PDA

View Full Version : Moto-καφέ στο «Άλσος»;; (πρώην «ΔΕΛΕΑΡ» )



jimbar
09/08/2010, 02:24
Moto-καφέ στο «Άλσος»;; (πρώην «ΔΕΛΕΑΡ» )

Αν και 09 Αυγούστου, προτείνω για όσους είναι εντός πρωτεύουσας και φυσικά το επιθυμούν, και δεν έχουν φύγει ακόμη για διακοπές, καφεδάκι, σαν τον παλαιό καιρό, στο πρώην «ΔΕΛΕΑΡ». Σήμερα το βραδάκι από τις 07:00 ή 08:00 και όσο κρατήσει.

Για τους παλαιούς του «Δέλεαρ», δεν χρειάζονται «συστάσεις» για το που βρίσκεται το μαγαζί.

Για τους νέους μας φίλους η παρακάτω πληροφορία πιστεύω να βοηθήσει. Ανεβαίνοντας ή κατεβαίνοντας την Λεωφόρο Αλεξάνδρας, για να πάμε Ευελπίδων περνάμε κάτω από μία γέφυρα (η οποία βρίσκεται στην οδό Μουστοξύδη). Πάνω από αυτή (την γέφυρα) μέσα στο πράσινο με θέα τον Λυκαβηττό βρίσκεται το «Άλσος» ή πιο γνωστό ως «Δέλεαρ» (πρώην καφέ των «Δικαστικών» ). Από την Μουστοξύδη, (όταν βρισκόμαστε σε αυτή ερχόμενοι από την Λεωφόρο Αλεξάνδρας, φτάνουμε στο φανάρι Α. Κάνουμε αριστερά και συναντάμε, λίγα μέτρα πιο κάτω, το φανάρι Β (ή Β2 αν ανεβαίνουμε την οδό Ευελπίδων (με κατεύθυνση προς δικαστήρια). Μετά το φανάρι Β (ή λίγο πριν το Β2 υπάρχει μια «είσοδο» για παρκινγκ (Parking). Ακολουθώντας αυτή την οδό, στα αριστερά μας συναντάμε μια «είσοδο» για το πάρκο, είσοδο ποδηλάτων, πεζών, καροτσιών μωρού, αναπήρων και φυσικά, είσοδο για τα φορτηγά ανεφοδιασμού του καφέ. Στο δεύτερο δρομάκι κάνετε δεξιά και έχετε φτάσει.

Είναι και στο κέντρο, και διαθέτει χώρο για τις μοτοσικλέτες μας, και φυσικά θα έχουμε και πάλι τον δικό μας χώρο. Θέλω να πιστεύω ότι σας κατατόπισα.

Εγώ θα είμαι εκεί.

από μένα .. καλή μας ημέρα.


206209

jimbar
09/08/2010, 02:25
.


206210

jimbar
09/08/2010, 02:26
..


206213

EVI
09/08/2010, 04:51
99% θα ειμαι εκει :beer:

reinmeister
09/08/2010, 05:58
ποσιμπλυ...

jimbar
09/08/2010, 07:05
οκ λοιπόν θα σας έρθω .. και θα βρεθούμε εκεί.
Δεν θα με χάσετε διότι θα είμαι ο μόνος παππούς με την μασελίτσα του στο ποτήρι με το νερό, και πάνω στην μαγκούρα ίσως να έχω το παμπάλαιο κράνος μου.
Τα λέμε εκεί ..

ziggΥ
09/08/2010, 09:21
εμένα γιατί μου είχε κάτσει, μιας και δεν είχα έρθει, οτι αυτό ήταν κάπου κοντά στα ΤΕΙ Αθήνας :confused: :confused:


ένιγουέι.. :D κατα τις 8 θα μαι κει.. :wacko: :wave2:

harris_x
09/08/2010, 09:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από lettas
εμένα γιατί μου είχε κάτσει, μιας και δεν είχα έρθει, οτι αυτό ήταν κάπου κοντά στα ΤΕΙ Αθήνας :confused: :confused:


ένιγουέι.. :D κατα τις 8 θα μαι κει.. :wacko: :wave2:
Αυτό που λες ήταν το "Μπαρού" :winka:

ziggΥ
09/08/2010, 10:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από harris_x
Αυτό που λες ήταν το "Μπαρού" :winka:
καλά λες :wacko:
ήταν το "αντι-δέλεαρ μίτινγκ πόιντ" κατά τον χίο.. γι'αυτό το μπέρδεψα :alien: :alien:

Manalishi
09/08/2010, 10:20
ΒΟΥΡΡΡΡΡ!!!!

Μία θέση και για μένα τον μικρό κάγκουρα..

manhunter
09/08/2010, 10:50
Next time, μάλλον στο επίσημο ''opening'' που πόσταρε ο τρούπης


:beer: :beer: :beer:

chr1s_86
09/08/2010, 11:42
99% τα λέμε εκεί μετά τις 22:00....

jimbar
09/08/2010, 23:05
ένα πολύ μεγάλο ευχαριστώ στα παιδιά που μπόρεσαν / θέλησαν να έρθουν. Χάρηκα που είδα, όχι μόνο νέα παιδιά, αλλά που ήρθε και ένας «παλαιός». Παιδιά με ήθος, κύρος και όραμα (σαν πολιτικό σλόγκαν μου ακούγεται) και διάθεση για γνώση και παρέα. Καλά να είμαστε να χαρούμε και άλλες συναντήσεις. Καλημέρα μας παιδιά.

ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
10/08/2010, 01:44
ρε τζιμακο τωρα το πρωι το ειδα γαμοτο ....
δεν πηραζει θα βρεθουμε ..:beer:

jimbar
10/08/2010, 02:48
μην σε στεναχωρεί Γιώργη, θα έχουμε και άλλες Δευτέρες ..

Gallos
10/08/2010, 03:44
Καλημέρα και από μένα. Ωραία η παρέα όπως και ο χώρος :) Θα τα ξαναπούμε σίγουρα κάποια Δευτέρα

jimbar
10/08/2010, 04:28
καλημέρα .. πράγματι ήτανε μια πολύ καλή κουβεντο-καφεδο-μπυρο-σοκολατο-παρέα .. όποτε μπορείς και θέλεις, galle.

Gi_4ce
10/08/2010, 09:35
Μέσα και εγώ για Δευτέρες Δελεαρ!!!

τεσπα, Αλσος...

:beer:

jimbar
10/08/2010, 23:52
έχω την αίσθηση, ότι μάλλον ο ερχομός μου ξαναζωντανεύει τις πρώτες συναντήσεις σε αυτό το σημείο. Ίσως τελικά το «JimBar», «Παππούς», Δημήτρης, Τζίμης και ότι έχει να κάνει με μένα να συνδέεται με αυτό το καφέ. Ίσως και αν είχα δικό μου καφέ, πάλι σε αυτό το σημείο θα το ήθελα. Τέλος πάντων. Έχω καταπληκτικές αναμνήσεις από αυτό το σημείο, όπως επίσης και πολύ οδυνηρές. Αλλά οι καλές υπερτερούν.




Μέσα και εγώ για Δευτέρες Δελεαρ!!! .. τεσπα, Αλσος..

Πράγματι (και εμένα) μου είναι πολύ δύσκολο να το μετονομάσω «Άλσος», η συνήθεια βλέπεις, αλλά πρέπει να μπορούμε να κατανοούμε ότι «Δέλεαρ» σημαίνει «Άλσος» ή και το αντίστροφο.
Επίσης, από 16 Αυγούστου, θα υπάρχει η πιθανότητα για WiFi internet (Forthnet). Άρα όσοι ενδιαφέρονται, μπορούν να φέρουν NetBook-ια και Λαπιτόπια (Laptop) ..

Λεωνίδας
11/08/2010, 09:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από jimbar
Επίσης, από 16 Αυγούστου, θα υπάρχει η πιθανότητα για WiFi internet (Forthnet). Άρα όσοι ενδιαφέρονται, μπορούν να φέρουν NetBook-ια και Λαπιτόπια (Laptop) .. για να μη χαθεί ούτε λεπτό spamming :lol:

jimbar
12/08/2010, 23:36
αν αυτό μπορεί, Λεωνίδα, να καλύψει κάποιους, ίσως, αλλά αν ζήτησα την «πρόσβαση» για το moto.gr από την διεύθυνση, είναι απλά για να μην χάνουν «επαφή» κάποιοι που ίσως εκείνη την ώρα θα περίμεναν να «δούνε / ενημερωθούν» για κάποια απάντηση σε Χ ποστ η, γενικά.

Έτσι και αλλιώς η διεύθυνση διαθέτει internet αλλά δεν θα ήτανε ασύρματη η πρόσβαση. Διαθέτει έναν χώρο λοιπόν με κάποια PC γι’αυτό το θέμα.

Για περαιτέρω .. από κοντά!

Ααα. Καλημέρα μας ..:)

DimChios
30/08/2010, 09:42
:look: