PDA

View Full Version : Honda CB 400 vs Bros 400 vs cb -1



I'am...u are?
07/08/2010, 08:40
Καταρχήν καλησπέρα και καλός σας βρίσκω.
Διαβάζω κάποια τόπικ εδω και κάποιες μέρες αλλά σήμερα αποφάσισα να γινω και επίσημα μέλος τις κοινότητας moto.gr Το site για να πω την αλήθεια το ξέρω καιρό το site αλλα..
Λοιπον είμαι 24 ετών και νεος στο χώρο τις μηχανής..
Μαζεύω χρήματα για αγορά ενος δικύκλου.
Η εμπειρία μου ειναι μόνο σε παπι 125 και κανα δυο εντουρακια.
Σε γενικες γραμμες ειμαι αριστος οδηγος για την εμπειρια που εχω και γενικα το εχω.
Αυτο δεν σημαίνει οτι παω και μαμιωντας ομως αντιθέτως οδηγώ πάντα επιφυλακτικά και κατα 99% τουλάχιστον ακολουθώ τους κανόνες Κ.Ο.Κ.
Αυτα μια περίληψη λιγο offtopic αλλα απαραίτητο για να καταλάβετε λιγο πανω κατω τι παίζει με μένα.

Τεσπα.


Σκεφτόμουν λοιπόν σαν νεος στο χωρο τις μηχανής δηλαδή πάνω απο 125 να προβώ σε αγορά ενος ninja 250r ελά ομως που ειναι αρκετά ακριβό για μενα και σίγουρα κάποια στιγμή θα χρειαστει να το αλλάξω για κατι μεγαλύτερο...
Οποτε επειδή ειμαι και μαμω τα παιδάκια πως τα λεω ετσι παλι :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol: σκέφτομαι για στρογγυλοφαναρο naked.
Η απορία μου λοιπον ειναι ποιο απο τα παραπάνω μοντέλα ειναι καλύτερα και σε τι?
Ενδιαφέρομαι για οικονομία πάνω απολα - επιδόσεις - ήχο - ομορφιά (καφετεριάκιας και ετσι :p )
Δεν ξερω οι τιμες στα μτχ ειναι πάνω κάτω οι ιδιες ελα ομως απο αθηνα που ειμαι δεν εχω και πολλές επιλογές...
Τα χρήματα που διαθέτω ειναι 1500 - εως 2000 αν το αξιζει πραγματικά.
Τα φωτα σας παιδια και αν εχει κάποιο καλό παιδι απο εδω μέσα κάποιο μοντέλο και παει καλα και το δινει εγω ειμαι εδω!
Ευχαριστω προκαταβολικά και soz για το κατεβατό..

reinmeister
07/08/2010, 08:44
cb-1 ειναι το καλυτερο εκ των τριων που παρεθεσες...ψαξιμο και υπομονη λοιπον...

καλως ορισες...

I'am...u are?
07/08/2010, 08:50
ανταλλακτικά βρίσκουμε;
Σε επιδόσεις εχει διαφορά;

kriskris
07/08/2010, 09:40
Καλως ηρθες φίλε!!Λοιπόν το πιο οικονομικό ειναι το Βρος αλλα θα σε συμβουλευα να ψαχνεις πιο πολύ για SuperFour γιατι ειναι πιο καινούργια απο τα αλλα 2 και ίσως βρεις κάποιο σε καλη κατασταση!!Και τα 3 ειναι αρκετά αξιόπιστα και πολυ καλα για τη χρηση που θες!!!Ψαξε και παρε όποιο σου κανει παραπάνω "κλικ"!!!:D :D :beer:

I'am...u are?
07/08/2010, 10:14
Ωραίος φιλε :D
Για χιλιόμετρα πόσα να κοιτάξω να εχει πάνω κάτω;
Κάτι άλλο που να προσέξω;

kriskris
07/08/2010, 17:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από I'am...u are?
Ωραίος φιλε :D
Για χιλιόμετρα πόσα να κοιτάξω να εχει πάνω κάτω;
Κάτι άλλο που να προσέξω;

Κοιτα αυτο με τα χλμ ειναι ενα θέμα που άκρη δε θα βγει διότι αυτα τα μηχανακια ήρθαν παραεισαγωγη και όταν εφταναν τα 99.999χλμ μετά μηδενίζει το κοντερ!Οπότε καταλαβαίνεις,αλλα μη σε πολυαγχώνει αυτό!!Τσεκαρε το περιφερειακα να δεις αν συμβαδίζει με τα χλμ που γραφει!Αλυσίδα,γρανάζια,αναρτήσεις,σκουριες,κατάστασ δισκου μπορει να μαρτυρουν μυστικά!!Το θέμα είναι αν εχουν συντηριθεί σωστα απο τους προηγουμενους ιδιοκτήτες,τότε θα τρέχει καλα το μηχανακι!!Ψαξιμο και υπομονη φίλε και μη βιαστεις στο πρωτο που θα βρεις αν δεν αξίζει!!:winka: :winka:

webassasin
20/08/2010, 13:30
Να εχετε υποψην οτι το CB-1 ειναι μοντελο 89,ασχετα οτι ηρ8αν στην Ελλαδα το 97.