PDA

View Full Version : Ώρες ώρες τις θέλουν τις κλωτσιές τους...



adam_tsouk
12/07/2005, 17:51
Ναι ναι για αυτούς τους αλήτες μηχανοβιους λέω!


Είμαι σε κεντρικότατο δρόμο (Πατησίων ψηλά)και έχω βγάλει αριστερό φλας για να μπω σε στενό.
Ρίχνω μια ματιά στον καθρέφτη και βλέπω μία μηχανή να έρχεται οπότε σταματάω. Σημειωτέον, υπάρχει σιπλή γραμμή κάτω.
Σταματάω εγώ ενώ είμαι τέρμα αριστερά αλλά όχι πάνω στη γραμμή και βλέπω τον τύπο να πλακώνεται στα φρένα και να σταματάει πίσω μου. Τον κοιτάω βλέπω ότι έχει σταματήσει και με περιμένει και στρίβω.
Με το που πέρνω τη στροφή τον κοιτάω (έχω γυρίσει το κεφάλι μου όχι από καθρέφτη) που ξεκινάει και μου χαρίζει την γνώση των πόσων δακτύλων έχει στο αριστερό του χέρι!!!!!





Ε;:confused: :confused:










Και φυσικά όλη την ώρα τέτοια γίνονται αλλά θα χαιρόμουν ιδιαιτέρως αν τύχαινε κάποια φορά να ήταν κάποιος μέσα από δω (ή εκεί :lol: ) που κάνει τη μλκία.

bartlal
12/07/2005, 18:21
Adam, γυρναω χθες βραδυ απο εθνικη, μετα μπαινω στην παραλιακη και στριβω στον ιπποδρομο για νοτεια προαστεια. στο φαληρο, στο σημειο οπου ειναι οι ραγες για το τραμ και οι οποιες διασχιζουν το δρομο, εχει αραξει στη ΜΕΣΗ της δεξιας λωριδας (προσοχη: ΟΧΙ στην ακρη ΟΥΤΕ σε σημειο που ηταν σταση για λεωφορειο ή ταξι...) 5 μετρα μετα τις γραμμες του τραμ ο εν λογω τυπος, ΧΩΡΙΣ κρανος, με τη μηχανη του να ειναι σε ΑΝΤΙΘΕΤΗ κατευθυνση απο την πορεια των οχηματων (!!!!!!) και αραχτος οπως ειναι να μιλαει στο ΚΙΝΗΤΟ... εγω μενω ηλιθιος! το μονο που εκανα ειναι να κοψω για να μην πεσω πανω του, να του κορναρω και μετα (αφου τον προσπερασα τον ΧΑΡΟ) να κοιταω απο τους καθρεπτες τι θα κανει.... Α-Π-Ι-Σ-Τ-Ε-Υ-Τ-Ο. ε, μολις τελειωσε το τηλεφωνο του, εκανε αναστροφη και εφυγε και αυτος προς γλυφαδα μερια.... ωρα? 2 π.μ. ...
αυτα! να δω αμα σφιξουν και αλλο οι ζεστες τι αλλο θα δω...

adam_tsouk
12/07/2005, 18:23
Αυτό είναι πολύ κλασική περίπτωση για μερικούς!

Οι υπόλοιποι απλά οδηγούν και μιλάνε..... :rolleyes:



Η 3η μερίδα (ευτυχώς ανήκω) δεν απαντάει στο κινητό!Ή τέλος πάντων, όχι σε κίνηση και μέσα στους δρόμους! Σιγά την ανάγκη που θα χάσεις τη κλήση!

bartlal
12/07/2005, 18:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
Αυτό είναι πολύ κλασική περίπτωση για μερικούς!

Οι υπόλοιποι απλά οδηγούν και μιλάνε..... :rolleyes:



Η 3η μερίδα (ευτυχώς ανήκω) δεν απαντάει στο κινητό!Ή τέλος πάντων, όχι σε κίνηση και μέσα στους δρόμους! Σιγά την ανάγκη που θα χάσεις τη κλήση!

ρε συ, καταλαβες πως ηταν στημενος στο δρομο? ΑΝΤΙΘΕΤΗ κατευθυνση (σαν να ηταν αγγλος ενα πραγμα) σταυροποδι πανω στο τιμονι, και σε ΜΙΑ απο τις 3 λωριδες βραδυατικα, στην ποσειδωνος.... ποσο λακαμας πρεπει να εισαι? εναλλακτικα, ΤΙ ΠΕΡΝΕΙΣ? :confused: :confused: :confused: θα πηγαινες εσυ στην πανεπιστημιου για παραδειγμα να εισαι με τη μηχανη με κατευθυνση προς ομονοια στην δεξια λωριδα? αυτο ακριβως εκανε αυτος!... :confused: :confused: :confused:

adam_tsouk
12/07/2005, 18:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal
ρε συ, καταλαβες πως ηταν στημενος στο δρομο?


yeap!


:wave2:

johnpagr
12/07/2005, 18:58
Ade re ...

den kserete ti sas ghnete !!!

egw odhgaw thn mhxanh mou, mhlaw st kinhto mou, serfarw me to pda mou sto internet ..... kai ama katsei kai kamia fora ..... pataw kai thn korna !!!!!!!!!!!!!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

sonic22
12/07/2005, 19:24
μια μικρη ιστορια που μου ειχε τυχει...

σε πλατη δρομο δυπλης καταυθηνσης στην Ζακυνθο ειναι μεσημερι και πηγαινω ψιλονυσατγμενος (αλλα οχι απροσεκτος)

μπροστα υπαρχει λευκο αμαξι 10ετιας το οποιο ομως πηγαινει ασυνηθιστα σιγα

στον δρομο δεν υπαρχουν αλλα οχηματα και ειμαι στο δηλιμα να προσπερασω ή οχι...

και ξαφνικα βλεπω το αυτοκινητο να πηγενει αργα αλλα σταθερα αριστερα προς το κρασπεδο-πεζοδρομιο
και τελικα το καβαλαει χωρις να κοψει καθολου :eyepop:

ο παπους που ηταν μεσα ειχαι αποκοιμηθει και ξυπνησε αποτομα απο την συγκρουση...

τι να λεμε!!

sonic22
12/07/2005, 19:28
πρεπει να προσεχουμε τα παντα στο δρομο... οχι μονο οτι φενεται αλλα και οτι δεν φενεται...

ειναι σωτηριο να θεωρεις ολους (ανεξερετος) τους οδηγους ηλιθιους μαλ#@$ και εν δυναμη δολοφωνους σου και ολους τους δρομουσ κατασκευασμενους απο γυαλι στο οποιο εχουν ρηξει λαδια


:beer: :sun: :beer:

matmat
12/07/2005, 19:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από johnpagr
Ade re ...

den kserete ti sas ghnete !!!

egw odhgaw thn mhxanh mou, mhlaw st kinhto mou, serfarw me to pda mou sto internet ..... kai ama katsei kai kamia fora ..... pataw kai thn korna !!!!!!!!!!!!!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Ρίξε και ενα ξύρισμα!!!!!

:rotflmao: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :rotflmao:

bartlal
13/07/2005, 10:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από sonic22
πρεπει να προσεχουμε τα παντα στο δρομο... οχι μονο οτι φενεται αλλα και οτι δεν φενεται...

ειναι σωτηριο να θεωρεις ολους (ανεξερετος) τους οδηγους ηλιθιους μαλ#@$ και εν δυναμη δολοφωνους σου και ολους τους δρομουσ κατασκευασμενους απο γυαλι στο οποιο εχουν ρηξει λαδια


:beer: :sun: :beer:

συμφωνω απολυτα και ετσι λειτουργω... :beer: :beer: :beer: :wave2:

bartlal
13/07/2005, 10:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από johnpagr
Ade re ...

den kserete ti sas ghnete !!!

egw odhgaw thn mhxanh mou, mhlaw st kinhto mou, serfarw me to pda mou sto internet ..... kai ama katsei kai kamia fora ..... pataw kai thn korna !!!!!!!!!!!!!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


δεν θα σε πετυχω στο δρομο να σου ριξω το λασο... θα σου πω εγω! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :beer: :wave2:

free rider
13/07/2005, 12:44
τσ τσ τσ ...

απορώ γιατι κυκλοφορουν άλλοι εκτός απο μένα στο δρόμο..

:lol: :lol: :bawl: :bawl: :evil: :evil:

kostasgym
14/07/2005, 07:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
Ναι ναι για αυτούς τους αλήτες μηχανοβιους λέω!

Σημειωτέον, υπάρχει σιπλή γραμμή κάτω.
Σταματάω εγώ ενώ είμαι τέρμα αριστερά αλλά όχι πάνω στη γραμμή και βλέπω τον τύπο να πλακώνεται στα φρένα και να σταματάει πίσω μου.

Ε;:confused: :confused:

Καλημέρα καταρχήν σε όλους. Εγω είμαι απο το διπλανό bikenet. Πρώτη φόρα γράφω εδώ, καλως σας βρήκα λοιπόν.
Απλά έχω μια παρατήρηση για τον adam. Αγαπητέ adam όταν έχει διπλή διαχωριστική απαγορευεται να την πατήσεις και πόσο μάλλον η στροφή. Τώρα αν βάλουμε οτι κινήσαι και στη Πατησίων γίνονται πιο δυσκολα τα πράγματα. Πιστεύω οτι ο μοτοσυκλετιστής που σε στόλισε μάλλον είχε δίκιο, όχι που σε στόλισε αλλά που δυσαρεστήθηκε.









Και φυσικά όλη την ώρα τέτοια γίνονται αλλά θα χαιρόμουν ιδιαιτέρως αν τύχαινε κάποια φορά να ήταν κάποιος μέσα από δω (ή εκεί :lol: ) που κάνει τη μλκία.

free rider
14/07/2005, 07:58
Εγω είμαι απο το διπλανό bikenet. Πρώτη φόρα γράφω εδώ, καλως σας βρήκα λοιπόν.

καλώς ήρθες κι απε δώ μαν...

:beer: :beer: :beer:

bartlal
14/07/2005, 11:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από kostasgym
Καλημέρα καταρχήν σε όλους. Εγω είμαι απο το διπλανό bikenet. Πρώτη φόρα γράφω εδώ, καλως σας βρήκα λοιπόν.
Απλά έχω μια παρατήρηση για τον adam. Αγαπητέ adam όταν έχει διπλή διαχωριστική απαγορευεται να την πατήσεις και πόσο μάλλον η στροφή. Τώρα αν βάλουμε οτι κινήσαι και στη Πατησίων γίνονται πιο δυσκολα τα πράγματα. Πιστεύω οτι ο μοτοσυκλετιστής που σε στόλισε μάλλον είχε δίκιο, όχι που σε στόλισε αλλά που δυσαρεστήθηκε.

με μια εξαιρεση στην κατα τα αλλα λογικη σκεψη σου: το οτι η πατησιων (για να ειμαι συγκεκριμενος) εχει διπλη διαχωριστικη γραμμη ΔΕΝ σημαινει οτι ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ να στριψεις αριστερα, αρκει να μην υπαρχει απαγορευτικη πινακιδα. :beer: :wave2:

nimbus
14/07/2005, 12:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από johnpagr
Ade re ...

den kserete ti sas ghnete !!!

egw odhgaw thn mhxanh mou, mhlaw st kinhto mou, serfarw me to pda mou sto internet ..... kai ama katsei kai kamia fora ..... pataw kai thn korna !!!!!!!!!!!!!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


το κινητό σου όμως σου φτιάχνει καφέ???

:lol: :lol: :lol:

bartlal
14/07/2005, 12:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από nimbus
το κινητό σου όμως σου φτιάχνει καφέ???

:lol: :lol: :lol:


οχι, δεν του φτιαχνει καφε για αυτο εχει πανω στην μηχανη του και το control για το τηλεκατευθυνομενο του που εχει βαλει πανω την φραπεδουμπα! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

kostasgym
14/07/2005, 13:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal
με μια εξαιρεση στην κατα τα αλλα λογικη σκεψη σου: το οτι η πατησιων (για να ειμαι συγκεκριμενος) εχει διπλη διαχωριστικη γραμμη ΔΕΝ σημαινει οτι ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ να στριψεις αριστερα, αρκει να μην υπαρχει απαγορευτικη πινακιδα. :beer: :wave2:

Για να επιτρέπεται η στροφή θα πρέπει να είναι η διαχωριστική διακεκομένη. Σε περίπτωση που δεν είναι διακεκομένη, η απαγορευτική πινακίδα είναι περιτή, ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ η διάβαση της.

bartlal
14/07/2005, 14:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από kostasgym
Για να επιτρέπεται η στροφή θα πρέπει να είναι η διαχωριστική διακεκομένη. Σε περίπτωση που δεν είναι διακεκομένη, η απαγορευτική πινακίδα είναι περιτή, ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ η διάβαση της.

παω πασο! :beer: :beer: :wave2:

adam_tsouk
14/07/2005, 21:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από kostasgym
Για να επιτρέπεται η στροφή θα πρέπει να είναι η διαχωριστική διακεκομένη. Σε περίπτωση που δεν είναι διακεκομένη, η απαγορευτική πινακίδα είναι περιτή, ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ η διάβαση της.


Ναι, φυσικά και ήταν.
Δεν έκανα κάτι παράνομο απλά ήθελα να επισημάνω το ότι σε εκείνο το ύψος απαγορεύεται να προσπεράσεις.

Και το παληκάρι έπραξε καλώς και σταμάτησε γιατί δεν ήξερε ότι τον είχα δει.

Η χειρονομία για ποιο λόγο δεν κατάλαβα. Δεν υπήρχε λόγος και δυστυχώς κάτι τέτοιες ενέργειές μας, μας κάνουν να φαινόμαστε "αλήτες μηχανόβιοι".

kostasgym
15/07/2005, 07:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
Ναι, φυσικά και ήταν.
Δεν έκανα κάτι παράνομο απλά ήθελα να επισημάνω το ότι σε εκείνο το ύψος απαγορεύεται να προσπεράσεις.

Και το παληκάρι έπραξε καλώς και σταμάτησε γιατί δεν ήξερε ότι τον είχα δει.

Η χειρονομία για ποιο λόγο δεν κατάλαβα. Δεν υπήρχε λόγος και δυστυχώς κάτι τέτοιες ενέργειές μας, μας κάνουν να φαινόμαστε "αλήτες μηχανόβιοι".

Τελικά κατάλαβα τι έγινε. Ο φίλος μας με τη διάπλατα ανοιχτή παλάμη ήταν <Αλβανός τουρίστας>. Εμείς έχουμε εξελιχθεί κάπως δυτικά και αντί για ανοιχτή παλάμη, υψώνουμαι το μεσσαίο δάχτυλο, με το υπονοούμενο <βάλτω εκεί που ξέρεις>!!


Και μην αρχίσει κανείς να σχολιάζει περι ρατσισμού και τέτοια, γιατί είμαι ρατσιστής, τι να κάνουμε!!!

Lupo
15/07/2005, 09:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από kostasgym
Τελικά κατάλαβα τι έγινε. Ο φίλος μας με τη διάπλατα ανοιχτή παλάμη ήταν <Αλβανός τουρίστας>. Εμείς έχουμε εξελιχθεί κάπως δυτικά και αντί για ανοιχτή παλάμη, υψώνουμαι το μεσσαίο δάχτυλο, με το υπονοούμενο <βάλτω εκεί που ξέρεις>!!


Και μην αρχίσει κανείς να σχολιάζει περι ρατσισμού και τέτοια, γιατί είμαι ρατσιστής, τι να κάνουμε!!!

Καλωσόρισες kostasgym

:beer: :beer: :beer:


:D

free rider
15/07/2005, 09:15
δηλ μπήκε μπροστά του τον έκλισε φρέναρε απότομα μπροστά του και οταν τις μάζεψε ..
ζητάει και τα ρέστα..

επρεπε να σε πετύχω εγω...

ειμαι πιο ευγενικός...

πιο πρακτικός ..

:lol: :lol:

kostasgym
15/07/2005, 10:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από Lupo
Καλωσόρισες kostasgym

:beer: :beer: :beer:
:D

Καλώς σας βρήκα, είναι ενδιαφέρων και το moto.gr και έτσι απο δω και πέρα θα παίζω και στα δύο ταμπλό. Όπως κάνουν αρκετοί συμφορουμίτες απο το bikenet.

free rider
15/07/2005, 10:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από kostasgym
Καλώς σας βρήκα, είναι ενδιαφέρων και το moto.gr και έτσι απο δω και πέρα θα παίζω και στα δύο ταμπλό. Όπως κάνουν αρκετοί συμφορουμίτες απο το bikenet.

καλώς ηρθες μαν...

:beer: :beer: :beer:

καλή διαμονή...

kostasgym
15/07/2005, 11:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από free rider
καλώς ηρθες μαν...
:beer: :beer: :beer:
καλή διαμονή...

Και βάζεις αυτά τα σκίτσα με τη μπύρα και με χτυπάς στο σημείο που πονάω!!!!! :lol: :lol: :lol:
Ωραίο ανακάλυψη η μπύρα!!!!!!!!