PDA

View Full Version : Ερωτήσεις για καλυμμα Ντεποζίτου bagster



jp79
13/07/2005, 09:49
Μετα την επισκευη του ντεποζιτου ο μπογιατζης μου αφησε αρκετες ατελειες με αποτελεσμα να φαινονται και να μου θυμίζουν το κουτακι που μου την εριξε. Σκεφτηκα να βαλω ένα δερμάτινο κάλλυμα της εταιρίας bagster το οποιο το βρήκα 100e. Οι ερωτήσεις που έχω να κάνω είναι:
1) Αν καθαρίζεται εύκολα απο την σκόνη
2) Αν πρέπει να το βγάζω καθε φορά που πλένω την μηχανή
3) Πως αντιδρά σε πολλές ώρες έκθεσης στον ήλιο
4) Ποσο έυκολα βγαίνει αυτο το πράγμα
5) Αν κανεις εχει αντιμετωπίσει προβλήματα με την τοποθέτηση του που εγώ δεν έχω σκεφτεί

melsaltas
13/07/2005, 10:03
1,2)ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΤΟ ΒΓΑΖΕΙΣ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΠΛΕΝΕΙΣ ΤΗΝ ΜΟΤΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΘΑΡΙΖΕΙΣ ΕΠΙ ΤΟΠΟΥ.
3)ΕΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΚΡΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΑΘΕΙ ΤΙΠΟΤΑ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΜΕ ΤΟ ΜΑΥΡΟ ΤΙ ΠΑΙΖΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΤΑ ΑΛΛΑ ΧΡΩΜΑΤΑ.
4,5)ΒΓΑΙΝΕΙ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΑ ΑΠΌΤΙ ΜΠΑΙΝΕΙ.ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΔΥΣΚΟΛΑ.ΥΠΟΛΟΓΙΣΕ ΚΑΝΑ 5ΛΕΠΤΟ.
:wave2:

idi
13/07/2005, 10:33
3) καλυτερα απο το καταμαυρο τεποζιτο που καιει τα μπουτια μου το καλοκαιρι αμα το αφησω για λιγο στον ηλιο :D
δε χαλαει ευκολα αλλα καλο ειναι να το προσεχεις
4-5) κανενα προβλημα. μπαινει ευκολα μονο μια βιδα πρεπει να ξεβιδωσεις (αυτη της σελας)

πρεπει να εισαι ο μοναδικος Ζετας που δεν εχει παρει ακομα bagster (νομιζω) :smokin: :wave2:

br492
13/07/2005, 14:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
3) καλυτερα απο το καταμαυρο τεποζιτο που καιει τα μπουτια μου το καλοκαιρι αμα το αφησω για λιγο στον ηλιο :D
δε χαλαει ευκολα αλλα καλο ειναι να το προσεχεις
4-5) κανενα προβλημα. μπαινει ευκολα μονο μια βιδα πρεπει να ξεβιδωσεις (αυτη της σελας)

πρεπει να εισαι ο μοναδικος Ζετας που δεν εχει παρει ακομα bagster (νομιζω) :smokin: :wave2:


Είμαι και εγώ (πετάχτηκε η πορδή) που δεν έχω όχι με ευθύνη μου αλλά το περιμένω εδώ και 1.5 μήνα

adam_tsouk
13/07/2005, 15:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
3) καλυτερα απο το καταμαυρο τεποζιτο που καιει τα μπουτια μου το καλοκαιρι αμα το αφησω για λιγο στον ηλιο :D
δε χαλαει ευκολα αλλα καλο ειναι να το προσεχεις
4-5) κανενα προβλημα. μπαινει ευκολα μονο μια βιδα πρεπει να ξεβιδωσεις (αυτη της σελας)

πρεπει να εισαι ο μοναδικος Ζετας που δεν εχει παρει ακομα bagster (νομιζω) :smokin: :wave2:





Τώρα βέβαια είμαι ο μοναδικός που γουστάρει τρελά το bagster!! (έχει βγει μόνο για 1 μέρα εδώ και 5 μήνες που έχω αγοράσει τη μηχανή!)

Επίσης δεν γρατζουνάς τεπόζιτο και όπως είπε ο Idi, δεν καίγεσαι πάνω στο τεπόζιτο (καιγεσαι πάνω στο δέρμα):lol:




ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΕΙΣ ΤΟ.......ΚΟΡΙΤΣΙ!:sick:

BAD BOY
13/07/2005, 18:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi


πρεπει να εισαι ο μοναδικος Ζετας που δεν εχει παρει ακομα bagster (νομιζω) :smokin: :wave2: ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΑΛΛΑ....ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙ Ζ1000,ΑΣ ΕΓΡΑΦΕ KAWASAKI H' TIΠOTA ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΕΔΩΣΑ 11900 ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΓΙΑΛΙΖΕΙ, ΜΕ ΧΑΛΑΕΙ ΤΟ ΔΕΡΜΑ ΕΚΕΙ:beer:

jp79
13/07/2005, 18:53
Εναμιση χρόνο την έχω χωρίς κάλλυμα. Έφαγα και διο πετρούλες στην Αττική οδό που άφησαν δύο ωραία σημαδάκια. Και αφού μου την έριξαν και το έβαψα λέω να βάλω και εγώ ένα... εξάλλου μετα το βάψιμο δεν γυαλίζει το ίδιο :(

THEOD
13/07/2005, 20:24
Άσχετο με Ζ αλλά σχετικό με το θέμα...

Πως πλένουμε ρε παιδιά με αυτό το που@$%δερμα στο ντεπόζιτο ???

Και πως στεγνώνει μετά το νερό που εισχωρεί μέσα από αυτό ??? Δεν μου καλαρέσει η ιδέα ότι θα παραμένουν νερά μεταζύ δέρματος και ντεπόζιτου, αλλά από την άλλη μεριά είναι φασαρία να το μπαινοβγάζεις σε κάθε πλύσιμο....

vakou
13/07/2005, 23:32
πρεπει να εισαι ο μοναδικος Ζετας που δεν εχει παρει ακομα bagster (νομιζω)



Είμαι κι εγώ.Αλλά αν επιτρέπεται & αν δεν σας ενοχλώ & συγνώμη δηλαδη, αλλά μου αρέσει καλύτερα να γυαλιζει το τεπόζιτο.
Συγνώμη έτσι!!!

BAD BOY
13/07/2005, 23:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από vakou


Είμαι κι εγώ.Αλλά αν επιτρέπεται & αν δεν σας ενοχλώ & συγνώμη δηλαδη, αλλά μου αρέσει καλύτερα να γυαλιζει το τεπόζιτο.
Συγνώμη έτσι!!! ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ:confused: ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ:mad:ΜΑΣ ΕΝΟΧΛΑΣ...ΤΙ ΣΥΓΝΩΜΗ:confused: ΠΟΙΟ ΝΤΕΠΟΖΙΤΟ:confused:
ΑΑΑ ΕΝΤΑΞΕΙ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ Νο 37) να σε γνωρισουμε καποια φορα :beer: :beer: :beer:

idi
14/07/2005, 00:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από vakou
Είμαι κι εγώ.Αλλά αν επιτρέπεται & αν δεν σας ενοχλώ & συγνώμη δηλαδη, αλλά μου αρέσει καλύτερα να γυαλιζει το τεπόζιτο.
Συγνώμη έτσι!!!

Ρε φιλε μια διαπίστωση εκανα... τα περισσότερα Ζ που εχω δει εχουν bagster γιατι βολευει (βαζεις το τανκμπαγκ της bagster πανω που ειναι σουπερ με μια κίνηση)

Εσυ αν δε θες --- > μη πάρεις χέστηκα !!! :lol:

μήπως βγαζω ποσοστά από τις πωλήσεις?

Συγνώμη ετσι... :wave2:

idi
14/07/2005, 00:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
Άσχετο με Ζ αλλά σχετικό με το θέμα...

Πως πλένουμε ρε παιδιά με αυτό το που@$%δερμα στο ντεπόζιτο ???

Και πως στεγνώνει μετά το νερό που εισχωρεί μέσα από αυτό ??? Δεν μου καλαρέσει η ιδέα ότι θα παραμένουν νερά μεταζύ δέρματος και ντεπόζιτου, αλλά από την άλλη μεριά είναι φασαρία να το μπαινοβγάζεις σε κάθε πλύσιμο....

Αν δε θες να το βγαζεις και να το βαζεις σε κάθε πλύσιμο, η μονη λυση που μπορω να σκεφτω είναι να το «φυσήξεις» σχολαστικά με κομπρεσερ
από τη τρυπά του ρεζερβουάρ γυρω γυρω, αλλα και παλι δε θα φυγει ολο το νερο

idi
14/07/2005, 00:31
Πλένεται κανονικα με σφουγγαρι όπως το ντεπόζιτο:wave2:

emankov
14/07/2005, 10:04
ααα..και να μην ξεχνιομαστε ε?
κυκλοφορουν 2 bagster για το 750. Το ενα ειναι το "καλο" και φαινεται στις φοτο που εχετε βαλει εδο κατα καιρους..
Το αλλο ειναι το "κινεζικο" που δυστυχως το εφαγα στην μαπα απο τον δωρο-εμπορα..ξερετε τωρα ετσι? οι ραφες εχουν αλλο χρωμα....:yuck:

Meni0s
14/07/2005, 12:46
Με το καλυμα προστατευεις γενικα το ντεποζιτο και ειναι και καλαισθητο νομιζω....οσο για το πλυσιμο δεν 8ελει και ιδιαιτερη φροντιδα


19447

adam_tsouk
14/07/2005, 17:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
Άσχετο με Ζ αλλά σχετικό με το θέμα...

Πως πλένουμε ρε παιδιά με αυτό το που@$%δερμα στο ντεπόζιτο ???

Και πως στεγνώνει μετά το νερό που εισχωρεί μέσα από αυτό ??? Δεν μου καλαρέσει η ιδέα ότι θα παραμένουν νερά μεταζύ δέρματος και ντεπόζιτου, αλλά από την άλλη μεριά είναι φασαρία να το μπαινοβγάζεις σε κάθε πλύσιμο....


Δυστυχώς για να στεγνώσει πρέπει να βγει.

Στο πλύσιμο εγώ αν βαριέμαι (δηλαδή πάντα :lol: ) να το βγάλω προσέχω να μην ρίξω πολλά νερά στο πάνω πέρος που είναι η τάπα της βενζίνης.

GTZ750
14/07/2005, 18:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από Z-BADBOY'STOY
ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ:confused: ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ:mad:ΜΑΣ ΕΝΟΧΛΑΣ...ΤΙ ΣΥΓΝΩΜΗ:confused: ΠΟΙΟ ΝΤΕΠΟΖΙΤΟ:confused:
ΑΑΑ ΕΝΤΑΞΕΙ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ Νο 37) να σε γνωρισουμε καποια φορα :beer: :beer: :beer:
καστε ρε φιλε εδω δεν τον εχω γνωριζει εγω που ειμαι και απο χαλκιδα και ειμαστε στην ιδια πολυ θες να τον γνωρησεις εσυ???:mad: φιλε περημενε!!!!:D προηγουμε εγω!!!!αντε ρε vakoou θα σε πετυχουμε πουθενα???
:wave2: :wave2: :wave2:

GTZ750
14/07/2005, 18:05
και για να μη ξεφευγουμε απο το θεμα θα συμφωνησω με το κακο παιδι και τον εταιρο χαλκιδαιο και δεν εχω βαλει ουτε εγω μπαγκστερ!!!!!:D :D
βεβαι αμα εχει χτηπηματα το ντεποζιτι ή ειναι ξαναφιαγμενο και εχει ατελειες πιστευω οτι ειναι η καλητερη λυση!!!!!:D :D :D :wave2:

gergio
15/07/2005, 18:51
βαλτο ειναι μια χαρα και το ντεποζιτο θα ειναι καινουργειο για παντα δεν θα καιγεσαι απο ηλιο μπενει βγαινει ευκολα ....κ.τ.λ


19570

vakou
15/07/2005, 22:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από GTZ750
καστε ρε φιλε εδω δεν τον εχω γνωριζει εγω που ειμαι και απο χαλκιδα και ειμαστε στην ιδια πολυ θες να τον γνωρησεις εσυ???:mad: φιλε περημενε!!!!:D προηγουμε εγω!!!!αντε ρε vakoou θα σε πετυχουμε πουθενα???
:wave2: :wave2: :wave2:
Ωρες καταστημάτων πέρνα από τον Αγιο Νικόλαο, από την πλευρά της Αντωνίου & θα με βρεις

idi
16/07/2005, 00:07
Α ξεχασα να πω (για οσους ειπαν ότι θελουν να γυαλίζει το τεποζιτο:D ) ότι εχει βγάλει νεα σειρα η bagster με γυαλιστερά καλύμματα σε όλα τα χρώματα

GTZ750
16/07/2005, 02:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
Α ξεχασα να πω (για οσους ειπαν ότι θελουν να γυαλίζει το τεποζιτο:D ) ότι εχει βγάλει νεα σειρα η bagster με γυαλιστερά καλύμματα σε όλα τα χρώματα

:yuck: :yuck: :yuck: :yuck:

χαλια ειναι αυτα!!!!!

:yuck: :yuck: :yuck: :yuck:
σαν να ειναι φουτανα στην συγγρου ειναι με το λουστρινακι καλημα!!!

GTZ750
16/07/2005, 02:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από vakou
Ωρες καταστημάτων πέρνα από τον Αγιο Νικόλαο, από την πλευρά της Αντωνίου & θα με βρεις
οκ θα περασω!!!!
θα τα πουμε και απο κοντα!!!!
badboy τωρα μπορεις να παρεις σειρα αμα θες!!!!!:D :D :D :wave2: :lol: :rotflmao:

adam_tsouk
16/07/2005, 11:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
Α ξεχασα να πω (για οσους ειπαν ότι θελουν να γυαλίζει το τεποζιτο:D ) ότι εχει βγάλει νεα σειρα η bagster με γυαλιστερά καλύμματα σε όλα τα χρώματα



Δεν έχω δει κανέναν να έχει βάλει αυτό το κάλυμμα....
Θα ήθελα να το δω πάντως (εγώ πάντα θα προτιμώ το ματ) από περιέργεια πως δείχνει πάνω στη μηχανή.

GTZ750
16/07/2005, 12:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
Δεν έχω δει κανέναν να έχει βάλει αυτό το κάλυμμα....

γιατι αραγε δεν το εχει βαλει κανενας πρεπει να σε παραξενευει αυτο:rolleyes: :rolleyes:
ρε εναι χαλια σου λεω!!!!!

AFTER
16/07/2005, 15:53
gimme gimme,gimme some liiiink!!!

idi
16/07/2005, 17:01
http://www.bagster.com/en

τα γυαλιστερά καλύμματα τα λενε

Tank protector CRISTAL

να το μαυρο για Ζ1000


19598

ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΑΣ
16/07/2005, 18:08
ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΑΓΟΡΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΜΕΡΑ ΣΥΝΗΠΑΡΞΗΣ ΜΕ ΤΟ ΖΖΖΟΥΜΠΕΡΟ ΜΟΥ ΤΟ ΕΧΩ ΝΤΥΣΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΚΡΥΩΝΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗ ΤΟ ΒΑΡΑΕΙ Ο ΗΛΙΟΣ . ΕΠΙΣΗΣ ΕΠΕΙΔΗ ΑΓΑΠΩ ΤΗ ΓΥΝΑΙΚΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΑΓΑΠΑ ΤΑ ΔΑΧΤΥΛΙΔΙΑ (ΓΥΝΑΙΚΑ ΕΙΝΑΙ) ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΝΤΡΕΥΤΩ ΔΕΝ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΜΙΑ ΓΡΑΤΖΟΥΝΙΑ ΑΠΟ ΔΑΧΤΥΛΙΔΙ Ή ΒΡΑΧΙΟΛΙ ΣΤΟ ΡΕΖΕΡΒΟΥΑΡ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΕΙ ΣΤΗ ΜΑΝΑ ΤΗΣ ...ΣΥΝΕΠΩΣ ... ΑΝ ΧΡΕΙΣΙΜΟΠΟΙΕΙΣ ΤΟ ΠΙΣΩ ΚΑΘΙΣΜΑ ΓΙΑ ΚΥΡΙΕΣ ΚΑΙ ΚΥΡΙΟΥΣ ΜΕ ΚΟΣΜΗΜΑΤΑ ... ΚΑΛΑ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ... ΕΠΙΣΗΣ ΑΝ ΦΟΡΑΣ ΖΩΝΗ ΣΤΑ ΠΑΝΤΕΛΟΝΙΑ ΣΟΥ , ΤΟΤΕ ΝΑ ΕΝΑΣ ΑΚΟΜΗ ΚΑΛΟΣ ΛΟΓΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΒΑΛΕΙΣ . ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ ΤΟΥ ΜΠΑΓΚΣΤΕΡ ΜΕ ΒΑΖΕΛΙΝΗ , ΞΕΡΕΙΣ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΜΕ ΟΤΑΝ ΔΥΣΚΟΛΕΥΟΜΑΣΤΕ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΤΟΝ ...ΑΛΛΟ ΔΡΟΜΟ.....ΜΟΝΟ ΠΡΟΣΕΧΕ ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΒΑΛΕΙΣ ΠΟΛΥ ΘΑ ΜΑΖΕΨΕΙΣ ΟΤΙ ΣΚΟΝΗ ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙ....ΘΑ ΓΥΑΛΙΣΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΙ ΓΑΜΩ . ΑΣΕ ΤΗΝ ΛΙΓΟ ΝΑ ΠΟΤΗΣΕΙ ΣΤΟ ΔΕΡΜΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΣΚΟΥΠΗΣΕ ΤΗ ΜΕ ΕΝΑ ΣΤΕΓΝΟ ΒΑΜΒΑΚΕΡΟ ΠΑΝΙ . ΑΥΤΑ .:wave2:

AFTER
16/07/2005, 23:10
Σε γκρι ισως ειναι ωραιο το γυαλιστερο,αλλα σε μαυρο πιστευω πως θα γυαλιζει σαν προφυλακτικο μαυρο(anal)

:lol:

AFTER
16/07/2005, 23:28
Να μια σε κοκκινο!

Τελικα το γυαλιστερο μου αρεσει μονο σε γκρι(ειδα ενα FZ6)


19605

idi
17/07/2005, 02:04
εμενα δε μου αρεσει το γυαλιστερο σε κανενα χρωμα

εγω θα ηθελα ΟΛΟ το μηχανακι μου να ηταν μαυρο ΜΑΤ!!! :evil: :smokin:

AFTER
17/07/2005, 11:21
Γιωργο εχω δει ενα Ζ ετσι βαμενο!

Δεν μπορω να πω οτι μου αρεσε,τουλαχιστον απο την φωτο!

idi
18/07/2005, 14:05
για πες οτι δε σ'αρεσει.... :smokin:


19752

MikeZ
18/07/2005, 14:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
για πες οτι δε σ'αρεσει.... :smokin:


Aυτο είναι ..
I lOVE IT

:sun:

GTZ750
18/07/2005, 14:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
για πες οτι δε σ'αρεσει.... :smokin:
αυτο ειναι μαυρο ματ χρωμα??:confused: :confused: τοτε αυτο τι ειναι??


19754

AFTER
18/07/2005, 15:59
Οντως,του πανε τα καπακια και ολα τα αλλα,μαυρα!
Ομως για τα πλαστικα και το τεποζιτο θα πρεπει να το δω απο κοντα

idi
19/07/2005, 17:54
να εεεετσ !!! :smokin: :smokin: :smokin:


19846

AFTER
19/07/2005, 17:56
Ταμπακης: ΩΡΑΙΟ!!!

:beer: