PDA

View Full Version : σταντ κλπ



iosif
05/08/2010, 07:54
παιδες εχω ενα θεμα.
το μηχανακι επεσε απο σο σταντ-καποιο πιτσιρικι τοσπωξε ευτυχως δεν χτυπησε το παιδι
το μοτο δεν επαθε τιποτα, στραβωσε η μανετα συμπλεκτη μονο και "μπηκε " λιγο μεσα ο λεβιες ταχυτητων που τον ισιωσα
αλλα το σταντ τωρα οταν θελω να το κατεβασω δεν πιανει το ποδι μου, δηλαδη δεν κατεβαινει με την φτερνα με το ποδι, πρεπει να κατεβω και να το κατεβασω με το χερι.
επισης δεν κατεβαινουν ευκολα οι ταυχτητες κανει ενα κλαγκ, θελει δυναμη. ο λεβιες ομως δεν βρισκει στο μοχλικο των ταχυτητων

καμια ιδεα?

να το σουταρω το ρημαδι και να παω καν Ζ 7μιση?

giannis113
05/08/2010, 11:15
πιο μοντελο εχεις;;

καλα θα σουταρεις το χορνετ για να παρεις ζ 750? πιος ο λογος;

αυτος που περιγραφεις με το λεβιε δεν ειναι τιποτα βγαλτο καθαρισε το ισιαξε το και στην αναγκη αλλαξε το θα το βρεις φθηνα σαν ανταλακτικο αν ψαξεις λιγο

mixalhsCr
05/08/2010, 19:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από iosif
παιδες εχω ενα θεμα.
το μηχανακι επεσε απο σο σταντ-καποιο πιτσιρικι τοσπωξε ευτυχως δεν χτυπησε το παιδι
το μοτο δεν επαθε τιποτα, στραβωσε η μανετα συμπλεκτη μονο και "μπηκε " λιγο μεσα ο λεβιες ταχυτητων που τον ισιωσα
αλλα το σταντ τωρα οταν θελω να το κατεβασω δεν πιανει το ποδι μου, δηλαδη δεν κατεβαινει με την φτερνα με το ποδι, πρεπει να κατεβω και να το κατεβασω με το χερι.
επισης δεν κατεβαινουν ευκολα οι ταυχτητες κανει ενα κλαγκ, θελει δυναμη. ο λεβιες ομως δεν βρισκει στο μοχλικο των ταχυτητων

καμια ιδεα?

να το σουταρω το ρημαδι και να παω καν Ζ 7μιση?


Ναι μονοδρομος ειναι το Ζ

Sabre
06/08/2010, 04:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από iosif
παιδες εχω ενα θεμα.
το μηχανακι επεσε απο σο σταντ-καποιο πιτσιρικι τοσπωξε ευτυχως δεν χτυπησε το παιδι
το μοτο δεν επαθε τιποτα, στραβωσε η μανετα συμπλεκτη μονο και "μπηκε " λιγο μεσα ο λεβιες ταχυτητων που τον ισιωσα
αλλα το σταντ τωρα οταν θελω να το κατεβασω δεν πιανει το ποδι μου, δηλαδη δεν κατεβαινει με την φτερνα με το ποδι, πρεπει να κατεβω και να το κατεβασω με το χερι.
επισης δεν κατεβαινουν ευκολα οι ταυχτητες κανει ενα κλαγκ, θελει δυναμη. ο λεβιες ομως δεν βρισκει στο μοχλικο των ταχυτητων

καμια ιδεα?

να το σουταρω το ρημαδι και να παω καν Ζ 7μιση?

Το στάντ δέν κατεβαίνει η απλά δεν το "βρίσκεις" με το πόδι σου; Ξανακοίταξε αν αυτό που σου έχω σημειώσει στην φωτό είναι σε σωστή θέση.
Για τις ταχύτητες ξανακοίταξε πάλι και ίσιωσε σωστά έτσι ώστε το πόδι σου να πατάει καλά πάνω στον λεβιέ.
Να κοιτάξεις μήπως πήρε λίγο και το τιμόνι απο την πτώση.

Άσε τα καβασάκια στην ησυχία τους.Πάρε το καινούργιο hornet και 10 lt μίνιο - το καλό το μπλέ :winka:

:lol:


205901