μείνει στεγνός. Ποιος αστυνόμος υπηρετεί καλύτερα την πολιτεία;

:beer: :beer: :beer: :beer:

Gandalf dr685sm
05/08/2010, 07:22
acacius, sober... έγραψα την διαδικασία που ισχύει ΣΕ ΟΛΕΣ τις περιπτώσεις.. έτσι σώζονται ζωές και προλαμβάνονται καταστάσεις. Οτιδήποτε άλλο , μπορεί να αποβεί μοιραίο σε ακραίες καταστάσεις.

Gandalf

nobody
05/08/2010, 07:23
την καλημερα μου

το παιδι ηταν παρανομο,καλως τον σταματησαν,καλως του εκοψαν κληση.μεχρι εδω καλα

καταλαβαινω γιατι δεν μπορουσε να μπει μεσα στο περιπολικο.και παλι μεχρι εδω ολα καλα.

γιατι ομως δεν του προτειναν να παει καπου κοντα να μην βρεχεται οσο τον εγραφαν?σιγουρα θα υπηρχε ενα υποστεγο η κατι αντιστοιχο.

θα μπορουσε να το ειχε σκεφτει μονος του θα μου πειτε.ας ερθουμε λιγο στη θεση του ομως.αν εισαι πιτσιρικας,βλεπεις τους μπατσους(τους αποκαλω επιτηδες ετσι διοτι οι συγκεκριμενοι,απο την περιγραφη παντα που εχει γινει μεχρι στιγμης,αυτην την νοοτροπια φαινεται να εχουν),σκεφτεσαι οτι τωρα θα σε γραψουνε,εχεις ψιλοαγχωθει,ισως να μην εχεις καν διπλωμα,θα κατσεις να σκεφτεις και μαλιστα να προτεινεις στους μπατσους(επαναληψη εκφρασης) αν επιτρεπεται να πας καπου κοντα να μην βρεχεσαι?

το οτι τους πηρε ενα τεταρτο να ολοκληρωσουν την διαδικασια ενω σιγουρα θα μπορουσαν να ειχαν ξεμπερδεψει πιο συντομα,το σχολιασαμε μεχρι στιγμης αγαπητε μαγε?

φιλικα

γιαννης

Gandalf dr685sm
05/08/2010, 07:25
nobody... αν έδωσαν σήμα απο ασύρματο , εξαρτάται απο την απάντηση του κέντρου και τον χρόνο που θα πάρει αυτό... Όπως είπα και πριν , μιλάμε βάση των γραφομένων του
johndoe αρχικά χωρίς να έχουμε όλη την εικόνα. Άρα είμαστε στην θεωρία.

Gandalf

nobody
05/08/2010, 07:32
δεκτη η απαντηση σου

ουτε τους βαζω ολους στο ιδιο τσουβαλι

απλα,οπως προανεφερε καποιος,η ανθρωπια δεν βλαπτει.κανε σωστα την δουλεια σου,να εισαι τυπικος,αλλα δεν χρειαζεται να ταλαιπωρεις και τον αλλον(τον οποιοδηποτε αλλον) επιτηδες.

αυτο ισχυει για ολα τα επαγγελματα,και για μενα(κι εγω στο δημοσιο ανηκω με την ευρυτερη εννοια του ορου...)

σε ενα αλλο παρεμφερες thread,καποιος ειχε πει πως οταν παψουμε να αντιμετωπιζουμε εκ των προτερων τους αστυνομικους ως μπατσους,θα γινουν καλυτερα για ολους μας τα πραγματα.αυτο ομως να πω οτι ισχυει και αντιστροφα.οταν και αυτοι(οσοι ειναι αυτοι τελοσπαντων) παψουν να εκμεταλλευονται την οποια εξουσια νομιζουν πως εχουν,τοτε θα ειναι πραγματι καλυτερα

να προσθεσω πως αρκετες φορες μου εχουν φερθει ευγενικα και δεν με εχουν ταλαιπωρησει απο την αστυνομια ειτε παω για να βγαλω διαβατηριο ειτε σε κληση απο τροχαια ειτε οπουδηποτε αλλου.απο την αλλη,εχω τυχει και σε περιπτωσεις που μονο να με διευκολυνουν δεν θελανε.το νομισμα εχει παντα δυο οψεις...

Gandalf dr685sm
05/08/2010, 07:34
στην τελευταία σου απάντηση μένω και δεν έχω άλλο σχόλιο....

το νόμισμα πάντα έχει δύο όψεις... +1000000000000

TROOPER
05/08/2010, 08:21
κομπλεξικοι.

menelaos46
05/08/2010, 08:46
Ο καιρος φταιει.....

NAYAGOS
05/08/2010, 08:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από zoropatra
ok!απο οτι καταλαβα ολοι οι παραπανω που απαντησαν ποτε δεν:

1)εχουν οδηγησει πιτσιρικαδες χωρις διπλωμα....
2)ποτε δεν εχουν παραβιασει τον κ.ο.κ π.χ σε ταχυτητα
3)ποτε δεν εχουν οδηγησει χωρις κρανος.......
4)σχεδον κανενας μας δεν εχει βαλει εξατμιση στην μηχανη για παραπανω βρου βρουμμμ
5)γενικα κανενας δεν εχει κανει καγκουριλικια εστω και πιτσιρικας......(μερικοι κανουμε ακομα)

ειμαστε ολοι αγιοι οι μοτοσυκλετιστες?δηλαδη οποιος φοραει κρανος ειναι σωστος?

για σωπατε ρε μαγκες!!!!!ακομα και ο δολοφονος εχει δικαιωματα!!!!!

και για να απαντησω στο αρχικο ποστ........τετοιοι μπατσοι θελουν φτυσιμο!!!!!
αν ηταν κανενας δικηγορος με καμια bmw ξεκρανοτος ή δεν θα τον σταματουσαν ή θα πηγεναν σε καποιο υποστεγο......απλα τετοιοι μπατσοι ξερουν να κανουν τους μαγκες στα πιτσιρικια!!!!!

και για να μην παρεξηγηθω δεν λεω οτι ο πιτσιρικας ειχε δικιο..........οκ εκανε την παρανομια του θα πλερωσει!!!αλλα υπαρχουν και καποια δικαιωματα ρε αδερφια!!!!!

για 'μενα φιλε εχεις δικιο!!!!
καλα κανανε και τον γραψανε και εγω ισως ειμαι χειροτερος απο το πιτσιρικα..
αλλα οι αστυνομικοι ητανε πολυ μαλακιες ,κανανε για λλη μια φορα επιδειξη εξουσιας και το θεωρησαν και μαγκια το ολο σκηνικο!!!

θεωρω δεδομενο πως αν ο πιτσιρικας εκανε κινηση να μπει μεσα στο περιπολικο για να μην βρεχεται οτι δεν θα τον αφηναν ή οτι θα τον γα....σαν ακομη περισσοτερο

Τωρα για καποιον εδω μεσα που ποσταρι εχω χασει πασα ιδεα με τον τροπο που ''κοβει'' τα πραγματα αλλα προφανως ειναι μπατσος ή εχει τρελο κομπλεξ....δεν εξηγειται αλλιως!!!

ολοι ειμασταν στην ηλικια του παιδιου ,ολοι εχουμε αντιμετωπισει την ελληνικη αστυνομια (αστυνομια να την κανει ο Θεος) και καλο ειναι να δειχνουμε λιγο κατανοηση ,δεν λεω να αθωωσουμε τον πιτσιρικο αλλα οχι να πουμε οτι αυτη η αντιμετωπιση ειναι και σωστη

menelaos46
05/08/2010, 09:12
Για μενα το εντιμο θα ηταν η να βρεχονται και οι δυο η να τον παει τον πιτσιρικο σε μια οικοδομη η καπου που δε βρεχεται.
Βεβαια τοτε θα λεγατε "κοιτα ο μαλακας ο μπατσος μεσα στη βροχη καθεται και κοβει κληση..."

NAYAGOS
05/08/2010, 09:15
ναι αυτο θα λεγαμε αλλα βαθια μεσα μας θα ξεραμε πως ειχε και λιγο δικιο ο μπατσος αλλα εδω μιαλαμε οτι μασ πνιγει το δικιο!!!

Arxagelos
05/08/2010, 09:40
Η κουβέντα είναι καθαρά υποθετική, καταρχάς δε μας λες αμα ο πιτσιρικάς την έφαγε η δεν την έφαγε την κλήση/σεις. Γιατί άμα την γλύτωσε μόνο με το 15 λεπτο υποτιθέμενο "καψόνι" πρέπει να είναι πολύ μλκς αν δε πει και ευχαριστώ, μιας και απο την περιγραφή που κάνεις ήταν για πάνω απο 1000αρικο οι παραβάσεις.
Επιπλέον δε μπορώ να καταλάβω, το ζόρι σας είναι γιατί δεν βράχηκε ο αστυνόμος, ασχέτως αμα ο πιτσιρικας θα πήγαινε σπίτι του βρεγμένος μέχρι την κ@λοτρυπίδα και χωρίς να τον σταματούσαν για έλεγχο. Μου θυμίζει το ανέκδοτο του Χριστόδουλου με την κατσίκα του γείτονα.
Επιπλέον ο πιτσιρικάς θα έπρεπε να έχει όλα τα χαρτια πλαστικοποιημένα για να αντέχουν τους ελέγχους στη βροχή, και αμα δεν τα είχε θα έβγαινε καλή μας ώρα όπως μιλάμε να μας κάνει τα παράπονά του οτι σε έλεγχο που του έγινε ο "μπάτσος" ήταν μλκς και δεν έκανε τον έλεγχο μέσα στο περιπολικό με αποτέλεσμα να βραχούν όλα τα έγγραφα.
Κοινώς όπως και να ενεργήσεις ο κόσμος πάντα θα κάνει παράπονα, κανόνας απαράβατος.

SVX
05/08/2010, 09:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
κομπλεξικοι.

AYTO

NAYAGOS
05/08/2010, 09:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
AYTO
συνφωνω

irinia
05/08/2010, 09:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
ΠΟΙΑ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΡΕ ΦΙΛΕ;... μας δουλεύεις;.. μήπως να του έδιναν και ομπρελίτσα και κανά αδιάβροχο; Επαναλαμβάνω.. αν είχε τον κατάλληλο εξοπλισμό , μια χαρά θα ήταν. Δεν είναι δουλειά του αστυνομικού να κάνει τον πολίτη να νιώθει άνετα την ώρα που του επιβάλουν την τιμωρία του νόμου..

ΕΛΕΟΣ ΡΕ ΠΣΤ ΜΟΥ!

Και αν το έκαναν σε μένα... δεκάρα δεν θα έδινα μιας και ο μαλάκας της υπόθεσης θα είμαι εγώ και οι πράξεις που έκανα εκείνες που με έφεραν σε εκείνο το σημείο.

όλα μας φταίνε τελικά εκτός απο τις μαλακίες που κάνουμε εμείς.. για αυτές είναι υπεύθυνες οι συνθήκες και οι καταστάσεις γύρω μας που μας ωθούν στην πράξη τους.

Gandalf






ΚΡΙΜΑ............ΛΥΠΑΜΑΙ





Ή θέση σου είναι καθαρά........ΦΑΣΙΣΤΙΚΗ....!!!
Ό μπάτσος δέν ύπάρχει γιά νά έπιβάλλει τήν τιμωρία ,ούτε γιά
νά κάνει καψώνι σέ κανέναν.
ΕΙΝΑΙ ΕΚΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΕΦΑΡΜΟΖΕΙ ΤΟ ΝΟΜΟ...!!
Είναι έκεί γιά νά γράψει τόν παραβάτη καί όχι νά τόν
έξευτελίζει καί νά τόν προσβάλει κάνοντας τον νά νοιώθει ύπάνθρωπος
αύτός άπό μέσα καί ό άλλος άκάλυπτος έξω στή βροχή...!!!
Έίναι έκεί γιά νά προλαμβάνει καί όχι νά τιμωρεί....!!
ΟΠΟΙΟΣ ΤΙΜΩΡΕΙ.........ΘΕΛΕΙ ΨΥΧΙΑΤΡΟ, ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟΣ
Καί δυστυχώς στήν Έλληνική Άστυνομία παρά τό ότι τό πλήθος
τών άστυνομικών είναι σωστοί στή συμπεριφορά τους άπέναντι
στόν πολίτη,..........ύπάρχουν καί μερικοί πού
ΒΛΕΠΟΥΝ ΖΑΡΝΤΙΝΙΕΡΕΣ........
καί........πυροβολούν στόν άέρα....

ΤΟ ΟΠΛΟ ΤΩΝ ΜΠΑΤΣΩΝ ΕΙΝΑΙ ΜΑΓΙΚΟ........
ΡΙΧΝΕΙ ΣΤΟΝ ΑΕΡΑ ΚΑΙ ΒΡΙΣΚΕΙ ΣΤΟ ΨΑΧΝΟ....!!!


Αύτός είναι ό ρόλος τού άστυνομικού, ή πρόληψη τού έγκλήματος
καί ή έφαρμογή τών νόμων..........
όταν δέ,δέν είναι έφικτό αύτό τότε χρειάζεται δράση,όχι νά άποδίδουμε
τό δίκαιο μέσα στό δρόμο..........μέ τόν διεστραμμένο τρόπο κάθε
κομπλεξικού πού φοράει τή στολή, έπειδή γάμισε στραβά ή τόν
έβρισε ό γιός του...!!!!
Καί στήν προκειμμένη περίπτωση μπορούσε νά έφαρμόσει τόν νόμο
χωρίς καψώνι στόν όποιονδήποτε πιτσιρικά , τσόγλανο κ.λ.π....
Δέν ήταν άνάγκη νά τόν έχει ένα τέταρτο στή βροχή ,ύπάρχουν
πολλοί τρόποι...!!
ΑΛΛΑ Ο ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΜΕΝΟΣ ΜΠΑΤΣΟΣ...........ΗΤΑΝ ΠΙΟ ΤΣΟΓΛΑΝΟΣ
άπό τόν ύποτιθέμενο τσόγλανο,καί έβγαλε όλο τό κόμπλεξ
τής έξουσίας πού τόν διακατείχε....!!!
Βλέπεις τό νά έφαρμόζεις τόν νόμο στά παιδαρέλια πουλώντας
έξουσία,είρωνία καί μαγκιά έκ τού άσφαλούς είναι θέμα κουλτούρας....!!!



υγ. Τά γράφω όλα αύτά ύποθέτοντας ότι όλα συνέβησαν όπως μάς
τά περιέγραψε ό φίλος. Έγώ πάντως τό θεωρώ χοντρό καί
δύσκολο νάγιναν έτσι τά πράμματα. Είναι ύπερβολικό.
Πρέπει νάσαι πολύ ΚΟΠΑΝΟΣ.......γιά νά τό κάνεις αύτό σέ ένα
παιδί ,όσο σκατόπαιδο καί νάναι....





:wave2:

NAYAGOS
05/08/2010, 09:56
Εχει ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΙΟ O φιλος!!!!:beer: :beer: :beer:

Hell_Rider
05/08/2010, 10:19
http://www.youtube.com/watch?v=Hfec8Myi048&feature=related

irinia
05/08/2010, 10:19
ΔΙΑΚΡΙΝΩ ΠΑΝΤΩΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ................ΝΟΣΤΑΛΓΟΥΣ ΑΛΛΩΝ ΕΠΟΧΩΝ




Έτσι γιά νά άνεβαίνει τό λίμπιντο....!!!!







:wave2:

giorlari
05/08/2010, 11:30
Α ρε Λαρισάρααααααααα.....


:alien:

gs 500 f
05/08/2010, 11:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
Μήπως να του διναν και καφεδάκι;... το τι έγινε λούτσα δεν φταίνε οι αστυνομικοί. Ας φόραγε κράνος, αδιάβροχα , μποτάκια κτλ.. ΠΟΥ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΦΟΡΑΕΙ.. για να μην γίνει μούσκεμα. Που θα γινόταν έτσι και αλλιώς αν συνέχιζε με το παπί στην βροχή.

Gandalf



διαφωνω ριζικα μαζι σου!!!!!αυτη ειναι μια απανθρωπη συμπεριφορα!αν ηταν ο γιος του θα ηθελε να του φερονταν το ιδιο,η αν ηταν ο γερος πατερας του θα του αρεσε ενας αστυνομικος να του φερθει οπως φερθηκαν στον πιτσιρικο?????δεν αναφερομαι στο αν τον εγραψαν η οχι αλλα στο τροπο συμπεριφορας τους και το τι αποκομεισε ο πιτσιρικος!!!!!!!!!
μηπως θα επρεπε να τον βαλουν στο περιπολικο να του μιλησουν συμβουλευτικα και παραβαση να ειχε να μην τον γραψουν και να παρουν τηλεφωνο τον πατερα του να τον κατσαδια σουν???λεω εγω τωρα?ποτε επιτελους ορισμενοι θα καταλαβουν οτι ειναι λειτουργημα η δουλεια τους???ποτε θα καταλαβουν οτι πρεπει να συμπεριφερονται σαν αστυνομικοι υπαλληλοι και οχι σαν μπατσοι ορισμενοι???????ειστε πολιτσμανοι κυριοι και οχι μπατσοι!!!!!!!!!!!!!!

gs 500 f
05/08/2010, 11:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από zoropatra
ok!απο οτι καταλαβα ολοι οι παραπανω που απαντησαν ποτε δεν:

1)εχουν οδηγησει πιτσιρικαδες χωρις διπλωμα....
2)ποτε δεν εχουν παραβιασει τον κ.ο.κ π.χ σε ταχυτητα
3)ποτε δεν εχουν οδηγησει χωρις κρανος.......
4)σχεδον κανενας μας δεν εχει βαλει εξατμιση στην μηχανη για παραπανω βρου βρουμμμ
5)γενικα κανενας δεν εχει κανει καγκουριλικια εστω και πιτσιρικας......(μερικοι κανουμε ακομα)

ειμαστε ολοι αγιοι οι μοτοσυκλετιστες?δηλαδη οποιος φοραει κρανος ειναι σωστος?

για σωπατε ρε μαγκες!!!!!ακομα και ο δολοφονος εχει δικαιωματα!!!!!

και για να απαντησω στο αρχικο ποστ........τετοιοι μπατσοι θελουν φτυσιμο!!!!!
αν ηταν κανενας δικηγορος με καμια bmw ξεκρανοτος ή δεν θα τον σταματουσαν ή θα πηγεναν σε καποιο υποστεγο......απλα τετοιοι μπατσοι ξερουν να κανουν τους μαγκες στα πιτσιρικια!!!!!

και για να μην παρεξηγηθω δεν λεω οτι ο πιτσιρικας ειχε δικιο..........οκ εκανε την παρανομια του θα πλερωσει!!!αλλα υπαρχουν και καποια δικαιωματα ρε αδερφια!!!!!



συμφωνω σε ολα και οτι ειπες!!!!!!!!!!συγχαρητηρια!!!!!!!!

gs 500 f
05/08/2010, 11:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
@zoropatra:

Ποιά δικαιώματα;... έκανε μαλακία .. θα πληρώσει.. όπως πληρώνουμε όλοι όταν τις κάνουμε (γιατί τις κάνουμε όλοι! ). Στην τελική δεν τον πλάκωσαν στο ξύλο... έλεγχος και απόδοση κλήσης ήταν η ιστορία!

Σιγά δηλαδή μην του έδιναν όπως είπα και ομπρελίτσα και καφέ για να μην νιώσει άσχημα ενώ τιμωρείται για την μαλακία που έκανε. Και δεν νομίζω να του είπαν "κάτσε πελαργός στην βροχή με το ένα πόδι επάνω". Θα μπορούσε να πάει απο εκείνη την μεριά του οχήματος που θα βρεχόταν λιγότερο... είναι δυνατόν δηλαδή να ζητάτε ευθύνες απο το πλήρωμα των αστυνομικών γιατί ενα μαλακισμένο έκανε μια παπαριά και ενώ ελεγχόταν , βρεχόταν;

Τι άλλο θα διαβάσουμε ρε πστ μου ακόμα εδώ; ΕΛΕΟΣ δηλαδή...

@SVX:

Οχι δεν θα έχω πρόβλημα , γιατί όταν οδηγώ μηχανή στην βροχή φοράω πάντα κράνος , πάντα αδιάβροχο και πάντα μπότες γάντια... αν με πιάσει στην μέση και πάλι έχω πάντα κράνος, πάντα μπουφάν και πάντα όλα τα υπόλοιπα που φοράμε γενικά όταν οδηγούμε τον διάολο που καβαλάμε.

φιλε εισαι λαθος!!!!!!

gs 500 f
05/08/2010, 11:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
Μια διευκρίνηση σε αυτό...

Δεν μπαίνουν και οι δύο μέσα στο περιπολικό.. ούτε πάνε προς αυτόν να συμπληρώσουν στοιχεία..

Ο ένας παραμένει εκτός οχήματος με χέρι στην θήκη όπλου (ΔΕΝ ΤΟ ΒΓΑΖΕΙ ΕΚΤΟΣ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΣΕ ΘΕΑ ΟΠΛΟΥ) παρατηρώντας τον ελεγχόμενο, όσο και αν μας φαίνεται "κάπως"... ο δεύτερος μπαίνει στο όχημα και δίνει τα στοιχεία στο Tetra και περιμένει για το σήμα. Είναι στην βασική τους εκπαίδευση.

Στον παραβάτη πάει μόνο στο τέλος για να επιδώσει την κλήση. Ο νεαρός παραμένει όμως δίπλα ή μέσα στο όχημα του (αν είναι Ι.Χ.).

Gandalf

καλο μου παιδι,ενα πιτσιρικος με το μηχανακι του ηταν............ουτε και εκαναν ελεγχο υψηλου κινδηνου διαφορετικα δεν θα καθοταν στο περιπολικο με μισανοικτο παραθυρο και να συζητουν ????καψωνι πιθανον του εκαναν γιαυτο και ο πιτσιρικος μεγαλωνωντας και καταλαβαινοντας ολους θα τους αποκαλει μπατσους!!!!!ελπιζω τουλαχιστον να πεσει και σε κανεναν καλο μεχρι τοτε που θα θεωρει το επαγγελμα του λειτουργειμα ωστε να αλλαξει γνωμη και να σκεφθει οτι υπαρχουν και πολιτσμανοι!!!!!!

gs 500 f
05/08/2010, 11:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από Terens
ΚΡΙΜΑ............ΛΥΠΑΜΑΙ





Ή θέση σου είναι καθαρά........ΦΑΣΙΣΤΙΚΗ....!!!
Ό μπάτσος δέν ύπάρχει γιά νά έπιβάλλει τήν τιμωρία ,ούτε γιά
νά κάνει καψώνι σέ κανέναν.
ΕΙΝΑΙ ΕΚΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΕΦΑΡΜΟΖΕΙ ΤΟ ΝΟΜΟ...!!
Είναι έκεί γιά νά γράψει τόν παραβάτη καί όχι νά τόν
έξευτελίζει καί νά τόν προσβάλει κάνοντας τον νά νοιώθει ύπάνθρωπος
αύτός άπό μέσα καί ό άλλος άκάλυπτος έξω στή βροχή...!!!
Έίναι έκεί γιά νά προλαμβάνει καί όχι νά τιμωρεί....!!
ΟΠΟΙΟΣ ΤΙΜΩΡΕΙ.........ΘΕΛΕΙ ΨΥΧΙΑΤΡΟ, ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟΣ
Καί δυστυχώς στήν Έλληνική Άστυνομία παρά τό ότι τό πλήθος
τών άστυνομικών είναι σωστοί στή συμπεριφορά τους άπέναντι
στόν πολίτη,..........ύπάρχουν καί μερικοί πού
ΒΛΕΠΟΥΝ ΖΑΡΝΤΙΝΙΕΡΕΣ........
καί........πυροβολούν στόν άέρα....

ΤΟ ΟΠΛΟ ΤΩΝ ΜΠΑΤΣΩΝ ΕΙΝΑΙ ΜΑΓΙΚΟ........
ΡΙΧΝΕΙ ΣΤΟΝ ΑΕΡΑ ΚΑΙ ΒΡΙΣΚΕΙ ΣΤΟ ΨΑΧΝΟ....!!!


Αύτός είναι ό ρόλος τού άστυνομικού, ή πρόληψη τού έγκλήματος
καί ή έφαρμογή τών νόμων..........
όταν δέ,δέν είναι έφικτό αύτό τότε χρειάζεται δράση,όχι νά άποδίδουμε
τό δίκαιο μέσα στό δρόμο..........μέ τόν διεστραμμένο τρόπο κάθε
κομπλεξικού πού φοράει τή στολή, έπειδή γάμισε στραβά ή τόν
έβρισε ό γιός του...!!!!
Καί στήν προκειμμένη περίπτωση μπορούσε νά έφαρμόσει τόν νόμο
χωρίς καψώνι στόν όποιονδήποτε πιτσιρικά , τσόγλανο κ.λ.π....
Δέν ήταν άνάγκη νά τόν έχει ένα τέταρτο στή βροχή ,ύπάρχουν
πολλοί τρόποι...!!
ΑΛΛΑ Ο ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΜΕΝΟΣ ΜΠΑΤΣΟΣ...........ΗΤΑΝ ΠΙΟ ΤΣΟΓΛΑΝΟΣ
άπό τόν ύποτιθέμενο τσόγλανο,καί έβγαλε όλο τό κόμπλεξ
τής έξουσίας πού τόν διακατείχε....!!!
Βλέπεις τό νά έφαρμόζεις τόν νόμο στά παιδαρέλια πουλώντας
έξουσία,είρωνία καί μαγκιά έκ τού άσφαλούς είναι θέμα κουλτούρας....!!!



υγ. Τά γράφω όλα αύτά ύποθέτοντας ότι όλα συνέβησαν όπως μάς
τά περιέγραψε ό φίλος. Έγώ πάντως τό θεωρώ χοντρό καί
δύσκολο νάγιναν έτσι τά πράμματα. Είναι ύπερβολικό.
Πρέπει νάσαι πολύ ΚΟΠΑΝΟΣ.......γιά νά τό κάνεις αύτό σέ ένα
παιδί ,όσο σκατόπαιδο καί νάναι....





:wave2:


:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

ermiss
05/08/2010, 12:02
Τι να σας πω ρε παιδιά, προχτές που με σταμάτησαν μεσημεριάτικα με τον ήλιο να βαράει 35ρια και εμένα να στάζω. Τα μπατσάκια με μάζεψαν σε μια γωνία να μην μας βαράει ο ήλιος μέχρι να τους δείξω τα έντυπα και τον επόμενο πιτσιρικά (Ακρανούποβιτς) τον έβαλαν να περιμένει και αυτός μαζί με την πάπια του στη άκρη, επίσης κάτω απο σκέπαστρο, μέχρι να φάει την λυπητερή.

μάλλον θα έπεσα σε ευαίσθητες αδελφές....

NAYAGOS
05/08/2010, 13:13
ετσι πρεπει!!!

johndoe
05/08/2010, 16:18
παιδια παντως προσωπική υποκειμενικη παντα γνωμη καθως παρακολουθουσα το συμβαν ειναι οτι του καναν σπασιμο του πιτσιρικά. σε μια φαση που φωναξα τον πιτσιρικα να μπει μεσα στο καταστημα ωστε να μην βρεχεται μου ειπε οτι τον ρωταν καποια πραγματα.

για να ελαφρυνει λιγο το κλιμα οταν τον ρωτησα για κρανος σε γραφουν, μου λεει ναι. μονο για κρανος ρωταω. και η απαντηση του ανεγκέφαλου τονιζω τυπα ηταν : ΟΥΟΥΟΥ οχι μονο! ξανα λεω οτι καλα τον καναν. οχι μονο κληση να τον κοψουν αλλα ισως φανει ακραιο να τον παρουν το μηχανακι και να του το δωσουν πισω καποια στιγμη οταν ισως συνετιστει και καταλαβει οτι χωρις κρανακι δεν θα μπορει να εχει τοσο ωραιο μαλακι, ισως στο μελλον.

εν πασει περιπτωσει ΕΓΩ προσωπικα δεν ξερω πως θα αντιδρουσα..το πιθανοτερο να ρωτουσα το ονομα του αστυνομικου και να τον εκανα επωνυμη καταγγελια χωρις φυσικα να περιμενω να βρω δικιο απο καπου.

απλα στο ιδιο σημειο πριν ειχαν σταματησει 50αρη τυπα ΧΩΡΙΣ κρανος και αφου τους εδειξε καποια χαρτια εφυγε σαν κυριος ΧΩΡΙΣ κρανος φυσικα. προβληματιζομαι λοιπον, ολη την αυστηροτητα ρε πουστη μου στον πιτσιρικα την δειξαν? δεν λεω γραψτον αλλα αφου μπορεις να το κανεις γρηγορα καντο. και στο κατω κατω αν δεν ειχε διπλωμα ,χωρις να ξερω τι οριζει ο νομος, ο ενασ εκ των δυο δεν θα επρεπε να παρει την παπια και να την παει στο τμημα?(μεσα στην βροχη) τι τον αφηνεις και φευγει?

sotpag
05/08/2010, 18:30
και ποιος σου ειπε ρε Gandalf dr685sm πως για να πας για καφε πρεπει να εχεις αδιαβροχα μποτες κλπ




μηπως εχετε χασει λιγο την μπαλα;;;;




αν ηταν μαγκας ο πιτσιρικας και θες το γραμμα του νομου θα καθοταν στο μηχανακι επανω και θα ηταν οι μπατσοι στη βροχη

γιατι δεν εχω καμια δουλεια-υποχρεωση να "εγκαταλειψω" το οχημα μου αντιθετα θα πρεπει να ερθουν για τον ελεγχο

sotpag
05/08/2010, 18:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από zoropatra
ok!απο οτι καταλαβα ...... ρε αδερφια!!!!!



μλκ εσυ κανε αυτο που εχουμε πει:mad: