PDA

View Full Version : Fazer & manitaria



L.A.x6x9x
13/07/2005, 01:55
Hi gais
(& oxi gays)
exo mperdeuti ligo me ta manitaria!? telika lene i oxi giti i misei (1/2) lenai oti oposdipote kai i uloipoi oti stravonoun plesia kai diafora tetia akoma kai auti pou ta poulane
milame gia fazer pou ta manitaria denoun epano sto plesio :smokin:
:ZZZ:

free rider
13/07/2005, 02:06
εγω εχω δει φαζερ απο γερη πτώση που το μοτέρ ειχε γλυτώσει λογω μανηταριών...

βάλτα να εισαι σίγουρος..

petridist
13/07/2005, 16:09
τα μανιτάρια της μαμάς δεν βιδωνονται απ'ευθείας στο πλαίσιο αλλα μέσω ενός άλλου κομματιού (βάση) που στην άκρη φέρει το μανιτάρι.

μηχανικός (εξουσιοδοημένος) μου είπε οτι του ήρθαν δυό fazer απο πτώση οπου είχε σπάσει αυτή η βάση και καρφώθηκε στον κινητήρα. μου συνέστησε τα κάγκελα που είναι πολύ διακριτικά και σίγουρα προστατεύουν τον κινητήρα καλύτερα και όχι μόνο σε πτώση.

Αν ψάξεις στην κατηγορία Fazer θα δεις ποστ του THEOD που έχει και φωτογραφίες με τα κάγκελα περασμένα στο δικό του...

:wave2:

steliosf78
11/08/2005, 17:20
UA HUELA NA ROTISW POY UA MPOROYSA NA BRW ENA MANUAL GIA TO Fazer 600 05 H AN HPARXI KAPIA SELIDA POY MPORW NA TO KATEBASW ? EYXARISTW !!

dankannn
11/08/2005, 20:22
Για δες εδώ. http://www.bikechatforums.com/viewtopic.php?t=41567
:wave2:

ter
05/09/2005, 09:32
Εγώ έβαλα τα "μαμά" μανιτάρια και μετα απο την πιό ηλίθια πτωσή με 0 χιλιόμετρα (απλά έπεσε στο πλάι) το μανιτάρι έγινε κομμάτια. Σαν να μην φτάνει αυτό, το κομμάτι που κόπηκε μου γρατσούνισε και το καπάκι...

gmakris
05/09/2005, 09:51
Fazer 1000 που επεσε μπροστα μου γλυτωσε πολλες ζημιες απο τα μανιταρια - δεν θυμαμαι εαν ηταν εκεινα της Yamaha, αλλα νομιζω οτι ειχαν βαση.

Ο τυπος μαλιστα οταν πουλησε το fazer, εβγαλε τα μανιταρια και τα πουλησε ξεχωριστα....(γδαρμενα) :lol: :rotflmao:

ter
05/09/2005, 16:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από ter
Εγώ έβαλα τα "μαμά" μανιτάρια και μετα απο την πιό ηλίθια πτωσή με 0 χιλιόμετρα (απλά έπεσε στο πλάι) το μανιτάρι έγινε κομμάτια. Σαν να μην φτάνει αυτό, το κομμάτι που κόπηκε μου γρατσούνισε και το καπάκι...

Διευκρίνιση: Αναφέρομαι στα μανιτάρια του FZ6 '04.