PDA

View Full Version : Εβαλα Akrapovic Στο z750 Μου!!!



jp79
13/07/2005, 09:27
Μετα απο ενάμιση χρόνο stock κατάστασης αποφάσισα να βάλω και εγώ μια εξάτμιση... μετα απο μία μικρή ερευνα αποφάσισα να βάλω Akrapovic SP series (τιτανίου). Φυσικά είναι street legal και φυσικά δεν θα βγάλω τον noise damper αν και θέλω να δω πως είναι. Ο ήχος στο ρελαντι είναι ακριβώς ο ίδιος αλλα μόλις ξεπεράσεις τις 7.000 στροφές ακουγεται δυνατότερος. μέχρι στιγμής δεν έχω βγεί σε εθνική να δώ πως είναι αλλα στις χαμηλές στροφές έχω την εντύπωση οτι σκορτσαρει πολύ λιγότερο. Αυτό που θέλω να δώ είναι αν έχει αλλάξει καθόλου η τελική. Την εξάτμηση την σήκωσα και είναι πανάλαφρη... καμία σχέση με την μαμίσια! Αυτά είχα να δηλώσω! οταν βγώ εθνική θα έχω να πώ περισσότερα

idi
13/07/2005, 09:39
μεγεια

1. ΤΗΙS THREAD IS WORTHLESS WITHOUT PICS!!!!
2. βγαλε τη ταπα να δεις διαφορα... :D
3. αυτο το "σκορτσαρει πολύ λιγότερο" με χαλαει ρε φιλε.... δηλαδη ΣΚΟΡΤΣΑΡΕΙ ΤΟ Ζ KAI ΔΕ ΤΟ ΞΕΡΩ? :confused:

καλες βολτες :wave2:

jp79
13/07/2005, 09:53
Εχεις απόλυτο δίκιο!!! πρεπει να βγάλω σύντομα φωτό... Οσο για το σκορταρισμα η τιμή της βενζίνης φταίει... Την διαδρομή Παλαιό φάληρο νέο ψυχικό την κάνω πολλές φορες με λίγες στροφές για οικονομία... κάποιες φορες σκορτσάρει... τι να κανουμε... βεβαια στο σκ εκτός αθηνών να αναπνέυσει λιγο και εγώ μαζί της

idi
13/07/2005, 09:57
ρε ΣΚΙΣΕ το μοτορι!!! και ασε τις οικονομιες... :beer: :beer: :beer: :beer: :smokin:

gdevelek
13/07/2005, 09:58
Αν κινείσαι με τόσο χαμηλές στροφές ώστε πότε-πότε να σκορτσάρει, μάλλον δεν πετυχαίνεις την οικονομία που θέλεις. Σε τέτοιες στροφές, όταν χρειαστείς επιτάχυνση, χρειάζεται να δώσεις ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ γκάζι από ό,τι αν πήγαινες με "λογικώτερες" στροφές.

adam_tsouk
13/07/2005, 14:44
Πες μας και μια τιμούλα.............:rolleyes:







Και μεγειες......:beer:

Tigas
13/07/2005, 14:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
Πες μας και μια τιμούλα.............:rolleyes:
Και μεγειες......:beer:

ΕΣΥ ΑΝ ΘΕΣ ΕΞΑΤΜΙΣΗ ΕΧΟΥΜΕ ΓΕΙΤΟΝΑ ΜΕ ARROW ΠΟΥ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΤΙΓΚΑ ΕΚΠΤΩΣΕΙΣ:wave2:

jp79
13/07/2005, 14:52
O mastoras poy moy tin ebale moy eipe oti ekane peripoy 420euroylakia... bebaia tin ebala mesa sta plaisia toy service apo tin ptosi poy eixe (ena aytokinito tin erikse eno itan parkarismeni... alli istoria)... kai moy ekopse ena geniko timologio gia ola mazi

adam_tsouk
13/07/2005, 14:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
ΕΣΥ ΑΝ ΘΕΣ ΕΞΑΤΜΙΣΗ ΕΧΟΥΜΕ ΓΕΙΤΟΝΑ ΜΕ ARROW ΠΟΥ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΤΙΓΚΑ ΕΚΠΤΩΣΕΙΣ:wave2:




:uplate: :uplate: έχουμε και γείτονα;:confused:



Αλλά arrow???? έχω ένα κόλλημα με τις acrapes.....:wacko:


Κάτσε να πάμε διακοπές και άμα (λέμε άμα) μείνει τπτις θα δούμε...... :winka:

jp79
14/07/2005, 18:02
na kai i photo


19473

jp79
14/07/2005, 18:03
kai alli mia!


19474

GTZ750
14/07/2005, 20:08
το τεποζιτο ειναι λιγο βουλιαγμενο ή ιδεα μου ειναι!!!:confused: :confused: :confused:
πολυ ωραι παντως!!!!!
με γειες!!!!
βγαλε και την ταπα να κανει σαματα το εργελειο!!!!!!:beer: :beer: :wave2:

jp79
15/07/2005, 08:09
Mallon soy fainetai... i antanaklasi to kanei etsi... tin tapa den tin bgazo! sebasmos stoys giro moy!!!

wizzy
15/07/2005, 08:57
Καλορίζικη η ακράπα !!!!!!

Πες μας και τιμούλα :beer:

idi
15/07/2005, 15:55
AFTERRRRRRRRR...:D


19563

ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΑΣ
15/07/2005, 20:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
ΕΣΥ ΑΝ ΘΕΣ ΕΞΑΤΜΙΣΗ ΕΧΟΥΜΕ ΓΕΙΤΟΝΑ ΜΕ ARROW ΠΟΥ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΤΙΓΚΑ ΕΚΠΤΩΣΕΙΣ:wave2:


για ρωτα και για εμενα ....:)

GTZ750
16/07/2005, 01:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΑΣ
για ρωτα και για εμενα ....:)
μιλτο εβαλες εξατμηση??:confused: :confused:

adam_tsouk
16/07/2005, 10:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από GTZ750
μιλτο εβαλες εξατμηση??:confused: :confused:


ρώτα και ΓΙΑ μένα είπε ρε ο άνθρωπας!

:lol: :lol:

ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΑΣ
16/07/2005, 16:49
ADAM ΠΡΟΣΕΞΕΣ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙ Ο GTZ ?????:ZZZ: :ZZZ: :ZZZ: ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΑΡΓΟΥΤΣΙΚΑ.....ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ....ΠΑΝΤΩΣ ΔΕΝ ΑΛΛΑΞΑ ... ΑΠΛΑ ΨΑΧΝΟΜΑΙ...:wave2:

adam_tsouk
17/07/2005, 22:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΑΣ
ADAM ΠΡΟΣΕΞΕΣ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙ Ο GTZ ?????:ZZZ: :ZZZ: :ZZZ: ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΑΡΓΟΥΤΣΙΚΑ.....ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ....ΠΑΝΤΩΣ ΔΕΝ ΑΛΛΑΞΑ ... ΑΠΛΑ ΨΑΧΝΟΜΑΙ...:wave2:



:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

AFTER
17/07/2005, 23:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
AFTERRRRRRRRR...:D

ωχ τωρα το ειδα :blush:

Τελικα καλα ελεγα οτι στο S δεν μου αρεσει η ermax καρινα(ασχετο)

Παντως η ακραπα.... :ninja:

darkwing
25/07/2005, 16:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
:uplate: :uplate: έχουμε και γείτονα;:confused:



Αλλά arrow???? έχω ένα κόλλημα με τις acrapes.....:wacko:


Κάτσε να πάμε διακοπές και άμα (λέμε άμα) μείνει τπτις θα δούμε...... :winka:


Υπαρχει και η αλλη λυση...
βρες εναν λακαμα να κανει οπισθεν...
την συνεχεια την ξερουν οι περισοτεροι!!:rotflmao:
κερδιζεις μια akrapovic , ενα τιμονι , ενα αντιβαρο και 3 σερι εγγεφαλικα:lol:
Α!!επεισης ΣΗΜΕΡΑ πηρα τα λεφτα απο την ασφαλεια(παραδωξως βγηκα κερδισμενος κατα 200 ευρω).:wave2:

adam_tsouk
27/07/2005, 11:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από darkwing
Υπαρχει και η αλλη λυση...
βρες εναν λακαμα να κανει οπισθεν...
την συνεχεια την ξερουν οι περισοτεροι!!:rotflmao:
κερδιζεις μια akrapovic , ενα τιμονι , ενα αντιβαρο και 3 σερι εγγεφαλικα:lol:
Α!!επεισης ΣΗΜΕΡΑ πηρα τα λεφτα απο την ασφαλεια(παραδωξως βγηκα κερδισμενος κατα 200 ευρω).:wave2:


ton mlka na thn rixei ton brika!
alla den 8a parw fragko giati......... hmoun egw! :bawl: :bawl:

ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΑΣ
27/07/2005, 16:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
ton mlka na thn rixei ton brika!
alla den 8a parw fragko giati......... hmoun egw! :bawl: :bawl:

ΠΕΣΜΟΥ ΟΤΙ ΕΚΑΝΕς ΟΠΙΣΘΕΝ ΜΕ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΚΑΙ ΕΡΙΞΕΣ ΤΟ ΖΗΤΑ ... ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ ΠΕΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΡΧΟΜΑΙ .....:mad: :mad:

Ταξιδευτής
18/06/2006, 15:30
Παιδια, στις προσεχεις αγορες για την Κ μου, σκεφτομαι μια φουλ Ακραπα (αυτην ξερουμε αυτην εμπιστευομαστε). :D

Ειδα οτι στο site της εταιριας εχει μονο την Super Sport line διαθεσιμη για το Ζ 750.

Ok, παμε για αυτην λοιπον. ΟΜΩΣ, σε ενα αλλο site δινει 2 επιλογες για τελικο.

Road legal Silencer (κωδ. S-K7S3-HΤ)

Race Silencer (κωδ. S-K7S3-Τ)

Ποια η διαφορα (περαν του προφανους στον ηχο), και ποιο ειναι το καλυτερο για την αποδοση;

Στο ιδιο site η τιμη του Race ειναι μικροτερη απο το Road legal. :confused:

alexk
18/06/2006, 18:55
Πολύ ωραία η εξάτμιση!
Με γειά!!!
:beer:

AFTER
18/06/2006, 18:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos_zr
Παιδια, στις προσεχεις αγορες για την Κ μου, σκεφτομαι μια φουλ Ακραπα (αυτην ξερουμε αυτην εμπιστευομαστε). :D

Ειδα οτι στο site της εταιριας εχει μονο την Super Sport line διαθεσιμη για το Ζ 750.

Ok, παμε για αυτην λοιπον. ΟΜΩΣ, σε ενα αλλο site δινει 2 επιλογες για τελικο.

Road legal Silencer (κωδ. S-K7S3-HΤ)

Race Silencer (κωδ. S-K7S3-Τ)

Ποια η διαφορα (περαν του προφανους στον ηχο), και ποιο ειναι το καλυτερο για την αποδοση;

Στο ιδιο site η τιμη του Race ειναι μικροτερη απο το Road legal. :confused:

Aπλως η race δεν εχει ταπα.
Επισης η ανθρακονηματινη βγαινει μονο σε race

Αυτες οι διαφορες, και μονο

adam_tsouk
18/06/2006, 23:13
παρε τη road legal και ξεταπωσε τη...

(που το ξεθαψες ρε θηριο....):rolleyes:

Ταξιδευτής
19/06/2006, 09:05
Thanks παιδες! :beer:
:D

lantz
21/06/2006, 19:47
Από Παρασκευή και εγώ με τελικο Αcrapovic SP τιτανίου, όχι για τίποτ' άλλο, έτσι.. απλά για να μην καίγομαι όταν βάζω το χέρι στην εξάτμιση... :eyepop:

Πάντως από κοντά που την είδα στο μηχανάκι μου (Ζ750S) μου άρεσε πάρα πολύ εμφανισιακά και ο ήχος στο ρελαντί που τον άκουσα ήταν ωραίος.. μπουμπούνιζε περισσότερο.. :winka:

PalLoukiLuke
26/06/2006, 09:30
Merikes entiposeis apo tin acrapa
Tin exo balei edo kai kana 2mino. (exo ena portokali z apo korntho) kai aplos na toniso kati
1) opoios einai apo eparxia mporei pisteuo afoba na bgalei tint apa( alla kai ftero pinakida ktl) logo eparxeias ktl ktl. Athina antitheta an pesei kaneis se kanena strimeno stroumf exei faei klisi.

2) paidia tin ebala ego sto skourta sti kalirois. afenos ekopse mono 15 euro. (sunolo 510euro) afeterou meta apo mia apo 4 meres pou piga na paro me autokinito ti mamisia eksatma,, ekane pos den katalabaine..trelathika. telika meta apo fones pige kai tin pire apo ena allo magazi pou tin eixe paei :eyepop: :eyepop: :eyepop:
diladi na trelenesai!!!!!! den ksero gia esas alla meta apo auto pernao apekso kamia fora kai sixtirizo kai to exo pei kai se olous...

3) Akousa tis proales mia koubenta gia manitaria..Akousa oti auta piso apo to psigio den kratane tipota.Ebala loipon apo periergeia auta kato sto moter (ILIS) apo yfanti 80euro. diakritika kai xoris na ta exo dokimasei fainetai sigoura na prostateuoun to moter kalutera.
(gia eksatmisi legame ego to piga stous manitarous...

ante mas geia!!

:wave2: :wave2:

AFTER
26/06/2006, 09:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από PalLoukiLuke
[B]

2) paidia tin ebala ego sto skourta sti kalirois. afenos ekopse mono 15 euro. (sunolo 510euro) afeterou meta apo mia apo 4 meres pou piga na paro me autokinito ti mamisia eksatma,, ekane pos den katalabaine..trelathika. telika meta apo fones pige kai tin pire apo ena allo magazi pou tin eixe paei :eyepop: :eyepop: :eyepop:
diladi na trelenesai!!!!!! den ksero gia esas alla meta apo auto pernao apekso kamia fora kai sixtirizo kai to exo pei kai se olous...

/B]

Επαγγελματιες του κωλου
Απλα δεν ξαναπατας εκει, και αυριο αλλος, μεθαυριο αλλος κτλ...

PalLoukiLuke
26/06/2006, 09:46
NA PSAXNESTE REEEEE
MI MAS PIANOUN KOROIDA

br492
26/06/2006, 09:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από PalLoukiLuke
Merikes entiposeis apo tin acrapa
Tin exo balei edo kai kana 2mino. (exo ena portokali z apo korntho) kai aplos na toniso kati
1) opoios einai apo eparxia mporei pisteuo afoba na bgalei tint apa( alla kai ftero pinakida ktl) logo eparxeias ktl ktl. Athina antitheta an pesei kaneis se kanena strimeno stroumf exei faei klisi.

2) paidia tin ebala ego sto skourta sti kalirois. afenos ekopse mono 15 euro. (sunolo 510euro) afeterou meta apo mia apo 4 meres pou piga na paro me autokinito ti mamisia eksatma,, ekane pos den katalabaine..trelathika. telika meta apo fones pige kai tin pire apo ena allo magazi pou tin eixe paei :eyepop: :eyepop: :eyepop:
diladi na trelenesai!!!!!! den ksero gia esas alla meta apo auto pernao apekso kamia fora kai sixtirizo kai to exo pei kai se olous...

3) Akousa tis proales mia koubenta gia manitaria..Akousa oti auta piso apo to psigio den kratane tipota.Ebala loipon apo periergeia auta kato sto moter (ILIS) apo yfanti 80euro. diakritika kai xoris na ta exo dokimasei fainetai sigoura na prostateuoun to moter kalutera.
(gia eksatmisi legame ego to piga stous manitarous...

ante mas geia!!

:wave2: :wave2:


Γιατι ρε φιλαρακι τι την ήθελες την μαμισια.Αφού του την χρώσταγες με τέτοια τιμή που σου έκανε.
Αρε χέσιμο που θέλουν κάποιοι

:mad: :mad: :mad:

Alt+shift για τα μάτια μας

sakisdani750
26/06/2006, 21:48
αυριο στην μερα...


53193

ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΑΣ
30/06/2006, 16:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από PalLoukiLuke
Merikes entiposeis apo tin acrapa
Tin exo balei edo kai kana 2mino. (exo ena portokali z apo korntho) kai aplos na toniso kati
1) opoios einai apo eparxia mporei pisteuo afoba na bgalei tint apa( alla kai ftero pinakida ktl) logo eparxeias ktl ktl. Athina antitheta an pesei kaneis se kanena strimeno stroumf exei faei klisi.

2) paidia tin ebala ego sto skourta sti kalirois. afenos ekopse mono 15 euro. (sunolo 510euro) afeterou meta apo mia apo 4 meres pou piga na paro me autokinito ti mamisia eksatma,, ekane pos den katalabaine..trelathika. telika meta apo fones pige kai tin pire apo ena allo magazi pou tin eixe paei :eyepop: :eyepop: :eyepop:
diladi na trelenesai!!!!!! den ksero gia esas alla meta apo auto pernao apekso kamia fora kai sixtirizo kai to exo pei kai se olous...

3) Akousa tis proales mia koubenta gia manitaria..Akousa oti auta piso apo to psigio den kratane tipota.Ebala loipon apo periergeia auta kato sto moter (ILIS) apo yfanti 80euro. diakritika kai xoris na ta exo dokimasei fainetai sigoura na prostateuoun to moter kalutera.
(gia eksatmisi legame ego to piga stous manitarous...

ante mas geia!!

:wave2: :wave2:


ποσο την πηρες ????????????????????????????????????????
ολοσωμη ????
εγω εβαλα την ακραπα τιτανιου με 330 ...... την sp ...πληρωνοντας μετρητα ...

Zbandit750
30/06/2006, 22:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από PalLoukiLuke
Merikes entiposeis apo tin acrapa



2) paidia tin ebala ego sto skourta sti kalirois. afenos ekopse mono 15 euro. (sunolo 510euro) afeterou meta apo mia apo 4 meres pou piga na paro me autokinito ti mamisia eksatma,, ekane pos den katalabaine..trelathika. telika meta apo fones pige kai tin pire apo ena allo magazi pou tin eixe paei :eyepop: :eyepop: :eyepop:
diladi na trelenesai!!!!!! den ksero gia esas alla meta apo auto pernao apekso kamia fora kai sixtirizo kai to exo pei kai se olous...


:wave2: :wave2:

Αλητες,Αλητες,Αλητες,Αλητες,Αλητες,
και παλι αλητες.

billgeo
02/07/2006, 23:01
@sakisdani750 να κανω μια σχετη ερωτηση?

Ας κανω!

sakisdani750 εισαι απο Αλεξανδρουπολη, Δραμα, ή απο εκει κοντα τελος παντων?



Α! με γεια και η εξατμα, στον πιασανε τον κωλο! Αλλα στα @@ σου, τωρα την πηρες!

:lol:

sakisdani750
03/07/2006, 09:41
απο κομοτηνη ειμαι αλλα απο που με καταλαβες οτι ειμαι απο πανω!!!

για την εξατμα που ξερεις οτι με πιασανε τον κολο ξερεις ποσο την πηρα???

dj_Zed
03/07/2006, 16:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από sakisdani750
απο κομοτηνη ειμαι αλλα απο που με καταλαβες οτι ειμαι απο πανω!!!

για την εξατμα που ξερεις οτι με πιασανε τον κολο ξερεις ποσο την πηρα???

Aμα υπογραφεις παοκ και kawa πιθανοτατα να εισαι βορειος!!

sakisdani750
03/07/2006, 22:24
καλο!!!!

παντως κριμα παιδια που σχεδον ολοι ειστε απο κατω γιατι δεν βρισκω κανεναν απο εδω κοντα για να βρεθουμε πουθενα για βολτα!

billgeo
03/07/2006, 22:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από sakisdani750
απο κομοτηνη ειμαι αλλα απο που με καταλαβες οτι ειμαι απο πανω!!!

για την εξατμα που ξερεις οτι με πιασανε τον κολο ξερεις ποσο την πηρα???


Δεν ελεγα για την δικη σου εξατμα!
Για τον ΠαλουκιΛουκ ελεγα! :wave2:


Ουτε απο το ΠΑΟΚ ουτε απο το Κawa σε καταλαβα (αυτα με επιβεβεωσαν).
Απο τις μπλε βαμενες ζαντες το καταλαβα! :lol:

Εχω ενα φιλαρακι απο Αλεξ/πολη κ μου εχει πει οτι ειναι πολυ μοδα πανω αυτο!
(κ εγω κ αυτος μπλε Ζ εχουμε!)

:beer:

Tommysah
11/08/2006, 12:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΑΣ
ποσο την πηρες ????????????????????????????????????????
ολοσωμη ????
εγω εβαλα την ακραπα τιτανιου με 330 ...... την sp ...πληρωνοντας μετρητα ...
Απο που ρε φιλε.Εγω μεχρι τωρα την πιο φτηνη που βρηκα ειναι 437.Εχει δει κανεις την καινουρια Hexagonal.Ακομα δεν εχει βγαλει για το Ζ αλλα περιμενω...

ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΑΣ
11/08/2006, 18:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tommysah
Απο που ρε φιλε.Εγω μεχρι τωρα την πιο φτηνη που βρηκα ειναι 437.Εχει δει κανεις την καινουρια Hexagonal.Ακομα δεν εχει βγαλει για το Ζ αλλα περιμενω...

απο τον μανωλα .... κατω απο την dainese στην καλλιροης .... η τιμη αυτη ειναι μονο για μετρητα ομως .... και πριν απο κανα χρονο .... :beer: :beer: :beer: περνα και ρωτα και απο εκει μια βολτουλα ..... μην σε χαλασει ο τροπος του ...ειναι και γαμω τα παιδια ....:wave2: :wave2:

atom7ktm
12/08/2006, 01:47
σόρυ που επεμβαίνω, αλλά η SP δεν είναι η κανονική ακράπα. είναι το φτηνό μοντέλο της εταιρίας. απευθύνεται σε όσους δεν έχουν τα λεφτά να βάλουν την κανονική. και φυσικά με κάποιο συμβιβασμό και στην απόδοση.

http://www.akrapovic-exhaust.com/main/product_lines/SPseries_streetlegal.htm

:winka:

Tommysah
12/08/2006, 21:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΑΣ
απο τον μανωλα .... κατω απο την dainese στην καλλιροης .... η τιμη αυτη ειναι μονο για μετρητα ομως .... και πριν απο κανα χρονο .... :beer: :beer: :beer: περνα και ρωτα και απο εκει μια βολτουλα ..... μην σε χαλασει ο τροπος του ...ειναι και γαμω τα παιδια ....:wave2: :wave2:
Ok θα το κοιταξω γιατι και εγω για μετρητα λεω.Αν και μπορει να εχει αλλαξει απο περσι.

Tommysah
12/08/2006, 22:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από atom7ktm
σόρυ που επεμβαίνω, αλλά η SP δεν είναι η κανονική ακράπα. είναι το φτηνό μοντέλο της εταιρίας. απευθύνεται σε όσους δεν έχουν τα λεφτά να βάλουν την κανονική. και φυσικά με κάποιο συμβιβασμό και στην απόδοση.

http://www.akrapovic-exhaust.com/main/product_lines/SPseries_streetlegal.htm

:winka:
Δεν διαφωνω ωστοσο αν ειχες κοιταξει λιγο ακομα στο site θα ειχες δει οτι δεν υπαρχει αλλη επιλογη για το 750.Αρα δεν ειναι θεμα ελλεψης χρηματων αλλα ελλειψη επιλογων.

idi
13/08/2006, 01:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tommysah
Δεν διαφωνω ωστοσο αν ειχες κοιταξει λιγο ακομα στο site θα ειχες δει οτι δεν υπαρχει αλλη επιλογη για το 750.Αρα δεν ειναι θεμα ελλεψης χρηματων αλλα ελλειψη επιλογων.


υπαρχει! η Racing

idi
13/08/2006, 01:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από atom7ktm
σόρυ που επεμβαίνω, αλλά η SP δεν είναι η κανονική ακράπα. είναι το φτηνό μοντέλο της εταιρίας. απευθύνεται σε όσους δεν έχουν τα λεφτά να βάλουν την κανονική. και φυσικά με κάποιο συμβιβασμό και στην απόδοση.

http://www.akrapovic-exhaust.com/main/product_lines/SPseries_streetlegal.htm

:winka:

δεν εχει καμια διαφορα στη αποδοση (κοιτα το διαγραμμα ) ΧΩΡΙΣ ΤΗΝ ΤΑΠΑ

η διαφορα ειναι οτι στην SP υπαρχουν και αλλα υλικα εκτος του φοθλ τιτανιου που ειναι η racing (στο εσωτερικο της εξατμησης)

Tommysah
13/08/2006, 17:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
δεν εχει καμια διαφορα στη αποδοση (κοιτα το διαγραμμα ) ΧΩΡΙΣ ΤΗΝ ΤΑΠΑ

η διαφορα ειναι οτι στην SP υπαρχουν και αλλα υλικα εκτος του φοθλ τιτανιου που ειναι η racing (στο εσωτερικο της εξατμησης)

Συγνωμη Idi αλλα φοβαμαι πως κανεις λαθος 2 φορες:
-1. Αναφερομαστε μονο σε τελικα και οχι σε ολοκληρωμενο συστημα οπως η σειρα Racing που αναφερεις.
-2. Η racing ειναι για το Z1000, ενω για το 750 ειναι η supersport.:beer:


58363

Tommysah
13/08/2006, 17:55
2.


58364

sakisdani750
13/08/2006, 19:26
σωστος ο tommy idi για το Ζ750 για τελικα η ακραπα βγαζει μονο το sp και αν θες ολοκληρη τοτε περνεις την supersport αλλα ποιος δινει 1000++++

idi
14/08/2006, 12:40
εχεις δικιο νομιζα οτι βγαζει οπως και στο 1000 την "open" :wave2:

PalLoukiLuke
16/08/2006, 11:30
Αντε ρε παιδια και με κοψοχολιασατε!!!!!
Ειπα και εγω και πληρωσα που μου τη φόρεσαν και μου εβαλαν και σκάρτο πράμα...
Ουυφφφφφφ.....
Λαιμουσ στην SP φανταζομαι δεν μπαίνουν σε 2ο χρόνο ε? Απευθείας στην supersport e?

Θα είμαι ελαφόνησο 19-20 αυγουστου θα είναι κανενας της παρέας εκει???
καλα μπάνια σε όλους!!

atom7ktm
19/08/2006, 11:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από PalLoukiLuke
Αντε ρε παιδια και με κοψοχολιασατε!!!!!
Ειπα και εγω και πληρωσα που μου τη φόρεσαν και μου εβαλαν και σκάρτο πράμα...
Ουυφφφφφφ.....
Λαιμουσ στην SP φανταζομαι δεν μπαίνουν σε 2ο χρόνο ε? Απευθείας στην supersport e?

Θα είμαι ελαφόνησο 19-20 αυγουστου θα είναι κανενας της παρέας εκει???
καλα μπάνια σε όλους!!

σκάρτο πράμα δεν έβαλες όπως και να έχει, αφού έβαλες akrapovic! :winka:

απλά η σειρά SP είναι η "οικονομική" λύση που παρέχει η εταιρεία (έτσι λέει η ίδια η akrapovic στο site της). τώρα το ότι δεν βγάζει full titanium τελικά για το Z750, εντάξει, σου λέει αφού το Ζ είναι μια οικονομική λύση για μηχανή θα τους δώσουμε την οικονομική εξάτμιση.

και μην αρχίσετε να λέτε τώρα ότι μειώνω το Ζ... είναι πάμφθηνο το γ@μ...νο, προκλητικά πάμφθηνο θα έλεγα! τόσο που με εκνευρίζει!!! :D ίσως η μηχανή με την καλύτερη σχέση απόδοσης/τιμής... :beer:

(με τα λεφτά που κάνει η μηχανή που ονειρεύομαι κάποια στιγμή να πάρω, αγοράζω ΔΥΟ z750... και γι αυτό εκνευρίζομαι! :lol: )